Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba
 
Kedves Fórumozók!

Felhívjuk figyelmeteket, hogy a politikai topikokat csak a jogszabályokban kötelezően előírt mértékben moderáljuk, ezért itt fokozott a személyeskedés, vita, anyázás veszélye. Aki ezekbe a topikokba ír, illetve ezeket olvassa, készüljön fel lelkileg, és húzzon vastag bőrt a várható virtuális pofonok ellen, mert a moderátorok itt NEM törlik a bántó hangvételű hozzászólásokat, ha azok nem sértenek személyiségi jogokat, vagy egyéb jogi előírásokat.

A moderálással kapcsolatos további részletek a Felhasználási Feltételekben (http://www.nlcafe.hu/felhasznalasi) olvashatók.

Üdv: a moderátorok
Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba

Már tényleg jobban élek

Reszka
Létrehozva: 2010. Április 29. 20:06

AMIÓTA MEGTÖRTÉNT A 2010-ES VÁLASZTÁS MAGYARORSZÁGON,

 és hatalmas fölénnyel nyert a polgári oldal, 

 ÉN TÉNYLEG JOBBAN ÉLEK:

 minden reggel, mikor felébredek, jó kedvem van;

 akárha nyaralnék.

 - Jó kedvem van, mert megszűnik végre a modern rabszolgasorban való tartásunk,  kizsákmányolásunk;

 - Jó kedvem van, mert lehetek végre nyíltan, önmagamat felvállalva normális értékrendű, normális nemi identitású MAGYAR;

 - Jó kedvem van, mert végre nem köpnek ránk erdélyi testvéreink ; 

- Jó kedvem van, mert úgy gondolom, végre eltűnik a rádióból az "emeregykosutrádió" szöveg, és végre "Magyar Kossuth-rádió"  lesz a neve; 

- Jó kedvem van, mert végre negyvenévi szolgálat után elmehetek nyugdíjba, 57 évesen.......  

Szóval, jó kedvem van.  

Ha Nektek is jókedvetek van, és leírnátok, miért, ide várlak Titeket.    

  1. 2017. május 13. 17:5739201.

    Nem gondoltam, hogy "szerkesztés" nélkül te nem érted meg a mondanivalót, majd ezentúl - ígérem - tekintettel leszek a te szintedre.


    Igaz, a bíróság mindig megérti, hogy mit írok és nem szoktuk jelezni, amikor áttérünk más mondandóra egy keresetlevélben vagy más beadványban, de persze, egy bírót, vagy más jogászt veled össze se lehet hasonlítani. 


    Jó, tudomásul vettem, hogy nálad ilyen szint alatti módon, szájbarágósan, kisiskolásan kell írni, hozzád igazodva. 

    előzmény:
    nadenade (39198)
    2017-05-13  14:39
  2. 2017. május 13. 15:1839200.

    ejnye de buta vagy...hát az olyan alacsony vezeték hogy már a bányászbéka is át tudja uorni na..a zugügyvédecske ebben is szagértö..akár a betonozásban amit a zorbánbányába bányászott dolomitbol csinálnak..de nemcsak betont hanem m´´eg szodavizet is....


    Belginek igaza van..hülyékkel, vagy ilyen elmebetegekkel foglalkozni felesleges..nemvéletlenül nemfoglalkozik vele a sa´ját családja sem..

    előzmény:
    nadenade (39199)
    2017-05-13  14:42
  3. 2017. május 13. 14:4239199.

    Alacsony feszültségű áramról már hallottam, de milyen az alacsony feszültségű vezeték ?! Lazán lóg?

    előzmény:
    pannacotta (39197)
    2017-05-13  12:23
  4. 2017. május 13. 14:3939198.

    Látod tudsz te jól szerkesztett hozzászólást fogalmazni! Kár,hogy csak akkor ,ha gyalázkodsz. Próbáld meg ugyanezt,amikor hozzászólást írsz valamilyen témához. Szerkezd egybe a mondandódat! Jelezd,ha más témára térsz át ! A bizonyítást meg ne linkeléssel old meg! Mindenkinek rendelkezésre áll a Google.

    előzmény:
    pannacotta (39196)
    2017-05-13  12:14
  5. 2017. május 13. 12:2339197.

    Már megint hazudozol, remélem, jól megfizetnek érte a maffiabandában (Fidesz), ahová tartozol és  amelynek renoméját eddig csak  tovább romboltad a hozzászólásaiddal, bár azt már alig lehet. Neked sikerül.


    A határ magyar oldalán figyelmeztető tábla van magyarul, "elektromos kerítés" felirattal. A másik oldalon magyarul, szerbül, arabul ugyanez áll.


    Alacsony feszültségű vezetékek vannak a kerítésen. Erről már márciusban írt a Magyar Nemzet, úgyhogy nem újdonság, legfeljebb az olyan szektás fidesznyikeknek, mint te vagy.


    Kiváncsi leszek, ha a BM elismeri mindezt (és nyilvánvalóan ez hamarosan bekövetkezik), megint sunnyogni fogsz-e, mint ahogy szoktál, ha a szerecsenmosdatásod nem jön be. Gondolom, azért megkapod a zsozsót a tolvajbandádtól.    


     


     

    előzmény:
    nadenade (39195)
    2017-05-13  11:41
  6. 2017. május 13. 12:1439196.

    Már miért kapnék agyvérzést? Mert bebizonyítottam, hogy baromságokat írsz és összevissza keversz dolgokat, ráadásul hazudozol is, jó fidesz-propagandista módjára? Amilyen az egész pártod és a vezetése is?


    Ezek tények, az ilyesmin nem kell agyvérzést kapni. Mindenki tudja Magyarországon - és most már külföldön is -,  kivéve az agyatlan hülye fidesznyikeket. 


    Tőlem hazudozhatsz tovább, már megvan itt a vélemény rólad, a blöffjeidről, a tájékozatlanságodról és a butaságodról. 


    Ha valaki ide betér, ahogy írod, nem  az én felkészültségemről lesz negatív véleménye, hiszen kivétel nélkül minden esetben belinkeltem a vonatkozó törvényt is. Te vagy az, akiről  meglesz  a megfelelő értékelés, sőt, bizonyosság, hiszen soha nem tudod alátámasztani azt, amit ide beírsz, de erőlködsz  itt naphosszat, a tolvaj, csaló kenyéradó gazdáidnak megfelelni akarva.  

    előzmény:
    nadenade (39192)
    2017-05-13  00:34
  7. 2017. május 13. 11:4139195.

