Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba
 
Kedves Fórumozók!

Felhívjuk figyelmeteket, hogy a politikai topikokat csak a jogszabályokban kötelezően előírt mértékben moderáljuk, ezért itt fokozott a személyeskedés, vita, anyázás veszélye. Aki ezekbe a topikokba ír, illetve ezeket olvassa, készüljön fel lelkileg, és húzzon vastag bőrt a várható virtuális pofonok ellen, mert a moderátorok itt NEM törlik a bántó hangvételű hozzászólásokat, ha azok nem sértenek személyiségi jogokat, vagy egyéb jogi előírásokat.

A moderálással kapcsolatos további részletek a Felhasználási Feltételekben (http://www.nlcafe.hu/felhasznalasi) olvashatók.

Üdv: a moderátorok
Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba

Már tényleg jobban élek

Reszka
Létrehozva: 2010. Április 29. 20:06

AMIÓTA MEGTÖRTÉNT A 2010-ES VÁLASZTÁS MAGYARORSZÁGON,

 és hatalmas fölénnyel nyert a polgári oldal, 

 ÉN TÉNYLEG JOBBAN ÉLEK:

 minden reggel, mikor felébredek, jó kedvem van;

 akárha nyaralnék.

 - Jó kedvem van, mert megszűnik végre a modern rabszolgasorban való tartásunk,  kizsákmányolásunk;

 - Jó kedvem van, mert lehetek végre nyíltan, önmagamat felvállalva normális értékrendű, normális nemi identitású MAGYAR;

 - Jó kedvem van, mert végre nem köpnek ránk erdélyi testvéreink ; 

- Jó kedvem van, mert úgy gondolom, végre eltűnik a rádióból az "emeregykosutrádió" szöveg, és végre "Magyar Kossuth-rádió"  lesz a neve; 

- Jó kedvem van, mert végre negyvenévi szolgálat után elmehetek nyugdíjba, 57 évesen.......  

Szóval, jó kedvem van.  

Ha Nektek is jókedvetek van, és leírnátok, miért, ide várlak Titeket.    

  1. 2020. december 28. 21:4048201.

    Az biztos is :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (48197)
    2020-12-28  20:56
  2. 2020. december 28. 21:3948200.

    TGM teljesen sajátos személyiség, és én se értek vele egyet alapjaiban. De nem ám. Mondhatnám, szinte mindenről mást gondolunk, és persze, TGM sem megmondóember. 


    Viszont szeretem olvasni, mert olyan fokú műveltséget és tudást, amit ő mutat fel, ritkán találhatok a nagy magyar valóságban.


    Ennyi a jelentősége. De azért nagyon jó fej. Viszont nem szoktam a véleményére, mint iránymutatóra hivatkozni, hiszen nem is az. 


    Ő egy erősen baloldali beállítottságú ember, míg én nem vagyok az. Ő nagyon és deklaráltan piac- és kapitalizmusellenes, míg én nem vagyok az. És folytathatnám. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (48199)
    2020-12-28  21:10
  3. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2020. december 28. 21:1048199.

    Tamás Gáspár Miklóst is nyomtam. Ő is megmondóember?


    Számomra hitelesebbek azok a történészek, politológusok, elemzők, akik nem közvetlenül érintettek a hatalomban. Kivétel persze mindig van, az igazi mérce az objektivitásra való törekvés.

    előzmény:
    pannacotta2 (48192)
    2020-12-28  17:49
  4. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2020. december 28. 20:5948198.

    Ha itt szólnak hozzám, itt válaszolok.

    előzmény:
    pannacotta2 (48193)
    2020-12-28  17:50
  5. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2020. december 28. 20:5648197.

    Én nagyjából fél évvel Viktor előtt mondtam ezt. Lehet, hogy tőlem plagizált? :-)

    előzmény:
    pannacotta2 (48194)
    2020-12-28  17:59
  6. 2020. december 28. 19:0648196.

    Kiegészítés: az EU is rendelt aztán Pfizert és Modernát, csak későn, így az USA, Kanada, Japán, stb. előz bennünket. És sajnos, a kettőből együtt sem lesz elég, legalábbis nem az év első felében.    

    előzmény:
    pannacotta2 (48195)
    2020-12-28  19:04
  7. 2020. december 28. 19:0448195.

    A német kormány kinyilvánította, hogy nem érheti hátrány azokat, akiket nem oltottak be, mert az oltás önkéntes. Az esetleges korlátozások pedig ennek az önkéntességnek a fogalmát sértenék.


    Mára már az EU is foglalkozik azzal, hogy azokkal szemben, akik nem oltatják magukat, lehet-e egyáltalán szankciókat alkalmazni, és ilyen az is, ha egy ország nem engedi be az ilyeneket.


    Tehát ácsi, még egyáltalán nem biztos, hogy bármiféle hátránnyal fog bírni az, aki nem oltatja magát. Az országok is nagy valószínűséggel nem szabhatják meg, ki mehet oda be EU-s polgárként.


    De nincs is értelme: hiszen azért kapjuk a vakcinát, hogy a szervezetünk védekezzen, és állítólag nem is fertőzünk ebben az időszakban, amíg a vakcina hatása tart (legalábbis a messenger RNS-vakcinákra ez vonatkozik és ez már biztos). 


    Akkor azok az emberek, akik beoltatták magukat, mégis, mitől félnek, ha szembejön egy oltatlan? 


    Azt lenne jó tudni, hogy ez a védelem meddig tart, de majd meglátjuk. 


    Mostanra kiderült az is, hogy az EU mindenhonnan rendelt már a nyár közepén, csak pont a Pfizerből és a Modernából nem (az egyiket már engedélyezte is az EMA, a másikat most fogja, napokon belül), holott ez a két vakcina kap engedélyt. És csak ezek. Amiket nagy számban lekötött az EU - főleg európai vakcinák, mint pl. a Sanofi, az AstraZeneca, a németek CureVac-ja - csak jövő év közepére kaphat esélyesen engedélyt, sőt, a Sanofi és az AstraZeneca talán még később. 


    No, így állunk. Ha nem lesz elég vakcina az EU által engedélyezettekből, tartok tőle, hogy mégiscsak a oroszt vagy a kínait akarja majd a magyar kormány a nyakunkba varrni. 


     

  8. 2020. december 28. 17:5948194.

    Halálozások tekintetében az első öt között van Magyarország, 187 ország közül


    Persze, lakosságarányosan számítva, a decembert figyelembe véve. 


    Orbán Viktor azt mondta, a járvány súlyosságát a halálozásokkal méri. És - nyilván ettől abszolút függetlenül - Adagio is ezt írta itt korábban.


    Nos, lehet akkor büszkélkedni valamivel, amiben élen vagyunk. 


    De december 20-án vezettük a világranglistát. 


    Orbán Viktor korábban ezt mondta: "a védekezés akkor sikeres, ha a halálesetek számát sikerül alacsonyan tartani".


    Nos, ez akkor nem sikeres, tehát kedves kormány, lehet eltakarodni, de sürgősen.  

  9. 2020. december 28. 17:5048193.

    Az élet értelméről történő filozofálgatásokra van egy bedöglött topikod. Ajánlom figyelmetekbe, mert az a téma pont odaillik. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (48188)
    2020-12-28  15:46
  10. 2020. december 28. 17:4948192.

    Ezer ilyen embert tudok kapásból mondani neked, akivel hol egyetértünk, hol nem. 


    Mi ebben a különleges? Mitől kell pont azokat kiemelni, akiket te itt mindig nyomsz, mint afféle - szerinted - megmondó embereket?    

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (48187)
    2020-12-28  15:42
  11. 2020. december 28. 17:4748191.

    Na látod. A kételyeid pedig a tiéid, fogyaszd egészséggel :) 


     


    Egyébként meglehetősen sajátos, hogy mindig olyan "politikusok" beszélgetésére hivatkozol - és persze, hogy ezek után kételyeid támadnak -, akik már nincsenek a porondon. Így azt mondogatnak, amit akarnak. Outsiderek, nem számítanak. 


    Miként arról sincs fogalmuk, hogy mi és hogyan lesz ezek után, merthogy nem is osztják meg velük. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (48189)
    2020-12-28  15:57
  12. 2020. december 28. 17:1548190.

    Jah! Ha már a kérdést sem érted! Akkor a helyes beszéd tényleg nem számít

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (48189)
    2020-12-28  15:57
  13. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2020. december 28. 15:5748189.

    A fauban, ahol az ünnepek alatt jártam, pont az ellenkezőjét mondták. Hosszasan kellett magyaráznom a kételyeimet, amit ők csak lassan értettek meg. "Igaz, igaz, de azért mégis! Ezt a hatalmat le kell váltani." Ezzel zárták a beszélgetést, én meg örültem, hogy befejezhettük a politizálást.

    előzmény:
    LANIAKEA (48186)
    2020-12-28  14:49
  14. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2020. december 28. 15:4648188.

    A kutyavásár, és a gyömbér recept mellet szerintem elfér ez is. Engem azok nem zavartak, ez téged miért? De ha csak úgy, nagyon egyszerű megoldás van rá: nem kell elolvasni! Ennyin múlik a békesség.

    előzmény:
    pannacotta2 (48183)
    2020-12-28  14:35
  15. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2020. december 28. 15:4248187.

    Nem rá hallgatok, hanem van, amiben egyetértek vele. Aztán van, amiben nem.

    előzmény:
    pannacotta2 (48182)
    2020-12-28  14:34
  16. 2020. december 28. 14:4948186.

    Ezmellett? Mellik faluban mondják így?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (48181)
    2020-12-28  14:20
  17. 2020. december 28. 14:4648185.

    Nyilván, akinek címezte, vevő erre! Szerintem, aki meg nem, annak borzalmas! Ha ilyet akarok, elmegyek a templonyba

    előzmény:
    pannacotta2 (48183)
    2020-12-28  14:35
  18. 2020. december 28. 14:4448184.

    A Fideszesek sikerként beszélnek arról, hogy:


     


    - négyezer-milliárd forint az államháztartás hiánya, 


    - a GDP arányos államadósság 80% felett van, 


    - közel negyvenezer-milliárd az államadósság, 


    - kilencszáz orvosi praxis nincs betöltve, 


    - kilencezer ember belehalt a koronavírusba, 


    - a világon mi vettünk a legrdágábban alvásjavító gépet - lélegeztetőgépek helyett.


    - a 20% feletti élelmiszer inflációt 3%-os nyugdíjemeléssel "kompenzálják", 


    - a háromezer milliárdos gazdaságvédelmi alap elköltése mellett negyed-millió munkanélküli van, 


    - a turisztikai és szórakoztató ipar csődbe ment


     


    ...és a sor végtelen. 


     


    Erre Kövér Lacika, (akinek amúgy szolgálati lakását kétmilliárd-háromszázmillióból újították fel), sirdogál Bayer Zsoltikának, (aki a Várban 45.000-ért bérel lakást), a HírTv-ben, (ami tulajdonosi szerkezete ezer szállal kötődik a Fideszhez) hogy a világ összeesküdött ellenük? 


     


    Tragikusan álszent, erkölcstelen banda! 


     


    JZ

  19. 2020. december 28. 14:3548183.

    Csak halkan szólnék, hogy ez egy politikai topik. Ezt sokszor mintha elfelejtenéd.


    Az élet értelméről való filozofálgatásnak is bizonyára megvan a helye a fórumon, csak nem itt. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (48180)
    2020-12-28  14:14
  20. 2020. december 28. 14:3448182.

    Fodor Gábor régi barátja Orbán Viktornak. Ez az elfogultság pedig meghatározta Fodor Gábor utolsó parlamenti működését. Aki figyelemmel kísérte anno a történéseket - nem volt annyira régen -, tudja. Nem véletlenül cserélték le az ő pártjának emberét a parlamentben, most Bősz Anett van helyette, aki aztán a Fodor-párt elnöke is lett Fodor helyett.  


    Ennyit erről. 


    De tőlem nyugodtan hallgass csak rá, ahogy gondolod. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (48181)
    2020-12-28  14:20
  21. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2020. december 28. 14:2048181.

    Erre most gyorsan csak annyit: Fodor Gáborról talán sok mindent el lehet mondani, de hogy kormánypárti lenne, azt nem. Ha az Ő véleményére odafigyelek és azzal sok tekintetben azonosulni tudok, az önmagában szerintem nem jelenti azt, hogy kormánypárti sajtót olvasok.


    (Ez mellett az is igaz, hogy én mindkét oldal véleményét meghallgatom, nem szeretek egyoldalúan tájékozódni.)

    előzmény:
    pannacotta2 (48178)
    2020-12-28  14:00
  22. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2020. december 28. 14:1448180.

    Nagyon komoly gondolatok, igen jó dolgokat hozol ide! Mélyen elgondolkodtató írás, amiről nagyon sokat lehetne beszélgetni.


    Az élet célja és értelme, önnön lényegünk keresése; az engem sokat (és szerintem sokakat) foglalkoztató kérdések egyike. Érzésem szerint Bogár László írásának az alaptörvény legutóbbi módosítása, illetve a genderkérdés körüli elvi vita, valamint a liberalizmus és a keresztény kultúra ütköztetése ad aktualitást.


    "A cél halál, az élet küzdelem, s az ember célja e küzdés maga." - mondja Ádám. Általam sokat előhozott idézet, amit - szerintem - nagyon nehéz cáfolni. Talán nem is lehet. Biológiai értelemben az élet célja az élet, vagyis az utódnemzés, a faj, a létezés fenntartása, utódainknak az ehhez szükséges legjobb feltételek megteremtése. Az "Istenétől eltávolodó világ", nem alaptalanul hordozza magában a cél és az értelem elvesztése fölötti aggodalmat, és ha itt megállunk, egy egyszerű választ adunk egy egyszerű kérdésre. A baj csak az, hogy az emberiség fejlődésének ezen fokán e problémát már nem lehet ennyire leegyszerűsíteni. Vagy talán mégis? Számomra ez egy alapvető kérdés, amire keresem a választ. 


    (A többire majd később, most sajnos mással is foglalkozom - foglalkoznom kell).

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_472959 (48159)
    2020-12-25  16:40
  23. 2020. december 28. 14:0548179.

    Ahogy írtam, nem szoktam Falus Ferenc volt tisztifőorvost olvasgatni, de most megjelent egy cikk, amiben épp arról nyilatkozik, amilyen kérdést feltettem itt (és persze, nem kaptam választ).


