Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba
 
Kedves Fórumozók!

Felhívjuk figyelmeteket, hogy a politikai topikokat csak a jogszabályokban kötelezően előírt mértékben moderáljuk, ezért itt fokozott a személyeskedés, vita, anyázás veszélye. Aki ezekbe a topikokba ír, illetve ezeket olvassa, készüljön fel lelkileg, és húzzon vastag bőrt a várható virtuális pofonok ellen, mert a moderátorok itt NEM törlik a bántó hangvételű hozzászólásokat, ha azok nem sértenek személyiségi jogokat, vagy egyéb jogi előírásokat.

A moderálással kapcsolatos további részletek a Felhasználási Feltételekben (http://www.nlcafe.hu/felhasznalasi) olvashatók.

Üdv: a moderátorok
Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba

Már tényleg jobban élek

Reszka
Létrehozva: 2010. Április 29. 20:06

AMIÓTA MEGTÖRTÉNT A 2010-ES VÁLASZTÁS MAGYARORSZÁGON,

 és hatalmas fölénnyel nyert a polgári oldal, 

 ÉN TÉNYLEG JOBBAN ÉLEK:

 minden reggel, mikor felébredek, jó kedvem van;

 akárha nyaralnék.

 - Jó kedvem van, mert megszűnik végre a modern rabszolgasorban való tartásunk,  kizsákmányolásunk;

 - Jó kedvem van, mert lehetek végre nyíltan, önmagamat felvállalva normális értékrendű, normális nemi identitású MAGYAR;

 - Jó kedvem van, mert végre nem köpnek ránk erdélyi testvéreink ; 

- Jó kedvem van, mert úgy gondolom, végre eltűnik a rádióból az "emeregykosutrádió" szöveg, és végre "Magyar Kossuth-rádió"  lesz a neve; 

- Jó kedvem van, mert végre negyvenévi szolgálat után elmehetek nyugdíjba, 57 évesen.......  

Szóval, jó kedvem van.  

Ha Nektek is jókedvetek van, és leírnátok, miért, ide várlak Titeket.    

  1. 2020. szeptember 2. 20:1047201.

    "Volt gyógymód…"


    A covid-19 ellen nincs gyógymód. Majd térjünk arra vissza, amit írsz, ha lesz.  


     

    előzmény:
    LANIAKEA (47199)
    2020-09-02  20:04
  2. 2020. szeptember 2. 20:0847200.

    Visszatérnék az iszonyatos összegű közpénzből Kínától megvásárolt 16 ezer darab ún. lélegeztetőgépre (amelyek amúgy az alvási apnoe kezelésére szolgáló gépek, de sebaj), mint tudjuk, durván korrupciógyanús ez a beszerzés is. És nemcsak azért, mert maga az Állami Ellátó Központ fele árért vásárolt ugyanilyen gépeket (de minek? ha egyszer maga a kormány is vásárolt 16 ezer darabot, ami bőven sok), hanem azért is, mert Olaszországnál több, mint tízszer, Németországnál pedig ötvenszer (!) magasabb árat fizettünk értük. 


    Az az indok tehát, hogy nehéz volt a járvány csúcsán ezeket beszerezni, a nyugati országokra ezek szerint nem vonatkozott, mert ők is akkor vettek, ennyivel olcsóbban. 


    Utóbb kiderült, hogy 6.000 darabot nem is Kínából vettünk, hanem a malájoktól, 170 milliárdért. 


    Az Európai Únió tagállamai közül is kiemelkedik Magyarországnak a lélegeztetőgépekre költött beszerzése, már ami a bekerülési költséget illeti. 


    Németország a magyarokénál kétszer nagyobb össztömegű (1014,3 tonna) eszközt szerzett be kevesebb, mint a magyar ár tizedéért (30,7 millió euroért),  Hollandia szintén nagyobb össztömegű (582,3 tonnányi) eszközt vásárolt a magyar beszerzés kevesebb, mint harmincadáért (13,7 millió euroért), Olaszország nagyjából ugyanakkora össztömegű (551,8 tonnányi) eszközt vásárolt, mint Magyarország, amiért kevesebb, mint a magyar ár tizedét fizették ki. 


    Szlovénia ugyanezt a típust vette meg, mint mi, alacsonyabb áron, de ott már ezért is korrupciót kiáltottak.