    Hogy utálom az ilyen rémhírterjesztést!


    Először is a feltett fotó:nagyon ügyetlen összevágás.  A határkerítést nem pontheggesztett rácsból készítik,hanem rozsdamentes acélból készült drótfonatból. Másodszor az odamontírozott táblát nem tudom,hogy használják e még így önállóan, mert már régóta csak olyan táblát raknak ki, amely a felírat mellett piktogrammal is jelzi a magas feszültséget. Azért, hogy az írástudatlanok és a magyarul nem tudók is figyelmeztetve legyenek.


    Aztán: minek is vezetnének bele életveszélyes erősségű áramot. Hogy aztán ki kelljen menni,és elszállítani a keletkezett hullát? Akkor már bőven elég lenne egy villanypásztor. Abba nem hal bele senki, de aki kap egyet tőle az még egyszer nem akar hozzáérni.


    Találtak huzalokat? Ja! mégis mivel működnek a jelzőberendezések? Vagy szereljék fel az egészet szélcsengővel? Esetleg kopogtatóval, és írják mellé minden migráns nyelven, hogy ha illegálisan át akar jönni szíveskedjen a kopogtatót használni,hogy riassza a határőröket?!

    előzmény:
    Cornéliusz (39193)
    2017-05-13  07:23
  8. 2017. május 13. 11:1439194.

    A közlemény szerint a teljes határszakaszon egy helymeghatározásra alkalmas biztonságtechnikai jelzőrendszert építenek, ami egy 10 kilométeres szakaszon már elkészült, és „korlátozott energiájú elektromos impulzusokkal működik”, ebből csinált szenzációt az összes magyarországi liberális sajtóorgánum, azt állítva, hogy a kerítésbe áramot vezettek


    Erröl ennyit mert ugy hülyeség ahogyan irod sherpa...jobb neked ha inkább veresre jársz prosztatamasszázsra mert ott legalább lehetsz okos is..itt nemmegy..

    előzmény:
    Cornéliusz (39193)
    2017-05-13  07:23
  9. 2017. május 13. 07:2339193.

    Hétköznapi fasizmus.


    Visszatért a vasfüggöny. 
    Most nem aknákkal, hanem árammal. Auswitz mintájára. 
    Magyarország lassan a "legszomorúbb barakk" lesz!


     


    https://444.hu/2017/05/12/aramot-vezettek-a-magyar-sze rb-hatarkeritesbe

  10. 2017. május 13. 00:3439192.

    Nyugodj le kislány! Vegyél be dilibogyót, vagy guríts le egy kupicával,mielőtt agyvérzést kapsz!


    Buta vagy, hát buta vagy! Nem kell ezen ennyire bepörögni. Vagytok egy páran,akik nem bírjátok elviselni,ha nincs igazatok.

    előzmény:
    pannacotta (39191)
    2017-05-12  23:26
  11. 2017. május 12. 23:2639191.

    "amit mellesleg nem ez a kormány vezetett be,hanem ha jól emlékszem, a Horn-kormány, mert egy világpiaci ármegugrás miatt majdnem bedőlt a költségvetés"



     


    Megint bölcs maradtál volna, de te inkább hetet-havat összehordasz és marhaságokat írsz, egymás után. 


    Ahogy említettem volt, te propagandista Bözsi néni, a jövedéki adótörvény - benne a Brenthez kötött benzin- és gázolaj mindenkori jövedéki adómértékével - tavalyi.


    A pontos száma: 2016. évi LXVIII. törvény, a benzin és gázolaj változó jövedéki adóját a 110.  §. tartalmazza. 


    Pont ugyanígy utána tudtál volna nézni. Gondolom, szokásod szerint az az "érved", hogy elavult törvényekre hivatkozom (ezeknek se néztél soha utána, mert hiszen azt nem, elég, amit Orbánék mondanak, az úgy is van, igaz, Bözsi néni?). Nos, 2016-os törvényt talán még nem tartasz elavultnak.


    Röhejes vagy és buta. 

    előzmény:
    nadenade (39183)
    2017-05-12  17:56
  12. 2017. május 12. 23:0039190.

    Ne indulj ki magadból mindig (mint pl. az irigység esetében is): én nem vagyok semmiféle propagandagépezet tagja, ellentétben veled.


    Amióta téged olvaslak, már nem kell a 888.hu-t, a Magyar Időket, stb. fellapozni, hiszen ész nélkül papagájkodod ide, és még csak meg se érted, mert még ahhoz is kevés vagy, hogy mit írnak mások. 


    Én a saját fejem után megyek, mert ahogy már írtam, nekem legalább van. Ezért is nem vagyok fidesznyik. Ahhoz olyan sötétnek kell lenni, mint nektek itt (unger, belgien, nadenade, Kundalini). 

    előzmény:
    nadenade (39187)
    2017-05-12  21:50
  13. 2017. május 12. 22:5639189.

    Miután jól kiszórakoztad magad azzal, hogy úgy csinálsz, mintha te értenél bármihez is (ha így lenne, nem lennél szektás fidesznyik), menjünk vissza az elejére.


    Valóban az EU-s rezsiről volt szó, és te vetetted fel, hogy a benzinnek is a világpiaci ár szerint mozog az ára, azaz szabadáras és lám, lám. 


    Erre válaszoltam, hogy csak részben, mert az állam belenyúl ebbe a világpiaci szabályozásba és erre nagyon jó példa a jövedéki adó ügye. 


    Amit ugyebár, sokkal magasabb mértékben emeltek - nem, nem a Horn-, hanem az Orbán-kormány, most szavaztak róla tavaly, új ez a módosítás, ez a mismásolásod tehát megint nem jött be - , mint ahogy indokolt lett volna, hiszen a benzin árkiesése az árban és az ÁFÁ-ban alacsonyabb, mint a megállapított jövedéki adóemelés. 


    Ezt követően te a nagyfogyasztókról dumáltál összevissza, ahelyett, hogy megnézted volna éppenséggel pont ezt a jövedéki adótörvény-módosítást, a tavalyit, miszerint a nagyfogyasztókat dotálják emiatt, tehát számukra nem jelentett pluszt a jövedéki adóemelés (végső soron, mert visszatérítésként pont annyit kapnak).


