Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Paleolit táplálkozás

eva74
Létrehozva: 2010. február 15. 08:33

Sziasztok,

 

Próbálta közületek már valaki ezt az életmódot? 

  1. 2010. február 15. 15:10101.
    Ezt a h1n1 dolgot szerintem felesleges idekeverni. Erről már annyian és annyit beszéltek, ugyanugy nem lehet eldönteni mint a szir meg oldaj kérdéskört. Szerintem humbuk, túl van beszélve mert nagyon jól eltereli az emberek figyelmét arról hogy családok kerülnek utcára, nincs az embereknek munkája, a politika meg azt sem tudja hány bőrt hozzon le még rólunk. Én olyat is olvastam hogy USAban ezt a világválság hatásainak enyhítésére, rendbehozatalára találták ki, és ha jobban belegondolsz lehet hogy nem is olyan hajmeresztő ötlet. Én sem tartom veszélyesebbnek mint a sezzonális influenzát, ettől függetlenül beadattam magamnak, mert gyereket akarunk és nem éri meg a rizikót. Aki azé nem adatja be mert a Szendi ezt mondta az hülye Én beadattam, ettől függetlenül ebben a Szendivel értek egyet De pl a rizzsel kapcsolatban nem értek egyet. Szerintem is egészséges a rizs. Nem kell kétpofára enni, de hetente 1x vagy 2 hetente szerintem nem árt, sőt lehet hogy jót is tesz. Én legszigorúbbal a lisztet és gabonaterméket veszem. Ugyértem, nekem a puffasztott búzaszelet se fér bele, hiába alig van benne kalória..
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2010. február 15. 15:05100.

    Nekem nagyon vicces, amikor a bocival jönnek, meg hogy más emlősállat nem issza meg a többiek tejét...dehogynem! Ha kifejed neki és eléteszed, akkor szívesen megissza. Csak hát szegény macska nem tud tehenet fejni...))))

    Újabban egyre többet olvasni a szója allergiáról, talán nem egyforma szervezetünk az ázsiaiakéval, bár úgy tudom, hogy ők szójatejet is isznak, azaz mást is, meg egyébként is másként táplálkoznak gyerekkoruk óta, úgyhogy lehet, csak pont a szójára fogják rá, hogy használ. Én viszont nem ittam (már megint a fránya pénz...) és nem voltak hőhullámaim, hála  a jó kis magyar, vagy legalábbis európai  gyógynövényeknek és belőlük főzött teáknak.

    Dokinéninek igaza volt, aki meg megkövezné, az menjen fogat csináltatni. Na, az előbb a feleslegesen vásárolt ez meg azok közül kifelejtettük a rágógumit...)))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_299877 (98)
    2010-02-15  14:53
  3. 2010. február 15. 14:5699.
    "

    A h1n1-gyel viszont óvatosabban bánnék, mert köztudottan a szezonális influenzába is belehalnak emberek, annak viszont sosincs ekkora fenék kerítve. "

    De nem ennyien és főként nem terhesek.Elhiszem én, hogy üzlet az oltóanyag előáálítása, de fütyülök az illető milliomosra, ha  -miközben gazdagítom-, elkerülöm a vérzéses tüdőgyulladást.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_299877 (96)
    2010-02-15  14:49
  4. Torolt_felhasznalo_299877
    Torolt_felhasznalo_299877
    2010. február 15. 14:5398.

    Gondoltam azért reszelem le, mert akkor tovább tart. Mármint látványilag...

    A tejet valami vegás oldalon olvastam, de már évekkel ezelőtt. Lejjebb látható idézési technikámban viszont kiderült: nem vagyok valami profi a források megjelenítésében :)

     

    A múltkor azt mondta S. Judit a főzős műsorában, hogy azokban az ázsiai országokban (erre talán pontosan emlékszem), ahol szójatejet isznak, ott a klimax hőhullámos tünetei egyáltalán nem jelentkeznek (na jó, van szója-allergia is...)

     

    Fogak: én még emlékszem, hogy a fogorvos dokinéni nekünk azt mondta alsóban, hogy szalonnabőrt rágicsáljunk, ne rágógumit, mert az cukros és tönkreteszi a fogakat. Igaz, akkor még nem volt szuper Orbit, ami visszaállítja a pH-mat :D (vagy már az sincs? kevés tévét nézek újabban).

    Szegény doki nénit biztosan megköveznék a bőrkével.

    előzmény:
    Edith7 (94)
    2010-02-15  14:25
  5. 2010. február 15. 14:5197.

