Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Méhszájzáró műtét után

vudumami77
Létrehozva: 2009. március 12. 14:51
Ezt a topicot azért indítom,hogy a hozzám hasonlóan műtéten átesettek megosszák tapasztalataikat egymással,és velem.Érdekelne olyanok hozzászólása is,akik így hordták ki a babájukat,szóval írjatok!
  1. 2009. Április 1. 19:33126.

    Szia!!!

    Köszönöm,egészségileg egész jól alakulok.Lelkileg...hát idő,de már jobb.A melóhelyen káosz van,rengeteg új lány,és rengeteg munka,így gondolkodni az élet csúnya dolgain egyáltalán nincs időm.

    A hathetes kontroll még odébb van,de persze majd megyek,úgy négy hét múlva.

    Örülök,hogy te jól vagy,és mindennap gondolok rád,úgyhogy nem lehet baj!Pihi,pihi,pihi!!!

    Ja!Ezt már rég fel akartam ajánlani,hogy ha majd vásárolni akarsz a babának,akkor írd majd meg mire van szükséged,vagy el is jöhetsz majd oda ahol dolgozom,mert nagyon olcsón tudok ruhát,babaholmit.(tényleg potom áron)

    Nagyon szép napokat kívánok neked,és vigyázz magatokra!!!

                                                   Szia!!!

    előzmény:
    z.timi (125)
    2009-03-31  16:02
  2. 2009. március 31. 16:02125.

    Szia!!!!!!!!!!!!

     

    Örülök, hogy jól teltek az első napjaid a munkahelyen. Aztán azért minden nap valamivel könnyebb lesz, meglásd. Jó, lesznek nehezebbek is, nem mondom, de most annak is örüljünk, ha a nehezek közé egyre több jó nap vegyül.

    Nálam a helyzet változatlan, fekszem szorgalmasan és várom a jövő heti kontrollt.

    Te egészségileg hogy vagy? Kezdenek rendeződni vissza a dolgok? Hat hetes kontrollra kell menned, ugye?

    Vigyázz nagyon magadra, és jelentkezz, ha tudsz, hogy mi van Veled.

    előzmény:
    vudumami77 (124)
    2009-03-31  15:04
  3. 2009. március 31. 15:04124.

    Szia Timi!

    Visszamentem melózni,és nagyon jó!Rám vannak bízva újak,és rengeteg a munka is,teljesen lefoglal.Így legalább nem gondolkodom annyit!Bár mikor a kezembe került ma egy gyönyörű kisrugi kicsit elérzékenyültem...(angol ruhanagykerben dolgozom).

    Te hogy vagy?!Jól viselkedik a kisbabád?

    Vigyázz magadra,és írj,ha van időd,vagy kedved!!!        

                                                    Szia!

    előzmény:
    vudumami77 (123)
    2009-03-29  14:08
  4. 2009. március 29. 14:08123.

    Szia!Bár válaszoltam priviben,így is írok!!!Én is örülök,hogy hallok rólad!A haskeményedés természetes,ha nem túl sűrű,úgyhogy ne aggódj!!!A cerclage pedig tutira tart,az nem szakad csak úgy ki.(nekem még a megzatvízfolyás után is tartott).Ne tegyél hirtelen mozdulatokat,ne hajolj,és ne emelj,vigyázz magadra!Most már magam helyett érted izgulok.

    Bár szörnyű ami velem történt,már kezdek megnyugodni,beletörődni abba,hogy nem tehetek most már semmit.Erős vagyok,és előre nézek,visszafelé már nincs értelme,és fájdalmas.A munka segíteni fog nekem abban biztos vagyok,ott lesz a hugom is,egy helyen melózunk,így egyedül sem leszek.

    Meg aztán van elég dolog ami most foglalkoztat...A nagylányom a kamaszkortól megőrült.Utolérte az Emo-láz,engem pedig megrémít amit művel.Az én gyönyörű lányom feketében jár,mindene halálfejes,a haja belesütve a szemébe,teljesen ki van vetkőzve magából.A tanulás...nos az elég gyengusz lett...És nem tudom hogy tudnék hatni rá?!Teljesen tehetetlen vagyok!!!Na,mindegy nem terhellek a gondjaimmal!

    Vigyázz nagyon magatokra!!!Puszi!

