Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Thaiföld csodái

Torolt_felhasznalo_767418
Torolt_felhasznalo_767418
Létrehozva: 2009. február 12. 12:40
Üdvözlök mindenkit,akit érdekel Thaiföld és már járt vagy élt ott,esetleg tervez egy odautazást.Én már éltem kint egy pár évet,és minden évben odautazunk kétszer,mert a család egy része már ott él és sok barát is.Én nyáron csatlakozom a családommal hozzájuk,véglegesen.Úgy értem,nem jövünk onnan már vissza.Addig még néha benézek ide a fórumra,akinek van kedve thai ételekről,kultúráról,szokásokról,bármiről eszmét cserélni,azt szívesen várom itt a topicon.Esetleg még Thaiföldet nem ismerő odautazóknak szívesen adok olyan tanácsot,amire nem kapnak útikönyvekből sem választ,vagy nagyon eldugott régiók érdeklik.Előre leszögezem,azért én sem vagyok mindentudó:)
  1. 2010. március 19. 20:1890.
    Köszönöm a választ, megerősítettél az elhatározásomban!
    előzmény:
    sveszter (89)
    2010-03-18  13:47
  2. 2010. március 18. 13:4789.

    Szia!

    Novemberben szuper idő van kint! Mi voltunk kint akkor 3hetet, nov 5körül mentünk. Talán 1x esett eső. Bármikor mennék újra!

    Ha van rá módod, akkor ne hagyjad ki, csoda az a hely!

    Előszőr novemberben voltunk, utána decemberben-januárban. Legutóbb márciusban! Ott mindig jó! 

    előzmény:
    ritka86 (87)
    2010-03-17  08:15
  3. 2010. március 17. 15:1488.
    Sehol senki?????
    előzmény:
    ritka86 (87)
    2010-03-17  08:15
  4. 2010. március 17. 08:1587.

    Sziasztok!

     

    Azt szeretném megkérdezni, hogy Thaiföldön novemberben milyen idő van? Mikor érdemesebb menni, november elején, vagy végén? Vagy vesem el ezt az időpontot? Előre is köszi a válaszokat!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_956850 (86)
    2009-05-13  14:38
  5. Torolt_felhasznalo_956850
    Torolt_felhasznalo_956850
    2009. május 13. 14:3886.

    Szia!

    Hamarosan kezdetét veszi thaiföldi kalandtúránk. Ko Tao szigetére megyünk egy belga ismerősünkhöz,aki búvároktató. 

    De nem is ez a lényeg,igazából az érdekelne,hogy nem ismersz-e ott élő magyarokat.

    Amúgy mi volt a véleményed Bangkokról a repülőtérről kilépve? És még egy utolsó kérdés: Ha egy egész napot kell Bangkokban várakoznunk,és esetleg nagyon meleg lesz (esetleg... :-D),akkor hová tudnánk menni kicsit lemosakodni? Hogy van ez?

    Előre is köszi a választ és a segítséget!

    Puszi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_767418 (1)
    2009-02-12  12:40
  6. Torolt_felhasznalo_767418
    Torolt_felhasznalo_767418
    2009. február 26. 07:4485.
    Szia,nektek így valóban van esélyetek,simán meg lehet próbálni,ha gondoljátok.Ott meg sokkal olcsóbb az ingatlan is (meg minden,úgy értem,a létfenntartás,stb...)
    előzmény:
    herne (82)
    2009-02-25  07:23
  7. 2009. február 25. 08:2784.

    No jo dehat megmar az a kigyo!

     

    egyszer volt bent egy piros (!) kigyo, de azt csak kifociztuk.

     

    En se szivesen bantom oket! De elkergetni nem lehet, a marasa pedig halalos...szoval ha szemtol szembe kerulunk akkor szegenynek nincs sok valasztasa!

     

    Veszek is valami jo eros porszivot az uj hazunkba a pokok ellen

     

    a kigyo ellen meg le kell betonozni teljesen az udvart mert a betonon nem szeret menni, hatha akkor tavol marad.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_767418 (78)
    2009-02-24  21:24
  8. 2009. február 25. 07:2783.
    Huhh, azert ez a hatalmas bogarpopulacio eleg remesen hangzik! Bar a hernyokat kifejezetten szeretem, es a gyikokkal sincs bajom, bar az is igaz, hogy lakasban meg nem talalkoztam veluk, csak termeszetben.
    előzmény:
    farah (74)
    2009-02-23  10:07
  9. 2009. február 25. 07:2382.

    Hm, akkor nekunk viszont jo eselyeink vannak, parom villamosmernok, eddig 5 ev gyakorlattal, en az idegenforgalomban dolgozom, mindketten jol beszelunk angolul.

     

    Szerintem biztos azt fogjuk csinalni, hogy parszor kilatogatunk turistakent, es ha mi is beleszeretunk, akkor kesobb maradunk. Szerencsere valamennyi tokenk is van mar, egyenlore pesti lakas formajaban, de azt el lehet adni kesobb. :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_767418 (81)
    2009-02-25  03:03
  10. Torolt_felhasznalo_767418
    Torolt_felhasznalo_767418
    2009. február 25. 03:0381.

    Sia,sajnos ki kell ábrándítsalak!Ott egyáltalán nem szokás és divat a műköröm(hála az Istennek-bocsi,csak nekem taszító pasi létemre).

