Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba
 
Kedves Fórumozók!

Felhívjuk figyelmeteket, hogy a politikai topikokat csak a jogszabályokban kötelezően előírt mértékben moderáljuk, ezért itt fokozott a személyeskedés, vita, anyázás veszélye. Aki ezekbe a topikokba ír, illetve ezeket olvassa, készüljön fel lelkileg, és húzzon vastag bőrt a várható virtuális pofonok ellen, mert a moderátorok itt NEM törlik a bántó hangvételű hozzászólásokat, ha azok nem sértenek személyiségi jogokat, vagy egyéb jogi előírásokat.

A moderálással kapcsolatos további részletek a Felhasználási Feltételekben (http://www.nlcafe.hu/felhasznalasi) olvashatók.

Üdv: a moderátorok
Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba

Már tényleg jobban élek

Reszka
Létrehozva: 2010. Április 29. 20:06

AMIÓTA MEGTÖRTÉNT A 2010-ES VÁLASZTÁS MAGYARORSZÁGON,

 és hatalmas fölénnyel nyert a polgári oldal, 

 ÉN TÉNYLEG JOBBAN ÉLEK:

 minden reggel, mikor felébredek, jó kedvem van;

 akárha nyaralnék.

 - Jó kedvem van, mert megszűnik végre a modern rabszolgasorban való tartásunk,  kizsákmányolásunk;

 - Jó kedvem van, mert lehetek végre nyíltan, önmagamat felvállalva normális értékrendű, normális nemi identitású MAGYAR;

 - Jó kedvem van, mert végre nem köpnek ránk erdélyi testvéreink ; 

- Jó kedvem van, mert úgy gondolom, végre eltűnik a rádióból az "emeregykosutrádió" szöveg, és végre "Magyar Kossuth-rádió"  lesz a neve; 

- Jó kedvem van, mert végre negyvenévi szolgálat után elmehetek nyugdíjba, 57 évesen.......  

Szóval, jó kedvem van.  

Ha Nektek is jókedvetek van, és leírnátok, miért, ide várlak Titeket.    

  1. 2020. szeptember 3. 20:3647226.

    Jut is eszembe, Adagio, tavasszal is elhamarkodtad, amikor azt írtad, hogy az influenzába többen halnak bele, az első egy-két hét után. 


    Azóta kiderült, hogy már most, szeptemberben nagyjából az influenza okozta halálozások tízszeresénél tartunk, és még nem látszik a vége. 


    Azért pár nap alatt ne akarj törvényszerűségeket megállapítani.


    Teljesen egyértelmű és köztudott, hogy a vírus közösségben terjed leginkább, nyilvánvalóan, és szoros közösségben ezen a nyáron a fiatalok voltak (bulik, táborok, bandázások orrba-szájba), míg az idősebbek jobban vigyáztak magukra. Ezért most a fiatalabbak érintettek. Hogy közülük hányan fognak meghalni, az még nem tudott. De tény, hogy az ő egészségi állapotuk eleve jobb, és egyelőre csak az ember saját maga tudja legyőzni a kórokozót, ha bejut a szervezetébe, más gyógymód nincs.


    Viszont hogy hány  ember fogja tőlük elkapni, az a jövő zenéje, főleg, hogy nincs megfelelő (és persze, ingyenes) tesztelés, mint más országokban. 

    előzmény:
    pannacotta2 (47224)
    2020-09-03  20:28
  2. 2020. szeptember 3. 20:3247225.

    Kivel értesz egyet a félelem kapcsán? Szerintem felesleges félni olyasmitől, amit nem lehet befolyásolni. 


    Nem rettegés és nem félelem az, ha felelősen viseltetik az ember a többi ember irányában, őket is védi, amikor óvatos és óvintézkedéseket tesz. 


    Rettegésnek és félelemnek azok nevezik általában, akiket ma járványtagadónak hívnak, és akik álláspontja csak egy lépésre van attól, hogy a föld lapos. 


    De ilyen konteók mindig is voltak a világon, és sajnos, nálunk a kormányzat sem annyira következetes, hogy ez másképp legyen, sőt, maga a kormányzat segíti elő, hogy ilyen agyament konteók legyenek. 


