Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hallássérültek ide!

Bbohar
Létrehozva: 2009. október 7. 13:09

Sziasztok, szeretném, ha lenne egy ilyen hely, ahol a hallásproblémákkal küzdők megoszthatnák egynmásssal örömüket, bánatukat tapasztalataikat.

 

Írhatnánk, Irhatnátok ki hogyan, hány évesen, milyen fokon szembesült a problémával, írhatna hozzátartozó, ki hogyan holdja meg a hétköznapokon, miből ered, jó orvosok, műtét vagy hallókészülék, milyen munkát végezhet egy hallássérült, mit érdemes tanulnia, hol tud elhelyezkedni, milyen támogatások járhatnak neki, milyen kínos helyzeteket élt át, ha átélt a problémája miatt, ki hogyan dolgozta fel lelkileg. Szerintem sokat tudnánk egymást segíteni tanácsokkal. (azt hiszem egyelőre nem én)

 

Magam kb. 8 éve huszonévesként döbbentem rá nagyothallásomra, egyelőre se műtétem se hallókészülékem nem volt, enélkül élek, kevés nehézségem volt vele, de azért volt. Mostanában viszont egyetemet kezdtem itt komoly gondjaim vannak, és sürgősen át kell gondolnom mindent, lépnem kell.

  1. 2009. december 9. 22:46151.

    Igen, igaz. Minden városban a helyi közlekedés 100 %-ban ingyenes. A távolsági közlekedésben pedig 90 %-os jeggyel utazhatsz.

    Nézd meg a SINOSZ honlapját, vannak feltételeik, hogy ki lehet tag. Jelenleg 5000 Ft, jövőre már 6000 Ft a tagsági.

     

    Én is Pesten élek, de a készüléket vidéken intéztem el, hiszen ott az audiológián gyerekkorom óta ismernek és ott van a kartonom.

     

    Bbohar, neked az a lényeg, hogy egy jó audiológiai vizsgálatot csináljanak meg és azután úgyis megmondják, hogy mit érdemes venni.

     

    Engem megkérdeztek, hogy én mit várok el a készüléktől. Először is: tudjak állítani hangerőt saját kezemmel (manuálisan), zajszűrő legyen benne és kedvező ára legyen. És lehessen összehangolni a két fülemet. És legyenek benne programok: étterem ( ez vicces), tv, zajszűrő.

    Most a próbahordás ideje alatt az van, hogy a frekvencia nem megfelelően van beállítva, de ezen lehet segíteni. Ez nem a készülék hibája, hanem sokat kell tapasztalni különböző szitukban, hogy mikor hogyan értem a beszédet.

    előzmény:
    Bbohar (140)
    2009-12-08  17:48
  2. 2009. december 9. 19:21150.

    Nehéz kérdéseket tettél fel.

    A készüléket muszáj hordani,nekem azért hogy a maradék halló sejtjeimet aktiváljam és ne halljanak el.A másik ok hogy halljak.Sajna készülék nélkül nem tudok dolgozni egyáltalán.Neked az egyetem miatt fontos.Sztem ne hagyd hogy sürgessenek.Mindig lesz tb támogatású készülék sztem.Amikor az elsőt rendeltem 13 éve,akkor csak arra volt,amit a 70-80 évesek hordtak.Amivel élni tudtam az akkor is 100E volt darabja és nagyon sokáig nyögtem a hitelt amiből megvettem,de muszáj volt.

    Ha megtalálod a megfelelőt hidd el fogod tudni,hogy melyik a jó.Épp ezért fontos többet is kipróbálni.Én a mostani vásárlása előtt 3 éven át próbálgattam,mert  a régi már egyáltalán nem volt jó és szinte már feladtam amikor egy másik helyen egy viszonylag egyszerű készülék vált be.Neked nagy előnyöd hogy pesten vagy.Én 100 km-re lakom onnan,itt nagyon kicsi a választási lehetőség,ráadásul helyben kb.2 éve van audiológia.A legközelebbi is 40 km-re volt tőlem,oda jártam sokáig,gondolhatod mi idő meg pénz volt az is.

