Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Arab, arab, arab

Torolt_felhasznalo_464480
Torolt_felhasznalo_464480
Létrehozva: 2009. július 19. 20:40

Sziasztok,

 

Van koztetek olyan, akit nagyon erdekel az arab kultura?

 

En 27 eves vagyok, szegrol vegrol van egy kis arab ver bennem es mar egy ideje nagyon foglalkoztak az arab kultura.

 

Csajok beszelgessunk :)

 

 

  1. 2009. augusztus 6. 14:34201.
    A vallas tulajdonkeppen utmutatas. Ha megnezed kicsiben, egy csalad pl. nem tud csaladfo nelkul tokeletesen mukodni, funkciojat ellatni. Mint ahogy egy orszag sem tud vezetes nelkul mukodni. Eppen igy az emberiseg sem tud utmutatas nelkul ugy "mukodni" hogy fennmaradasat ne fenyegesse kipusztulassal. Azt hiszem, eppen "eloben"  lathato ennek az ellenkezoje, vagyis Isten, es utmutatasai elutasitasanak szomoru kovetkezmenyei.Vegy alapul egy olyan kozosseget, aki meg soha nem hallott az isteni utmutatasokrol, igy szamara pl. termeszetes embert olni, embert enni, vagy maset elvenni, esetleg embereket felaldozni sok-sok balvanyozott istenul oltaran, stb...... stb..........Ilyen kozosseg mar keves van, de ez a vallasnak koszonheto, hidd el.
    előzmény:
    fattúta (199)
    2009-08-06  13:46
  2. 2009. augusztus 6. 14:21200.
    Hogy megtalaltad, azt megerzed. Nem a vilag valtozik meg korulotted, hanem a rola alkotott keped. Nem ertem pontosan, mire gondoltal, mikor azt irtad, meg kell bizonyosodni.Miben? A letezeseben? azt minden bizonyitja, ami korulvesz, ami az O alkotasa.Vagy abban, hogy valoban megtalaltam? Ezt erzi az ember, ennek vannak jelei.Kerdezed, konkretan mi az, ami meggyozott arrol, hogy ez igy helyes?/marmint muszlimma valasom/ Egyszeruen jol erzem magam ebben az allapotban, es relative boldog vagyok. Azt hiszem, ez eleg ahhoz, hogy meggyozzon, helyes uton jarok. A kerdes masik fele, "az udvosseg egyetlen modja" nos, ennek eldonteset meghagyom a Teremtonek. Nem az en reszortom. Az eleve elrendelesben-Veled ellentetben-en hiszek. Minden elore megirt forgatokonyv szerint tortenik, nem sok lehetosegunk van ezen valtoztatni.Amit az iszlam egyik "vesszoparipajanak" nevezel, az teljesen ellent mond az iszlamnak, az abba a felfogasba tartozik, amive az iszlamot emberek tettek.
    előzmény:
    fattúta (198)
    2009-08-06  13:41
  3. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. augusztus 6. 13:46199.

    Masbúúút!! De akkor ehez mi szükség van egyáltalán valamilyen vallásra?

    Természetesen az egyedüli üdvδsséget minden vallás a sajátjának tulajdonitja.Ezért a sok harc. Hmm....

    előzmény:
    kahera (197)
    2009-08-06  13:36
  4. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. augusztus 6. 13:41198.

    [Az ember ha valami uton-modon megtalalja vegre Istent, akkor ne kezdjen azon filozni, hogy most hasonlitsuk ossze, melyik az igazi, melyik profital jobban.]

     

    Errδl van szó,nem mindegy hogy megtalálja,vagy csak úgy véli hogy megtalálta.

    Errδl meg kell bizonyosodni,ami más dolgok δsszevetése nélkül nem lehetséges.

    Más dolog,ha bemégy a boltba,ott találomra kiválasztol valamit,ami neked a legjobban tetszik,megveszed,és aztán ha mégse jó,hát úgy jártál.

    Hogy muszlimnak lenni számodra jó,azt nem kétlem,de még mindíg nem értetted a kérdésem:Konkrétan mi az ami meggyδzδtt errδl,hogy ez így helyes,és ez az üdvδsség egyetlen módja?Ez volt a kérdés.De elfogadom hogy nem tudod megválaszolni.

    Az δsszehasonlításról és külδmbségtételrδl vallás és vallás kδzδtt,sδt emberek és emberek kδzδtt,ez az iszlám egyik vesszδparipája.Egyébként én nem vagyok arról sem meggyδzδdve,hogy isten egyáltalán elrendelt e valamit,de ha volt valami célja,akkor valószínüleg nem hiába születtél oda,ahova születtél.Mi errδl a véleményed?

    előzmény:
    kahera (195)
    2009-08-06  13:15
  5. 2009. augusztus 6. 13:36197.
    Koszonom, de maradok a "bevaltnal". Udvosseg utja? Tudod, ebben is nagyon megoszlanak a velemenyek, sok emberrel beszelgettem mar errol. En azt vallom; talan egyetlen lehetosegunk az udvossegre; eletvitelunk.Nem feltetlen szukseges mindenkinek nagy tudosnak lenni, a jozan esz, es a tiszta sziv is eleg, hogy helyesen eljunk.
    előzmény:
    fattúta (196)
    2009-08-06  13:18
  6. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. augusztus 6. 13:18196.

    Ha csupán a tartalma fogott meg,tudok neked ajánlani a korántól sokkal tartalmasabbat,világosabbat,emészthetδbbet,de arról sem merném azt állítani,hogy az a kizárólagos és egyedüli útja az üvδsségnek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2009. augusztus 6. 13:15195.
    Ertem. De en ugy gondolom, nem szukseges az osszehasonlitasi alap vallas eseten. Az ember ha valami uton-modon megtalalja vegre Istent, akkor ne kezdjen azon filozni, hogy most hasonlitsuk ossze, melyik az igazi, melyik profital jobban.Oruljon inkabb az uj elmenynek, es kesz.Hogy mi gyozott meg errol? Marmint, hogy muszlimnak lenni szamomra jo? belso kesztetes. Egyszeruen jol erzem magam igy, helyem van benne. Es nem vagyok sem osszehasonlitani, sem kulonbseget tenni vallas-es vallas kozott. Gondolom, Isten nem tevedesbol rendelt el kulonbozo vallasokat, es melle a kovetoit. Ezzel celja van. ami elottunk nem ismert. Hat nem is kutatom. Ez az O dolga.
    előzmény:
    fattúta (194)
    2009-08-06  12:56
  8. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. augusztus 6. 12:56194.

    Akkor nem értetted a kérdést

    Nem azt kérdeztem hogy hogyan lettél muszlima,hanem azt,hogy mi gyδzδtt meg errδl,de mostmár hozzá is toldanék valamit:Külδnδsen úgy,hogy elδtte nem ismerted a saját vallásodat sem,tehát nem volt egy δsszehasonlítási alapod sem.

