Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Állásinterjú

Torolt_felhasznalo_214908
Torolt_felhasznalo_214908
Létrehozva: 2009. január 22. 17:02

Sziasztok!

 

Elsősorban azoknak a segítségét szeretném kérni, akik már interjúztattak. Részmunkaidős állást keresek, voltam interjún, de nem jeleztek vissza. Pedig szerintem nem voltam rossz. De ez az én véleményem, nem láttam magam kívülről. Honnan tudjam, hogy mi a baj? Tudom, hogy senki nem fog nekem értékelést írni a szereplésemről, de mégis, a kliséket ismerem, tudom, hogy ápoltan, visszafogottan illik megjelenni, stb... És mégsem megy. Sőt, amin a legjobban ki vagyok akadva az az, hogy hiába küldözgetem olyan lelkesen az önéletrajzomat, mégcsak vissza sem vakkantanak, de annyit sem, hogy betelt, vagy valami. Tudom én, hogy sokan jelentkeznek, de nem lehetne egy sablont mindenkinek elküldeni? Nem érdemli meg a pályázó, hogy legalább tájékoztassák? Nektek mik a tapasztalaitok? Mindenki hozzászólását várom, de nem tudom, milyen gyakran tudok reagálni, igyekszem. Szép estét!

  1. 2009. február 2. 16:2376.

    Te akkor még jól jártál!

     

    Nálam abba kötnek bele; amikor ehr szakértői állást keresek, hogy a honvédségnél dolgoztam és polgári szakirányon  Zmne Nemzetvédelmi Egyetemen végeztem, mint had és biztonságtechnikai mérnök. Tehát a diplomával szereztem, felsőfokú tűzvédelmi, munkavédelmi és környezetvédelmi előadói végzettséget, valamint vagyonvédelmi rendszerek tervezéséből szervezéséből. Csakhát megijednek attól hogy "had" amivel csak fegyvizsgát szereztem. Engem kétszer hívtak be és szerdán várom a visszajelzést. 

    Ja és a fejvadász cégek szerint mindenki termelő vállalaltnál szerzett tapasztalatot. Igaz oda meg csak tapasztalattal mehetsz. BRRRRR

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_214908 (1)
    2009-01-22  17:02
  2. Torolt_felhasznalo_634153
    Torolt_felhasznalo_634153
    2009. február 2. 16:0575.

    Uh, erre én nem is gondoltam, de ez nagyon durva!!

    Ja és azt az előbb kifelejtettem, hogy természetesen a több száz ilyen és ehhez hasonló kérdés megválaszolása után még egy elutasító emailre sem méltattak..

     

    előzmény:
    halacska25 (74)
    2009-02-02  14:54
  3. 2009. február 2. 14:5474.
    Nekem már az a sanda gyanum (és ne legyen igazam), hogy adatvadászoknak kellenek az adataink, beleértve a különleges adatainkat is pl. vallás, származás, vizelettartás, személyiséged-mert ezek eladhatók! jó pénzért.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634153 (73)
    2009-02-02  14:23
  4. Torolt_felhasznalo_634153
    Torolt_felhasznalo_634153
    2009. február 2. 14:2373.

    Maximálisan egyetértek veled!

    Ha ők a-z-ig mindent tudni akarnak a pályázóról, legalább azt árulják el, hogy kit rejt az email cím. Tényleg elég gáz, hogy kiadom az összes személyes adatomat és azt se tudom kinek adtam meg.

    És attól is rosszul vagyok, hogy miután 100 féle tesztet megíratnak és atomjaira szedik a pályázót, ők még mindig titkokzatoskodnak, már ami a feladatokat, a fizetést stb. illeti.

