Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Thaiföld csodái

Torolt_felhasznalo_767418
Torolt_felhasznalo_767418
Létrehozva: 2009. február 12. 12:40
Üdvözlök mindenkit,akit érdekel Thaiföld és már járt vagy élt ott,esetleg tervez egy odautazást.Én már éltem kint egy pár évet,és minden évben odautazunk kétszer,mert a család egy része már ott él és sok barát is.Én nyáron csatlakozom a családommal hozzájuk,véglegesen.Úgy értem,nem jövünk onnan már vissza.Addig még néha benézek ide a fórumra,akinek van kedve thai ételekről,kultúráról,szokásokról,bármiről eszmét cserélni,azt szívesen várom itt a topicon.Esetleg még Thaiföldet nem ismerő odautazóknak szívesen adok olyan tanácsot,amire nem kapnak útikönyvekből sem választ,vagy nagyon eldugott régiók érdeklik.Előre leszögezem,azért én sem vagyok mindentudó:)
  1. 2009. február 19. 23:1151.
    Hülye egy szokás, de már az ősember is félt attól, amit nem ismert.... 
    előzmény:
    farah (47)
    2009-02-19  09:20
  2. 2009. február 19. 22:2950.

    De Indonezia is muszlim orszag, nem?

     

    Nem jartam meg Malajziaban sem, de nem hiszem, hogy az a szigoru vallasos orszag lenne, meg hat ott is rengeteg a turista, ugyhogy biztos lehet ott is furdoruhaban lenni a strandokon.

     

    En is muszlim orszagban elek amugy, de en nem vagyok az. Szerencsere semmi konfliktus nem volt meg soha vallasi dolgok miatt.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_767418 (49)
    2009-02-19  22:19
  3. Torolt_felhasznalo_767418
    Torolt_felhasznalo_767418
    2009. február 19. 22:1949.
    Szia,akkor közel leszünk egymáshoz.Nem szoktatok átugorni Thaiföldre?Egyébként valóban nagyon hasonló a természet.Azért a legdélebbi,sok iszlám által lakott területet inkább el szoktuk kerülni az esetleges merényletveszély miatt,mert sajnos,már történt arra olyan.Maradunk a békés buddhizmusban.A 408-as úton szoktunk leautózni egész délig a parton,Hat Yai-nál fordulunk általában és vissza már nem sokat kell nekünk hazáig vezetni az Andamán-tengeri oldalig.Szoktunk ilyen körtúrákat csinálni.Narathiwat-ban már sok muzulmán van,ezért inkább visszafelé csordogáltunk,amikor ott a keleti partpon akartunk lemenni Malajziába,de jobb motorcsónakkal vagy hajóval.Félre ne érts,nincs bajunk a muszlimokkal,csak az ő életmódjukat nem nekünk találták ki,mert ha hőség van,eszünkbe sincs felvenni valamit a fürdőruhán vagy szárongon kívül,így a kulturális különbségek miatt nem ideális nekünk.Ezért sem tudtam pl. annyira megszeretni Malajziát,mert amúgy hihetetlenül gyönyörű ország az is,de pl. Indonéziában már megint otthonosan érzem magam.Ti mit csináltok arra,ha csináltok valamit?Ti is véglegesen maradtok,vagy mentek még másfelé,vagy ide vissza?Szép estét,ill.szép álmokat,mert ott szerintem te most alszol,én meg még itt rohadok a mínuszokban,sebaj,a lakásban csinálunk mi kazánt meg párát,megoldjuk...Ti is muszlimok vagytok egyébként?Mert akkor nekünk vigyázni kell a szabadosságunk miatt...:))
    előzmény:
    farah (46)
    2009-02-19  09:09
  4. Torolt_felhasznalo_767418
    Torolt_felhasznalo_767418
    2009. február 19. 12:2248.
    Szia,de jó,hogy jöttél!Örülök,hogy egy jót röhögtél,de most én szakadok a röhögéstől azon,amit írtál,mert én is elképzelem ezt az egészet ,na,majd ezzel ijesztgetem a jónépet,köszi a tanácsot,majd mi is így fogunk kinézni állandóan:
    előzmény:
    OggÁngyi (42)
    2009-02-19  07:31
  5. 2009. február 19. 09:2047.

