Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba
 
Kedves Fórumozók!

Felhívjuk figyelmeteket, hogy a politikai topikokat csak a jogszabályokban kötelezően előírt mértékben moderáljuk, ezért itt fokozott a személyeskedés, vita, anyázás veszélye. Aki ezekbe a topikokba ír, illetve ezeket olvassa, készüljön fel lelkileg, és húzzon vastag bőrt a várható virtuális pofonok ellen, mert a moderátorok itt NEM törlik a bántó hangvételű hozzászólásokat, ha azok nem sértenek személyiségi jogokat, vagy egyéb jogi előírásokat.

A moderálással kapcsolatos további részletek a Felhasználási Feltételekben (http://www.nlcafe.hu/felhasznalasi) olvashatók.

Üdv: a moderátorok
Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba

Már tényleg jobban élek

Reszka
Létrehozva: 2010. Április 29. 20:06

AMIÓTA MEGTÖRTÉNT A 2010-ES VÁLASZTÁS MAGYARORSZÁGON,

 és hatalmas fölénnyel nyert a polgári oldal, 

 ÉN TÉNYLEG JOBBAN ÉLEK:

 minden reggel, mikor felébredek, jó kedvem van;

 akárha nyaralnék.

 - Jó kedvem van, mert megszűnik végre a modern rabszolgasorban való tartásunk,  kizsákmányolásunk;

 - Jó kedvem van, mert lehetek végre nyíltan, önmagamat felvállalva normális értékrendű, normális nemi identitású MAGYAR;

 - Jó kedvem van, mert végre nem köpnek ránk erdélyi testvéreink ; 

- Jó kedvem van, mert úgy gondolom, végre eltűnik a rádióból az "emeregykosutrádió" szöveg, és végre "Magyar Kossuth-rádió"  lesz a neve; 

- Jó kedvem van, mert végre negyvenévi szolgálat után elmehetek nyugdíjba, 57 évesen.......  

Szóval, jó kedvem van.  

Ha Nektek is jókedvetek van, és leírnátok, miért, ide várlak Titeket.    

  1. 2010. november 28. 11:23601.

    Igen, Praxis, erre gondoltam (egyébként örülök, hogy Csámpit jókedvre deríthettem), hogy mért én vagyok a deviáns, amiért nem akarok kiskorú unokáimat kézenfogva a "Langy büszkeség napján" az Andrádssy úton sétafikálni.

     

    Jó, nem vagyunk egyformák. Még én se. De ettől még nem sétálok meztelenül a Kossuth-téren "A felfelé alternatív testimidzsű" túlsúlyosak képviseletében, ordibálván, hogy az a deviáns és dagofóbiás, aki nem így tesz.     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (600)
    2010-11-28  11:14
  2. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2010. november 28. 11:14600.

    Lehetett neki, csak néha már-már úgy érezhette, hogy bugris és elmaradott, mert nincs átitatva a fene nagy liberális korszellemtől... Most meg nem érzi úgy. Világos?

     

      (Jut eszembe: Soros adott egy milliót az iszaposoknak. Ez szép tőle. De némiképp megdöbbentem azon, hogy éppen ilyen fontos volt adományoznia újabb egy milliót a homoszexuálisok házzaságkötésének legalizálásának kampányára. Úgy látszik, azonos a fajsúly.)

    előzmény:
    csampi (599)
    2010-11-23  13:31
  3. 2010. november 23. 13:31599.
    Jó kedvem van, mert jót mulattam azon, hogy eddig nem lehetett normális nemi identitásod ;) Elképzeltem, ez vajon mit jelenthet... Szóval köszönöm a jókedvre derítést!
    előzmény:
    Reszka (1)
    2010-04-29  20:06
  4. 2010. november 18. 10:09598.

    Jaj, hát most, a kielégülés-adó megszavazását követően tömegesen mennek, főként oda, ahol nincs kiadatási egyezményünk. Na meg a legeslegszélsőbb európai országba -tudod, amelytől még nyugatra is csak ázsiai ország található - és ottan meg az ottani törvények érvényesek rájuk, különben is rögtön lemondanak a kettősből a magyar állampolgárságukról.

     

    Végre.

    előzmény:
    fiú50 (597)
    2010-11-17  22:26
  5. 2010. november 17. 22:26597.

    ez a sok hülye sápitozó világvégét vízionáló visítozó anyaszomorító miért nem húz el külföldre, ahová a fővezére anakidején javasolta?

    "el lehet innen menni, tessék, ha külföldön jobb, tessék elmenni!"

     

    Ezek már annyira el vannak keseredve, hogy az már klinikailag káros az egészségükre!

    Szerintem nem kéne hagyni, hogy tönkretegyék magukat!

     

    ha mi jobban élünk, akkor őket meg zavarjuk el mihamarabb külföldre, hogy ők is jobban éljenek!

    De persze csak a saját érdekükben!     

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_832236 (0)
     
  6. 2010. november 16. 13:15596.

    Örülök Neked és a többi nőnek is akik elmehetnek 40 év után nyugdíjba, mert igenis ránk fér, hogy abbahagyhassuk a munkát ennyi idő után.

     

    Akkor is örülök neki, még akkor is, ha a férfiak nem mehetnek el csak 62 (?) éves korukban.

     

    Ez egy jó intézkedés volt.

    előzmény:
    Reszka (595)
    2010-11-14  16:25
  7. 2010. november 14. 16:25595.

    Rossz hírem van a szoclibsik felé:

     

    MÉGIS ELMEHETEK NYUGDÍJBA 40 ÉV MUNKAVISZONY UTÁN, 57 ÉVESEN.

     

    ÉS NEMCSAK ÉN, HANEM BÁRKI NŐ MAGYARORSZÁGON. 

     

    Vörös muff, nem hallom, hogy bocs, tévedtem. 

    előzmény:
    Reszka (1)
    2010-04-29  20:06
  8. 2010. november 10. 15:52594.

    Bocsi Belgi!

     

    Hülyeséget kérdeztem. A Vatera.hu-n találtam egy példányt, de nem adom fel, más helyről is igyekszem beszerezni. 

    Ha esetleg már megvan írj.

     

    Üdv Mcgalagony

    előzmény:
    Mcgalagony43 (593)
    2010-11-10  15:39
  9. 2010. november 10. 15:39593.

    Kedves Belgien!

     

    A Tőkéczki Lászlóról van szó?

     

    Esetleg, ha tudod a pontos címet az nem árt.

     

    Próbálok segíteni.

     

     

    Üdv

     

    Mcgalagony

    előzmény:
    belgien (589)
    2010-11-06  15:51
  10. 2010. november 9. 18:03592.