                                                 Erika

    előzmény:
    z.timi (122)
    2009-03-29  11:51
  5. 2009. március 29. 11:51122.

    Szia Vudumami!!!!!!!! ÚÚÚÚÚgy örülök, hogy jöttél. Nagyon sokat gondolok ám Rád, jó, hogy hírt adtál magadról!!!!!! Kicsit talán könnyebb lesz ha megint visszatérsz a régi kerékvágásba...

    Ami engem illet, csak két hét múlva megyek még az orvosomhoz, szóval nagyon nem tudom, mi is van ott bent. Reménykedem, hogy tart  a cerclage, és minden rendben. Vannak rosszabb és jobb napjaim. Tegnap pl. keményedett a hasam, ma viszont jó a helyzet egyelőre. Most léptem  a 24. hétbe, szóval még sok van hátra. Sok puszi és bármikor ha van kedved beszélgetni, vagy csak hallgatóságra van szükséged, így virtuálisan is, akkor én itt vagyok! :) A munkába való visszatéréshez pedig sok erőt! Timi

    előzmény:
    vudumami77 (120)
    2009-03-29  11:21
  6. 2009. március 29. 11:48121.

    Szia Vudumami!!!!!!!! ÚÚÚÚÚgy örülök, hogy jöttél. Nagyon sokat gondolok ám Rád, jó, hogy hírt adtál magadról!!!!!! Kicsit talán könnyebb lesz ha megint visszatérsz a régi kerékvágásba...

    Ami engem illet, csak két hét múlva megyek még az orvosomhoz, szóval nagyon nem tudom, mi is van ott bent. Reménykedem, hogy tart  a cerclage, és minden rendben. Vannak rosszabb és jobb napjaim. Tegnap pl. keményedett a hasam, ma viszont jó a helyzet egyelőre. Most léptem  a 24. hétbe, szóval még sok van hátra. Sok puszi és bármikor ha van kedved beszélgetni, vagy csak hallgatóságra van szükséged, így virtuálisan is, akkor én itt vagyok! :) A munkába való visszatéréshez pedig sok erőt! Timi

    előzmény:
    vudumami77 (120)
    2009-03-29  11:21
  7. 2009. március 29. 11:21120.

    Szia Timi!

    Csak azért ugrottam be,hogy megkérdezzem,hogy vagy?!

    Holnaptól már dolgozom,így könnyebb lesz minden,már alig várom.

    Remélem minden oké,kérlek írj!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2009. március 21. 12:38119.

    Küldtem Neked egy privit

    előzmény:
    vudumami77 (118)
    2009-03-21  12:01
  9. 2009. március 21. 12:01118.

    Timi!Köszönöm szépen mindazt amit írtál,hogy gondoltál rám.

    Az orvos azt mondta,hogy a kislányom Isten ajándéka,ugyanis a párommal nem stimmel a vérünk,és annak,hogy megint ugyanabban az időben történt a tragédia,genetikai oka van.(A nagylányom az első kapcsolatomból született,tehát más az apuka)

    A következő terhességek is nagy valószínűséggel így végződnének nálam.

    A páromat nagyon szeretem,végig mellettem volt,van két szép kislányom,nekem ennyi jutott.Másnak ennyi sem.Megbékélek a sorsommal és nem kísértem többé,mert mégegyszer nem élném túl ezt.

    Nagyon jókat kívánok neked,és örülök,hogy megismertelek!!!Sokat jelentett,hogy veled megoszthattam a gondjaimat.Sajnos nekem így sikerült...

    De neked minden oké lesz,érzem!!!Puszi!

                                                       Erika(vudumami)

    előzmény:
    z.timi (117)
    2009-03-21  11:02
  10. 2009. március 21. 11:02117.
    Sajnos tudom, hogy mit érzel, azt is tudom, hogy Te már nem először, szóval minden további ami eszembe jut vigasztalásul, az közhely, és nincs értelme leírnom, mert semmi se magyarázza meg, miért történnek ilyen dolgok az életben!!!!. Sok ölelést küldök még Neked, és mélyen együttérzek Veled!!  Nagyon vigyázz magadra!!!!!!!!!!!
    előzmény:
    z.timi (116)
    2009-03-21  10:50
  11. 2009. március 21. 10:50116.
    Nagyon sok erőt kívánok Vudumami, és fogadd őszinte részvétemet!!!!!!!!!  Sokat gondoltam Rád!
    előzmény:
    vudumami77 (115)
    2009-03-21  10:39
  12. 2009. március 21. 10:39115.

