Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kezdjuk ujra

kriszmam
Létrehozva: 2010. január 19. 16:10

Nekem nagyok hianyzik a topikunk, hianyoznak a topiktarsak, a baratsagok es beszelgetesek. De ahova a kedvenc topikom (Izrael) jutott, abban nincs kedvem reszt venni.

Kerlek benneteket hogy kezdjuk ujra, teremtsuk meg a regi meghitt, bensoseges hangulatot. Beszelgessunk politikarol, oromeinkrol, banatainkrol, gyermekekrol, unokakrol es mindenrol, ami foglalkoztat bennunket. Nem fontos hogy mindenben egyetertsunk (nem vagyunk egyformak) de a sertegeteseket, meg es beszolasokat lehetoleg mellozzuk. Mindenkit idevarok, aki nem bomlaszto szandekkal akar kozenk jonni. Remelem sikerul ujra egymasra talalnunk.

  1. 2019. december 25. 17:3032327.

    Boldog, áldott ünnepeket!


    Tegnap és ma is telepátiával próbáltam üzenni Nektek, remélem sikerült jókívánságaimat ezúton közvetítenem, különben is tudnotok kell, hogy gondolok rátok! 


    Ma viszont elém került egy csodaszép megzenésített vers: Szabó T. Anna: Az ünnep azé, aki várja. Hallgassátok csak meg!


    Ha akarjátok, itt van az eredeti szöveg is


    Érdemes, elolvasni, meghallgatni.


    Ez az én megkésett ünnepi üzenetem, és mindenkinek köszönöm, hogy rám, ránk is gondoltatok…


     

  2. 2019. december 24. 07:4332326.

    Jó reggelt!


    BOLDOG KARÁCSONYT és HANUKÁT kívánok nagy szeretettel! Mindannyiunknak hozzon az  EGÉSZSÉGET!


    előzmény:
    Alsórákosi (32325)
    2019-12-24  07:19
  3. 2019. december 24. 07:1932325.

    : MINDEN KEDVES IDE LÁTOGATÓNAK, BÉKÉS, ÖRÖMTELI ÜNNEPEKET KÍVÁNOK!


    Szeretettel:M


    "gyengélkedőknek" mielőbbi teljes gyógyulást! !

  4. 2019. december 23. 19:2332324.

    előzmény:
    *Szigal* (32320)
    2019-12-21  14:20
  5. 2019. december 23. 19:1932323.

    Szervusztok!


    Kedves Tanaria.


    Orulok, gyonyoru  napodnak csaladod koreben. 


    En most kezdtem par etelt elokesziteni,hogy tobb idom legyen az utolso percekben  egy kis  


    En tervezgetek,csaladom mindent felfordit. Meglepetesnek varatlan vendeg erkezik karacsonyra.


    Tovabbi szep napot kivanok!


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     

    előzmény:
    tanaria (32322)
    2019-12-22  09:09
  6. 2019. december 22. 09:0932322.

    Szép napot!


    Köszönöm szépen a jó kívánságokat!


    Eltelt a tegnapi gyönyörű nap is. Szép volt, jó volt, feltöltődtem. Két gyermekem együtt és drága Robi vejem. Volt hangulat! Jött az angyal is! Csupa kedvesség.


    Ők is üdvözölnek, puszilnak gyógyulást kívánnak neked. Én bizalmat a gyógyulásba kívánok neked. Javulást!


     

    előzmény:
    *Szigal* (32320)
    2019-12-21  14:20
  7. 2019. december 21. 15:2032321.

    Szervusztok!


    Ibikem orulok, hogy latlak.


    "Nem vagyok tul jol,de majd jobban is leszek!"Igy tovabb.Pozitiv gondolkodas/kezeles.


    Igerem kuldom a e-mailben. P.lanyom telefonjarol./En meg maradi vagyok


     


    Tovabbi szep napot kivanok! Ez a masodikkicsit elvagyok maradva.Ahogy otthon mondjak sokat akar/az en esetemben/sokat tervez a szarka...

    előzmény:
    *Szigal* (32320)
    2019-12-21  14:20
  8. 2019. december 21. 14:2032320.

    Szervusztok!


    Kaptam egy új táblagépet, most próbálom ki. Kicsit szokatlan, meglehetősen öntörvényű. Viszont van rajta hosszú "ű"!


    Már közel egy hete, hogy megvolt a CT - lásd a dec. 16.-i bejegyzést - aztán tegnapelőtt egyéb nyalánkságok. Nem vagyok túl jól, de majd jobban is leszek!


