Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba
 
Kedves Fórumozók!

Felhívjuk figyelmeteket, hogy a politikai topikokat csak a jogszabályokban kötelezően előírt mértékben moderáljuk, ezért itt fokozott a személyeskedés, vita, anyázás veszélye. Aki ezekbe a topikokba ír, illetve ezeket olvassa, készüljön fel lelkileg, és húzzon vastag bőrt a várható virtuális pofonok ellen, mert a moderátorok itt NEM törlik a bántó hangvételű hozzászólásokat, ha azok nem sértenek személyiségi jogokat, vagy egyéb jogi előírásokat.

A moderálással kapcsolatos további részletek a Felhasználási Feltételekben (http://www.nlcafe.hu/felhasznalasi) olvashatók.

Üdv: a moderátorok
Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba

Már tényleg jobban élek

Reszka
Létrehozva: 2010. Április 29. 20:06

AMIÓTA MEGTÖRTÉNT A 2010-ES VÁLASZTÁS MAGYARORSZÁGON,

 és hatalmas fölénnyel nyert a polgári oldal, 

 ÉN TÉNYLEG JOBBAN ÉLEK:

 minden reggel, mikor felébredek, jó kedvem van;

 akárha nyaralnék.

 - Jó kedvem van, mert megszűnik végre a modern rabszolgasorban való tartásunk,  kizsákmányolásunk;

 - Jó kedvem van, mert lehetek végre nyíltan, önmagamat felvállalva normális értékrendű, normális nemi identitású MAGYAR;

 - Jó kedvem van, mert végre nem köpnek ránk erdélyi testvéreink ; 

- Jó kedvem van, mert úgy gondolom, végre eltűnik a rádióból az "emeregykosutrádió" szöveg, és végre "Magyar Kossuth-rádió"  lesz a neve; 

- Jó kedvem van, mert végre negyvenévi szolgálat után elmehetek nyugdíjba, 57 évesen.......  

Szóval, jó kedvem van.  

Ha Nektek is jókedvetek van, és leírnátok, miért, ide várlak Titeket.    

  1. 2021. február 9. 00:5348726.

    Az eszközök nem teljesen demokratikusak, mert nincs esélyegyenlőség.


    Így pontos.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (48725)
    2021-02-08  23:25
  2. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2021. február 8. 23:2548725.

    Nem emlékszem, mikor voltam utoljára felháborodva.


    Ez egy sajátos diktatúra, amit demokratikus eszözökkel meg lehet buktatni.


    Így rendben vagyunk?

    előzmény:
    pannacotta2 (48724)
    2021-02-08  22:15
  3. 2021. február 8. 22:1548724.

    Mindegy, hogy a konkrét esetben mit szeretnék, mert te biztosan nem tudsz az eddigiekhez hozzáadni semmit, legfeljebb a nagy műfelháborodást, hogy Umberto Eco definiciója alapján itt egyfajta fasizmus dívik (még ha nem is afféle, ahogyan azt a szót a köznép használja). 


    Mivel te láthatóan nem ismerted ezt a definiciót, így nincs mit mondani az egészről, mindenesetre tanulságos volt, ahogy felháborodtál, hogy is merészelik mások ezt annak címkézni :)


    És Magyarországon igen, diktatúra van, még akkor is, ha nem pont olyan, mint az összes többi a történelemben. Ez egy sajátos diktatúra, de attól még kár tagadni, tudod, hápog, mint a kacsa. 


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (48723)
    2021-02-08  19:56
  4. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2021. február 8. 19:5648723.

    Mit szeretnél tulajdonképpen? Tovább vitázni, és sokadszor elmondani, elmondatni ugyanazt, vagy meggyőzni arról, hogy Magyarországon diktatúra van? Ha ezt a kérdést olyan aspektusból tudnád megvilágítani, amit nem ismerek, látnám értelmét a vitának, de a sokadik újszerűtlen aspektus az értelmetlenség érzetét kelti.


    Ahogy írtam, a többin elgondolkodom.

    előzmény:
    pannacotta2 (48722)
    2021-02-08  19:38
  5. 2021. február 8. 19:3848722.

    Nem, így most emberibbé vált a viselkedésed valamivel, de mivel itt egy fórum van, amelynek lényege a vélemények ütköztetése, cseréje, ez még mindig nem mentség arra, hogy te szépen kihátrálsz egy magad kezdeményezte beszélgetésből. 


