Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Thaiföld csodái

Torolt_felhasznalo_767418
Torolt_felhasznalo_767418
Létrehozva: 2009. február 12. 12:40
Üdvözlök mindenkit,akit érdekel Thaiföld és már járt vagy élt ott,esetleg tervez egy odautazást.Én már éltem kint egy pár évet,és minden évben odautazunk kétszer,mert a család egy része már ott él és sok barát is.Én nyáron csatlakozom a családommal hozzájuk,véglegesen.Úgy értem,nem jövünk onnan már vissza.Addig még néha benézek ide a fórumra,akinek van kedve thai ételekről,kultúráról,szokásokról,bármiről eszmét cserélni,azt szívesen várom itt a topicon.Esetleg még Thaiföldet nem ismerő odautazóknak szívesen adok olyan tanácsot,amire nem kapnak útikönyvekből sem választ,vagy nagyon eldugott régiók érdeklik.Előre leszögezem,azért én sem vagyok mindentudó:)
  1. Torolt_felhasznalo_214945
    Torolt_felhasznalo_214945
    2009. február 23. 14:4476.

    Én is szeretnék kérdezni,csak az előbb elfelejtettem:-)

    Te hol fogsz élni kint? Érdekes,de azt nem tudom elképzelni,hogy ott éljek,mondjuk ha a családom is ott lenne,akkor ugy igen. Dolgozni is fogsz kint? Bocsi ha ezeket már leírtad,csak én nem olvastam vissza.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_767418 (70)
    2009-02-23  01:50
  2. Torolt_felhasznalo_214945
    Torolt_felhasznalo_214945
    2009. február 23. 14:3975.

    Szia!

     

    Természetesen imádom,sőt ez nem kifejezés! Semmilyen üzleti dolgom nincs ott,csupán a szívem húz oda,de nagyon!!!!

    Bangkokban mind a 2 szer voltam,de elég volt,többet a reptéren kívül nem szeretnél ott lenni,azon kivűl Koh Samui,Koh Phangan,Koh Tao,Koh Nang Yuan.

    Jövőre Samui ugyanúgy,meg Karbi,és Phi Phi.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_767418 (70)
    2009-02-23  01:50
  3. 2009. február 23. 10:0774.

    Szia!

     

    A dengit a ferjem kapta el egyszer egy dzsungelkirandulason, ahol szinte lehetetlen kivedeni! Pont furodtunk egy kis vizesesnel, es utana mar nem fujta be magat...aminek meg is lett az eredmenye!

     

    No de mostmar azert megszoktuk, eleg jo vedelmi rendszerunk van! 

     

    Es a pok ugye meg is doglik a porszivoban? En attol vagyok rosszul ha ralepek valamire ami akkora, hogy szabalyosan roppan a papucs alatt... Ezt rendszeresen eljatszom a mosokonyhaban, mar csak a roppanast hallom. Szemet ezerlabuak! Multheten egy gyikkal szivtuk meg, mert valahogy megdoglott a szobaban, es csak a buzt ereztuk, nem talaltuk sehol! Mar elhuztuk az osszes asztalt, szekrenyt, es biztosak voltunk benne hogy vmi doglott, de nem tudtuk hol. Munka utan meg estig ott szenvedtunk vele hogy megtalaljuk. De csak masnap talalta meg a ferjem a komod hatuljan, meg kapaszkodott a labaval Eleg undorito volt!

     

    Kigyo ellen nekunk csak a kampos bot van de eddig bevalt! (kar hogy ezeket nem lehet felporszivozni...)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_767418 (73)
    2009-02-23  03:15
  4. Torolt_felhasznalo_767418
    Torolt_felhasznalo_767418
    2009. február 23. 03:1573.