    Erre te rámrivalltál, összekeverve az adóvisszatérítéseket ezzel a speciális jövedéki adóvisszatérítéssel (hm, te hozzáértő), amiről szintén, ugyanebben a törvénymódosításban, azaz tavaly szavaztak és a kettő egymással párhuzamban van.


    Szóval, hülyeséget írtál. Most pedig itt ekézel, pedig látható - úgy, ahogy mondod, a külső szemlélők számára is -, hogy azt se tudod, miről beszélsz. Utána se nézel soha.


    Tehát a nagyfogyasztókra való hivatkozásod egy nagy nulla volt, hiszen éppenséggel pont ők nem voltak érintettek a jövedéki adóemelés miatti áremelésben, csak a "kisfogyasztók", akik viszont jelentősen túlfizették a benzin árcsökkenéséből adódó ÁFA-csökkenést.


    Mellesleg megsúgom, az ár csökkenése - főleg a benzinnél - pont a fogyasztás élénkülésével jár.


    Az állam semmit, de semmit nem veszített volna tehát, ha nem emeli fel a jövedéki adót a Brent csökkenésével, amit te itt előadsz, mint hű és elfogult fidesznyik, aki még arra se veszi a fáradságot, hogy bárminek is utánaolvasson, csak zengi a nagy kormánypropagandát napestig, gondolkodás nélkül, az nem más, mint blabla és félrevezetés.


    Egyes, leülhetsz. Te Bözsi néni.  

    előzmény:
    nadenade (39183)
    2017-05-12  17:56
  14. 2017. május 12. 22:2439188.

    a kivétel erösiti a szabályt...régi közmondás.

    előzmény:
    régebb_óta_vagyok_az_nlc-n_mint_te (39186)
    2017-05-12  21:13
  15. 2017. május 12. 21:5039187.

    Nem bízom abban,hogy panna megérti,amit írok,mert nem is akarja. A kormányellenes probagandagépezet részeként próbál mindent úgy beállítani  ,mintha a kormány folyamatosan ki szúrna az emberekkel. Mivel az átlag magyar úgy gondolja, hogy "hallgatás beleegyezés', és egy ilyen fórumnak sok olyan látogatója van, aki csak olvas- ezeket a csúsztatásokat nem lehet szó nélkül hagyni,mert bele plántálják a köztudatba.


    Panna egyébként az égvilágon semmihez nem ért semmit. De nagy harcos, az utólsó szuszig védelmezi az álláspontját,  mivel a tudása kevés,ezért valóban nagyon nehéz vitatkozni vele.

    előzmény:
    belgien (39185)
    2017-05-12  20:46
  16. 2017. május 12. 21:1339186.

    Megjegyzem én nem budapesti vagyok, még csak belvárosi sem (általában egy zsákfaluban élek), a meleg vizet árammal állítom elő (villanybojler), sőt a fűtés is árammal megy. Gázzal általában a medencét fűtöm, ha már van gázkazán. (De az árammal előállított meleg víz olcsóbb).


     

    előzmény:
    unger (39173)
    2017-05-12  12:14
  17. 2017. május 12. 20:4639185.

    Bocsika, de marha sok idötök lehet, hogy ilyen baromságokkal foglalkoztok.


    Különben ez a spinkó annyit ért a közgazdasághoz, mint én spárgatermeléshez, vagyis semmit.


    Vitatkozni avval érdemes, aki legalább intellektuálisan és információlag közeliti a szinted.


    Hülyékkel nem érdemes. 

    előzmény:
    nadenade (39183)
    2017-05-12  17:56
  18. 2017. május 12. 20:3939184.

    Engem gyakorlatilag mindig angolul szólitanak meg, ha a Király-utca, Paulay Ede, Adrássy út háromszögben mozgok. Ebböl tudom, hogy az itteni szörösökkel szemben én európai vagyok. Eddig egyetlen fésült sem mondta nekem, hogy Fidesznyik. 


    De valamelyik nap azért elszakadt nekem is a cérna és oroszul válaszoltam, mire a fiam jövedöbelije, aki szibirnyák és éppen mellettem állt, megkérdezte tölem németül, hogy azért minden rendben van?

    előzmény:
    LANIAKEA (39174)
    2017-05-12  12:50
  19. 2017. május 12. 17:5639183.

    Hogy a benzin ára trendjében folyamatosan emelkedik mióta sikerült elérni,hogy az árkalkuláció alapja a világpiaci ár legyen azt én hoztam fel először,mikor az energia unió ellen érveltem.Erre te el kezdted bizonygatni,hogy az üzemanyag ára azért emelkedik,mert a kormány megemeli.Ennek bizonyítására felhoztad  az időszakos jövedéki adó emelést. Ekkor én levezettem neked,hogy mire szolgál az időszakos jövedéki adóemelés, amit mellesleg nem ez a kormány vezetett be,hanem ha jól emlékszem, a Horn-kormány, mert egy világpiaci ármegugrás miatt majdnem bedőlt a költségvetés. Erre te elkezdted bizonygatni,hogy ha nő az ár kevesebbet vásárolnak stb.. Erre én felhívtam a figyelmedet,hogy a fogyasztás nagyobbik részét azok képezik,akik fogyasztásának mértéke nem függhet az ár nagyságától, mért muszáj nekik működni. Most jössz a jövedéki adó visszatérítéssel, amit nem a forgalmazó kap,hanem a nagyfogyasztó,annak érdekében,hogy kiszámítható legyen az üzletmenete,ne kényszerüljön folyamatos áremelésre.


    Összességében tehát az üzemanyagár a világpiaci árnak megfelelően alakul,a kormányintézkedések pedig arra irányulnak,hogy a végfogyasztó ebből minél kevesebbet érezzen meg,és vállalkozások se álljanak le,és még az éppen aktuális költségvetés se álljon fejre. Ezt azóta is minden kormány így csinálja, függetlenül attól,hogy melyik politikai oldal adja.Na ennyit jelent az, ha a közgazdasághoz mit sem értő tömegek gigatüntetéssel kizsarolnak egy általuk jónak ítélt megoldást.


    Ami az USA nem tudott a CEU-ról kiemelésedet illeti. Tipikus szövegkörnyezetből kiemelt rész átmagyarázása.  A valóság: újságíró kiutazott,és felkereste a CEU honlapján megadott címet,ahol talált egy Nyílt Társadalom Alapítványi székházat, ahol a portás egyértelműen kijelentette,hogy náluk a keresett intézmény mármint a CEU nem működik,nem is hallott róla. Később kiderült,hogy a CEU csak be van oda jelentve,de ott oktatást nem folytat,ezért nem tudott róla a portás.

    előzmény:
    pannacotta (39175)
    2017-05-12  15:37
  20. 2017. május 12. 17:4339182.

