Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Olcsó - de jó!!!

parne
Létrehozva: 2004. január 13. 17:14
Sziasztok! Parne a becenevem, és a félreértések elkerülése érdekében: ezt a topikot még véletlenül sem valaki, vagy valakik ellenében indítom:):):! Én imádom a kenceficéket, legszívesebben, ha tehetném, kipróbálnám az összes létezőt, ezért lelkesen olvasgatom a Szépüljünk rovatot. Meglepett, hogy micsoda márkák kerülnek a fórumon szóba: Lancome, Vichy, Shisheido, szóval mind olyanok, amikről én, és talán mások is csak hallottak:). Arra kérnélek titeket, hogy ha van olyan kozmetikum, ami olcsónak mondható, mégis hatásos, jól bevált, elégedettek vagytok vele, osszátok meg velem a tippeket! Én egyébként a tömeg-kategóriájú FitoFruit termékeket használom az arcomra, és nagyon elégedett vagyok velük! Előre is köszönöm mindenkinek!
  1. Torolt_felhasznalo_548436
    Torolt_felhasznalo_548436
    2004. január 15. 09:5251.
    Ja azt el felejtettem mondani, hogy a Westendben van egy jó kis táskás. A vízesés után kicsivel a másodikon(ha a metró felől m ész). 50-70%-os leértékelések vannak, 14000 helyett 4000-ért vettem magamnak egy klassz táskát.
    Hajrá lányok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2004. január 15. 08:3850.
    Ez az ecet sokkal több mindenre jó ám, mint a salátába. . . én vízkő ellen is használom, no meg a Calgonit vhelyett is jó a mosógépbe. Az első ecetasználatokkor hatalmas vízkődarabok jöttek ki a mosógépből, aztán mostmár nem. No és hamarabb is felmelegíti a vizet, minekutána a cső tiszta (nemtom, mi a rendes neve).
    A törülközőknek különösen jó az ecet, mert puhítja, fertőtleníti őket, sőt, zokniknak, a bugyogókról nem is beszélve. . .
    előzmény:
    madör. (46)
     
  3. Torolt_felhasznalo_482242
    Torolt_felhasznalo_482242
    2004. január 14. 21:5749.
    sziasztok, a DM ben az alverde termékek is jók, ezek természetes alapanyagúak, és szerintem szuperek. egyébként a Dm termékeit is nagy gyárak gyártják csak a Balea stb. . nevek kerülnek rájuk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2004. január 14. 21:0948.
    A Balea szemkrém szerintem is nagggyon jó, a duzzadt, táskás szemre valóra gondolok.
    A legutóbbival ellentétben ( márkás volt, nagyon is! :-( )
    ez nem csípi a szemem, és valóban ahogy beszívta a bőr, láthatóan simább, ez reggelente pedig nagy szó. . .
    előzmény:
    nmaris (43)
     
  5. 2004. január 14. 20:0247.
    Tényleg jó ez a topik, annyi tapasztalatot és tanácsot cserélünk, nagyon klassz. Az olivaolajra én is esküszöm.

    Még nem használtam baleát, bár már többször is kacérkodtam vele, hogy kipróbáljam. Legközeleb, ha valamelyik kozmetikumom elfogy, a balea márkát kipróbálom majd.
    előzmény:
    nmaris (43)
     
  6. 2004. január 14. 19:5446.
    Köszi az ecettel kapcsolatos ajánlatodat, ki fogom próbálni.
    előzmény:
    lufi (35)
     
  7. 2004. január 14. 14:4045.
    Én próbáltam néhányat már. Eddig jónak tűnnek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_548436 (44)
     
  8. Torolt_felhasznalo_548436
    Torolt_felhasznalo_548436
    2004. január 14. 14:3544.
    A csomagolása emlékeztet. Használni nem nagyon használtam.
    előzmény:
    nmaris (43)
     
  9. 2004. január 14. 14:1643.
    Szerintem a DM-ben az összes saját kozmetikum jó, a Balea márkájúak. VAn saját a Rossmann-ban is, de nekem valamiért szimpibb a DM.

    Én ezeket megbízhatóak tartom, szemkörnyékápolóból pl. eddig minden csípte-marta a szememet, kivéve a Balea.