    A legdurvább az volt, amikor a pszichológiai teszt egy olyan kérdést is tartalmazott, hogy tudom-e tartani a vizeletemet. És persze én még azt sem tudtam, milyen munkáért cserébe kell ilyen intim kérdésekre is válaszolnom.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_517177 (70)
    2009-02-02  11:04
  5. 2009. február 2. 11:3572.
    Maximálisan egyetértek. Ne az legyen írva, hogy 1 európai nagyvállalat munkatársat keres, hanem legyen kíírva, hogy Fülesmackó Kft, Budapest, XI. Kifli utca zsemle szám.Az Usaban a tól-ig béreket is kötelező kiíírni. Pl. 1 banki felsővezetői asszisztens br. 450-et kap (tudom, mert 1 ismerősöm ott van), míg uez a pozi, uezzel a végzettséggel, tudással egy 3 fős kiskft-nél br. 135.000 (ilyen helyen dolgozó bnőm is van).nekem nem mindegy! Ha tőlem a bugyi szinét is megkérdezik, akkor én is kiváncsi vagyok az adott cég mérlegére. :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_517177 (70)
    2009-02-02  11:04
  6. 2009. február 2. 11:2371.
    Ugyan ebben a cipőben járok.:-(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_517177 (70)
    2009-02-02  11:04
  7. Torolt_felhasznalo_517177
    Torolt_felhasznalo_517177
    2009. február 2. 11:0470.

    Én pedig kötelezővé tenném, hogy anonim hirdetéseket ne lehessen feladni. Ha már keres egy cég valakit, akkor ne csak egy email cím legyen ott, ami két hét múlva megszűnik. Én meg küldözgetem az önéletrajzomat az adataimmal isten tudja kinek, aki még arra sem képes, hogy visszaírjon. Nem lehet telefonálni, rákérdezni, érdeklődni stb.

     

    Abba szintén nem halnának bele, ha odaírnák, hogy hol található a cég, mert nem biztos, hogy mindehova elmegyek.

    Rengetegszer előfordul, hogy pest megye, de hol?

    Meg határozott, vagy részmunkaidőre keresnek, de nem írja oda, hogy mennyi időre, most akkor honnan tudjam, hogy egy hónap, vagy félév. Nem mindegy!!!

     

    Szintén bunkóságnak tartom, hogy megváratják az embert és annyit se mondanak, hogy bocs. Attól meg különösen idegbajos leszek, amikor azt mondja egy HR-es, vagy egy fejvadász, hogy neki nincs ideje visszajelezni. Könyörgöm egy emailt megírni 2 perc és BCC-ben el lehet küldeni több száz embernek.

     

    Legutóbb is jelentkeztem egy állásra és visszaküldtek egy tesztet kitölteni a kérdések a következőek voltak:

    - van-e tetoválásom

    - milyen krónikus betegségem van

    - mit dolgoznak a szüleim

    - mi a kedvenc színem stb.

    Elküldtem őket melegebb éghajlatra.

     

    És azt sem értem, amikor legutóbb kerestem munkát ugyanezzel az önéletrajzzal (8 hónapja) akkor 4 helyre behívtak és 2 helyre felvettek másfél hónap alatt. Most meg már elküldtem 300 önéletrajzot és alig hívnak be. Tehát nem hiszem hogy csak bennem van a hiba.

     

     

    előzmény:
    beatrixx (69)
    2009-02-02  09:57
  8. 2009. február 2. 09:5769.

    Mivel vezető beosztásban dolgozom, elég sokat interjúztatok.

    Szerintem alap dolog, hogy aki beküldi az önéletrajzát, azt sikertelen pályázat esetén is értesítjük, hisz ő is megtisztelt azzal, hogy személyes adatait kiadta nekem.

     

    Amitől én kiakadok, az a helyesírási hibákkal tűzdelt, összecsapott  önéletrajz, illetve ha azt látom, hogy olyan kisérőlevelet tesz mellé az illető, amely nem is az a munkakör, amire nálam pályázik. Nagyon sok ilyen van.

     

    Azt sem szeretem, ha nem az előírt végzettséggel és gyakorlattal jelentkezik valaki, látszik, hogy vaktába mindenhová beküldi az önéletrajzát.