    előzmény:
    kahera (193)
    2009-08-06  12:46
  9. 2009. augusztus 6. 12:46193.
    Az elso kerdesedre konnyu a valasz; igen. A masodik mar nehezebb, illetve megfogalmazni szamomra nehezebb a valaszt; erzem itt, belulrol, de nem tudom igazan szavakba onteni. Azert megprobalom;nem az "udvosseg egyeduli es kizarolagos utja" altal valo kecsegtetes miatt lettem muszlim/most majd biztos lecc kapc/ hanem maga a tartalom fogott meg. Kello idoben, kello helyen talalkoztam ezzel a vallassal, amikor a legnagyobb szuksegem volt ra. Szamomra kapaszkodo, es segitseg, egyenes, es tiszta. "Elozo eletemben" kereszteny csaladban nottem fel, a hit gyakorlasa nelkul. Istennel, magaval a felismeressel hogy letezik, az "uj eletemben" talalkoztam eloszor. Megrendito, es egyben megnyugtato erzes volt. hat, valahogy igy.Mondtam az elejen, nehez ezt megfogalmazni.
    előzmény:
    fattúta (192)
    2009-08-06  12:16
  10. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. augusztus 6. 12:16192.
    Mielδtt a valódi iszlám face"-rδl kezdenék beszélni,szeretnék neked feltenni egy kérdést,illteve 2 kérdést:Te muszlima vagy?Ha igen,akkor mi gyδzδtt meg arról,hogy az iszlám az egyedüli és kizárólagos útja az üdvδsségnek?Azért kérdezem,mert ezt már oly sokaknak feltettem,mégsem kaptam soha egy valódi δszinte meggyδzδ választ,amire alapozni lehetne.
    előzmény:
    kahera (191)
    2009-08-06  11:52
  11. 2009. augusztus 6. 11:52191.
    Ah, igazad van, meg is fogadom mindig, de hat nem birom megallni.Nem tudom, de szerintem a sabira-felek allitasai nem fedik az igazi  iszlamot, inkabb azt mutatjak be, amit valojaban csinaltak belole. Az elferditett, tilalmakkal teli vallast, ahol Isten csak azt varja, mikor sujthat le a gyarlo emberkere. Persze, ez is egy valos, letezo valami, es sajnos sokan  valasszak ezt a formajat az iszlamnak. Igy lehetseges az, hogy mikor a beke vallasanak mondjuk az iszlamot, jobb esetben az emberek elhuzzak a szajukat, vagy a temperamentumosabb tipusok mas, kemenyebb megnyilvanulasokat is tesznek. Sajnos aki a bekesebb hitet koveti, hitebol fakadoan nem kepes eleg meggyozo lenni eroszakosabb, mondhatnank fanatikus hittarsaival szemben, ezert sokszor ugy  tunik" mind egy huron pendulunk".Pedig a kulonbsegek nem csupan arnyalatnyiak, de ezt csak az tudja igazan lemerni, aki benne el, aki reszese ennek az eletnek.
    előzmény:
    fattúta (190)
    2009-08-06  11:33
  12. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. augusztus 6. 11:33190.

    Szia! Szerintem azokat figyelmen kívül kell hagyni,ha észreveszik,abbahagyják.Nekem ez általában nem szegi a kedvemet.Az elδitéleteken nem csodálkozom....Hm...

    Ez általában megnyilvánúl majdnem mindenkiben.Kiben ez iránt,kiben más iránt.Sabira vajon miért lett muszlima?Szerintem mert elδitéletei vannak a nem muszlimokkal szemben.De én szeretem az ilyen" sabirákat,mert az δ állításaik egyeznek meg a leginkább az iszlámról.Ha nem a férje tanítja,akkor is valaki beletδmi ezt a fejébe,elég jó eredménnyel ahogy látom.

    Viszont roppantul tudom sajnálni,csak azért mert még saját magát sem próbálja meggyδzni hogy valójában igaz ez a ideologia vagy hamis.Kiváncsi lennék hogy mi az alap,amire építkezik?!

    Tud sokmindent a koránból és a szunnából,de ezzel még nem bizonyít semmit.Valójában fel sem fogja hogy mibe bonyolódott =[

    előzmény:
    kahera (187)
    2009-08-06  11:04
  13. 2009. augusztus 6. 11:16189.
    Nem szabad baratkozni. reggel elmegy a ferj, es bezar egy ketrecbe, de elobb ramteszi a szajkosarat. Forumokba is csak titokban jarok, mikor ki tudok szokni a ketrecbol. Es akkor is azert, hogy ertelmesnel ertelmesebb emberekkel talalkozzak.ja, es otthon ulo vagyok. Mert a mukahelyre nem fer be a ketrec. De neha azert kimozdulok, mikor elvisznek elcserelni egy kecskere. De ugyes vagyok, mert folyton visszaszokok. Kivancsi vagy meg natan valamire??
    előzmény:
    jucacsapat (181)
    2009-08-06  02:15
  14. 2009. augusztus 6. 11:08188.
    Ez egy kicsit eros volt, nem gondolod? Hogy lehet a forum vezetot korlatoltnak nevezni egy zart forumban, ahova ugye csak a meghivott tagok jutnak be? Tehat, kivulallok nem olvassak, igy nem is tudjak megitelni a tema milyenseget, stb. Ha pedig valakit megtisztelnek azzal, hogy meghivnak oda, es ezek utan a vezetot korlatoltnak nevezi, az a legnagyobb foku szemtelensegre vall.
    előzmény:
    jucacsapat (182)
    2009-08-06  02:18
  15. 2009. augusztus 6. 11:04187.
    Szia. Az a baj, hogy egy ido utan tobb az ostoba megnyilvanulas, mint a normalis hozzaszolas, es akik az utobbit reszesitik elonyben altalaban egy ido utan elmegy a kedvuk a forumtol.Tudod, addig nincs is baj, mig valaki mero kivancsisagtol hajtva erdeklodik a mas kultura, mas eletforma irant, a baj ott kezdodik, mikor valaki eleve tele eloiteletekkel teszi fel kerdeseit, aztan ha olyan valaszt kap, ami nem tetszik neki, akkor elegedettem kijelenti; Na, ugye en megmondtam.... meg; tudtam en ezt.... stb. Ok a megmondo emberkek a maguk szuk kis korlatai koze szorulva. Szabira pedig egy kulon tortenet, azt hiszem egyedulallo itt forumokon. Bizonyos idokozonkent netkozelbe jut, es olyankor elkezdodik a neveles. Megkapjuk a magunket. Vitatkozni o nem hajlando, valaszra altalaban senkit nem meltat. De mindenkinel mindent jobban tud, ez biztos.Es nem a ferje hatasa ez, egyelore meg lany. Aktiv tanulasa kovetkezmenyei a megnyilvanulasai.
    előzmény:
    fattúta (180)
    2009-08-06  02:02
  16. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. augusztus 6. 11:03186.

    Ezt hogy kell érteni? Megállapítottad hogy mindenki aki zárt fórumot indít az agyilag korlátolt,vagy a fórum szabályzatokra vonatkoztattad a KORLATOLT jelzδt?

    Ja egyébként én nem dolgozom,otthonülδ vagyok.

    előzmény:
    jucacsapat (182)
    2009-08-06  02:18
  17. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. augusztus 6. 10:56185.

    Ezt mibδl kδvetkeztetted ki?

    Logikus,hogy aki fórumra jár csevegni az a való életben nem talál magának barátnδt??

    Bár te tδbbesszámban beszéltél,én magamról beszélek:én szeretek fórumozni,sokmindent ki tud szürni belδle az ember,szeretek megvitatni dolgokat__okosodni

    Persze hogy szabad barátkozni,de én elvbδl nem barátkozok bárkivel.

    előzmény:
    jucacsapat (181)
    2009-08-06  02:15
  18. 2009. augusztus 6. 10:28184.

    Sziasztok.

     

    Látom mi lett a békés,beszélgetős topicból!

     

    Ne haragudj Sabira de vérlázitó ahogy válaszol másoknak!Biztos ez is muszlima tanitás hogy ilyen kioktató stilusban irj!

     

    Ki vagy te hogy megmond mindenkinek hogy mit valljon,mit érezzen vagy kérdezzen,gondoljon?Kinek képzeled magad?

     

    Ki vagy te hogy megmond a nőnek mi a szükséges tudás amit elolvashat,megtanulhat?Én igen is szeretnék tudni mindenről mindent ahogy lehetséges!

     

    Már miért kellene egy iskolába levenned a ruhád egy részét?

    Hol élsz te?Igazán fanatikus lehetsz.

     

    Lehet tudatlan vagyok a ti élthelyzetetekről,de azért jött létre ez a topic,hogy normális hangnemben,normális emberekkel ezt megbeszéljük,kérdezhessünk,a sztereotipiákat elolszlassuk!

    Nagyon jól megvolt a topic eddig is nélküled szerintem!Nem tudom miért kellett elrontanod!

     

     

    Ja és hogy tudd,van férjem,magyar és eszem ágában sincs muszlimának lenni,keresztény vagyok.

    De érdekel ez a kultúra!De sajnos te csak azt éred el a kioktatásoddal hogy akit érdekel az is elfordul tőle!

     

    És a Koránt és a Szunnát is emberek irták,úgyanúgy mint a Bibliát is!

    Nekem akkor sem normális hogy egy férfinak büntetlenül több neje legyen.Ebben semmi sem tud eltériteni.

     

    Másodjára nem azt irtam hogy "aki kimegy,megérdemli".

    Hanem azt hogy aki arab férjet választ,tudja mivel jár.Akkor ne utólag hisztizzen hogy ez vagy az a szabály nem tetszik neki!

    előzmény:
    Sabirah (135)
    2009-07-25  23:02
  19. Torolt_felhasznalo_884481
    Torolt_felhasznalo_884481
    2009. augusztus 6. 07:53183.

