Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

100 napos fogyókúra együtt

Torolt_felhasznalo_919512
Torolt_felhasznalo_919512
Létrehozva: 2010. január 15. 21:12

sziasztok!

2 nap múlva ebben a topikban elkezdünk egy 100 napos fogyókúrát!

 elszánjuk magunkat,2 napotok van elhatározódni,tehát január 18.-án kezdünk!

ha együt vagyunk,együt vezetjük azt hogy hány kilósak vagyunk ma és ma,

és végig írunk ide,hogy foggyunk,mit eszünk stb...együt vezetjük a topikot,és 100 nap elteltével öszehasonlítjuk a jan 8.-ai eredménnyel,gyertek!

  1. 2010. január 16. 15:3451.

    Szia Nikol!

     

    Hát igen a szénhidrát az kemény, ded menni fog!

     

     A kalóriát is  figyelem én is de bevallom nem tizedpontosan.

    Kenyérfélét csak reggelire eszek. Ha itthon eszem akkor két szelet teljeskiörlésű kenyeret  2-3 szelet felvágottal ha munkahelyen akkor 1 korpás zsemle a kenyér helyett. Tízóraira jóreggelt keksz vagy ha itthon vagyok akkor kefír zabpehellyel vagy a vacsiról maradt salátát.

    Ebédre  igzából akáűr tészta is lehet de én max 1 héten egyszer és akkor is kiszámolom hogy szárazon 4-5 deka és zöldséges feltét van rajta./cukinis penne stb/ vagy husi zöldség körettelstb.

    Délután ha éhes vagyok bekapok egy almát és kész vacsira meg általában valamilyen salit.

    Hát ez az én módszerem.

    előzmény:
    nikol-27 (44)
    2010-01-16  14:16
  2. 2010. január 16. 15:3450.

    Én is világ életembe még a levegőtől is híztam.Mióta az eszemet tudom fogyózok.Nekem ez vállt be,de szerintem ahány módszer annyiféle embernek válik be.pl ezt a leveses diétát a páromnak abszolút nem ajánlom mert ő hamar rosszúl lesz ha éhes és a vérnyomása is magas.

    Neki a doki írt fel gyógyszert,remélem a jövő hónapba ki tudom neki válltani.Ezt a körzeti irta fel neki 7000 1 hónapra.Hát ő mióta együtt vagyunk vagy 30 kilót felszedett és a szive is rosszalkodik,neki sos le kell fogyni

    előzmény:
    g.Ildi82 (49)
    2010-01-16  15:26
  3. 2010. január 16. 15:2649.

    SZia!

     

    Gratulálok az eredményhez! Nagyon csini lettél. Én fordítva vagyok mint Te én nem terhesség után hanem előtt szeretnék lefogyni!

     

     

    Ezt a leveses verziót nemis hallottam még, de ezt nem is tudnám csinálni a munkehely miatt.

    Igazából nekem nem is az a gondom, hogy nincs módszerem csak az hogy sokáig megtartsam, hogy az a sok plussz kiló lemenjen..Na az nehéz!

    előzmény:
    3bianka (42)
    2010-01-16  13:37
  4. 2010. január 16. 14:4848.

    Édes vagy de szerintem a ruha vagy csak a beállítás volt előnyös,mert azért van mit leadni bőven.

    Igazából sajnos be kell látnom,hogy a szülés utáni has csak tornával fog lemenniMajd hétfőig ráveszem magam,ha a gyerek alszik nyomok majd egy Rubint Rékát

    Utálok mozogni,de a fenekem is elég narancsbőrös és mire jön a bikiniszezon addigra le kéne faragni.

    Ízzasztó lesz már előre látom.

    Én maradok a jól bevált leveseimnél

    Ha valaki esetleg kedvet kap ehez a módszerhez szóljon,ehetünk hasonlót

    Persze ezzel az a rossz,aki iskolába jár nem tud levest cipelni magával az órákra

    Nade hátha valaki.

    Na meg ez a fogyás is olyan,hogy a kövérebb embereknél sokkal több kiló távozik.Rólam örülök ha 10 kiló le fog menni,18 évesen voltam 59 kiló utoljára.Szóval az max 10 kiló.Amiből szerintem az utolsó 5 az nehéz lesz.