    Helló!

    Nem tudtam jönni,mert kórházban voltam,sajnos péntek hajnalban elveszítettem a babámat.

    Remélem veled minden rendben!Most többet nem is tudok írni,mert nagyon szomorú vagyok,megviselt ez az egész.

    Minden jót neked,szia!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2009. március 18. 10:15114.
    Vudumami ugye minden rendben van?????????
    előzmény:
    z.timi (113)
    2009-03-18  07:23
  14. 2009. március 18. 07:23113.

    Jó reggelt mindenkinek!!!!!

     

    Vudumami hogy s mint? Jól aludtál?

    Én viszonylag jól aludtam. Igen, igazad van, a meleg víz a legjobb erre a migrenre, legjobban nekem mindig  a meleg fürdő segít, de most ugye az kizárva. most egész jó a helyzet, remélem így marad.

    előzmény:
    vudumami77 (112)
    2009-03-17  19:02
  15. 2009. március 17. 19:02112.

    Kösz a megnyugtatást,én is megyek a dolgomra,jó éjt neked!!!Holnap "találkozunk"!

    Fejfájásra próbáld meg a melegvizes borogatást!!!

    előzmény:
    z.timi (111)
    2009-03-17  18:58
  16. 2009. március 17. 18:58111.

    Nekem fent is volt ma valamennyit, de lent is rúgdalozik. A fejem viszont naaagyon fáj, úgyhogy lassan megyek zuhanyozni, hátha jobb lesz.

    Igen, igen nagyon lent érzem amikor lent rugdos, ne aggódj. Azért is kérdeztem rá a múltkor az orvosomtól, hogy elszakadhat -e a cérna, mert ez volt a rémképem, hogy azért van lent. Nem szakadhat el, ne aggódj, nem csúszhatott vissza a burok!!!!!!!!!!

    Ha ma már nem tudnék jönni, akkor aludj jól, próbálj nem parázni!!!!!!! Reggel jelentkezem!

    Pusz

    előzmény:
    vudumami77 (110)
    2009-03-17  17:56
  17. 2009. március 17. 17:56110.

    Ez a méhszájrugdalózás kikészít már,ma rendesen nem is mozgott,csak így!A párnatrükk se segített túl sokat!Lehet,hogy lecsúszott?Vagy miért?Neked is olyan mikor lent rugdos,hogy szinte a hátadban,fenekedben is érzed?(jön a pánik-roham!)

    A fekvést,ha akarnám se szeghetném meg,nyomon követ a család....lehajolni,emelni esélyem sincs,és tényleg a nap 90 százalékát vízszintben töltöm.

    előzmény:
    z.timi (109)
    2009-03-17  16:07
  18. 2009. március 17. 16:07109.

    Amúgy nem csak kreáljuk a panaszokat, de nem is jelentenek remélhetőleg komolyan bajt. Ennyi belefér. Én abból indulok ki, hogy mivel egész nap fekszik az ember, több figyelmet szentel annak, ha belenyilal kétszer a hasába, ha épp csinálnál valamit fel se tűnne lehet, mert elvonná más a figyelmedet. Sajnos, ez a fekvéssel jár. Ellenben attól, hogy nincs panaszod, attól még feküdni kell, bármily nagy a kisértés, mert csak igy nem terheled az igy is gyenge méhszájat. Szóval erre csak ez a gyógyszer! A 28-30. héttől egyébként  medencecsontok is átveszik a terhelést, addigra kiemelkedik annyira a méh. Azért rizikós a 20- 28 hét között a középidős vetélés, mert még a méhszájon van csak a baba súlya, és azért már egyre többet nyom a baba, ahhoz, hogy ha gyenge a méhszáj, akkor ne bírja a terhelést. Úgyhogy Vudumami ne merj felkelni Nekem! 

