Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

A párom nem akar nősülni.

Torolt_felhasznalo_946730
Torolt_felhasznalo_946730
Létrehozva: 2009. december 9. 18:55

Sziasztok! Fogalmam sincs mit tegyek. Tegnap azt mondta a párom, hogy Ő soha senkit nem fog feleségül venni. Régebben is utalt már erre, de akkor én még nem vettem komolyan. Már másfél éve vagyunk együtt, és ebből már egy éve együtt is élünk. Ő 35, én 25 éves vagyok. Nagyon szeretjük egymást és nem tudnám elképzelni nélküle az életem.

 

Előttem volt egy hat éves se veled, se nélküled kapcsolata, aminek a végén a barátnője elhagyta egy másikért. Lehet, hogy e miatt? - Azt is tudom, hogy annak a lánynak megkérte a kezét, hogy inkább Őt válassza, mint sem a másikat.

 

Ezen kívül, gyereket sem akar. - Mert, hogy Erre a világra?

 

Nem tudom mit csináljak, vagy mondjak ami miatt megváltozna a helyzet. Elég elszánt.

  1. Torolt_felhasznalo_946730
    Torolt_felhasznalo_946730
    2009. december 10. 17:06101.

    Én is így gondolnám, hogy a házassággal hivatalosan is felvállal mint társat, és nem kell azt mondani hogy "csak" a barátom, és erre kijavítanak, hogy élettársam. Nekem ez tényleg olyan megalázó, mintha csak használnának.

     

    Emellett  én nem mondanám azt, hogy most rögtön vegyen el, és nem is kényszeríteném semmire, de legalább a lehetőség ott lenne, hogy egyszer elvesz. Mert nagyon szeretem, de egy idő utánbiztos megmérgezné a kapcsolatot, hogy én mást is szeretnék, még ha bele is egyezm, hogy így maradjon minden.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2009. december 10. 17:02100.
    Hát mi tényleg nem egy világban élünk asszem. Engem soha az életben senki nem vett kevésbé komolyan, mert nem vagyok a párom felesége. Basszus ma már nem olyan a társadalom, hogy attól leszel valaki, hogy felség vagy. És attól se vesznek komolyabban, hogy van gyerekem. Engem valahogy önmagam miatt vesznek komolyan.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_398641 (99)
    2009-12-10  16:50
  3. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. december 10. 16:5099.
    Már megint önigazolásra használja a félreértett mondatomat egy ember, aki attól fél, hogy megszégyenül. Mit gondolsz, miért írtam oda, hogy "Vagy nem." Azért mert vagy axiómaként elfogadjuk amit mondtam, vagy nem. 

    Ha nem voltál még feleség vagy férj, nem tudhatod, hogy reagálnak az emberek, s hogy csak a házasokat veszik komolyan. Amikor úgy lettem bemutatva, hogy "a barátnőm" senki nem vett komolyan minket. Amikor úgy, hogy "a menyasszonyom" akkor bazsalyogtak, és azt metakommunikálták felénk, hogy vagy elhiszik, hogy az vagyok a vőlegényemnek, vagy csak komolykodni próbálunk. Amint úgy lettem bemutatva, hogy "a feleségem", mindjárt más pofát vágtak. Rendszeresen elvágólag komolyabban vesznek, amint elhangzik, hogy vannak gyerekeim is. (valami miatt nem nézek ki átlaganyukának, és alapértelmezetten nem nézik ki belőlem, hogy van gyerekem.)

    előzmény:
    ellaaa (97)
    2009-12-10  16:29
  4. 2009. december 10. 16:4498.

    Hát nézd, a mi érvünk a házasság ellen a melegekkel kapcsolatos szolidaritásunk. Több meleg/leszbikus ismerősünk van, és mi igazságtalannak tartjuk, hogy ők nem részesülhetnek a polgári házassági szerződésben megnevezett jogokkal. Tudom hogy ez nagyon megosztó téma, nem is szeretném a vitát ezirányba elvinni.

    Ezen kívül szerintem visszatartó erő lehet az hogy az állami intézmények illetve a társadalom úgy általában ne avatkozzon be ilyen szinten a magánéletbe, ne mondják meg, hogy a szerelem kifejezésének mi az egyetlen elfogadott módja. Ez a fokú intézményesítés elnyomás.