    Szerinte ugyanis az oltás ellenére is hordani kell a maszkot még egy ideig, mert oltás ide-oda, a fertőzést bekapjuk és tovább is tudjuk adni.


    Már olvastam korábban is, hogy az oltás csak arra jó, hogy a vírus ne szaporodjék a szervezetünkben, ha be is jut, azaz a szervezetünk ellenálljon neki, és a bejutott vírus így ne okozzon komolyabb vagy akár enyhébb betegséget, hanem a szervezetünk szépen legyőzi azt.


    Tehát ha lesz is oltás, nem árt továbbra is az óvatosság, a távolságtartás és a maszkhordás. Hiszen nem mindenki lesz beoltva, és akik igen, azok is hosszú időn keresztül kapják meg, folyamatosan (annak a blődlinek meg nem kell hinni, hogy 2 nap alatt átoltható a lakosság, mert ez soha nem volt igaz). 


    https://444.hu/2020/12/28/falus-nyar-vegere-kaphat-oltas t-mindenki-de-a-maszkot-ugyanugy-hordani-kell-majd?fbclid=Iw AR1MIANBaegvtKQhfNYpxR3DqiBDkTmqR8mawUBi3HI8oNsbYblF3yU1U54

  24. 2020. december 28. 14:0048178.

    Ezek olyan feltételezések, amelyeket én nem osztok. Én pl. nem tartom ősellenségnek az ellenzéki pártokat, a köztük lévő - természetes - ellentét bizonyos kérdésekben jócskán ki van élezve és fel van habozva a kormánypárti sajtóban (és most megint kiderült, hogy azt olvasod).


    Én helyesnek tartom, ha a pártok egymás között egyeztetni fognak, sőt, ez szükségszerűség is. Nincs vezér, nincs, akinek a szava egyedül döntő - tehát nincs diktatúra -, a pártok közötti egyeztetésekben is a demokrácia érvényesül. 


    Minél több kérdésben kell egyeztetni, ez annál inkább működik. Így működik jelenleg az ellenzéki vezetésű önkormányzatoknál is, és milyen jól megvannak (persze, most mindjárt Göd jut mindenki eszébe, holott az nem pártellentét, mert a polgármester ellenzéki mind kilépett már a saját pártjából, hanem kifejezetten személyes ellentétről van ott szó). Simán tudnak együttműködni és együtt vezetni, tehát már gyakorlati példák is vannak rá. Ha van vita, az csak az ügyeket viszi előre. 


    Ugyanis vitázni, ellenvéleményt megfogalmazni, majd konszenzusra jutni nem felesleges erőpocsékolás, hanem a több szempontból is létezhető optimális megoldást biztosítja, legalábbis több szemszögből. És ez fontos. Ezért nincs és reményeim szerint nem is lesz az ellenzéknek vezére sem.  


    Ez egy másfajta stílus, persze, hogy aki ahhoz szokott hozzá, hogy egy ember, vagy akár egy kis, néhány létszámú csoport diktál, annak furcsa, megértem. 


    Kétharmaddal könnyebb lenne, kétségtelen - a Fidesznek ez megadatott, illetve másodjára-harmadjára már maga is tett róla -, de anélkül is tud működni az ország. Az alaptörvényt, a választási törvényt, stb. nem tudják ugyan megváltoztatni, de sok mindent el tudnak érni a listájukból anélkül is.


    De még azt se zárom ki, hogy kétharmad lesz - mármint a fideszes választási törvény szerinti kétharmad a parlamentben -, ami persze, sose valódi kétharmados támogatottság, hiszen a Fidesznél sem volt az. 


    Azok az ellenzéki pártok bizonyos, nagyon fontos alaptételekben mind ugyanazt gondolják. Pontosan ez a biztosítéka annak, hogy tudnak majd együtt vezetni, és ezek szerepelnek a deklaráló nyilatkozatukban is. Külön-külön is éppenséggel ugyanazért harcoltak eddig is. 


    Fodor Gábort nem tekintem hitelesnek Orbán Viktor ügyében, megbocsáss, így erre most nem térek ki. 


    Ami a reményeket illeti, nos, a puding próbája az evés. Meglátjuk. Nem kell illúziókat dédelgetni, de eleve mindenféle csacskaságot írni sem (pl. azt, hogy az ellenzéki pártok ellenségei egymásnak, hiszen nem azok). 


    Mindenesetre esélyt kell adni arra, hogy az ország kitörhessen a valaha volt legrosszabb rezsim fogságából. Ennyi. És ha ezt a mostani ellenzék tudja megtenni, akkor bennük kell megbíznunk. 


     


     


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (48177)
    2020-12-28  13:44
  25. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2020. december 28. 13:4448177.

    Örömre okot adó összefogás, nagyon szép, lelkesítő, motiváló célkitűzések, de bennem is azok az aggályok merülnek fel, melyekről például Fodor Gábor és Gerő András beszéltek.


    Ezen célkitűzések döntő része csak kétharmad birtokában valósítható meg.


    A koalíciós partnerek alapvetően mást gondolnak bizonyos kérdésekről (Európai Unió, vagy Európai Egyesült Államok, az ügyesen kikerült adópolitika, szociálpolitika, stb.), ami győzelem esetén káoszhoz vezethet. Ezt a lehetőséget tovább valószínűsíti a pártok közötti természetes rivalizálás, és a FIDESZ ellenzéki viselkedése, illetve ereje. Nem csodálkoznék azon, ha a válságkormányzást szándékosan hagynák a koalícióra (akár ez is állhat az ellenzék összeterelését célzó választási törvény megváltoztatása mögött), és ellenzéki szerepben megerősödve, ismét elsöpörnék a heterogén, kihívásokkal küszködő koalíciós kormányt. Csupán egy dologra kell figyelniük: Ne legyen meg az ellenzéki győztes kétharmad! Meggyőződésem, hogy kétharmad nélkül ez a koalíció kormányképtelen lenne. A bebetonozott hatalmi intézményrendszer megfojtaná az új hatalmat, drámaian korlátozná mozgásterét.


    Aztán ott van az elvhűség kérdése: Olyan pártok tömörülnek egységbe, melyek "ősi" ellenségei egymásnak. A közös ellenfél összehozza őket (Az ellenségem ellensége a barátom.), de vajon megmarad ezen összetartó erő akkor is, amikor már más helyzetből, más pozícióból kell az ellenfélre nézni? Hogyan tolódnak el a hangsúlyok, mennyire jönnek felszínre az ősi ellentétek?


    Abban is egyet kell értenem Fodor Gáborral, hogy ez a választás nem pártokról, hanem Orbán Viktorról fog szólni. Mellette, vagy ellene? Ez lesz a fő kérdés. Ugyanúgy protest-szavazás lesz most is, mint 2010-ben volt, és akkor sem volt, jó, most sem lesz az!


    Azzal amit leírtam, nem befolyásolni akarok! (Itt amúgy sem tudnék senkit befolyásolni.) A kormány leváltása mellett számos érv szól, de én az aggályokat sem tudom figyelmen kívül hagyni. A rendszerváltás óra minden választást várakozás és remények előztek meg. A győzelemben a remények valóra válását láttuk, de aztán rendre csalódnunk kellett. Attól tartok, hogy - győzzön bármelyik oldal - ez most sem lesz másként. A politika nem népmese, ahol a "boldogan éltek, míg meg nem haltak" mondat zárja be a történetet. A politika egy végtelen történet, melyben a jónak és nemesnek nem jut önzetlen szerep. Csalódni csak akkor nem fogunk, ha ezt szem előtt tartjuk, nem csak egy arasznyit tekintünk előre, és az érzelmeket kizárjuk, amikor mérlegelünk.

    előzmény:
    pannacotta2 (48140)
    2020-12-20  22:27
  26. 2020. december 28. 13:4048176.

    Az Átlátszó az ebben a járványos évben változatlanul dühöngő stadionépítési lázról ír, 4 stadion építését kísérik figyelemmel a cikkben: https://blog.atlatszo.hu/2020/12/stadionepitesi- laz-a-jarvany-idejen-a-sportarenak-2020-ban-is-nyeltek-a-sza zmilliardokat/?fbclid=IwAR2gXwXEhCLsgVHEqZgEB2BcBn0gFDBZAcdQ yxhnbogDxbe-2QXsS5lQ9DI


    Mint tudjuk, változatlanul épülget az atlétikai stadion a Duna-parton (volt Vituki-terület) 200 milliárdért és a kézilabdacsarnok a Népligettel szemben, az Üllői úton (100 milliárd). 


    Az elmúlt 10 évben csak focistadionokra összesen 330 milliárdot költött a kormány (és persze, csakis kormányközeli vállalkozók jártak vele jól), most másfélét is  építenek, de nem kevesebből, sőt. 


    Mindezt egy olyan világválság idején, amikor is a pénzügyminiszter Varga Mihály nyíltan elismerte, hogy a gazdaság visszaesése az idén nagyobb volt, mint 2008-ban. 


    - Az atlétikai stadion eredetileg bruttó 190 milliárdba került volna, de az eddig ismert adatok szerint már 257,2 milliárdnál tart a bekerülési költség, kivitelezők: Záév és Magyar Építők, azaz Mészáros Lőrincék és Paár Attila cégei.


    Egészen biztos, hogy ennél nem áll meg az összeg, jópár dolgot ugyanis nem számoltak bele.


    - A kézilabdacsarnok (Üllői út, a Népliget buszvégállomás mellett) eredetileg bruttó 99,7 milliárdról indult. Ez a csarnok a Groupama Arénától kb. 500 méternyire van.   Azon a korábbi bozótos-fás telken letarolták a fákat, naná. Kivitelező: Market Zrt (Garancsi István). 


    Itt is fenyeget az erőteljes drágulás, ezért a kormány határozatot hozott arról, hogy az összeg nem haladhatja meg a bruttó 101,544 milliárd Ft-ot (mióta szokott a kormány beruházási költségek kérdésében határozatot hozni?).


    - focistadion a Bozsik Akadémia, amely eredetileg 5 milliárdért épült volna, mára már 12,8 milliárd Ft-nál tart, és ott már a gyepszőnyeget fektetik, a műszaki átadás megtörtént. Igaz, jó fél évet késett a beruházás.


    Kivitelezők: Pharos '95 Kft (Végh Gábor) és West Hungária Bau (Paár Attila). A csapatnak és a közönségnek még nem adták át a stadiont. 


    - a szigetszentmiklósi szellemstadion: ilyen is van ugyanis. Elkezdték építeni, majd 2018-ban félbehagyták, de addigra már 1,5 milliárdot ráköltöttek.


    A szigetszentmiklósi klub is feloszlott, épp a bedöglött beruházás miatt, és 2,7 milliárdos tartozást hagyott maga után. 


     


       


     


     


     

  27. 2020. december 28. 12:4848175.

    Több más vakcina is van,  amelyik jónak tűnik, ami már forgalomban van, az egészen biztosan biztonságosabb és jobb, mint az orosz vakcina.


    Nem muszáj ám engedni mindig mindenben annak, aki (ami) politikai kérdést csinál a dologból. Orosz tudósok véleménye szerint az orosz vakcina nem megbízható. Pont. 


    Ami az igazolványt illeti, ott is sok a kérdőjel: akit az orosz vakcinával oltottak be, azt be fogják vajon engedni más EU-s országba? Merthogy az orosz vakcina - nem véletlenül - illegális az EU-ban. Csak mi, egyedül Magyarország akarja forgalmazni, minden más országnak több esze van. 


    Merthogy az igazolványon az is rajta lesz, hogy mivel oltottak. 


    Tehát előfordulhat (ez persze, csak feltételezés), hogy az orosz vakcinával oltottak épp emiatt nem tudnak majd az EU országaiba bejutni.  

    előzmény:
    unger1 (48170)
    2020-12-27  23:29
  28. 2020. december 28. 12:4448174.

    Aha, közepes és nagyberuházások. Nem egy kis lakásfelújítás.


    Többet nem is kell írnod, idáig olvastam, az első sorokig. 

    előzmény:
    fiú50 (48171)
    2020-12-28  00:50
  29. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2020. december 28. 12:3648173.

    Köszönöm a Csörte linkjét, nagyon egyetértek veled az utóbbi idők vitáit illetően. Kedvenc műsoraim egyike a Csörte, ha tehetem megnézem. Párja a Csatt, de mindkettőt akkor érdemes nézni, ha kulturált vita folyik, aminek alapfeltétele a vitázók személyének megválasztása. Fodor Gábor és Gerő András biztosítékai az érdemi vitának. Érdekes megfigyelni, hogy G. Fodor Gábor és Gjadics Ottó mennyire másként vitáznak velük, mint például Horn Gáborral.


    A dalokat is köszönöm, a mi korosztályunk ezen előadókkal összenőtt. Nagy zenerajongó révén szinte mindent meghallgatok, de a magyar az magyar, és a kortárs az kortárs. Egyébként az sem véletlen, hogy a fiatalok körében is nagy népszerűségnek örvendenek. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_472959 (48133)
    2020-12-20  14:45
  30. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2020. december 28. 12:1948172.

    Nagyon köszönöm az elismerő szavakat, Müge, a képedet sajnos nem látom, nem jelenik meg a linkelés. 

  31. 2020. december 28. 00:5048171.

    "Kivitelezőt találni ma Magyarországon szinte lehetetlen és aki akadna, az vagy kontár, vagy annyit kér, hogy inkább lemondanak róla. Hihetetlen, mi van e téren az országban (persze, honnan is tudnád)."


    Hát tényleg, honnan is tudnám, amikor én csak egy földhözragadt buta fideszes vagyok, és "sajnos" nem születtem libernyáknak, mert azok már úgy születnek, hogy minden buta fideszesnél sokkal jobban tudnak mindent! Mert ugye te tudod ebben a témában is a tutit? Mert úgy nyilatkozol meg ebben a kérdésben (is) mintha megcáfolhatalan tudással rendelkeznél abban a témában, hogy Magyarországon mi a helyzet az építőipari szakmunkás fronton. Honnan vannak az ismereteid? A második szomszédnál szerzett tapasztalatokból?


