Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba
 
Kedves Fórumozók!

Felhívjuk figyelmeteket, hogy a politikai topikokat csak a jogszabályokban kötelezően előírt mértékben moderáljuk, ezért itt fokozott a személyeskedés, vita, anyázás veszélye. Aki ezekbe a topikokba ír, illetve ezeket olvassa, készüljön fel lelkileg, és húzzon vastag bőrt a várható virtuális pofonok ellen, mert a moderátorok itt NEM törlik a bántó hangvételű hozzászólásokat, ha azok nem sértenek személyiségi jogokat, vagy egyéb jogi előírásokat.

A moderálással kapcsolatos további részletek a Felhasználási Feltételekben (http://www.nlcafe.hu/felhasznalasi) olvashatók.

Üdv: a moderátorok
Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba

Már tényleg jobban élek

Reszka
Létrehozva: 2010. Április 29. 20:06

AMIÓTA MEGTÖRTÉNT A 2010-ES VÁLASZTÁS MAGYARORSZÁGON,

 és hatalmas fölénnyel nyert a polgári oldal, 

 ÉN TÉNYLEG JOBBAN ÉLEK:

 minden reggel, mikor felébredek, jó kedvem van;

 akárha nyaralnék.

 - Jó kedvem van, mert megszűnik végre a modern rabszolgasorban való tartásunk,  kizsákmányolásunk;

 - Jó kedvem van, mert lehetek végre nyíltan, önmagamat felvállalva normális értékrendű, normális nemi identitású MAGYAR;

 - Jó kedvem van, mert végre nem köpnek ránk erdélyi testvéreink ; 

- Jó kedvem van, mert úgy gondolom, végre eltűnik a rádióból az "emeregykosutrádió" szöveg, és végre "Magyar Kossuth-rádió"  lesz a neve; 

- Jó kedvem van, mert végre negyvenévi szolgálat után elmehetek nyugdíjba, 57 évesen.......  

Szóval, jó kedvem van.  

Ha Nektek is jókedvetek van, és leírnátok, miért, ide várlak Titeket.    

  1. 2020. augusztus 30. 22:3547151.

    Buta vagy ,de ez nem uj dolog..

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_491524 (47144)
    2020-08-30  12:21
  2. 2020. augusztus 30. 20:0947150.

    Ebben nincs vita közöttünk, felháborító szerintem is.  

    előzmény:
    LANIAKEA (47143)
    2020-08-30  12:19
  3. 2020. augusztus 30. 20:0747149.

    Szerintem végletesen gondolkodsz, nem kell rettegetni, óvatosnak kell lenni, merthogy van járvány. Ennyi az egész. 


    Ha te tavasszal rettegtél, azért csak igazán sajnálni lehet téged. 

    előzmény:
    LANIAKEA (47141)
    2020-08-30  12:10
  4. 2020. augusztus 30. 20:0647148.

    Nem, mert már itthon van és autóval jött.


    Te nem segítenél egy leendő honfitársunknak, hogy találjon magának kutyát egy olyan országban, amelyikben nem ismeri ki magát tökéletesen?


    A hülyeségekre meg nem vagyok vevő. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_491524 (47144)
    2020-08-30  12:21
  5. 2020. augusztus 30. 14:2847147.

    még a sokat emlegetett kávé is összejöhet.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_491524 (47144)
    2020-08-30  12:21
  6. Torolt_felhasznalo_472959
    Torolt_felhasznalo_472959
    2020. augusztus 30. 13:5547146.

      Szia! Kénytelen voltam regisztrálni, mert eltűntek a címeim egy gép malőr miatt - egy részüket már összeszedtem mindenféle cetlikről, de a tiéd máig sincs meg. (Átalakítjuk a házunk felső szintjét, nagy a kupi...)


    Az ötlet az volt, hogy megnézem, írsz-e még ide - és sikerrel jártam! Egyelőre ez csak próba, hogy jó-e a regisztráció. Később (éjjel) visszanézek és akkor írom majd meg a választ a kérdésedre, amit bizony már több hónapja tettél fel.

    előzmény:
    unger1 (47134)
    2020-08-29  16:09
  7. Torolt_felhasznalo_491524
    Torolt_felhasznalo_491524
    2020. augusztus 30. 12:2447145.