    Továbbá ok lehet, a házasságról alkotott eltérő családi, nemzeti, vallási hagyományok ütközése. A házasság fogalma, célja, keretei kultúránként eltérőek. És elég egy skandinávra és egy olaszra gondolni, nem kell az arab világig, vagy a dzsungelig menni ehhez.

    Továbbá érv a házasság ellen az, ha a felek valamelyikének ez nem hordoz többletjelentést. Azt hiszem ez utóbbi a legegyszerűbb.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_398641 (95)
    2009-12-10  16:19
  5. 2009. december 10. 16:2997.

    Ja értem. Ha ez a normális, minden más meg nem, akkor persze eleve nincs értelme a vitának.

     

    Ha a házasság az egyetlen normális két ember szerelmi indíttatású együttélésének akkor persze mind deviáns aki ezt nem akarja. Csak szólok, hogy a középkor elmúlt. A házasság definíciója nem ez. És attól hogy te kinyilatkoztatsz valamit, attól még nem lesz érvényes axióma.

     

    Nem akarok személyeskedni, de az hogy "márpedig ez így van mert én ebben hiszek", az nem érv.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_398641 (93)
    2009-12-10  16:13
  6. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. december 10. 16:2696.
    Nem üdvözítő, de vízválasztó. Népiesen szólva itt válik el a sz@r a májtól, hogy valaki komolyan gondolja-e a kapcsolatot, vagy csak jobbhíján van a másikkal, a külvilág felé pedig kitalálja a hangzatos indokait. 
    És itt utalnék megint arra, hogy az egyéni célokkal hogyan függ össze az elköteleződési kedv.
    Jellemző, hogy arra a beírásomra nem reagál senki.
    előzmény:
    Neso (94)
    2009-12-10  16:19
  7. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. december 10. 16:1995.
    Lécci, sorold föl őket! Köszönöm.
    előzmény:
    ellaaa (92)
    2009-12-10  16:06
  8. 2009. december 10. 16:1994.
    Szerintem ez a te világodban axióma, de az enyémben és még sok millió emberében baromira nem. Ha valaki úgy érzi, hogy neki csak a házasság az elfogadható, az együttélés nem, akkor az addig keressen társat, míg talál olyat, aki ugyanúgy vélekedik a dologról. De nehogymár ez legyen az egyedül üdvözítő.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_398641 (93)
    2009-12-10  16:13
  9. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. december 10. 16:1393.
    Itt kell bevezetnünk azt az axiómát, hogy a házasság a normális intézménye az együttélésnek, a papír nélküli együttélés csak bohóckodás, felnőttesdijátszás. Vagy nem.
    előzmény:
    ellaaa (92)
    2009-12-10  16:06
  10. 2009. december 10. 16:0692.

    Igen, sztem van értelmes oka a nemházasodásnak, nem is egy, tengernyi lehet. Valószínűleg te ezeket nem érzed magadénak. De ez lényegtelen is, mert nem egyetérteni kell, csak elhinni hogy léteznek, és nem mindenki úgy gondolkodik ahogy te és a férjed.

     

    "Aki nem akar házasodni,  holott a társa akarna, az megalázza a társát és nem érdemli meg, hogy társa legyen."

     

    Ennyi erővel azt is lehetne mondani, hogy aki házasságra akarja kényszeríteni a társát, aki nem akar házasodni, és nem hiszi el hogy a másik ettől még szerti, az megalázza a társát és nem érdemli meg, hogy társa legyen.

     

    továbbá ugyanígy

     

    Ha azért házasodunk, mert mások szerint ez az egyetlen kinyilvánítása egymás iránti szerelmünknek és összetartozásunknak, az orbitális baromság. Nem vagyok mások. Én döntöm el, és semmiylen hatással nicns rám, hogy mit csinál a szomszéd amikor ő szerelmes.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_398641 (82)
    2009-12-10  14:49
  11. 2009. december 10. 16:0091.

    Elég fura tapasztalataid vannak.

     

    Nem igazán értem, hol vannak az ilyen csajok, én egyet se ismerek, az összes barátnőm tök normális, nem játssza az agyát, jó barátnők-feleségek, nem kufircolnak összevissza, stb, pedig nem a keresztény hímzőkörben ismerkedek

     

    Nem lehet, hogy rosszul választasz?