     

    Számomra az átlátható, tagolt, lényegre törő önéletrajz (a fontos szakami tapasztalatok tömör leírásával) a nyerő,a 3 oldalas litánia kevésbé...

     

    Az is fontos számomra, hogy a jelentkező próbáljon informálódni a cégről, ahová jelentkezik, legalább a weboldalt nézze meg és az alap infókkal legyen tisztában a személyes találkozás alkalmával.

     

    Nem nyerő az sem (számomra) ha félévente állást vált az illető, de meg szoktam kérdezni, ennek mi az oka (hátha csak peches:).

     

    Ha kérem, hogy meséljen az előző helyéről, akkor ne annak szidásával kezdje, hanem próbálja a szakmai gyakorlatát bemutatni.

     

    Természetesen a kulturált megjelenés alap, de nem "szépség" alapján választok. Egy koszos köröm vagy cipő, vagy büdös száj elrettent...

     

    Sok sikert minden álláskeresőnek!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_214908 (1)
    2009-01-22  17:02
  9. 2009. február 1. 21:0668.

    nyuszimadzag nem akarlak elkeseríteni, de 100%-ban igazad van. Én a diplomám után nagyon sokáig voltam munkanélküli, kb. 200!!!! helyre pályáztam és kereken 5!!!!! alkalommal jeleztek vissza. Ebből 2 helyre hívtak el állásinterjúra, a többi már eleve veszett ügy volt, mivel hiába a diploma, a nyelvvizsga ha vidéki vagyok.

    Az első helyen ahova visszahívtak kapásból másfél órát várakoztatott meg az igazgatónő, majd amikor meglátott közölte, hogy túl fiatal vagyok, és nem áll módjában alkalmazni, mert 1-2 év és úgyis elmegyek szülni. hát ezen nagyon felháborodtam. 1: nem tud olvasni? ő hívott vissza, a pályázatomon kerek-perec benne volt, hogy mikor születtem. Arról nem is beszélve, hogy majd azt én tudom, hogy mikor akarok elmenni szülni, ne ő akarja már eldönteni helyettem.

     

    A második helyre ahova visszahívtak, fel is vettek, hála istennek, de csak az érettségis bért kapom, mivel közalkalmazott vagyok, és itt a besorolás szerint jár a bér. És hát ahhoz a munkához, amit én végzek elég az érettségi is. Mindezek ellenére, nem érdekel, örülök, hogy van munkám, de olyan rendesek a feletteseim, hogy mindig adnak olyan munkát is nekem, ami a diplomámhoz kötődik, így nem felejtek, és legalább nem unatkozok.

     

    De elég az eléghez, hogy a pályázatok legtöbb része csak formálisan van meghirdetve, hiszen tényleg már előre eldöntik, hogy ki fogja betölteni az éppen aktuális megüresedett állást. Dehát ugye a törvény szabályozza, hogy például közalkalmazotti állást minimum két helyen meg kell hirdetni. Az egyik kötelezően a kozigallas a másik szabadon választható. De így van ez mindenhol. Még egy vállalatnál is. Formálisan meghirdetnek egy álláspályázatot, hogy nehogy valaki köpjön a munkaügyi bíróságon, hogy nem írtak ki pályázatot a megüresedett állásra, hanem felvették mondjuk a gazdaságis hölgyemény tündéri keresztfiát.

     

    Azért azt kell, hogy mondjam, hogy ne keseredj el, előbb vagy utóbb találsz majd munkát. Sajnos szegény nővérem is tavaly június óta jár ugyanebben a cipőben, nem győzöm neki mondani, hogy kár elkeseredni.

     

    Neked is csak ezt tudom mondani, hogy fel a fejjel. 

    előzmény:
    nyuszimadzag (65)
    2009-02-01  11:00
  10. Torolt_felhasznalo_257268
    Torolt_felhasznalo_257268
    2009. február 1. 20:5767.

    Kedves nyuszimadzag!

     

    Nemrég voltam felvételin és hidd el vannak akik kitérdelt melegítőbe jelennek meg. Igaz csak egy operátori állásról volt szó, de a mai világban még az is több mint a semmi. 