    Szia,

    Thaiföldön kicsit más a "szúnyogpopuláció",mert ott nem jellemző a dengu,nem is kell tartani a szúnyogoktól,de Afrikában pl. kegyetlenül tud pár malária-alfajt terjeszteni,hogy rohadjon meg,mármint a szúnyog.Krokodil előfordul,de ritkább,amúgy a mi házunk is dzsungeles szigeten van,úgyhogy nem szoktuk megúszni,hogy néha egy-egy csúnya,rút pók be ne másszon,vagy hosszú hernyóféle ,kígyó is surrant már be,szerencsére nem kobra,az ott sok van.Van a hűtőben mindig friss ellenszérumunk.Sajnálom,hogy dengulázt kaptatok,az tényleg kellemetlen lehet.Azért az összes ablakon erős rovarvédő háló van ,de ha nyitva tartjuk valamelyik ajtót,akkor nyilván bejönnek.Megmutatták a thai haverok,hogyan kell,ill. lehet a kobrát megfogni,ha arra kerülne sor,van is kobrafogó vasam,egy kampó van a végén .Remélem,azért elkerülnek,ha mégis rosszul járnánk,akkor ott a szérum,de nem gyakori a marás,mert ők is inkább behúzódnak a sűrűbe és az ember elől meg a zaj elől menekülnek.Ugye,milyen jó a porszívó-dolog?Mi itt is ezzel csináljuk,hogy a fene essen beléjük

    Szép napot neked!

     

    előzmény:
    farah (71)
    2009-02-23  02:06
  5. 2009. február 23. 02:1572.

    Ez a porszivo otlet nem rossz!!!!!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_767418 (68)
    2009-02-22  21:21
  6. 2009. február 23. 02:0671.

    Szia! Na akkor Nektek tetszenek majd a gyikokl!

    Azoktol pont en se felek, csak eloszor fura volt hogy ott rohangalnak elottem kisebbek nagyobbak..meg itt van varanusz, akar az udvaron is, de nagyon buta, meg ha el is kezd utanad futni elkanyarodsz, es azt mar nem tudja kovetni En azokat a helyeket kerulom csak, ahol krokodil lehet mert itt a legveszelyesebb el a bordas kroki na vele nem szeretnek osszefutni...

     

    Azok a pokok, kigyok veszelyesek amik lassan mozognak. Ez a fo szabaly. Mondjuk mi itt lakunk a dzsungel mellett, itt azert van minden.

     

    A szunyog nem a malariat terjeszti, hanem mindenfele lazat, fertozest ami nem halalos ugyan de baromi kellemetlen! Nekunk mar volt szerencsenk dengihez, hat nem kivanom senkinek!

     

    Herne, igen repulnek a dogok!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_767418 (66)
    2009-02-21  16:05
  7. Torolt_felhasznalo_767418
    Torolt_felhasznalo_767418
    2009. február 23. 01:5070.

    Szia!

    Jó,hogy jöttél!Köszi a szép fotót,ha van még,légyszíves tegyél még!

    Gondolom,neked is tetszik,nemhiába mész vissza,vagy üzleti,esetleg más ok?Vagy csak azért,mert megtetszett?Merre jártál ott eddig?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_214945 (69)
    2009-02-22  21:50
  8. Torolt_felhasznalo_214945
    Torolt_felhasznalo_214945
    2009. február 22. 21:5069.

    Sziasztok!

     

    Én 2 szer voltam Thaiföldön,és jövő ilyenkorra tervezem a 3.-at

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_767418
    Torolt_felhasznalo_767418
    2009. február 22. 21:2168.

    én is a porszívóval irtom őket,de azért,ha meglátok egyet,sírnom kéne az undortól

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_227911 (67)
    2009-02-22  02:09
  10. Torolt_felhasznalo_227911
    Torolt_felhasznalo_227911
    2009. február 22. 02:0967.