    Volt olyan is hogy megállt 2 hétre,sőtt még 1 kilóval többet is mutatott a mérleg.Az rosszúl esett,de akkor is  csináltam.

    Ebbe az volt a jó,hogy 3 hónap után már néha bűnöztem is egy kicsit,és mégis havonta 3 kiló lement.Szerintem az anyagcsere megválltozott,mert amikor már nem fogyóztam akkor is ment le szép lassan hónapról hónapra.

    előzmény:
    Nadi84 (45)
    2010-01-16  14:17
  5. Torolt_felhasznalo_919512
    Torolt_felhasznalo_919512
    2010. január 16. 14:2847.

     megjött az első lehetőség:a 90 napos diéta 100 napban!

    várom a többi jó módszert priviben!

     

    http://www.mindmegette.hu/dieta-amitol-megvaltozol-90 -napos-12381

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_919512
    Torolt_felhasznalo_919512
    2010. január 16. 14:2546.

    Kedves fogyniakarók!

    várom a leghatékonyabb módszereket priviben!!!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2010. január 16. 14:1745.

    Te már most is tök csini vagy egyébként! 

    Én is nagyon utálok futni. Állandóan arra gondolok közben hogy ezt mások hogy a francba tudják csinálni. Egyszerűen nem esik jól. De hátha később jobb lesz. Reménykedek!

    Ez leglább olcsó (hittem én), mert diákként nincs keret a 10 ezres bérletre.

    El akartam kezdeni kettlebellezni, de az is nagyon drága volt. 24 ezret kellett volna kifizetni. Ez a 3 hónapos kurzus volt.

    De most jövök rá hogyha tényleg futni akarok, akkor kell egy normális futócipő. Az is kb 20 ezer környékén van. Remélem tovább fog majd tartani mint 3 hónap.  

    előzmény:
    3bianka (42)
    2010-01-16  13:37
  8. 2010. január 16. 14:1644.

    Sziasztok!

     

    Csatlakozhatok én is?

    Mondjuk én 1-jén kezdtem a fogyit. Eddig 3 kilónál tartok, bár most épp "mikulásozom", és ez nálam 1-1,5 kiló súlyingadozást jelent.  

     

    Sajna elég rossz géneket örököltem az ősöktől. Én is az a kategória vagyok, aki még a levegőtől is hízik.  Mióta az eszemet tudom, azóta fogyózom, kisebb-nagyobb sikerekkel.  

    165 centi vagyok különben - talán a legkisebb köztetek.  Az eddigi legjobb súlyom 58 kiló volt (a nagylányom születése után). Aztán fogyigátlótól híztam 20 kilót.    Aztán még gyűjtöttem hozzá párat.  

     

     

    Kipróbáltam a káposztaleves-kúrát, de az első hét végére már a szagától is rosszul voltam.  

     

    Csináltam a 90 naposat, azzal 6 hét alatt 13 kilót fogytam, de a végére már nem bírtam húst és gyümölcsöt enni, annyira csömöröm lett. 

     

    Másfél éve kalóriaszámolósdival sikerült szűk 2 hónap alatt 13 kilót fogynom, de aztán történt sok rossz nálunk, nem figyeltem oda, és fél év alatt vissza is mászott mind.  

     

    Most megint számolgatok, nekem eddig ez volt a legjobb. De nem csak a kalóriát, hanem a CH-t is. Kalóriában igyekszem 1000-1200 között maradni, CH-ban pedig 120-150 között. 

    Eleinte nem néztem a szénhidrátot. Aztán amikor 1 hétig nem mozgult a mérleg, pedig alig ettem többet 1000 kalóriánál, akkor megnéztem. Hát igen, 200 fölött volt.  Így most kétfelé számolok.  

     

    Igyekszem mozogni is legalább minden másnap, de nem mindig van elég energiám hozzá.  

     

     

    Ahogy elnézem, elég hosszúra sikeredtem. Bocsi.   

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2010. január 16. 13:5043.

    Sajna ez nem 100 napig tartott,de az első hónapokba ment le a legtöbb.