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2009. február 1. 17:4366.

    sajnos a meghirdetett állások vagy nemlétezők vagy el van döntve kié az állás. A jó állásokat sosem hirdetik meg.

    ha mégis létező a közzétett állás,akkor az vmiért "kakis":messze van, nem fizetnek, nem jelentenek be...stb.

    előzmény:
    nyuszimadzag (65)
    2009-02-01  11:00
  12. 2009. február 1. 11:0065.

    Én úgy érzem, hogy a munkahely keresés olyan, mint a lottó! Semmi esélye az embernek... Vagyis 1:1000000-hoz!

    Én mindig kifogástalanul jelenek meg mindenhol és igyekszem úgy társalogni, hogy tényleg lássák: nem egy idiótával van dolguk. Mégsem kellek sehol!

    Jók a referenciáim is, nem nyújtom be olyan helyekre, ahol magasabbak az elvárások, de semmi!

    És az, hogy nem jeleznek vissza, mint a bunkók? Hát már nem csodálkozom ezen sem, megteheteik! Ennyit a pontosan végzett munkáról!

     

    Kedves Pajszer! Hidd el, ha megjelenésről van szó,  akkor engem nem vágnak kenterbe, de most ne a 10 éves tapasztalataidról beszéljünk, mert bár régen sem volt egyszerű álláshoz jutni, az utóbbi 2 évben szinte lehetetlen!

    Ki az a barom, aki elindul szakadtan interjúra, amúgy is...

    Ez nem egy öltönyön múlik, hanem tényleg puszta szerencse, vagy őrangyal, vagy szerencsemanó, esetleg lóhere, vagy elképzelni sem tudom már min!!!!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2009. február 1. 10:5564.

    Sokszor nagyon kis apróságon csúszik el  a dolog. Van egy olyan ismerősöm, aki csak küldi, küldi az önéletrajzokat, és se kép, se hang. Kiderült, hogy amikor küldi e-mailben az önéletrajzot, azt írja az e-mail törzsébe., hogy "Tiszteletem!" Ez a megszólítás. Szerintem 10-ből 10 HR-es itt, nyomja meg a törlés gombot, anélkül, hogy az Önéletrajzát elolvasná.

     A másik, ellentétben azzal a felfogással, hogy az Önéletrajz legyen Euroapss, legyen címszavas stb.  az én saját tapasztalatom, statisztikám teljesen mást mutat. Akinek már van 10X év tapasztalata, azt nem lehet 2 sorba besűríteni. Ehelyett nagyon jól tagolva, és igenis részletesen le kell írni, főlképp azt, hogy az embernek milyen eredményei vannak. Én áprilisban váltottam úgymond koncepciót, mert ugyanígy voltam, és a siekr nem maradt el, 3 helyre is siekrült egyszerre 2 héten belül. Pedig az Önéletrajzom minden volt, csak nem sablonos. Inkább egy reklámanyag volt rólam, mint "árucikkről". Nagyon sok időt fordítottam mind a design-ra, mind a tartalomra. 

     

    Aztán ebben az évben meg úgy alakult,  hogy a cég ahol vagyok kiszervezést tervez, így ha nem is azonnal, de kell új állás. MOst ugyebár válság van, most meg az a módszer jött be, hogy NAGYON részletes önéletrajz a cvonline.hu-ra feltöltve. Nem csak ímmel-ámmal, hanem nagyon részletesen. 3 hét alatt kaptam állásajánlatot, interjú és fel is vettek. Ezt ha még avalki kombinálja valóban professzionális önéletrajzzal, akkor tuti meglesz az eredmény. 

     

    A harmadik opció, de ez inkbb a szerencse, egyik volt kollégám, meg úgy talált állást, hogy akivel együtt focizik esténként ajánlott neki. Szóval soha nem lehet tudni, de talán az üdvözítő út az, ha kombinálja valaki. Küldi az önéletrajzot, tölti adatbázisba, illetve jókor van jó helyen, esetleg óvatosan elhinti az ismeretségi körben. 