    és Te? Te mit csinálsz itt? Veled beszél valaki az életben vagy otthon? 67 éves korodra  idétlenül hülyülsz, a gépedet körberakva az ötlettelen Juca-Barbie babáiddal. Rázogatod őket? Amelyikkel éppen fecsegsz ? Korlátoltságból nem kell különórát venned...

    Az állandó szerepváltás és kötekvés milyen betegség ?

    előzmény:
    jucacsapat (181)
    2009-08-06  02:15
  20. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. augusztus 6. 02:18182.

    ....     :-))))))))))

     

    Nem csak,  hogy a tagok  szama  korlatozott  a  lezart  forumokban,

    de  rendszerint  a  forumvezto:

     

        KORLATOLT!

     

     

     

    :-)))))))))))))))

    előzmény:
    fattúta (180)
    2009-08-06  02:02
  21. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. augusztus 6. 02:15181.

    Hogyhogy  a  VALODI  eletben  nem  talaltok  baratnoket  akikkel  dumcsizni  tudnatok>>>>?

    Miert pont  forumokra  kell  mennetek,  ahol  sok  ember  megtamad??

     

    Szabad  egyaltalan  baratkoznotok  barkivel  is??????????????

     

    Te,  peldaul dolgozol,  vagy  otthonulo  vagy?

     

    Szia,  Laura

    előzmény:
    fattúta (172)
    2009-08-05  12:10
  22. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. augusztus 6. 02:02180.
    Nem tudom milyen egy zárt fórum,mert még nem vettem részt olyanon,de gondolom a tagok száma korlátozott.De én azért vagyok inkább a nyílt fórum híve,mert itt mindenki hozzászólhat,kifejtehti a véleményét,ha kultúráltan megy a dolog akkor miért ne lehetne nyílt?Tδbb szem tδbbet lát,az ostoba megnyilvánulásokra meg nem kell reagálni.Ja éa a sabíra félék vagy elmenekülnek,vagy meg sem nyilvánulnak
    előzmény:
    kahera (176)
    2009-08-05  21:10
  23. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. augusztus 6. 01:49179.

    Hát mert hidd el,szegénynek gδze sincs hogy mit válaszoljon,nincs egy saját gondolata az egészrδl,szalad és megkérdezi a férjét,aki vagy válaszol valamit,vagy azt mondja neki,hogy ne foglalkozz az ilyenekkel,ezek úgysem tudnak a vallásról semmit,külδmben meg minek is tárgyalsz te hitetlenekkel?!Na és ezzel le van tudva.Legtδbb esetben a bedarált és át nem gondolt szδvegeket idézik,ez így van

     

    Amit utóljára írtál,egy kicsit megmosolyogtam.Szóval bevallom δszintén és tδredelmesen,hogy annak idején ezen én sem gondolkoztam el,természetesen mindenki a legjobb életet szeretné,és kívánja a gyermekének,de amikor egyszerüen nincs tisztában azzal hogy neki milyen élete lesz ebben a helyzetben,amikor teljesen más elképzelése van arról,ami valójában vár rá.Az én generációmnak még nem érkezett ennyi intδ jel,vagy példa.Nem volt világháló amin olvasni lehetett volna,akkor kezdδdδtt az arab dδmping" és persze a másság és külδnlegesség vonzó tud lenni.Persze természetesen van olyan is,aki ilyen életet szeretne a gyerekének,ha már neki nem jutott jobb alapon....

    Személy szerint én fejre állnék és lesz...ám magam,ha nem adhatnám meg a gyerekemnek ugyan azt a szabadságot,amibe én is beleszülettem.Ha nem adnám meg neki a választási lehetδséget,hogy akar e ilyen vagy olyan vallású lenni,mert bár azt mondják az iszlámban,hogy nincs kényszer a vallásban,ám aki eleve annak születik,annak nincs választása,hát mi ez ha nem kényszer?

    előzmény:
    ankhesenaton (174)
    2009-08-05  14:58
  24. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. augusztus 6. 01:28178.

    Ha nem baj,akkor egy kis ideig szeretnék inkognitóban maradni,már csak azért is,mivel még nagyon új vagyok ezen a fórumon.

    Aztán majd ha eljδn az idδ....

    előzmény:
    ankhesenaton (173)
    2009-08-05  14:51
  25. 2009. augusztus 5. 22:13177.
    Ez egy remek ötlet!
    előzmény:
    kahera (176)
    2009-08-05  21:10
  26. 2009. augusztus 5. 21:10176.
    Utlolso mondatodra szeretnek reagalni; ertelmes vitanak szerintem csak egy zart forumban lehet teret adni. Hogy miert, azt hiszem, nem kell bovebben magyaraznom. Talan erdemes lenne egy ilyet vegre nyitni, es ott folytatni a "beszelgetest".
    előzmény:
    fattúta (172)
    2009-08-05  12:10
  27. 2009. augusztus 5. 21:06175.
    Igen, emesztheto, es elgondolkodtato. Nagyon sok mindent osszefoglaltal az irasodban, ami talan mindenki lelkeben ott van, de keptelen megfogalmazni. Az idezet, amit beirtal szebb nem is lehetne.
    előzmény:
    fattúta (171)
    2009-08-05  11:25
  28. 2009. augusztus 5. 14:58174.

    Vannak kérdések amelyekre nekem sem válaszolt soha senki. Csak a mély hallgatás... Aztán kevés idő után ugyanazok a beszajkózott kijelentések, egészen addig amíg nem tűnek fel a kényes kérdések.

     

    Az első hozzászólásod kapcsán jutott eszembe: én mindig azt szoktam mondani, hogy ne csak magunkra gondoljunk egy ilyen vegyes házasság kapcsán, hanem leendő gyerekeinkre is. Szeretnénk nekük egy olyan életet?

     
    előzmény:
    fattúta (172)
    2009-08-05  12:10
  29. 2009. augusztus 5. 14:51173.

    Sok elgondolkoztató és megfontolandó dolgot írtál.

    Megkérdezhetem, hogy honnan írsz? Persze, csak ha szeretnéd leírni.

    előzmény:
    fattúta (169)
    2009-08-04  03:11
  30. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. augusztus 5. 12:10172.
    Most elkezdtem olvasgatni itt is,hát lenne egy-két szavam és kérdésem Sabirah"-hoz de az elsδ pillanatban elszaladna.Tδbb fórumon is tapasztaltam,hogy amikor valaki olyan kérdést tesz fel,vagy olyat mond amin gondolkozni kellene,akkor az ilyen Sabirák mind szétszaladnak,elmenekülnek,pedig hát az lenne a dolguk hogy megvédjék minden áron hδn szeretett iszlámjukat.Sajnos itt mutatkozik meg hogy mennyire nem az saját gondolataikat szajkózzák az iszlám vallásról,hanem azt ami beléjük lett szugerálva....Sajnos δk azok akik csak olvassák a koránt,de még egyetlen során sem kezdtek el gondolkozni,egyetlen egy saját ésszel megalkotott gondolatuk sincs az egészrδl,csak a férjük által van beléjük táplálva  minden.Azt végképp nem merném mondani hogy a meggyδzδdése táplálja benne azt a hitnek nevezett valamit,ez nagyon szomorú.Sajnálatra méltó az a felületesség amivel szemléli az egészet.Amikor olyan valakivel kerül szembe aki méltó "elenfél" lehetne,akkor világgá menekül.Azért raktam idézδjelbe az ellenfelet,mert hát aki mer valamit szólni,vagy kérdezni azt rδgtδn ellenfélnek tekintik,s személyes támadásnak veszik,aztán vagdalkóznak,frδccsδgnek,a magyar vagy KFR ideológiára hivatkoznak.Pedig olyan szivesen venném,ha egyszer értelmesen el lehetne vitatkozni"___nem veszekedni,csak vitatkozni egy olyan valakivel,aki igaz muszlimának tekinti magát.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  31. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. augusztus 5. 11:25171.
    Nagyon szepen irtal. Koszonom, hogy elolvashattam.Egyelore ennyi, meg "emesztem."
    idézet:
    kahera (170)
    2009-08-04 13:49:09

    Szia!δrülδk ha tetszett és remélem emészthetδ

    de elnézést kell kérnem,mert a mondókámat nem ide szántam,hanem egy másik fórumba,az arab férjek" c-be,azt hiszem át is másolom.További kellemes fórumozást,nem szeretném ha miattam szétszaladna ez a kis társaság.Szép napot!

    előzmény:
    kahera (170)
    2009-08-04  13:49
  32. 2009. augusztus 4. 13:49170.
    Nagyon szepen irtal. Koszonom, hogy elolvashattam.Egyelore ennyi, meg "emesztem."
    előzmény:
    fattúta (169)
    2009-08-04  03:11
  33. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. augusztus 4. 03:11169.