    (Kösz, hogy leírtad a kórházas sztoridat, felkelt a baba, és megint rúg lefelé a méhszáj felé, szóva ljön a párna trükk)

    előzmény:
    vudumami77 (106)
    2009-03-17  15:23
  19. 2009. március 17. 15:59108.
    Úristen, ezen a kórházas sztorin szétröhögtem magam, hát ez király. Nem szóltál neki???? Az orvos végül helyrerakta a dolgokat?
    előzmény:
    vudumami77 (103)
    2009-03-17  13:05
  20. 2009. március 17. 15:56107.

    Szia!

     

    Persze, hogy aktuális, és köszi, hogy leírtad. Az mit jelent, hogy előbb indult meg a szülés? Hányadik hétre született a fiad? Volt valami oka a korábbi burokrepedésnek?

    előzmény:
    Télapó*** (104)
    2009-03-17  13:10
  21. 2009. március 17. 15:23106.

    Szia Télapó!

    Köszi,hogy leírtad a történeted!!!

    Hogyhogy semmi gondod nem volt?Semmi panasz?Se haskeményedés,se fájdalom ott lent?Hát te aztán kemény vagy!Én sajnos nem vagyok ilyen szerencsés,bár a gondjaim nagy részét saját magamnak kreálom!

    És hát nem is merek nem pihenni,mert félek,hogy gond lesz...A házunk földszintjén van egy kisközért,max odáig merek lemenni(lifttel)...

    Örülök,hogy veled minden rendben lett,és egészséges fiút szültél!(Gondolom a gyengénlátás nincs összefüggésben a terhességgel,vagy de?)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2009. március 17. 13:38105.
    Vudu, én is a Bajcsyban szültem:-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2009. március 17. 13:10104.

    Sziasztok!

    Csak most találtam rá a topicra. Nem tudom aktuális-e még, azért leírom:

    Terhességem 26. hetében végeztek nálam méhszájzáró műtétet, altatásban. Utána még 3 hétig voltam kórházban, majd hazakerültem. Kb. egy hétig tudtam még feküdni, utána már nem bírtam. Teljesen jól éreztem magam. Eleinte csak rövidebb időre mentem el otthonról (közért pl.), később már messzebbre is. Soha, semmilyen problémám nem volt. Se egy görcs, se semmi.

    A 38. héten (május 19-én) akarták kiszedni a fonalat, de ezt megelőztem és május 17-én szültem, ie. burokrep. miatt.

    Idén lesz 10 éves a fiam, gyengénlátó.

    előzmény:
    vudumami77 (1)
    2009-03-12  14:51
  24. 2009. március 17. 13:05103.

    Erről a lábemelésről jut eszembe!Mikor a kórházban voltam,a doki kiadta a a nővérkének,hogy emelje magasabbra a lábam,és tudod mit csinált az idióta?A fejemet rakta le!Szóval teljesen vízszintbe voltam,csak a fejem hajlott hátra,amitől vörös volt mint az infralámpa,és szédültem.Mikor bejött a doki láttam,hogy alig bírja nevetés nélkül,én meg csak annyit tudtam mondani(a bekómálás kapujában),hogy ez a nő nem tiszta....Szóval vannak nálunk "értelmesebb" emberek is!

    Jól van menj pihizni,én is azt teszem,majd valamikor délután jövök.

    előzmény:
    z.timi (102)
    2009-03-17  12:57
  25. 2009. március 17. 12:57102.
    :)))))))))))))))))))))))))))))))))) Ez a webkamera dolog rendes Tőled. Jó, akkor a méhszájon ugrálásból nem lehet baj. Ez megnyugtató dolog. Szerintem a front miatt fáj a fejünk. Amúgy nekem is sok kérdésem szokott ám lenni az orvosomhoz :)))))) dehát érthető. Honnan tudja az ember, jobb mindent megkérdezni, mint utána túl késő legyen. Nekem a haskeményedés a heppem, meg hogy biztos kemény a méhem. Mindig megnyugtat, hogy ne mérzi keménynek, és akkor 10 percig jól is érzem magam. A párnás dolog viszont teljesen szakszerű, azért emelik meg a kórházban is az ágy lábát, hogy ne tudja nyomni a méhszájat a baba. szóval az tényleg jó kis módszer. Na, megyek én is pihenni egyet. majd még jövök.
    előzmény:
    vudumami77 (101)
    2009-03-17  12:25

Címlap

top