    Arról nem is beszélve, hogy felnőtt emberek nem szoktak olyan álláspontra helyezkedni, hogy ez a végleges és aztán kész, mert az érett ember tanulóképes, szeret újabb információkat felszívni - nem szégyen, ha nem tudunk valamit, az a nagyon nagy szégyen, ha azt hisszük, hogy mi aztán már mindent tudunk és punktum, ezt csinálod te -, és persze, főleg nem szokásuk azt a másik tudomására  hozni, hogy most aztán vége a beszélgetésnek, mert úgyis nekem van igazam és kész. 


    Szóval, nincs igazán okod itt fényezgetni magad, a te hozzáállásod nem igazán vall sem érett, sem objektív partneri viselkedésre, partnerire egyáltalán nem. 


    Az álláspontodba görcsösen belemerevedsz, mindent visszalöksz, ami ezt veszélyeztetné, ami túlzott egóra vall. És a vicc, hogy még te beszélsz állandóan egóról, holott a tiéd az egeket veri.   

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (48717)
    2021-02-08  16:51
  6. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2021. február 8. 19:3748721.

    Ezeken is elgondolkodom, de az biztos,  hogy eszemben sincs legyinteni. Sajnálom, ha így értékeled.

    előzmény:
    pannacotta2 (48720)
    2021-02-08  19:32
  7. 2021. február 8. 19:3248720.

    Ezt éled meg? Hiszen állandóan az egóra hivatkozva legyintesz mások hozzászólásaira, nem inkább azért, mert nem vagy vitaképes?


    Folyamatosan az egódról írsz, életemben ennyit egót emlegetni összesen nem hallottam, mint tőled az elmúlt időszakban.


    Nagyon is hozzá vagy ragadva, látható. 


    És főként túlbecsülöd saját magad.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (48718)
    2021-02-08  16:59
  8. 2021. február 8. 19:1648719.

    Apááám! Ha te normális vagy!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (48718)
    2021-02-08  16:59
  9. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2021. február 8. 16:5948718.

    Jó! Nagyon röviden: Számomra az egótól való mind teljesebb megszabadulás egyenlő a mind teljesebb harmóniával. Ezt érzékelem, megélem, de azzal is tisztában vagyok, hogy nem elhatározás kérdése. A gondolat szintjén ez lehetetlen.

    előzmény:
    pannacotta2 (48715)
    2021-02-08  15:42
  10. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2021. február 8. 16:5148717.

    Talán rosszul érzékelek, talán jól, de érzékelek. Felelősséget csak magamért vállalhatok (így a tévedéseimért és az egómért is). Nekem ezekhez van közöm, veled ilyen téren semmi dolgom. Ezek belső ügyeink.


    Ismerem a gondolkodásomat, tudom, hogy a végtelenségig tudnék érvelni, és érzékelem, mikor konstruktív egy vita. Egy bizonyos ponton túl konstruktivitást már nem éreztem, az érvelésem a gondolkodásomat tükrözte, és nem akartam az értelmetlen végnélküliség hibájába esni. Amiket leírtál, nem vitatom, de egy egészen más személet van az alapkérdés mögött. Biztosan felkészültebb vagy nálam. Tudd be a kihátrálásomat ennek!


    (Talán így vált igazán egóssá a viselkedésem? Ezen el fogok gondolkodni.)

    előzmény:
    pannacotta2 (48714)
    2021-02-08  15:39
  11. 2021. február 8. 15:4748716.

    "Még az önfeláldozás is tud egósan működni, ez benne a buktató."


     


    Erről eszembe jutott e topik sok évvel ezelőtti esete, hogy a politikánál maradjunk (abban is, másban is igazad van, az ún. önfeláldozás mindig az egó megnyilvánulása, főleg, ha mártírkodással kötik össze, a valódi önfeláldozó ezt nem érzi önfeláldozásnak). 


    Itt, ebben a topikban verte a mellét valaki, hogy ő bezzeg mennyit adott a vörösiszap-károsultaknak és nahát, tessék csak csatlakozni, tehát ő volt a mintapolgár, aki nagy hangon "önfeláldozott" (feltétlenül úgy, hogy mindenki hallja), és jól elítélte azokat, akik őszerinte (merthogy nem tudhatta) nem így tettek.