    Hát igen, tényleg úgy megy a kaszáspók, mintha részeg lenne, elég undorító. Ráadásul 2méterrel hosszabb a lába, mint a teste

    Itt is vannak nagy dögök, például múlthéten a konyhában fedeztem fel, egy nagyon-nagyon nagy pókot. Ott virított a fehér falon, én meg majd infarktust kaptam. (aztán jött a porszívó)

    De ott, Thaiföldön, legalább a környezet szépsége kárpótolja az embereket, a sok ízeltlábuért cserébe hihi

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_767418 (65)
    2009-02-21  15:46
  11. Torolt_felhasznalo_767418
    Torolt_felhasznalo_767418
    2009. február 21. 16:0566.
    Nem viccelek,tényleg vannak kalózok,szerintem a neten találsz infot,ha esetleg beírod,hogy pl. maláj kalózok.Szóval sosem lehet tudni...Most olvasom a jó tanácsaidat a pókokat,illetőleg más teremtményeket illetően,már előbb írtam választ,mi már megszoktuk,Thaiföldön nem olyan nagyok a csótányok,mint Malajziában,a hüllőkkel szerencsére meg nincs is gondunk,mert mi szeretjük őket,most itt Budapesten is van egy gyönyörű leopárdgekkónk,ott is van terráriumban egy szép gabonasiklónk,most a haver táplálja egérrel,míg nem vagyunk ott.Thaiföldön a szúnyogok nem terjesztik a maláriát,még védőoltás sem nagyon kell,azért,ha nagyon eldugott dzsungelterületre megyünk túrázni,esetleg előfordulhat,de elég egy jódtablettát beledobni az ivóvizünkbe,meg azért azok a trópusi szúnyogok nagyot csípnek és nagyon tud viszketni,mi be szoktuk fújni magunkat kókusz-citromillatú szúnyogriasztóval.Dobok még képeket.
    előzmény:
    farah (63)
    2009-02-21  02:07
  12. Torolt_felhasznalo_767418
    Torolt_felhasznalo_767418
    2009. február 21. 15:4665.

    Van ott minden,végül is se több,se kevesebb,mint más tropical helyen.Sajnos vannak nagyobb pókok,rühellem őket,de hát ez van.Azért szerencsére nem potyognak,meg ha bemászik egy valahová,az ott nyugszik,a nagy pókok nem annyira rohangálósok,mint pl. a kaszáspók(hogy az milyen undorító a hosszú lábaival és a dezorientált járásával,mint aki be van rúgva,vagy jól beszívott),szóval akkor ki kell tenni.Gondolod,hogy nekem nem fontos?A fenébe is,hogyne lenne az,de ott sem találkoztam mondjuk több pókkal,mint akár itt egy magyar erdőben(egyszer kiránduláson voltunk az osztállyal és majdnem beleszaladtam egy tenyérnyi gusztustalan nagy keresztespókba,fújjj... )

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_227911 (61)
    2009-02-20  21:07
  13. 2009. február 21. 08:0364.
    Repulo oriascsotanyok??????????
    előzmény:
    farah (63)
    2009-02-21  02:07
  14. 2009. február 21. 02:0763.

    Tenyleg hannibal erre felkeszultetek?

     

    oriasi pok a kocsiban, ami beszalad az ules ala es nem talalod este igy kell hazaautozni a sotetben...levedlett kobrabor a nappaliban a kigyo ki tudja hol van...repulo oriascsotany, gyikok a szobaban, meretes ezerlabu a furdoben, naponta kb 4-5szor.par elmenyem...!

     

    meg lehet szokni, de azert nekem kellett kb 2 honap! de igazabol a szunyogokkal kell nagyon vigyazni mert veszelyesek, minenfele betegseget terjesztenek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_227911 (61)
    2009-02-20  21:07
  15. 2009. február 21. 02:0362.

    Szia!

     

    Nem mondod, tenyleg vannak kalozok? Akkor azert nem ert meg ide Anya csomagja! Bar nem hiszem hogy a ruhaimra palyaznanak a kalozok....

     

    De akkor ha hajokazunk vigyazni fogunk! Nekunk nincs vadaszpuskank de lehet akkor idoszeru lenne beszerezni vmit...

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_767418 (59)
    2009-02-20  15:54
  16. Torolt_felhasznalo_227911
    Torolt_felhasznalo_227911
    2009. február 20. 21:0761.

    És ott Thaiföldön milyen bogarak, meg ízeltlábuak élnek???