    Almodni és álmodozni....

    Szerelmesnek lenni és terveket szδni az élet legszebb korszaka és ajándéka. De amikor a sorsunkról és leendδ gyermekeink sorsáról készülünk dδnteni,azt józanúl,kétlábbal a fδldδn állva kell megtenni,külδmben az egész életünk,további boldogságunk rámehet.Ha arab férjet választassz,készülj fel lelkileg,hogy a menyország kapuja"és a poklok kénkδves bugyra"kδzt fogsz müvitorlázni egész életedben!Ha jól fogod csinálni,akkor csak keveset sírsz.Ha viszont nem bírod a szédületes magasságot és a mélységek mélységét,akkor jobb ha el sem kezded,mert vesztesen,porig alázva,gyermekeidet elveszítve fogsz kikerülni belδle,ha ugyan....!Ne a vallást keressétek a férjetekben,hanem az embert!Ne tagadjátok meg a származásotokat,saját kultúrátokat,és ha van_hiteteket senkiért,csak próbáljatok meg δszinte emnerek lenni és maradni legalább δnmagatokkal.Csak akkor fogadjátok el az iszlám vallást,ha megismertétek az elsδ betüjétδl az utolsóig,s azt kételkedések és ellenérzések nélkül be tudjátok fogadni,de elδtte nem árt gondolkozni és megismerni az δsszes tδbbi vallást,hogy legyen δsszehasonlítási alapotok,ha már minden áron vallásosak akartok lenni,ne tegyétek esztelenül,mert az iszlámba kδnnyü ugyan betérni,kivezetδ út azonban nincs,az a vesztδhelyetek lesz,s a halállal játszotok!Ne hagyjátok figyelmen kívül a belsδ reakcióitokat,azok mondják meg az igazat,nem a kδnyvek,vagy mások!Igaz szerelmesen nem kδnnyü észrevenni azt,de hagyjatok idδt annak hogy jól megismerjétek egymást,kδzelrδl_együtt élve és nem távkapcsolatokban az interneten keresztülNe hagyjátok hogy a külδnlegesség varázsa elragadjon,és ne hagyjátok magatokat egy idegen civilizációnak félre vezetni,elδszδr ismerjétek meg személyesen,ne a mások által hangoztatott szδvegekbδl és ne a kapzsiság,a nagyravágyás,vagy a jobb élet reménye vezéreljen benneteket!Lehet nagyon-nagyon boldogtalanúl élni fényes kδrülmények kδzδtt is,és lehet nagyon-nagyon boldogan élni szerény kδrülmények kδzδtt,de egymás tiszteletben tartásával,szeretetével,egymás szabadságának és egyenlδ jogainak megtartásával,s ehez nem szükséges semmilyen vallás.Sok kecsegtetδnek tünδ dolog van az iszlámban,de mégtδbb a sδtét árny,és ármány ami egy nem beleszületett nδ számára keserves élmények sorozatát hozhatja el,s el is hozza.Egykor nekem is csodálatosnak tünt,mert szépen volt tálalva,de az élet sajnos mást bizonyít.Férj-vallás-a kettδ nem kδtδdhet egymáshoz semmiképp.S higyjétek el,egy ember számára a legfontosabb a szabadság!Aki szabadnak született nem zárhatja magát korlátok kδzé,legfeljebb egy bizonyos ideig,s az egészsége rovására.Nem szép és nem jó ami kδrülvesz?Akkor változtass magadon,mert mindenki csak δnmagán tud változtatni,a kδrnyezetén nem.De ehez nem szükséges egy más vallás,egy új ideológia.Nem szükséges a rossznak vélt dolgoktól  még egy attól is rosszabba menekülni.és kδnyδrgδm azért végképp NE legyetek muzulmánok,mert a férjeitek kedvében akartok járni!Bármivel,csak ezzel NE! Ertsétek meg,hogy ez egy olyan választás amibδl sajnos nem sok esetben van kiút.Ne hazudtoljátok meg δnmagatok senki kedvéért,mert nagyon keserves eredménye lehet.A hírek valós értéküek,és ha nem is minden esetben,ne azt az egy-két kivételt fogadjátok el mérvadónak akiknek igen!Nagyon kivételes esetben sikerül az élete,de az annyi de annyi δnfeladással jár amibe bele is lehet rokkanni.Az ember legyen mindig δnmaga.Ha δnmagáért nem tudja elfogadni a másik,csak külδmbδzδ

    változtatgatásokkal,lefaragásokkal,akkor az a valaki NEM δt szereti,hanem az álomképét!!Ha a magyaroknak,akik a fajtársaitok annyit nem bírtok elviselni hogy némelyikük kocsmázik,vagy egyéb hibákkal él,hát tudjátok ez a világ legkevesebb gondja ahoz képest,amit a nyakatokba készültδk venni.Olvasni kezdtem ezt a fórumot,s csak egy valamit tudok mondani:NEM TUDTOK SEMMIT!Bárhogyis gondoljátok az ellenkezδjét.Olyan fegyverekkel vagdalkóztok,amiket ti sem ismertek!Olyan sδtétség van a fejetekben az iszlámról és az arab néprδl úgy általában,hogy sírni volna kedvem.Ha nem huszon x éve volnék benne a kellδs kδzepébe,akkor meg sem mernék szólalni.Minden egyes kendδs magyar lányért egyenként vérzik a szívem.Igen,mert mindegyikben magamat látom,és a saját kezdeti naívságomat!Higyjétek el tisztában vagyok vele,hogy kár minden szóért,mégis úgy érzem kδtelességem figyelmeztetni titeket,mégha annyit is ér,mint halottnak a csók.Sajnos senkit nem lehet megvédeni a sorsától,mindenki azt vogja megtanulni,amit meg kell tanulnia,de ti már nem mondhatjátok hogy senki nem figyelmeztetett.A jóságnak δnmagunkból fakadónak kell lennie,nem elδírások és parancsok hatására elδidézett valaminek.A félelembδl,vagy elδírásra tett jócselekedet"a legnagyobb képmutatás és δnámítás.A teremtδ nem piaci kofa hogy hasanákért adja-vegye a szeretetét,mert az igazi szeretet nem feltételes.Az igazi szeretet nem ismer félelmet.A feltételes szeretet oxomoron (δnellentmondásos)mint ahogy a vallásokban annyi minden...Az istent pedig nem félni kell,hanem szeretni.S mielδtt bármilyen vallási kérdésen elkezdtek hezitálni,az elsδ kérdésetek az legyen δnmagatokhoz:Ki vagy mi az Isten?Gondolkozzatok a polaritás tδrvényén,a természeti tδrvényeken.Volna e Isten ha nem volna Sátán?Valószínüleg semmi jelentδsége nem volna.Van e fent lent nélkül?Jobb-bal nélkül?Az itt és az ott létezhetne e a kδztes tér nélkül?A jót meg lehetne e tapasztalni a rosz nélkül?Melyik volna kδzülük a szükségtelen?A dolgok egymás ellentéte nélkül egyszerüen nem mükδdnek!Tanuljatok meg logikusan gondolkodni,δnmagatoknak jó kérdéseket feltenni,mielδtt bedδltδk az 1001 éjszaka legszebb" meséinek! S most idézek nektek egy kicsit,hátha elgondolkodtok:Minden emberi tett szereteten vagy félelmen alapúl,és nem csak a kapcsolatokban.Mind azok a dδntések,amelyek meghatározzák az üzletet,az ipart,a politikát,a vallást,a gyermekek nevelését,a társadalmi berendezkedést,a gazdasági célokat,a választást háború és béke,támadás és védekezés,behódolás és lerohanás kδzδtt;az elhatározást hogy sóvárogjunk avagy ajándékozzunk,kapzsin gyüjtδgessünk vagy osztogassunk,egyesítsünk vagy megosszunk--minden egyes dδntésed a két gondolat egyikébδl fakad:a szeretet vagy a félelem gondolatából.A félelem az az energia,amely megkδt,lezár,visszahúz,elrejt,felhalmoz,árt.A szeretet az az energia amely kiterjeszt,megnyit,kiküld,megtart,feltár,megoszt,gyógyít.A félelem ruhákba csavarja a testünket,a szeretet meztelenül hagy.A félelem gδrcsδsen kapaszkodik mindenbe,és mindenhez ragaszkodik amink csak van,míg a szeretet odaad mindent.A félelem bezár,a szeretet megnyit.A félelem megragad,a szeretet elenged.A félelem sajog,a szeretet enyhít.A félelem támad,a szeretet módosít.Minden emberi gondolat,szó és tett vagy az egyik,vagy a másik érzelmen alapul.Nincs más választásod,minthogy nincs semmi más amibδl választhatnál.E kettδ kδzt azomban szabadon választhatsz,és ez nem is kevés higyjétek el!Szóval  -  gondoljátok nagyon meg,hogy mit választotok.Ezt egy olyan asszony tanácsolja nektek,aki 23 éve a menyország" és pokol" kδzt ügyesen manδverezik.