    A helyzet az, hogy én több mint 40 éve közepes és nagyberuházások előkészítésével és lebonyolításával foglalkozom, a beruházások nem magasépítések, de mindegyiknél van épületépítés is (kezelőépület, raktárépület, laborépület, gépház, stb.) és mivel szinte az ország minden térségében dolgoztunk vagy dolgozunk, és ezeknek az épületeknek az építését olyan egyéni vállalkozó vagy mikrovállalkozásban dolgozó szakmunkások végzik, akik családi ház, vagy sorház méretű építkezésekre vállalkoznak, ezért vannak ismereteim az építőipari szakmunkás helyzet területén. Hangsúlyozom, mivel nem vagyok libernyák, nem mondom azt, hogy értek ehhez a témához, mert az egy hozzám hasonló földhözragadt fideszes részéről dicsekvés lenne, és így nem kijelentek valamit e téren, mint te, hanem elmondom, hogy én az előzőekben említett területen dolgozva mit tapasztalok, és tapasztaltam. 


    "A valódi jó szakemberek már régesrégen leléptek innen, elmentek külföldre dolgozni és élni. Mivel több százezer (!) fiatal ember ment el, gondolhatod, hogy mi van épp a felújítási-kivitelezési szakmákban."


    A helyzet az, hogy sok építőipari szakmunkás (mester) van Magyarországon, ha körülnézel, mindenhol nagy számban épülnek lakások, és ezeket ezek a mesterek építik, és ez a bizonyíték arra, hogy a jó szakemberek nem mentek el külföldre. Akik elmentek azokról hosszan lehetne értekezni, de megnyugtatlak, itthon van elég szakmunkás. Rendszeresen láthatók (ha járod az utakat)  olyan feliratú mikrobuszok, hogy "lakásépítés, lakásfelújítás". Ezek 3-8 fős mikrovállalkozások, minden szakterületen van szakemberük és ilyen társaságban járnak, minden géppel felszerelve, és dolgoznak a nagyvárosok 20-50 km-es környezetében. Az internet és az ujsághirdetések is tele vannak ilyen vállalkozásokkal.  Ezeket két csoportba lehet sorolni, vannak a jó szakmunkások, és vannak a kevésbé jó (nem rossz, de nem 1.osztályú munkát végző) szakmunkások. Van egy másik csoportba sorolás is, vannak akik adnak számlát és vannak akik nem adnak. A két csoport nem teljes mértékben fedi egymást, vagyis van jó szakmunkás is aki nem ad számlát, és van kevésbé jó szakmunkás is aki viszont ad számlát. A dolog annyiban problémás, hogy aki nem ad számlát az eleve olcsóbban (min 27%-al) tudja vállalni a munkát, és ráadásul ha nem jól dolgozik, akkor nem lehet felelősségre vonni a rossz munkáért, amik ráadásul később (több hónap, esetleg év) mulva derülnek ki. 


    Ezért mindenképpen támogatandó az, hogy állami támogatást csak szakember által elvégzett, számlával igazolt munkára adnak. Ott egyenlő esélyekkel indul minden vállalkozó az ajánlatadásnál, és a megfelelő minőség biztosított, ugyanis ha nem jó munkát végzett a szakember, akkor azt ki lehet javíttatni vele, mert van róla számla és ezért jogilag számonkérhető.


    A második szomszédod házfelújításáról, amiről te olyan az országos helyzetre vonatkozó messzemenő következtetéseket vontál le, vagy amivel te bizonyítani akarod a mindandódat, arról annyit, hogy sajnos sokan nem tudják, hogy a házépítés, vagy házfelújítás az szakmai ismereteket igényel, és az esetek jelentős részében ezzel a delikvensek nem rendelkeznek. Az ilyen családi ház méretű projekteknél általában két hibát követnek el, az egyik, hogy úgy vágnak bele, hogy nincs meg a szükséges anyagi fedeztük a projekthez, a másik az, hogy nincs megfelelő szakmai hozzáértésük a lebonyolításhoz. Ezek valamelyike áll fenn a második szomszédodnál. 
    Ha valaki egy ilyen lakáscsere-lakásfelújítási projektbe belefog, akkor (ha szakmailag felkészülten csinálja) először is egy szakemberrel megnézi a felújítandó lakást, és kér egy ajánlatot a felújításra. Ezután ezt az összeget összeadja a használt lakás vételárával, és összeveti a saját (eladandó) lakásért kapható + a meglévő megtakarítási összeggel. Ha  ez nem fedezi a vételár és felújítás költségét, akkor a különbözetre fedezetet szerez, kölcsön, hitel, stb. formájában. Ezután megszervezi a lakásfelújítás végrehajtását, a mestereket és a munkafolyamatokat időben összehangolva, tisztázva, hogy mi mikorra készülhet el és mikor lesz beköltözhető a felújított lakás, és csak ezután vág bele a saját lakás eladásába, úgy, hogy a vevő felé a lakásfelújítás befejezése utáni kiköltözést vállalja el. 
    Ez lehet, hogy így nagy "okoskodásnak" tűnik, de minden ilyen projektben, ami megfeneklik, ott valamelyik előzőekben ismertetett láncszem hibádzik. A jó mesterek általában fél évre, de nagy részük egy évre előre lekötik a kapacitásukat, így nyilván nem ugranak azonnal, ha megkeresik őket. Van hogy pár napos esetleg hetes időre van szabad kapacitásuk, és ilyenkor szerencsés akinek sűrgős a munka és éppen be tudják vállalni, de a házépítéseket-felújításokat legalább fél évre előre kell megszervezni. Van aki úgy gondolja, hogy kiadja egy generál vállalkozónak a munkát, és ez komplett "kulcsrakész" munkát végez. Ilyenkor a leghosszabb építési idő is max 1,5-2 hónap egy családi ház méretű épületnél. Természetesen ez pénzbe kerül, de aki nem ért a szakmához, annak még mindíg olcsóbb annál, mint hogy egy évnél, vagy még jobban elhúzódjon a projektje. A második szomszédodnál valami financiális gond lehet, mert ha sokat dolgozott ott a "pasi" ahogy mondod, akkor az lehet, hogy meg akart spórolni olyan munkát amit ő is el tud végezni és amiért nem akart másnak fizetni. És még jó, ha ez nem olyan szakmunka, amire a "pasi"-nak nincs szakképzettsége, mert ha olyan munkákat is elvégzett, akkor lehet, hogy abból később még gond lehet. Ha körülnéz az ember vidéken, számos olyan "kalákában" épült családi házat, vagy házfelújítást lát, ami hogy úgy mondjam "szakmailag" igen sok kívánnivalót hagy maga után. De a tulajok büszkén mutogatják az így megépült rossz minőségű munkákat takaró házukat, és bizonygatják, hogy ők milyen olcsón hozták ki az építkezést!   


    De végülis ha te ebből a "tapasztalatból" országos helyzetre vonatkozó véleményt vontál le, akkor rossz nyomon jársz. 


    "Próbálj a realitásokban élni és ne csak Mészáros Lőrinc vállalkozásaira gondolni." 


    Lehet, hogy te nem tudsz róla, de a Mészáros Lőrinc, és a többi sokmilliárdos építéseket végző nagyvállalkozó nem foglalkozik családi ház építésével, így semmi közük ahhoz, hogy a szakmunkás fronton mi a helyzet. Hogy a realítás viszont ezen a téren mi, arról én mást gondolok mint te, de ez ne zavarjon téged, mert én csak egy földhözragadt buta fidesznyik vagyok, és nem születtem olyan libernyáknak, aki már a születésekor a mindenttudás birtokában jön a világra.             


     


     


     

    előzmény:
    pannacotta2 (48134)
    2020-12-20  22:12
  32. 2020. december 27. 23:2948170.

    Pedig felkészülhetsz arra hogy kell igazolvány...


    Szerintem az egész eu ben bevezetnek egyfajta kártyát hogy megkaptad..no nem a kimenetelhez kell majd hanem a másik országba valo bemenethez.. Valami biztosan lesz és megcsinálhatják nyugodj meg..meg kell fékezni minden áron ezt a virust mielött 100X ra is mutálodik és még halálosabb lesz..EZ A KÖZÖS ÉRDEKÜNK !!!


     


    Panna . az orosz vakcina meg..minden attol függ szerintem majd hogy az emberek mennyire lesznek elkeseredve, vagy más szoval ""desperata" hogy akármit is elfogadjabnak hátha segit..lásd ma is a rákos daganatos betegeket..bármit megtennének hogy élhessenek,pedig tudják hogy nincs remény..


    Számommra itt jön be a keresztény hit..eltudom fogadni hogy mindenki aki megszületett az meg is fog halni egyszer.Persze nem mindegy hogy mikor és hogyan.., de ez más téma.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_756302 (48167)
    2020-12-27  20:23
  33. 2020. december 27. 23:2948169.

    Pedig felkészülhetsz arra hogy kell igazolvány...


    Szerintem az egész eu ben bevezetnek egyfajta kártyát hogy megkaptad..no nem a kimenetelhez kell majd hanem a másik országba valo bemenethez.. Valami biztosan lesz és megcsinálhatják nyugodj meg..meg kell fékezni minden áron ezt a virust mielött 100X ra is mutálodik és még halálosabb lesz..EZ A KÖZÖS ÉRDEKÜNK !!!


     


    Panna . az orosz vakcina meg..minden attol függ szerintem majd hogy az emberek mennyire lesznek elkeseredve, vagy más szoval ""desperata" hogy akármit is elfogadjabnak hátha segit..lásd ma is a rákos daganatos betegeket..bármit megtennének hogy élhessenek,pedig tudják hogy nincs remény..


    Számommra itt jön be a keresztény hit..eltudom fogadni hogy mindenki aki megszületett az meg is fog halni egyszer.Persze nem mindegy hogy mikor és hogyan.., de ez más téma.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_756302 (48167)
    2020-12-27  20:23
  34. 2020. december 27. 22:0748168.

    Tartalékold azt a zöldhatárt arra, ha oltásra kell kimennünk, vakcinaturistaként, mert ki tudja, szerintem villámgyors ütemben, extra sürgősséggel fogják az orosz vakcinát engedélyezni (bár az EU-ban továbbra is illegális lesz és persze, csak Magyarország akarja forgalmazni az összes EU-ország között). 


    És mint tudod, pont ezt nem akarják beadatni maguknak az emberek, ezer okból (és nem azért, mert amúgy utáljuk az oroszokat, de most tényleg nem erről van szó). Az orosz tudósok is ellenzik és szerintük sem biztonságos, mint ahogy mások szerint sem. És persze, meg sem kérik az EU-engedélyt, mert átláthatatlan az egész tesztelési folyamat. 


    Szóval, előbb-utóbb rá fogunk fanyalodni valamelyik szomszédunkban az ottani, jó kis nyugati vakcinára. Persze, külön pénzért, mert a kormány orosz vakcinára költi a befizetett adónkat.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_756302 (48167)
    2020-12-27  20:23
  35. Torolt_felhasznalo_756302
    Torolt_felhasznalo_756302
    2020. december 27. 20:2348167.

    Állítólag Majka is felháborodott a Groupama Arénás dolgon, szóval beindulhat a kormányellenes rap...


    A TV-ben ma bejelentették, hogy a vírus elleni vakcina beadatásáról szóló igazolást esetleg kérni fogják, ha valaki külföldre akar távozni - nem tudom, hogy ezt megtehetik-e, szerintem nem, de mindenesetre már egy ideje a zöldhatáron menekülés is reális opcióként él a fejemben...


    Az immár szokásossá váló Horthy-áhítat a kormányközeli tv-ben már csak ráadás - gondolom, ünnepinek szánták.

    előzmény:
    pannacotta2 (48165)
    2020-12-27  18:07
  36. Torolt_felhasznalo_756302
    Torolt_felhasznalo_756302
    2020. december 27. 20:1848166.

    Ezt így kimásolni, és harminc év múlva történelem témazáró dolgozat összefoglaló órájában csak le kell diktálni.

    előzmény:
    LANIAKEA (48164)
    2020-12-27  14:47
  37. 2020. december 27. 18:0748165.

    Az ünnepek anyagi hatásai: A nemrég elkészült Groupama Aréna 3 milliárd Ft-ot kapott korszerűsítésre. 


    Az Arénát (leánykori nevén: Fradi Stadiont) 2014-ben adták át, több, mint 20.000 férőhelyes (és még sose telt meg azóta sem), bekerülési ára akkor 14,7 milliárd Ft volt (az eredetileg tervezett 13,5 milliárddal szemben). 


    Nyilván nagyon fontos volt, hogy épp a válság és a járvány kellős közepén kapjon ennyi pénzt "korszerűsítésre", amikor nincsenek is nézős meccsek (november óta, mert előzőleg voltak, szerteszét szórva a járványt, hisz egy olyan országban, ahol a miniszterelnök egyéni mániája a foci, minden, még a járvány is ennek lett alárendelve). 


    Közben elvonták a nagyobb önkormányzatoktól az egyetlen még élő bevételük felét: az iparűzési adó felét. 


    Mivel ez minden - fideszes vagy nem fideszes - önkormányzatot is érintett, ezért sokmilliárdot adtak vissza, de CSAK a fideszes önkormányzatoknak (kivéve 3 megyei jogú várost, Budapesten is csak fideszesek kaptak). 


    Merthogy nem, á, nem bünteti a kormány azokat az önkormányzatokat, ahol nem a szájuk íze szerint szavaztak. 


    Látható, hogy ki akarja véreztetni őket, az ellenzéki önkormányzatokat, és elsősorban Budapestet, hogy majd jól lenyúlják. 


    Már elvették a gépjárműadót, elrendelték az ingyenes parkolást (amitől persze, romlott a levegő a városban, mert mindenki helyet keresgél az utcákon), most pedig ezt tették, holott a budapesti tömegközlekedésbe a kormány már be sem száll (amit ad, az a nevetséges  összeg még az állam által elrendelt utazási kedvezményeket sem fedezi). 


    És megtiltották rendeletileg a Tiborcz-adó bevezetését is (noha épp most döntött a bíróság arról, hogy igenis, lehet Tiborcz-adónak nevezni).  


    De ezekkel az akciókkal  csak még jobban ássák a saját sírjukat. 


    Ha eddig nem lettünk volna szolidárisak a fővárosi önkormányzattal, most aztán végképp azok leszünk. Mégpedig úgy, hogy a 2 érintett fideszes kerület lakói kivételével várhatóan a rezsim ellen szavazunk nagyobb többséggel, mint tavaly az önkormányzati választáson.  