    Igen ez igaz, a nagyvarosok forroak nagyon! a videk huvosebb, mar ez attol fugg mihez kepest! Nalunk itt videken csak 38fok van nappal, este 33! Kuala Lumpurban megvan a 40 is! A legkondi se er semmit..

     

    Ja ezek a feltesek viccesek, engem is feltenek a krokodiltol, a capatol, a malariatol, a koleratol, gonosz csabitoktol olyan dolgoktol amik eszembe se jutnanak, de igy mindig viccelunk veluk. ja a legjobb: kalozoktol!!!!

     

     

    előzmény:
    OggÁngyi (42)
    2009-02-19  07:31
  6. 2009. február 19. 09:0946.

    Szia!

     

    En Thaifoldre meg nem jutottam el, csak a bangkoki repterre egy tranzit erejeig!

     

    De itt elunk a thai hatartol 5 km-re, Malajziaban! Voltam mar egy par szigeten, ami foldrajzilag nincs tul tavol Thaifold szigeteitol, es mivel ugyanaz a tenger, nincs is sok termeszetbeni kulonbseg....hmmmm hat mit ne mondjak csodalatos!!!!! Biztos vagyok benne, hogy Thaifold is ilyen!

     

    Esetleg ha az ottani gyonyorusegeket mar unod, atpattanhattok ide hozzank is, meseszep!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_767418 (1)
    2009-02-12  12:40
  7. 2009. február 19. 08:3245.
    Az utolso ket kerdesre megvan a valasz korabbi irasokbol. :)
    előzmény:
    herne (44)
    2009-02-19  08:14
  8. 2009. február 19. 08:1444.

    Condo, bocsanat.

    Koszonom az infot!

     Szeptember-oktober korul idealis az ido nyaralasra, igaz?

    Melyik szerinted az a sziget (vagy szigetek) amik a legeslegszebbek? Phi Phi? Koh Samui is szep?

    Akkor Pattayara nem megyunk, arra tobben is irtatok, hogy gagyi.

     

    Amugy meg a haztartas, meg a gyerekneveles es megkivan egy egesz embert, csak nekunk dolgozoknak meg pont arra nincs idonk elni. Nem is erzem ugy mostanaban, hogy jajj, de elek. Jol tettetek nagyon, hogy talaltatok egy ilyen lehetoseget, es eltek vele. Ha meg megis elunnatok magatokat, dolgozni barmikor lehet, es az is ugy az igazi, ha mar nem a penzert teszi az ember, hanem onmagaert.

     

    Tegnap felvetettem az otletet paromnak, persze szkeptikusan fogadta, mert ez tul szep, hogy igaz legyen. De azert mondta, hogy o majd halasz lesz. :)

     

    Ti altalaban kiknek adjatok ki a condokat? Magyaroknak, vagy masoknak is? Van egesz evben forgalom?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_767418 (40)
    2009-02-19  02:40
  9. 2009. február 19. 07:4343.

    De szép képek .

     

    Én maradok a háttérben,és olvasgatok,gyűjtöm az infókat és eltárolom.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_767418 (41)
    2009-02-19  02:49
  10. 2009. február 19. 07:3142.

    Jöttem kotnyeleskedni. :-)) A nagyvárosokban mindig melegebb van pár fokkal, a sok beton, aszfalt, autók (hűtők, légkondik, amiknek a "mellékterméke" is meleg) miatt... így lehet Bangkokkal is... 

