Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Olcsó - de jó!!!

parne
Létrehozva: 2004. január 13. 17:14
Sziasztok! Parne a becenevem, és a félreértések elkerülése érdekében: ezt a topikot még véletlenül sem valaki, vagy valakik ellenében indítom:):):! Én imádom a kenceficéket, legszívesebben, ha tehetném, kipróbálnám az összes létezőt, ezért lelkesen olvasgatom a Szépüljünk rovatot. Meglepett, hogy micsoda márkák kerülnek a fórumon szóba: Lancome, Vichy, Shisheido, szóval mind olyanok, amikről én, és talán mások is csak hallottak:). Arra kérnélek titeket, hogy ha van olyan kozmetikum, ami olcsónak mondható, mégis hatásos, jól bevált, elégedettek vagytok vele, osszátok meg velem a tippeket! Én egyébként a tömeg-kategóriájú FitoFruit termékeket használom az arcomra, és nagyon elégedett vagyok velük! Előre is köszönöm mindenkinek!
  1. Torolt_felhasznalo_548436
    Torolt_felhasznalo_548436
    2004. január 16. 09:2276.
    Még valami. Mindenki azt mondja milyen drága a Westend meg a Mammut. A Westendben vettünk múltkor 1800-ért a Kedvesemnek szuper minőségű ingeket a Jeans Club-ban. Most is egy kabit, ami 22-ről 9900-ra volt leértékelve. Ami a poén, hogy Pesten megkapom ennyiért, de itt Sopronban ugyanilyen akciókor az itteni JC-ban már több ezerrel drágábban adják :-)
    A másik jó hely a Mammut2-ben a la halle. 70%-kal olcsóbban vásároltunk ott a múltkor mint máshol.
    Ami a másik. A Marionnaud-okban is simán kapsz 3000-ért rendes parfümöket, ha sikerül kifognod egy leárazást. És leárazás majdnem mindig van náluk. Ráadásul minőségi termékek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2004. január 16. 09:1975.
    Kedves Viki!
    Mire nagy leszel rájössz hogy nem mindig a drágább jobb.
    A szép reklámok leginkább a te korosztályodat célozzák meg, mert ti még könnyebben bedőltök nekik.
    Szerencsére neked még a hamvas arcbőröd megőrzése a feladatod és nem az eltakarása vastag dekor- kozmetikummal.
    előzmény:
    Viki(11) (72)
     
  3. Torolt_felhasznalo_548436
    Torolt_felhasznalo_548436
    2004. január 16. 09:1874.
    Én úgy vagyok vele, hogy kitapasztalom. Pl az Avonnak nagyon jó a Clearskin arcradírja. A legjobb amit eddig használtam, pedig drága cuccokkal is próbálkoztam. A barátnőm éveken keresztülk használt Clinique-et, de nem jött be neki.
    Szóval lényeg a lényeg. Aki megengedheti magának, megveheti a drágábbat is, de jogos a kérdés: minek vegyem meg a drágát, ha ugyanilyen jó egy olcsóbb is? Ki kell tapasztalni, ez a helyzet.
    Azért csak suttogva jegyzem meg, hogy egy Avon krémet nem lehet egy Estée Lauderrel vagy egy Vichyvel összehasonlítani :-(
    előzmény:
    Viki(11) (72)
     
  4. Torolt_felhasznalo_548436
    Torolt_felhasznalo_548436
    2004. január 16. 09:1273.
    Szia! Hétvégén vettem a táskát. Szerintem még találsz. Nézz el oda!
    előzmény:
    macika77 (63)
     
  5. Torolt_felhasznalo_555537
    Torolt_felhasznalo_555537
    2004. január 16. 07:1572.
    Sziasztok!

    Tetszik ez a topik, és ezért is írok. Gondolkoztam én is azon, hogy hogyan miképp juthatok hozzá az olcsó de ugyanakkor minőségi termékekhez, és sajna arra kellett rájönnöm, hogy olyan nagyon ritkán van. Tehát én gyüjtögetek inkább egy drágább termékre, nem úgy mint a barátnőim akik megkapják a zsebpénzüket, és egyől szaladnak a száz forintosba és vesznek egy halom konverz terméket!Inkább vegyél minőségit!Én általában Maybelline-t , rimmelt, ritkábban loreal-t és de ha van egy kis "fölösleg, , akkor akár luxusabb termékeket is megnézek!Ez mindíg a pénztől függ! Bár nem biztos hogy egy 25ezer forintos Clinique arcradír jobb mint egy Nívea, vagy egy Avon!Mind1, elgondolkodtató téma, ja és egészen más monjuk nekem az olcsó mint másnak, vagy fordítva!