    Vannak nagy pókok????

    Lehet, hogy hülye kérdés, de nekem fontos!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_767418 (60)
    2009-02-20  18:31
  17. Torolt_felhasznalo_767418
    Torolt_felhasznalo_767418
    2009. február 20. 18:3160.
    Képek
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_767418
    Torolt_felhasznalo_767418
    2009. február 20. 15:5459.

    Ja,így van.Egyébként ez a kultúrsokk nem mindenkinél jön elő,embere válogatja,nekem pl. nem volt,de ismerek olyan embert,aki pl. Dél-Afrikába költözött ki végleg és egy bő évig nem találta a helyét,már azon gondolkodott,hogy rossz lóra tett,de aztán nagyon megszerette és máig is vígan él ott.De van olyan is,hogy valakinek tényleg nem jön be egy hely és akár két-három év után is visszaköltözik az adott országba,ahol született.Szóval különbözőek vagyunk.Még a kalózkodásról jut eszembe:a dél-kínai tengeren tényleg valós veszélyt jelentenek a maláj,kínai,thai kalózhajók,bárkák,de ezek általában olyan "járművet" rakodnak ki,ami nagy hasznot érő cuccot szállít,néha komplett teherhajókat kirámolnak és mindenkit eltesznek láb alól,de az egyszerű motórcsónakkal vagy kis jachttal közlekedő embereket nem hiszem,hogy veszély fenyegetné,mert akkor már hallottunk volna ilyen támadásról is,én sem láttam őket soha,pedig sokan vannak!

    Azért soha nem lehet tudni,mi mindenesetre,ha csónaktúrára megyünk a haverom kis jachtjával,neki van ott legálisan egy stukkere és két vadászpuskája,foglalkozásából adódóan,mert ha bármelyik parti őrség megállít,ami már előfordult párszor,nem hinném,ha örülnének az illegális fegyvereknekAmúgy csak ott vannak,nem is gondolunk ilyenre,hogy betalálnak,ha a sors majd véletlen úgy hozza,akkor majd lesz ami lesz,mindenhol a világon van valós veszély,ennyi erővel már az utcára sem lehetne kimenni sehol.Azért megnéznék egy ilyen kalózbandát sunyiban,érdekelnek a "munkamódszereik"

    előzmény:
    farah (58)
    2009-02-20  02:41
  19. 2009. február 20. 02:4158.

    Szia!

    Indonezia nagyon nagy, es 250 millio lakosa van. Szinte lehetetlen kovetni, ki milyen vallasu, es hogy mennyire vallasos (mert ugye a ketto messze allhat egymastol!)

     

    en ugy tudom, hogy tobbsegeben muszlimok, de keresztenyek is sokan vannak, kb 20-25 millioan. A buddhizmushoz en nem ertek ugyhogy azzal kapcsolatban csonben maradok! 

     

    Malajbol nagyon sok fele van, sokan keveredtek is a kinaiakkal pl( na azok tenyleg ferden neznek)

     

    de altalaban annyira nem ferdeszemuek! thaiok itt is vannak, pl a munkahelyemen is, olyan kis vekonykak!! meg nagy a fuluk! de az a malajoknak is nagy!

     

    en most 4 honap utan kezdem mar nagyon erezni a kulturalis kulonbsegeket, hogy semi nem ugyanolyan mint otthon! ez nem azt jelenti hogy rosszabb, egyaltalan nem az csak mas...a ferjem szerint ez kultursokk, kb az elso fel evben johet elo.

     

    A torvenyek itt is szigoruak, es igaz, hogy aki a Saria birosagra bekerul nem nagyon szamithat jora...de azert nem nagyon tolonganak a bunozesben az emberek! a bunozok foleg mas naciok kepviseloi...elegge meg is szigoritottak a bevandorlast mostanaban.

     

    Fogdaba bevisznek gyakran turistakat is, akik gusztustalan modon viselkednek, amit Te is irsz. mert foleg KL-ben elofordul hogy pl a bulizo turista reszegen a mecset ele rokazik...beviszik egy ket napra, de nem bantjak, csak hagy gondolkozon megeri-e, mert itt nem internet-kabeltv borton van, hanem betonluk egy lefolyoval...