    Hát, ismerek én olyan jogvégzettet, aki kisbetűvel írja az Alkotmányt és viccelődve írja, hogy "A munka szabaddá tesz" mert nem tudja, mi az, hogy "Arbeit macht frei", kedves pannapinna...ha nem emlékeznál önmagadra.

     

    És csak egyszer mondom, tehát jól jegyezd meg: Ha mégegyszer lealkoholistázod topiktársaimat, én viszlek bíróságra, piszkafa.  

    előzmény:
    pannacotta (586)
    2010-11-06  13:24
  11. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2010. november 7. 12:40591.

    Hát vannak itt mindenféle pathiák... Perlekedési kényszer (lementettem, tudom a jogaimat, majd egy esetleges perben felhasználom, stb.), kóros kivetítés, nagyzási hóbort, dicsekvési kényszer, üldözési mánia, kóros álmatlanság, stb. stb.

     

      De hát én annyira ezeket nem tudhatom, ugye, én csak egy egyszerű Hajnalka vagyok. A debil.

    előzmény:
    voges (588)
    2010-11-06  15:47
  12. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2010. november 7. 12:34590.
    Pironkodva bevallom Et.nő, hogy dehogy vettek fel engem... nemhogy ötödszörre, de sehová. Igaz, nem is próbálkoztam, annak ellenére, hogy édesapám barátja felajánlotta, hogy ha elérem a minimum pontszámot, a jogra betesz... ottan volt valami tótumfaktor. Még azt is mondta, hogy a jogot minden hülye el tudja végezni, még én is... De hát nekem nem fűlt a fogam a tanuláshoz soha, most az ingyenkonyhára fogok menni egy kis ebédkéért, mert sem állásom, sem hajlék a fejem felett, most is csak beengedtek a melegedő irodájába, ott kalimpálok egy kicsinykét szívességből... Írni, meg a gépet kicsit használni azért tudom, mert ahol legutóbb takarítgattam, igen jószívű volt az ember, oszt megtanítgatta...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_847375 (587)
    2010-11-06  14:47
  13. 2010. november 6. 15:51589.
    Nagyon hálás lennék, ha meg tudnád mondani, hogy lehet Tiszáról könyvet venni. Már a nyáron és a héten is többször kerestem, számtalan könyvesboltban voltam, hazafele még Györben is megálltam extra, de sehol semmi. Tökéczki irt nagyon jó dolgokat Tiszáról, de sehol sem kapható.
    előzmény:
    voges (576)
    2010-11-03  08:41
  14. 2010. november 6. 15:47588.

    Szerintem lehet ott más "-pathia" is, nem csak homeo!

     

    Reménytelen, inveterált eset, láthatod: az önálló és az egyedül szó jelentése között sem tud különbséget tenni. 

     

     

    Nem csodálom egyébként, hogy összekeverhetővé vált a két mosdatlanszájú: minél primitívebb szintről van szó, annál halványabbak az egyéni vonások.  

     

    Ezek a szanyi-gyurcsány-ungváry-félék közönsége. 

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (585)
    2010-11-06  11:49
  15. Torolt_felhasznalo_847375
    Torolt_felhasznalo_847375
    2010. november 6. 14:47587.

    Hát még te hogy koröhögteted magad..

    Tudod lehet nem elsöre vették fel az egyetemre de nem is "ágyba" kapta a diplomáját hanem megdolgozott érte..te is ??

    előzmény:
    pannacotta (586)
    2010-11-06  13:24
  16. 2010. november 6. 13:24586.

    Legalább jól látható, milyen féltékeny a kolléganőd - igaz, őt ötödszörre vették fel az egyetemre -, ha valaki gyógyítani is képes és nemcsak a szája nagy. 

    Kiderült, hogy nem feltétlenül az ő segítsége az orvostudomány netovábbja, csupán erről van szó.  

     

    Szerintem ne törődj vele, elég jól kiröhögteti magát így is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_755340 (584)
    2010-11-06  08:46
  17. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2010. november 6. 11:49585.

    Ebben a topikban annak írok kedves vörös szőrmók, akinek akarok. Ha nem érted, akkor kérdezd kalamajka társnődet, aki ostorcsattogtatást vízionált, amikor tisztelettel odamentünk beszélgetési szándékkal (mondjuk azzal, hogy mi a véleményük egy Heim Péter interjúról) a topikjukba. Esetleg pannacottát, aki ránkordított, hogy ne tematizáljuk a topikjukat... vagy dapazsót, aki nagyon örült hogy nem vitt be szart - azaz minket - a zárt topikjukba...

    Magyarul: az előzményekre való tekintettel én egy Reszka által indított topikban otthon vagyok, te viszont legfeljebb (!) vendég, akitől elvárják, hogy vagy a témához szóljon hozzá érdemben - vagy ne ugasson (finomabban: offoljon) feleslegesen egy számára idegen terepen.

    A téma pedig a következő: minek örülünk a Fidesz kormányzása kapcsán, és mit várunk a Fidesztől. Világos?

     

      Egyébként ez írástudóknak kiviláglik a topikindító szövegből. Azért azt gondoltam, hogy elvetélt sebész létedre mégiscsak írástudó, -értő vagy.

    Van egy ismerősöm, akinek ECH+L-je van... Ezt sem érted? Hát az igen szomorú, tiszteletreméltó homeopathiás orvos... Igaz, az ismerősömnek valóban nincs arra szüksége, hogy egy női fórumon validálják a szaktudását azzal, hogy "haj, de jók voltak azok a szerek, egyből hatottak, akkor már napok óta nem aludtam"... Jó volt az a gimnázium, ahol ilyen összetartóra nevelték az embereket, nem véletlenül került onnan ki Arató is, Dobrev is, pannacotta is, te is.... te eutanázia-helyeslő.

     

      Felhívom a figyelmedet, hogy amennyiben a moderációhoz fordulsz panasszal, ebben a hozzászólásban csak olyan információ szerepel, ami vagy nyilvános, vagy te, ti írtátok le saját magatokról - itt, a fórumon.

     

      Mert én olyan kis kukkoló vagyok, tudod. Valóban te vagy az egyetlen, akinél tévesztettem és egyes ordenáré írásaid alapján összekevertelek sherpával... Ezt mélyen megbántam - bocsánat! - és néhány topikban átolvastam a hozzászólásaidat, innen az információ.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_755340 (584)
    2010-11-06  08:46
  18. Torolt_felhasznalo_755340
    Torolt_felhasznalo_755340
    2010. november 6. 08:46584.
    Te miről beszélsz? Nekem van minek örülni ! Ha visszaolvasnál akkor látnád hogy írnak ilyenekről is. Egyedül dolgozni????Eltévedtél?Egyebekben nem neked írtam és légy szíves nekem ne írjál!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (583)
    2010-11-05  20:48
  19. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2010. november 5. 20:48583.