    Én csak egyet nem értek: minek akar valaki ide bejönni, ha már végre kint van?

    előzmény:
    LANIAKEA (47143)
    2020-08-30  12:19
  8. Torolt_felhasznalo_491524
    Torolt_felhasznalo_491524
    2020. augusztus 30. 12:2147144.

    Nem akarsz kimenni elé a reptérre? Pacsizhatnátok maszkban és kesztyűben...


    Először még csak a törpetacskókkal kábít téged, aztán már Dachshund lesz belőle, majd hipp-hopp itt a fajelmélet, és már csak a templomba járó narancsosokkal fogsz szóba állni...

    előzmény:
    pannacotta2 (47137)
    2020-08-29  21:34
  9. 2020. augusztus 30. 12:1947143.

    Ezt másoltam, nem az én irasom


    Ismerősöm írta az imént!


    "A madár tud repülni, te meg nem. Igazságtalanság csak ott van, kisfiam, ahol valaki dönthet." Bartis Attila.


    Döntöttek! Határzár! ok! Legyen! Nem értek egyet vele, de engem nem kérdeztek ....vége a" horvátországi nyaralásoknak ", ugye? már aki nem fogadta meg a kérést "Nyaralj itthon"szlogennel. Voltak páran , közismert politikai szereplőink között is, akik vizet prédikáltak és bort ittak. Hazajöttek, akkor jöhet a határzár (130 fertőzött esetszámnál!!!!!!) Nem indokolt, de ok! Fogjuk rá, hogy az iskolakezdés zökkenőmentes legyen. A behurcolást akadályozzuk meg, külföldiek nem jöhetnek, magyarok jöhetnek, jó pénzért (2 teszt, az kb 5-6 nap karantén és nekem, akinek nincs háziorvosi ellátása, kb 120 000 forint/kb 400 euro/. De, hát az én bajom, miért nincs magyar párom, miért nem élek MO-on. Még ez is valahol rendben van.Nincs rendben, de fogjuk rá, hogy igen! De!!!! Akkor jött a infó arról a bizonyos futball történetről, ami szeptember végén lesz. Ott szakadt el nálam a cérna! 6000 szurkoló jöhet, ők nem fertőznek, és Spanyolok és Angolok, nem magyarok!!!!az én párom nem jöhet, mert holland, .....!!! ????


    "Természetes, hogy az igazságtalanság - a sérelem minden fajtája - haragot vált ki az emberből. Jó szolgálatot tesz a harag. Mozgósítja a "küzdj vagy fuss" reakciót, ez pedig segít a túlélésben."

  10. Torolt_felhasznalo_491524
    Torolt_felhasznalo_491524
    2020. augusztus 30. 12:1647142.

    Ja, már lassan ott tartunk, hogy ha kapsz egy hőgutát, azt hiszed, lázas vagy...


    Nekem tököm tele van a kormánnyal és az egész propagandával (minden témában), meg amit művel a társadalommal, szerintem lelépek...

    előzmény:
    LANIAKEA (47141)
    2020-08-30  12:10
  11. 2020. augusztus 30. 12:1047141.

    Tavasszal rettegtünk már eleget, szépe rájátszottak erre a rettegésre. Ez még egyszer nem jön be (remélem). Engem sokkal inkább izgat, hogy Vidnyánszky mit művel a Színművészetivel, vagy tényleg miből volt Szíjjártó nyaralni, vagy mikor döntik be csődbe az egész országot, mert nem vagyunk messze tőle... Ha mindezekre megnyugtató válaszokat kapok, majd rettegek a "járvány"tól!

    előzmény:
    pannacotta2 (47140)
    2020-08-30  11:04
  12. 2020. augusztus 30. 11:0447140.

    Csak azért, mert állítólag nincs járvány:


     


    Covid-19 koronavírusban eddig több, mint 25 millió ember fertőződött meg a világban és jól tudjuk, hogy ez nem valós szám, mert a fertőzöttek száma akkor, ha mindenkit tesztelnének, jóval magasabb lenne.


    Eddig 847.000 ember halt bele, és mivel szokás az influenzával összehasonlítani, ez eddig 8-szoros különbség a covid-19 javára. 