    Tudjuk. A lengyelek miatt nem fogják megszavazni. De akkor is nagyon komoly üzenet és komoly szankciói is lehetnek. Nyilvánosan fogják meghurcolni Orbánt. Úgy is kell neki. 

    előzmény:
    unger (39180)
    2017-05-12  17:04
  21. 2017. május 12. 17:4239181.


    Jól szórakozom. Már megint meséket alkotsz, te Andersen-utánzó sötétke. 

    előzmény:
    unger (39179)
    2017-05-12  16:56
  22. 2017. május 12. 17:0439180.

    A cikkely olyan, többlépcsős eljárást tesz lehetővé, amely végső esetben akár az érintett tagállam szavazati jogának felfüggesztésével is járhat, ehhez azonban az összes többi tagország egyhangú támogatása van szükséges, és elemzők szerint gyakorlatilag kizárt, hogy ez meglenne Magyarországgal szemben.
    (atv)


     


    Álmodozz csak tovább idiota zugügyvédecske....

    előzmény:
    pannacotta (39170)
    2017-05-12  10:00
  23. 2017. május 12. 16:5639179.

    neked a vibrátorod fogyasztott sokat nem más ,mert élö férfi soha nem akart megdugni amilyen randa hülye vagy....


    azt sem tudod mi az a kondenzácios cirko  idiota..

    előzmény:
    pannacotta (39178)
    2017-05-12  15:43
  24. 2017. május 12. 15:4339178.

    Laktam vidéken, budai agglomerációban, évekig. Kösz, hogy te akarsz felvilágosítani. Villanyboylert ezer éve láttam utoljára, tudtommal vidéken zömmel azt használják. Naná, majd kondenzációs cirkót.


    Sokkal inkább tisztában vagyok a magyarországi helyzettel, mint te ott, a messzi Északon, zseni házmester.  


     

    előzmény:
    unger (39173)
    2017-05-12  12:14
  25. 2017. május 12. 15:4139177.

    Nagyokos, hol is írtál a fogyasztásról azokban a hozzászólásokban? Akkor dumálj, ha be tudod idézni, sötétke. 

    előzmény:
    unger (39173)
    2017-05-12  12:14
  26. 2017. május 12. 15:4039176.

    Ja, megnézheted a FEgyverbe, elvtársak topikot, ott is ő ír, cseppet sem humorosan, erőltetetten, inkább kínosan. Nem is jár oda senki. 


    Ezt a hírt olvastam, nem csodálkozom, ilyen talajra hullik a habonyi propaganda, az, amit Orbán eltűr és támogat. Mint Bayert is - akit itt mindenféle kitüntetésre akartak korábban jelölni, kapott is, nahiszen -, aki véren és taknyon rángatná ki az újságírókat.


    Már a látszatra sem ügyelnek, erőszakos, agresszív banda, undorítóak, és ezeknek az itteniek tapsikálnak.   

    előzmény:
    LANIAKEA (39174)
    2017-05-12  12:50
  27. 2017. május 12. 15:3739175.

    Most komolyan, te komplett vagy? Vagy ennyire nem vagy képes értelmezni? Most aztán megdöbbentettél, pedig nálad már alig-alig csodálkozom valamin.


    A jövedéki adó emelkedett, ugye, erről írtunk eddig és ugyanebben a jövedéki adótörvényben  rendelkeztek arról, hogy akkor, amikor emelkedik a jövedéki adó a Brent változása miatt, a visszatérítendő jövedéki adó összege is emelkedik a gázolajnál, egyes "nagyfogyasztók" esetében, mint pl. a személyszállításnál (erre hivatkoztál korábban te), vagy a 7,5 tonnát meghaladó fuvarozóknál.


    Te miről beszélsz már megint? Nem akármiféle visszatérítésről van szó, hanem a jövedéki adó-visszatérítésről, arról, amit megemeltek. 


    Ez ugyanaz a törvény.


    Á, dehogy emelkedett a benzin és a gázolaj ára, ÁFÁ-san, csak nagyon.  


    Egészen katasztrófa, mennyire nem értesz a dolgokhoz, hiába, szektás fidesznyik vagy. Ez most pont olyan volt, minthogy az USA nem is tud a CEU-ról, ezt is te írtad.


    Jót mulattunk.


     

    előzmény:
    nadenade (39172)
    2017-05-12  11:46
  28. 2017. május 12. 12:5039174.

    Ráadásul ennek az okoskodó (mert cseppet sem okos) írogatónak, cseppnyi humorérzéke sincs. Valahol sajnálom.


    Angolul szólalt meg a pizzás a Kálvin téren, a migránsgyűlölő magyar vendég azonnal megtámadta. A gyűlölet kampány újabb áldozatai.
    Állítsuk meg Orbánt!!!!



    Újabb kézzelfogható eredménnyel járt a gyűlöletre uszító kormánypropaganda.
    Csütörtökön ebédidőben a Kálvin téri aluljáróban található Trio Pizza egyik alkalmazottja vesztére angolul szólított meg egy vendéget. Aki ezen annyira felháborodott, hogy ordibálni kezdett vele, többek között mocskos migránsnak nevezve őt. Egy mindezt látó járókelő, egy fiatal nő erre odalépett hozzá és megkérte, hogy ne beszéljen így a fiatalemberrel, aki biztosan véletlenül nézte turistának a Kálvinon. A támadó ekkor a nőt kezdte gyalázni, majd odalépett hozzá, fejelő mozdulatot tett felé, majd erősen megütötte. Az esetnek több szemtanúja is volt, a nő rendőrt hívott.



    Itt tartott a sztori, amikor cseten kapcsolatba tudtam lépni az áldozattal. Bernadett azt írta, hogy éppen úton van a Haller utcai rendőrség felé, hogy ott is feljelentést tegyen. Ekkor kérdeztem meg a támadás részleteiről:


    https://444.hu/2017/05/11/angolul-szolalt-meg-a-pizzas -a-kalvin-teren-a-migransgyulolo-magyar-vendeg-azonnal-megta madta


    előzmény:
    pannacotta (39169)
    2017-05-12  09:52
  29. 2017. május 12. 12:1439173.

    idiota..tudod mit is jelent az a szo hogy "átlagos" ???


