Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kosokról nincs hir?!

zsoca07
Létrehozva: 2004. február 15. 15:21
Sziasztok!

Érdekelne Kosok (aszcendens- vagy napjegy) hozzászólása, véleménye, érzései, hogy jön kis más jegyekkel?! Különösen érdekelne a Rák-Kos, Vizöntő-Kos párositás!
És persze azoknak a véleménye is érdekelne aki együtt él Kosokkal!!
Zsoca
  1. 2004. február 25. 16:01101.
    :-D Igen. . . a türelmét én is kéremszépen mindenkinek!:-)
    előzmény:
    Galambbegy (100)
     
  2. 2004. február 25. 10:10100.
    Sziasztok mindenkinek!
    A mi párunk összeállítása: kos és rák. Na itt a többség eleve elrendeltnek véli kapcsolatunkat.
    Én egy tipikus kos vagyok, ezért kérek minden kos- környezetben élőt, hogy legyenek türelmesek. Igaz, hogy roppant kiborulunk (és akkor per pillanat mindenben abszolút igazunk van), de le is nyugszunk és mi kezdeményezünk. Eléggé össze vagyok kavarodva, de remélem érthető volt. Nincs ránk recept, de a türelem, hagyni ilyenkor a másikat- csodára képes!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2004. február 25. 09:5799.
    Szia,
    Nekem a párom Kos, én meg Bak vagyok. Sajnos az aszcendeseket nem tudom.
    Nálunk valahogy mindig én török ki, a párom elég türelmes természetű.
    előzmény:
    mámká (22)
     
  4. 2004. február 25. 09:5798.
    Tudod, sokat gondolkodtam azon, amit írtál. Kérdések is felmerültek bennem. . . például az egyik az, hogy az addig rendben van, hogy unom a puskaporos levegőt, és inkább alkalmazkodom. De akkor az én egyéniségem sérül, nemdebár? Szerencsére ismerem mostmár annyira a párom - az elején sokat szenvedtem -, hogy tudjam, mikor mi készül, és egyszerűen nem hagyom, hogy felrobbanjon a puskaporos hordó. No meg sokat segít a humor. Ha sikerül elhülyéskedni a dolgot, az indulatából nem lesz robbanás.
    Írod, azért nem lehet lelkizni vele, mert férfi. Hát, ismeretségi körben nem egy srác van, akivel hatalmasakat lehet lelkizni. Érdekes, nem? kVan olyan ismerős házaspár, ahol a hapsival jobban eldumálok, mint a nejjel. . .
    Az is igaz, amit írsz, hogy egy kos, ha haragszik, arra a környezete döbbenettel néz, annyira kifordul magából. . . Na, nálunk ez hatványozottan így van. Iszonyatos, ha bedurran az agya. . . Egy diplomás pasitól nem várna el az ember ennyi - hogy is mondjam - primitívséget, igen, ez a jó szó, akármennyire is haragszik. . . .
    Jól írod, az igazamért meg kell harcolni vele. . . ez is igaz. Az is igaz, hogy egész nap feszült légkörben dolgozik, mármint széteszik az agyát, nagy a felelősség rajta, és hazahozza nekem az idegbajt. Ezt már tudom kezelni. . . Tudok az ő fejével is gondolkodni, tudom a mélyebb okokat a dolgainak. Azért ez sem semmi, ezt így kifejlesztenem, nem igaz? Szinte van egy használati utasítás a férjemhez.
    De mindvégig hozzáteszem, hogy az én oroszlán-jegy tulajdonságaim azért igenis sérülnek a kos mellett. . . Alkalmazkodom, belenyugszom olyan dolgokba, amikre más azt mondja, te jó ég, hogy birod ezt? Szóval, nehéz dolog ez. . . tehát, a mi házasságunk az én alkalmazkodásom miatt működik. . . . . Sokan mondták már, egy percig nem bírnák a férjemmel házasságban, még rokonok is. Hát, ez van. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Hú, énis baromi hosszú voltam, sorry
    előzmény:
    zomilla (93)
     
  5. 2004. február 25. 09:3797.
    Szia Fishes!
    Lind1 vagyok, a múlt héten beszéltünk a horoszkópkielemzésről. . . ha esetleg ráérsz, mert nagyon érdekelne!
    szia!:-)
    Lind1
    előzmény:
    Fishes** (52)
     