     

    Amúgy ha már itt tartok, hülye pasiból se sokat ismerek, a többsége normális, és tiszteli a csajokat  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_597899 (81)
    2009-12-09  23:52
  12. 2009. december 10. 15:4090.
    Szegény elkeseredett marha.............
    előzmény:
    crumplee (84)
    2009-12-10  15:16
  13. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. december 10. 15:3789.
    Csak a szemüveged miatt látod a habot. Isten bocsásson meg, nem tudod mit beszélsz.
    előzmény:
    crumplee (88)
    2009-12-10  15:29
  14. 2009. december 10. 15:2988.
    Te valami eskövőszervező cég fizetett bérence vagy? Mert úgy kampányolsz, hogy habzik a szád...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_398641 (85)
    2009-12-10  15:16
  15. 2009. december 10. 15:2887.
    Én most a mentálisan egészséges férfiakra gondoltam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_398641 (86)
    2009-12-10  15:22
  16. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. december 10. 15:2286.
    Érdekes, az én férjem tizenéves kora óta a házasságról ábrándozott és az ideális feleségről. 
    előzmény:
    crumplee (84)
    2009-12-10  15:16
  17. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. december 10. 15:1685.
    És mégegy orbitális baromság: hogy azért nem házasodunk, mert mások elváltak vagy rosszul élnek együtt. Na és? Én nem vagyok mások. Én döntöm el mi lesz, semmilyen hatással nincs rám, mit csinált a szomszéd. (Másnál nincsenek hímestojások kiakasztva egész évben? Na és. Nálam vannak.)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2009. december 10. 15:1684.

    Mi a retkes büdös ...ért vagytok ti nők megőrülve a házasságért? Ez valami végcél, vagy mi a rák? Ez kötelező? Enélkül nem élet az élet, nem kapcsolat a kapcsolat? Miért kell menedéket keresni a házasságban, azt hiszed, onnan már sínen vagy, semmi rossz nem jöhet?

     

    Az az ember, aki ilyet mond, hogy a férfi megalázza a nőt, ha nem veszi el, az buta, mint a feketeföld..

     

    Nem kéne  nyilvánosan hülyét csinálni magadból az ilyen kijelentésekkel...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_398641 (82)
    2009-12-10  14:49
  19. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. december 10. 15:0683.
    Mielőtt még bedőlnénk egyesek sarkításainak, miszerint minden házasság rossz és minden nemházasságban nincsenek veszekedések sem, azért gondoljuk végig:
    - házasság, jó
    - házasság, rossz, nem válnak el, kínlódnak
    - házasság, rossz, elválnak
    - együttélés, jó
    - együttélés, rossz, kínlódnak
    - együttélés, rossz, szétmennek
    Ugyanezen lehetőségek gyerekkel vagy anélkül.

    Minden konfliktus abból ered, hogy vagy egyik vagy mindkettő nem tudja mit akar kezdeni magával, az életével és egyáltalán minek neki társ. Csak azért, mert majdnem mindenkinek van? Mert "ez az élet rendje"?  Meg az a rohadt szexkultusz amit nyomnak, hogy mindig legyen partnered, alkalmi akár, de legyen. Közben az emberek nem tudnak ideális társak lenni, s csodálkoznak hogy nem találnak ideális társat. Ha mindkettő tökéletesnek találná a másikat, és örökké gyönyörködni akarna benne, akkor nem lenne kérdés, hoyg összeházasodjanak-e.

    A legtöbb embernek nincsenek is céljai a létfenntartáson kívül!!! Már mért lennének tisztában vele, hogy mi jelentősége van egy házastársnak?! Akinek vannak céljai, az már tud mérlegelni, hogy az útjábaakadó megfelelő-e, támogatja-e, esetleg ugyanazok-e a céljai. Úgyhogy előszöris mindenki rendezze el a sorait és gondolja végig, mivégre jött a világba, mit akar kezdeni magával, aztán lehet felelős döntést hozni más életére kihatóan is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. december 10. 14:4982.
    Szerinted van egyetlen értelmes indoka is embernek, hogy miért nem akar összeházasodni azzal akivel él, és aki össze akarna házasodni vele? Hacsak magamból indulok ki, én akkor nem akartam volna házasodni, ha nem lettem volna biztos benne, hogy azzal az emberrel le lehet élni az életet.
    Aki nem akar házasodni,  holott a társa akarna, az megalázza a társát és nem érdemli meg, hogy társa legyen.
    előzmény:
    ellaaa (75)
    2009-12-09  21:27
  21. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. december 9. 23:5281.