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_767418 (56)
    2009-02-20  02:20
  20. Torolt_felhasznalo_767418
    Torolt_felhasznalo_767418
    2009. február 20. 02:3657.
    Mekkora marhaságot írtam,hát persze,hogy Indonézia jó része is muzulmán,de hirtelen Indiára asszociáltam,már keverem a szezont a fazonnal,pedig Indiában még nem is jártam,pedig ott is van kis muzulmán népesség a sok hindu és különféle buddhista között,a szikh,meg egyéb dolgokról nem is beszélve,amiről fogalmam sincs,bevallom emberesen.Viszont visszatérve Indonéziára,ott valahogyan sokkal lazábbak a muzulmánok,nem tudom a miértjét,ezt tapasztaltam,teljesen mások,pedig ugyanaz a vallásalap,vagy valamiről lemaradtam?Ja,a törzsi totemvallások persze nem elterjedtek,inkább Pápua felé jellemzőek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_767418 (55)
    2009-02-20  02:06
  21. Torolt_felhasznalo_767418
    Torolt_felhasznalo_767418
    2009. február 20. 02:2056.

    Szia,

    mi is ismerjük már,mondom,éltünk is ott hosszabb-rövidebb ideig,mármint Thaiföldön.A mi házunk is az Andaman-tengeri oldalon van,Phi Phi-től még délebbre kicsit egy szigeten.Igen,KL-ral nekem is volt ilyesmi tapasztalatom,bár csak egy szűk hetet voltunk szétnézni,de sokan ferde szemmel néztek ránk,nem volt nehéz nekik,mert eleve ferde

    Nyilván vidéken mindenhol lazább minden.Ti is szép helyen lakhattok,ott arra nem voltam,még...

    Szerencsére ilyesmi a thaioknál nem fordul elő,mert más beállítottságúak,mármint a "ferde szem szindróma"

    Azért ők sem kedvelik az ordenáré nyugati csürhét,amikor beszabadulnak valahová,hát nem csodálkozom...Furcsa,hogy bizonyos nyugati nációk otthon milyen kulturáltan tűrtőztetik magukat (általában),ha meg elszabadulnak a szaros kis pénzükkel egy szegényebb egzotikus országba,császárnak képzelik magukat,a nagy fehérnek,szóval undorító módon tudnak viselkedni,természetesen tisztelet a kivételnek,a bárgyú,szerencsétlen turistacsoportoknak,akik birkaként követik az idegenvezetőt,mert nélküle meghalnának,meg a tényleg normális,kulturált utazókat,nyaralókat.

    előzmény:
    farah (53)
    2009-02-20  01:50
  22. Torolt_felhasznalo_767418
    Torolt_felhasznalo_767418
    2009. február 20. 02:0655.

    Szia,

    Indonéziában nem sok muszlim van,inkább ott is a buddhizmus különféle ágai és egyes törzsi totemvallások uralkodnak.Malajziában elég szigorú a muszlim vallás betartása,persze,a strandokon nyilván fürdőruhában mászkálnak a turisták,nyaralók

    vagy nem muszlimok,de azért még a törvényhozásban is felfedezhetőek muszlim vonások,bocs,ezt most hülyén fogalmaztam meg,de másképp nem tudom.Pl.Thaiföldön is igen kemény a büntetés a drogcsempészetért,de amiért ott kap az illető 30évet,azért Malajziában nemrég még simán felkötöttek valakit,azóta nem tudom,változott-e a helyzet.Ill. Malajziában az utcán sem engedheted el úgy magadat,nem lehet rágózni,mert a rendőr megbüntet,akkor pl. nem akarják most sokan engedélyezni a Rihanna-koncertet,mert szerintükő túl kihívó és magamutogató,szóval ilyesmik.De a fővárosban,Kuala Lumpurban sok helyen ezért fel is nyalhatnám az aszfaltot,olyan tiszta.Egyébként nekem sem volt soha konfliktusom,mert tiszteletben tartom minden náció vallását és szokásait,ez alap,de azért nekem teljesen más a beállítottságom.