    Csak utóbb derült ki, hogy ezt a vörösiszap-alapot a kormány elcsaklizta (azazhogy ellopta) és más, saját céljaira költötte, nem a károsultak megsegítésére. 


    No, ennyit erről. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_756302 (48712)
    2021-02-08  13:47
  12. 2021. február 8. 15:4248715.

    Te hivatkozol folyton-folyvást az egóra, most meg te akarod lezárni az ezzel kapcsolatos beszélgetést? 


    Megint a régi nóta, hogy ha valamiről nem tudsz valamit, kimenekülsz a dologból? 


    Ez nem egó kérdése, hanem a tájékozottságé, valamint azé, hogy valaki mennyire tekinti partnernek a többi embert , akivel éppen beszélget, ez utóbbi rád különösen nem jellemző. Te valami magas lóról ítélkezel mindig, és ha nem úgy alakul a társalgás, ami számodra kedvező, akkor nyúlsz a kézenfekvő "egózáshoz".


    Nos, ezért vagy komikus és persze, átlátszó is. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (48713)
    2021-02-08  15:37
  13. 2021. február 8. 15:3948714.

    "A vitában és az érvelésben mindig benne van az egó, de eljöhet az a pont, amitől már csak arról szól."


     


    Valóban, nálad el is jött ez a pont, és "abbahagyod a vitát", azaz lesöpröd ezzel a másik ember érveit, semmibe veszed, negligálod, mondja csak, ha akarja, te aztán biztos vagy a saját igazadban. Ha nem lennél annyira az, esetleg még képes lennél másokra odafigyelni is, de így kellemes mentséged van arra, hogy ne kelljen ezt tenned. 


     


    "A magunk diktatúra-felfogásából nézve mindkettőnknek igaza volt (van) és közelebb csak akkor jutunk egymáshoz, ha megváltozik a felfogásunk."


    Eszemben sincs a felfogásomon változtatni a kedvedért, miután látom, hogy nem azonos a tájékozottságszintünk a kérdésben. Én még politológiát is tanultam, jelzem, tehát felkészültebbnek kellene lenned, hogy ezt megvitasssuk (de ha nem, hát nem). 


    Sokkal kényelmesebb neked, ha megcímkézed és minősíted holmi egókkal a másik hozzászólását és így nem derül ki, hogy nem tudsz eleget a témáról. Ezért komikus az örökös egózásod. 


    Én fordított esetben szívesen tanulok, dehát nem vagyunk egyformák, mint látható. 


     


    Te nyugodtan maradj csak ennél a sematikus kis menekülőútnál, felesleges neked vitába és - továbbmegyek - akár beszélgetésbe is bocsátkozni, hiszen amikor valóban érveket kellene ütköztetni, kihátrálsz az egészből és ráadásul még megpróbálod - bár elég nevetségesen - megideologizálni is. 


     


     


     


     


     


     


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (48711)
    2021-02-08  13:22
  14. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2021. február 8. 15:3748713.

    Ugyan miért lenne pechem?


    Az ezotériával nem sokat foglalkoztam, nem igazán tud eljutni hozzám ez a téma. A kártyához fűzött magyarázattal lényegében egyetértek, de hogy egy kártya rólam bármit is megmondjon, abban nem tudok hinni.


    Az egóról hosszasan el lehetne beszélgetni, de nem hiszem, hogy titeket túlságosan érdekel ez a téma. No meg ahogy írod, nem is idevaló.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_756302 (48712)
    2021-02-08  13:47
  15. Torolt_felhasznalo_756302
    Torolt_felhasznalo_756302
    2021. február 8. 13:4748712.

    Történetesen bazinagy peched van, Adagio, mert én például elég sokat olvastam és foglalkoztam is az egóval, többek között ezért is van nekem ilyen szép nagy!