  38. 2020. december 27. 14:4748164.
    MAGYAR ABSZURD!
    "Azért ez egy nagyon furcsa ország. száz év távlatából kiderül, hogy a vesztes háborúit is megnyerte. vezére nemzeti egységre hivatkozik akkor, amikor a nemzet még soha nem volt ennyire megosztott. ebben az országban semminek nincs gazdája. a külügyminiszter vásárolja a lélegeztetőgépeket. a belügyminiszter irányítja az egészségügyet. az országos tisztifőorvos egyik nap bezárat egy kórházat, amit másnap az agrár miniszter kinyittat. az alaptörvényt, ami megbélyegzi a másságot, egy meleg férfi írja, akit miután elfog a rendőrség egy hátizsák kábítószerrel, Petőfi-díjat kap. a színművészeti egyetem élén egy gépesített lövész áll. a miniszterelnök helyettes háziállatokra vadászik. a keresztény erkölcsiség jegyében kurvákat dugnak egy adriai jachton. a miniszterelnök katonai géppel jár focimeccsekre, a kormánytagok pedig helikopterrel ebédelni. törvényben szankcionálják a kábítószer fogyasztást, de az orruk alatt mindig ott van egy diszkrét fehér csík. ahol a szövetségeseiket ekézik, de az állítólagos politikai ellenfeleiket dicsőítik. ahol tízparancsolattal gyógyítanának, de a pápáról azt állítják, hogy egy demens vénember. ahol úgy indítanak egy zöld város prodzsektet, hogy kivágnak egy erdőnyi fát. a minimálbért megadóztatják, de a százmilliókat kereső focistáknak adómentességet biztosítanak. ahol habzó szájjal kommunistáznak, de szinte nincs olyan kormánytag, aki ne lett volna tagja az állampártnak, vagy a kisznek. ahol az ország leggazdagabb embere olyan buta, mint a segg. ahol szemérmetlenül hamisítják a híreket és a történelmet. ahol stadionokat építenek iskolák és kórházak helyett. ahol minden héten áldozatul esik egy nő a családon belüli erőszaknak. ahol háborúsbűnösöket rehabilitálnak és emelnek be a nemzeti alaptantervbe. ahol vannak százmilliók egy diktátor étkezővagonjának a felújítására, de nincs egy fillér sem a független színházak működésére. ahol egy politikusnő arra szólítja föl a nőtársait, hogy merjenek kicsik lenni. ahol az emberek megkérdezése nélkül egy bombagyárat építenek a kertjük végébe. (kinek stadion, kinek bombagyár) ahol miközben több százezer munkahely megszűnik, azt kommunikálják, hogy egyre nőnek az átlagfizetések. és ahol ezt még kétmillió hülye mindig fenntartás nélkül elhiszi..."
    Nem én írtam.. Másoltam.
  39. 2020. december 26. 10:3448163.

    A kereszténységgel nincs is semmi baj önmagában, kivéve, ha államvallássá teszik és ráerőltetik az emberekre olyanok, akik valójában nem is hisznek benne és csak politikai termékként használják fel. Még az alaptörvényükbe is beleírták. 


    Egy vallásnak teljes mértékben magánügynek kell lennie, különösen, hogy az ország lakóinak többsége egyáltalán nem vallásos, a többi pedig különféle vallásokban hisz. 


    Amikor kiemelnek egyet a több közül, akkor egyben az összes többit kirekesztik és másod-, harmad-, stb. rangúvá teszik, azaz megszabják, hogy melyik a "jó vallás" és melyik az, amelyiket csak épp el lehet tűrni. 


    Dehát tudjuk, ez a rezsim nemcsak épp itt alkalmaz kirekesztést, hanem az élet számos területén, ők akarnak mindent diktálni és talán még el is hiszik, hogy diktálhatnak, holott ez egyáltalán nem így van.


    Paradox módon épp azzal keltenek vallásellenességet, amivel a kereszténységüket (pardon: álkereszténységüket) hangsúlyozzák. 


    Sajnos, nincs egyelőre jobb szavunk arra, hogy mit jelent a "keresztény életmód" (ilyen szóösszetételben), inkább életstílusnak nevezném, és ez éppenséggel pont az ország vezetőire nem illik rá. 


    Itt, ez a rezsim nem hagyja, hogy bármit is magánügynek kezelhess, mindenbe bele akarnak szólni, ez a vallási kérdés is jó példa erre.  


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_756302 (48160)
    2020-12-25  21:42
  40. Torolt_felhasznalo_756302
    Torolt_felhasznalo_756302
    2020. december 25. 22:0748162.

    Megszületett a Brexit megállapodás, ami elvileg mindenkinek jó, bár szerintem az átlag európai magánembernek semmi vitamin nincs benne. A brit pontrendszernek már a nyelvezete is durva és sértő az EU polgáraira nézve, a feltételekről nem is szólva. Akik így lenézik Európát, azok szerintem nem érdemelnek szabadkereskedelmi egyezményt, de az lenne a minimum, hogy mi is vegzáljuk őket, ha be akarják tenni ide a lábukat!


    Akit esetleg érdekel a téma: 


    https://www.gov.uk/guidance/new-immigration-system-what- you-need-to-know


    https://www.bbc.com/news/uk-48785695

  41. Torolt_felhasznalo_756302
    Torolt_felhasznalo_756302
    2020. december 25. 21:5248161.

    Nekem pl. nem olyan sötét ez az advent / karácsony. Persze, nem lehet ide-oda menni, bár arra jó ideje úgysincs pénzem... De itthon van velem a gyerek, ami különleges ajándék, mielőtt még végleg kirepülne... És a mindennapos séták a kiskutyával is abszolút feltöltődést jelentenek - ez vírustól teljesen független. Az is csak rajtam áll, hogy a saját élvezetemre (mondjuk úgy, hobbimra) koncentráljak, ne pedig a vírusra és a kormány hülyeségeire. Az tény, hogy az én emberi kapcsolataim is a padlón vannak, de nem hiszem, hogy önostorozással ezen javítani lehetne, inkább időt kell adnunk magunknak, és újraindítani a gépezetet, ha készen állunk rá, egy jobb világért!


    A budapesti szín megírása amúgy tényleg érdekes lehet, főleg, ha a gyerek fantáziáját is hagyják kibontakozni, mert ő lehet, hogy sokmindent másképpen lát, mint a felnőttek, illetve neki lehet más a fontos mindebből.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_472959 (48159)
    2020-12-25  16:40
  42. Torolt_felhasznalo_756302
    Torolt_felhasznalo_756302
    2020. december 25. 21:4248160.

    Szíved joga azt gondolni kereszténynek, amit akarsz, de a kereszténység alapvetően a jézusi tanítások szerinti életvitelt jelenti. Ez meg olyan dolog, hogy értelmezhetem Jézust így is, meg úgy is. Pl. a hindu vallás megengedő a többi vallással szemben, tehát a hindu vallású emberek lehetnek egyidejűleg keresztények, muszlimok stb., amik csak lenni szeretnének, és gyakorolhatják is mindegyik vallást, ha úgy tartja kedvük (lelkiismeretük). Ez van leírva a Pi élete c. regényben is. Továbbá létezik a hindu vallásban egy ahimszá nevezetű dolog, ami azt jelenti, hogy nem ártunk semmilyen élő dolognak, tehát az előtted mászkáló kisbogarat sem taposod el. Tehát ha úgy vesszük, a hundu vallás keresztényibb a kereszténynél is.


    Én is simán bemegyek bármikor egy templomba és meghallgatok egy misét, vagy bemegyek csak úgy áhítatot érezni, ha éppen turistáskodom valahol... Még az elmúlt húsz évben is voltam pl. a sekrestyében a gyerekkel, még mikor pici volt, mert volt valami rendezvény a gyerekeknek - pedig a lányom amúgy nem kedveli a templomokat, kiskorától húzódozott, ha be akartam rángatni valahová csak megnézni. De én emiatt nem gondolom magamat kereszténynek. A természetbe is úgy megyek ki, mintha templomba mennék, a természetben viszont teljesen semmi értelme nincs vallásfilozófiai kérdésekbe bocsátkozni. Ezzel az erővel az indiánok is keresztények voltak/vannak. A farkas, meg az oroszlán viszont nem fogja tőled megkérdezni, hogy keresztény vagy-e, de még a fák meg a naplemente sem!


    Szóval a kereszténység csak egy vallás a sok közül, még ha a kb. öt legnagyobb közül való, akkor is. Mindenkinek magánügye a saját vallása, és emiatt is nem lehet egy országra ráerőltetni a kereszténységet, még akkor sem, ha keresztény gyökerekkel IS!!! rendelkezik. Az egyes emberekre meg végképp nem lehet ráerőltetni, abszolút nem keresztény módon! Hacsak nem akarja valaki a vallásháborút újfent saját magára és a rábízott országra szabadítani...

    előzmény:
    unger1 (48158)
    2020-12-23  22:51
  43. Torolt_felhasznalo_472959
    Torolt_felhasznalo_472959
    2020. december 25. 16:4048159.

    Amikor az ember pesszimista...


    Adagionak


    Ádám karácsonya- Bogár László


    A legnagyobb unokám módfelett izgalmas házi feladatot kapott a karácsonyi szünetre, azt kellene szavakba öntenie, hogy vajon miként írta volna meg Madách Imre Az ember tragédiájának elképzelt budapesti színét


    És valóban, van-e merszünk belegondolni abba, hogy miképpen ismétlődne a Tragédia minden szín során új alakban megjelenő szellemi alapmintázata, ha a mai Budapesten élnék át mindezt főhősei ebben a vírus sújtotta sötét és komor adventben?


    Ehhez először is talán azon kellene eltöprengenünk, hogy mi is ez a szellemi mintázat, az emberi lét milyen mélységeinek milyen kihívásaira is próbál választ találni Lucifer és az első emberpár a Tragédia különböző színeiben. Nos, ezt a mintázatot talán úgy lehetne kifejezni, hogy az ember legpontosabb és legmélyebb meghatározása az, hogy az ember maga a meghatározhatatlanság, a mindig mássá levés. És azért ez az egyetlen „pontos” meghatározás, mert maga a létezés ilyen természetű, és lévén az ember is egy a létezők közül, ő maga is e lét alapmintázatának a lenyomata. Igaz, tudomásunk szerint az egyetlen olyan létező, akinek tudomása van a saját, időben és térben korlátozott életén túli, az időben és térben végtelen létezésről is. És hogy még bonyolultabb legyen, mindjárt hozzá­illeszthetnénk ehhez Jean-Baptiste Alphonse Karr híres maximáját, miszerint plus ça change, plus c’est la męme chose, vagyis minél inkább változik, annál inkább ugyanaz marad. Lucifer éppen erre építi állandó cinikus figyelmeztetését, hogy az életnek sem értelme, sem célja nincs, és nem is lehet, vagy ha mégis van, az a lázadás, a lázadás a látszólag céltalan és értelmetlen élet Teremtőjével és a Teremtés rendjével szemben. És hogy e destruktív szemléletének és erre épülő tervének szolgálójává tegye az első emberpárt, mindjárt „használati utasítást” is ad mindehhez, amikor arra biztatja őket, hogy hagyjanak fel az okoskodással, „a tett halála az okoskodás”.


    Az egymást váltó, egymásból következő színekben a létezés, az emberi létezés lehetséges szerveződési formáit járják végig emberőseink. Ám a mintázat mindenütt ugyanaz, felívelő, majd összeomló remények, bármilyen lelki, erkölcsi, szellemi alapra is épülnének ezek a létszerveződési formák, az eredmény mindig ugyanaz, a teljes kudarc. A szép és nemes (vagy inkább csak annak látszó) elvek „szövedéke mindig felfeslik valahol”, és kiderül, hogy noha az emberi lélek kedves, békés, nyugodt, megértő szeretetre vágyna leginkább, ehelyett állandósuló háborúba, kegyetlen, gyilkos, pusztító indulatba torkollik minden próbálkozás. Az antik demokrácia athéni színében kiderül, hogy a nép csak cinikus hivatkozási alap, és öntudatlan masszává gyúrva használják fegyverként a „nem létező” sötét erők. És akiben volna még tudás, bátorság, akarat, az is szükségszerűen elbukik e hiábavaló küzdelemben. Róma bukása megmutatja azonban, hogy „ebül szerzett jószág ebül vész el”, hogy az élvezetek végtelen tengerébe fulladnak a gátlástalan „anyagfelhalmozók”, és hogy minden nemzet támasza és talpköve a tiszta erkölcs. Ám hiába jön a kereszténység „tiszta erkölcse”, ha e „nem létező” világerő ezt is pusztításra használja fel. Akkor jöjjön hát újra a már modernizált demokrácia, hátha tanult már Athén óta bukásaiból az ember. És hát, mint a párizsi színből kiderült, valóban tanult. E tanulásának legfőbb eredménye nem más, mint a guillotine, amely a hagyományos ügyetlenkedő és alacsony hatékonyságú kisüzem helyébe a nagyüzemi tömeg­gyilkolás jakobinus terrorját hozza el az emberiség számára. Akkor tehát Párizsból menjünk tovább Londonba, ahol a jakobinusok gyilkos erőszak-energiái már nem csúfítják el az elegáns felszínt, van itt minden, szabadság, demokrácia, fejlődés, lendület, de legfőképpen látványosságok tömege. Egész addig és annak, aki és amíg engedelmesen belesimul e rejtetten pusztító rendbe, ám azonnal megmutatja magát a rend acélkarmának gyilkos ereje, ha valaki kilép belőle. Az így végigjárt történelem itt aztán véget is érhetne, hisz ha minden logikailag egyáltalán elképzelhető szerveződési mód látványosan csődöt mondott, ugyan miben reménykedhetne még a magára maradt lélek. A végidőket felidéző haláltánc jelzi is, hogy az emberiség már csak látványosságra vágyó ontológiai katasztrófaturista saját temetésén. Azért tegyünk még egy próbát, győzködi magát a már negyvenévesen is egy aggastyán életterheit egyre elcsigázottabban cipelő Madách, lássuk, hogy egy „plusz egyedik” színben mit hozhat magával a jövő. S ugyan mi mást hozhatna a falanszter színben, mint a mesterséges intelligencia szingularitásba torkolló mátrixvilágát zseniálisan megsejtő szerző reményeinek végső összeomlását.