    Korábban Orbán 8.000 lélegeztetőgépről beszélt, ehhez képest 16.000-et vásárolt a már említett, túlzott, sokszoros áron (pont úgy, ahogy a hazai közbeszerzések folynak), és ehhez nem árt hozzátenni, hogy még erre a 8.000-re sincs megfelelő számú szakember, nemhogy a többire, aminek a sokszoros árát kidobtuk az ablakon, merthogy el fogja őket Orbán ajándékozgatni, ahogy tette a maszkjainkkal és más védőeszközeinkkel is.   


     

  3. 2020. szeptember 2. 20:0447199.

    Egy fiatal ördög az öregnek:
    -Hogyan küldtél ennyi lelket a pokolba?
    Az öreg:
    -A félelmen keresztül!
    A Fiatal:
    - Csak így tovább! Mitől féltek? Háborútól? Éhínségtől?
    Az Öreg:
    -Nem… Egy betegségtől.
    A Fiatal:
    - Nem lettek betegek? Nem haldokoltak? Volt gyógymód?
    Az öreg:
    …megbetegedtek. Meghaltak. Volt gyógymód…
    A fiatal:
    -Nem értem.
    Az öreg:
    -Ők tévedésből azt hitték, hogy az egyetlen dolog, amelyhez ragaszkodniuk kell bármi áron, AZ ÉLET! Nem ölelkeztek… nem köszöntötték egymást… Eltávolodtak egymástól! Kerültek minden emberi érintkezést… Minden emberit. Elfogyott a pénzük. Elveszítették a munkáikat. De ők azt választották, hogy féltik az életüket, még akkor is, ha kenyérre nem futja. Mindent elhittek, amit hallottak, olvasták a híreket és vakon elhittek mindent, amit olvastak. Feladták a szabadságot. Nem mentek el sohasem otthonról. Sehová nem mentek. Nem látogatták a családjaikat és a barátaikat. A világ egy nagy koncentrációs táborrá változott önkéntes rabokkal. Mindent elfogadtak. Csak hogy túléljenek egy újabb nyomorult napot.
    Nem éltek. Minden egyes nap meghaltak. Így könnyű volt elrabolni a nyomorult lelküket…


    C.S. Lewis – „Egy öreg ördög tanácsai egy fiatalabbnak” c. könyvéből, amely 1941-ben íródott.
  4. 2020. szeptember 2. 19:1947198.

    Abban cseppet se lehetsz biztos, hogy anélkül is meghaltak volna. Miért is? 


    Járvány (pandémia) fogalma = fertőző betegség általi megbetegedés (esetleg halál), amely egyszerre sok embert fertőz meg, ha pedig mindez több földrészen is érinti az embereket, akkor világjárvány.


    Azok az emberek, akiknek a halálát feltételezed, szintén fertőző betegségekben hunytak volna el? Milyen alapon írod ezt? 


    Nem értem, miért vagy ezekben biztos.


    A járvány ráadásul nem függ attól, hogy hány embert ér el, akár már 10 ember fertőző megbetegedése is lehet járvány, nem ettől függ, hanem a fertőzéstől. 


    A rák, amely a legtöbb halálesetet okozza, nem járvány, mert nem fertőzés okozza. És semmilyen összefüggésben nincs járványokkal.  


    Fertőző betegség pl. az influenza (amit nem is koronavírus okoz), abban pedig jóval, nagyságrendileg jóval kevesebben halnak meg, tehát a covid-19 súlyos járvány. 


    Fertőző betegség volt a pestis, amelyet egy baktérium okozott (és az sem koronavírus, sőt, nem is vírus), és a kora középkortól úgy az 1800-as évekig sok hullámban vissza-visszatérve emberek millióinak halálát okozta.   


    A fertőzés pedig nem más, mint egy idegen kórokozó megtelepedése az emberi szervezetben, a kórokozó a gazdaszervezetet használja arra, hogy szaporodjon (ezért is nem tartják élőlénynek, mert önállóan nem tud szaporodni, amúgy minden más tekintetben tulajdonképpen az). A vírusok (abból is sokféle van) a legkisebbek az ilyen kórokozók közül és nem képesek tartósan életben maradni a gazdaszervezet nélkül. 


    Ezért is szörnyű, hogy a covid-19 képes fertőzni néhány (kevés) nap elteltével felületekről is.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (47197)
    2020-09-02  17:27
  5. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2020. szeptember 2. 17:2747197.