  6. 2004. február 25. 08:2396.
    Hát, nem vagyok egy semmi. . . . . . . de ez érdekes, hogy így összepasszoltok. És hogy van ez, hol ő győz, hol te? Vagy ha egyik fejébe vett valamit, akkor az kőbe lett vésve?
    Valahol azt olvastam, hogy a kos meg az oroszlán, mármint mi a férjemmel passzolunk. Hát, én azt látom, hogy a kos dominál, a két jegy nemigazán egyenrangú. . . .
    És akkor most egy életen át tűröm a kos-t vajon?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_601554 (95)
     
  7. 2004. február 24. 21:2495.
    Szia:))
    Én Kos vagyok, a párom is az. Próbálgatjuk lenevelni a másikat az indulatokról, csak finomítani sikerül (több kevesebb eredménnyel). :))))
    A kosok azok kosok:))
    előzmény:
    lufi (85)
     
  8. Torolt_felhasznalo_769765
    Torolt_felhasznalo_769765
    2004. február 24. 21:0594.
    A férjem rák , úgyhogy tudnék mesélni .
    Nem egyszerű együtt az élet .
    előzmény:
    zsoca07 (1)
     
  9. 2004. február 24. 20:3493.
    szia! ez jó kérdés. egyáltalán, vannak tipikus kos tulajdonságok? szerintem minden tulajdonság megvan minden típusban, csak az arányok mások. hiszen mindnyájan emberek vagyunk, és gyarlók. Az, h. alkalmazkodom, szerintem egy olyan ember tulajdonsága, vagy inkább akarata, vágya a változtatásra, aki nagyon szereti azt a másikat, és unja a puskaporos levegőt. miután nem 12 féle ember létezik, hanem kb 6 milliárd, nincs 2 egyforma. a tulajdonságok sem egyformák, ami állítólag a bolygók, Nap, Hold, Merkúr, Jupiter stb. . . az összes bolygó pillanatnyi állásától függ, hogy amikor világra jöttünk éppen hol álltak, és annyi a variáció, h. ebből is nagyon ritka (5000 évente van esély azonosra) az egyforma, ill közel azonos. na és milyen az igazi kos? fogalmam sincs, az vagyok e. elovasgattam, miket írtál a férjedről, és pl az nem igaz, hogy a kos nem lelkizik. Az, h. a férjed nem lelkizik, az attól van, h. Férfi, nem attól, h. kos. Tehát, nem minden igaz mindenkire. De ezt eddig is tudtuk. Minden ember egyedi és megismételhetetlen. Aki megszereti, annak pedig kincs. A kincsre pedig vigyázni szokás. Szerintem te nagyon szereted őt, és ő is téged, tényleg próbálj meg túllépni azon, h. kicsit másképp vezeti le a feszültséget, mint te, v. más jegy. Lehet, h. megbánt, de ilyenkor ne figyelj rá, nem neked szól az egész. A kosra ilyenkor döbbenettel néznek, annyira ki tud fordulni önmagából. Nem tudom, más kos milyen, de én is szeretem, ha igazam van, és sokszor mondják, h. mindig enyém az utolsó szó, de azért engem észérvekkel meg lehet győzni. Bizonyítani kell, megharcolni érte, de tudok jobb belátásra térni. még ha nehéz is bevallani, h. nem nekünk volt igazunk. vagy be sem valljuk, csak látják rajtunk, h. beláttuk. az is érdekes, hogy nálunk, hiába én vagyok a kos, én szoktam kezdeni a békülést, mégha a magam módján is. én vagyok az, aki nem bír duzzogva néma csöndben lenni sokáig, és közeledik. az, hogy egy ember hogyan viselkedik, attól is függ nagy részben, hogy milyen környezetben nevelkedett, otthon mit látott, akkor függ az alaptermészetétől /horoszpók stb. . . / és persze az adott napi hangulattól, történésektől. nem vagyunk mindig a másik mellett, h. tudhassuk, ki és mivel bántotta meg, zavarta meg a lelki békéjét. aztán hazahozza, és rádzúdítja. igazságtalan, de tudja, h. te úgyis megbocsátasz. egy szituációra, eseményre különbözőképpen reagálhatunk, tudunk kell elfogadni a "másságot". nagyon nehéz, de minél jobban ismerünk valakit, annál könnyebben beleláthatunk, megpróbálhatunk az ő fejével gondolkodni, elemezni pl dühének okait. hogy mégis mi bosszanotta fel. mert sokszor teljesen más van mögötte, mint hinnénk. lenevelni az indulatairól nem fogod tudni. főleg, ha konkrétan megkéred rá, nem fog az úgy menni. az kell, h. magától belássa, neki is jobb, ha alábbad belőlük (ahogy nálunk is történt) és akkor tud és akar is tenni érte. ha sikerül, akkor pedig elégedett és boldog lesz. na jó, abbahagyom. nem tudom, megválaszoltam e a kérdéseidet.
    előzmény:
    lufi (85)
     