    Bocsánat ha túl hosszú voltam,de talán néhányan csak elolvassátok.Ha kérdések merülnének fel bennetek,úgy kérdezzetek bátran,akár priviben is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_464480 (1)
    2009-07-19  20:40
  34. 2009. július 28. 13:22168.
    Szia, csak a szokasos, csendes kis tere-ferebe megint be lettek keverve ide nem illo dolgok.Csak hogy az ide latogatoknak minel jobb velemenyuk legyen a "jo muszlimokrol".Ti hogy vagytok? Nol mar rendesen a pocikad?Mennyi idod van meg hatra?
    előzmény:
    farah (167)
    2009-07-28  08:35
  35. 2009. július 28. 08:35167.

    Sziasztok! Látom fel lettek korbácsolva a kedélyek!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  36. 2009. július 28. 06:36166.

    Le fog csillapodni a topik, Culumbus. 

    Mindig ez van, mindenik topikban, ahol csak az arab szó előfordul. Ha maradsz a fórumon, akkor majd meglátod.

     

    Summerwedding, ha erre jársz nyugodtan kérdezhetsz, írhatsz, mesélhetsz. És a többiek is.  

    előzmény:
    culumbus (165)
    2009-07-27  22:49
  37. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. július 27. 22:49165.

    Kedves summerwedding-

    sajnos,  beutott ide  is  a  marakodas........

    elnezesedet  kerjuk.

     

    Azt  ajanlanam,  hogy  a  mozlem  "kulturak"-rol  inkabb  olvass  el egy par  jo  konyvet.

     

    ;-)))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_464480 (1)
    2009-07-19  20:40
  38. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. július 27. 22:10164.

    Az EGY-ISTEN- HIT,  mar Szent  Istvan  ota  Magyarorszagon  is  megtalalhato---

    ha  eppen  erdekli  valakit  egyaltalan.............

     

    En sem  varok  el  toled  mast,  mint  udvariassagot.,  szarkazmus  es  szemelyes  tamadasok nelkul.

     

     

    előzmény:
    Sabirah (154)
    2009-07-27  14:36
  39. 2009. július 27. 21:12163.
    Mar engedelmet, sabirah, de ezt az ot szazalekot/vagy annal is kevesebbet/ te honnan veszed? Honnan vagy meggyozodve arrol, hogy amit te tudsz, es vallassz, csak is az a helyes? Gondolom egy ember mondta neked. Ember, es nem angyal, vagy profeta, vagy barmi mas. Ember, aki gyarlo, es soha nem tevedhetetlen. Ember, aki emberi tulajdonsagokkal van felruhazva. Ember, akinek az lenne a dolga, hogy Allah utan embertarsait is tisztelje, szeresse, es becsulje, es alazattal kozedjen felejuk. Allahert. Nem pedig az, hogy lepten-nyomon palcat torjon felettuk. Nem ember dolga az itelkezes. Arra ott a Teremto. Majd O dont, majd O itel. Beszeltel a tarsitasrol. Nincs-e nagyobb tarsitas annal, mint mikor valaki onmagat isteni szintre emelve masokon itelkezik? Szerinted 95% muszlim helytelen, teves eletet el, es csupan 5% az, aki majdan elnyeri a mennyek orszagat. Es termeszetesen, ebben az 5%-ban te is benne vagy, hisz te az egyetlen, helyes, jarhato utat jarod. De ki iteli meg, hogy ez az ut a helyes, hogy vajjon jo uton jarsz-e? En ugy gondolom, muszlim ilyet soha ki nem ejthet a szajan. Van egy szo, amit nem szabad elfelejtenunk; ez a szo az alazat. Alazat Allah, es teremtmenyei irant. Es ebbe nem fer bele a kivagyisag, masok kioktatasa, lenezese.Ez nem segitseg, ez onmagad fenyezese, masok gyarlosagaival szemben." lam, milyen nehez, es en megis helytallok. "Valahogy igy nez ki. Mindenhova berontasz, mindenkit kioktatsz, "tuzzel-vassal" terjeszteni probalod a szerinted helyes iszlamot. "es konnyuve tettem szamotokra a vallast". "nincs kenyszer a vallasban" Talan ismeros mondatok. Tudod, ezutan nem is csodalkoznak, ha valakinek eszebe jutna, hogy a muszlimok 95%-a jo muszlim, de van 5% akik teves, sotet uton jarnak.... Nem art neha gondolkodni, es emberseget gyakorolni. Hisz ez egy isteni ereny, a megbocsajtas, es szeretet.Beke veled
    előzmény:
    Sabirah (159)
    2009-07-27  17:20
  40. 2009. július 27. 20:27162.

    És még egy gondolat:

     

    Írod: "Ha elolvasod a szaudiról szóló cikkeket kicsi tovább is, mint a főcím, akkor láthatod, hogy a bűnesetek 80-90%-át a bevándorlók követik el a másik bevándorló sérelmére.

    (Nem azt mondom, hogy minden szaudi ártatlan, de én szoktam szaudi újságot olvasni és a bűncselekmények nagy részét tényleg inkább a bevándorlók követik el)"

     

    A szaudi sajtó nem független. Ha valaki egy olyan cikket jelentetne meg, ami a szaudi rendet, embereket becsmérelné, netán vádolná, nem sokáig élné túl valószínűleg azt.

    És ehhez még hozzajön az is, hogy ott  sokmindent nem is tartanak bűncselekménynek, amit egy józan ember annak tartana. Mert a vallás (csak tudnám melyik???) megengedi azt.

    előzmény:
    Sabirah (160)
    2009-07-27  18:00
  41. 2009. július 27. 20:24161.

    Sabirah,

     

    Kicsit eltévedtél. Hol írtam, hogy muszlima akarok lenni? Soha, soha nem írtam ilyent. Azt írtam, hogy szívesen olvasok erről a vallásról, mert a párom muszlim és szeretnék minél többet tudni az ő hitéről is. Nekem ez fontos.

     

    Soha nem írtam, hogy fel szeretném venni a vallást. Főként azért nem írhattam ilyent, mert nagyon hosszú keresés után megtaláltam Istent és a megismert igazság ellen nem akarok és nem is tudok tenni. Keresztény vagyok és az Úr akaratából az is maradok.

     

    Neked meg legyen a te hited szerint!

    De engedtessék meg nekem is a véleményszabadság.

     

    És az nem igaz, hogy más muszlimok nem látják, hogy hol a baj. Csak az elvakult és a maguk igazán túl nem látok nem látják, hogy egyesek mibe takaróznak amikor a vallást használják fel főként a nők ellen. És ha ebbe az igába valaki önként és dalolva hajtja bele a fejét, akkor ott már tényleg nincs mit tenni. Ha neked tetszik Szaud Arábia, nyugodtan. Magyarország határai nyítva állnak, tudtommal. 

     

    Tudod, mondhatsz az arabokról, az arab kultúráról bármit amit akarsz. Egyben biztos vagyok: te nem vagy próféta, több évszázad kultúráját, műveltségét nem te fogod leírni, mondván, hogy nem egyezik Isten akaratával. A tánc, a zene, a művészetek, minden mi szép van a nap alatt, hiszem, hogy Istentől származik. Ő nem siralomvölgybe teremtett minket és nem is várja el, hogy úgy éljünk.