    Talán nem is egy budapesti szín kívánkozna hát ide, hanem ennek az egész globális szép új világnak és e világ Európájának a színe, amelyben, mint egy régóta túlhasznált autó olajteknőjében a halálosan fáradt olaj szennyes sötét mocskában próbálná felismerni utolsó önvalóját a maradék emberiség.  Ahol, ahogy a sláger szövege mondja, mindenki siet, mindenki megy, mindenki senkije mindenkinek. A lélek most vacog itt ebben az Istenétől eltávolodó világban, s arra vár, hogy eljöjjön a Fény. Hogy felhangozzék a Teremtő szózata: „Mondottam, ember: küzdj és bízva bízzál!” De miben és miként bízhatnánk, és miért küzdenénk még itt? A magát anyának érző örök Éva testében hordozott új életbe vetett hit mutathatná meg, hogy a keresztény európai fehér ember rádöbben, hogy unott hedonizálása így a végéhez közelít. Áldott, reményeket hozó karácsonyt kívánok mindenkinek!

  44. 2020. december 23. 22:5148158.

    ez igy van...


    ami az én szotáramban a "kersztényt " illeti az az hogy azon kivül hogy ugy élek én bizony elkisérem -elviszem ha otthon vagyok  a 90 éves anyukámat a templomba vasárnap, ha éppen el akar menni. Ö abban nött fel és erre nevelt engem is. Én már nemrohangászok minden vasárnap a misére, de ha éppen ott vagyok akkor meghallgatom.


    Avallásosság sem jelenti azt hogy az összes misére elklell menni es ott leborulva imádkozni 


    Ahogy mondani szoktam én Istenben hiszek és nem a templomban.Ill nemkell ahoz templom.


    Gondolom igy aki ateista az is eltudja fogadni.remélem te is eltudod tölteni a szeretteid körében ennek a hüye virusnak ellenében.


     


     

    előzmény:
    pannacotta2 (48147)
    2020-12-21  11:02
  45. 2020. december 23. 22:3548157.

    Szeretnék csatlakozni ehez, én is ugyanigy, ugyanezt kivánom mindenkinek.

    előzmény:
    pannacotta2 (48155)
    2020-12-23  11:58
  46. 2020. december 23. 12:2548156.

    Egy idézet:


    "Boldog karácsonyt azoknak, akik várják, hogy végre megérkezzen az álláskeresési járadék, akik nem tudják, hogy lesz a jövő hét, mert nincs munkájuk, boldog karácsonyt azoknak, akiknek már letelt a 3 hónap.


    Boldog karácsonyt azoknak akiknek csökkentették a fizetését, boldog karácsonyt azoknak, akik semmilyen segítséget nem kapnak a magyar államtól!
    Boldog karácsonyt a bezáró cégek tulajdonosainak, az elbocsátottkának!
    Boldog karácsonyt a Dunaferr 4500 dolgozójának és családjának, a beszállítóik dolgozóinak és családtagjainak, akik félelemben töltik ezeket a heteket, semmilyen választ nem kapva, és semmilyen segítséget Magyarország kormányától!
    Boldog karácsonyt azoknak, akiknél a cégvezető már megszüntette a kollektív szerződést elvette a jogaikat, és boldog karácsonyt azoknak, akik tudják, hogy ez fog történni!
    ...Boldog karácsonyt azoknak a rendőröknek, ápolóknak, szociális munkásoknak akik idén se kaptak igazi béremelést, és jutalmat sem!
    Boldog karácsonyt azoknak a tanároknak és minden dolgoznak, akik egy világjárvány közepén lettek betegek és nem kaptak 100%-os táppénzt!
    Boldog karácsonyt azoknak, akik most is a korházakban, az idősotthonokban, a hajléktalanellátásban vagy máshol dolgoznak!
    Boldog karácsonyt azoknak akik idén nem kapnak melegéltelt karácsonyra, mert betiltották az ételosztásokat.
    Boldog karácsonyt azoknak akiknek a gyerekei lemaradnak a digitális oktatásban, mert nincs otthon megfelelő eszközük, vagy csak megoldhatatlan és rossz minőségű a dolog!"
     
    Jámbor András

     

  47. 2020. december 23. 11:5848155.

    Mindenkinek boldog, békés karácsonyi ünnepeket! Vigyázzatok magatokra és egymásra!



     

  48. 2020. december 22. 14:1948154.

     Boldog karácsonyt mindenkinek!

  49. 2020. december 21. 17:4548153.

    Új fejezet a norvég pénzek ügyében:


     


    Mint tudjuk, Norvégia, Lichtenstein és Svájc vállalták, hogy nagyobb összeggel támogatják az EU szegényebb államait, mégpedig úgy, hogy a támogatások nagy részéről a kormány dönthet (Magyarország a harmadik legnagyobb kedvezményezett e körben), addig a támogatási összegek egy kisebb részéről - az alapmegállapodás és nemzetközi egyezmények szerint -, amelyet kifejezetten a civil szféra támogatására kell fordítani, csak olyan szervezet dönthet, amely független a kormánytól. Ez volt a norvégok kikötése már a kezdetektől és ezt korábban minden kormányunk elfogadta és aláírta.


    Kivéve a mostanit: emlékszünk, hogy e nemzetközi megállapodások és korábbi gyakorlat ellenére Lázár János a TEK-kel töretett rá az Ökotársra, amely a norvégok civil támogatási  alapjának dolgozott, a fentiek szerint. 


    Utóbb több bíróság is megállapította, hogy ez a kormányzati intézkedés (de szépen írtam, azaz a kormányzati visszaélés) teljesen jogszerűtlen és jogellenes volt.


    De mivel a kormány továbbra is verte a huppot, hogy erre a pénzre is rá akarja tenni a kezét (gondolom, szegény Mészárost, Garancsit, stb. kellene velük kisegíteni, esetleg vietnami templomokra áldozni belőle), így a támogatások gyakorlatilag megszűntek, a norvégok - helyesen - ragaszkodtak az eredeti nemzetközi szerződéshez. 


    Most új fejezetet nyitottak. a norvégok ismét hajlandók pénzt biztosítani a civil szervezetek részére, sőt, az előző időszaknál magasabb összeggel hajlandók támogatni a klímavédelmi és energetikai kezdeményezéseket, az üzleti fejlesztéseket és innovációt, a roma integrációt és helyi és regionális fejlesztéseket.


    Tanulva az előzőekből (micsoda blama ez megint az országunk számára), a norvégok ragaszkodnak hozzá, hogy feltételként kerül be  a megállapodásba, hogy (kormány)független alapkezelő döntsön a pénzekről, ez pedig alapfeltétele a pénzek kifizetésének.


    Amíg ez nincs rendben, a többi támogatási forrásra sem érkezhet pénz.


    (valószínűsítem, hogy mindez összefüggésben lehet azzal, hogy az Európai Bíróság hatályon kívül vágta a Civiltörvény azon rendelkezését, miszerint be kell számolni a külföldről kapott támogatásokkal, az ugyanis az EU alapokmányaiba ütközik. Persze, a magyar kormány és parlament szabotálja a kérdés elintézését, de ettől még így van)


    Éljen, hurrá, ez az ügy is Orbánék nagy-nagy pofára esésével végződik!  

  50. 2020. december 21. 14:2548152.

    Az egész világon az 1. (legrosszabb) helyen vagyunk napi covid halálozásban (napi 19 halott/millió lakos), összesített halálozásban elértük a 858 halott/millió lakos értéket. Az összesített halálozásban a világon 194-ből már a 20., Európában 48-ból 14. helyen állunk.

  51. 2020. december 21. 13:5648151.

    Mutációs kisokos a Pécsi Virológusoktól: https://www.facebook.com/virologiapecs/po sts/220932022819708


    (ők a PTE Szentágothai János Kutatóközpontjának virológusai)


    "A valós kockázatot nem tudjuk amíg a kiterjedt laboratóriumi vizsgálatok le nem zajlanak, addig fő az óvatosság a járványügyi hatóságok részéről. A legfőbb kérdés, hogy a más variánsokra megszerzett immunitást érinti-e az új."


    Annyit tudunk már, hogy ez a mutáció 70-szer gyorsabban fertőz, mint a covid-19 eddigi formája.


    Hatóságok? Éjféli mise. Mint a focimeccsek. És mint a nyári balatoni nyaralgatások.


     

  52. 2020. december 21. 12:0448150.

    A fővárosi önkormányzat 7500 önként jelentkezőnek biztosít antigén-tesztet. Nem, nem a fővárosi dolgozóknak (őket már teljesen végigtesztelték) és nem az idősotthoni lakóknak (őket is, bár az ottani helyzeten az segített, hogy nem küldenek most már vissza tesztelés nélkül kórházból lakókat, noha a tavasszal még igen és ez meg is látszott a járványon). 


    Az antigén-tesztek lehetnek álnegatívak, de ha pozitív eredményt adnak, az egészen biztos. Akik így megtudják magukról, hogy pozitívak, elkülöníthetők. Minden egyes pozitív eset kiderülése tiszta haszon, ők legalább nem fertőznek tovább másokat.


    Ezért kellene a teljes lakosságot végigtesztelni és elkülöníteni a pozitívakat (természetesen tudván tudva azt, hogy rajtuk kívül is lehetnek még pozitívak, de legalább kevesebben lesznek, akik szétszórják a vírust és karácsonyozni sem mennek a nagymamához talán, hogy őt bajba sodorják). 


    De csak ennyire volt kapacitása annak az anyagilag kivéreztetett önkormányzatnak, amelynek csődjére szándékosan játszik rá a kormány, most az ipa felét is "elvonják" tőlük, amivel a fővárosi közszolgáltatásokat szeretnék meghiúsítani, hogy lenyúlhassák a fővárost is, hiszen nem úgy szavaztunk, ahogy Orbánék elvárták tőlünk.


    Az állam pedig ezer dologra költi a Gazdaságvédelmi Alapba helyezett pénzt, még nyögvenyelősen sem lehet legalább a felére ráfogni, hogy bármiféle összefüggésben lenne a járvánnyal, a munkájukat elveszített embereken pedig nem segít. Semmit. MInt ahogyan az ilyen embereket segítő önkormányzatokat is üti-vágja, politikai okokból.  


    Már ideje, hogy ez a kormány eltakarodjon, és eddig nem volt rá ennyire jó esély, mint amilyen a következő választáson lesz. 

  53. 2020. december 21. 11:5148149.

    Hogy ki ne hagyjam a mostani legújabb intézkedéseket: a kijárási tilalmat felfüggesztik szentestére (bár a vírus egyébként sem tudja, hogy hány óra van), 10 fő feletti családi összejövetelnél a gyerekeket nem kell számításba venni (pedig a gyerekek is fertőznek) 14 éves kor alatt, lehet menni a nagyihoz töltöttkáposztázni nyugodtan, majdcsak túléli az idős asszony, vagy nem. 


    UK-ban most vezették be a negyedik fokozatú tilalmat, mert ott ütötte fel a fejét az új mutáció, és mert ott erőssn dühöng a járvány. 


    No comment. 

    előzmény:
    pannacotta2 (48148)
    2020-12-21  11:45
  54. 2020. december 21. 11:4548148.

    Negyedik napja napi 180 fő felett van a halottak száma.


    Összes elhunyt 8.282, 305 ezer felett az összes fertőzött. 


    Jóval magasabb az elhunytak száma, mint Svédországban - mindig ehhez szoktuk hasonlítani, nemcsak az itteni személyi összefüggés miatt -, és az ottanit egy topiktársunk "emberkísérletnek" nevezte, akkor ez most mi?


    Ez itt még rosszabb: dilettáns, elkésett kormányzati intézkedések folytán nő a halottak száma. 


    De a kormányunk nem vállal semmiféle felelősséget ezért, igaz, ehhez már hozzászokhattunk 10 éve. Így volt ez pl. tavasszal, az idősotthonok kapcsán, milyen kényelmes is volt akkor a vétlen főpolgármestert vádolgatni, holott határozatban írta meg neki a bukott volt polgármester (kormányhivatali vezető), hogy nem, nem hajlandók a kórházból visszakerült idősotthoni lakókat tesztelni. Csakazértsem.  Aztán a kórházból visszakerültek jócskán bevitték a járványt az idősotthonokba. 


    Ma már kötelező letesztelni a visszavitteket, de ehhez jópár idős embernek kellett meghalnia, megint egy elkésett intézkedés történt.


    És ez így megy azóta is. Focimecssek sokezer résztvevővel, egymás hegyén-hátán? Na igen. 


    Ráadásul egy új mutációt is találtak azóta, ami még sokkal gyorsabban fertőz. 


    Vigyázzunk magunkra és egymásra.


    És ugyan nem javasolták itt a latex-kesztyűt - de emlékszem, Müllerék nem is olyan régen még a maszkot is feleslegesnek, sőt, egyenesen károsnak tartották -, én azonban hordom, mert rendszeresen, mielőtt megfogom a bevásárlókocsit, mielőtt beszállok az autóba, mielőtt megfogom  a kilincset, stb., lespriccelem az örökké nálam lévő kézfertőtlenítővel, és örülök, ha nem a saját kezemet kell vele spriccelni, a kézbőrnek ugyanis árt. 


    A kesztyű természetesen egyszer használatos.  

  55. 2020. december 21. 11:0248147.

    Mi nem veséztünk ki téged, Szikora volt az, aki a politikai hozzáállásodat boncolta, sőt, egyáltalán ő emlegette, senki más nem.


    Ami engem illet,  a békére való törekvésedet dicsértem és ezt fenntartom. 


    Mindketten jónéhány ezt-azt írtunk a másikra (amiből az említett hölgy egyoldalúan emleget dolgokat és persze, fontos neki, hogy emlegesse, hiába vagyunk túl rajta már mindketten),  és mégis képesek voltunk békét kötni,  no, ez a nagy dolog.


    Ami a keresztény életmódot illeti, egyetértek. De nem biztos, hogy "kereszténynek" kell nevezni, elég, ha tisztességes életmódnak nevezzük, vagy ha úgy tetszik, polgárinak, bár sajnos, ezt a szót is elkoptatták ugyanúgy, ahogy a keresztény szót is. 


    Jó, hogy jöttél, épp említettelek, jobban vagy már?  

    előzmény:
    unger1 (48138)
    2020-12-20  22:22
  56. 2020. december 21. 10:5948146.

    Garanciális feltételeknek nevezik és ezeket lehet majd rajtuk számonkérni, ha nyernek.


    Szerintem minden benne van, ami fontos, és amit hiányolunk a Fidesznél. Jól sikerült, de most már illene nyerni a választáson és szépen egyenként megvalósítani.