    Amúgy valóban ez az élet... :-)) Nincs sok időm, de szereztek az ismerőseid pár röhögéssel eltöltött percet azzal, hogy "féltenek", nehogy rossz útra térjetek ott kint... :-DDDD Még most is nevetnem kell, ha eszembe jut... bocs, de elképzelem a családod, ahogy mindannyian fekszetek egy kellemes ópiumbarlangban, mert nem tudtok magatokkal mit kezdeni, az elefántbébit meg visszaveszi a hatóság, mert elhanyagoljátok... :-P :-DDD 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_767418 (39)
    2009-02-19  02:36
  11. Torolt_felhasznalo_767418
    Torolt_felhasznalo_767418
    2009. február 19. 02:4941.
    Jaj de örülök,hogy tettél fel képeket,csak most nem tölti be az nlc egyiket sem,sajnos,az enyémeket sem.Remélem,holnapra megváltozik a helyzet,biztosan szépek,köszönöm.Te is keress majd még,nekem is kell majd egy óra,hogy olyanokat találjak,amin mi nem vagyunk rajta.Írj privit,ha valami sötét dologra vagy kíváncsi...
    előzmény:
    PinkiJenny (38)
    2009-02-18  10:37
  12. Torolt_felhasznalo_767418
    Torolt_felhasznalo_767418
    2009. február 19. 02:4040.
    Pontosan így van,azért a gyerekekkel és a házimunkával is elmegy egy kis idő és azért az ember csinálgat ezt-azt,pl.mi önkéntes munkákat alkalmanként,ahogy már említette,meg amikről írtál.Ez az igazi élet,úgy akarok meghalni,hogy elmondhattam:ÉLTEM.Úgy,hogy élveztem magát a nyers életet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_911580 (33)
    2009-02-18  10:04
  13. Torolt_felhasznalo_767418
    Torolt_felhasznalo_767418
    2009. február 19. 02:3639.

    Szia,

    persze,a légkondi ott is alap,csak a leglepukkantabb és legrégebbi diákszálló-szerűségekben nincs csak.Amúgy nem combo,hanem condo,elírtad,nem szemrehányás...:)Igen,a legtöbbet így meghagyják az eredeti berendezéssel és így is adják ki,aki nagyon olcsót vesz,ott néha nincs berendezés legfeljebb vesz egy-két matracot a földre aztán csókolom,kezdésnek az is megteszi,ha csak 4gurigád van mondjuk feleslegbe és már mindenáron menni vagy intézni akarod,Aztán fél év múlva vesz bele berendezést,stb...ki hogy.A mieink ilyen szépek,mi berendezéssel adjuk,mert inkább családoknak hosszabb időre szeretjük,ők nem rombolnak,bár ott a kaució,de egy olyan berendezésű apartmant nyilván senki sem szeretne részeges,tivornyázó angoloknak,németeknek,svédeknek,stb...kiadni (mert rájuk jellemző sajnos,hogy csak inni,drogozni meg kurvázni mennek ki hordában,szörnyű).Thaiföldön sosincs 50fok,a maximum általában 40körül,furcsa módon pont Bangkokban szokott ilyen hőség lenni.De az általános hőmérséklet a száraz évszakban 30-33fok,az esős évszakban éjszaka akár 16-18-ra is lemehet,inkább északon,napközben 28-30,de pár helyen melegebbnek tűnik a páratartalom miatt plusz az eső.Ha lesz kedvetek kinézni,ne hagyjátok ki,mert gyönyörű ország.

    előzmény:
    herne (31)
    2009-02-18  09:24
  14. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. február 18. 10:3738.
    itt laktunk Bangkokban legutóbb
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. február 18. 10:3137.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. február 18. 10:3036.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. február 18. 10:2635.
    ez kicsit szomorúbb téma... de ez is Thaiföld....a múlt...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. február 18. 10:2434.

    Szia!

     

    Először is köszi szépen  a hasznos infókat szerintem a többit már priviben folytatnám vannak kényes nemidetartozó kérdéseim is estére összeszedem a gondolataim

     

    Képeket én is keresek estére csak szortíroznom kell mert rengetegen rajta vagyunk...

     

    1-2 képet keresek gyorsan

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_767418 (1)
    2009-02-12  12:40
  19. Torolt_felhasznalo_911580
    Torolt_felhasznalo_911580
    2009. február 18. 10:0433.

    Ne törődj velük, csak irigykednek, hogy nem kell dolgoznotok...

     

    Én el tudom képzelni, hogy nem unalmas az élet munka nélkül.

    Nem tudom, meddig bírnám, esetleg alkalmi melók jót tesznek az embernek ilyenkor, de abszolút ellennék kint: sportolás, utazgatás, olvasás, meg házimunkára, főzésre is elmegy sok idő.

     

    ez egy nyugodt élet lesz, több időtök lesz a gyerekekre, magatokra

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_767418 (30)
    2009-02-18  01:51
  20. 2009. február 18. 09:2932.

    Ezt irigysegbol mondjak, mert nehogyma' ti a tengerparton logassatok a labatokat egesz nap, amig o negymuszakban gurizik havi 80 ezerert. Vagy ha nem is annyiert, de a magyar ember mindenkibe belekot, akinek kicsit jobban megy. Meg persze mindig megy a mennyit kerestek tema is.