  10. 2004. február 24. 20:3292.
    HÁt, nálam ez annyit tesz, hogy nincs kedvem beszélni. . . na, ilyenkor már gond van!:-) Nincs kedvem semmihez. . . Ilyen helyzetekben jobb egyedül hagyni a saját kis gondolataimmal, hogy én egyedül összetudjam szedni magam. Ez általában hamar sikerül, de előfordul, hogy 4-5 napig is eltart. :-/
    Nem tudom más hogyan vészeli ezt át.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_580557 (89)
     
  11. 2004. február 24. 20:3091.
    Szia!:-)
    Tudom, hogy mit jelent a depresszió szó. . . inkább arra voltam kiváncsi, hogy mit ért ez alatt pontosan!:-)
    Ahogy Te is írtad "csak" depi. . . vagy komolyabb a dolog.
    :-) Azért aranyos vagy, köszi!:-)
    előzmény:
    laci48 (90)
     
  12. 2004. február 24. 18:2390.
    Szia:) A depresszio az olyan állapot, amikor valakinek a hangulata olyan mértékben megváltozik, negatív irányba, hogy már nincs is jövőképe, elveszti közeli és távoli céljait, csak a jelen állapoton rágódik, nem látja a kiutat problémája megoldásához és ezáltal mégjobban magába fordul. . Sokan mondják, hogy megint "depi" vagyok, de ez nem igazán az, nagyon divatos szó lett abban az esetben, ha valakinek nem ugy sikerült a dolga ahogy igazán szerette volna, és egy kicsit letört, nyomott a hangulata. Az igazi depresszió sokkal súlyosabb, és általában segítség nélkül nem tud kilábalni belőle a beteg. Ez lehet emberi segítség, pszichotherapia, kiegészítve , ha szükséges, gyógyszeres kezeléssel.
    előzmény:
    Lind1 (88)
     
  13. Torolt_felhasznalo_580557
    Torolt_felhasznalo_580557
    2004. február 24. 15:0289.
    Kedvtelenség. . . Világvége hangulat. . Szokott ilyen lenni nála, de általában hamar elmúlik, viszont gyakran visszatér különböző gondok miatt. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2004. február 24. 14:4888.
    Mit jelent pontosan ez a depresszió?
    Nálam van néha nyügi nap. . napok, de ki lehet zökkenteni valami vidám dologgal. :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_580557 (86)
     
  15. 2004. február 24. 14:4887.
    MIlyen lusták ezek a Kosok. . . kihal a fórum!:-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_580557
    Torolt_felhasznalo_580557
    2004. február 24. 11:0286.
    Kedves Kosok! Szoktatok ti depressziósok lenni? Nálatok ez hogy zajlik le? Mit lehet az ilyen világvége hangulatotok esetén tenni veletek?? A párom Kos, én Ikrek vagyok, és most ő épp szenved a világmegváltó gondoloataitól. . . És már tejlesen az agyára megy. . . . Szegénykémnek. Nem lehet vele mit kezdeni emészti magát, szenved, én pedig tehetetlen vagyok :-(((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2004. február 23. 08:3785.
    Azt kérdezem tőled, hogy ha te alkalmazkodsz, akkor leadsz a kos-tulajdonságokból? Egy jegy tulajdonságai mennyire maradandóak? Változhatnak egyáltalán? Mert ha pl. te a párodhoz alkalmazkodsz, akkor a végén már nem is leszel igazi kos? Vagy azért kos maradsz, csak szelídebb? Hogy van ez?
    Ha én a kos páromat megpróbálom lenevelni az indulatairól, sikerülhet-e? Vagy akkor ő már nem egy kos (hanem egy birka? :))))))
    előzmény:
    zomilla (84)
     