    Jópár kétharmados dolog is van benne, amit parlamenti kétharmad hiányában nem tudnak megcsinálni, kiváncsi vagyok, hogy hidalják át. 


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_756302 (48145)
    2020-12-21  09:15
  57. Torolt_felhasznalo_756302
    Torolt_felhasznalo_756302
    2020. december 21. 09:1548145.

    Hát le a kalappal, aki ezt megfogalmazta! Kb. 1848-ban érzem magam...


    Igazából én nem ragaszkodom ahhoz, hogy a köztársasági elnököt mi válasszuk, de hát ha mégis úgy lesz, rajtam ne múljon...

    előzmény:
    pannacotta2 (48140)
    2020-12-20  22:27
  58. Torolt_felhasznalo_756302
    Torolt_felhasznalo_756302
    2020. december 21. 09:0848144.

    Hű, még csak félig olvastam, de ez nagyon ütős! Ilyenre nem is számítottam...

    előzmény:
    pannacotta2 (48140)
    2020-12-20  22:27
  59. Torolt_felhasznalo_756302
    Torolt_felhasznalo_756302
    2020. december 21. 09:0548143.

    Én látom a képet, amit betettem. Annyi problémám volt vele, hogy eléggé le kellett rontani a minőségét, mert túl nagy volt a képméret, de igazából csak a háttéren látszik, hogy pixeles lett, meg a kiskutyán némi színhiba. Nekem most linuxos a gépem, szóval remélem, nem az a gond, szóljon, aki látja/nem látja!

    előzmény:
    pannacotta2 (48135)
    2020-12-20  22:13
  60. Torolt_felhasznalo_756302
    Torolt_felhasznalo_756302
    2020. december 21. 09:0148142.

    Igen, ezt sajnos mi is tapasztaltuk, mikor a mosdót kellett megszereltetni. Random kihívtunk valakit, negyvenezret elkért, és nem vagyunk elégedettek. :(

    előzmény:
    pannacotta2 (48136)
    2020-12-20  22:17
  61. Torolt_felhasznalo_756302
    Torolt_felhasznalo_756302
    2020. december 21. 08:5848141.

    Ez szuper hír, mindjárt el is olvasom! 

    előzmény:
    pannacotta2 (48140)
    2020-12-20  22:27
  62. 2020. december 20. 22:2748140.

    Hogy egy kis politika is legyen azért így mára, létrejött az ellenzéki pártok megállapodása, hurrá! :)


    6 ellenzéki párt döntött úgy, hogy közösen indulnak és közösen állítanak listát, a közös miniszterelnök-jelöltet pedig előválasztásra bocsátják. 


    Mind a 106 választókerületben közös lesz a jelölt, és helyenként szintén lesz előválasztás a választókerületekben is. 


    A hírről itt lehet továbbiakat olvasni: https://24.hu/kozelet/2020/12/20/kozos-lista-ell enzek-feltetelek/


    Ezt is megértük, végre! Hajrá, ellenzék! 

  63. 2020. december 20. 22:2248139.

    Mi lehet ungerrel? Kijöttél már a kórházból? Jól vagy?


    Lécci, jelentkezz, mert tudjuk, hogy beteg vagy (voltál?) és jó lenne tudni, hogy jobban vagy már. 

  64. 2020. december 20. 22:2248138.

    Olvastam hogy "kiveséztetek" engem, nos az igazság mint mindig valahol középen van..de nemvagyuok én olyan fontos személy hogy erröl akár emlitést is tegyek..a lényeg és ami igen pozitiv hogy ugy néz ki mindenki talált egy emberséges hangot és megprobál békésen beszélgetni, nekem ez már elég böven.


    Remélem igy is marad !


     


    Advent : nos ez a várakozás ideje, sokszor irtam, de ismétlem..a kereszténység az egy "életforma" és nem egy vallás csak.


    Sokféle vallás van és remélem mindenki megtalája a saját lelki békéjét a sajátjában..


    Kellemes 4 adventot mindenkinek habár nemsokára vége van.


     


     

  65. 2020. december 20. 22:1848137.

    Én is köszönöm, és nagyon-nagyon szép gesztus volt Tőled.


    Szépen énekel a lányok, gratulálok.


    Szerintem add ki, vagy tedd hozzáférhető a Tube-on másoknak is, mert büszke lehetsz rá! 


    És nagyon jólesett! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (48125)
    2020-12-20  10:34
  66. 2020. december 20. 22:1748136.

    Ahogy írtam, itt az élő példa a második szomszédomban. Most - mivel már korábban felmondták az albérletüket - ott szoronganak az anyóséknál a kisbabával, hogy tavasszal folytatni tudják. 


    Őrület, mit dolgoztak nyáron, szegények. 


    Persze, ahogy írtam is, bizonyos szakmunkákat muszáj volt szakemberre bízni (kémény, cirkó, víz- és fűtésszerelés, villanyszerelés), de emiatt hónapokat késtek, és nem tudtak beköltözni, mert a mai Magyarországon nagyon nagy urak a kivitelezők,  le kell borulni eléjük, hogy iszonyatos árakon egyáltalán kegyeskednek eljönni.


    A legjobb és legszorgalmasabb szakemberek pedig úgy elpucoltak innen, hogy vissza se néztek. 


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_756302 (48126)
    2020-12-20  12:58
  67. 2020. december 20. 22:1348135.

    Sajnos, egy ideje már nem lehet ide képet betenni.


    Ungernek is ajánlottam, mert akkor még azt hittem, hogy sikerült kiskutyát szereznie (sajnos, nem sikerült), hogy töltse fel valami képfeltöltőre és az ottani linket írja be ide (tudod, ezzel a végtelen-jellel). És akkor látni fogjuk. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_756302 (48130)
    2020-12-20  13:57
  68. 2020. december 20. 22:1248134.

    Szerintem ti nem éltek a való viágban.


    Kivitelezőt találni ma Magyarországon szinte lehetetlen és aki akadna, az vagy kontár, vagy annyit kér, hogy inkább lemondanak róla. Hihetetlen, mi van e téren az országban (persze, honnan is tudnád). 


    A második szomszédban megvett egy fiatal pár egy felújítandó házat, egész nyáron nyüglődtek(nem túl sokra mentek, még tavasszal is folytatják), hoy ott mit dolgozott  a pasi, az embertelen, nézni is rossz volt, főleg forró nyáron.


    A nagyapa, a nyugdíjas kőműves (70-80 között) jött el segíteni, mert kőművest végképp nem lehet találni. És egy haver időnként. 


    A villany- és vízszerelést szakember csinálta, de rengeteget kellett rá várni, emiatt meg is akadt a munka.


    Tehát el vagy varázsolva. 


    A valódi jó szakemberek már régesrégen leléptek innen, elmentek külföldre dolgozni és élni. Mivel több százezer (!) fiatal ember ment el, gondolhatod, hogy mi van épp a felújítási-kivitelezési szakmákban.


    Próbálj a realitásokban élni és ne csak Mészáros Lőrinc vállalkozásaira gondolni. 

    előzmény:
    fiú50 (48127)
    2020-12-20  13:03
  69. Torolt_felhasznalo_472959
    Torolt_felhasznalo_472959
    2020. december 20. 14:4548133.

    Ez kedves gesztus volt. Mintha némi békét hoztál volna a topikba... Milyen érett hangja van a lányodnak, szépen énekel. (Ezt a dalt a Bojtorjánnal ismertem.)


    Sajnos önálló produkcióval nem szolgálhatok, de három dal az ünnepi hangulatot megelőlegezve:


    (Az első emlékezés Cserháti Zsuzsára és Balázs Fecóra. Sajnos Cserháti már nem volt életben a tervezett bemutatóra - és most már szegény Fecó sem.)


    Cserháti - Balázs


    Demjén


    (Demjén, hogy találjunk egy közös pontot Laniakeával így az ünnepek táján...)


    A harmadikkal kapcsolatban van egy nagyon szép emlékem, mindig eszembe jut, amikor meghallom ezt a dalt. Fáradtan és álmosan zötykölődtem a HÉV-en Gödöllő és Budapest között, néhány nappal karácsony előtt.  Beszélgetés, halk moraj, ahogy ilyenkor lenni szokott. A kocsiban hátul ült néhány fiatal fiú. Egyszer csak felcsendült ez a dal, az egyik fiú énekelte. Elnémult mindenki, forogtak a fejek, keresték, hogy honnan jön a hang. Csak az ének szólt, kristálytisztán, erős hangon. Amikor vége lett, néhány pillanatig néma csend volt. Tudjátok, van az a pillanat, érzés, amit így szoktak kifejezni: angyal szállt el felettünk. Hát ez az volt. Aztán mindenki tapsolt, és szerintem sokan szálltak le úgy, hogy talán a legszebb, váratlan ajándékot kapták idén karácsonykor. Tehát:


    Piramis - Révész


    Szóval mindenkinek igazi ünnepet 2020 karácsonyára!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (48125)
    2020-12-20  10:34
  70. Torolt_felhasznalo_472959
    Torolt_felhasznalo_472959
    2020. december 20. 14:0448132.

    (A tartalom ismertetése után "lent" van a videó.)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_472959 (48131)
    2020-12-20  14:01
  71. Torolt_felhasznalo_472959
    Torolt_felhasznalo_472959
    2020. december 20. 14:0148131.

    Köszönöm a választ. Felnőtt emberek között mindig így kellene, függetlenül attól, hogy van-e nézetkülönbség.


    Majd a két ünnep között kicsit részletesebben - bár ezt nem kell nagyon túlbeszélni.


    Örülök, hogy elolvastad Gerő írását, majd arról is néhány szó. (Mióta ő és Fodor Gábor a négy meghívott egyike a Csörtében, örömmel nézem végig, az előzőekben képtelen voltam a folytonos hangzavar és érezhető prekoncepció miatt. Köztük a vita nem a másik ledorongolásáról, és mindenek feletti legyőzéséből áll, még csak nem is a másik meggyőzése a célja, hanem a saját álláspontok és egyéni látásmódok bemutatása.) Mindenkinek van egy-egy jó mondata, amit érdemes elvinni, lehet később gondolkodni rajta. Ez nagyon hiányzik a mostani közéletből, nincs értelmes dialógus, következésképpen nincs konszenzus és így persze hatékony együttműködés sem. Nincs a politikában és nincs a társadalom bugyraiban sem, fönt sem, lent sem.


    Az utolsó Csörte - amit én örömmel hallgattam.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (48110)
    2020-12-19  15:44
  72. Torolt_felhasznalo_756302
    Torolt_felhasznalo_756302
    2020. december 20. 13:5748130.

    Ok, én is csinálok egy kis karácsonyos hangulatot...


    1. Ez egy kép a tavalyi dekorunkról, amire a hangszereket a lányom készítette kartonpapírból.


    2. A kiskutyám a hóban éppen a kutya-bigfoot után nyomoz... :D


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (48124)
    2020-12-20  00:14
  73. Torolt_felhasznalo_756302
    Torolt_felhasznalo_756302
    2020. december 20. 13:1148129.

    Én úgy fogalmaznék, hogy van egy-két jó húzásuk, de mivel ez egy maffia, tehát bűnözők, tehát börtönben a helyük.


    Én azt szoktam mondani, hogy semmi keresnivalója a tv-ben a bűnözőkkel készült interjúknak pl., vagy a Viszkisnek... Mégis mindig képernyőre kerülnek, mígnem a legutóbb már a Demcsák Nemszüzike Zsuzsának is leesett az álla, és köpni-nyelni nem tudott, amikor a Farm-VIP résztvevőit interjúvolták a Győzike édesunokatesójával kettesben, és az uncsitesó kacarászva mesélte az interjú összekötő szövegeként, hogy milyen vicces is volt, amikor Győzikével lopni jártak...Na, én ekkor kapcsoltam el.


    Szóval a kormány is pont erre érdemes: hogy "elkapcsoljunk" róla.

    előzmény:
    pannacotta2 (48123)
    2020-12-19  21:30
  74. Torolt_felhasznalo_756302
    Torolt_felhasznalo_756302
    2020. december 20. 13:0548128.

    Hű, aranyos vagy, köszönjük! Szépen énekel a lányod! És jól rákeverted, én nem hallok benne hibát. :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (48125)
    2020-12-20  10:34
  75. 2020. december 20. 13:0348127.

    "TE tudod, hogy működik ez a felújítási támogatás? Úgy, hogy köteles vagy hozzá kivitelezőt igénybevenni. 


     


    Ha magad csinálod, akkor nem jár. 


     


    No, így. Előbb érdemes utánaolvasni, aztán piros pontokat adni ennek a kormánynak. Mert mindig van valami kis, nüansznyi dolog, ami hazavágja az egészet.


     


    Tehát a kivitelezőket preferálja az a program és nem a "családokat". "  


     


    A helyzet az tudod, hogy a felújítási támogatás célja a munkahelyek megtartása. A lakásfelújításokat egyéni és mikrovállakozások végzik, a burkolást, vízvezetékszerelést, villanyszerelést, festést mázolást nem lehet gépesíteni, ezek a leginkább élőmunkaigényesek.  A hazai munkahelyek jelentős részét ezek a kisvállalkozások biztosítják, és a kormány ezeknek a munkahelyeknek a megőrzésére hirdette meg ezt a lakásfelújítási programot. És ezzel bármennyire is kormányellenes hangulatkeltéssel írtad azt, hogy a kormány a "kivitelezőket" támogatja nem a családokat, ezzel szemben az a helyzet, hogy ezek a kivitelezők egyéni és mikrovállalkozások, és ha kormányzati támogatással ilyen szakvállalkozók újítanak fel egy lakást, akkor jól járnak a vállalkozók is, mert megmarad a munkahelyük, és jól járnak a családok is, mert jelentősen olcsóbban egy rendesen elvégzett lakásfelújítást kapnak, mintha "saját kivitelezésben" újították volna fel a lakásukat.


    De ne zavarjon, hogy ez a tényleges cél, és ez eredményes a kitűzött cél eléréséhez, hanem nyugodtan köpködjed a fideszt, meg a kormányt, mert az, hogy a kormány valami jó célt tűzött ki, és ezt a célnak megfelelő eszközökkel és előírásokkal támogatja, az nem illik bele a libernyák PR véleményvonulatba.  


     

    előzmény:
    pannacotta2 (48118)
    2020-12-19  18:56
  76. Torolt_felhasznalo_756302
    Torolt_felhasznalo_756302
    2020. december 20. 12:5848126.