    Most azért írok, mert sorra szalasztom el a nevezetes évfordulókat. Négy napja már, hogy Tanaria nagyobbik unokája betöltötte a 17 évet, ma pedig apukája ünnepli születėse napját. Mindkettőjüket Isten élhesse egészségben, örömökben! 


    Nem mellėkesen, ma van a téli napforduló - számomra sok reményt hozó szimbolikus nap. Forduljon jobbra mindannyiunk élete! 


    Margaret-Marika a te soraidnak is örültem, az esést leszámítva. Majd megmutatod nekünk is a karácsonyfátokat? Ahogy Tanaria Is tette? Nekem örömet szerezne... Mert olyan szép az övé is...


    Amennyire tehetem, igyekszem gyakrabban jelentkezni.


    További szép napot!


    előzmény:
    tanaria (32319)
    2019-12-20  07:50
  9. 2019. december 20. 07:5032319.

    Jó reggelt kívánok!


    Drága Margaret, vigyázz magadra. Az esés igazán kimaradhatott volna. Jó, hogy nem lett nagyobb bajod. Meleg ölelést küldök neked. Sajnos, virtuálisan nem az igazi. 


    Drága Szigal, tegnap sokat gondoltam rád. Megvolt a CT? Nem hallottam, hogy hívtál , pedig nagyon szeretném hallani a hangod... Rengeteg dolgom volt. Vásárlás, sütés, takarítás befejezése, a fát is felállítottam, nagyon nem volt könnyű, de meg van!! Most már fő a húsleves, készítem a fasírtkákat a hidegtálra. Lerbe sütöm, mert nem akarom olajba... Nagyon izgulok, hogy jó legyen. Ma négykor érkeznek! Hamar lefényképeztem a fát.


    Legyen szép napunk!


    előzmény:
    margaret3711 (32318)
    2019-12-18  18:55
  10. 2019. december 18. 18:5532318.

    Szervusztok!


    Tanaria nagyon koszonom kedves soraidat. Barataim /akik meg vannaksokat olelgettek az utolso honapokon at.Megfelelo szavakat nehez talalni.Mindenki maskeppen viseli a gyaszt. Nekem egy oszinte bol adott oleles segitett.


    Majdnem 2.5 m gyonyoruen diszitve,ajandekok csomagolva,ma bartokat viszunk vacsorara restaurantba. Sok segitseget


    nyujtottak miota ferjem megbetegedett,mondhatom nekem,mert par helyre kocsival vittek,nekem adott egy kis szabad idot az


    utolso 6.5 ev alatt.


    Tegnap elestem jol megkekultem.( nem emlitem hol)


     


    Sokat sutottem es ajandekozom.Karacsony masodik napjan lesz a vacsora,arrol nem mondok le.


    Most zarom soraimat,kosztosom varja az ebedet. Nem a!


    Legyen szep napotok.


     


     


     

    előzmény:
    tanaria (32317)
    2019-12-18  11:47
  11. 2019. december 18. 11:4732317.

    Szép napot!


    Margaret, mindig nagyon örvendek, ha jelentkezel!


    Megértettem, hogy nagy bánat, szomorúság ért. Kívánom, hogy a szép emlékek simogassák lelkedet, segítsenek vigasztalódni. Nehéz ilyenkor megfelelő szavakat találni.


    Szeretettel kívánok nektek nyugodt, szép napokat! 


    Neked, Szigal, minél könnyebb napokat! 


     

    előzmény:
    margaret3711 (32316)
    2019-12-17  06:29
  12. 2019. december 17. 06:2932316.

    Szervuszto,jo reggelt kivanok!


    Ibikem orulok,hogy vegre otthon vagy.Kivanom hogy csutortokon a legjobb eredmenyt kapod.


    Szep pihenos napot kivanok.


     


     

    előzmény:
    *Szigal* (32311)
    2019-12-16  06:46
  13. 2019. december 17. 06:1132315.

    Szervusz,Tanaria pont most jottem a gephez. Meg nem volt idom visszaolvasni. 

    előzmény:
    tanaria (32314)
    2019-12-17  06:07
  14. 2019. december 17. 06:0732314.

    Jó reggelt! Köszöntelek újra otthon.


    Arról nem írsz, hogy szólt a kiértékelés. Jobban vagy-e egy kicsit, kérdeztem. 