    Szóval egó-körökben, akarommondani ezo-körökben általában tudják az emberek, hogy a földi világban szükség van az egóra, anélkül nem tudnánk megfelelően működni. Igen, egy ponton túl minden, vagy esetleg egy ponton innen minden az egóról szól - ezt szépen megtanultad. Még az önfeláldozás is tud egósan működni, ez benne a buktató. Ugyanígy a te rendszeres idetévedésed és elmélkedésed a topikban megszokottól eltérő, idegen módon is az egód működését jelzi. Ha nagyon "rá akarsz gyúrni" az egótól elszakadásra, ahhoz az út a probléma elengedésén keresztül vezet. Tehát paradox módon éppenhogy nem kell csinálnod semmit az egóddal, sőt, minél kevesebb időt kell rá pazarolnod ahhoz, hogy minél kevésbé érvényesülhessen! De ha mindenáron akarsz még olvasni róla, akkor ajánlom figyelmedbe az alábbi Symbolon kártyalapot:


    https://belsobeke.com/symbolon-kartya-lapok/symbolon-kar tya-anyag-es-szellem/ 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (48711)
    2021-02-08  13:22
  16. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2021. február 8. 13:2248711.

    Látom jól elszórakoztok az egón. Egyébként nagyon érdekes téma, sokat lehet olvasni róla. 


    A vitában és az érvelésben mindig benne van az egó, de eljöhet az a pont, amitől már csak arról szól. Ezen a ponton kell abbahagyni a vitát. Ez a határozott véleményem, amivel természetesen nem kell egyetérteni.


    Pontosan értettem, hogy miről beszélsz, és szerintem te is értetted, hogy én miről. A magunk diktatúra-felfogásából nézve mindkettőnknek igaza volt (van) és közelebb csak akkor jutunk egymáshoz, ha megváltozik a felfogásunk. Erre gyakorlatilag semmi esély nincs, amit szintén tudunk. Miről szólhat egy ilyen vita azon túl, hogy ez világossá vált? Csakis az egóról, vagyis a vitában való győzni akarásról. Az egó nem tűri a vereséget, mert azzal a létezése kerül veszélybe. Azt sem szereti, ha tetten érik, mert az is gyengíti. Én önmagamban tetten értem, ezért kiszálltam abból, ami neki volt fontos. Kiszálltam, miután érzékeltem a pontot, amiről az elején írtam. (Nem a G-pontra gondolok!) 

  17. 2021. február 8. 11:1048710.

    Nem hiszem el neked. Azt viszont igen, hogy te erre vagy folyamatosan rákattanva és ezt vetíted ki mindenki másra is. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (48702)
    2021-02-07  23:10
  18. 2021. február 8. 11:0948709.

    Ez egy picit összeesküvés-elméletszagú, amire én nem hajlok.


    Kínában diktatúra van, ez közismert, és két diktátor sokkal könnyebben megérti egymást akár a korrupció terén is. 


    A vasútvonal - ami csak a kínaiaknak fog hasznot hozni a mi pénzünkből - kifejezetten erről szól (és persze, letitkosították a járványügyi rendeletek között, ami szintén sokatmondó). 


    Hogy aztán onnan terjedt el a vírus is, az csupán véletlen, vagy inkább azzal függ össze, hogy ott vannak az európaiak számára elképzelhetetlen étkezési szokások. 


    A vakcinavásárlás megint pont olyan, mint a vasútvonal: a zsebükről szól és semmi másról. 


    Már csak azért sem hibáztatnám a kínaiakat a vírusért, mert a tudósok folyamatosan várják új és még újabb vírusok felbukkanását, ez együttjár az evolúcióval és nem a covid az utolsó, az biztos.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_756302 (48705)
    2021-02-08  07:37
  19. 2021. február 8. 11:0348708.

    A hozzászólásod nagyon pontos volt! 


    De vigyázz, mert ha érvelsz, akkor itt rádfogják, hogy az egód működik.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_756302 (48706)
    2021-02-08  07:43
  20. Torolt_felhasznalo_756302
    Torolt_felhasznalo_756302
    2021. február 8. 08:1648707.

    Erről a vadászati koncesszióról nem találtam írásos anyagot, mert nincs is, de ez a videó mindent elmond, amit kell: Semjén Zsolt öröme a kínaiak öröme! És hogy miért? Ott van a videó után egy cikkben leírva: Kínában a világ lakosságának a 20 százaléka él, de az ország a termelhető terület 10 százalékával és az ivóvízkészlet mindössze 6 százalékával rendelkezik csak. Ezért Kínának hosszútávon arra kell berendezkednie, hogy élelmiszerből importra szorul.