    Á, eltévedtél... Ide örülni járunk, nem feljelentésekkel foglalkozni. Hol látsz itt feljelentésekről írni? Én meg utálom Kapolyit, és örülök, hogy szanálják. Szerintem az MVM is örül. Mindenki happy, Kapolyi nem. Ennyi.

      És te? Kértél engedélyt örülni? Örülsz egyáltalán? Minek? Végre sikerült  már letenni egy L-t, B-t, D-t - netán egy ECH-t? Hűha! Akkor nagy ember vagy, D-től akár már dolgozhatsz is önállóan. Gratulálok.

    Szerintem túl magasan képzett vagy a mi szerény kis társaságunkhoz. Már várnak... máshol.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_755340 (582)
    2010-11-05  20:06
  20. Torolt_felhasznalo_755340
    Torolt_felhasznalo_755340
    2010. november 5. 20:06582.
    Igen mindenkit fel lehet jelenteni, nagy habot verni, aztán amikor semmit nem sikerül bizonyítani arról mélyen hallgatni lsd pécsi vagyonkezelö kft, amit 2x jelentettek fel és mégsem sikerült elkefélni csak erről már nem cikkez, beszél a jobbos média
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_753701 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2010. november 5. 12:34581.

    Meghaladhatja a 100 milliárd forintot a Magyar Villamos Művek (MVM) vagyonvesztése a rossz szerződések miatt, ha az új vezetés nem teszi meg a szükséges lépéseket ennek megszüntetésére - nyilatkozta Baji Csaba, az MVM vezérigazgatója a Magyar Nemzet pénteki számában.

    "Amióta az új vezetés irányítja az MVM-et, hozzáláttunk az összes szerződés, beruházás átvilágításának, s várhatóan az üzleti év végéig valamennyit minősíteni is fogjuk. Az életképtelen, a társaság számára veszteséget termelő szerződéseket megszüntetjük, és megtesszük a szükséges lépéseket azért, hogy az állami vagyonvesztés megszűnjön"

     

    Az MVM csoport minden meglévő szerződéses jogviszonyt felbont a Kapolyi László nevével fémjelzett System Consulting céggel. Ez a cég volt az, amelyik miatt a Vértesi Erőművet 10 milliárd forint kár érte.

    Az MVM csoporthoz tartozó Vértesi Erőmű csődegyezségével kapcsolatban a vezérigazgató azt nyilatkozta: a menedzsment kedvező csődegyezséget javasol. Az erről szóló elképzelést várhatóan december elején ismerhetik meg az erőműtársaság hitelezői. A Kapolyi László másik cégével, a Kárpát Energóval közös erőműprojektre eddig 18,5 milliárd forintot költött az MVM. Most az MVM menedzsmentje döntött a további finanszírozás megszüntetéséről. A vezérigazgató az interjúban azt sem zárta ki, hogy a Kárpát Energót felszámolják.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_753701 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2010. november 5. 12:17580.

    Meghaladta az egymilliárd forintot a vörösiszap-katasztrófa okozta károk mentesítésére létrejött Magyar Kármentő Alapba befizetett adományok összege.

    Az alapba befizetett összeg kapcsán vannak adókönnyítések is:

     

    Javasolják, hogy 50 százalékos társaságiadó-kedvezményt kapjanak a cégek az alapba történt befizetés után.

    A másik a költségvetési törvényhez kapcsolódó jogszabályok egyike, amely szabályozni fogja azt a kérdést, hogy a személyi jövedelemadó (szja) úgynevezett civil 1 százalékát is fel lehet ajánlani a Magyar Kármentő Alap részére.

    A harmadik pedig egy korábbi szja-törvénymódosítás, amely lehetővé teszi, hogy azok a kifizetések, amelyek az alapba beérkezett adományokból történnek, adó- és illetékmentesek lesznek.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_753701 (0)
     
  23. 2010. november 5. 11:45579.

    "- Jó kedvem van, mert úgy gondolom, végre eltűnik a rádióból az "emeregykosutrádió" szöveg, és végre "Magyar Kossuth-rádió"  lesz a neve;"

     

    akkor úgy gondolom,hogy remek hírem van:

     

    http://www.radiosite.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=982&Itemid=90

     

    "Az új vezetés fogja eldönteni – részben a kuratórium és a Médiatanács jóváhagyásával –, hogy mi marad meg azokból az arculati elemekből, műsorokból, amiket a Such-időszakban alakítottak ki. Egy, a fideszes médiapolitika terveit ismerő forrás szerint szinte biztos, hogy az adók számokkal jelölése (MR1, MR2, MR3) megszűnik, és ismét a Kossuth, Petőfi és Bartók neveket használják majd."

     

    :-)))

    előzmény:
    Reszka (1)
    2010-04-29  20:06
  24. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2010. november 4. 21:44578.

    A Nyugati-aluljáró tényleg egy horror... mondhatnám, szégyen, hogy ez a zsibvásár egy európai főváros centrumában van.

    És akárki akármit mond, tarthatatlan, hogy szerencsétlen hajléktalanok ott húzzák meg magukat.

    előzmény:
    voges (574)
    2010-11-03  08:19
  25. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2010. november 4. 21:38577.

    Köszönöm! Nagyon jó érzés volt, amikor olvastuk...

     

      Vagy tíz éve a kerületben a polgármesteri hivatal kitalált olyat, hogy be kellett nyújtani egy tervet, rajzot, s annak alapján ingyen szállítottak ki adott napon cserjéket, bokrokat. Emlékszem, utolsó éjjel rajzoltam, mi hová fog kerülni, mert későn vettem észre az újságban a felhívást.

    Jó ötlet volt, sajnos azóta sem csináltak hasonlót.

    előzmény:
    voges (573)
    2010-11-03  08:09
  26. 2010. november 3. 08:41576.

    A Tisza Istvánról elnevezett baráti társaság jövőre, a volt miniszterelnök születésének 150. évfordulójára szeretné felállítani a politikus szobrát, vsz. a Jászai Mari téren.

     

    Gróf Tisza Istvánt 1918. október 31-én a Hermina úti Roheim-villában lőtték agyon.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_753701 (0)
     
  27. 2010. november 3. 08:24575.