    De nem lehet az influenzával összehasonlítani, merthogy teljesen más típusú vírus is, ez olyan, mintha az almát akarnánk a körtével összehasonlítani, azon az alapon, hogy mindkettő gyümölcs és fán terem. 


    A covid-19 a koronavírusok családjába tartozik (az influenza nem), ezekből eddig a SARS-t és a MERS-t ismeri közelebbről az emberiség, de egyik sem volt ennyire fertőző, mégpedig azért, mert a covid-19 olyan receptorokhoz kapcsolódik, amelyek "mélyen" helyezkednek el az emberi szervezetben, tehát amikor oda bejut és ott szaporodni kezd, akkor már késő. Ezért is annyira súlyos. 


    NIncs ellene semmiféle gyógymód, csak a saját immunrendszerünk tudja legyőzni (hogy az influenza-vírusnál maradjunk, azellen van gyógymód). És még keveset tudnak róla a kutatók, hiszen teljesen új vírusról van szó, amilyen még nem volt soha a földön, bár időközben megismerték már a vírus genetikáját, de fellépni ellene még nem tudnak. 


    Az influenza legyengítheti az immunrendszerünket, amely így fogékonyabb lesz a tőle teljesen független és tőle idegen covid-19-re, ezért is javasolt influenza elleni védőoltást beadatni magunknak. 


    Egyébként pedig többezer (!) különféle vírus van a világon, legalábbis ennyit fedeztek már fel, tehát bármikor kitörhet egy bármilyen járvány, ilyen az élet, erre fel kell készülni. Ahogy most is kitört. 


    Ez a vírus nyálkahártyákon keresztül terjed, ezért fontos a maszk (legalább addig se piszkáljuk az orrunkat), de ha rákerül valamilyen tárgyra, akkor azon keresztül is  fertőzhet. 

  13. 2020. augusztus 29. 21:5147139.

    Még egy-két FB-ajánlat:


    Tacskó fajtamentők oldala (itt gazdátlan tacsiknak keresnek gazdit): https://www.facebook.com/tacskosos/


    Ilyesmit ajánlanék, nem szaporítót. 


    Vagy itt egy másik: Tacskó gazdik és keresők közössége: https://www.facebook.com/groups/248312156418037/


    Ez is privát csoport, de biztosan tudnak segíteni. 


    Több is van a FB-on, de általában piciket ajánlanak, amik nagyon tündériek Csak sajnos, neked nem ilyen kicsi kell. 

    előzmény:
    unger1 (47134)
    2020-08-29  16:09
  14. 2020. augusztus 29. 21:3747138.

    Itt egy törpetacsis Facebook-csoport (privát, be kell rá íratkozni), biztos tudnak neked tacsikát. Én nem tudom, mit írnak, mert nem klikkeltem rájuk. 


    https://www.facebook.com/groups/246243273353695/

    előzmény:
    unger1 (47134)
    2020-08-29  16:09
  15. 2020. augusztus 29. 21:3447137.

    A Facebookon ajánlgattak a minap törpetacsikákat, nagyon édesek voltak :) Mind kisfiú, fekete rajzosak, csak nem tudom, mennyi idősek, biztos, hogy 4 hónap alatti babák voltak. 


    Zabálnivalóak :)  Utánanézek. 


    Az állampolgárságot ripsz-ropsz meg fogod kapni (30 nap az ügyintézési idő, szerintem még itt leszel), az nem hiszem, hogy gond. 


     

    előzmény:
    unger1 (47134)
    2020-08-29  16:09
  16. 2020. augusztus 29. 21:3147136.

    Az tény, hogy egyáltalán nem hasonlít az influenzához, mivelhogy az nem koronavírus.


    Ez azonban egy teljesen új koronavírus (a koronavírusok családját már korábbról ismerjük, de ez azoktól is eltér),  ezért az emberiség egyelőre tehetetlen vele szemben. Egyelőre, mondom. 


    Ilyen koronavírus, amelyik ezekhez a receptorokhoz kötődik, még nem volt. 


    Jó, akkor a helyes kifejezés az, hogy járványtagadó vagy, pedig nemhogy volt, hanem van járvány. 