    Sziasztok, Viki
    parne rulez !! :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_482242
    Torolt_felhasznalo_482242
    2004. január 15. 21:5671.
    rakd a zöldborsóhoz és szép zöl marad szine ha főződ :-)
    már bocs hogy belepofáztam
    előzmény:
    madör. (70)
     
  7. 2004. január 15. 20:4470.
    Szia! A szódabikarbónára milyen tippet tudsz adni? Előre is köszi!
    előzmény:
    horeka (56)
     
  8. 2004. január 15. 20:3969.
    Szia! én öblítőnek 10%-os ecetet - higítás nélkül teszek az öblítőtartályba, a ruhának NEM lesz ecetszaga, sőt, a mosószer illata is érezhető. mosószert én Tomi color gélt használok mostanában.

    A zöld béka Frosch tisztítószereket én is nagyon szeretem, régóta használom, a mosogatója is nagyon jó.
    Intim mosakodónak nekem bevált a Malizia, 200 ml kb 500-600. -Ft körül van.

    Van még egy jó tippem az odaégett tepsük mosogatására (kolléganőtől tanultam). Hideg vizet kell tenni a tepsübe, abban 1-2 kanál sót és 2-3- kanál ecetet kell feloldani (a tepsü nagyságától föggően), néhhány órát állni kell hagyni, utána könnyen elmosogatható az odaégett étel a tepsüről, nem kell súrolni egyáltalán.
    előzmény:
    horeka (56)
     
  9. Torolt_felhasznalo_774195
    Torolt_felhasznalo_774195
    2004. január 15. 20:1068.
    Sziasztok!

    Sok jó és drága termék is van, de ha belépsz mondjuk tanácsadónak vagy terjesztőnek, akkor akár 30-40%-kal is olcsóbban kaphatsz meg termékeket. Ilyen az Oriflame (én ezzel foglalkozom), de ha jól tudom, hasonlóan működik az Amway vagy az Avon is.
    Más: nagyon sok hasznos és igen olcsón megvalósítható trükköket lehet olvasni a Házi praktikákban vagy gyógynövényes könyvekben.
    Én pl. tinikoromban (nemrég töltöttem be a huszat:) csináltam jó büdi, de hatásos pattanástalanító pakolást tojássárgájából, élesztőből meg mentolos fogkrémből.
    A búzakorpa tejjel vagy valami más természetes anyaggal meg ha minden igaz bőrradírnak jó. És pár száz forintból megvan az éves adag. . .

    Remélem, tudtam segíteni!

    Pussz Nektek!

    cinca
    előzmény:
    parne (1)
     
  10. 2004. január 15. 14:5767.
    Ugyanúgy mosószappan, csak lereszelve, hogy felolvadjon
    előzmény:
    horeka (61)
     
  11. 2004. január 15. 14:3066.
    Én szeretem nagyon a békás FROSH tisztítószereket (van belőle ecetes is). Sokkal olcsóbbak, mint a többi, nagyon jók és nem utolsó sorban, környezetkímélőek.
    Tescoban, nagyobb hiperszuperekben lehet kapni.
    előzmény:
    horeka (56)
     
  12. Torolt_felhasznalo_112775
    Torolt_felhasznalo_112775
    2004. január 15. 14:1665.
    Én 20%-os ételecettel szoktam.
    Kb annyit teszek bele, mint az öblítőkoncentrátumból. . . nem kell vizezni, mert úgyis vizezi a mosógép, hisz azzal öblít.
    Utána mindig csinálok egy plusz öblítést öblítővel, és már nyoma sinc saz ecetnek.
    előzmény:
    horeka (56)
     
  13. Torolt_felhasznalo_292684
    Torolt_felhasznalo_292684
    2004. január 15. 14:0164.
    A csempet forro vizben feloldott ecettel kell lemosni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2004. január 15. 13:1663.
    Kedves Katarzis!
    Mikor vetted a bőrtáskát, érdemes még menni?
    Az enyém már kb, 10 éves, szívesen lecserélném. . . .
    M.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_548436 (51)
     
  15. 2004. január 15. 13:0162.
    Oriflame januári katalógus 10. oldal.
    2 az 1-ben arclemosó
    Frissító hatású arclemosó kamillával
    150 ml 567 Ft.
    Én ezt használom, bevált.

    Más. A DM-ben kapható Baby Love gyerekek számára készült termékcsalád nagyon jó minőségű. Az ára pedig kb. a fele a Johnon"s-nak.
    előzmény:
    madör. (9)
     
  16. Torolt_felhasznalo_300085
    Torolt_felhasznalo_300085
    2004. január 15. 12:2461.
    kedves Agnesb!

    Köszönöm a tippet! Esetleg gépi mosáshoz is használható javaslatod nincsen? A bioboltokban lehet kapni német gyártmányú szereket, de nagyon drágák.