    En szerencsere mar nagyjabol megszabadultam ettol a mentalitastol, nem mondom, hogy nincs bennem irigyseg senki irant, mert van, de a jobb fajta, mert nem azt akarom, hogy ha nekem nincs neki se legyen, hanem de jo neki, hogy van en is akarok!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_767418 (30)
    2009-02-18  01:51
  21. 2009. február 18. 09:2431.

    Sziasztok!

     

    Beleolvasgattam itt a topikba, nagyon tetszik! Bevallom, eddig meg fel sem merult bennem a Thaifoldre koltozes, csak utazni vagyom oda nagyon, de most elgondolkoztam nagyon! Vegulis csodalatos kornyezet, nyugodt elet, kedves emberek...nem lenne rossz!

    Mi most egy arab orszagban dolgozunk/elunk, tehat kicsit kesobb be tudnank ruhazni par combora.

    En a turizmusban dolgozok, parom pedig mernok.

    Bar eloszor mindenkeppen az kell, hogy ellatogassunk oda, es jojjon nekunk is a Thaifold szerelem, mert csak igy lehet.

    De nagyon jol tettetek, hogy belevagtatok!

    Ilyen szepseges combokat szoktak kiadni? Valamiert azt gondoltam, hogy lepukkant szallasokat ilyen olcson, de akkor megsem.

    Valoban sokkal olcsobbak a hotelek is, az 5 csillagosok is 20-25 ezer korul vannak, mig mashol a duplaja.