     

    előzmény:
    LANIAKEA (47135)
    2020-08-29  19:01
  17. 2020. augusztus 29. 19:0147135.

    Néha baromi idegesítő vagy, komolyan! Honnan a péróból szeded, hogy vírus tagadó vagyok?! Hát, pont nem! Ismert vírusról beszlünk, 1965 óta. Állandóan mutálódik. Nem lehet az indluenzához hasonlítani, már csak a rapiditása miatt sem. Illetve főként amiatt nem! Hordok maszkot és mindent elkövetek, hogy ne fertőzzek és ne fertőződjek. De a járványban nem hiszek! Az összesküvés elméleteket kivétel nélkül mindet tagadom. De ez, ami volt, nem volt JÁRVÁNY! 

    előzmény:
    pannacotta2 (47128)
    2020-08-29  09:55
  18. 2020. augusztus 29. 16:0947134.

    Meglátjuk meddig lesz ez a zárlat..lehet csak 1-2 honapig utána könnyitenek megint.....na mindegy remélem gyorsan elintézik a dolgomat é legkésöbb a tavasszal amikor jövök már kész lesz, megvan minden papirom elökészitve csak ki kell tölteni a nyomtatványt.....na most ez a legfontosabb nekem, azután az internet intézése azt is hétfön délután probálom a szolgáltato iropdájában..azután meg kersek egy törpetacski kutyust...HALIHOOOOOO ha valaki ismer tenyésztöt vagy mást aki eladná azt megköszönném....    legjobb lenne egy 4 honapos kutya mert a veszettségit akkor lehet legkorábban beadni neki és azután legalább 21 napnak el kell telni hogy beengedjék svédisztánba......de ha egy 2 éves kutyus aki szobatiszta , lenne akkor sem sértödnék meg..:-)


    8 hetes vagy 10 hetes kutya nekem fiatal sajnos.legalább 3 honaposnak kell lennie vagy többnek...elöre is köszönöm mindenkinek aki esetleg tud ilyesmit.

    előzmény:
    pannacotta2 (47126)
    2020-08-28  21:37
  19. 2020. augusztus 29. 15:4247133.

    Nem lettek betegek, csak karanténozták őket, mert érintkeztek egy koronavírusossal, azaz Hollikkal (aki amúgy az egyik legellenszenvesebb köztük). 


    És semmit sem csinál velük az egészségügy, otthon dekkolnak, úgyhogy az ő esetük abszolút alkalmatlan arra, hogy bármit is bemutassanak és virítsanak. 


    Arra viszont nagyon is alkalmas, hogy demonstrálható legyen: így jár az, aki folyamatosan és állandóan maszk nélkül villog, miközben köztudott, hogy a maszk véd. De ők csakazértse vették fel, most aztán így jártak (úgy kell nekik). Cseppet sem jártak el gondosan. 


    Vírus ellen az egészségügy amúgy nem tud tenni semmit. A világon semmit. Akármilyen jó is legyen (ez mondjuk, nem magyarországi feltételezés). Majd ha lesz vakcina, akkor, de az még egy év innentől számítva. 


    A határzár tehát nem véd, de a maszk igenis, véd, és most már elkezdtem újra latex kesztyűt is hordani, mert túl sokan járnak maszk nélkül vásárolgatni is és összetapogatják az esetlegesen vírusos kezükkel azt, amit én is a kosaramba rakok. 


    Vakcinán persze, nem az orosz vakcinát értem, amit normális ember nem adat be magának. 


    Szlávik doktor- aki az egész járvány elején egyik hülyeségből a másikba esett, de mostanra már lenyugodott és visszatért ahhoz az orvosi szemléletmódhoz, amiről amúgy közismert - épp most jelentette ki, hogy a budapesti szuperkupa döntő túl rizikós.


    Ja, tudjuk, de Orbánt nem érdeklik az emberek, sem az egészségük, focieseményt akkor is megtart, ha koronavírusok potyognak az égből. 20.000 emberrel.


    De minden más rendezvény lefújásra került, így van ez itt, Magyarországon. 