    Félni felesleges, viszont a harcot fel kell venni a kórokozó ellen és ez egyedül és kizárólag az emberen mint egyénen múlik.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (47223)
    2020-09-03  20:01
  3. 2020. szeptember 3. 20:2847224.

    Csakhogy  már régesrégen nem igaz, hogy az idős, krónikus betegeket sújtja. Épp ma írtam le, hogy az új fertőzéseknél az átlaglétszám - Magyarországon - 32,5 év. 


    Valami nagy félreértésben vagy és persze, tájékozatlan is. 


    Külföldön sokhelyütt eleve nem az idős korosztályra éleződött ki a dolog. 


    Azt is leírtam - de látom, írni szeretsz, olvasni nem -, hogy elsősorban azért volt az idős korosztály érintett, mert az olyan zárt közösségekben aratott a vírus, ahol ők vannak. Épp ma írtam le ezt is. 


    A tengerentúlon meg kifejezetten a sokkal fiatalabbak haltak bele a covidba. 


    Nyilvánvaló, hogy az emberi szervezet ellenálló képességén múlik az, hogy belehal-e valaki, vagy sem, ez az immunitási képesség pedig gyengül az életkor előrehaladtával.  


    És arról a 39 éves fiatalemberről mi a véleményed, akinek semmiféle alapbetegsége nem volt, de beteghordóként jó alaposan megkapta, aztán kórházi fertőzés lépett fel nála és abba halt bele? Talán ő nem élhetett volna még évtizedeket? Nem, nem a kórházi fertőzés vitte el, hanem a covid és a kórházi fertőzés együtt és mindkettőnek a kiindulópontja az volt, hogy covidos. 


     Valami szörnyű nagy félreértésben vagy és nem is olvastál utána. De lehet csemegézi a magyar covid-halottak közül is a hivatalos oldalról. 


    A 615. férfi betegnek, aki elhunyt és 68 éves volt (még nem lehet azt mondani a mai világban, hogy annyira, de annyira idős) semmiféle (!) alapbetegsége nem volt, csak a covid vitte el. 


    Az 580 sz. férfi beteg 51 éves  volt és magas vérnyomásban szenvedett, ami egy általános népbetegség Magyarországon (szerencsére, engem nem sújt, de tudom, hogy így van). Indokolt volt, hogy meghaljon ilyen idős korban és nem kár érte?


    Hogy a mostani egy ún. 2. hullám-e vagy sem, az nem eldöntött kérdés. A vírusok is szoktak gyengülni. Igaz, most kevesebb a halott, viszont több lesz a fertőzött, ez ma már biztosra mondható. 


    És ha több a fertőzött, akkor a tünetmentes fertőzöttek több  embernek adják azt át, mint eddig, és így sokkal-sokkal nagyobb a valószínűsége annak, hogy olyannak is átadják, aki aztán nem tudja legyőzni és belehal. 


    Mivel most indul ez a folyamat, kár előre jósolgatni, hogy mi fog történni és ki hogyan fog belehalni, vagy sem. 


    Ez az ún .2. hullám még nagyjából egy hete van, de látom, már meg vagy győződve mindenféle törvényszerűségekről.  


     


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (47222)
    2020-09-03  19:45
  4. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2020. szeptember 3. 20:0147223.

    Még egy gondolat: Messze egyetértek azzal, hogy ez a járvány már nem az életről és a halálról szól, hanem a félelemről. A gondolat jut eszembe, miszerint nem az a fontos, hogyan halunk meg, hanem hogy hogyan élünk.

  5. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2020. szeptember 3. 19:4547222.

    Abban semmi "kvázi" nem volt, az idős, kórházban fekvő, krónikus betegekért is kár. Minden élet fontos.


    Ez nem változtat azon a tényen, hogy főként az idős, krónikus betegek haltak bele a fertőzésbe. Leírtam, hogy amit ezzel kapcsolatban mondtam, hagyjátok figyelmen kívül, nem arra alapul a járvány súlyosságának megítélése. Az csak egy járulékos dolog a súlyosság szempontjából. (Szerintem a súlyosság megítélésekor az sem elhanyagolható tényező, hogy a kórokozó milyen korosztályt sújt.) Jó érzéketek van ahhoz, hogy a kevésbé lényeges dolgokat ragadjátok meg, és "kvázi" fordításokat eszközöljetek.