    Hat, a meleget mi is megszoktuk mar, nyaron itt is van kb. 50 fok, bar en azt mar nem szeretem. Ott is hasznalnak legkondit mindenhol?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_767418 (28)
    2009-02-17  18:21
  22. Torolt_felhasznalo_767418
    Torolt_felhasznalo_767418
    2009. február 18. 01:5130.
    Ezzel pont nagyon is lehet,mivel Thaiföldön most erősödnek a gazdasági kapcsolatok Japánnal,de az angol nyelvtudásúakra is mindig szükség van.Tulajdonképpen bármilyen nemzetközi diplomás minimum felsőfokú angoltudással el tud helyezkedni,mert akárhogy is nézzük,Thaiföld még fejlődő ország (jajj,csak ne fejlődjön már gyorsan!),sok helyen sajnos szegénység van,ezért nem is tudnak sokan tanulni,így mindig van hely a külföldi diplomásoknak,sőt,nagyon jó ösztöndíjaik vannak a thai egyetemeknek is,anno én is úgy mentem oda tanulni.Én mondjuk már nem tudom elképzelni,hogy dolgozzak,de mivel megteremtettük az alapot (egy elég erős alapot),és kedveljük a laza életmódot,azért már befejezzük a gürizést,kint már csak hobbiból tevékenykedünk.Én pl. szeretem a szakmámat,de már nem tudom elképzelni,hogy naponta a tőzsdén kezdjek,marad hobbiszinten,úgy időtöltésnek online,kis zsebpénzért.Van,aki ezen teljesen megrökönyödik,mármint ezen a hippistílusú életfelfogásunkon.Ezek az emberek meg szerintünk nem tudnak élni.Ha már megvan mindened kényelmesen a gyermekeidnek is,akkor nem látom értelmét tovább hajtani a pénzt.De ők mindig találnak valami kifogást,hogy mi van,ha nem lesz elég,ha újabb világháború tör ki,stb...,stb...Akkor lesz,ami lesz.Ennyi erővel ne menjek ki az utcára,mert mi van,ha a fejemre esik egy tégla,vagy elüt egy autó.Nagyon be van szűkülve néhány ember.Amikor megkérdezik,hogy mit fogunk kint csinálni és megkapják a választ,hogy lényegében semmit,akkor jön a sok hülyeség:unatkozni fogunk,megunjuk,rossz útra tévedünk és egyéb gyermeteg elképzelések.Nem fogják fel a kis agyukkal,hogy mi már megkóstoltuk azt az életet,ismerjük jól az országot,és legfőbbképp magunkat,ezért nyilván tudjuk,mit csinálunk.Arról nem beszélve,hogy állandó jövedelmünk van a kiadásokból,amit fel sem fogunk tudni mind élni,így a gyerekek tényleg oda mehetnek majd a világban továbbtanulni,ha akarnak,ahová szeretnének,mert az alap így is megvan nekik.Ezután nem értem már ezt a túlragozást.A legjobb beszólás mégis az volt,hogy rossz útra tévedünk.Ezen azóta is fekszünk a röhögéstől.Ha eddig nem voltunk bűnözők,ezután miért lennénk azok,pláne,hogy nincs is szükségünk annyi pénzre?Mert mondják,hogy ott sok a drogos.Hiszik ők,semmivel sem több,mint itt,csak ott is mást fogyasztanak,meg itt is.Ott pl.nincs annyi heroinos,mint itt,inkább a hasis megy.A kokain nem igazán kedvelt szintén,inkább az ópium.A fű meg ott is megy,mint mindenhol a világban.Az meg olyan,mint egy fél üveg bor,néha belefér.Már akinek,nekem igen.Azért az USA pár államában még fájdalomcsillapítónak is felírják,nem semmi.Aki nem drogozott fiatalkorában,nem lesz jellemző,hogy idősebben rászokik,pláne,hogy nem is vonzza.Szóval az emberi hülyeség néha kiapadhatatlan.És a gyerekek mit fognak csinálni?Uramatyám,hát mit!Ugyanúgy iskolába járnak,annyi különbséggel,hogy az az iskola nem itt,hanem ott van,ugyanúgy játszanak,sportolnak és minden egyebet,amit itt.Ilyen kérdést,beájulok!Na,jól kipofáztam magam,de ez most kijött,mert ma is szóba jött ez a téma egy felszínes ismerősünk társaságában és az illető ismét felhúzott ugyanezekkel a gyermeteg,naiv kérdésekkel,és szépen ismét el kellett mondanom,mint egy kisgyereknek,nehogy megsértődjön,nem küldhetem el a francba.Szép álmokat neked!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_911580 (29)
    2009-02-17  18:34
  23. Torolt_felhasznalo_911580
    Torolt_felhasznalo_911580
    2009. február 17. 18:3429.
    Köszi! Nagyon szép lakások, és tényleg marha jó áruk van... :) Közgazdász leszek, de a fordítás, tolmácsolás felé hajlok (angol-japán). Ezzel lehet kint munkát találni? :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_767418 (27)
    2009-02-17  18:06
  24. Torolt_felhasznalo_767418
    Torolt_felhasznalo_767418
    2009. február 17. 18:2128.
    még képek,szóval rengetegféle berendezés,stílus,mindenki válogathat kedvére:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_767418
    Torolt_felhasznalo_767418
    2009. február 17. 18:0627.
    Szia!Ezek a Condok végül is kisebb garzonlakások.Ugyanolyan lakásokat és többemeletes házakat képzelj el,amiket mostanában újonnan építenek itt is.A legkisebb lakások a Condok,ezek területe a 35nm-től a 45nm-ig terjed,majdnem mindhez tartozik terasz.Alapfelszereltség a klíma,a legtöbb új bútorokkal berendezett.A házak mind portaszolgálatosak,belső medencével,fitnessel,stb...Van mindenféle,lehet válogatni,majd teszek fel pár képet róluk.Egy ilyen ára forintban kb.5-8millió,függ az elhelyezkedéstől és a berendezettségi szinttől is.De Pattayán már van 4millióért is.A neten utána tudsz nézni a tulajdonviszonyoknak,mert ezt most itt hosszú leírnom,de az inkább olyan formaságféle.Tehát sokkal olcsóbb az ingatlan.Ha már két ilyen condod van és akár kicsit áron alul is kiadod őket,már munka nélkül igen kényelmesen megélsz kint,persze úgy,hogy te magad azért nem hotelben élsz(amúgy még a luxushotelek árai is valamivel olcsóbbak,mint nyugaton).Ha 3-4 condod van kiadásra,már dőzsölsz.Még mindig sok új építési project van folyamatban,sokan lefoglalják előre a megvenni kívánt lakásokat,mert nekik pl. nem sürgős.Egyébként mit tanulsz,mivel szeretnél foglalkozni a későbbiekben?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_911580 (26)
    2009-02-16  18:42

Címlap

top