    Nem tudom pontosan hogy mi az oka stresszes hallásromlásnak,de én is észrevettem magamon,hogy időnként még rosszabb.Ami nálam érdekes még,hogy sokszor bedugul a fülem,de ezt csak akkor veszem észre,amikor hirtelen pattan egyet és utána jobban hallok.Erre a fülész annyit mondott,hogy használjak orrsprayt.De mondom mikor,ha nem is érzem,hogy bedugult.

    Nem vagyok sinosz tag és nem is leszek.

    előzmény:
    Bbohar (147)
    2009-12-09  18:24
  3. 2009. december 9. 19:14149.

    Szerintem még nem tudják pontosan mikortól lesznek változások. Én a lakóhelyem szerinti audiológiára járok. Nem sürgetnek.

    Sinosz tagsággal a helyi közlekedés ingyenes. Könyvtárak, Múzeumok ingyenesek.

    Igen én is rosszabbul értem a beszédet ha idegesebb vagyok.

    előzmény:
    Bbohar (147)
    2009-12-09  18:24
  4. 2009. december 9. 19:02148.

    Sziasztok!

    Szeretnék csatlakozni.Tegnap találtam a topikra.

    24 évesen romlott a hallásom, Neomicin injekciótól. A halló idegek elsorvadtak Súlyos hallássérült vagyok.

    Sajnos egyéni, hogy mennyit segít a hallókészűlék. Mindenképpen ki kell

    próbálni. Nagy teremben mindenképpen rosszabbúl hallani. Szájról is kell olvasni.

    Van remény.Ma hallottam siket fiúról. Műegyetemre jár.

    Remélem segítettem. milla55

    előzmény:
    Bbohar (1)
    2009-10-07  13:09
  5. 2009. december 9. 18:24147.

    Én is erre gondoltam, hogy sürgetnek a vásárlással, de SEHONNAN nem tudom ki nyomozni hogy pontosan mikortól és POntosan milyen változás várható.

    Pedig nem szeretnék kapkodni. Én azt hittem készülékkel majd hallom amit most nem, akkor ennek igy mi értelme :(

    Megéri Sinosz tagnak lenni?

    Hogy lehet szerinted, hogy aa stressz ront a halláson, miért? ha a hallócsontokkal van gond miért hat rá, hogy az erek, az izmok a stressz alatt másképp működnek?

    Nekem nagyon nagy a különbség stresszel vagy anélkül, más tipusu készülék kellene az egyik vagy a másik esetben..

    előzmény:
    anita222 (146)
    2009-12-09  17:21
  6. 2009. december 9. 17:21146.

    Szia! A stressz ronthat rajta az biztos.

    Én a készülékkel sem hallok rendesen.Csak felhangosítja a hangokat,tehát hallom azt,amit készülék nélkül nem hallok.Pl.Telefoncsörgés,madárdal,stb.A beszédértésem is ugyanolyan rossz a készülékkel is. Itthon nem használom,amúgy is csak akkor értem hogy mit beszélnek,ha szájról is tudom közben olvasni.A készülékkel is.

    Arra figyelj a választásnál,hogy kellemes legyen a hang ami a füledbe jut.És ki kell próbálni minden környezetben amiben amúgy is benne vagy.Utca,otthon,munka ,egyetem.

    Nem lehet,hogy csak ijesztgetnek a tb miatt,hogy minél előbb vedd meg?

    előzmény:
    Bbohar (143)
    2009-12-09  07:37
  7. 2009. december 9. 11:48145.

    köszi, -még készülék nélkül nem hallom, most készülök venni majd az életem első készülékét, eddig nincs, de amiket írtok, kicsit bonyolultnak tűnik az egész

    eleve most azon filózok, ha változik a támogatás mértéke, akkor január után drágább lesz jóval, viszont ha most veszek, akkor meg nem tudom tesztelni, még próbahordással sem, mert pont vizsaidőszak jön és nekem az előadásokon és a szemináriumokon vannak gondjaim

    mit javasoltok?

    egyáltalán mire figyeljek a választásnál?

    hallókészülék mennyit tud segíteni?

    előzmény:
    rupcsi (144)
    2009-12-09  11:28
  8. 2009. december 9. 11:28144.

    "Én jelenleg az iskolában nem hallom az előadásokat,"

    Menj vissza, és mond el ezt az audiológusnak.