    Fogalmad sincsen hogy milyen egy átlagos háztartás/ ház vidéken.....hogy tanulj is valamit...ha guglizol szokásod szerint mert eszed nincsen akkor lehet kapsz egy vidégi "átlagot" mondjuk 3 személlyel egy házban...na ez a baromság mert a legtöbb háztartásban vidéken 1--2 személy van..kisfalvakban sajnos az idösek vannak tulsujban igy azokrol beszélek..nem, ismétlen nem a 6 gyerekes romákrol....azok emelik a statisztikát holott kisebbségben vannak...


    Az átlagos családi házban 1 max 2 személlyel van 1 drb fagyaszto,,1 darab hütö...1-2 tv.kb 6-10 villanyégö ami természetesen led égökmert vidéken nem parasztok élnek azok a belvárosban laknak putriban...


    Nos az a havi 1-2 fünyirás nem oszt nem szoroz..az hogy a fagyaszto 2--vagy 3 A-s jelü max pár száz forint évente....


    a villanybojler meg régi elavult dolog,xsak a pesti belvárosi parasztok használják senki más..tudod a gáz olcsobb mert azért akkor fizetsz ha használod..a gáz az ami sok ba kerül a fütéssel télen..de a nyugdijasok is azt mondják hogy azt a 4 honapot ki tudják fizetni...


    Erröl beszéltem és nem jogász-zugügyvédi szövegröl..tartsd magad te is ahoz jobb lesz...de ha akarsz rugozni még a témén akkor mutathatok itt is villanyszámlát hogy egy 3 szoba-konyha-fürdöszoba   ház mennyit fizet vidéken..


     

    előzmény:
    pannacotta (39167)
    2017-05-12  09:40
  30. 2017. május 12. 11:4639172.

    Te meg maradj a tárgynál. A mostani általad állami beavatkozásnak és áremelésnek sugalmazott tételről volt szó. Amit leírtál,annak ehhez a témához semmi köze. A fogyasztónak adott adóvisszatérítés nem az értékesítő bevétele. Azt a célt szolgálja,hogy a szolgáltatók ne emelgessék minden világpiaci áremelkedésnél mondjuk a buszjegy árát.

    előzmény:
    pannacotta (39168)
    2017-05-12  09:46
  31. 2017. május 12. 10:1039171.

    Nadenade, tegnap kifogtam a pandát és utaztam is rajta, bizony. Nagyon ritkán utazom most már 3-as metróval (mert nem szeretném, ha kigyulladna az alagútban, inkább kerülök), de tegnap épp így történt.


    Szóval: sokkal tisztább, szárazabb érzés, mint a régi volt, naná, és fényárban úszik ahhoz képest, lehet(ne) olvasni, mobilozni, stb. rajta. A helyek kialakítása is sokkal jobb, amikor betódult a tömeg, mégsem álltak olyan szorosan, mint a régin. És persze, jóval halkabb is,. végre nem kap rajta halláskárosodást az ember.


    DE: a 2-esen és 4-esen futó, Alstom-szerelvények utazási élményétől még mindig messze van, és ez egyébként teljesen független attól, hogy ki gyártotta azt a szerelvényt. Az sokkal halkabb, sokkal tisztább, sokkal európaibb, és főleg, mivel végigjárható, más a tömeg eloszlása is rajta.


    Szerintem a panda nem érte meg az árát, majdnem ugyanannyiba került, mint az Alstom-vonatok és sajnos, nem hozza ugyanazt a szintet.     

  32. 2017. május 12. 10:0039170.

    Persze, arról egy árva szót nem írnak az itteni szélsőjobbosok, fidesznyikek, hogy egy EP javaslat szerint  elő kell készíteni a 7-es cikkely szerinti eljárást Orbán ellen. A javaslat sorsa a Néppárt képviselőin múlik, bár annyira sokan javasolják, hogy csak néhány néppárti képviselő csatlakozása is elég ahhoz, hogy a javaslat többséget kapjon és ezzel határozatra emelkedjen.


    Az "Állítsuk meg Brüsszelt" kampány, karöltve a CEU és a civilek elleni támadással - és az ezekre vonatkozó törvénykezés alkotmánysértő elfogadásával együtt - kiütötte a biztosítékot az EU-ban.


    Amúgyis csak bősz fidesznyikek küldik vissza a konzultációs ívet, tudjátok, annak a kb.  1,5 milliónak a tagjai, akik akkor is támogatják Orbánt, ha ő szíjat hasít a hátukból, tehát gyakorlatilag a szektások nyilatkoznak. Ezért érdemes volt, grat, Orbán, te "tehetséges" politikus.    

  33. 2017. május 12. 09:5239169.

    Bár itt jobber társaink ujjongtak a Brexit és Trump győzelme miatt és valamiféle bizonyítéknak fogták fel, a helyzet az, hogy ez aktivizálta a liberális erőket és a szavazókat Európában, és ellenkező hatást ért el. Egyébként még a Brexit sincs lefutva, egyre erősebbek a hangok, hogy megbánták és vissza akarják csinálni.


    Nálunk is így van: amióta egyre erőteljesebben halad az ország, Orbán vezetése alatt, az illiberális úton, egyre nagyobb a tiltakozás. 


    Erről írtam a minap: rosszul mérte fel a helyzetet, és szerintem egyáltalán nem olyan tehetséges politikus, amilyennek a hívei tartják. 


     


     

    előzmény:
    LANIAKEA (39164)
    2017-05-11  13:33
  34. 2017. május 12. 09:4639168.

    A nagyfogyasztók, ahogy te hívod őket, kereskedelmi gázolaj adóvisszatérítésre jogosultak. Talán nem ártana már tényleg utánanézni, mielőtt leírsz dolgokat.


    Ez az adóvisszatérítés akkor, amikor a jövedéki adóemelés volt, pont 10 Ft-tal nőtt, 7 Ft-ról 17 Ft-ra, annak érdekében, hogy a "nagyfogyasztás" (ahogy te hívod) drágulása ne gyűrűzzön be más termékek árába. Azzal a 10 Ft-tal nőtt, amennyivel emelkedett a gázolaj ára (kb, nem pontosan, de majdnem).