    Malajzia szerintem egy gyönyörű ország,érdekes kultúrával,történelemmel,érdemes ott is körülnézni,sőt!

    előzmény:
    herne (50)
    2009-02-19  22:29
  23. 2009. február 20. 02:0054.

    Szia Herne!

     

    Indonezia iszlam orszag! Az indonezek eleg heves vermersekletuek, de a forgalmasabb turistahelyeken semmi gond nincs. Pl Bali azt hiszem buddhista, de nem vagyok benne biztos!

     

    Malajziaval az a helyzet, hogy bar az orszag lakossaganak kb 50%  -a muszlim, az egesz orszag vezetesen erezni a vallasossagot, mivel az uralkodo vallasos.

     

    Langkawi szigete pl, ahova mi is leggyakrabban jarunk, eleg forgalmas turistahely, es nyugodtan lehet bikiniben is maszkalni, senki nem szol egy szot se, es az ottaniak megszoktak!

    De pl Tioman, nem nagyon ismert, es keves a turista. Ott is lattam bikinis csajokat! Viszont az zavaro lehet a turistara nezve, hogy az ottani ferfiak nincsenek hozzaszokva a "kendozetlen" lanyokhoz, raadasul a feherekhez, igy elofordulhat hogy megbamulnak. Nem nyalcsorgatas, hanem csak a meglepetes ereje miatt!

     

    En egy hosszu de vekony anyagu egyberuhat szoktam felvenni, meg a tarkomnal megkotott vekony kendot. Amolyan atmeneti megoldas.

    előzmény:
    herne (50)
    2009-02-19  22:29
  24. 2009. február 20. 01:5053.

    Szia!

     

    Thaifoldon meg nem voltunk! Egyelore csak 4 honapja vagyunk itt, meg csak berendezkedes szintjen, meg csak most kaptuk meg a vizumot. elotte voltunk mar itt ketszer hosszabb idore, mert a ferjem itt jart egyetemre, es amikor meguismerkedtunk meg ki kellett jonnie parszor, hat jottem Vele es nyaralgattunk!Most kb 5-10 evre biztos maradunk.

     

    Tulajdonkeppen ha kicsit kiautozunk a varosbol, latjuk is a thai hatart...de meg nem mentunk at, a vammentes teruleten valo vasarlast is mar vagy egy honapja halogatom! Nagyon nagyon olcso minden! Biztos jol fogjatok erezni magatokat Ti is errefele!

     

    En a deli reszeken nem nagyon jartam. a legdelebbi  Tioman szigete volt, az is egy alomszep hely! Mi eszakon az Andaman-tengeri oldalon lakunk, Langkawi szigete 40 perc hajoutra van innen, igy foleg ott szoktunk lazitani, ami itteni viszonylatban "csak" masodosztalyu tengerpart! Kb olyan osszhasonlitasban mint Phuket es Kho Samui!  A Del-Kinai tenger sokkal tisztabb, meg ott lehet buvarkodni is! 

     

    egyebkent igen, mi muszlimok vagyunk! Itt eszakon ha esetleg erre jonnetek nem kell semmitol tartani, videken az embereket hidegen hagyja, ki milyen vallasu, szarmazasu! En keresztenykent jottem eloszor 2 eve, akkor se volt semmi gond. KL-ben mar tapasztaltam furcsasagokat, ott be-beszologatnak, de nem is a malajok, inkabb a kinai indiai emberkek...mindenkit bamulnak meg piszkalnak aki lathatoan nem hasonlit rajuk! 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_767418 (49)
    2009-02-19  22:19
  25. 2009. február 19. 23:1252.
    Néha az az érzésem, az emberekt direkt tettetik magukat hülyének... :-DD Aztán meg kiderül, nem is tettetik... :-DDD
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_767418 (48)
    2009-02-19  12:22

Címlap

top