    Az első 2 kétbe távozik ki a salakanyag és akkor valamivel több kilóval kevesebb az ember mint a későbbi hetekben.

    Énb megmondom őszintén nem szeretem magam sanyargatni tornával,vagy futással,mert rosszúl vagyok tőle.Persze az jó ha valaki szeret futni,nagyon egészséges és leégnek a zsírok is,feszesebbek a bőr szövetei is.nekem bocsi de unalmas sajnos.Akkor már tuti nem lenne rajtam + kiló ha futnék az tuti.

     

    Én először kiakartam a 90 napost próbálni,de nekem nem jött be.Én nem bírtam éhes voltam állandóan.A gyümölcsnap meg a víznap az meg végképp betett.Én csak 2 hetet csináltam,aztán jól bezabáltam mert olyan éhes voltam.

    Én úgy fogytam le ,hogy minden délelőtt csak gyümölcsöt ettem.Volt benne banán is, nem érdekelt,délbe meg 1 tányér levest levest délután 3-4 fele a déli ebédnek a fele.

    Igazából én le vesdiétával fogytam.

    Normális leveseket ettem minden nap,nem csak létyót.

    pl:húslevest,gulyáslevest,zellerkrémlevest,stb...

    Ha már nagyon éhes voltam,akkor ettem egy szelet húst és egy kis köretet hozzá.Álltalában 3-3 naponként jött rám az éhség,akkor főztem másodikat.Egy normális adag felét ettem,azzal is beértem.

    A lényeg,hogy kenyér pékáru soha ne legyen az étrendbe.Tudjátok milyen jól esett fél év után egy nagy szelet párizsis kenyeret betúrni

    Mennyei volt

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2010. január 16. 13:3742.

    Sziasztok.Először is egy kis erő mindenkinek.

    Ilyen voltam,vagyok.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2010. január 16. 12:0341.
    Akkor megnyugodtam, hogy nem csak én vagyok vele így..Csak ki is tudnák tartani huzamosabb ideig az étrend betartásával...
    előzmény:
    Nadi84 (40)
    2010-01-16  11:55
  12. 2010. január 16. 11:5540.
    Én néha naponta többször is mérem magam, aztán csak jön az idegeskedés. 
    előzmény:
    g.Ildi82 (39)
    2010-01-16  11:48
  13. 2010. január 16. 11:4839.
    Szerintem is oké!Én valamikor naponta mérem magam na, de az túlzás. Csak az önkontroll miatt, hogy tudjam jó uton haladok e. De e a heti egyszer a jó módszer szerintem.
    előzmény:
    Nadi84 (38)
    2010-01-16  11:39
  14. 2010. január 16. 11:3938.
    Heti egyszer elvileg elég. Akkor látod jobban hogy mennyit fogytál. A diéták többsége ezt ajánlja. Bár nem tudom ki tudja ez megállni. Szerintem mindig a hétfő reggel súlyt írjuk be ide. Vagy nektek mi a véleményetek? 
    előzmény:
    g.Ildi82 (37)
    2010-01-16  11:00
  15. 2010. január 16. 11:0037.

    Mire gondolsz konkrétan? én a menü kitalálásával állok hadilábon, de mára már sikerült  úgyhogy megyek is megcsinálom a narncsos csirkét.

     

    Hétfőre gondoltad a súly megadását? Ki fogja vezetni és mennyi időközönként ellenőrizzük?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_919512 (35)
    2010-01-16  10:24
  16. 2010. január 16. 10:3436.

    Én az előírt étkezéses diétákkal úgy vagyok, hogy egyszerűen az iskola meg a munka miatt a reggeli és déli étkezésem tökre bizonytalan. Nem tudnék mindig ugyanabban az időpontban enni sajnos. Meg azokhoz a diétákhoz főzni kell, amire szintén nincs nagyon időm. Bár biztos hogy azok a legésszerűbbek, mert odafigyelnek hogy mindent megkapjon a szervezeted. 

    Ti milyen módszert fogtok alkalmazni? Annyi ilyen csoda diéta van!