    Anno Tállai András úgy adta elő ezt a jövedéki adóemelést, hogy ha ennyi marad a Brent ára, éves szinten 20 milliárd Ft pluszbevételt biztosít a költségvetésnek. Pluszbevételt, látod? Nem a kieső bevétel pótlását, mert az nem plusz, hanem efelett. Azt mondta a sajtótájékoztatón, hogy ezt a 20 milliárd Ft-ot majd utak rendbehozatalára fordítják, amennyiben   ez egyáltalán befolyik (az olaj árától függően).


    Ugyanilyen visszatérítést kaptak a közúti személyszállítók is, azaz az autóbuszok után is megnőtt a visszatérítés összege. Tényleg javaslom, hogy legalább néha olvass utána, mielőtt kivont karddal rohansz valamit védeni, így  már nagyon ciki rádnézve a dolog.  

    előzmény:
    nadenade (39162)
    2017-05-10  23:42
  35. 2017. május 12. 09:4039167.

    Csakhogy te egy árva szót se írtál fogyasztásról, csak és kizárólag családi vagy kertes házról, ami a világon semmit sem mond fogyasztásról, semmit.


    Íme:


    39149. hozzászólás: „ottthon egy átlagos családi házban fizetnek havonta 3-5 Ezer ft között összesen”..


    39159. hozzászólás: "biztosan ujat mondtál,mert én pl egész életemben közel 60 évig kertes családi házban éltem és fogalmam sem volt erröl...


     


    Szóval, megint hülye voltál, a fogyasztás nem függ attól, hogy milyen ingatlanban lakik valaki.


     

    előzmény:
    unger (39163)
    2017-05-11  08:04
  36. 2017. május 12. 00:5339166.

    Minket, akik eddig is a fideszre szavaztunk, egyáltalán nem érdekel a korrupció, a lopás, Habony, Ferhófstadt, Sulc, Bayer és a lopás, meg a putyinozás, meg oroszozás és hasonlóak. Ha megszorozzátok ezeket a jelenségeket kettővel, vagy hárommal, az sem érdekel, akkor is a fideszre fogunk szavazni.


    Azért, mert mi a nemzeti értékeket felvállaló politikusokra szavazunk. Nem jobbra, balra, vagy liberális köcsögökre, nem Teréz anyákra és a Pápára, hanem azokra, akik Magyarországot nem akarják elveszejteni.


    Érted? Felőlünk hússzor bezárathatják a CEU-t, lefejezhetik Soros Györgyöt és taknyán-nyálán, akár összeverve rángathatják a soros civileket, a liberál-bolsi újságírókat, a nyávogó tizenéves “újságíró” firkászokat, a ligetvédő idiótákat, a Szélütött Bernadetteket és CIA Tímeákat, a festett hajú nyomoronc Uj Pétereket, az antiszemitázó magyar-gyűlölőket, mi akkor is megválasztjuk újra és újra Orbánékat, mert végre nyílt egy kis tér Magyarországon az itt élő magyaroknak is, nem csak a turistáknak.


    Érted? Nem kell baromságokat írni, hiába erőlködtök, akiket meg akarnátok győzni, azok nem olvasnak ilyen simicska-soros szagú cikkeket.


    Üdv,


     


    http://index.hu/velemeny/olvir/2017/05/11/megszolal_a_fid esz-torzsszavazo/

  37. 2017. május 11. 15:3139165.

    Csakhogy megnyugodj!. Nagygéc nem önálló település, Csengerhez tartozik. Gyakorlatilag Csenger külterülete. Tehát soha nem fog díszpolgárt avatni. Elég közel van ahhoz,hogy Csenger szabadidő központját ott építsék ki,és elég távol ahhoz,hogy a szórakozni vágyókat este 11-kor ne keljen hazaküldeni.


    A nyelvtudásod, és a fogalmazásod:


    " Áldott legyen Simicska emléke" Te nem tudod,hogy ezt a formulát arra az emberre használjuk,aki már meghalt? Persze, aki szemrebbenés nélkül használja egy nyilvános fórumon a hímivari mirigyváladék zsargonban használt nevét.....Te otthon is naponta az asztalra borítod? Vagy csak itt gusztustalankodsz vele.


    Ami Macront illeti: várd meg az ünnepléssel a népképviseleti választásokat. Elég nagy esély van rá, hogy "béna kacsa" lesz.


    Teresa May a brit népszavazáson a bennmaradás mellett kampányolt. De most politikusként teljesíti azt a feladatot ,amivel a népszavazáson a polgárok többsége  megbízta.


     

    előzmény:
    LANIAKEA (39164)
    2017-05-11  13:33
  38. 2017. május 11. 13:3339164.

    Hogy ezek mekkora marhák! Ahhoz a rettenetes Bözsinéni kliphez pontosan egy Nagygéc nevű falura akadtak. OV talán azóta Nagygéc díszpolgára. Elmondhatja magáról, hogy "nagygeci". Áldott legyen Simicska emléke.
    A pálya, amelyet Emmanuel Macron megrajzolt az uniónak, a lehető legrosszabb hír a magyar kormánynak. Lényege ugyanis a fokozott integráció, szövetségben - természetesen - a németekkel. A különbség annyi, hogy Macron merészebben, és CSAKIS az euróövezetben gondolkodva haladna előre a közös intézmények és normák létrehozásában, Merkel, tekintettel a választásokra, óvatosabban. De a lényegen ez keveset változtat. Mindazok, akik a "közössel" szemben a nemzetállami függetlenséget... erősítenék, a perifériára szorulnak. Magyarország egy hajszálnyira van ettől. Igaz, Macron is, Orbán is ugyanarról, az unió "reformjáról" beszélnek, csak épp ellentétes irányban. Úgy látszik, Orbánnak nem volt elég az a pofon, amelyet az Európai Bizottságtól kapott az "Állítsuk meg Brüsszelt!" kampányára. Jellemző, hogy míg a briteknél folyt a Brexit-vita, az EB ki nem nyitotta a száját az unió védelmében - a mi esetünkben megtette. Olyan jelzőket, hogy "hazug" és "félrevezető", Brüsszel eddig egyetlen tagállam politikai kampányaival szemben se használt - még a görögökkel se. - A "Trump-fynegetés", amelyről Donald Tusk beszélt, oldódóban van; Orbán populista elvbarátai sorban buktak el Ausztriában, Hollandiában, most pedig Franciaországban. 2017 valóban a fordulat éve lett, csak épp fordítva, mint ahogy OV képzelte, jósolta. Nem a liberálisok, hanem az illiberálisok marginalizálódtak. Az értelmesebb britek pedig keresik az egérutat - bármit mondjon is Teresa May - hogy a hátralevő két évben miként lehetne "kiugrani" - akár egy újabb népszavazással - a Brexitből. Ott a többség csak most kezdi felfogni, mekkora marhaságot csináltak. De hagyják őket főni a saját levükben, számolgassanak csak - ajánlom a receptet OV-nak is

     

  39. 2017. május 11. 08:0439163.

    idiota...el tudod képzelni hogy valaki más is akkora ökör mint te és nemtudja hogy az áramszámla a fogyasztástol függ???