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_491524 (47131)
    2020-08-29  13:22
  20. Torolt_felhasznalo_491524
    Torolt_felhasznalo_491524
    2020. augusztus 29. 13:3847132.

    Egyébként ember tervez...


    https://hvg.hu/itthon/20200828_Koronavirus_vedono_Debrec en


    Most vagy nem tartották be a védőnők a vírusvédelmi rendelkezéseket, vagy...

    előzmény:
    pannacotta2 (47130)
    2020-08-29  11:28
  21. Torolt_felhasznalo_491524
    Torolt_felhasznalo_491524
    2020. augusztus 29. 13:2247131.

    Nem kell "sajnálni" a kormánytagokat, biztos vagyok benne, hogy karanténban ugyanúgy kurváznak, mint a jachton... (A hülye Borkai lebukott, így kicsit elővigyázatosabban kell kurvázgatni, ennyi)


    Amúgy meg valszeg azért "lettek betegek", hogy jól dempnstrálhassák, hogy milyen szipi-szupi víruusfelszerelésünk van, és mennyire rendben van az egészségügy. Én már "várom" a szappanopera következő felvonásait, amelyekben bemutatják majd a kormánytagok kalandjait a nemzethy egészségügyben, ahol minden orvos és nővérke mosolyog, és fincsi az ebéd is, és jön Cili néni és megsimogatja a buksit, és megkérdezi, hogy megmostad-e a kezedet Gergőke... Kell némi izgalom is az esti show-ba, szóval néhány fideszes majd súlyosabb tünetekkel fog küzdeni és ezért lélegeztetőgépre kerül, és akkor egy látványos sóhaj keretében örömködik, hogy milyen jó is, hogy beszereztük ezt a sok drága hasznos holmit, köszönjük kormánybácsi!


    Amúgy a keleti blokk ma az oroszok és a kínaiak együtt számomra - no, nem mintha nem lennének egymás ellenségei, mert nyilván azok, na de a nagy diktatórikus összhang érdekében azért összedolgoznak. Mi meg ehhez csatlakozunk szépen. Persze nyíltan csak akkor, ha az EU-tagság bedől. Amíg abból ki tudunk préselni némi előnyt, addig csak fű alatt... Mindig mondtam, hogy a vasúton nem csak kínai árut lehet behozni, hanem katonákat is, ha szükség lenne rájuk. Mit gondoltok, Orbán miért 2024-ig tervez, és nem 2022-ig, amíg a mandátuma tart?

  22. 2020. augusztus 29. 11:2847130.

    Okosok szerint nincs értelme a határok lezárásának, merthogy a vírus most is - mint eddig is - a kórházakon belül arat. Megint rengeteg egészségügyi dolgozó fertőzött, de ez így volt korábban is, az ún. első hullámban és miattuk fertőződtek meg az idősotthonok lakói, akiket tesztelés nélkül küldtek vissza a kórházakból az idősotthonokba (ez megváltozott, miután vagy 150 idős ember meghalt, és rengeteg másik megfertőződött, most már tesztelni kell, mielőtt visszaadják őket, de sajnos, a halottakon már nem segít). 


    A nagy magyar egészségügy híres-hírhedt az elmaradottságáról, a pénzhiányról, amely megakadályozza, hogy mindenkinek legyen megfelelő védőfelszerelése. 


    Magyarország csak a külföldi haveroknak osztogat ilyeneket ingyen, a mi pénzünkből, az itthoni egészségügy századrangú. 


    Azt is írják, hogy tiszta röhej, amit a kormánytagok művelnek: soha, egyszer sem volt egyikükön sem maszk, tehát kifejezetten rossz példát mutatnak az emberek számára. Így persze, azonkívül, hogy emiatt megfertőződhetnek (ez legyen az ő bajuk), másokat is fertőzhetnek bármikor. Nyilvánvaló, hogy a múlt hétvégi garden partyn is hasonló történt. 


    Hogy akarhatnánk a járvány ellen fellépni, ha maguk a kormánytagok ezt csinálják? Arról nem is beszélve, hogy nyilvánosan hirdették azt, hogy senki se nyaraljon külföldön, ők elsőként rohantak a  tengerhez, és csak az az egy problémájuk van, hogy ez napvilágra került. 