     

    De, persze, gondolom, ezt tőlem el sem olvasod, mert könnyebb egy véleményt figyelmen kivül hagyni, mint elgondolkozni rajta. 

    előzmény:
    Sabirah (160)
    2009-07-27  18:00
  42. 2009. július 27. 18:00160.

    Lol, vicces lány vagy.

    Még jóhogy nem-muszlimoktól nem veszek át semmit. Nincs taqwá-juk (istenfélelem).

     

    Nekik nem érdekük az iszlám valós (azaz Qur'aan-on és Szunnán alapuló) bemutatása sem.

    Ők arra várnak, hogy valaki valamit vétsen, hogy aztán felnagyítva továbbküldözgteni lehessen egymást közt és valamiféle "na ugye, ilyenek ezek mind" - példaképpen felhozni, audhuBillaahi.

     

    Azonkívül sosem mondtam, hogy mindenki ártatlan, aki szaudiban él (írtam ilyet? nem...)

     

    Én csak azt írtam, hogy ott él még a Tawheed (egyistenhit) valamelyest, illetve Dammaj-ban, Shaykh Muqbil iskolájában és azon a területen (ahová tömegesen mennek hijrát (kivándorlás) csinálni a muszlimok és aztán sokan ott is élnek már).

     

     

    A nem-muszlimok pedig nem tudnak sokat Mekkáról, minthogy nem mehetnek be oda.

     

    Riyadh-ban én sem élnek egyébként, dehát ezt nem is írtam soha.

     

    Én Mekkát és Medinát, illetve Dammaj-ot írtam, az utóbbi egyébként yemen-ben van.

     

     

     

    Még egy dolog: szaudiban sacc az ott élők egyharmada állampolgár vagy született szaudi csupán.

    A többiek pakisztáni, és főleg dél-kelet ázsiai bevándorlók, és ők nem ugyanazt praktizálják, mint a szaudiban élő szaudiak vagy mint a szaudiba tanulni érkezők.

     

    Több százeren érkeznek minden évben szaudiba, hogy ott tanuljanak és úgynevezett nyugati nők százezrei élnek kint, például vegyes házasságban, mégsem írnak ponyvaregényt és nem erősítik meg azt, amit ti össze szoktatok elriasztásképpen összehordani.

     

     

    Értelemszerűen a szaudiban élő muszlimok és nem muszlimok nem igazán vegyülnek, illetve nem azonos körökben mozognak, így persze valahol érteni lehet, hogy a kommentelő ismerősei nyilván nem az Allaahot félő és izoláltan élők közül kerülnek ki.

     

     

    Szaudiban élők, a sok bevándorló, magával hozta a saját szektás ideológiáját és hivatalosan ugyan nem, de mondjuk lakásokban berendezett imaszobákban, satöbbi azért folytatják azt, amit otthonról elvittek ide.

     

    Persze páran később csak feladják a nonszensz szektázást, de van, hogy nem.

     

    Ha elolvasod a szaudiról szóló cikkeket kicsi tovább is, mint a főcím, akkor láthatod, hogy a bűnesetek 80-90%-át a bevándorlók követik el a másik bevándorló sérelmére.

    (Nem azt mondom, hogy minden szaudi ártatlan, de én szoktam szaudi újságot olvasni és a bűncselekmények nagy részét tényleg inkább a bevándorlók követik el)

     

     

     

    Miért van az, hogy érdekes módon, mindig csak a nem-muszlimoknak vannak olyan élményeik és ismerőseik, amivel megpróbáltok másokat az iszlámtól elvinni? 

     

    Miért van az, hogy én nem tudok ilyenről, pedig nagyon sok muszlim ismerősöm van, sokan született szaudiak vagy ex-patok, akik ott élnek.

    Én miért nem találkozom ilyennel?

     

    Csak nem azért, mert muszlim vagyok, és azért mert félem Allaahot?

    Vagy mert én nem a bulizósok közt élnék, hanem már eleve Mekkában és Medinában? 

     

     

    Már megint csak az általánosítás és a beskatulyázás megy.

    Attól, mert x számú szaudiban élő (de nem is biztos, hogy szaudi állampolgár) valaki csinál valamit, attól még azt nem kellene kivetíteni az iszlámra vagy egész szaudira.

     

    Nem minden szaudi féli ugyanúgy Allaahot. Én soha nem is mondtam, hogy minden szaudiban élő, és szaudi származású egyformán féli Allaahot.

    Nyilván ott is vannak visszásságok.

    Viszont Allahot nem félő, nem-muszlimokkal bratyizó, partiba járó egyéneket, akik magukat muszlimoknak vallják, ne mossuk össze az igazi, Allaahot félő muszlimokkal, mert nem lehet és nem is szabad.

     

    Az pedig, amit te és társaid csináltok, amikor a muszlimokat és a szaudi államot próbáljátok lejáratni, az azért is súlyos ügy, mert:

     

    - nem félitek Allaahot 

    - rágalmaztok

    - pletykáztok

    - kiragadtok egy esetet (amit lehet, hogy nem is az követett el, aki), majd ezt felnagyítjátok vagy kiszínezitek és továbbküldözgetitek, hogy az iszlám és a muszlimok rossz hírnevét keltsétek.

     

    - az egyistenhitet támadjátok, hogy a szektázós és korrupt államokat, ami a ti szívetekhez közelebb áll - hogy azokat jobb színben tüntessétek fel, de persze hiába, mert Allaah mindent lát és mindent tud.

     

     

    Én csak azt mondom, féljétek Allaahot és ne rágalmazzatok, ne pletykáljatok.

    Jobb lesz az nektek. 

     

     

    Persze minek is magyarázom ezt neked.

    Másfél éve nézem, amit fórumolsz mindenféle és azt mondod, hogy muszlima akarsz lenni, de nem látok mást, mint hogy érdeklődés címszó alatt az iszlámot próbálod bántani és a muszlimokat.

     

    Ez pedig azt jelenti, hogy nem vagy őszinte, és a szándékaid sem tiszták, ráadásul a tiszta egyistenhit ellensége vagy.

     

     

    Én itt most lezárom a neked való reagálást, minthogy nem látok benne értelmet és nem érdekel a nyilvánvaló tévelygésed sem.

     

    Majd fohászkodom értetek.

     

    előzmény:
    ankhesenaton (157)
    2009-07-27  15:40
  43. 2009. július 27. 17:20159.

    Mindig csak a Korán és a Szunna az, amit kövess és a salaf us-saliheen (akik e két Útmutatás alapján élték mindennapjaikat).

    Őket ugyanis Allaah Küldötte (Sallallaahu 'Alaihi wa Sallam) erősítette meg ezekben a dolgokban, Őt pedig Allaah. 

     

    A salaf us-saliheen az első három, a legjobb generáció. A Próféta (Sallallaahu 'Alaihi wa Sallam) illetve a Sahaabi-k (kortársak) (Allaah legyen elégedett minddel) generációja!!!!

    Mi muszlimok (az igazi muszlimok) őket vesszük alapul a Korán és a Szunna értelmezésében.

     

     

     

    Ez a nézet, amit most neked leírtam, ez a tiszta iszlám.

    Ezt viszont csak nagyon-nagyon kevés ember tartja be nagyon kevés helyen.

     

    Amikor azt mondom, hogy kevés ember, akkor a muszlimoknak mondjuk sacc az 5%-áról beszélek vagy annál is kevesebbről.

    A többiek ellötyögnek vagy elszektázgatnak.

     

     

    A vallási újítás bűn. A vallási újításnak két kategóriája van. Az egyik, ami olyan súlyos, hogy kivisz az iszlámból, a másik nem visz ki, de ha azt követed el, akkor is nagyon súlyos dolgot tettél/mondtál és engedetlen bűnös, újító vagy.

    Meg kell bánnod ezt a tettet is, és a súlyosabb verziót is. Még most, amíg életben vagy.

     

    Példa, a tizenkettes shiák, akik főleg a mai irán területén élnek főleg, ők nem muszlimok (hiszen halandó embereket dicsőítenek, nem ismerik el az iszlámot, csak a saját hitüket, amit zsidó alapított) , és az extrém szúfik sem, akik meg a sírokhoz járnak és szintén a hitetlenektől merítettek.

     

    Ez mind kufr akbar és shirk akbar (nagy hitetlenség és nagy társítás). 