    El tudod képzelni hogy van mégegy barom rajtad kivül aki ugy gondolja hogy az áramszolgáltato a hasára üt és kiküld egy számlát X összegröl...??


    Az meg hogy te putriban laksz a fenét sem érdekli hogy hol van..egyszer te irtad a nyilvánosba hogy a belvárosba laksz..a többi meg hablaty ..

    előzmény:
    pannacotta (39161)
    2017-05-10  22:47
  40. 2017. május 10. 23:4239162.

    .Az üzemanyag felhasználásnak nagy részét az un. nagyfogyasztók adják. Azok pedig nem használnak több üzemanyagot attól,mert csökkent az ára. Sem a buszok,sem a mentők, stb.nem mennek kevesebbet ha növekszik az üzemanyagár.Elenyésző részét teszik ki a fogyasztóknak azok,akik az ártól függően alakítják a használatot. A költségvetést egy adott ár alapján tervezik meg. Nálunk speciel 50 dollár/hordó alapján. Ha ez alá megy az ár,akkor a költségvetés megborul,mivel a nagyfogyasztók kevesebb Áfá-t fizetnek be. Ennek elkerülésére vezették be az időszakos jövedéki adót . 


     

    előzmény:
    pannacotta (39160)
    2017-05-10  22:42
  41. 2017. május 10. 22:4739161.

    Remélem, belátod, hogy nagy baromságot írtál az áramszámla összegével, hiszen a háztartások fogyasztása eltérő attól függően, milyen fogyasztók vannak a hálózatra kapcsolva. 


    Teljesen mindegy, hogy kertes házban lakik-e valaki, vagy nem.


    Esetleg lakhat a Belvárosban is, sokkal magasabb fogyasztással. Nem számít, hol lakik, csak az számít, mennyit fogyaszt.


    Így a te példád az említett házról a világon semmit sem mond. És az sem, hogy te kertes házban laktál. No und?


    Szóval, megint zseni voltál.


    Arra meg megkérlek, hogy szállj le arról, hol lakom, úgysem fogod megtudni soha, hogy valójában hol. És nem is tartozik rád.  

    előzmény:
    unger (39159)
    2017-05-10  22:37
  42. 2017. május 10. 22:4239160.

    Az a jövedéki adó, amit írsz, nettó. Erre még rájött az ÁFA, azaz a benzin ára 6,35 Ft-tal, a dízel pedig 12,7 Ft-tal emelkedett literenként.  Így lett a benzin nettó jövedéki adója 120 Ft helyett 125 Ft + 27 % ÁFA, a gázolajé pedig 110,35 Ft-ról  120,35 Ft + 27 % ÁFA. 


    A Brent eséséből származó ÁFA-kiesést így kétszeresen tudja pótolni a kormány, egyszer a jövedéki adó-emelésen, másodszor az emelt jövedéki adó ÁFÁ-ján.


    Mivel azonban az üzemanyag termelői ára a fogyasztói árnak csak mintegy egynegyedét teszi ki, míg a jövedéki adó (mármint az általános, nem az emelt) pedig 40 %-át, ha  a benzinár csökken, a teljes adótartalom is csökken, de nem olyan mértékben, mint ahogy számították és ahogy nadenade itt megpróbálja előadni, ugyanis a fogyasztás egészen kismértékű emelkedése - változatlan benzinárnál - is kompenzálja a kieső adóbevételt, amely így nem is esik ki.


    Számítások szerint 3 %-os benzinár-csökkenésnél a fogyasztásnak csak 1,15 %-kal kell emelkednie ahhoz, hogy az adóbevételek változatlanok maradjanak, a nagyobb mennyiség ugyanis azonos adóbevételt eredményez a költségvetésnek. 


    És igencsak valószínű, hogy a benzinár esése megnöveli a fogyasztást, 1,15 %-kal biztosan. 


    Ezért egyáltalán nem lehet elmondani, hogy az állam nem avatkozik bele pl. a benzin és a gázolaj árának alakulásába és az a szabad piacra van bízva. Egy frászt. 


     


     

    előzmény:
    régebb_óta_vagyok_az_nlc-n_mint_te (39156)
    2017-05-10  21:05
  43. 2017. május 10. 22:3739159.

    biztosan ujat mondtál,mert én pl egész életemben közel 60 évig kertes családi házban éltem és fogalmam sem volt erröl...


    Te mint egy belvárosi putriban élö sokkal joban tudhatod,arrol nem is beszélve hogy neked van a jogi diplomád mellett egy gazdasági is..vagy nem??

    előzmény:
    pannacotta (39158)
    2017-05-10  22:21
  44. 2017. május 10. 22:2139158.

    Abszolút semmit sem mond, hogy kinek mennyi a villanyszámlája.


    Hányadmagával él? Milyen izzókat használ? Normált, energiatakarékost vagy ledest? Milyen fogyasztói vannak? Milyen osztályba vannak besorolva? Energiatakarékosak, azaz AA+-osak? Mivel állítja elő a melegvizet? Gázboylerrel, cirkóval, vagy villanyboylerrel? Ha kertes ház, talán van fűnyírója is, az benzines vagy elektromos? Ha utóbbi, mekkora motor van benne? Az illető egyedül él és folyton lekapcsolja a villanyt, ha átmegy egy másik szobába vagy nem? Van számítógépe? Milyen teljesítményű és milyen idős?


    "Csak" ennyit kell tudni ahhoz, hogy meg lehessen becsülni, kinek milyen a fogyasztása. Dettó ugyanolyan házban többszöröse is lehet az áramfogyasztás.


    Lehet, hogy a te ismerősöd keveset fogyaszt, ami nem jelenti azt, hogy mindenki így van vele.