    Ott csak a prostiknak és maximum a szórakoztatóiparban dolgozó nőknek van mű,és annyi thai műkörmös meg egész biztosan van ott.Szakmunkákkal szinte lehetetlen ott elhelyezkedni,mert azt ők is ellátják és nem szívesen engednek be másokat így,maximum ha véletlen van ismerősöd,de nem is legális,hiszen egy külföldinek élből nem adnák meg az engedélyt pl. a szépségiparban.Azt nem tudom,a párod mit végzett,de ha nincs felsőfokú,nemzetközileg elismert diplomája és felsőfokú angol nyelvtudása,gyakorlat az adott területen,bizony semmi esély.Mondjuk néha keresnek búvároktatókat,meg nyelvtanárokat,ilyesmi.Viszont egy magasan kvalifikált embert,pl. mérnök,stb... szívesen látnak.Persze hogy jó iskolák vannak,nem a harmadik világ azért,de a normál sulik ugye buddhista szemléletűek,ami nyilvánvaló,de megtalálható ott ugyanúgy amerikai alapítványi zsidó,stb...mivel sok a külföldi értelmiségi.Ugyanúgy minden van ott,mint nyugaton,bármit megkapsz a Gucci táskától kezdve a BMW-ig.

    Esetleg próbálkozzatok olyan önkéntes munkákkal,ahol csak a repjegyet kell állnotok és a szállás,ellátás ingyenes,valami kis zsebpénzt is adnak,mondjuk az ilyen helyekre sokszor nem kötelező a szakirányú végzettség(,pl.árvaházban),de ilyet csak akkor,ha tényleg elkötelezettek vagytok a munka iránt,mert az nem szép dolog,hogy egy ilyet csak úgy csinálunk,hogy mondjuk türelmetlenek vagyunk,nem is érdekel,stb...Így,ha eltöltötök ott mondjuk egy évet,nyilván megismerkedtek ezzel-azzal és talán segítenek ottmaradni ha van kapcsolat.A Világvándor nevű honlapon találsz rengeteg önkéntes munkát világszerte,pl. Thaiföldön is. Szép estét neked!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_214945 (80)
    2009-02-24  22:00
  11. Torolt_felhasznalo_214945
    Torolt_felhasznalo_214945
    2009. február 24. 22:0080.

    Szia!

     

    Ok vissza fogom olvasni,megigérem! Most azért kicsit irigyellek megmondom őszintén

     

    Még egy kérdés: Szerinted ha kimennénk 2 fiatal,mit tudnánk dolgozni? Mondjuk nekem talán könnxű lenne,mert én műkörmös vagyok,azt tudnám ott is csinálni,de pl a a párom,ő mit kezdene?

    A másik meg,hogy milyen iskola van ott? A gyerekeknek jó,megfelelő a tanítás?

    Én bírnám ha minden reggel arra a látványra ébrednék,én tudom milyen érzés:-)

    Annyira érdekes,mert engem valami nagyon fűz oda,lehet az előző életemmel kapcsolatos nem tudom,de ha rá gondolok,hogy mennyire jó volt,vagy a képeket nézem szó szerint könnybe lábad a szemem,és elképesztően vonzódom vissza....tök érdekes,a legutób is utolsó este zokogtam,hogy nem akarok hazamenni

    IMÁDOM!!!!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_767418 (79)
    2009-02-24  21:39
  12. Torolt_felhasznalo_767418
    Torolt_felhasznalo_767418
    2009. február 24. 21:3979.

    Szia,

    Phi Phi szigeteitől kicsit délre van pár kisebb sziget,ott az egyiken van a házunk,meg vannak a condok itt is ott is,mondjuk azok üdülőövezetben,szóval azokban ezért nem lakunk sosem,de pl. majd a gyerekek iskolaszüneteiben biztosan vándorlunk ide-oda,akár az arany háromszögig is,meg vannak a thai haverok szétszórva az országban.Én online fogok esetleg néha brókerkedni,de max. csak akkor,ha ahhoz lesz kedvem,a kiadott apartmanok bőven fedeznek minden kiadást,félretenni is lehet mellette,olvasd el légyszi végig.Mert a végén még valami rosszindulatú ember kitalálja még nekem,hogy ingatlanügynök vagyok ,azért emlegetem ezt az apartmankiadást olyan gyakran,így többet nem is fogok szót ejteni erről,mert itt mindenért képesek belédkötni

    Akkor már elképzelni tudnád az ott élést,amikor ébredés után a türkiz vízzel nézel szembe...meg a szép madarakkal,meg a szép orchideafürtökkel,stb...

    Bár valakinek ez meg unalmas,ízlések és pofonok,van,aki csak egy erős kapitalista életmódban,az állandó pénzhajhászásban érzi jól magát egészségére,annak szerintem ez az életforma egy hét után nyűg lenne.

    Szép estét neked,majd írj,ha tudsz!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_214945 (76)
    2009-02-23  14:44
  13. Torolt_felhasznalo_767418
    Torolt_felhasznalo_767418
    2009. február 24. 21:2478.

    Szia,

    a pók szerintem tutira megdöglik a porszívóban a vákuum és a por meg a levegőkeringés miatt.Legalábbis baromira remélem

    Fúj az a roppanás a papucsod alatt,az igen ocsmány lehet,én még nem jártam úgy eddig...

    Jaj,a kígyókat,a drágáimat ne akard felporszívózni,kérlek,kérlek

    előzmény:
    farah (74)
    2009-02-23  10:07
  14. Torolt_felhasznalo_214945
    Torolt_felhasznalo_214945
    2009. február 23. 22:4677.

    Sajna pont mostanában nem voltál,de majd igyekszem benézni holnap is,hátha addig jársz erre!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_214945 (76)
    2009-02-23  14:44

Címlap

top