    "Én nem vagyok abban biztos, hogy a zsír káros az epére. Sok szénhidráttal terhelt táplálkozás mellett lehet, hogy számít persze. De anélkül.. "

    A sok zsír? Pláne anélkül, amit te szénhidrátnak nevezel, én meg köretnek, ami felszívja a zsírt. ...de kérdezz meg egy szakorvost.. Egy zsiradékban megsütött hús, virsli, bármi--önmagában, kíséret nélkül fogyasztva nagyon egészségtelen, különösen ha melegen eszik.

    előzmény:
    anyuka81 (89)
    2010-02-15  14:11
  6. Torolt_felhasznalo_299877
    Torolt_felhasznalo_299877
    2010. február 15. 14:4996.

    Elnézést kérek a pontatlan idézésért. Nincs nálam a könyv, csak az ópiátra emlékeztem, de majd utánanézek.

     

    A h1n1-gyel viszont óvatosabban bánnék, mert köztudottan a szezonális influenzába is belehalnak emberek, annak viszont sosincs ekkora fenék kerítve.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_327046 (95)
    2010-02-15  14:29
  7. Torolt_felhasznalo_327046
    Torolt_felhasznalo_327046
    2010. február 15. 14:2995.

    Nem matematikus, hanem programozó matematikus. Utóbbi szakma megjelölésében a "matematikus" eléggé félrevezető. A programozó matematikusnak nem szükségeltetik annyira a logikus gondolkodás képessége, mint a matematikusnak.

     

    "És hogy a tejtermékekkel az a baj, hogy az a fajta tehénfaj terjedt el a mi földrészünkön, aminek a DNS-láncában van egy aminosav, ami a nem tudom milyen hatás következtében ópiátszármazék lesz (mint a heroin)."

     

    DNS láncban aminosav? Erősen remélem, hogy ezt Szendi nem így írta.

     

    Amúgy a fazonnal jó vigyázni, mert ha valaki szektaszerűen követi, az veszélybe is kerülhet. Milyen "szépen" állást foglalt a H1N1 oltás ellen is, miközben az sem a szakmája. Miközben sok várandós nő belehalt a kórba.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_299877 (45)
    2010-02-15  11:49
  8. 2010. február 15. 14:2594.

    "Az biztos, hogy az ember agyát át kell hangolni és jó sokat rágni :)

     

    igen, lejjebb valaki írta: már most látszik, mennyi fogszabályzós gyerek van a 30 évvel ezelőttihez képest. Ez a sok feldolgozott kaja nem szoktatja rágáshoz a gyerekeket és nem fejlődik rendesen az állkapcsuk (bár ezzel kapcsolatban még nem olvastam semmit...)"

     

    Az apukám az idén lenne 87 éves: gyerekkorunkban mindig azt mondta, hogy sokat kell rágni, sőt emlegetett valami ajánlást is, hogy minden falatot hányszor kell megrágni. Nem kéne mindig valami újat kitalálni, lám a régebbiek is már tudták ugyanezt, csak ők használták is a tudásukat. Mert igazad van, nem rágnak a gyerekek: bébiétel, mű-tejbedara meg mű-tejberízs, meg pépek, rágni esetleg az extrudált izégolyók (megkóstoltam, mindjárt feltapadt a szájpadlásomra és egyébként is, ezeknek semmi íze nincs, micsoda szadizmus picinek adni? Rágni úgysem tanul meg velük, nassra meg nincs szükségük!), kenyérhéjat ma már nem rág egy pici sem, hogy megerősödjön az ínye. Ja, hogy vannak rágókák..? Hát azokat rágja az, aki kitalálta...(((( (nem, abszolut nem érdekel, ha most valaki a fejéhez kap, hogy kenyérhéj kicsinek? Szodoma és Gomorra az! )

    A rízsről meg ne mondjál le! Gondolj a hosszú életű japánokra... meg arra, mennyi hasznos tápanyag van benne és még finom is! Egyél mellé halat többször és már rendben is van a dolog.

    Ja, itt valaki írta Ázsiát a tejjel kapcsolatban: Ázsia melyik részéről is olvastad?

    ui.: miért kell azt a nyomorult almát lereszelni?! Tessék rágni kérem, ne légy már ennyire lusta...)))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_299877 (78)
    2010-02-15  13:47
  9. 2010. február 15. 14:1993.
    Igazából ezen nem gazdagszik meg senki, max a könyvből befolyt jogdíj, abból pedig még nem sokan lettek milliomosok magyarországon... Tényleg döntés kérdése, itt most nem is a szeret-nemszeret kérdéskörröl beszéltünk, én is szeretem a pörköltet nokedlivel, de egyáltalán nem tartom egészségesnek. Egyéként ezt nem a Szendi találta ki, én anno rágoogle-öztem és angolul találtam is róla jópár infot. 
    előzmény:
    Edith7 (88)
    2010-02-15  14:09
  10. 2010. február 15. 14:1892.

    hát én ezt nem értem...