    Lehet, hogy újat mondok azzal, hogy az áramszámla a fogyasztástól függ?   

    előzmény:
    unger (39153)
    2017-05-10  19:32
  45. 2017. május 10. 21:4039157.

    Oké !Pontatlanul fogalmaztam. Jövedéki adóra vonatkozik az időszakos adóemelés,azért,hogy a csökkenő ár miatt  kieső  Áfa kiesést kompenzálja. Áfa emelés nem is lehetne, mert annak elfogadásán egy évig kotlik az unió.

    előzmény:
    régebb_óta_vagyok_az_nlc-n_mint_te (39156)
    2017-05-10  21:05
  46. 2017. május 10. 21:0539156.

    Áfa kulcsot nem változtatnak, jövedéki adó változik 5-10 forinttal az 50USD/hordó ár alatt.


    a kormány a szokatlanul magas minimálbér emelésért cserébe csökkentette a munkáltató által fizetendő szociális hozzájárulás mértékét.


    Ettől még jelentősen nőttek a bér jellegű költségek egyes szektorokban, ezt a vevők is megérzik majd.


    Olyan ez mint a telekommunikációs adó és különadó. Á, dehogy a zemberek fizetik meg...


    Dánia, 5500 forintnyi előfizetés, 960 perc (16 óra) beszélgetés, 20Gb net. Húsz. Előfizetők száma 600 ezer. Áfa szintén 27%.


    Nézz körül mit kapsz itthon 5500 forintért.

    előzmény:
    nadenade (39154)
    2017-05-10  20:12
  47. 2017. május 10. 20:5039155.

    Abban az ingatlanban ahol a legtöbbet tartózkodom havi 52 ezer a villanyszámla, abban a lakásban ahol havi pár napot, 5 ezer.


    De nem panaszkodom, szerintem is alacsonyak a magyarországi energia árak.

    előzmény:
    unger (39149)
    2017-05-10  15:57
  48. 2017. május 10. 20:1239154.

    Egészen pontosan a benzin ár ma 347,7-444.9 Ft között van fajtától, és vásárlási helytől függően.


    Bármely országban előfordulhat időszakos jövedéki áremelés az üzemanyag árában,ha az világpiaci ár alapján kalkuláltatik. Ugyanis a nyersolaj világpiaci ára olyan tág intervallumban változik,hogy lehetetlen lenne a költségvetést tartani. Az üzemanyag felhasználás olyan nagyságrendű,hogy egy nyersolaj árzuhanás bedönthetné egy adott ország költségvetését.Ezért az időszakos Áfa emelés lehetősége ennek kivédésére szolgál.Egészen pontosan ha a nyersolaj hordónkénti ára 40 dollár alá csökken,akkor automatikusan megemelkedik az üzemanyag Áfa 10 %-kal,ha 40-50 dollár között van,akkor ez az Áfa emelkedés 5%.Ha a nyersolaj ára 50 dollár fülé emelkedik,ez az idószakos Áfa emelés megszűnik.


    Az energia árakat vásárlóerő paritáson akkor kell összehasonlítani,ha makrogazdasági elemzéseket végzünk, és a területet más országokhoz való összehasonlítását végezzük. A végfogyasztó nem vásárlóerő paritás szerint fizet.


    Béremelés:


    A nem kormányzati munkavállalók esetében csak indirekt beavatkozás lehetséges.Mint jelen esetben is,hogy a kormány a szokatlanul magas minimálbér emelésért cserébe csökkentette a munkáltató által fizetendő szociális hozzájárulás mértékét. Állami alku nélkül eddig csak 3-5 % minimálbér emelést tudtak a munkavállalói érdekképviseletek elérni.

    előzmény:
    pannacotta (39152)
    2017-05-10  18:15
  49. 2017. május 10. 19:3239153.

    Na ha kiröhögted magad akkor....


    onnét tudom hogy május elsején jöttem haza,azelött több mint egy honapig ott voltam vidéken...láttam a számlákat és tudom hogy mennyit fizetnek...


    Gáz van rozi...én napi kapcsolatban vagyok magyar emberekkel a rokonaimmal igy tudok mindent...hogy te egy hülye köcsög vagy aki a libsi propagandát szajkozza az nyilvánvalo mert ekkora ordas hazugságokat máshonnan épeszü ember nemvesz..

    előzmény:
    pannacotta (39151)
    2017-05-10  18:06
  50. 2017. május 10. 18:1539152.

    A benzin most 350 körül van. Szabadpiaci ár? Na ne.


    Melyik másik országban van az, hogy amikor csökken a világpiaci ár (mármint a Brenté), akkor plusz adókat tesznek rá az árra, és így a fogyasztó még magasabbat fizet? Merthogy Magyarországon így van és így volt még nemrégiben is, úgy 5-6 Ft-ot emelkedett emiatt a fogyasztói ár. Csak azért, mert a világpiaci ár csökkent. 


    Egyébként jól vagy?  Nagyon is beleavatkozik az állam a benzin fogyasztói árába, mint láthatod. 


    Persze, kell a stadionokra és hasonlókra, értem én, ott lehet jól lopni.


    Ungernek már megválaszoltam, de most neked is leírom: az áram és földgáz árát vásárlóerő-paritáson kell összehasonlítani, és nem éppen aktuális devizaárfolyamon. Úgy kapsz korrekt eredményt.


    Ráadásul a devizaárfolyamokat spekulációval mozgatják, amelynek nagy tudora a Matolcsy-féle MNB, onnan származik az a 250 milliárd közpénz, amit te annyira szerettél volna velük ellopatni. A devizaadósok is üdvözlik Matolcsyt. 


    "a kormány csak azoknak a bérébe tud direkt módon beavatkozni,akik állami alkalmazottak. A vállalatok bérpolitikájába nem."


    Te tényleg teljesen el vagy tájolva és nem élsz a való világban. Amikor ezredszerre emelik a minimálbért, mit gondolsz, ki fizeti azt ki az embereknek?


     Hát a vállalatok ,természetesen. Ők termelik meg, ők fizetik ki a dolgozóknak és még adót is fizetnek utána az államnak (bizony, a megemelt minimálbér után nyilvánvalóan magasabb a befizetendő adó is, a szocho, amit régen járuléknak hívtak).


    Orbán ezzel is máséval veri a csalánt.


    Látszik, mennyire értesz a dolgokhoz.  


     

    előzmény:
    nadenade (39148)
    2017-05-10  15:11

Címlap

top