    Nyilván nem mindenki... Sőt! Nyilván a huhogók, elkötelezett FIDESZ-KDNP gyűlölők, választási vereségüket soha meg nem emésztők kimondottan azt gondolják, a kormány éjjel-nappal azon töri a fejét, hogyan lehetne valakikkel jól kiszúrni, mikor kit kellene meglopni.

    Ez is egy beállítódást, szerencsére nem számottevő.

     

    Az egyeztetés épp most folyik, valóban a jó erkölcsbe ütköző menedzserszerződések az érdekesek elsősorban. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (568)
    2010-10-30  13:20
  28. 2010. november 3. 08:19574.

    Mint közelben lakó, duplán örülök. (Hát még annak hogy örültünk, hogy nem lett itt kormányzati negyed!)

     

    Ez az Eiffelék által tervezett épület tényleg gyönyörű, részleteiben és egészében véve is nagyon értékes műemlék.

     

    A Királyi Váróból lesz vsz. a VIP-váró. Ilyet a Keletiben már kialakítottak (végre), érdemes megnézni!

     

    Sajnos a pályaudvarok mindenhol vonzanak bizonyos kellemetlen jelenségeket, de nem mindegy, hogy mennyire engedik ezt elburjánzani, van-e határ. Hát itt nem volt, ill. nincs. A pályaudvarhoz csatlakozó aluljrórendszer rendbetétele nélkül szerintem nem sokra mennek a rendezéssel, felújítással. 

     

    Remélem az épületben üzemelő üzletek, szórakozóhelyek profilját is tisztítani fogják, és a sok bazárt is megszüntetik.

     

    Örültem, hogy bekamerázták az aluljárót, észrevehető volt a hatása és az is jó ötlet, hogy megtiltották lenn a dohányzást.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (567)
    2010-10-30  12:55
  29. 2010. november 3. 08:09573.

    Gratulálok!

     

    Ezt én is tapasztalom - a jó példa tényleg sokat számít. Még itt a belvárosban is lehet zöldíteni!

    Tetszenek azok a polgármesteri akciók is (pl. Rogán, Pokorni), amikor muskátli töveket adományoznak a kerület lakóinak, vagy kedvezményesen árulnak virágpalántákat minden évben tavasszal. 

     

    Csodaszép belső udvarok, balkonok, tetőkertek, teraszok vannak a kőrengetegben is. 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (566)
    2010-10-30  12:41
  30. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2010. október 31. 10:57572.

    Ez is jó hír:

     

    Az új felsőoktatási koncepció többet vár tanártól, diáktól.

     

    Felemelik a ponthatárt, két emelt szintű érettségi lesz kötelező a felvételihez, ingyen tanulhatnak a kismamák és a kisgyermekes apukák. A jövőben kevesebb helyre lehet jelentkezni. A követelmények szigorítását az indokolja, hogy a tapasztalatok szerint alkalmatlan a felsőoktatási képzésre az, aki nem tett le emelt szintű érettségit. A koncepció szerint a felvételizőknek egy kötelező és egy választható tárgyból kellene magasabb szinten vizsgáznia. Módosulna a finanszírozás és az oktatókkal kapcsolatos követelmény is. A karokon a tanárok hétharmadának tudományos fokozattal kellene rendelkeznie, s egy oktatóra 25 diáknál nem juthatna több.

     

      Annak is örülök, hogy felülvizsgálják a bolognai rendszer egyes elemeit - amiket a nálunk szokásos túlbuzgósággal vezettek be, holott nem voltak kötelező érvényűek.

    (Ami azon híreket illeti, hogy egyes orvostanhallgatók elvégezhetik úgy az egyetemet, hogy a gyakorlati képzés során egyszer sem próbálkoznak intravénás injekció beadásával - ez igaz, ha valaki nagyon ki akar bújni ez alól, de az is kérdés, hogy hol- és kik voltak a gyakorlatvezetői... Aztán hány olyan beteghez nem mehetett oda, aki úgymond "a főorvos úr betege"... Különben a nővérek kiválóan vénáznak, meg lehet tőlük tanulni végzett orvosként is, nem azon áll vagy bukik, hogy valaki jó szakember lesz-e, vagy nem... Vannak manuálisan ügyesebbek és léteznek botkezűek, akik attól még egy kézügyességet nem igénylő szakmát kiválóan művelhetnek.)

      

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_753701 (0)
     
  31. 2010. október 30. 14:43571.
    Egyetértek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (570)
    2010-10-30  13:41
  32. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2010. október 30. 13:41570.

    Ez így is van... és jogosan várhatják el tőlünk, hogy a pályázaton nyert forrásokat jól és európai módon használjuk fel, nem kutyafitnessre és diszkólámpára... 

     

      És éppen ezért ennek a hírnek is örülök:

     

    Az ország légi fotózására kiírt 4,8 milliárdos közbeszerzést a szerdai kormányülésen azért törölték, mert a tárca javaslatáról kiderült, hogy korrupciógyanús és nagyon drága a terv. Mint írják, a jelentkezési kritériumot a magyar piacon csak a minisztérium közigazgatási államtitkárának régi cége tudta teljesíteni, a projekt pedig harmincszor drágább lett volna az eddigi hasonló munkáknál.

     

      Nagyon helyes! A korrupció korrupció, akármelyik oldalról jön, és ez az ország már nem engedheti meg magának a további pénzkifolyatást mindenféle gyanús csatornákon.

    előzmény:
    emma33 (569)
    2010-10-30  13:26
  33. 2010. október 30. 13:26569.

    Nagyon örülünk, de ezt

     

    "15 százaléka hazai forrás, 85 százalékát pedig az európai strukturális alapokból finanszírozzák"

     

    is jegyezze meg mindenki.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (567)
    2010-10-30  12:55
  34. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2010. október 30. 13:20568.

    Őszintén szólva ennek a hírnek is örülök:

     

    Lázár János, a Fidesz frakcióvezetője kész tárgyalni arról, hogy a hosszú szolgálati idővel rendelkező közalkalmazottakat ne érintse a különadó. Arról, hogy az Alkotmánybíróság megsemmisítette a törvényt, azt mondta: az AB nem hibázott, "a jelenlegi alkotmányos berendezkedés mellett, nem születhetett más döntés".

     

      Nyilván mindenki tudta/tudja, hogy a törvényjavaslat a különadóról a tényleg pofátlan végkielégülések ellen szólt...

    Nyilván mindenki tisztában van vele, hogy nem a harminc év munkaviszony után elküldött pedagógusok - mondjuk - kétmillió nyolszázezer forintjának nyolszázezrét akarják megkaszálni. (Bár fogalmam sincs, miért kell példának okáért 53 éves tanároknak felmondani a munkaviszonyát... de ez már másik téma.)