     

    Az tény, hogy SOKKAl kevesebb állás van, mint tavaly áprilisban. A profession.hu-n is tavaly december óta szinte ugyanazok rotálódnak
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_214908 (1)
    2009-01-22  17:02
  14. 2009. február 1. 08:4563.

    Sziasztok,

     

    Itt egy elég jó önéletraj formanyomtatvány van, persze kissé át lehet alakítani a végén.

     

    http://www.europass.hu/index.ofi?mfa_id=5

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2009. február 1. 08:3662.

    Én is normálisan jelenek meg.hidd el.És mégsem sikerül.

     

    Totálisan kivagyok tőle.A csekkek meg csak jönnek jönnek.Áhhh.

     

    Én nem 30cv-t hanem 230-at .

     

    Dehát tudom nem lehet mindenkinek szerencséje.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_257268 (59)
    2009-02-01  01:58
  16. Torolt_felhasznalo_257268
    Torolt_felhasznalo_257268
    2009. február 1. 02:1861.
    Na még csak kétszer szóltam hozzá, hát itt a 3. Én szoktam jelentkezni olyan helyekre is ahová nincs meg a megfelelő szintű papírom. Elektro-Technikusi szakmám van. Azért jelentkeztem magasabb pozíciókba ahova mérnököket vennének fel, mert én olcsóbb vagyok mint egy mérnök. Tisztába kell lenni hogy mennyit szabad elkérni. Eddig 2x bejött. 2 ill. 1,5 évet el is volta, de mindkettőt ott hagytam több pénzért.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_257268
    Torolt_felhasznalo_257268
    2009. február 1. 02:1160.

    Annak idelyén én is felvételiztettem. Csak operátorokat felvételiztetésével foglalkoztam. Az igényes megjelenés itt is fontos! Mi sem jeleztünk vissza azoknak akiknek nem sikerült. Azt viszont mondtuk nekik hogy ha 2 hét múlva sem hívjuk akkor nem sikerült a teszt. Sajnos az volt egy rossz dolog benne amikor már ránéztem a papírok kitöltése előtt és már tudtam hogy szerencsétlent nem fogjuk felvenni. A gyakorlati tesztre persze mindenkinek meg kellett adni az esélyt, mert ott dőlt el igazán minden. Fejben nagyon fel kell készülni, mert ha leblokkol az ember felvételikor akkor nem fog neki sikerülni. Kb 10 perc alatt kell eladni magát az embernek. A gyengélyit nem szabad elárulni ha nem kérdezik. Nem kell elmondani hogy gyengék vagyunk mondjuk angolból. Ha majd kell mondani valamit akkor az majd ott kiderül. Lehet hogy úgy érzi az ember hogy nem tud jól angolul, de lehet hogy csak magát becsüli le. Én is amikor még iskolás voltam azt hittem hogy hülye vagyok a szakmámhoz, de most 10 év elteltével ledöbbenek hogy miket tudtam akkor.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_257268
    Torolt_felhasznalo_257268
    2009. február 1. 01:5859.

    Sziasztok!

     

    Én kb 30 CV-t küldtem el és 2 helyre mehettem is felvételizni. Mindkét helyre igényesen felöltöztem, mert fontos az első benyomás. Az egyik csak egy operátori állás volt, de már mehetnék is dolgozni, a másik egy Brókeres munka volt amit komolytalannak gondoltam telefonon keresztül de azért ide is öltönybe mentem és ide is mehetnék dolgozni. FONTOS A JÓ MEGJELENÉS!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_214908
    Torolt_felhasznalo_214908
    2009. január 28. 13:5758.