    Ja. Szerintetek a balea csak véletlenül és csak engem emlékeztet a Niveára, vagy direkt van, és mások is észreveszik?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2004. január 14. 14:0442.
    Szia!Én sem a kicsimnek használom, neki spec. krémek kellenek mert ekcémás a kis bőre. Egyébként a babafürdető szerintem is jó és olcsó!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_548436 (41)
     
  11. Torolt_felhasznalo_548436
    Torolt_felhasznalo_548436
    2004. január 14. 13:4441.
    A sógornőmnek igen érzékeny és száraz bőre van. Ő babafürdető kenőcsöt használ. Én is ezt fogok venni ha elfogynak. Egyébként ő mondta azt is, hogy a Baba család termékei sokkal jobbak, mint a Johnson's termékek. Neki nem kell spórolnia, mégis ezt használja a gyerkőcöknél.
    előzmény:
    silver21 (39)
     
  12. Torolt_felhasznalo_548436
    Torolt_felhasznalo_548436
    2004. január 14. 13:4240.
    Körömvirág krém. Lábra is, kézre is. Néha arcra is ha nagyon száraz. Ami fontos, hogy csak elalvás előtt kenjétek, mert nagyon sokáig tart míg beszívódik. Heti három alkalom és tuti. Ja és még egy tipp. Oliva vagy sima olajba (babaolaj is, akármi, de gépzsírt azért ne :-) belemártod a fültisztítót és a körmöd mellett rákened a bőrödre. Nagyon jó. Megakadályozza a keményedés kialakulását. Tuti a tipp, próbáljátok ki. Aki pedig szereti magát kényeztetni, az feküdjön bele egy kád vízbe, öntsön bele fél deci oliva olajat, dörzsölje a bőrébe, majd rendesen mosakodjon. Fantasztikusan puha lesz tőle a bőr.
    előzmény:
    brunhilde (33)
     
  13. 2004. január 14. 13:0539.
    Sziasztok!Nagyon jó ez a topic remélem még sok jó ötletet fogtok írni!Nekem a legjobban bevált testápoló a Johnsons baby olaj gél. Fürdés után a vizes bőrre kell kenni és utána törölközni. Még másnap is finom bársonyos lesz a bőr, és sokáig elég!Nagyon jók a rossman szemránckrémei is(egy pici tégely kb 400 forint)de a borotvagélt nem ajánlom, mert pocsék!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_292684
    Torolt_felhasznalo_292684
    2004. január 14. 10:3838.
    En 100Ft-os boltokban szoktam venni markas fogkremeket. Kb. 300 Ft korul van a Colgate stb. Teljesen jok. Szinten ott vettem tisztitoszereket, amik szinten jok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2004. január 14. 09:3437.
    Amit ajánlani tudok leginkább pocakos kismamáknak, az a Bio Crem terméke az E-vitaminos krém esti kankalinnal és kollagénnel. Ez sárga tégelyes és a Rossmannban mindig lehet kapni 500 ft körüli áron. Én a pocakomra és a mellemre kentem mindig és egy db. új csík sem jött ki rajtam. Pedig az első babámnál használtam a kimondottan terhességi csíkokra való drága krémeket, de mégis csíkos lettem.
    Ezeket a krémeket is lehet többféle bőrtipusra kapni. A kolléganőm pld. használja a kozmetikában masszírozásra mert nem olyan vastag krém mint a többi és könnyebben beszívódik a bőrbe.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2004. január 14. 09:2636.
    Ezt a hajpakolást utánad én is csak ajánlani tudom. Bár a nevét soha nem jegyzem meg, az mindig eszembe jut hogy a zöld a placentás. Általában minden fodrászkellékesnél lehet kapni, és mi mindig ezt használtuk a fodrászatban is a nagyon száraz hajra.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_618319 (34)
     
  17. 2004. január 14. 09:1735.
    Csak úgy mellékesen megsúgom, hogy az ecet nemcsak puhaságot ad a ruhának, hanem vízkőtelenít, hogy jó magyarul mondjam, és főleg a GOMBA ellen jó. Tehát főzőprogramba téve a fehérneműt lehet vele fertőtleníteni is. A főmosáshoz kell tenni, én kb. 3-4 dl-t teszek bele, aztán az öblítő programban már lehet illatosítót, fini öblítőszert használni.
    előzmény:
    madör. (29)
     