    Igen, együtt ünnepelünk, de ők nem tudják, előre hozom a karácsonyt. Persze, ez inkább az én örömömre szolgál. Annak is nagyon örvendek, hogy Laciékkal együtt töltik az ünnepeket.


    Megsütöttem a mézespogácsát. Ma sütöm a diós-mákos tekercseket. Szám szerint tízet.


    Szép napot minden erre járónak!

    előzmény:
    *Szigal* (32313)
    2019-12-16  22:54
  15. 2019. december 16. 22:5432313.

    Szervusztok, jó estét!


    Örömmel olvastam Tanaria híreit, egyik jobb, mint a másik. Jönnek Katiék, de jó, és hogy együtt ünnepeltek, még jobb! Az ötletes ajándék kedves történetén is jót derültem, nagyszerü nagymama vagy! Ennyi bonyodalommal sokkal emlékezetesebb ajándék marad mindegyiketek számára.


    Érdekes nap volt ez a mai és számomra is emlékezetes. Reggel túlestem a mellkas-CT-n, aztán belecsöppentem egy orvosi horrortörténetbe. Elmesélem.


    Tegnap este Y. barátom látogatott meg, közben örültem, hogy egyik beteg hazamehetett az 516-osból, csendesebb lesz az éjszakánk. Nem úgy történt. Valamikor hajnal felé új beteget hoztak, idős férje is vele maradhatott. Ott ücsörgött szegény egy fotelben az ágya mellett, mondtam is magamban, milyen megható, hogy most is együtt vannak. Miután visszahoztak a CT-ről, történt az idős hölggyel egy kellemetlen és nagyon rossz szagú baleset. Hamar megoldották, szellőztettek,  de néhány órára rá ismétlődött. Aztán jóval később közölték, hogy egy rendkívül veszélyes és agresszív baktérium okozta a bajt, így a kórtermet fertőtleníteni kell, a hölgyet izolálják, hármunkat pedig más kórtermekbe költöztetnek, dolgainkat is fertőtlenítik. 


    Közben jelezték, hogy az osztályvezető főorvos kiértékeli számomra a tegnapi beavatkozás és a CT eredményét. Éppen a dolgaimat pakoltam egy steríl zsákba, amikor közölte, hogy csütörtökön egy újabb vizsgálaton kell átesnem. Addig hazamehetnék? - kérdeztem. Persze - mondta. Semmi értelme nem lett volna, hogy újabb helyet foglaljak el, hiszen már úgy megszoktam a magam nagyon szerencsésen kapott ágyát. 


    Mire elkészült a zárójelentés, Kriszti is megérkezett, hogy hazavigyen.


    Csütörtökre visszamegyek, de csak a vizsgálat 6-8 órájára. A gyógyulásig, vagy inkább a javulásig hosszú út áll még előttem, és cseppet sem vagyok türelmetlen, hiszen mindig segítenek gyermekeim és közeli barátaim, akiknél jobbat elképzelni se lehet.


    Az ortopédiai panaszok pedig teljesen eltörpültek, irelevánssá váltak.


    Majd lesznek képek és egyéb történetek.


    Most pedig: jó éjt, többfelé küldött álomtündérekkel. 


    előzmény:
    tanaria (32312)
    2019-12-16  08:43
  16. 2019. december 16. 08:4332312.

    Jó reggelt, szép napot!


    Örvendek, hogy túl vagy a kisműtéten. Gondolom, nem volt kellemes. remélem, most jobban vagy.


    Rám sűrű hét vár. Hétvégén ünnepeljük a karácsonyt. Jönnek a lányomék!!! Igaz csak átutazóba, de annyi év után, végre együtt karácsonykor! Ennél nagyobb ajándékot nem kaphattam! Készülök ezerrel testileg-lelkileg.


    Közben volt egy jó kis kalandom Lacival. Megleptem őket egy pingpong asztallal. A céghez küldtem, persze nem szóltam neki. Izgalommal vártam, hogy jól meglepődik. Persze, soha nem úgy lesz, ahogy elképzelem. Későn szállították a csomagot és már nem volt ott senki. Jött az sms, hogy nem tudták átadni, ismételjem meg a szállítás kérését. Megtettem, de a Laci számát fejből adtam meg és, persze, felcseréltem a számokat. (Sajnos nem vagyok TE.) Muszáj volt felhívjam, hogy intézkedjen. Csak annyit mondtam, hogy valamit a neten rendeltem... Végül is meglepődött, hogy 100 kilós a csomag, ahogy ő mondta. Végül meglepődött az egész család (menyemet leszámítva, mert tőle érdeklődtem, hogy örülnének-e egy ilyen ajándéknak). Laci lefényképezte ahogy a két unokám összerakja az asztalt és elküldte a képeket.