    Nos, igen, ez olyan dolog, hogy én ugyan visszaragasztottam néhány csempét ad hoc a fürdőben - bár ezt nem nevezném a mestermunkámnak!


    Ráadásul vagyok az a bátor ember, aki képes belefogni önmaga - max. megelégszem egy-két apróbb hibás résszel is - tehát festettem már ki több szobát glettelés nélkül, viszont dizájnos falfestéssel! De pl. a vízszintmérővel nem boldogultam, mikor a medencének akartam helyet csinálni - de szerencsére ilyen puhafalú medence részben megbirkózott a problémával, csak egyszer borult ki a hétköbméter...


    Szóval azért több előnye van, ha szakemberrel kell csináltatni: 1. nem feketemunka, van belőle állami bevétel is 2. nem feketemunka, tehát nem fog szétporladni az első nyári fagyok alkalmával (bár a mai szakembergárda tudása hogyúgymondjam változatos, de bízzunk a jószerencsében, mert másban úgysem bízhatunk) 3. nem feketemunka, tehát visszakövethető, hogy ki mit csinált, milyen alapanyagból, és egy esetleges reklamációnál ez mind felhasználható, szóval még EU-konform is így a dolog, de persze bűnözni mindenhol van lehetőség 4. a mai vészterhes időkben munkát adunk annak, akinek ez lenne a munkája


    Azért egy átlagember 40-en túl már nem örül annyira, ha nagyobb munkálatokat neki kell egyedül megcsinálni, mert elég neki a saját melója. De lehet, hogy csak én vagyok egy elveszett generáció tagja...


    Természetesen én csak mérsékelten magasztalom ezért a kormányt, mert amúgy ez is inkább a jólszituált néprétegnek szól, akinek előre van hatmillája, hogy aztán visszakapjon belőle hármat (mint tudjuk, a hitelfelvétel is inkább magas fizuk esetében működik).

    előzmény:
    pannacotta2 (48118)
    2020-12-19  18:56
  77. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2020. december 20. 10:3448125.

    Készítettem egy apró ajándékot nektek, fogadjátok szeretettel!


    (Leányommal elénekeltettem, felvette a telefonjára, elküldte, én rákevertem az alapot, vágtam, szerkesztettem, és ez lett belőle. Igazi karanténos munka.) 

  78. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2020. december 20. 00:1448124.

    Hadd ne magyarázzam el! Hagyjuk a politikát, inkább lélekben készüljünk a karácsonyra!


    Jó egészséget, békés ünnepet mindenkinek!

    előzmény:
    pannacotta2 (48122)
    2020-12-19  21:28
  79. 2020. december 19. 21:3048123.

    Ha nincs benne jó, akkor nem reális csak azért dicsérgetni, mert bárki ezt várja el. 


    És nincs, nincs benne szemernyi jó sem. 


    Ez egy embertelen, gonosz, az embereken áttaposó, csak a saját zsebügyeit képviselő maffia.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (48121)
    2020-12-19  19:31
  80. 2020. december 19. 21:2848122.

    Tusk nagyapját pont 15 éve tisztázták Lengyelországban, nem ő volt az ominózus képen, nem is lehetett, mert akkor hadifogolytáborban volt. Ez az ottani, későbbi kormánypárt akciója volt.


    Pár éve itthon is előszedte Habony, amikor Tuskot kellett támadni, és erről persze, Tusk maga is értesült és legyintett egyet. Nagyjából ennyire jelentős az, amit Habonyék művelnek. 


    Miután már régesrég tisztázódott a dolog, megkérdezném ismét, hogy miért írtad azt, hogy Tusk ügyét tárgyalni kell? 


    Milyen ügyét? Ami nincs is?  


    A mondatodat nem lehetett félreérteni, ide írom, hogy megerősítést nyerjen: "Donald Tusk ügyét ugyanúgy tárgyalni kellene, mint Deutsch Tamásét."


    Milyen ügyét is? 


    És mi köze annak Deutsch-hoz? Aki legestapozta, ráadásul nem is Tuskot, hanem Webert. Mellesleg. 


    Szóval, akármit is írsz, ezt nem tudod kimosdatni, ritka erős elfogultságról tanúskodik ez a mondatod . 


    Szerencsére, nem vagy fideszes, á, dehogy, rögtön készpénznek vettél valamit, amiről az egész világ tudja, hogy nem igaz és csak rágalom (amiben Habony igencsak járatos).


    És mielőtt azt hiszed, hogy megdicsértem nyhpraxist, szerintem tévedsz: az eszével sosem volt gond.


    De úgy látom, annál több van a tiéddel. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (48120)
    2020-12-19  19:21
  81. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2020. december 19. 19:3148121.

    Mindenben a rosszat!


    (Én akkor veszítek el valaki, amikor megkérdezik tőle, hogy tudna e egyetlen pozitívumot mondani a FIDESZ-ről, és nemleges a válasz, illetve még a jóban is a rosszat látja.)

    előzmény:
    pannacotta2 (48118)
    2020-12-19  18:56
  82. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2020. december 19. 19:2148120.

    Mármint az, hogy a véleményem kapcsán megdicsérted Szikorát.


    A többi vélemény volt, és így a tévedés kizárható. Legfeljebb nem értesz velem egyet, vagy te sem értetted, mire irányul a hozzászólásom. (Lásd Tusk!)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (48119)
    2020-12-19  19:15
  83. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2020. december 19. 19:1548119.

    Már megérte!

    előzmény:
    pannacotta2 (48116)
    2020-12-19  18:49
  84. 2020. december 19. 18:5648118.

    TE tudod, hogy működik ez a felújítási támogatás? Úgy, hogy köteles vagy hozzá kivitelezőt igénybevenni. 


    Ha magad csinálod, akkor nem jár. 


    No, így. Előbb érdemes utánaolvasni, aztán piros pontokat adni ennek a kormánynak. Mert mindig van valami kis, nüansznyi dolog, ami hazavágja az egészet.


    Tehát a kivitelezőket preferálja az a program és nem a "családokat".  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_756302 (48105)
    2020-12-19  14:16
  85. 2020. december 19. 18:5448117.

    Ketten kaptak allergiás rohamot. Nagyobb baj ne legyen soha ezzel a vakcinával.


    Amúgy - tényleg, van itt egy orvos - elkapjuk a fertőzést vakcinával is? Akkor sem árt maszkot hordani? És terjesztjük is?


    Azt olvastam, hogy csak a súlyos betegség kialakulását előzi meg, mást nemigen.  


     


    -----


     


    "a vallási és világi hatalom közti megkülönböztetést a kormány igencsak szeretné elmosni (bár érthető módon ez még a keresztény egyházaknak sem tetszene). Ugyebár a gyerekeket már keresztény alapokon nevelik a közoktatásban, ezzel a lelkiismereti szabadságnak is annyi lényegében."


     


    No, erről van szó. Nagyjából. És aki kikel ezellen, azt rögtön kikiáltják vallás-, vagy keresztényellenesnek.


    Persze, ez a legkényelmesebb vád, és egyes politikai erő hívei élnek is ezzel. 


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_756302 (48106)
    2020-12-19  14:26
  86. 2020. december 19. 18:4948116.

    A többire meg jobb, ha nem válaszolok, a békesség kedvéért. Meg időm sincs, bővebb kifejtést igényelne, de úgy gondolom, kár ide, ez nem az a színvonal, főleg, hogy Adagio korábbi válaszaiból kiderült, mennyire nem érti azt, amiről szó volt.


    Egyet azért elismerek: nyhpraxis meg szokta érteni, amiről szó van, tehát nem válaszol olyasmiket, amikben ekkorákat tévedne.


    Tekintsd, Judit, dicséretnek (bár csak a tényeket közöltem).  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (48110)
    2020-12-19  15:44
  87. 2020. december 19. 18:4748115.

    "ezen körön kívül szorulva be kell érnünk Opellel, ami egyébként ugyanoda fog elvinni, mint a másik kocsi."


    Ezt te csak a saját nevedben írd, és ne ilyen általánosan megfogalmazva, ha lehet.


    Te nyugodtan bízz meg abban, hogy ugyanoda visz el egy olyan vakcina, amit az Európai Gyógyszerügynökség (EMA) nem minősített biztonságosnak, én ez esetben megtagadom az állami oltóközpontban az oltást, ehhez ugyanis jogom van.


    És a magánoltóközpontokban - igaz, pénzért - rendelkezésre áll bármikor a nyugati vakcina is. Jó, ha tudod. 


    Nem kényszeríthetik az embereket arra, hogy eszi-nem eszi alapon a nyakukba varrják az EMA által nem engedélyezett vakcinájukat.


    Látom, folyamatosan válaszolgatsz, csak keveset értesz meg belőle, a válaszaid tele vannak tárgyi tévedésekkel.    

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (48110)
    2020-12-19  15:44
  88. 2020. december 19. 18:4448114.

    "az oltást a lehető legkorábban meg fogják kezdeni - ez a hatalom érdeke is - és azzal az oltóanyaggal, aminek az EU zöld utat ad. "


    Ez sem teljesen igaz, illetve nem ebben a formában igaz.


    A nemzeteknek módjukban áll - sürgősségre és veszélyhelyzetre hivatkozással - olyan oltóanyagot is engedélyezni a nemzeti hatóságuk által, amelyre az EMA nem adott ki engedélyt. 


    Valószínűleg ez nem tudtad (feltételezem).


    Ezért tartottunk idáig az orosz vakcinától, hiszen azt - parancsra, ahogyan ez működik a mai Magyarországon - bármikor engedélyezhetik azok, akik Orbántól függenek.


    Más kérdés, hogy azzal befürödtek, de ez nem rajtuk múlt. 


    Most ugyanígy lehet tartani a kínai vakcinától, annak sincs EMA-engedélye, de tudjuk, hogy a mi kormányunk minden téren sokkal szorosabb viszonyt ápol Kínával, mint az helyes lenne (ezt most nem magyarázom meg, de van oka, hogy ezt írom), és már Szíjjártó is arról beszél, hogy szorgalmasan tárgyalnak a kínai vakcina ügyében.


    Annak sincs EMA-engedélye, ha Magyarországon ez úgy működik, hogy utasítják a hatóságot és kész. Bármikor, bármire.   


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (48110)
    2020-12-19  15:44
  89. 2020. december 19. 18:4048113.

    "a pártatlan újságírás hazánkban szinte megszűnt létezni."


     


    Ez szerencsénkre, nem igaz. Van lakájmédia és van független média, emellett van néhány - nem sok - ellenzéki párt által működtetett média is. A független média nem tartozik hozzájuk. Nagyon is kipécézik az ellenzék körüli visszásságokat, ha ilyet tapasztalnak.


    De persze, mostanában nem igazán lehet ilyet tapasztalni, majd akkor, ha ők is kormánynál lesznek és náluk lesz a pénz, paripa, fegyver. 


    Most nincs, ezért nincs róluk mit írni. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (48110)
    2020-12-19  15:44
  90. 2020. december 19. 18:3748112.

    "Donald Tusk ügyét ugyanúgy tárgyalni kellene, mint Deutsch Tamásét."


     


    Mire gondolsz? Miféle ügye van Donald Tusknak, amit tárgyalni kellene?


    Már 15 éve bebizonyosodott, hogy ez egy, az ottani ellenzék által kitalált, alaptalan rágalom volt a nagyapjával kapcsolatban. 


    Ezt a 15 éves, elfuserált történetet szedte elő Habony, akinek egyes fideszesek csüggnek az ajakán. 


    Tehát, mit kellene tárgyalni, milyen ügye van Donald Tusknak?


    Vagy nem olvastál figyelmesen?  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (48110)
    2020-12-19  15:44
  91. 2020. december 19. 18:1448111.
    Nem tudom, hallottátok-e, hogy honnan származnak az oltóanyagok, amelyeket a miniszterelnök reggel beharangozott... Elárulom. Brüsszelből. Az összes. December 27-én nem "Magyarország" kezdi meg az oltást, hanem az EU összes tagállama. Egyszerre, a közös oltóanyag készletből.
    Ne kutassatok az emlékeitekben. Nem véletlenül vagytok meglepve. A történetről nagyjából március óta alig hallotok, legalábbis magyar kormánytagtól. Ők sokkal inkabb a türk maszkokról, kínai lélegeztető (?) gépekről, és az orosz kísérleti vakcináról beszéltek folyvást.
    Valójában közben az történt, hogy az Európai Unió Vészhelyzeti Támogatási Alapja (Emergency Support Instrument) adott még tavasszal 300 millió eurót a nagy gyártóknak, hogy előre finanszírozza a kutatást, és a gyártási kapacitás felállítását. Cserébe pedig leköthetett annyi oltóanyagot, amennyivel - ha legyártják őket - az EU lakosságának töbszörösét is beolthatják. Azért ennyit, hogy adni tudjunk belőle a fejlődő országoknak is.
    Karácsony után elsőnek a Pfizer-Biontech német-amerikai vakcinálja lesz elérhető. Az Unió ezen felül az Astra-Zeneca, a Sanofi-GSK, a Johnson and Johnson, a CureVac, és a Moderna gyógyszereiből szerez be a tagállamok számára.
    A sajtóban megjelent információk szerint a Külügy "fürkészei" eddig 10, azaz 10 adag orosz oltóanyagot hoztak be. Magyarországra, amelyet azóta "a szakemberek tanulmányoznak".
    Ugye nem kell magyaráznom, hogy ez megint mi.
    https://ec.europa.eu/.../coronavirus.../public-health_en
    Heil Péter
  92. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2020. december 19. 15:4448110.

    Sokat gondolkodtam, hogyan tudnék Szikora kérdésére úgy válaszolni, hogy ne mélyítsem a közöttetek lévő ellentétet, és ne keveredjek az igazságtévő szerepébe. Úgy döntöttem, hogy ennek talán a legjobb módja az lehet, ha minden bejegyzésre néhány mondatban reagálok. Szigorúan csak a saját véleményemet mondom!


    Tehát a 48044-től - Szerintem:


    a regisztráció túl van dimenzionálva. Érthető a célja, és nincs kényszer. Ez több szót nem is érdemel.


    nem lesz nehéz a jogállamiságot sértő aggályokra példákat felhozni.