     

    tények kötőjel tévhitek pont hu  per paleolit kötőjel ételek pont hu 

     

    (ékezet nélkül) 

    előzmény:
    anyuka81 (91)
    2010-02-15  14:17
  11. 2010. február 15. 14:1791.

    Az előző hsz az kicsit érdekes lett:

    szóval:

     

     

     

     

    előzmény:
    anyuka81 (90)
    2010-02-15  14:14
  12. 2010. február 15. 14:1490.

     

    illetve a tenye-tevhitek.hu-n a paleolit táplálkozás menüpontban mindent megtalálsz (reggelire, uzsira való ételeket), és jó még a blog is:

     

    http://szendigabor.freeblog.hu/

     

     

    előzmény:
    eva74 (86)
    2010-02-15  14:05
  13. 2010. február 15. 14:1189.

    Én sem veszek alapból ilyen dolgokat.

     

    Én nem vagyok abban biztos, hogy a zsír káros az epére. Sok szénhidráttal terhelt táplálkozás mellett lehet, hogy számít persze. De anélkül.. 

     

    Az ember döntse el magának, hogy mit kockáztat. Nem örülök a vegyszeres génkezelt zöldségeknek-gyümölcsöknek, jobb lenne a bio. De én inkább maradok ezeknél, minthogy a kalóriával teli kenyeret egyem, aminek a tápértéke a nullával egyenlő, és esetlegesen cukorbetegségem is legyen felnőttkoromra az évtizedeken át megevett túl  nagy szénhidráttartalmú éetelek miatt (krumpli, rizs) miatt. Viszont talán a nagyjából lebomlott vegyszereket a szervezetem bizonyos mértékig tudja semlegesíteni. Remélem.

     

    Ez döntés kérdése.

    előzmény:
    Edith7 (82)
    2010-02-15  13:57
  14. 2010. február 15. 14:0988.

    Dee!Mert ez a paci másik oldala. Mondom, hogy szeretem a magvakat, de szeretem a pörköltet nokedlivel, káposztasalátával vagy céklával -és most kapaszkodj!- kenyércsücskével..)))) Amúgy meg vagyok róla győződve, kétpofára ette volna az ősember is az ebédemet, ha eléteszem...max desszertnek benézett volna utána engem...))) Mert igaza volt annak, aki itt kicsit lejjebb arról írt, hogy nem volt paleotikumi étrend, mindegyik azt ette és akkor és annyit, ami ehetőt éppen talált.

    Tudod tényleg azt látom a hasonló topikokban és cikkekben, hogy ha az ember megvakarja és kidobálja a túlzásokat belőle, akkor egyszerűen arról van szó, hogy ne együnk olyanokat, amiket az előbb felsoroltunk! Nagyon sokan, akik keksz, meg csipsz, meg üdítő függők, már attól is fogynak, ha ezeket elhagyják, nem kell ehhez semmilyen hangzatos diéta. Ámbár....na mindjárt kitalálok valami jó nevet, ahol szigorúan eltiltok mindenkit a műkajáktól---csak meggazdagszom belőle (a fenébe is, semmi üzleti érzékem nincs, ha magamról van szó...((()

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_299877 (80)
    2010-02-15  13:50
  15. 2010. február 15. 14:0587.
    Jaja, nem paleo. Egyébként a tojás sem az. De ez is komprumissumként benne van az étrendben mert nagyon kevesen allergiásak rá és nagyon értékes tápanyagokat tartalmaz.
    előzmény:
    anyuka81 (85)
    2010-02-15  14:04
  16. 2010. február 15. 14:0586.
    Köszönöm a válaszokat. Megrendeltem a könyvet, kiváncsi vagyok mikor érkezik meg. Receptgyüjteményt hol találok?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2010. február 15. 14:0485.

    Én úgy tudom, hogy a sajt sem kimondottan paleo, komromisszumként van benne az étrendben, de csak a rendesen megérlelt sajtok, amelyekben átalakulnak a káros tejfehérjek, pl cheddar ementáli stb. azt hiszem, hogy a füstölt sajtok is.

    '00%-ig szinte képtelenség betartani a paleo étrendet. Örüljön az ember, ha legalább ennyire sikerül neki. 

    előzmény:
    Edith7 (79)
    2010-02-15  13:48
  18. 2010. február 15. 14:0084.
    bocsánat, nem fogszabályzás nem volt, hanem szükség rá, tehát nem voltak girbegurba fogak. Egyáltalán.
    előzmény:
    Suee (83)
    2010-02-15  13:59
  19. 2010. február 15. 13:5983.