    Igen, fiatalok is belehalnak, de nem ez a jellemző. Ezt támasztja alá az is, hogy a 2. hullám már a fiatalokat fertőzi, de a halálozási ráta messze elmarad az 1. hullámétól.


    Szóval ez a járvány azért nem súlyos, mert relatíve kevés áldozatot követel. Hazai viszonylatban ~600 halott fél év alatt nem egy ijesztő szám. Ezért nem félnek tőle sokak, és ezért próbálják élni a megszokott életüket. Ez az én véleményem, amivel nem kell egyetérteni. Amúgy én sem félek tőle, de ettől még belehalhatok. A maszkot ennek ellenére viselem, és figyelek másokra.


     

    előzmény:
    pannacotta2 (47221)
    2020-09-03  16:37
  6. 2020. szeptember 3. 16:3747221.

    Nem szokásom "lavírozni"  a témában, sem politikusi stílusban, sem másképp. Ez továbbra is baromi sértő.


    Mivel te korábban azt írtad, hogy - nem ezekkel a szavakkal, de mégis - tulajdonképpen amúgyis meghalnának azok, akik meghaltak (kvázi nem is kár értük, nekik már úgyis mindegy volt), kezdetben ebben merültem el (és még unger is). 


    És még te tartasz engem inkorrekt beszélgetőpartnernek, ugye? Akkor te mi vagy? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (47220)
    2020-09-03  13:39
  7. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2020. szeptember 3. 13:3947220.

    Isten őrizz, hogy szidalmazzalak! A politikusok tudnak így "lavírozni" egy témában.


    Én nem tagadom a járványt, és szerintem az sem tagadja, aki nem visel maszkot, vagy ilyen irányú kijelentést tesz. (Persze akad közöttük, aki szó szrint érti a kijelentést.) Ők a súlyosságát kérdőjelezik meg, és közöttünk is ebben a kérdésben van nézetkülönbség.


    Ha egy kórokozó egyénről egyénre terjedve megbetegedést okoz, már járványról beszélhetünk. Talán van egy kulcsszó: a tömeges. Ez elég relatív fogalom, egy arra hivatott ember dönti el (de talán le is van írva), hogy mit tekintünk tömegesnek. Ez a vírus biztosan kimeríti a tömeges megbetegedés okozásának kritériumát, vagyis járványt idéz elő.


    Más kérdés a járvány súlyosságának megitélése. Talán arra is vannak hivatalos irányelvek, de ez még szubjektívebb dolog. Én azt gondolom, hogy ha két véglet közé kell ezt a járványt pozicionálni, akkor a mérsékelt jelző illik rá. Miért?


    E járványt előidéző kórokozónak szerintem két fő jellemzője van. Az egyik, hogy mennyire fertőz, a másik, hogy milyen mértékben okoz halált, vagy tartós egészségkárosodást.


    Egy kórokozó hiába fertőzi meg villámgyorsan a föld teljes népességét, ha csak néhány száz ember halálát okozza, és hiába terjed lassabban, ha minden fertőzött meghal. Ismét a két végletre utalva mondom azt, hogy ez a járvány szerintem nem súlyos, a közepes alá pozicionálható. Persze ez sokkal összetettebb kérdés, hiszen egy járványnak számos hatása van. A gazdasági hatását jóval súlyosabbnak tartom, mint az egészségügyit.


    Én folyamatosan a súlyosság megitéléséről beszélek, te pedig a járvány fogalmát definiálod, a kérdésemre tipikusan politikusi választ adsz. Ezen mosolyodtam el, és ezért írtam azt, amit írtam. Egyáltalán nem bántó szándékkal! 

    előzmény:
    pannacotta2 (47216)
    2020-09-03  09:01
  8. 2020. szeptember 3. 12:4247219.

    Unger, sikerült beadni a kérelmet a kormányablakhoz? És mit mondtak, mikor lesz eredmény? 