    Ez a járvány évente 1000 emberből egy ember halálát okozza. (Nálunk több ezerből egy.) Ezen ezredikek egy része az alapbetegségébe rövid időn belül a járvány nélkül is meghalt volna. Ilyen adatok mellett mindenki eldöntheti, hogy ezt milyen járványnak tekinti. Súlyosnak én semmiképpen.

    előzmény:
    pannacotta2 (47187)
    2020-09-02  16:04
  6. 2020. szeptember 2. 16:3147196.

    Feladtam. 

    előzmény:
    pannacotta2 (47195)
    2020-09-02  16:30
  7. 2020. szeptember 2. 16:3047195.

    Most meg a képet nem csatolja ez a fórummotor, megpróbálom még egyszer:


     


     

    előzmény:
    pannacotta2 (47194)
    2020-09-02  16:29
  8. 2020. szeptember 2. 16:2947194.

    Aha, határzár, aha:


     

  9. 2020. szeptember 2. 16:2847193.

    "pl az,hogy abbol a penzbol mekkora eros gazdasagot lehetett volna epiteni a 10 ev alatt,amit az orban kormany kapott arrol csak elkepzeleseink lehetne, helyette viszont van a valosag."


     


    Van erről egy kimutatás gazdasági oldalakon, ha akarod, idehozhatom, visszakereshetem. 


    Aszerint olyan mértékben kaptunk EU-támogatásokat, mint amilyen egy Marshall-terv volt anno. Persze, korábban sem volt soha ilyen mértékű támogatás.  


    Ezt a történelmi helyzetet persze, nem használta ki az Orbán-kormány, továbbra is ugyanúgy összeszerelő-üzem vagyunk, ahová alig jön működőtőke-befektető, viszont a spanok annyira meghíztak a lopáson, korrupción, ezerszeresen túlárazott közbeszerzéseken, hogy kialakult egy ún. "politikai tőkés" réteg, amely csak ennek a jelenlegi politikai helyzetnek köszönheti a vagyonát, semmi másnak (és nem az elvégzett munkának, ugyan már, öt-hatszorosan túlárazott közbeszerzéseken mindenki csupa jót és szépet tudna felmutatni). 


    Köztük persze, maga az Orbán-család is, hiszen a kormányfő apja cégéből most vettek ki éppen másfélmilliárdos osztalékot, most, a válsághelyzet kellős közepén, de persze, nekik nincs félnivalójuk válsághelyzettől, amíg Orbán a helyén van. Továbbra is szállíthatnak sokszoros áron állami beruházásokhoz. 


    Mészáros Lölő - akit sokan strómannak neveznek és van is benne igazság, lásd később - pl. már a Forbes milliárdos listáján is szerepel. 


    Hogy miért is stróman? Mert ugyanilyen volt Simicska is, Spéder is, akiket kicsináltak és akik "önként és dalolva" olcsón váltak meg a vagyonuktól, mégpedig a tűzhöz közeli emberek javára, tehát szépen (részben) visszaadták a belső körnek azt, amit kaptak és mi ez, ha nem strómanolás. 


    Magyarországot egy gazdasági vállalkozás vezeti, ahol ez a szempont az elsődleges, és ahol nem törődnek az ország lakosságával, csak annyiban, hogy fizessék az adót, köztük a világbajnok áfát, akkor is, ha éppen munka nélkül vannak, amelyben az állam semmit sem segít. 


     


     

    előzmény:
    johnny23 (47184)
    2020-09-02  13:31
  10. 2020. szeptember 2. 16:2047192.

    "nem a szocikrol szol ez, hanem miden politikusrol."


     


    Ezt írtam én is, tökmindegy a pártállás, ha rosszul vezetik az adott országot. 


    Mostanában itthon nagyon sok ember éhezik, mert nem kapnak munkanélküli ellátást, és mert a kormány a spanjait tömi, a sportberuházásokat erőlteti, a Várba költözést preferálja, külföldi (!) sportegyesületeket segélyez, mindezt sok-sok-sok milliárdokért, amely beruházások egyébként napról napra többe is kerülnek, míg akár meg nem duplázódnak, amire szintén sok példa volt és van. 