    Én még egyiket se próbáltam. "Apósom" most csinálja éppen a 90 naposat, de utánaolvastam interneten, és nem találtam róla hivatalos orvosi véleményt, vagy leírást, így azt sem kezdtem el.

    Állítólag ez az egész egy magyar kitaláció.  

    előzmény:
    kicsikócos (29)
    2010-01-16  00:06
  17. Torolt_felhasznalo_919512
    Torolt_felhasznalo_919512
    2010. január 16. 10:2435.
    m,egizzaszt a fogyi néha
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_919512 (34)
    2010-01-16  08:30
  18. Torolt_felhasznalo_919512
    Torolt_felhasznalo_919512
    2010. január 16. 08:3034.
    örülök hogy ilyen sokan szántátok el magatokat a fogyásra,18.-áig várjuk még az "elszántam magam" embereket
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2010. január 16. 07:2133.

    Először is, gratulálok, akinek sikerült már fogynia!

    Én múlt héten 82-ről indultam és ma 80-at mutatt a mérleg! 

     

    Nadi84:  Ez tényleg durva. Remélem, most másképp alakul majd a fogyid, és mi is itt leszünk, hogy ha maradsz, hogy szóljunk, ha már nagyon keveset eszel!

     

    Kábé egy éve én is átéltem egy hasonlóan brutális fogyást. Szintén külföldön keztem el dolgozni, kemény fizikai munkát. A munkahelyen kapott kaja nem volt nagy szám (sült krumpli minden nap meg valami nyers zöldségek...), a szabadidőmben pedig fánkokat és muffinokat zabáltam két pofára. Imádom az édességet, de életemben nem attam annyi sütit, mint ez alatt a fél év alatt... Ezeken felül meg csak a legszükségesebb élelmiszereket vettem meg, húst és gyümölcsöt csak ritkán, mert eléggé drágák voltak :(

     

    De a lényeg, hogy a fél év alatt leadtam 20 kg-t (98-ról 78-ra), de mivel nem fogyóztam kifejezetten, így amikor hazajöttem, nem folytattam a kinti "diétámat".

     

    De így is megvannak a következményei. Nekem is hullik a hajam. Lassan két hónapja Bánfival kezelem, és Revalidot is szedek mellé, de mire elkezdtem, már bőgni tudtam volna a hajamtól és minden mosás előtt rettegtem, hogy vajon mennyi jön majd ki. Szerintem a Bánfi használ, most már egyre kevesebb hullik.

    A másik következmény pedig, hogy gyönyörű epeköveim alakultak ki. Amikor kimentem, akkor még semmi sem volt a hólyagban (voltam UH-n), amikor hazajöttem, meg már ott figyeltek az 1 centis kövek, amik már epegörcsöt is okoznak. Jövőhéten fognak műteni, el fogják távolítani az epehólyagomat :(

     

    Most már igyekszem odafigyelni, hogy mit eszek. Buta voltam, örültem, hogy beleférek az egyre kisebb ruhákba, de nem gondoltam bele, hogy mit művelek a szervezetemmel. De a kövek mellett kénytelen vagyok odafigyelni, hogy miből mennyit eszem, mert elég egy rossz mozdulat és jön a görcs.

     

    Én úgy vagyok vele, hogy reggel megeszem azt, amit szeretnék. Akkor is, ha az müzli, egy kakaóscsiga vagy pogácsa. De kenyeret/zsömlét/kiflit egyáltalán nem eszek, csak hamlet-et és korpovit kekszet. Meg most az abonettet is ki szeretném próbálni, mert a hamlet túl ízetlen.

    Délben már nézem, hogy mit eszek meg (igyekszem 6-ból 7 napon zöldséget enni husival, vagy max egy kis rizzsel), este 6 előtt befejezem a vacsorát, ami általában kefír vagy 1-2 db virsli, 1-2 szem alma-körte-egyéb gyümölcs és a 9:20-kor kezdődő filmek alatt tekerek a szobabicajon minimum 30 percet.

     

    3bianka:  Igen, ez tényleg így van szerintem is. Sokminden függ attól, hogy milyen az ember csontozata, és attól is, hogy az izomzat milyen. Mivel az izom nehezebb, mint a zsír, így egy vékony izmos ember többet nyom, mint egy vékony, nem valami sportos ember. 