    Mérje meg a hallásod készülékkel együtt, majd háttérzajjal is ismételje meg. Ne, hagyd annyiban. :-)

    előzmény:
    Bbohar (143)
    2009-12-09  07:37
  9. 2009. december 9. 07:37143.

    anita és többiek, mit várhatok a hallókészüléktől? Ti mennyire hallatok vele?

    Mennyire hallotok anélkül és ehhez kéest mit a hallókészülékkel?

     

    Én jelenleg az iskolában nem hallom az előadásokat, itthon meg még a két szobával arréb lévők beszédét is hallom-sokszor-az audiológiai eredmény kb. 60 DB körüli hallásvesztést mutat, csak nem tudom ez igaz e, mert hogyan lehetne, hogy egyetemen kivül nincs gondom a kommunikációval-egy helyen ahol sikerült ellazulnom sokkal jobbat mértek-nem tudom melyik lehet azigaz

    vagy a stressz hogyan ront ilyen sokat rajta?

     

    A Starkley hallásgondozót ismeri valaki?

     

     

    előzmény:
    anita222 (141)
    2009-12-08  18:05
  10. 2009. december 8. 18:13142.

    Szia!

     

    Egyszerűen egy hallássérült nő kevesebbet "ér", én ezt gondolom.

     

    Ha ezt gondolod ezt is látják rajtad!

     

    Én is elmúltam 40, sőt 43 leszek hamarosan.Nekem van két gyerekem és nem értek egyet veled.Te és Mi is ugyanannyit érünk mint mások!

    Ezt jól jegyezd meg.Én a második férjemet már hallássérülten ismertem meg (tárkereső irodán keresztül) és abszolút nem volt és nincs is neki ebből problémája.Szeret engem és ez a baj velem együtt jár. Hidd el egy normális embert ez nem riaszt el.

     

    A legfontosabb,hogy fogadd el magad, mást úgysem tehetsz és erősitsd az önbizalmadat,aminek sok módja lehet.Én a sportra szavazok,mert ha saját magadat letudod győzni,akkor bármit letudsz.

    Ha van önbizalmad,az sugárzik rólad és a halláshiány ellenére is sikeres lehetsz az élet minden területén.(azt hiszem a korábbi hozzászólásaimban már leírtam hogy én milyen sikereket értem el).

     

    Fel a fejjel,nem szabad csüggedni!

     

    Vannak emberek akiknek sokkal súlyosabb bajuk van!

    Minden jót!Anita

    előzmény:
    nescaff (139)
    2009-12-08  13:11
  11. 2009. december 8. 18:05141.

    Szia!

     

    Nekem Sonic quartet van.Nekem a nyitott illesztékes nem vált be pont az miatt,amit te is írtál.Egyszerűen elmegy a hang a nyílásban.Nekem is nyomta a fülemet a nagy illeszték,de lefaragták annyira amennyire csak lehet,így nem nyom,de nincs tele vele a fülkagylóm,tehát elvileg eléggé kényelmes viselet.

    előzmény:
    kisabonyi (135)
    2009-12-07  20:39
  12. 2009. december 8. 17:48140.

    Ez tényleg igaz? Ingyenes a BKV?

    Jó lenne tudni!

     

    Tényleg nagy hátrány ez, én is így érzem, de vannak itt aktív életet élő, pozitiv emberek, tőlük érdemes tanulni, példát venni :)

    előzmény:
    nescaff (139)
    2009-12-08  13:11
  13. 2009. december 8. 13:11139.

    Sziasztok!

     

    Én is hallássérült vagyok, elmúltam már 40 is.

    Sajnos egyedül férj és gyerek nélkül. Néha nagyon nehéznek érzem az életet,  hatalmas hátrány a siketség a kapcsolatteremtések terén. Egyszerűen egy hallássérült nő kevesebbet "ér", én ezt gondolom. De biztos bennem is van hiba, hogy ilyen sötéten látom a helyzetet, de majd biztos lesznek itt olyanok, akik szerint nem.

     

    A másik, hogy a Sinoszban, ha még decemberben kiváltjátok a tagságit, akkor az 5 ezer ft és így ingyenesen lehet BKV-zni, a távolsági járatokra pedig 90% a kedvezmény.

    Ha 2 évre fizettek be, akkor csak 10 ezer ft a tagdíj.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2009. december 8. 12:20138.

    Beírhatunk ide infókat? Remélem, nem törlik.