    Nyilván mindenki érezte, hogy a Fidesz itt kissé szerencsétlenül szólalt meg, de szerintem helyére fognak kerülni a dolgok, lesz egy kompromisszumos megoldás mind az érdekegyeztetési bizottság, mind az AB felé téve gesztusokat. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_753701 (0)
     
  35. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2010. október 30. 12:55567.

    Ja, és aminek örülök és budapesti hír:

     

    Felújítják és modernizálják a Nyugati pályaudvart

     

    A Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. közleménye szerint már zajlik az elővárosi vasúthálózat fejlesztését szolgáló projektek előkészítése, melynek részeként a budapesti Nyugati pályaudvart is felújítanák: itt naponta 400 személyszállító vonat és 55 ezer utas fordul meg.

    A teljes korszerűsítés egyebek mellett a vasúti pálya, a felsővezetékek, a biztosítóberendezés, valamint a távközlési rendszer felújítását is magában foglalná. A pályaudvaron várhatóan összesen 18 peronos vágányt építenek, melyek között 55 cm magas peronokat alakítanak ki, hogy alkalmazkodjanak a vonatok padlószintjéhez. A peronok új tetőt kapnak, és a csarnokon belüli létesítmények is megújulnak, mint ahogy a hangosbemondó és az információs táblák is. A várótermeket akadálymentesítik.

    A megvalósíthatósági tanulmány már elkészült, jelenleg az engedélyezési terveket készítik. A közlés szerint az örökségvédelmi hatásvizsgálat, a környezeti hatástanulmány, illetve hatásvizsgálat elkészítése, a jogerős hatósági és közműengedélyek beszerzése a tervek szerint zajlik. A kiviteli terveknek legkésőbb 2012. június elejére kell elkészülniük.

    A beruházás előkészítési munkálatai más projektekkel együtt folynak, ezek előkészítésére a Közlekedés Operatív Program (KÖZOP) keretén belül összesen mintegy bruttó 4,8 milliárd forint áll rendelkezésre, aminek 15 százaléka hazai forrás, 85 százalékát pedig az európai strukturális alapokból finanszírozzák.

    Forrás: Független Hírügynökség  

     

    (Tényleg botrányosan elhanyagolt volt már "a Nyugati"...)

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_753701 (0)
     
  36. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2010. október 30. 12:41566.

    Nekem most budapestinek is jó lenni... Történt ugyanis tegnap, hogy az egyik szomszédunk hozta a helyi újság egyik számát, ahol rólam-rólunk írtak... (Kihagyom a helyszínt - tekintettel a kis kukkolókra, akik ugyan nem kutakodnak más után, á dehogy, de azt pontosan tudják, hogy az egyik klinika, ahol dolgozom, beázott a tetején levő úszómedencétől...)

    Na, szóval:

     

    Tisztelt szerkesztőség!

     

    Ismert tény, hogy nagyon könnyen fogunk tollat, ha panaszkodni, követelőzni kell, de magam is egy éve készülök megköszönni egy távolabbi szomszédnak az értékes munkáját. .... és ... között van egy kis gyalogos átjáró a .... alatt. A környezete évtizedeken keresztül gazos, szemetes, riasztó hely volt. Azóta a ... sor és ... utca sarkán lakó - általam személyesen nem ismert - lakótársunk időt, pénzt és munkát nem kímélve valóságos kis parkot varázsolt erre a helyre. Bár - bizonyára - magának is kellemesebb a kilátás az otthonából, mégis úgy érzem, minden esetben köszönet jár a sok arra járótól. Most a méteres gyom helyett színes bogyós bokor, virágzó aszter és díszfű deríti jobb kedvre az arrajárókat.

     

    Köszönettel egy kelenvölgyi lakótárs

     

      Tulajdonképpen ez az egész úgy kezdődött, hogy sajnáltam kidobni néhány megörökölt fagyalbokrot... Hát elültettem az út túloldalára. Aztán tizenegy év alatt száznál több fát és bokrot ültettünk - amiről írnak, az csak egy része az egész telepítésnek -, és aminek külön örülök, mások is kedvet kaptak tőlünk... Érdekes, hogy minél gondozottabb egy terület, annál kevésbé szemetelik tele, annál jobban vigyáznak rá.

     

      A terület nagyságától függően tényleg nagy munka és sok idő. Alkalmasint pénz is, mert nem sajnáltuk a páfrányfenyőre, olajfákra, tűztövisekre, kínai akácokra, vörös levelű nyírfára, stb. De néhány büdöskét, aranyesőt, barkát lehet gyökereztetni, és a külsőbb kerületekben szinte mindenkinek van néhány méternyi hely - még a panelek mellett is - amit rendbe tud tenni. Én örömmel látom, hogy sok lakótelepen élő ember már felfedezte ezt a lehetőséget és szívesen gondozza az ő néhány méterét.

     

      Igen, azért rajtunk is múlik, nemcsak a polgármesteren...

     

      

     

    előzmény:
    Mcgalagony43 (565)
    2010-10-29  20:15
  37. 2010. október 29. 20:15565.

    Igazad van!  Elragadtattam magam, de annyira felháborított az a mocsok, hogy ki kellett adnom magamból.

    Tényleg sajnálni kell azokat, akik nap mint nap ott kénytelenek járni, és élni.

    Csak mindig megrökönyödöm azon, hogy még mindig vannak akik nem akarják elhinni, hogy ez a városvezetés ami most jön, az jobb lesz. Mert igenis jobb lesz.

    Hisz Tarlós István már volt polgármester , és a III. ker. bizony az Ő keze alatt rendben volt, úgy adta át Búss Balázsnak, ahogy kellett.

     

    Bizakodom, és igenis örülök nap mint nap, hogy mosolyogva ébredhetek, nem kell senki előtt tagadnom a hovatartozásomat, nyugodtan kitűzhetem a nemzeti színű lobogót az ünnepeinken, és kokárdát is viselhetek, bár eddig is úgy tettem, de most még boldogabban hordom.

     

    Nem is tudom ez a sok huhogó minek jön ide ebbe a topikba irogatni, miért nem csinál magának egy olyat, amiben nyugodtan egymásközt nyavalyoghatnának.

     

    És ma is jól érzem magam, mert tudtam örülni a napsütésnek. A kormány meg csinálja a dolgát, eddig is ezt tette, és még emlékszem az 1998-2002 közötti évekre, amire egy ismerősöm azt mondta, ha semmit sem tettek volna , akkor is jó volt, mert jó volt magyarnak lenni.