    A 63-65 kg-t lőttem be magamnak, de ha már 70 kg-san csodás formám lesz, akkor lehet, megállok ott. Csak hát a 70 nem hetven nem hangzik olyan jól, mint a HATVANöt

    előzmény:
    Nadi84 (26)
    2010-01-15  23:45
  20. 2010. január 16. 07:0832.

    Sziasztok!

     

    Nagyon örülök, hogy találtam ezt a topicot mert napok óta keresek egyet ahova csatlakozhatok. Hát ahogy látom súlyban én viszem a prímet :( /nem tudok smilet beszúrni/ Nem is nagyon szeretném leírni..

    Én az életmódomból adódoan meg egyébként sem nagyon tudom betartani azokat a kúrákat ahol megadják, hogy mikor mit egyél.Én a szénhidrátcsökkentésre esküszöm és az életmódváltásra. Én ezt fogom alkalmazni.

     

    3bianka!A te módszeredre is nagyon kíváncsi lennék.

     

    Remélem ez a topic fent marad és bíztatjuk egymást!

    Én a 100 napra kb:- 12 kg-ot szeretnék elérni!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2010. január 16. 00:3131.
    Gratulálok, és ezt milyen módszerrel érted el?
    előzmény:
    3bianka (28)
    2010-01-15  23:58
  22. 2010. január 16. 00:1430.

    Úgy látom akkor én leszek a legalacsonyabb

    Én 166 cm vagyok

    De szerintem nem ez a lényeg,mert a barátnőm is pl 170 magas és 72kg és nagyon is vékony,biztos a csontozata erős.

    Szerintem mindenki tudja hány kiló nála a szuper alkat.

    én pl 60 -62 kilósan már szuperül érezném magam

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2010. január 16. 00:0629.

    Hmm, nekem is voltak hasonló akcióim, de azért nem ennyire durvák.

     

    Nekem 60 kiló volt a legalsó határ, de akkor mindenki azt mondta, hogy már túl sovány vagyok. (Én imádtam). Az is érdekes, hogy akkoriban naponta én is csak egyszer ettem egy nap de volt olyan nap, hogy elengedtem magam de olyan is volt, hogy nem ettem 1-2 napi semmit. Visszagondolva, tényleg a napi egyszeri kaja volt a legjobb. Plusz rengeteget ittam (teát főleg).

     

    Nekem most az elszántság hiányzik. Nagyon maximalista vagyok egyébként de most nagyon sok mindent csinálok egyszerre, sok helyen kell helyt állnom és a fogyókúrára illetve a testsúlyomra való figyelésre egyszerűen nem marad energiám / időm. Pedig nem ártana, mert ez így nem lesz jó…

     

    Na, de most majd. Hajaj!

     

    Azon filozók, hogy tényleg meg kellene próbálni valami olyan diétát amiben konkrétan le van írva, hogy gyerek ezt edd, abból is annyit.

    előzmény:
    Nadi84 (26)
    2010-01-15  23:45
  24. 2010. január 15. 23:5828.

    Szisztok!

    Én is csatlakoznék!

    Én már tavaly januárban el is kezdtem,90kg voltam,mos 69 vagyok.

    Még szeretnék fogyni de én már csak 9 kg-ot

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2010. január 15. 23:4927.

    Én is mindig táncolni akartam! Valami jó kis hip hopot, de egyedül nem megyek el sehova, a abarátnőim meg nem akarnak, meg nem érnek rá. 

     

    Ma is voltam futni. Általában este 11-kor megyek, de ma annyira hideg volt.

    Képzeljétek el, kb 1.5km után mindig begörcsöl a hasam, olyan mintha menstruációs görcs lenne. Gyanítom ez nem normális ugye? Olyankor megállok, és kb 3 perc múlva elmúlik, és tudok tovább futni.

    Ez a hidegtől van? Vagy bajom lehet? Eléggé fáztam is ma, mert még nem vettem téli futóruhát, és pamut felsőben futok, ami igazából nem valami jó....  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_219367 (21)
    2010-01-15  22:32

Címlap

top