    Sajnos ezen a fórumon is felbukkannak ilyen alakok (nem árulom el a nevüket, nehogy felkeresd őket), de ismeret nélkül akár még nekik is hihet az, aki semmit sem tud az iszlámról (vagy csak azt hiszi el, amit ő el szeretne hinni, vagy aki azt mondja, ami neki tetszik). 

     

     

    Aki társítva hal meg (mert nem hagyta abba és meg sem bánta), az nem kerülhet a Paradicsomba. Soha de soha.

    Allaah csak az iszlámot fogadja el a hívektől.

    Ez a Koránban is benne van. Ha lenne Korán fordításod, mondanám, hogy hol keresd ezt az áját, de nem sajnos nem akarod tőlem a Korán fordítását sem.

     

     

    Oké, nem akarsz tőlem semmit elfogadni, mert amit én küldök, az szerinted nem jó, vagy csak simán sértődésből nem kell neked.

    Vagy mert nem tetszik neked (viszont ez esetben baj van, mert akkor téged nem is az iszlám érdekel). 

     

    Ha nem adod ki a címed és nem tudok neked fájlokat küldeni, akkor legalább menj el ezekre a helyekre, hogy valamiféle képet kaphass az igazi iszlámról (ami mentes minden társítástól és újítástól).

    Vannak fájlok, dokumentumok, INGYENESEN letölthetőek és vallásilag ellenőrizve.

     

     

     

    http://quranflash.com/en/index.htm l

    http://www.thenoblequran.com/ 

    www.sahihalbukhari.com

    www.sahihmuslim.com

    www.salafyink.com 

    www.al-athariyyah. com

    www.salaf.com

    www.troid.org

    www.bakkah.net

    www.fatwa islam.com

    www.sunnahpublishing.net (sok pdf file is van!)

    www.spubs.com (sok pdf file és írás)

    www.muqbil.co.uk

    www.binbaz.co.uk

    www.ubayd.co.uk

    www.albani.co.uk

    www.binuthaymin.co.uk

    www.rabee.co.uk (Shaykh Rabee'-t nagyon kedvelem, iszonyúan okos) 

     

     

    Szóval rendben. Nem kell tőlem semmit elfogadnod, a fájljaimat sem, a Korán fordítását sem (mert nem vagyok neked elég szimpatikus még egy levél erejére sem).

     

    De akkor legalább menj el ezekre a webhelyekre és nézd meg magad mi az iszlám és mi az, ami nem az...

     

     

    Sabirah

     

     

    (Különben nekem nem veled van bajom vagy a többi lánnyal, nekem csak a hazugságokkal, a ferdítésekkel és a tudatlansággal meg a szektázással van bajom.)

     

    A topikodban ugráló és mellkast verő egyének közül egyik sem (igazi) muszlim, azért ezt se felejtsük el.

    (Oké, virág muszlima, de ő nem állandó tag itt eddig)

     

    Ha az iszlám érdekel, muszlimot kérdezz és ne azt, aki jön a vérszagra, hogy megpróbálja az iszlámot besározni...

    Ez csak egy tanács.

     

     

    Allaah adja, hogy egy nap az Egyenes Útra érkezz, insha'Allaah, ameen! 

     

     

    Sajnálom, ha ellököd magadtól a tudást és az Igazságot.

     

    Sajnálom, ha bármivel megbántottalak volna, de én nem tudok elmenni a téves dolgok mellett, le kellett írnom ezeket, hogy tudd.

    előzmény:
    Sabirah (158)
    2009-07-27  17:19
  44. 2009. július 27. 17:19158.

    Itt az üzenetem, amit mókusnak küldtem volna, ha nem törli ki magát közben.

     

    Kicsit editálok rajta, hogy ne legyen túl személyes és inkább mindenkihez szóljon.

     

     

     

     

    Szia! 

     

     

    Először is, a levelemben vannak linkek, látogasd meg őket, akkor is, ha mi már nem kommunikálunk többet.

    Sok segédanyagot fogsz találni bennük/rajtuk!

     

    Itt az én oldalam is:

     

    http://islaam-is-peace.spaces.live.com

     

     

     

    Most a válaszom a levélre: 

     

    Aaaah, oké. 

     

    Mert amiket írtál és a többi lány írt, azok a fordulatok a ponyvaregények részei és nem az iszlámé.

     

    Ha nem ismered az iszlámot, akkor ne beszélj róla, hanem csendben tanulj.

    Én is ezt próbálom tenni. Minden muszlim ezt próbálja tenni, még a tudós sejkek is.

    (Tudós sejkek alatt igazi muszlim sejkekről beszélek, nem önjelölt sejkekről és imámokról meg  szúfi "segítőkről" és egyéb deviánsokról)

     

    A "neten található irodalom" nem egyenlő az iszlámmal, akár tetszik ez neked akár nem.

    Ez nem sértegetés vagy bántás, hanem tény.

     

    (A szeretőzés, a hastánc, az úgynevezett "iszlám zene és ének", a nők haszonállatokért való csere-beréje, a nők elleni elnyomás és erőszak, a nőkkel szembei jogok megtagadása satöbbik nem az iszlám részei, de ti ilyesmiket is leírtatok, még jóhogy erre persze reagáltam, csak hát mindenki támadásnak veszi, nem tudom miért)

     

    Az iszlám nem egyenlő az irodalommal. Sőt, az iszlám nem mindig egyenlő a magukat muszlimnak nevezők tetteivel sem, ugyanis még a muszlimok közül is sokan vannak, akik totál mást csinálnak.

     

    Iszlám = Qur'aan és Szunna és a szalaf (első három, a legjobb generáció, és akik őket követik ebben a) metódusa Qur'aan és a Szunna alapul vételében, pont. 

     

    Az iszlám vallás, és nem ponyvák vagy "irodalmak" azok, amikből tanulunk.

     

    Persze lehet, hogy valakinek nem is az iszlám kell, csupán az illúzió.

    Vagy egyéb érdekek...

    Vagy csak azt hiszi, hogy ez valami egzotikus dolog, vagy arab férjben reménykedik...

    Lehet, hogy ilyenek is vannak. 

     

     

     

    Aki akar, az tud tanulni az iszlámról. Elhatározás és őszinteség kérdése. 

     

    Nekem nincsen se időm se kedvem itt ezen a nem-muszlim fórumon győzködni az embereket. 

    Csak Allaah adhat hitet. 

     

    A magyar oldalak (és sok külföldi is, amit ezeken a hibás magyar oldalon lévő egyének reklámoznak), akik mind-mind az iszlámmal kapcsolatosnak hirdetik magukat, ám MIND HIBÁSAK (kevésbé vagy jobban, de azok).

    De persze ezt te nem fogod tudni kívülállóként különválasztani, érted már?

     

    Az iszlámban nem hangulatok vagy sugallatok alapján megyünk, és nem úgy döntjük el, hogy kinek van igaza, hogy aki mosolyog és azt mondja, amit hallani akarunk az a barát, aki pedig véleményt mond, hogy ne a hibás dolgot tanuld meg, ám neked ez nem tetszik (mert kényelmetlen, satöbbi), akkor ő már ellenség.

    SubhanAllaah, ez nem így megy.

    Azonkívül az iszlám nem pénz kérdése, mint ahogyan te írtad a leveledben, AudhuBillaahi!!! 

     

    Tanulhatsz a mosolygós szektásoktól és nem muszlimoktól, de akkor olyan is leszel és a hited sem lesz az igazi.

    Plusz lesz egy csomó érdekbarátod, akik minden hibát rád hagynak majd, mert vagy nem tudják mi a jó, vagy ha kijavítanak, akkor elveszítenének téged, és nekik kellenek a saját hívek, ezért inkább elveszejtik a hited, csak hogy velük maradj. Nem érdekli őket, hogy a pokol felé mész nagy mosolyogva.

     

    Elég rossz, ha tetszés alapján választasz magadnak segítséget és nem az erős és jó hit, illetve biztos tudás alapján. 

     

     

    A legtöbb dolog, amit leírtatok a neten az "iszlámmal kapcsolatosan" az nem állja meg a helyét.

    Ez akkor is így van, ha most megsértődsz és/vagy nem tetszik neked vagy másnak.

     

    Nagyon sajnálom, de erre nem tudok mást írni.

    Tudom, hogy a tudatlanság mondatta veled ezeket a dolgokat, de pont ezért nem kellene megsértődnöd, ha valaki kijavít téged vagy a topikodban leírtakat. 