     

    Most is jó magyarnak lenni.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (563)
    2010-10-29  15:40
  38. 2010. október 29. 18:19564.

    Köszönjük, Emese!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (562)
    2010-10-29  15:30
  39. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2010. október 29. 15:40563.

    Kedves emberi lény! Igen, Budapest nagyon piszkos és elhanyagolt. De nem, Magyarország egésze nem az, éppen a minap jártam egy somogyi pici falucskában - és nem szutykos, nem elhanyagolt. (Kicsit sajnálom, akinek csak a koszos főváros jut, mert sem igénye, sem lehetősége, sem kedve ahhoz, hogy a hazáját jobban megismerje. Vagy nem is tekinti hazájának. Csak a globális izé egy szegmensének.

     

      Aminek örülök (hogy a topik témájáról is essék szó...):

     

    A svájci frank jegyzése csütörtökön reggel 201,08 forint, délután fél ötkor 199,98 forint, este pedig 199,53 forint volt.

     

    (Hopp, hopp! Mikor is volt a legmagasabb a forinthoz képest a svájci frank? Ki tudja?!)

     

    előzmény:
    Mcgalagony43 (554)
    2010-10-28  17:29
  40. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2010. október 29. 15:30562.

    Persze, hogy nem kívánsz vitába szállni velem - érzed, nagyon egyenlőtlen játszma lenne. Fegyvertelenekkel egyébként nem harcolok. Tekintettel arra, hogy egy viszonylag egyszerű topikindító szöveget sem vagy képes értelmezni, ha pedig kissé mégis, akkor egyszerűen kötözködsz, az meg unalmas, ráadásul roppant színvonaltalanul műveled.

     

      Jó, ismerjük a véleményed; a politikus erkölcstelen állatfajta. Rendben, értettük, viszlát! (Azért az ízletes - remélem, jobb volt a tegnapi vacsorádnál - ebéded után még idejöttél böffenteni egy utolsót, megspékelve némi alamuszi cigányozással. Egészségedre azt is, nyilván egyébként te vagy, aki telitorokból szokott nyilasozni és rasszistázni. De az más, tudjuk.

    előzmény:
    -zsuzsi- (561)
    2010-10-29  13:18
  41. 2010. október 29. 13:18561.

    Ja, azt nem tudtam, hogy te vagy a kiskakas a szemétdombon, és te osztod az észt, hogy ki jöhet és ki nem.

     

    Nem kívánok különben veled vitába szállni. Nem is neked szólt a hsz-em, mégis úgy reagáltad le, mintha személyesen téged sértettelek volna meg. Akinek nem inge... de te magadra vetted. (Biztos nem véletlen)

     

    Attól függetlenül tartom magam a véleményemhez, hogy ez a kormány sem jobb mint az előző. Mindenki saját környezetében próbáljon érvényesülni, mert akkor fogja érezni, hogy "már tényleg jobban él".

    Politikustól csodát nem kell várni. Még ha Orsós is, khmmm, akarommondani Orbán is a király .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (557)
    2010-10-28  21:23
  42. Torolt_felhasznalo_755340
    Torolt_felhasznalo_755340
    2010. október 29. 10:50560.
    Emberi lénynek nevezett akárki!!!!!! Szép polgári hozzáállás! Mit kellene megcáfolnom? Igen piszkos a metró, de egész Mao szemetes, piszkos ui ilyen az emberek hozzáállása. Ehhez mi köze Demszkinek? Mellesleg ettől te jobban élsz és jobb a kedved?
    előzmény:
    Mcgalagony43 (554)
    2010-10-28  17:29
  43. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2010. október 28. 21:53559.

    Hogy a bebégetők ellenére írjak valami jót is, igazodván az alapkéréshez - és hozzád:

     

      Örülök, hogy az összes léhűtőt kirúgta Tarlós! Azért már tényleg elképesztő volt, hogy gyakorlatilag az összes hazai tulajdonú közműcég tele volt korrupciós üggyel. (Egyes pesti pletykák szerint Kocsisnak is volt vaj a füle mögött, de elnézik, ha rendet vág...)

    előzmény:
    Mcgalagony43 (554)
    2010-10-28  17:29
  44. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2010. október 28. 21:38558.

    Bizony, fizessen. Mint alant látható, bulvárszeméten nőtt fel a fél ország, ideje gyomlálgatni.

     

      Egyébként a legfőbb ideje lenne, hogy te is felkutass néhány tel-avivi barátot, rokont, aztán a hidegebb hónapokra be lehetne iktatnod némi rokonlátogatást... Hm? Nem jó ötlet? Jobb vendégeskedni, mint fűteni.

    (Csak azért jutott eszembe Tel-Aviv, mert ott jelenleg is igen jó meleg van...)

    előzmény:
    Reszka (552)
    2010-10-25  20:11
  45. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2010. október 28. 21:23557.

    Szerintem senki sem marakodik... nevetségesnek meg a képzavart nevezném, amit itt "tálaltál".

     

      Adott esetben az ételt nem köntösben és piros szőnyegen szervírozzák, hanem edényben, tálon, tálcán - és asztalon. Ti szőnyegen étkeztek? Köntösben szart? Akkor ugyanis értem, de nálunk ez nem szokás, és nem is kívánjuk e szép hagyományt átvenni tőletek.

     

      Egyébként a topik témája az, hogy minek örülünk, mit várunk a második Orbán kormánytól... ha érdemben ehhez hozzá tudsz szólni, rajta! Egyebekben nem igényelnénk jelenlétedet itt és továbbiakban nagyon jó étvágyat a vacsorátokhoz!

    előzmény:
    -zsuzsi- (555)
    2010-10-28  18:02
  46. 2010. október 28. 18:11556.

    "mindenki a hazája ellen dolgozik, aki nem a jelenlegi kormányt támogatja"

     

    Ejha, ez ám a szűk látókör és birka-csordaszellem

    előzmény:
    fiú50 (478)
    2010-07-21  21:56
  47. 2010. október 28. 18:02555.

    Annyira nevetségesek vagytok! Agyba-főbe marjátok egymást azon civakodva, hogy Orbán vagy Gyurcsány-e a szemetebb.

    Nem veszitek észre, hogy egyik kutya másik eb!?

     

    Mindegyik csak szart termel a népnek, csak míg az MSZP gerinctelenül meg is mondta, hogy ez "szar" lehet enni, addig az Orbán köntösbe bújtatva vörös szőnyegen tálalja.

     

    A végeredmény ugyanaz...

    De megérdemli, aki megszavazta a 2/3-ot!