     

    Siketnéma jelnyelvet értő tanácsadók fogadják mostantól a siketnéma ügyfeleket az Erste Bank egyes bankfiókjaiban. A Siketek és Nagyothallók Országos Szövetségének (SINOSZ) közreműködésével idén ősszel kezdte meg a jelnyelv oktatását banki tanácsadói számára a pénzintézet. A siketnéma ügyfeleket Budapesten a Bajcsy-Zsilinszky út 74., a Váci út 30., a Kálvin téri, a Bartók Béla út 43-47., a Camponában és az Újpest-Váci úti fiókban várják jelnyelvet értő tanácsadók. (MTI)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2009. december 8. 07:21137.

    Sziasztok, nálunk is van érintett a családban, így én is csatlakoznék Hozzátok.

    A Vodafone-nál ezt találtam, de szerintem ez nem a legfrissebb. Érdemes lenne utánajárni,  aktuális-e még. Szokott lenni egyéb ajánlatuk is, amikor pl. 3.000 Ft feltöltéshez 100 ingyenes sms jár. 

     

    http://www.vodafone.hu/egyeni/prepaid/tarsadalom/spec ialis/tarifak_hu.html

     

     

    előzmény:
    rupcsi (136)
    2009-12-07  20:45
  16. 2009. december 7. 20:45136.

    Vagyok!

    Mibe kerűlt?

    A Vodafon-nak van egy flotta csomagja, ahol a siniszosok, ill. + 1 családtag között ingyenes az SMS. Lehet, hogy más is.

    Na én nem találom a szerződésemet. Most járt le. Úgy emlékszem, hogy az előfizetést le lehetett beszélni.

    Tud erről valaki valamit?

    előzmény:
    kisabonyi (135)
    2009-12-07  20:39
  17. 2009. december 7. 20:39135.

    Na, megjöttem, megvan a készülék, megkaptam 1 hét próbahordásra. Van hozzá modern fülilleszték és készül az egyedi is.

    Widex REAL 9-es a készülék, ami nagyon tetszik. Teljesen más a hangzása, mint pl. a PHONAK-nak vagy a DANAVOX-nak. Embere válogatja persze.

    Ez a Widex teljesen digitális, analóg készüléket nem is nagyon ajánlanak, mert kezd elavulni és alkatrészt is nehéz hozzá szerezni.

    Fülmögöttit kaptam a hallójárati után.

    Mivel nekem probléma volt mindig, hogy úgymond bedugul a fülem, mikor sokat túrázom, erre a nyitoot fülilleszték a megfelelő. ennek egy hátránya viszont van: nyitottsága miatt nem hallok olyan élesen, mert a levegő bemegy a cső mellett és nagyobb részen megy be a hang.

    Ez a REAL készülék november óta van forgalomban, tehát teljesen új. Csak a bal oldalt használom, mert a jobb fülem sajnos nem tud ráhangolódni a balra.Ez van...

     

    Szóval, van egy új (bal) fülem!

     

    Kinek milyen készüléke van?

     

    Van köztetek SINOSZ tag???

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2009. december 6. 17:06134.

    Nézd meg, itt, mert olvasva a weblapjukat, kölcsönözni is lehet, ill. próbahordásra is adnak.

    www.hallasteszt.hu  

    A Widwxnél, attól voltam felháborodva, hogy nincs kölcsönözési lehetőség.

    Jön a hölgy a süket dumával, hogy azt füllre kell illeszteni. Persze, de átmenetileg lehet használni, nem kimondottan ránk szabottat is.

    Volt nekem tartalék, de fogalmam sincs hoválett. Ha, bedöglött a sajátom, akkor azt használtam. Jobb volt a semminél.

    előzmény:
    kisabonyi (133)
    2009-12-06  08:19
  19. 2009. december 6. 08:19133.

    Pénteken voltam audiológián, ahol azt mondták, hogy a fülilleszték teljes áron vásárolható csak, a készülékekre a TB támogatás vagy kevesebb vagy több lesz jövő évtől. Nem tudják még, hogy mi lesz, de azt igen, hogy nagy változások lesznek. A kormány a fogyatékkal élőket kisebbségnek nyilvánította, így ezzel lecsökkenti a nekik szánt támogatásokat.