    Köszi:

    horeka
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_550280 (58)
     
  17. 2004. január 15. 12:1460.
    Ez sem kozmetika - remélem, nem baj - , de január 19-től minden féláron kapható a Pais Boutique-okban. Amíg a készlet tart. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2004. január 15. 12:0759.
    Igen, én is DM cuccokat szoktam venni
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_482242 (49)
     
  19. 2004. január 15. 12:0658.
    Én a klasszikus mosószappant vetem be a fehér, esetenként nagyon foltos ruháknál, egy szappan kb 100 Ft, de ugyanolyan hatákony, mint a V márkájú szappan!
    előzmény:
    horeka (56)
     
  20. Torolt_felhasznalo_300085
    Torolt_felhasznalo_300085
    2004. január 15. 12:0457.
    sziasztok!

    A WC-t persze nem forró ecettel, hanem forró vízben feloldott ecettel kell tisztítani! -BOCS

    horeka
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_300085
    Torolt_felhasznalo_300085
    2004. január 15. 12:0356.
    Sziasztok!

    Nagyon jó ez a fórum! Hogy ne "csak" olvassam, hozzátenném, hogy az ecet általános tisztítószerként is nagyon jó!! A vízkövet a fürdőszobában a csempéről, kádról is leszedi- persze nem elhanyagolt állapotokra kell gondolni :)
    Mosogatásnál is jó, olcsó és ami nekem a legfontosabb KÖRNYEZETKÍMÉLŐ zsíroldó. (persze itt is vannak fokozatok. . )
    Mosogatásnál, akinek bírja a keze, az próbálja ki, hogy nagyon forró vizet használ, sokszor így semmit sem kell a vízhez adni. (Ehhez hozzátartozik, hogy én nem sütök, főzök húst és egyéb zsíros dolgokat, de ha ilyet kell mégis mosgatni akkor ott az ecet. )

    A forró ecettel egyébként a WC-t is ki lehet fertőtleníteni!

    Amiben tanácstalan vagyok az a mosószer: a 100-as boltokban lehet kapni nagyon olcsón szereket, amik JÓk is, de ezek sem környezetkímélők. . Elnézést, nem akarok off topic lenni, de én a címhez magamban azt is mindig hozzáteszem, hogy olcsón, jót és környezetkímélőt -amivel egyébként magamat is kímélem. .

    Emellett nagyon jó és olcsó súrolószer a szódabikarbóna is.
    Ha valakit érdekelnek ilyen környezetvédő, olcsó megoldások még utána tudok nézni ilyeneknek, és kiváncsian várom, mosószernek ti mit tudtok ajánlani. .

    Öblítőként még egyébként ecetet nem próbáltam, hány %-ost raktok bele és azontúl hogy nem lesz ecet szaga a cuccnak, lesz valamilyen illata? Hígitjátok, vagy egy az egyben rakjátok az öblítőtartályba?

    Köszi előre is!

    Mindenkinek szép napot!

    horeka
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_548436
    Torolt_felhasznalo_548436
    2004. január 15. 11:3855.
    Igen, bőrből.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_112775 (53)
     
  23. 2004. január 15. 10:4054.
    Én a körömvirágos krémet szeretem, csak zsíros, úgyhogy azt estére. A legújabb felfedezésem pedig a Tibolina tubusos krém (Nyíregyháza 113 Ft), amit a rokonom munkavédelmi alapon kap, és nekem adta. Csodát tett a téli fagyott kezemmel.
    előzmény:
    parne (1)
     
  24. Torolt_felhasznalo_112775
    Torolt_felhasznalo_112775
    2004. január 15. 10:2953.
    Bőrből? Mert akkor az nagyon olcsó!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_548436 (51)
     
  25. Torolt_felhasznalo_112775
    Torolt_felhasznalo_112775
    2004. január 15. 10:2852.
    Igen, és ha esetleg valaki szokott vásárolni használt ruhát, akkor van egy jó módszer a tisztításra. Én először mosóporos vízben kimosom, teszek hozzá Clorox kímélőt! És azán ecetes vízben öblítem utána.

    És az ecet akkor is jó, ha olyan műszálas ruháitok vannak, amelyek eresztik a szinüket. Az ecet megfogja a színt, érdemes az elején ecetes vízben kimosni az öblítés előtt.
    előzmény:
    lufi (50)
     

Címlap

top