     

    Nem lehet, hogy valami oka van annak, hogy valaki ki akar javítani?

    Mondjuk az, hogy meg akarja menteni a hited, hogy ne a rosszat tanuld és ne azt kövesd, pont azért, mert ismeretlenül is aggódik érted? 

    Én pedig csak azért tettem mindezt szóvá, mert muszlimként ez (is) a dolgom (és nem azért, mert élvezem, vagy mert téged szadizlak). 

     

     

    Az iszlámot sose a kreol emberek viselkedése alapján próbáld megismerni.

    Attól, mert valakinek barna a bőre és/vagy beszél arabul (akár anyanyelvi szinten, akár máshogyan), attól még nem biztos, hogy ő muszlimnak számít, vagy hogy amit csinál, az az iszlámban helyes és meg van vallásilag erősítve.

    Továbbmegyek, még akkor is így van ez, ha húszezer ember csinál valamit rosszul, de csak egy valaki van, aki nem azt csinálja.

    A húszezres szám még nem bizonyíték arra, hogy az az egy ember a rossz. Sőt, lehet, hogy neki van igaza.

     

    Csak sajnos ezt a muszlimok is elfelejtik, azért is van a muszlimoknak most ilyen gáz helyzete (valahol ők is felelősek ezért).

    Nem Allaah tetszését keresik, hanem a magukét, más emberekét, a nem-muszlimokét, satöbbi.

     

     

    A hastánc nem az iszlám része. A randizás, flörtölés, chatelés sem az.

    És bikinire sem vetkőzünk le, a fátylat sem vesszük le, mégha sokan ezt is teszik, akár tunéziában is, vagy egyéb korrupt "muszlim országokban", de még itthon is vanank (mondván, hogy mi nem vagyunk szaudiak).

    A lista hosszú, hadd ne folytassam.

     

    Az iszlám életvezetési tanácsai pedig nem csak az arabokra és azon belül nem csak a szaudiakra érvényesek, hanem globálisan mindenkire jakartától pesten át alaszkáig.

     

     

     

    folytatás...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  45. 2009. július 27. 15:40157.

    Már megbocsáss, de talán 5 év köztük élés után valamelyest tisztább képpel rendelkezik arról az országról, mint te, aki távolból dicsőíted őket annélkül, hogy valaha élőben megtapasztaltad volna, hogy miről is beszélsz.

    előzmény:
    Sabirah (154)
    2009-07-27  14:36
  46. 2009. július 27. 15:38156.

    Azt már megszoktam, hogy a kényes kérdésekre vagy felvetett problémákra soha nincs válasz.

     

    Amúgy ami a vallásokat illeti: nem csípkelődök vagy vádaskodom. Egyszerűen azt írom le, hogy mivel nem tudok egyetérteni és miért. Ebben semmi vádaskodás nincs (szerintem).

     

    Az én hitem szerint Jézus érted is meghalt a keresztfán és ugyancsak ez a hit szerint csak Általa van üdvösség, attól függetlenül, hogy ki milyen vallást követ. Ha Istennek mindenki ennyira fontos volt, akkor a minimum amit én tehetek, hogy nem viselkedek ellenségesen senkivel szemben és erőmből telhetően szeretek és segítek minden embert, vallási, nemi- ill. faji hovatartozástól függetlenül.

     

    Viszont nem tudok néha mit kezdeni a te elvakultságoddal. És bocsánat, hogy nyugost lelkiismerettel nem tudom azt írni senkinek, hogy nyugodtan csak menjen el Szaud Arábiába  mer-az-olyan-jó, mert nem jó. A legtöbb kérdésre meg nem lehet vallástól független választ vagy véleményt adni, mert különböző országokban más és más helyi törvények vannak. Ha ott élsz, akkor tetszik vagy sem, azok a törvények rád is vonatkoznak. És ez megintcsak nem egy vallási fórum, úgyhogy ...

    előzmény:
    Sabirah (155)
    2009-07-27  15:07
  47. 2009. július 27. 15:07155.

    Írtam egy hosszú bejegyzést, de eltűnt.

    Masha'Allaah.

     

    Különben nem hiszem, hogy érdemben reagálnom kellene a vádakra, amiket felhoztál.

    Allaahot nem félő egyének sajnos mindenhol vannak.

     

    Sajnálom, hogy még mindig nem ismerted meg az iszlámot és nem vagy muszlim sem.

    Tavaly április óta olvasom a hozzászólásaidat különböző fórumokon.

    Nagyon sajnálom, hogy leragadtál a muszlimok és szaúd-arábia sértegetésénél és az ő csipkelődésüknél.

    Azt is sajnálom, hogy miközben állítólag őszinte megismerési szándékkal vagy az iszlám felé, mindig megpróbálsz ártani vagy olyasmiket írni, amivel másokat is megpróbálsz elvinni.

     

    Nem tudom mi ennek az oka, de olyan nagyon nem is érdekel.

     

    Remélem egy nap majd az Igaz Útra vezéreltetsz és Allaah iránti őszinte szeretetből belépsz az iszlám kötelékébe, insha'Allaah, ameen.

     

     

    Aki az iszlámról szeretne olvasni, magyar (de főleg angol) nyelven, az keressen meg priviben.

    Nem harapok és küldök olvasnivalókat, amit tudok.

    Angol fájlokból mondjuk jóval több van, mint magyarból.

    (Magyarból 15, angolból sacc ezer...)

     

     

    Amire nem tudom a biztos választ, arra nem válaszolok.

    Azt mondani, hogy "sajnálom, de nem tudom" - az a tudás fele.

    előzmény:
    ankhesenaton (150)
    2009-07-27  06:56
  48. 2009. július 27. 14:36154.

    Persze te nem vagy muszlim, ráadásul direkt sározod őket.

     

    Az, hogy te mit láttál x számú embertől (állítólag) és hogy mi az iszlám, az két különböző dolog.

     

    Nem várom el, hogy ezt te megértsd.

    Én nem a szaudiakról beszéltem, hanem az iszlámról és arról, hogy szaudiban (Mekka, Medinah) azért még képviseli magát az egyistenhit.

     

    Akár tetszik ez neked, akár nem. 

    előzmény:
    culumbus (152)
    2009-07-27  07:15
  49. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. július 27. 07:19153.
    Peldad igaz.Nem mindenki terrorista.Nem minden magyar volt kommunista.Nem minden Amerikai kapitalista.Nem minden mohamedan vallasu ember kedves es joszivu!!!' Talan az Izlam forumosok sincsenek propagandaikert megfizetve. Inshallah! ;-))
    előzmény:
    ankhesenaton (151)
    2009-07-27  06:59
  50. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. július 27. 07:15152.
    Sabirah---szia---ma jelentkeztem be, uj vagyok az NLC-n.Latom, Saudirol van szo eppen.Eltem ott 5 evig.Az Isten ne buntessen senkit ugy! :-((A szaudik KIFELE vallasosak.BEFELE meg hazuk ganszterek.Az Iran is el akarna' venni a Mekkat toluk HA ENGEDNE'K!!!A szaudi kiraly eppen most irt ala egy szerzosdest az USAval, hogy megengedi, hogy az amerikai repulok Szaudi felett repuljenek Iran fele, ha kell. Miert, vajjon?Mert a Mekkat, a billios jovedelmevel, mindannyian meg akarjak kaparintani.A szaudi kiralyok mind mar evtizedek ota Angliaban tartjak a penzuket.Faisal, volt az utolso kiraly aki valojaban segiteni probalta a nepet. Azota egyre lejjebb megy minden.Oriasi a szegenyseg!!Koldus asszonyok ---(akiket valami oknal fogna NEM TART EL a csalad,) ulnek az utca sarkokon es koldulnak.Gyerekek cipo nelkul, piszkosan maszkalnak az utcakon.Yemennel kapcsolatban---a foldhozragadt koldus fiatal yemeni ferfiak a csomaghordok, es utcasoprok Szaudiban....A napi 2xeres ima idokben, ronda ven szaudi pasasok korbaccsal rohangalnak az utcakban es megvernek, ha nem terdelsz eppen Mekka fele, es "imadkozol".Ez csak egy par dolog.MENJEL ---nezd meg.Jo utat!
    előzmény:
    Sabirah (137)
    2009-07-25  23:14

Címlap

top