    Gyönyörű ez a tel avivi felvétel!


    Gyors jobbulást!


    előzmény:
    *Szigal* (32311)
    2019-12-16  06:46
  17. 2019. december 16. 06:4632311.

    Jó reggelt!


    Szeretteim, barátaim egy percre se hagynak magamra és ez nagyon jó érzés. 


    Minden probléma nélkül zajlott le a beavatkozás, eredményekre még várni kell. Ma mellkas CT következik. 


    Margaret-Marika, Tanaria, köszönöm a jókívánságokat.


    Még kell egy kis idő, amig visszatérek a normális (?) életbe, csak türelem kérdése az egész. Most el is nevettem magam, mert életre kelt bennem a fekete humor...


    Legyen szép napunk!



    Lapom főszerkesztője küldte tegnap, az nlc is elfogadja - de jó! Tel-Aviv, tengerpart, tegnap délben.

    előzmény:
    margaret3711 (32310)
    2019-12-15  16:47
  18. 2019. december 15. 16:4732310.

    Szervusztok!


    Ibikem a mondanivalod megvar.


    Mielobbi gyogyulast kivanok.

    előzmény:
    *Szigal* (32307)
    2019-12-15  09:03
  19. 2019. december 15. 10:2232309.

    Köszönöm. És tudom.


    előzmény:
    tanaria (32308)
    2019-12-15  09:18
  20. 2019. december 15. 09:1832308.

    Szervusz!


    Gondolatban veled vagyok.


    előzmény:
    *Szigal* (32307)
    2019-12-15  09:03
  21. 2019. december 15. 09:0332307.

    Szervusztok! 


    Régen jelentkeztem. Lenne bőven mondanivalóm, csak nincs kedvem pötyögtetni ezen a kis vacakon.


    Majd egyszer talán kiírom magamból az élményeimet. Talán jobban is leszek. Ma leszívják a folyadékot a jobb tüdőmről, oszt' majd meglátjuk. Addig is sok üdvözlet és ne haragudjatok, hogy néhány előző beírást válasz nélkül hagytam. Nem érdektelenségből.


    Szép napot Advent harmadik vasárnapján!

  22. 2019. december 12. 18:0332306.

    Szép estét!


    Észre sem vettem, hogy a tegnapi nap úgy eltelt. Nem néztem erre.


    Megvolt a kisműtéted? Mivel műtöttek? 


    Kérlek, írj egy kicsit bővebben. Csak túl leszel ezen a nehéz időszakon (is).


    Jó éjszakát!


     

    előzmény:
    *Szigal* (32304)
    2019-12-12  06:45
  23. 2019. december 12. 08:0632305.

    Jó reggelt!


    Minden rendben. Nagyon jól telt az itteni első éjszakám. Jólesett Alsórákosi-Marika tegnap esti érdeklődése messengeren, ilyenkor még fontosnak is érzi magát az ember lánya. Ma lesz egy kis müvi beavatkozás, amitől máris sokat várok.


    Valaki odafent nagyon szeret! Csodálatos tájakat látok, ha kitekintek, előttem-alattam az egész világ, felhők és a tenger! Csak a kis kütyü van nálam, de azért hátha nektek is megmutathatom...


    Sajnos nem megy.

    előzmény:
    *Szigal* (32303)
    2019-12-11  14:41
  24. 2019. december 12. 06:4532304.

    Jó reggelt!


    Minden rendben. Nagyon jól telt az itteni első éjszakám. Jólesett Alsórákosi-Marika tegnap esti érdeklődése messengeren, ilyenkor még fontosnak is érzi magát az ember lánya. Ma lesz egy kis müvi beavatkozás, amitől máris sokat várok.


    Valaki odafent nagyon szeret! Csodálatos tájakat látok, ha kitekintek, előttem-alattam az egész világ, felhők és a tenger! Csak a kis kütyü van nálam, de azért hátha nektek is megmutathatom...


    Sajnos nem megy.

    előzmény:
    *Szigal* (32303)
    2019-12-11  14:41
  25. 2019. december 11. 14:4132303.

    Szervusztok, szép napot!


    Most mindkettőtöknek válaszolok, Margaret-Marika és Tanaria. 


    Kórházba utaltak. Bővebbet majd később.

    előzmény:
    margaret3711 (32302)
    2019-12-10  17:50

Címlap

top