    Decemberben voltam egy interjún, egy ismerősöm munkahelyén kerestek recepcióst 4 órás munkarendbe. Teljesen jó lett volna, a fizetés sem lett volna rossz. Kérdeztem az ismerőst, hogy az angol nem lesz-e gond, de azt mondta, ha az egy éve alatt kétszer kellett használnia, sokat mond. Az interjú teljesen jól sikerült, kommunikatív voltam, intelligens válaszokat adtam, ebben biztos voltam. A nő, akivel beszélgettem, nagyon kedves volt, jó volt a légkör. Az angolra legyintett, és azt mondta, úgyis mindenkit mobilon hívnak, én pedig mondtam, hogy megtanulom a telefonkezelést, úgyis szeretnék majd nyelviskolába járni. Erre nem engem vett fel, mert nem beszélek angolul. Ez milyen? Teljesen kiakadtam, mert tényleg jónak éreztem magam, és még meg is nyugtatott, hogy nem gond az angol...

     

    Ezért nem jelentkezek olyan helyre, ahol kérik. Nincs értelme. Sajnos minden munkáltató olyan jelöltet keres, aki többet nyújt az átlagnál az átlag alatti fizetésért is... Ahogy minden munkavállaló olyan helyet keres, ahol többet fizetnek neki. 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_157846
    Torolt_felhasznalo_157846
    2009. január 28. 13:5157.
    Egykis segítség!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2009. január 28. 12:2156.

    Hát igen. Visszajelzés nem nagyon jön. Velem is volt olyan, hogy behívtak állásinterjúra, ott még azt mondták, hogy ,,igen, mi tudnánk együtt dolgozni, pár nap múlva telefonálunk". Ez tavaly novemberben volt. Nnna! Azóta hívnak. :(((( Úgy gondolom, hogy akit behívnak, az megérdemel egy visszajelzést. Plána, ha még ígéretet is kap rá.

    Tényleg csak olyan helyekre jelentkezek amihez van végzettségem, amiben van tapasztalatom. Egy darabig azt hittem, talán azért nem hívnak, mert nem a kedvelt 20-35 éves korosztályhoz tartozom. De a fiam barátnője 24 éves, november óta ő is állást keres. A visszajelzések aránya nála ugyanannyi mint nálam. Közelít a nullához. :((((

    előzmény:
    Andyca- (55)
    2009-01-28  12:08
  22. 2009. január 28. 12:0855.

    Sziasztok!

     

    Én is régóta keresek állást. Napi 10-20 önéletrajzot biztos elküldök.2 helyen voltam-mert csak annyira hivtak-1 visszajelzett,hogy nem én kellek,2 még erre sem volt képes.

    Iszonyú komolyan.

     

    A férjem is elvesztette az állását a válság miatt(autóipar)én még munkanélkülit sem kapok. Nem egyszerű.

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2009. január 28. 11:3654.

    Bocs!

    fel vettek = felvettek

    előzmény:
    bigyó111 (53)
    2009-01-28  11:35
  24. 2009. január 28. 11:3553.

    Sziasztok!

    Október elejétől keresek állást. Kb. 80 helyre küldtem önéletrajzot. 3 helyre hívtak be állás interjúra. Egyik helyre sem vettek fel. A 4. helyre ahová behívtak fel vettek, de onnan én jöttem el 1 hét után, mert kiderült, hogy bejelenti nem fognak, illetve a tb-met fizetik, de akkor levonnak a fizetésemből 6500,- Ft-ot. A fizetés havi 240-260 órára lett volna 80-90e Ft. :(((((

    Hát én már tényleg kétségbe vagyok esve!!! :(((

    előzmény:
    nyuszimadzag (52)
    2009-01-27  20:47
  25. 2009. január 27. 20:4752.

    Sajnos én is lassan egy hónapja küldözgetem az önéletrajzom, de vagy semmi válasz, vagy nem engem választanak!

    A referecniáim jók, az önéletrajzom is, nem értem az egészet!

    Kiküldtem vagy 30 helyre, ebből 3 állásinterjún voltam, 2 válaszolt, hogy nem engem választottak, 1 még nem is válaszolt...

     

    Kezdek nagyon kétségbe esni!

     

    Persze sok az álláskereső, de ez azért nem túl biztató dolog!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top