    31 éves férfiként én is hasonlóan gondolkozom.

    Házasság: 6 éve én is egy 5 éves kapcsolatom végén megkérdeztem az akkori barátnőmet, hogy mit szólna ha elvenném. Akkor elutasított, utána rá nem sokra szakítottam vele.

    Utána megfogadtam, hogy 30 éves korom előtt fel nem teszem újból ezt a kérdést egy nőnek se! így is volt! 

     

    Hogy miért nem kérjük meg a kezeteket? 

    Kényelmesebb így! Másrészt valahol bizalmatlanság is közrejátszhat benne! Mindenhol azt látni, hogy párok mennek szét, majd rögtön utána mással jönnek össze... Ezek után ki akarna megházasoni?

    Mi is utálunk pofára esni! Sokunkban ez is ott van, hogy mi van ha 5..10 év múlva már nem marad minden ugyan ilyen!

     

    Jelenleg én ott tartok, hogy nem vágyom barátnőre! Elég volt belőlük!

    Ha rendesen bánsz velük, semmibe se vesznek!

    Ha bunkózol, rohannak utánad! Mióta kidobtam a legutóbbi barátnőmet, mindent megtenne, hogy visszakapjon...

    Én pedig eléggé unom már a játszmázásokat...

    Inkább dolgozom, sportolok, kirándulok... ha pedig gyerekre vágynék, akkor csak átmegyek a tündéri másfél éves keresztlányomhoz is játszok vele egy jót.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946730 (1)
    2009-12-09  18:55
  22. 2009. december 9. 21:4680.

    Nyugi én sem élek burokban. Aki pedig így minősíti azt a nőt akit nem vett el, nyugodt lehetsz, hogy hasonlóan fogja azt is akit viszont igen. Sajnálatos, hogy csak ilyen férfiakkal találkozol. Én sokkal több olyannal találkoztam, aki tiszteli a nőket és szereti a párját. Aki pedig hagyja, hogy kihasználják, megalázzák az meg is érdemli. Én inkább olyat tudok, akit megaláztak vertek és marha nehezen tudott menekülni a férjétől.

     

    Szerintem aki úgy látja, hogy egy kapcsolat csak akkor jó, ha házasság és rossz, ha csak együttélés, és ott tuti megalázás, meg hasonlók vannak az durván általánosít. Ha pedig ilyen ismerőseid vannak, hááááát azt megint csak sajnálni tudom.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_693645 (76)
    2009-12-09  21:33
  23. 2009. december 9. 21:4479.

    Alapvetően én is ilyen önzőnek és türhőnek tartom a férfinép nagy részét, párom szerint ez előítélet. 

    Szerinte értelmes férfitársaságban nem menő pl. a kurvázás sem. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_693645 (76)
    2009-12-09  21:33
  24. 2009. december 9. 21:3778.

    Mert akik házasok azok tuti nem válnak ám el. Szerintem elég nagy gyerek az aki már tényleg fel tudja fogni, hogy mi a különbség aközött, hogy a szülei papírral vagy anélkül élnek együtt. A fontos inkább az, hogy együtt élnek és nem marják, ütik verik egymást.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_398641 (73)
    2009-12-09  21:16
  25. 2009. december 9. 21:3477.

    Sosem akartam férjhez menni. Nekem az bezártságot jelent, véglegest. Mert, ha egyszer férjhez megyek, akkor meg elválni nem akarok.

     

    Tudom, az élet sokkal összetettebb, de épp azért, mert a házasság egy eskü, ezért nekem végleges. 

     

    Együttélni igen, és nem azért nem házasodni, hogy kifelé lehessen kacsingatni. Egyszerűen nekem a házasság olyan, mint egy szűknyakú garbó: megfulladnék benne.

     

    Ami érdekes, hogy 40 felett kezdett átalakulni ezirányban a gondolkodásom, ami számomra is meglepő. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_379594 (64)
    2009-12-09  20:40

Címlap

top