    Ez a kormány csődöt mondott a válságkezelés kapcsán. Semmi mást nem tud, minthogy az önkormányzatoktól elveszi a pénzt, a forrásaikat, hogy aztán Mészárosok hízzanak belőle, holott az önkormányzatok voltak az egyetlenek, amelyek gondoskodtak a rászorulókról (bérleti díjakat engedtek el, mind munkanélkülieknél, mind vállalkozóknál, hogy ne kelljen felszámolniuk emiatt a vállalkozásaikat, segélyeztek többszörös mértékben, mint korábban, rengeteg pénzt költöttek védekezésre, holott az az állam jogszabályi kötelezettsége lett volna, stb.) 


     


    "Azt meg, mint irtam,hogy amelyik part lop (es mennyit) azt ki kell rugdalni, oldaltol fuggetlenul. "


     


    Ez is teljesen így van, egyetértek. 

    előzmény:
    johnny23 (47181)
    2020-09-02  13:09
  11. 2020. szeptember 2. 16:1547191.

    Johnny, nem tudom, hogy mostanában itthon jársz-e, vagy itthon laksz-e, de csak az elmúlt pár évhez képest is hihetetlenül sokat változott itt a helyzet.


    Először mondják ki közvéleménykutatók (is), hogy az ellenzéknek most van esélye megverni az Orbán-kormányt. És tényleg van. 


    A Fidesznek nincs stratégiája, és eléggé meg is van rémülve, hiszen azért erősíti az elnyomást, számolja fel a független sajtó zászlóshajóját, az Indexet, telepíti rá a sikertelen színházigazgatót a Színművészeti Egyetemre (aki nyíltan el is mondja, hogy szemléletmód-változást akar ott), és még sorolhatnám, miféle hibás intézkedéseket hoznak napról napra, és még a járvány kapcsán is csődöt vallottak (2008-2009-ben volt ugyanilyen a gazdasági helyzet, akkor persze, a kormányfőt okolták, most meg nem okolják, pedig most is külső oka van). 


    Most, a járvány alatt soha nem látott esélye lenne a Fidesznek fordítani, de ezt is elpuskázzák és ott vannak a haverok, akiket gusztustalanul preferálnak mások terhére, szóval, ott folytatják, ahol abbahagyták, viszont most élesebb a helyzet és jobban figyelnek is az emberek már az ilyesmire. 


    Ami a "megmentést" illeti, azon már mindenki átlát. Mondom, régen voltál itthon. 


    Ma éppenséggel az önkormányzati dolgozók sztrájkolnak, szerintem nem igazán olvasol erről kormányhű médiában. 

    előzmény:
    johnny23 (47179)
    2020-09-02  12:54
  12. 2020. szeptember 2. 16:0947190.

    Ez már nem trollkodás, hanem tehetetlen kapálózás amiatt, hogy nem lett igaza. Ilyen egyszerű. És nemcsak ebben.


    Ez is intelligencia kérdése. 

    előzmény:
    johnny23 (47178)
    2020-09-02  12:46
  13. 2020. szeptember 2. 16:0747189.

    Én nem tartom a korrupciót mint kampánytémát hatástalannak. Sőt, még témaként sem az. Láthattad a Borkai-esetnél, amikor nagyjából századrangú volt az, hogy mi történt a jachton (azon csak nyálaztak némelyek), de milyen erősen kiborult a liszt a győri korrupciós történetekről, jujuj. 


    Azóta pedig már jónéhány újabb is van. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (47185)
    2020-09-02  14:31
  14. 2020. szeptember 2. 16:0647188.

    2-es. 


     


    Az 1-es egyáltalán nem jellemző egy kirekesztő, helyenként rasszizmussal terhelt, ilyen ösztöneiben jól vezethető néphez, mint amilyen a magyar.


    A 3-as sem, itt túlságosan erős a hagyományokhoz ragaszkodás. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (47185)
    2020-09-02  14:31
  15. 2020. szeptember 2. 16:0447187.

    Ha jól emlékszem, korábban pont te hasonlítottad az influenzához a haláleseteket, akkor még alig volt covid-19-es, az influenzáé pedig egy év alatt nagyjából 100.000 a világban. 


    Ehhez képest a covid már 800.000 felett tart és még nemhogy nincs vége az évnek, de most jön a java. 


    Ilyen számok egy nagyon kiterjedt, súlyos járványt jelentenek. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (47186)
    2020-09-02  14:40
  16. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2020. szeptember 2. 14:4047186.