    Donald Tusk ügyét ugyanúgy tárgyalni kellene, mint Deutsch Tamásét.


    az egészségügyi ellátó rendszer és a lakósság egészségi állapota hazánkban - egy szóval - rossz. Ez sok-sok évtizedes állapot, egyik kormány sem jeleskedett abban, hogy ezt helyre tegye. A jelenlegi helyzet részben ennek a folyamodványa és bár biztosan lehetne jobban kezelni a válságot, ez a nálunk gazdagabb, ilyen téren (is) fejlettebb országoknak sem nagyon megy. Sokan, sokféle módszerrel próbálkoznak, de a vírus terjed, és az emberek meghalnak. Rangsorokat felállítani és azok eredményét politikai célokra felhasználni most nagyon nem kellene!


    a karaktergyilkosság kétélű fegyver, csakúgy, mint az ember gyarlóságának eszközként való felhasználása. Ha sárral kezdünk el dobálózni, mindannyian sárosak leszünk, és a politikusok leginkább azt érik el, hogy az irányukba megnyilvánuló bizalom tovább fog csökkenni. Ez senkinek sem jó! (Nekünk sem.)


    a pártatlan újságírás hazánkban szinte megszűnt létezni. A lakájmédiának emlegetett kormányközeli sajtónak megvan az ellenpárja, egy hétköznapi polgárnak ezért nehéz hinnie és eligazodnia.


    az oltást a lehető legkorábban meg fogják kezdeni - ez a hatalom érdeke is - és azzal az oltóanyaggal, aminek az EU zöld utat ad. Mivel önkéntes, mindenki azt az oltást veszi fel, amelyiket akarja, és ha úgy dönt, nyugodtan kivárhat. Ebből is politikai fegyvert kovácsoltak (sajnos).


    mások hitét, vallási meggyőződését kritizálni, azt gúnyos megjegyzések tárgyává tenni - még válaszként a hasonlóra is - unintelligens dolog. A keresztény kultúra és a keresztény vallás nem összekeverendő dolgok! Az már más kérdés, hogy az állam a keresztény kultúra (ami Európai kultúra történelmi alapját képezi) égisze alatt milyen hatalmi megfontolások szerint cselekszik, és a keresztény vallást hogyan használja fel ehhez.


    vitapartnerünk magánéletét, az arról megszerzett bizalmas információkat egy nyílt vitában eszközént felhasználni nagyon visszatetsző dolog.


    egymás minősítgetése a vitakultúra legalja.


    erre a kormányra sok mindent el lehet mondani, de hogy nem kormányoz, azt nem. Sokkal inkább kormányoz, mint a rendszerváltás előző kormányai. Nagyon sok hibával, elfogadhatatlan elemmel tarkított ez a munka, de a másik serpenyőben is szép számmal vannak dolgok.


    mindenkinek joga van azt az oltást felvennie, amelyiket akarja abból a választékból, ami rendelkezésre áll. Ha csak egy vakcinához van hozzáférés, akkor ez a jog a kéri, vagy nem kéri relációjában realizálódik. Ha az állam egyszer - valamilyen alapos okkal - úgy dönt, hogy minden családnak autót biztosít, és csak indokolt esetben ad Mercédeszt, akkor ezen körön kívül szorulva be kell érnünk Opellel, ami egyébként ugyanoda fog elvinni, mint a másik kocsi.


    Szikora a témákat illetően nem piszkoskodik és nem szemétkedik. A tárgyilagosságra törekszik, csupán Laniakeával szembeni személyes ellentétének kapcsán beírt szavai lehetnek kifogásolhatók. Mind a tárgyilagosságra való törekvés, mind a személyes ellentét nagyon átjön. (Kicsit csodálkozom azon, hogy ti mennyit tudtok egymásról.)


    Szikora kérdésére nem tudok példát felhozni. Nem emlékszem olyan bejegyzésére, ahol pannacotta szakmai munkáját minősítette.


    Szikora, valóban sokkal kevésbé vagy oldal, mint a vitapartnereid. A zsigeri gyűlöletről leírtakkal teljesen egyetértek, és a respektálás részemről megvan.


    a szenteste körüli vitát hülyeségnek tartom, irreleváns, hogy este 8-ig, vagy pld. 10-ig kell hazaérni. Ezen semmi nem múlik.


    Gerő írásáról csak elismerően tudok szólni. Valahogy így kellene! Egy nagyon hozzáértő elemzés után eljut oda és megerősít azon véleményemben, hogy hazánkban nincs diktatúra és nincs illiberális demokrácia. Liberális társadalomban élünk, a kormány és az ellenzék retorikája csak tartalom nélküli fegyverpufogtatás. A diktatúrát én így fogalmazom meg: Diktatórikus az a rendszer, amelyik - a fenntarthatatlanság miatt - belülről elporladhat, de kívülről csak erőszakos eszközzel buktatható meg. Ez a rendszer nem olyan. Nagyon érdemes elolvasni azt a cikket, köszönet az ajánlásért!


    a magyar hatóságokban megrendült bizalom valahol megérhető, és sajnálatos jelenség. A felelősséget ezért a kormánynak kell viselnie.


    nincs független sajtó, és bár a kormánypárti médiumok hegemóniája megkérdőjelezhetetlen, nem elfogadható, az ellenzéki véleményekhez is hozzá lehet férni. Az ez iránt érdeklődőknek nem kell külföldi lapoknál előfizetniük.


    a rágalmazásról, a karakterrombolásról már írtam, sajnálatos, hogy ez a politikai csatározás fegyvertárának egyik meghatározó darabja.


    nem lenne Szájer ügy (vagy nagyságrendekkel kisebb hatású), ha a lemondás indoka a valóság lett volna, és a párból való kilépéssel is együtt járt volna. Ezt kellene megtanulniuk a politikusoknak!


    meggyőző, ami a tisztiorvosokról "elhangzott", és bár biztosan lehetne találni Cecília helyett jobbat, de nincs az a jó, aki helyett ne követelnénk még jobbat. Az alkalmasságát én nem kérdőjelezem meg... már csak azért sem, mert nem vagyok szakember.


    bizony itt minden véleménynek helye van - sőt kívánatos is - ha az kulturáltan van leírva. A "nem tűrök meg más véleményt" nagyon rossz kicsengéssel bír, az ellenvélemény felforgató tevékenységgel való azonosítása szemben áll a liberális alapelvekkel.


    karácsonykor mindenki azt ünnepel, amit akar, de az ünnep gyökereit senki nem tagadhatja. Mikulásból a kommunizmus csinált Télapót, Jézus születésének megünnepléséből a kommunizmus ás a liberalizmus fenyő ünnepet, amit a liberalizmus történelmi kutatásokkal támaszt alá. Közben a lényeg valahol elvész, pontosabban már régen elveszett.


    a hitben logikát keresni az egyik legnagyobb tévedés. A hitet éppen a logikai hiánya teszi hitté. A hit egy támasz, egy kapaszkodó, ami a hívőt átsegíti a nehézségeken. Ebben áll a lényege és az ereje, higgyünk bármiben is!


    a vakcina által okozott allergiás rohamokról az ellenzéki média is beszámolt.


    az britek bevándorláspolitikája várható volt. Volt szerencsém egy ideig ott élni és megtapasztaltam, hogy az emberek két dologtól félnek: Az egyik a terrorizmus, a másik a bevándorlás... pontosabban a bevándorlók. Nem volt este, hogy a családoknál, ahol laktam ne jött volna elő ez a két téma.

  93. Torolt_felhasznalo_756302
    Torolt_felhasznalo_756302
    2020. december 19. 14:5248109.

    Óh, eszembe jutott még egy téma: 2021-ben elvileg esedékes lenne egy nagy népszámlálás. Szerintetek lesz?

  94. Torolt_felhasznalo_756302
    Torolt_felhasznalo_756302
    2020. december 19. 14:4148108.

    Amúgy amiért jöttem: a brit ügyek.


    Most láttam, hogy január 1-től milyen brutál a bevándorláspolitikájuk, kb. Ausztrália/Kanada szintje lesz, ha komolyan veszik. Bár titkon azt gondolom, hogy nem fogják, mert az őket is hazavágná. Az EU-s állampolgároknak gyakorlatilag semmivel nem könnyebb bejutni UK-be, mint bárki másnak, szóval jól kibabráltak az EU-val, cserébe nem csodálom, hogy az EU nem akarja ingyen adni nekik a kereskedelmi kedvezményeket! Komolyan mondom, megsértődtem rájuk. Nem mintha le akartam volna telepedni, de egy-két évet eltöltöttem volna ott, valami melóval tengődve, hogy a nyelvet jobban beszéljem (felsőm van, de gyengén beszélek). Hát, ennek mostantól nem tudom, mennyi az esélye...


    Még az is felmerült bennem, hogy azért léptek ki, mert nem sikerült tető alá hozni az USA-EU szabadkereskedelmi egyezményt - bár ezt talán elsiették kicsit, mert most, hogy Biden győzött, úgy hallottam, megint téma lehet... Én régebben nagyon ellene voltam ennek, de meggondolva, hogy mekkora tömb van Keleten, lehet, hogy mégiscsak szükség lenne rá...


    Mindenesetre nagyon gáz, hogy kiléptek, meg a módja is...

  95. Torolt_felhasznalo_756302
    Torolt_felhasznalo_756302
    2020. december 19. 14:3248107.

    Keresztény közösségek amúgy tényleg vannak, de elég vicces azért, mert az általam ismert és tényleg igen elhivatottan keresztény és egyébként szerintem gerinces férfiak (egy KDNP-s pl. meg egy másik, aki egy kisebb egyházban még tisztséget is betölt, bár nem pap), családjukat félretéve szívesen kamatyoltak volna velem... Szóval azért nem olyan vegytiszták ezek a dolgok itt Magyarországon, még a nemesebb ló is megbotlik...

  96. Torolt_felhasznalo_756302
    Torolt_felhasznalo_756302
    2020. december 19. 14:2648106.

    A HírTV-n már nyomják, hogy külföldön egy beoltott vki (asszem egészségügyis) allergiás rohamot kapott a Pfizer-Biontech vakcinától - meglátjuk, mennyire fognak ellene kampányolni a kormányközeli médiák. A kínai, meg az orosz vakcina tutira tökéletes lesz a nemzethy csatornákon...


    Én sem szaladok oltatni, de még a fideszes családtagjaim sem. És valóban a kormány iránti bizalmon múlnak a dolgok.


    A kereszténységről: gyakorlatilag ki van kiáltva államvallásnak, és a vallási és világi hatalom közti megkülönböztetést a kormány igencsak szeretné elmosni (bár érthető módon ez még a keresztény egyházaknak sem tetszene). Ugyebár a gyerekeket már keresztény alapokon nevelik a közoktatásban, ezzel a lelkiismereti szabadságnak is annyi lényegében. Legutóbb a kétnyelvű óvodáknak ment neki a kormány, mondván, hogy az angol-magyar két nyelvű óvodákat nem lehet így megnevezni, az angol nem szerepelhet a nevükben, és nem sugallhatják azt, hogy náluk angolul folynak a foglalkozások, mivel ez egy magyar óvodában nem lehetséges, a foglalkozások nyelve a magyar kell legyen. Maximum különóraként lehet az angolt bevinni (ez ugye heti egy-két órát jelentene). Miközben ezekbe az óvodákba sok angol anyanyelvű gyerek is jár, akiknek a szülei itt élő diplomaták, cégvezetők stb. Milyen jó is a magyar diplomácia, amikor nem a kipcsakokról van szó!

    előzmény:
    pannacotta2 (48103)
    2020-12-19  12:51
  97. Torolt_felhasznalo_756302
    Torolt_felhasznalo_756302
    2020. december 19. 14:1648105.

    Bizony, és a magyarok 15%-a lett munkanélküli a járvány alatt! Háromszor annyi férfi, mint nő. Másoknak "csak" a fizetése csökkent.


    Amúgy vannak a kormánynak jó kezdeményezései is (pl. felújítási program), de hát odáig egy családnak el kell jutnia... de mindig is ez volt a Fideszéknél, hogy olyan csomagokat indítottak, amiket jól lehetett reklámozni, nem az volt a lényeg, hogy szélesebb körben elterjedjen. Én mondjuk kertes övezetben lakom, és aki nem hagyta el az ingatlanját külföldre távozván (nagyon sok ilyen is van errefelé), azok jó része azért fel tudta újítani. Én sajnos nem tartozom közéjük, és semmilyen jogalapon nincs lehetőségem kedvezményes kölcsönökre stb. Soha nem is volt, mert én mindig ilyen jól éltem kishazámban (gyermeket egyedül nevelőként), az elmúlt tíz évben is, változás nuku. Én már nem is tartom magam idetartozónak, csak puszta statisztika, hogy fizikailag itt tartózkodom.

    előzmény:
    pannacotta2 (48104)
    2020-12-19  13:43
  98. 2020. december 19. 13:4348104.

    Orbán döntött: a Gazdaságvédelmi Alapból (!) összesen 301 milliárd Ft-ot csoportosítottak át járványkezeléssel NEM összefüggő célokra.


    Ebből az egyik az, hogy 73,6 milliárd Ft-ot fordítanak a miniszterelnöki iroda környékének szépítésére.


    További 20 milliárd Ft-ot kap az újfajta Nemzethy Hulladékkezelő, amivel gyakorlatilag megszüntetik az eddigi hulladékkezelést és egy csókosnak adják ki a munkát.


      


    Miközben továbbra is 90 nap a munkanélküli segély. Aki azt túléli, egészen biztos, hogy nem lesz Fidesz-szavazó.  

  99. 2020. december 19. 12:5148103.

    Nem csoda, hogy nem regisztrálnak: hol ezt mondják, hol azt mondják. 


    Csak épp a lényegről nem beszél senki: mikor jön vakcina a közembereknek is, merthogy addig kellene regisztrálni.


    Egyébként a lakosság kb. fele be akarja magát oltatni, de ki tudja, hogy államilag-e vagy magánúton. Mert úgy is lehet majd. Ahhoz meg pláne nem kell regisztrálni. 

    előzmény:
    LANIAKEA (48102)
    2020-12-19  12:40
  100. 2020. december 19. 12:4048102.

    aszongya ma Szlávik, hogy a magyar embereknek bízni KELL a vakcinában! Mer' ez így megy! Ó megparancsolja, a magyarember meg bízik. Nagyon nem regisztrálhatnak ezek szerint.

    előzmény:
    pannacotta2 (48101)
    2020-12-19  01:09

Címlap

top