    Én kb pont 2 hete láttam erről egy filmet valamelyik ismeretterjesztőn. Vagyis nem erről hanem a mezőgazdaság meg álattenyéstés kialakulásáról fejlődéséről. Egyébként baromi érdekes volt. Ott is elhangzott ez a fogszabályzós dolog, hogy amig nem kezdték el főve meg sütve enni a kajákat az emberek nem volt fogszabályzás, meg másvolt a fogsor felépítése is. Mutattak képeket nem tudom jól elmagyarázni, de télleg nagyon érdekes volt. Ott is ugyan ezt mondták hogy keveset rágunk. Szal kajrá sárgarépa 

    Én egyébként most ebéd utáni nacinak kókuszt ettem. Az is elég jó álkapocs edző! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_299877 (78)
    2010-02-15  13:47
  20. 2010. február 15. 13:5782.

    "Az áráról meg azt szokták mondani, hogy megtérül, ha nem veszel cukros üdítőket, joghurtokat édességeket.".

    Nem veszek cukros üdítőket, cukros nyalánkságokat, csipszeket, kólát...ezeket mind utálom és szerintem nem táplálék egyik sem és "harapok", ha látom, hogy gyereknek ilyet adnak.A minden esti joghurtomat nem sorolom ezek közé...))))

    Vegyszerezés: na látod! Az árától függetlenül, amit ilyenkor megveszel, nem tudhatod, hogy ott messze, ahonnan jön, vagy pláne magyar termék -február közepén!- hogy vegyszerezik-e. Egyébként meg marad a répa, a fekete retek, az alma, savanyú káposzta....ez régen is így volt, de csak ezekből nem lehet összeállítani változatos étrendet.

     A zsír-olaj vita már régi és egyikünk sem tudja eldönteni, kinek van igaza. A helyzet az, hogy már gyerekkoromban olajjal főzött anyukám és én is, mert a zsír káros...mármint az epére. Az olivaolaj meg mindennapi főzéshez tényleg drága (legalábbis a zsűz, amit ajánlanak) és nem is jó a kimondottam magyaros ételekhez.

    előzmény:
    anyuka81 (73)
    2010-02-15  13:30
  21. 2010. február 15. 13:5181.

    Én úgy tudom hogy van a tejben valamennyi kálcium de felszívódni egyáltalán nem tud. A sajt az más dolog, az tényleg jó, szoktam is enni.

    Én is sokkal kevesebbet költök kajára amióta igy eszem, mert nem veszem meg a péksütiket, a kekszeket, a chipseket, a tésztákat, a müzlit, a kukoricapelyhet, meg egy rakás halom dolgot amit régen megvettem mert finom meg olcsó volt. Csak épp felesleges.

    Nálunk az egyik top kaja a tojás, azt én nagyon szeretem mindenféle formában és olcsó is viszonylag. Pláne ha sikerül felhajtanom házi tojást, mert most épp azon vagyok.   

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_299877
    Torolt_felhasznalo_299877
    2010. február 15. 13:5080.

    háát valami nevet csak kellett neki adni :)

     

    na, valld be, hogy nem is olyan idegen ez neked!

    előzmény:
    Edith7 (79)
    2010-02-15  13:48
  23. 2010. február 15. 13:4879.
    Tudom és egyébként szeretem a magvakat! Elmúlt télen 2 kiló mogyorót tüntettem el, natúr, esténként a joghurtom után, amibe szintén magot keverek, csak őröltet...))) Csak nem egyoldalúan. Namármost ha paleo, azaz együnk úgy, mint a paleotikumban, akkor a sajt mit keres benne?
    előzmény:
    customer (68)
    2010-02-15  13:21
  24. Torolt_felhasznalo_299877
    Torolt_felhasznalo_299877
    2010. február 15. 13:4778.

    Húúú, nagyon kedvet kaptam :)

     

    nekem a rizs a nagy fájdalom, mert imádom. De amióta legalább fejben eldöntöttem, hogy igyekszem fokozatosan átállni, érdekes módon sokkal jobban feltűnik a plusz cukor és a plusz só az ételekben.

    Már látom is lelki szemeim előtt, ahogy reszelt almát vacsorázok reszelt sajttal -nyam, nyam.

     

    Az biztos, hogy az ember agyát át kell hangolni és jó sokat rágni :)

     

    igen, lejjebb valaki írta: már most látszik, mennyi fogszabályzós gyerek van a 30 évvel ezelőttihez képest. Ez a sok feldolgozott kaja nem szoktatja rágáshoz a gyerekeket és nem fejlődik rendesen az állkapcsuk (bár ezzel kapcsolatban még nem olvastam semmit...)

    előzmény:
    anyuka81 (69)
    2010-02-15  13:22
  25. 2010. február 15. 13:4377.

    Bocs, nem néztem meg ezt az étrendet, most pótoltam.

     

    Az igazság az, hogy ez nem teljesen paleo-étrend, hiszen van benne sok gyümölcslé és van benne hüvelyes is (borsó) 

    előzmény:
    anyuka81 (73)
    2010-02-15  13:30

Címlap

top