    Járványtagadók? Egy új fogalom született? :-)


    Én vajon járványtagadó vagyok, ha azt mondom,  hogy a világon idén ~8 727 527 ember halt meg fertőző betegségekben. Igaz, hogy 8 millióan többféle betegségekben haltak meg, és "csak" a "föle" ebben az egyben, de a 8 millióról szinte szó sem esik.


    Hogy hányan fertőződtek meg, egy fontos adat, de ennél sokkal fontosabb a halottak száma. Ez a vírus az emberiség ~0,1 %-át vitte el. E mutató hazai viszonylatban jóval kisebb. Komolyan kell venni, védekezni kell, de... szerintem a kormányunk ezt a problémát jól kezeli (még akkor is, ha mögötte egy jól átgondolt kampánystratégia is áll). Hibátlanul senki sem dolgozik, viszont nem esünk át a ló egyik oldalára sem. Ami a dolog "egyéb" vetületeit illeti, az meg a megszokott "politikusi attitűd".

    előzmény:
    pannacotta2 (47176)
    2020-09-02  10:06
  17. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2020. szeptember 2. 14:3147185.

    Vajon a magyar népre melyik állítás igaz?


    1. Megbocsátó és toleráns


    2. Korrupcióban szocializálódott


    3. Érzékenységi súlypontjai jó kommunikációval áthelyezhetők


    Esetleg mindhárom? Egy negyedik vagy ötödik? Minden esetre a korrupció, mint kampánytéma szinte hatástalan. Nem is értem, miért ezen lovagol az ellenzék. Egy-két mindenkit közvetlenül érintő témára kellene koncentrálni (pld. egészségügy), a többit meg hagyni a fenébe, vagy legalábbis nem azonos szinten kezekni a hatásos témákkal.

    előzmény:
    johnny23 (47183)
    2020-09-02  13:22
  18. 2020. szeptember 2. 13:3147184.

    tehat csak azt akartam irni,hogy nagyon fontos tudni,hogy az ember milyen ertekek szerint valaszt -
    de csak akkor,ha meg van az a minimum amit produkal egy kormany.

    olyan meg sosincs,hogy jo kormanyzas, mert az relativ - sajnos.
    minden ami tortenhetett volna az csak teoretikus.
    pl az,hogy abbol a penzbol mekkora eros gazdasagot lehetett volna epiteni a 10 ev alatt,amit az orban kormany kapott arrol csak elkepzeleseink lehetne, helyette viszont van a valosag.

    max gazdasagi meroszamok vannak segitsegul, meg altalanos tarsadalmi meroszamok,de azok is fentiek szerint relativak. Merlegelnie kell(ene) tudni a magyarnak, csakhat nem tud. A demokraciaban a liberalizmusban pont az a jo,hogy magadnak valasztod meg a sarokszamaidat,mertekeidet, nem egy szutykos putyin vagy orban mondja meg,hogy mi a jo.

    csak fel kene tudni hozza noni,ami a magyaroknak nem megy...

    előzmény:
    johnny23 (47183)
    2020-09-02  13:22
  19. 2020. szeptember 2. 13:2247183.

    de,fontos a jobb es bal oldal meg liberalis oldal (mert az egy harmadik,csak a fidesz osszemossa).

    Van - kellene lennie -  nemzeti minidmumnak. ami nem nemzethy hanem az orszag kulturajahoz merten egyre novekvo.
    ilyen a korrupcios, 100 millanal tobbet lopsz a kozosbol logni fogsz. ha pedofil kovet vagy 10x nagyobb buntetest kapsz mint egy sima pedofil,mert valszeg a hatalmaddal is visszaeltel. Stbstb, jogilag is megfogalmazhato ez a minimum,de inkabb moralis egysegre gondolok.

    előzmény:
    pannacotta2 (47172)
    2020-09-01  08:40
  20. 2020. szeptember 2. 13:1747182.

    amugy meg hibazni es allaspontot valtoztatni is lehet, de akkor nyugodtan mondd ki. ne ugy csinald a sasszezast, mint orban,hogy sunyin.


    ird ki, hibaztam, rosszul lattam a helyzetet es belatom hogy ez meg ez es az meg az nem jo. es emez meg emez fontos nekem es ezert megvaltoztatom az allaspontom.

    en is mondtam rosszat, pl amikor eltolcsy kamatcsokkentesbe kezdett, akkor a korabbi jegybank allaspontjan voltam (a devizahitelesek miatt) ,hogy az nem jo stbstb.
    aztan megiscsak belattam,hogy az szin fuggetlenul egy altalanosan jo lepes volt (az amugy fidesz csicska jegybankelnoktol)


    hat sorry ,de ezt vissza lehet keresni:)

    előzmény:
    unger1 (47169)
    2020-09-01  08:02
  21. 2020. szeptember 2. 13:0947181.

    de. te ko kemeny fideszes vagy. vissza lehet olvasni. 
    egyszer sem lehetett olyat latni,hogy "de szar ez az intezkedes" - akkor mindig inkabb kussoltal. 