  18. Torolt_felhasznalo_618319
    Torolt_felhasznalo_618319
    2004. január 14. 01:1934.
    Már egy másik topicban írtam(száraz haj a címe), hogy kiváló minőségű, csodajó hajbalzsam-pakolást használok. Serical a neve, hatalmas literes tégely, létezik narancsszínű-zsíros tő, száraz vég, zöld színű-igénybevett, száraz haj, piros színű-festett hajra való változata. Nagyon jó, jobb mint bármelyik drága hajbalzsam, sokkal!600 ft-ba kerül a nagy tégely, lecsavargatós tetejű. A másik topicban írtam, hol lehet kapni, de ha valakit érdekel, megírom priviben.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_941353
    Torolt_felhasznalo_941353
    2004. január 13. 22:4633.
    Ismer valaki olcsó körömágybőr ápolót? nekem sajnos nem elegek a sima kézápolókrémek, a körömágybőröm külön ápolást igényel. Az avonnál ez a termék jó minőségű de nagyon drága, még akciósan is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_941353
    Torolt_felhasznalo_941353
    2004. január 13. 22:4232.
    Ezt én is használom, de én nem az öblítőtartályba, hanem a hipótartályba öntöm az ecetet. Semlegesíti a mosószermaradványokat, frissíti a szineket. Próbáljátok ki bátran, nem árt a ruháknak!
    előzmény:
    madör. (29)
     
  21. Torolt_felhasznalo_941353
    Torolt_felhasznalo_941353
    2004. január 13. 22:4031.
    Én használom a Sába szappant, nagyon szeretem. Nem az aromaterápiásat veszem, hanem az illatmenteset. Gyakran az arcomra is azt használom, a tejsav jót tesz annak is.

    Amúgy én a krémjeimet fel szoktam dúsítani egy csepp mézzel és svéd keserűvel, meg a patikákban kaphato A-vitamin-olajjal.
    A mézet egy olyan pumpás krémes tégelybe töltöttem bele amiből kiürült az avon multivitaminos arckréme. A tenyeremben dörzsölöm össze a krémet meg a cseppeket, úgy viszem fel.
    Tényleg csak egy csepp kell mindegyikből, sok nem jó belőlük.
    Ha a bőröm zsírosodik (ez ugye periódusfüggő) akkor tonik helyett pedig holt tengeri só oldatát használom. Egy mokkáskanálnyi sót oldok fel 2 deci ásványvízben, szépformájú üvegben tartom.
    előzmény:
    parne (10)
     
  22. 2004. január 13. 22:1330.
    Akció nélkül nem tudom milyen árú, de most 340 ft körüli a Rossmannban a saját arclemosó kendőjük. A többi féle 900-tól felfelé van. Úgyhogy gyorsan vettem is egy csomaggal :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_502995 (28)
     
  23. 2004. január 13. 20:5129.
    Igaz, hogy nem kifejezetten a kozmetikumokhoz tartozik, de egy olcsó öblítőszert ajánlott az egyik kollégám, azóta azt használom. Az ecetet. Ecetet öntök a mosógép öblítőtartájába, az illatát egyáltalán nem lehet érezni a kimosott ruhán, viszont a vizet meglágyítja, a ruhának kellemes tapintása lesz. Ha még nem próbáltátok, érdemes egy próbát csinálni. Vízkő ellen is hatásos.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_502995
    Torolt_felhasznalo_502995
    2004. január 13. 20:2528.
    Sziasztok!
    Nekem nagyon érzékeny az arcbőröm, már rengeteg kenceficét kipróbáltam, amikor egy kozmetikus azt ajánlotta, hogy sima nivea krémet ( kék, kerek dobozos)
    használjak. Nekem bevált! :)
    Szemceruzát Manhettent (vizálló) használok. Szerintem
    szuper jó!!!!
    Ti milyen arclemosókat használtok?Én már sokat kipróbáltam, de még nem találtam igazán jót. Tudtok ebben segiteni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_252115
    Torolt_felhasznalo_252115
    2004. január 13. 20:1327.
    Sajna már nem ott dolgozik, addig nekem is jó volt a kapcsolatom vele:))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_147763 (19)
     

Címlap

top