    A SINOSZ-nál is jelentős változások vannak, például a tagdíj már nem 5000 Ft 1 évre, hanem 6000 Ft. Azt nem tudom, hogy mik változtak, ingyenesség megmaradt-e a helyi közlekedésre, meg a 90 %-os utazási kedvezmény...

    -- 

    Nekem annyi történt az elmúlt pár hétben, hogy elkezdtem dolgozni. Aztán meg végleg elromlott a készülékem, így sajnos kell egy újat vennem még karácsony előtt. De jó lesz, mert teljesen újat fogok próbálni, és visszatérek a WIDEX-hez, ami életem első márkája volt még gyerekkoromban. Már várom. 

    --

    Meséljetek Ti is!

     

    Jó pihenést! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. december 4. 10:24132.

    Sziasztok.

     

    Bár én nem vagyok hallássárült de szeretnék csatlakozni ha beengedtek.

     

    Szép napot. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2009. december 4. 10:17131.

    Sziasztok Lányok!

     

    Szép napot mindenkinek. Manykó, nagyon jó, hogy rászántad magad a műtétre és ilyen szépen gyógyulsz.

     

    Nálam annyi újság van, hogy december közepén vizsgázom jelnyelvből, úgyhogy most tanulgatok. Minden nap átnézek egy témakört, csak az a nehéz, hogyha az ember nem használja, hamar elfelejti. Reggeli közben szoktam azt csinálni, hogy amit a férjemmel beszélgetünk, azt jelelem is közben 

     

    Vigyázzatok magatokra, most elég undok idő van.

    L.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_482670
    Torolt_felhasznalo_482670
    2009. december 1. 12:23130.

    Sziasztok!

     

    Manykó, már éppen kérdezni akartam, hogy mi újság, hazajöttél-e már, de megelőztél Jó egészséget kívánok, gyógyulj meg hamar.

     

    Lányok, ma reggel hallottam a rádióban, hogy lehet ingyenesen tesztelni hallókészüléket, és gondoltam, hogy megírom Nektek. www.hallasteszt.hu 

     

    Jajjj Lányok, már olyan sok mindent el tudok mutatni jelnyelven, úgy örülök neki. Kedden és pénteken van a tanfolyam, persze ez még csak alapfokú, de szeretném majd folytatni januártól a középfokút is.

     

    Szép álmokat kívánok. Továbbra is olvasgatlak Benneteket.

    idézet:
    liza2000 (114)
    2009-11-17 20:12:36

    Sziasztok!


    Halló lány vagyok de nagyon érdekelne a jelnyelvi tanfolyam. Ezért liza2000 írtam neked privát üzenetet. Előre is köszönöm. Üdv: Zisi

    előzmény:
    liza2000 (114)
    2009-11-17  20:12
  23. 2009. november 29. 14:21129.

    Hát igen, az első vizsgálat szerint biztos  fülmögötti kellene, a másik alapján pedig fülbe való, közbe meg egyetem nélkül jól vagyok hallgató nélkül is, nincs szitu amiben problémám lenne

     

    vizsgaidőszak nyom engem meg

    köszönöm a válaszodat

    a TB dolgot azért megpróbálom kideríteni mert nem szeretném elkapkodni a választást,

    előzmény:
    anita222 (128)
    2009-11-29  13:59
  24. 2009. november 29. 13:59128.

    Ez fülmögötti, de annak idején a próbahordásnál is ilyet hordtam.Amelyik jó lett volna azt gyártották volna le fülbehelyezhetőre.A halláson múlik,hogy melyik kell.Min.hallásvesztésnél jó a fülbehelyezhető,mert a picibe is befér annyi amennyi kell.Nagyobb vesztésnél már a kicsi készülékbe nem fér be az anyag ezért kell fülmögötti.

    Még nem készülődünk a karácsonyra.Nekem most kampánymeló van.Majd talán egy hét múlva kicsit több időm lesz.

    előzmény:
    Bbohar (127)
    2009-11-29  13:53
  25. 2009. november 29. 13:53127.

    Ez melyik tipusu készülék? Ami a fülben van, vagy ami kívül? Min múlik, hogy melyik kell?

    Készülődtök már az ünnepekre?

     

    előzmény:
    anita222 (126)
    2009-11-29  13:33

Címlap

top