    És kiskutyát sikerült találni?   

  9. 2020. szeptember 3. 12:4047218.

    A Népegészségügyi Központ közzétette, hogy további többezres fertőzés (vagy megbetegedés) várható a közeljövőben és elsősorban a fiatalabb korosztály tekintetében.


    Az új fertőzöttek átlagéletkora 32,5 év. 


    Ők aztán bárkinek továbbadhatják, akkor is, ha esetleg ők maguk legyőzik. De már ismert az is, hogy ez a vírus mindenféle szövődményeket is okoz, amikbe ugyan az ember nem hal bele, de mindenféle káros következményekkel jár a jövőre nézve. 


    Tavasszal a zárt közösségekben terjedt a vírus: idősotthonokban, kórházakban, stb., ezért volt annyi idős beteg és idősek közötti haláleset. És viszonylag ezért is volt könnyű legyőzni, mert a zárt közösségekben könnyebb volt megfogni és azokon a helyeken valamennyire legyőzni, a terjedést megállítani. 


    Most azonban nem így működik a dolog, bulikban, partykon, gólyatáborokban, nyaraláskor, közösségi életben adják-veszik egymásnak a főleg fiatalabbak, ennek egyelőre beláthatatlanok a következményei. A focimeccseket már meg sem említem. 


    Mindez részben elkerülhető lett volna óvatossággal, maszkviseléssel, személyi higiéniával, de azért erősen hibás az is, hogy korábban ezt csak idősek megbetegedésének titulálták (lásd: idősáv, aminek semmi értelme nem volt), így a fiatalok magasan nem törődtek az egésszel. És teljesen elhagyták a maszkviselést is. 


    Most kezd az állam bácsi rendészeti intézkedéseket alkalmazni erre, bár egy kicsit megint későn. 


    Uff, én szóltam. 


      

  10. 2020. szeptember 3. 10:1047217.

    Még egy-két szót a témáról:


     


    Ahhoz, hogy a tömeges fertőződés elkerülhető legyen, tesztelni kell. A tesztek kimutatják, hogy ki fertőződött meg (akár teljesen tünetmentesen), tehát ki az, aki terjesztheti a vírust, akaratán kívül is. Őt 2 hétre karanténba teszik, de a gazdaság azért működik tovább és az iskolákat se kell bezárni, a vírus mégsem terjed így, a tünetmentes fertőzött nem fertőzi tovább a környezetét, és az újabb fertőzöttek sem.   


    De Magyarországon ez is másképp van.


    Nyugaton, pl. a németeknél már felfedezték azt a nagy igazságot, hogy a széles körű tesztelés akadálya a vírus terjedésének, hiszen ki lehet kapni az illetőket a közösségből, ezért kivétel nélkül mindenki kérheti a tesztelést, akár van tünete, akár nincs, és az ingyen van. 


    Magyarországon ezzel nem foglalkozik így senki - még deklarált fertőzöttek kontaktkutatását se végzik el rendesen, dehogyis -, és ha valaki tesztelést kér, azt csak nem állami egészségügynél teheti, nagyon drágán, nálunk a legdrágább az egész Únióban az ilyen  tesztelés. 


    Az állam csak klinikai eseteket tesztel, senki mást, és akkor is zömében elmarad a kontaktkutatás, holott az biztosítja, hogy a potenciális fertőzötteket megvizsgálják és amennyiben szükséges, elkülönítsék. 


    A másik fele a lakosságnak az a része, aki nem hajlandó maszkot hordani, mert csakazértsem (gondolom én, nem igazán szeretnek felelősséget vállalni, sokkal kényelmesebb, ha nem teszik és sima tagadásba menekülnek előle). 


    Ha itt kitör a járvány, akkor fele részben a magyar állam (tesztelés), fele részben a lakosság lesz érte a felelős (maszkok elhagyása, járványtagadás).  


     

  11. 2020. szeptember 3. 09:0147216.

    Ezt nem veszem dicséretnek, szerintem szidalom és rá se szolgáltam. 


    A tényszerűséghez ragaszkodom, ennyi az egész. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (47215)
    2020-09-03  05:57
  12. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2020. szeptember 3. 05:5747215.