    "megtanultam svédországban és pont a szociktol "
    hat akkor eleg rosszul tanulsz, nem a szocikrol szol ez, hanem miden politikusrol.


    van a kampany igeret - 4 ev mulva meg megnezzuk,hogy azokat hogyan valtottak be.
    olyan nincs,amit a fidesz scinal(t),hogy "folytatjuk".
    Borisz is egyszeru igerettel nyert amit az egyszerubbek felfogtak - szemben a labourral (szocikkal,mondhatni) aki (Corbyn) meg ossze-vissza hazudoztak a kardinalis kerdesrol,hogy kilepni - nem lepni.


    jegyzem meg, adolf is eltitkolta ,hogy mit akar csinalni a zsidokkal. az igeret a buta videkieknek szolt,akiket nem erdekelt,hogy hogyan, de a megtakaritasaik a jovojuk ne legyen hamuva a gazdasagi vilagvalsag miatt.
    (amit hitler szerint a bankok okoztak,hitler szerint pedig a bankok a zsidoke  - holott ez egyik sem igaz vagy csak reszben igaz. pont ahogyan orbannal is, reszigazsagokra populista egyszeru szlogenekkel vezette meg az egyszeru szavazot)
    Szoval ez nem ujkeletu.
    4 ev utan meg kell nezni adott part mit igert es lehetosegeihez merten mit csinalt. 

    Azt meg, mint irtam,hogy amelyik part lop (es mennyit) azt ki kell rugdalni, oldaltol fuggetlenul. Az a minimum,hogy kozszolgalat az nem a tolvajlasrol szol. Igen, mindenhol van korrupcio es lopas, kerdes,hogy mennyit tur el a nep. Mennyi az annyi. Magyarok jol turik a lopast,mert arra szocializalodtak,hogy "ok okosabbak" majd ok meghackelik a rendszert... :D Az osszes nep,aki ezt valasztja a tiszta verseny helyett az kukaban fog kikotni (moralisan,gazdasagilag,nemzetkozi politika szempontjabol) - idovel. 

    előzmény:
    unger1 (47169)
    2020-09-01  08:02
  22. 2020. szeptember 2. 12:5547180.

    ja,es tenyleg szopjon le a forum motor. nekem is elszallt az irdogalas, csak ctrl-c vel szerencsere vagolapra tettem

  23. 2020. szeptember 2. 12:5447179.

    nem ertem mit nem ertesz a fidesz strategian?
    eddig is latszat intezkedesek voltak (nem minden,de) nagyon sok teren. ez is egy ilyen kommunikacios dolog.

    valszeg kampanyt epitenek fel oszre,ohgy igy meg ugy a buta ellenzek (ami sokszor igaz is amugy) es ok a nagy aszok. 

    lesz a "megmentes" kozt olyan lepes is amit jol csinal a fidesz, ezt fogjak kommunikalni,ecsetelgetni a bayer fele tarsasag meg az okosabb ujsagirok erre fele nyalnak a rezsimnek
    -meg lesz arnyoldala a kampanynak, kb olyan antidemokratikus, megmagyarazhatatlan intezkedesek, esetleg orbitalis lopasok, amik csak par fulet pendit meg, es a mediazaj azt is elnyomja.
    igy a meglevo fideszesek benyelik mint a torkos borz,ahogy szoktak



    előzmény:
    unger1 (47175)
    2020-09-01  21:24
  24. 2020. szeptember 2. 12:4647178.

    trollkodunk,trollkodunk? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_491524 (47177)
    2020-09-02  10:34
  25. Torolt_felhasznalo_491524
    Torolt_felhasznalo_491524
    2020. szeptember 2. 10:3447177.

    Elszállt a hozzászólásom, és nem értek annyit, hogy újraírjam.


    Szóval szimplán csak sok boldogságot kívánok a szerelmeseknek, meg azt, hogy dögöljenek meg!

Címlap

top