    Élelmiszer importra, vagy ember exportra - mert amúgy meg hova tegyék a folyamatosan növekvő népességüket? Egyelőre csak nézelődni küldik őket, azt mondják rá, turizmus... De hamarosan építik a vasutat, amiről én mindig is mondtam, hogy nem csak árut szállíthat, meg hogy stratégiai ágazat (emberek, katonák tömegei jöhetnek vele)... No, nem mintha itt elférnének, de egy bázisnak azért Európa is jó lesz nekik! (Pont most akarják az elpuhult kínai fiúkat katonásabbra nevelni egyébként - egy "elpuhult" kommentelő vissza is kérdezett, hogy miért kéne férfiasabbá tenni Kínát, ha így is 70 millióval több férfi van az országban, mint nő - kiszámoltam, ez kb. 3,5%, akiből vagy szerzetest, vagy meleget, vagy külföldit kéne csinyániuk....)


    https://www.youtube.com/watch?v=TbN6eLYIe1w


    https://www.agrarszektor.hu/elemiszer/sok-magyar-elelmis zert-szivhat-fel-a-kinai-piac.8627.html


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_756302 (48705)
    2021-02-08  07:37
  21. Torolt_felhasznalo_756302
    Torolt_felhasznalo_756302
    2021. február 8. 07:4348706.

    Ez persze csak a kínai vonal, mert bárhol ütök a hasamra, zúdulnak az érvek, ez van. Nekem nem kell az egóra hivatkoznom.


    Szóval ilyen is a "magyar" "demokrácia" - nem tudom, ez Adagio demokrácia-fogalmába belefér-e? És vajon hogyan érinti az egóját?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_756302 (48705)
    2021-02-08  07:37
  22. Torolt_felhasznalo_756302
    Torolt_felhasznalo_756302
    2021. február 8. 07:3748705.

    Ja, mondjuk a demokrácia szólhatna arról is, hogy a meghirdetett programunkat visszük végig, amire az emberektől felhatalmazást kaptunk. Nem tudom, ki hatalmazta fel a Fideszt olyasmikre, hogy adja külföldi (kínai) kézbe a Corvinus Egyetemet pl. (Mátyás király csontjai recsegnek-ropognak a sírban, ugyebár - biztosan érzik Orbánék, hogy emiatt haragszik rájuk a nagy király!) ... Meg hogy vegyen tengeri kikötőt a kínaiak kedvéért és mellé építsen még déli vasutat is a kínaiak kedvéért... És adjon vadászati koncessziót is nekik... És akkor jött ez a fránya vírus, ami miatt még az oltóanyagot is tőlük kell beszereznünk - és rögtön tudták Orbánék, hogy milyen hatása lesz ennek a vírusnak, mert ugye rögtön lemondták a nyelvtanulási programot - vajon honnan jöhetett az info? Ahonnét a "denevérek"? Meg a Big Brother?

    előzmény:
    pannacotta2 (48698)
    2021-02-07  20:11
  23. Torolt_felhasznalo_756302
    Torolt_felhasznalo_756302
    2021. február 8. 07:2648704.

    Ja, hát végülis még nem jelent meg a sajtóban egy fotó sem arról, hogy valaki pisztolyt szorított volna ellenzéke fejéhez... A lényeg a "nem jelent meg"-en van. Ha pisztolyt így nem is, de azért voltak itt durva dolgok, pl. :


    http://www.pestiriport.hu/WebArticleShow.aspx?AGM=Aktualis&MN=Aktualis&AN=szaborichard&LN=Hungarian


    Szóval persze, nem vagyunk diktatúra, csak ilyen roppant tisztességes módon zajlanak az ügyek...


    Igazából ez az eset már két éve volt, azóta csak durvult a helyzet, nem is kicsit. És nyíltabbá is vált, főleg a fősodrásban.

    előzmény:
    pannacotta2 (48699)
    2021-02-07  20:16
  24. Torolt_felhasznalo_756302
    Torolt_felhasznalo_756302
    2021. február 8. 07:1048703.

    Hát, inkább uncsi lehet. Mert a nagy áttörés mindig elmarad...

    előzmény:
    pannacotta2 (48701)
    2021-02-07  22:41
  25. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2021. február 7. 23:1048702.

    Ezen a ponton ez már csak arról szól, hidd el nekem! 

    előzmény:
    pannacotta2 (48701)
    2021-02-07  22:41

Címlap

top