    Jó politikus lennél. 

    előzmény:
    pannacotta2 (47214)
    2020-09-03  01:20
  13. 2020. szeptember 3. 01:2047214.

    Pedig a járvány a fertőzés terjedését jelenti és nem mást.


    A tünetmentes fertőzött is fertőzött, aki aztán majd jól átadja másnak, ez a más pedig belehal. 


    Ezért járvány a járvány és ezért kell(ene) vigyáznunk egymásra. 


    Sajnos, ahogy Jakab Ferenc is mondja (a pécsi virológus), túl sok lett mára a járványtagadó, akik veszélyeztetik mások életét vagy egészségét. 


    Hát, ha mindenkit megölt volna ez a vírus, akkor már 25 millió halott lenne, vagy inkább több (nálunk sem tesztelnek rendesen és  sokhelyütt másutt sem, tehát az esetleges tünetmentes fertőzöttek száma jóval magasabb lehet), és felérne a spanyolnáthával, de szerencsénkre, nem így van, vannak, akik legyőzik.


    Bár sajnos, még nem tudják a tudósok, hogy miért győzi le az egyik ember, a másik meg nem. De majd ez is ki fog egyszer derülni, még túlságosan új ez a vírus.  


    Odáig már eljutottunk, hogy nem kell krónikus betegség sem, hogy valaki belehaljon, bár az rizikótényező. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (47213)
    2020-09-02  23:15
  14. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2020. szeptember 2. 23:1547213.

    "Meghaltak volna" - rész törölve! Látom ez nagyon eltereli a figyelmeteket a lényegről.


    De nem is csak ez! Megint butaságon vitatkozunk, kár volt belekezdenem. Fogadjuk el egymás véleményét, még ha nem is értünk vele egyet, hiszen azokon nem múlik semmi!


    Te egy járvány súlyosságát a fertőzöttek száma alapján itéled meg, én pedig a halálozási ráta alapján. Ennyi az egész. Abban azt hiszem nincs vita közöttünk, hogy ha ez a vírus minden fertőzöttet megölne, sokkal súlyosabb lenne.

    előzmény:
    pannacotta2 (47210)
    2020-09-02  22:48
  15. 2020. szeptember 2. 22:5747212.

    Mivel képet már korábban sem tudtam betenni, ezért leírom, mi lenne azon, amit így most nem rakok be ide.


    A képen a Titanic utasai láthatóak, már a hajótörés után, süllyedőben, egyesek csónakokban.


    Így beszélnek:


    - a csónak nem véd meg, ki mondta, hogy hatásos? Én nem szállok át.


    - nem is süllyedünk, csak meg van játszva. Agymosottak!


    - nem ismerek senkit, akivel elsüllyedt egy hajó, és megfulladt. Ez kamu!


    - én biztos nem fogom hordani a mellényt, megmondták a Hatalmas átverések csoportban, hogy nem hatásos!


    - az 5G tornyok! Biztosan emiatt jött nekünk a jéghegy!


    - Mi az, hogy át kell szállni? Én döntöm el, hogy mit csinálok! Nekem senki sem fogja megmondani!


    - az emberiség kiirtása megkezdődött! Mi vagyunk az elsők. Most olvastam a Fészbúkon.


    - ez Bill Gécc műve, ő küldte ránk ezt a jéghegyet! Tudom! Előre meg volt tervezve!


    (minden esetleges egyezés a való élettel csak a véletlen műve lehet) 

  16. 2020. szeptember 2. 22:5047211.

    Így van, minden nap ajándék. De nemcsak azért, amit írsz, hanem azért is, mert lehetséges, hogy pont akkor derül ki egy új gyógymód, ami további napokat adhat, nem lehet tudni.


    Reménykedni mindig érdemes, lemondani és feladni viszont soha.  

    előzmény:
    unger1 (47205)
    2020-09-02  22:15
  17. 2020. szeptember 2. 22:4847210.

    Ezt írtad: "Ezen ezredikek egy része az alapbetegségébe rövid időn belül a járvány nélkül is meghalt volna."