    A korrupciógyanús jachtozgatásukkal együtt. 


     

  23. 2020. augusztus 29. 10:3547129.

    A vírustagadást - ami szerintem teljes hülyeség - kivéve azért válaszolgatok egy-két dologra.


    A kerti bulin több, mint 100-an voltak, fertőzöttről csak 1-ről tudunk és kb. 10-en vannak karanténban, az egy szokásos arány.


    Épp azt kifogásoltam az imént, hogy többet kellett volna karanténba rakni :) Nem betegek, de menjenek csak szépen haza, karanténba pihenkélni, amúgyis teljesen visszaéltek mindennel, ami létezik: a parlamentben maszk nélkül ültek egymás hegyén-hátán, miközben a Fővárosi Közgyűlés ülésén a minap órákon keresztül maszkban volt mindenki, és kibírták, na lám. Utóbbiak tanúsítottak felelős magatartást, nem a parlament. Ideje volt, hogy ők is megszívják egy kicsit. 


    Ami a focit illeti, tényleg röhej: 20.000 fős rendezvényt akarnak megtartani (és a foci amúgyis mindig kivétel volt) járványidőszakban, csak azért, mert a miniszterelnöknek focimániája van, és ennek áldozza be  az egész országot (mennyibe is kerül a sok-sokmilliárdért, néhol tízmilliárdokért felépített rengeteg stadion és annak fenntartása?). 


    Az ún. lélegeztetőgép-ügy pedig bűzlően korrupciógyanús, főleg, hogy többször annyiért vásároltak felesleges mennyiséget, mint amennyiért maga az Állami Egészségügyi Ellátó Központ vásárolt. De mitől is lenne ez kevésbé korrupciógyanús, mint a többi.


    Azt gondolom, olvastad, hogy lassan indul az atlétikai stadion építése, amelynek már most - holott még egy kapavágás nem történt, csak kivágtak 800 fát - többe kerül, mint a tervezet és hatalmas meglepetésre a gázszerelő cége fogja építeni. Az a gázszerelő, amelyik kapta a sok vissza nem térítendő, sokmilliárdos állami támogatást a hoteleire, miközben a munkanélküliekre nem jutott pénz (meg nem is akartak nekik adni semmit). 


    Én egyébként hordom a maszkot, mert nem akarok megfertőződni és hülyeség abból politikai izét csinálni. Egyértelmű, és tudományos kutatások tömkelege támasztja alá, hogy 80 %-kal csökkenti a fertőzés veszélyét és ez nem semmi. 


    De tőlem mindenki azt csinál, amit akar, és úgy játszadozik a saját életével, ahogy akar.  


     

    előzmény:
    LANIAKEA (47127)
    2020-08-29  05:27
  24. 2020. augusztus 29. 09:5547128.

    Ezek szerint vírustagadó vagy. Ehhez nem tudok mit hozzáfűzni, nekem más a véleményem erről. 

    előzmény:
    LANIAKEA (47127)
    2020-08-29  05:27
  25. 2020. augusztus 29. 05:2747127.

    Bennem erős kétségek vannak azzal kapcsolatban, hogy ez a sok "nagyszerű" ember karanténba került, ne adj Isten, megfertőzödött... Addig sem azzal foglalkozik mindenki, hogy hol is miből nyaralt Szíjjártó. Vagy mifasznak vettünk horkolást csükkentő, amúgy aránytalanul drága és felesleges mennyiségű "lélegeztető"gépet.


    Figyelj csak hülye magyar! Minket is fertőz a vírus! Mi is veszélyben vagyunk! Úgy ám! Ne már megkérdőjelezed az igazságtartalmát annak, amiket mondunk! Ja! Focizni lehet, húszezer embe mehet stadionba (amit jócskán túlárazva építettünk fel neked), bár, időnként a fejedre szakadhat belőle egy-egy darab... Ezekkel ne foglalkozz, MI megbetegedhetünk, az a lényeg! NEKÜNK nem kell maszk sehol, TE hordjad! RÁD minden korlátozás vonatkozik, RÁNK semmi!


    Meg is érdemeljük a sorsunkat!

    előzmény:
    pannacotta2 (47121)
    2020-08-28  19:57

Címlap

top