  18. 2004. február 19. 22:1584.
    Sziasztok! Én is kos vagyok. Szinte mindenben magamra ismertem. Hirtelen harag, látszólag alaptalan dühkitörések, gyors megbocsátás, az elnézést-kérés nehézkessége (szinte fizikai a fájdalom, ha szavakkal kell bocsánatot kérni, inkább gesztusok, apró figyelmességek). Sokszor tényleg nehéz előbb gondolkodni és azután beszélni. Ha olyan a szitu, eszembe sem jut, hogy várnom kéne, számolgatni, csak kijön, ami kikívánkozik. És amikor érzem a feszültséget, rögtön megbánok mindent. Könnyen megbántok másokat, elsősorban sajnos pont a szeretteimet. De ők tudnak engem is a legjobban megbántani, mivel ők ismernek a legjobban, ez törvényszerű. Türelem fehér hollóként előfordul az életemben, ha valamit nagyon szeretnék, és tudom, hogy ki kell várni (és nem igazán van más választásom). Szóval, ha van mire, ha érdemes várni, akkor bírok türelmes lenni, hétköznapi dolgokban nem nagyon. Ami érdekes lehet, hogy nekem van egy bika párom, aki nehezen tűri a veszekedést, és még a kapcsolatunk elején megmondta: tőle nem fogok hallani egy hangos szót sem, vele nem lehet veszekedni. ez így is lett. Most nem sorolom az ő hibáit, hogy nekem pedig mit kell elviselnem tőle, inkább arról beszélnék, hogy én mennyire megváltoztam mellette, pusztán a szerelem megőrzése miatt. Felfogtam, hogy elveszíthetem, ha gyakoriak a kitörések. És jobb ez így nekem is. Nekem néha még mindig kicsúszik 1-2 káromkodás feszült helyzetben, tehetetlenségemben. . . de amikor látom, ez mennyire bántja őt, rögtön lelkiismeretfurdalásom lesz. Tudatosan figyelek arra, hogy ne húzzam fel magam apró hülyeségeken, mert semmi értelme, csak mérgezi a kapcsolatot. Persze nem lennék igazi kos, ha ez mindig maradéktalanul sikerülne, ugye:) ? Még egy dolog, ami nehezíti a kapcsolatot (és talán pont ezért fogom vissza magam vele szemben)az, hogy ő nem tud megbocsátani. Ha egyszer megharagszik, és a fejébe vesz valamit, nehezen lehet jobb belátásra bírni. Őrizgeti a sérelmeit velem ellentétben, aki a harmóniára, mielőbbi békülésre törekszem. Szerencsére én még nem követtem el akkora hibát, h. ezzel büntessen, de több olyan ember is van a környezetében, akikkel hónapokig szóba sem állt, és olyan is akivel azóta sem a mai napig. Az aszcendensem skorpió, sajnos még nem nagyon sikerült tanulmányoznom ezt a jegyet. Valaki ismer ilyen párosítást? (ha jól emlékszem, valahol olvastam, hohy Psota Irén is ilyen) Szűk családomban van még oroszlán, rák, bak, sok a vita, mindannyian erős akarattal rendelkezünk. De megint csak azt kell mondanom: ha kell, ezt lehet szabályozni, kontrollálni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2004. február 20. 15:1183.
    :-))) Látom, tudsz titkot tartani!:-))))
    Jó Neked, hogy nem fáj a fejed! Rémes!:-(

    Még az igazságérzetről annyit, hogy utálom az igazságtalanságot!
    előzmény:
    briggg (82)
     
  20. 2004. február 20. 14:4682.
    A születési időpontom titok, de neked elárulom. 1982 ápr. 4. A fejem szerencsére nem szokott nagyon fájni, csak a vizsgák után, de az egyértelmüen a túltanulás jele. Pedig lett volna kitől ilyet örökölnöm, de szerencsére eddig még nem sikerült ennek a felszínre buknia!
    előzmény:
    Lind1 (81)
     
  21. 2004. február 20. 14:2481.
    :-o Rééémes!:-)))))
    Hogy állsz a fejfájással?
    Nekem ha fáj. . . kész vagyok teljesen! Mind hangulatilag, mind fizikailag!:-/
    Mikor születtél?
    előzmény:
    briggg (80)
     
  22. 2004. február 20. 13:5280.
    bizony bizony bizony
    előzmény:
    Lind1 (79)
     
  23. 2004. február 20. 13:4779.
    :-))) Kos vagy!;-))))
    előzmény:
    briggg (78)
     
  24. 2004. február 20. 13:2278.
    Mintha csak magamat hallanám és mintha csak engem jellemeztek volna!
    előzmény:
    Lind1 (77)
     
  25. 2004. február 20. 13:2077.
    Sziasztok!:-)
    Én is hirtelenharagú kos vagyok és ami a szívemen az a számon. . . mondom a magamét, jól felvágták a nyelvem. Persze később megbánom ezt a hirtelen haragot. . bár ahogy "öregszem", azért most már tudom kicsit kontrollálni a dolgokat. Jobb ha hagynak egyedül dühöngeni és mikor lenyugszom könnyebb megdumálni mindent.
    Ha valamit elhatározok, akkor abban nem (nagyon) engedek. . . fejjel a falnak. Szeretek fontos kérdésekben egyedül dönteni, sok dolgon tudok rágódni, sokat gondolkozni.
    Nagyon tudok szeretni és szeretek is szeretni!:-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top