     

    előzmény:
    Mcgalagony43 (554)
    2010-10-28  17:29
  48. 2010. október 28. 17:29554.

    Ma volt szerencsém a VÁROSBAN (értsd Bpest) járni, és a Metron utazni.

     

    Olyan Demszkij hagyatékot láttam a Kálvin téri megállóban, hogy muszáj voltam billentyűzetet ragadni.

     

    Ennek a megállónak az alagútja roszdamentes lemezzel van, volt borítva, ami még most is megvan . DE, még olyan mocskos fekete retkes borítást nem sok helyen lehet látni mint ott.

     

    Az állomás nevek persze feketével vagynak írva, ebből következően alig lehet kivenni ha az ember lánya nem jár arra mindennap, és nem tudja cs ípőből, hogy hol kell leszállnia melyik állomás után, akkor kinézheti a szemét, akkor sem nagyon tudja kiolvasni a neveket.

     

    Az állomás elosztóterében lógnak az irányjelző táblák.

     

    Hogy ne kelljen festetni a mozgólépcső falait, telerakták reklám táblákkal, a két lépcsőt elválasztó rész, ami piros, vagy narancsszínű volt valamikor, most az illesztéseknél fekete, és persze az egész koszos.

     

    Ez az emberi lénynek nevezett akárki kellett Budapestnek 20 évig.

     

    Hurrá

     

    Na , vöröspanda cáfold meg és írd meg, hogy ezért is az a gazorbán a hibás.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_753701 (0)
     
  49. Torolt_felhasznalo_755340
    Torolt_felhasznalo_755340
    2010. október 26. 06:35553.

    Suttomban? Lópikula! Memória frissít! Eléggé fel lehetett téged húzni ezzel, hogy hány szobát tudtál fűteni Gyurcsány időben és majd mennyit fogsz tudni ha jőn a vezír!

    40 év után nyugdíj? MR2? ezektől is jobban érzed magad?

    előzmény:
    Reszka (551)
    2010-10-25  20:08
  50. 2010. október 25. 20:11552.

    Ja igen, és azért is jó kedvem van, mert végre fizetős lesz kultúrcentrum-ízlésmeghatározó ertéelkláb és kukackettő.

     

    Hát igaz is, aki az a nívótlanságot akarja nézni, az fizessen. 

    előzmény:
    fiú50 (549)
    2010-10-24  20:42
  51. 2010. október 25. 20:08551.

    Te Fiú, ez olvas engem. Suttyomban. Szótlanul.

     

     

    Hm.

    előzmény:
    fiú50 (549)
    2010-10-24  20:42
  52. Torolt_felhasznalo_755340
    Torolt_felhasznalo_755340
    2010. október 24. 21:05550.
    Te mire válaszoltál? Egyébként fűtésproblémái reszkának voltak és remélhetőleg -hála a vezírnek-idén már nem lesznek ilyen problémái
    előzmény:
    fiú50 (549)
    2010-10-24  20:42
  53. 2010. október 24. 20:42549.

    Ne foglallkozz velük, ők jobban éltek mint 4 éve, addig, amíg új kormány nem lett.

    Most rosszabbul élnek.

     

    Meg kell érteni, ha össze-vissza beszélnek mindent, és megpróbálják megmagyarázni, hogy most miért élnek rosszabbul, de ugyanolyan hagymaszagú az erőlködésük, mint amikor azt magyarázgatták, hogy a bolond ferike alatt meg jobban éltek.

    Akkor, amikor mindenki látta az inflációt, a munkanélküliség növekedését, a hitelkamatok növekedését, és a GDP csökkenést.

     

    Nyilván ahhoz a réteghez tartoztak, akik a politikai kurzus támogatásával olyan pénzekhez tudtak hozzájutni, amiért nem kellett megdolgozni, csak politikailag támogatni kellett a rendszert.

     

    Most meg ugye, hogy ezek a közpénzlopkodási lehetőségek megszűntek, most szomorúak, mert el kellene nekik menni dolgozni, de a munkához nem fűlik a foguk.

     

    Szar lehet nekik, ismerd el! Én tulajdonképpen sajnálom őket!

    Biztos éheznek és télen fáznak is.

    Nem kéne gyüjtést rendezni nekik?

     

    előzmény:
    Reszka (546)
    2010-10-24  19:48
  54. Torolt_felhasznalo_755340
    Torolt_felhasznalo_755340
    2010. október 24. 19:55548.
    Ezt én fiúról nem tételezem föl. Te igen? khhhm
    előzmény:
    Reszka (546)
    2010-10-24  19:48
  55. Torolt_felhasznalo_755340
    Torolt_felhasznalo_755340
    2010. október 24. 19:53547.

    Megtalálták a megoldást az MR2-re! Megszüntetik!!!

    Gondolom lehet készulni 40 év után nyugdíjba! Milyen nagy csönd van róla!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_390011 (0)
     
  56. 2010. október 24. 19:48546.
    Sőt, sabat shalome.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_755340 (545)
    2010-10-24  18:29
  57. Torolt_felhasznalo_755340
    Torolt_felhasznalo_755340
    2010. október 24. 18:29545.
    Mindörökké Ámen
    előzmény:
    fiú50 (544)
    2010-10-23  16:29
  58. 2010. október 23. 16:29544.

    nagyon felherrgelték magukat a maszopnyik ballibcsik ezen az adócsökkentés dolgon, és mivel tele vannak szakértőkkel, olyan szakértő módon hazudozzák tele mindenféle marhaságokkal a különböző fórumokat és nyilvános helyeket, hogy egy kis rendet célszerű tenni köztük.

    Egy szakemberrel beszélgettem tegnap erről a témáról, és a következő pontokba foglalva tudom elmondani azokat az információkat, amiket az illetőtől (aki tényleg szakember, ráadásul nem fideszes) kaptam:

     

    1. a következő évi adóváltozásokat minden évben a költségvetéssel együtt tárgyalja az országgyűlés, és mivel a költségvetés majd csak az év vége felé kerül elfogadásra, ezért semmi kőbe vésett adóváltozás nincs, a kormány tegnap nyujtotta be a parlamentnek az adótörvény változtatására vonatkozó javaslatot, és azt ezekután fogja részletes vitában megvitatni az országgyűlés.

     

    2. Az adótörvények megváltoztatása előtt minden esetben hatásvizsgálatot kell kiészíteni, ahol a változásokat modelezik, és a társadalom kóülönböző csoportjaira tröténő kihatását elemzik.