    Tekintsem úgy, hogy azt írod, nem kár értük akkor?


    Ráadásul tévedsz, ugyanis mostanában már krónikus alapbetegségek nélkül is belehalnak a covid-19-be (és nemcsak külföldön), tehát teljesen egészségesnek tűnő és fiatalabb emberek is. 


    Akiket meg megfertőz, azokról már ne is beszéljünk, rengeteg a tünetmentes fertőzött. 


    Engem azért az is zavarna, ha tudnám magamról. Ki tudja, mikor akar aktivizálódni a szervezetemben. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (47202)
    2020-09-02  22:03
  18. 2020. szeptember 2. 22:4547209.

    És nem mellesleg, hanem főleg az Ebolának már van gyógymódja. Kitalálták az ellenszerét.


    Sajnos, a covid-19-nek még nem.  

    előzmény:
    pannacotta2 (47208)
    2020-09-02  22:44
  19. 2020. szeptember 2. 22:4447208.

    Mennyivel rosszabb szerinted az Ebola-vírus? Hiszen ebbe is, abba is belehalhatsz. Mi a különbség?


    Járványt okoz mindkettő. 


    Igaz, a covidból jobban felépültek már sokan (de sokszor maradandó, élet végéig tartó károsodással), de a járványnak nem az a fokmérője, hogy mennyire halálos. 


    Hanem az, hogy mennyire fertőző, és ez bizony az, nagyon. Már megint 1 felett van a reprodukciós ráta Magyarországon is. És ez még csak a kezdet.     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (47206)
    2020-09-02  22:34
  20. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2020. szeptember 2. 22:4047207.

    Neked igen. És neki? Sajnos láthattam a lassan elfogyó élet keservét, és a hirtelen, gyors halált. Beszélhetünk erről is, de nem ez a járvány kulcskérdése.

    előzmény:
    unger1 (47205)
    2020-09-02  22:15
  21. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2020. szeptember 2. 22:3447206.

    Inkább október-november. A vírus azóta terjed.


    Arról, hogy krónikus betegségben szenvedő idős emberként nekem mi lesz fontos, még nem tudok nyilatkozni. Ez majd akkor derül ki, hacsak nem halok meg korábban és váratlanul.


    Mindemellett ha csak a tényekre szorítkozunk, akkor sem beszélhetünk egy súlyos járványról. Persze csak szerintem, ami szubjektív. Ha az ebola terjedne így, na az már súlyos járvány lenne, de hát minden relatív.

    előzmény:
    unger1 (47204)
    2020-09-02  22:10
  22. 2020. szeptember 2. 22:1547205.

    Az a kis idö.......én 30 év házasság után ott ültem a feleségem betegágya mellet amikor már az utolso napokban haldoklott...nemvoltak fájdalmai, beszélt néha zavarosan,de lehetett vele kummunikálni az utolso pillanatig..


    Nekem akkor még 1 nap is nagyon sokat jelentett...de én csak egy ember vagyok.

    előzmény:
    unger1 (47204)
    2020-09-02  22:10
  23. 2020. szeptember 2. 22:1047204.

    Igy kijelknteni majd jövö év márciusa körül lehet(ne)..mivel akkor lesz a virus egyéves scületésnapja...addig meg sok viz lefolyik a dunán...a másik az alapbetegségek: honnét gondolod hogy aok rövid idön belül meghaltak volna..vagy neked 1-2-3 év az semmi ??


    Szüleid élnek ??  ha te rákot kapnál és a gyogyszerekkel élhetnél még  vagy 3 évig akkor te ugye elutasitanád a gyogyszert hogy ugyanmá az a pár év nemszámit ugysem....Vagy nem igy lenne ??

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (47197)
    2020-09-02  17:27
  24. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2020. szeptember 2. 22:0947203.

    Nem hiszem, hogy ez a kulcskérdése (lényege) ennek a tanmesének. 

    előzmény:
    pannacotta2 (47201)
    2020-09-02  20:10
  25. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2020. szeptember 2. 22:0347202.

    Cseppet sem vagyok biztos.

    előzmény:
    pannacotta2 (47198)
    2020-09-02  19:19

Címlap

top