    A jövő évre tervezett adómódosításopk alapelve az volt, hogy senki nem járhat rosszabbul, mint az idei adózása szerint, és a hatásviszgálatok szerint ez teljes mértékben érvényesül a jabasolt változtatásokkal. Orbán Viktor bejelentette, hogy olyan adórendszert csinálnak, amivel senki nem járhat rosszabbul, mintahogy eddig adózott, és ez így is történt, a javasolt adórendszer ennek megfelel.

     

    3. Mindenki számolgathat, az interneten a tervezett módosításokkal történő adókiszámítási program megtalálható, és ha valaki úgy számolja ki, hogy rosszabbul jár mint az idén, akkor azt jelezze az országggyűlési képviselőjének, és az adótörvények réstletes vitájában van lehetőség mindenféle változtatásra.

    A demokrácia így működik, nem pedig úgy, mint a maszopnyik kormány idején, akik szépen bejelentették, hogy mit akarnak, megszavazták a parlamentben, és után nekiálltak az érdekképviseletekkel, meg egyéb szervezetekkel tárgyalni róla.

     

    4. Mindenféle manipulált, sunyi alattomos számadatokkal félrevezető "számítási módszerek" forognak az interneten, amiket a hozzánemértők manipulálásának a szándékával a baloldali szarkeverő elemek terjesztenek.

    Senki ne dőljön be azoknak, akik nekiállnak mindenféle számadatokkal levezetni azt, hogy a kisemberek, vagy a minimálbéresek, vagy a sokgyermekesek, vagy a nyugdíjasok vagy egyéb rétegek milyen rosszul járnak az új adórendszerrel.

    Aki ilyet nekiáll bizonygatni, azt meg kell kérni, hogy az ezévi adószabályok alapján is vezesse le az illető adóját, és utána ezt vesse össze a jövő évi adójával. És persze ezekutáőn is le kell ellenőrizni, hogy jól számolt-e az illető, ugyanis a baloldalo manipulálóknűál a hazugság az olyan természetes, mint az egyéb becsületes embernek a levegővétel.

     

    De megnyugtatok mindenkit, hogy akárki akármit hazudik, a jövő évi adótörvényekkel senki sem jár rossazbbul mint az idén, sőt, lesznek akik jobban járnak. És főleg azok akik rászorulnak.

     

    Szóval jobban élünkimár most is, és még jobban fogunk élni jövőre.

    Persze van akinek ez fáj, de az legyen az ő baja.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_390011 (0)
     
  59. Torolt_felhasznalo_802472
    Torolt_felhasznalo_802472
    2010. október 23. 16:27543.
    Szia!

    Attól érzem magam sokkal jobban, hogy napos időben,békésen, kulturáltan, kordonmentesen lehet ünnepelni.
    A sok békés ember a Kossuth téren.......
    Jól érzem magam, mert a ballibsi banda most fanyalog....

    Szépséges, örömteli ünnepet Mindenkinek.

    Gyújtsunk gyertyát '56 és 2006 emlékére.

    Üdv.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_390011 (0)
     
  60. 2010. október 23. 15:09542.

    azt nagyon jó látni, ahogy elszomorodtak a ballibcsik, amikor kiderlt, hogy nem lophatnak tovább a magánnyugdíjpénztárakból.

    Én ettől jobban élek. Már ez a lopkodási lehetőségük is megszünt!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_390011 (0)
     
  61. 2010. október 23. 12:35541.

     

    GYÚJTS EGY GYERTYÁT, MINDEN "ÖTVENHATOS" ÉS KÉTEZERHATOS 

     

    ÁLDOZATÉRT!!!!!!!!!

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_390011 (0)
     
  62. 2010. október 12. 10:33540.

    Ma jobb lett a kedvem: I.H.Fletó azt nyilatkozta, hogy nagy valószínűséggel már nem leszek miniszterelnök, !!!!!!!!!!!!!

     

    Most mondjátok , ez nem egy jó hír!!!!!!!!!!!!!!!!

     

    Bizakodhatunk.

     

    Bár a bizodalmam sosem benne volt.

     

    Bízom viszont jelentlegi miniszterelnökünk okos döntéseiben, pl., hogy kinevezte Bakondi Györgyöt miniszteri biztosnak a MAL Zrt élére.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_390011 (0)
     
  63. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2010. október 10. 15:29539.

    Aminthogy a Nyakó házaspár külön-külön felvett szállástámogatását, Demszky Alma szociális indítékú bérlakás-cseréjét a XI. kerületben -ja, az a kirobbant botrány miatt meghiúsult -, esetleg érdekelne még a hogyan vegyünk vízparti apartmanházat a Balatonon című opus is, bizonyos Gyurcsány előadásában? Szintén tőle a Fittelinás felújítás és medenceépítés? Avagy hogyan adjunk el potom áron egy Szalay utcai értékes ingatlant az Altusnak (no lám, hát már megint egy Gyurcsány...), aztán hogyan kell felújítani közpénzből százmillióért, majd hogyan kell visszabéreltetni a Miniszterelnöki Hivatal egyik cégétől havi egy millióért...

    Meséljünk neked Demszky Horvátországbeli villaépítéseinek bonyodalmairól?

     

     Tényleg jó, hogy ezeket eszembe juttattad...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_390011 (0)
     
  64. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2010. október 10. 15:04538.

    "elegem van már abból,hogy ebben az országban csak protekcióval lehet bérlakáshoz jutni."

     

      Igaz, én is nagyon felháborodtam, hogy Batiz András volt kormányszóvivő havi húszezer forintért - a Magyar Hírlap értesülése szerint havi 13 ezer forintért - bérel egy 70 nm-es Andrássy úti önkormányzati lakást a szocialista-szabaddemokrata irányítású VI. kerületi önkormányzattól. Batiz András egyébként saját csepeli házában él, és cseppet sem zavarja, hogy rászorulók elől veszi el a bérlakáshoz jutás lehetőségét: évek óta csak azért bérli a terézvárosi lakást, hogy azt majd a forgalmi érték 15%-áért megvásárolhassa, miután az önkormányzat pénzéből felújítják a műemléki védettségű épületet. Szakértők szerint a lakás már az épület jelenlegi állapota mellett is legkevesebb 25 millió Ft-ot ér, Batiz tehát legalább 21 millió Ft többletvagyonra tesz majd szert a szociális bérlakás megvásárlásával. Mindezt természetesen közvagyonból.

    (Biztosan emlékszel, ez az a lakás, ahol a jó családból való Daróczi nevű /szintén ex-szóvivő/ sógora fellógatta magát...)

     

      Köszönöm, hogy eszembe juttattad... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_709922 (529)
    2010-10-08  14:10
  65. 2010. október 9. 10:44537.

    Nem akarom a dolgot ragozni, de egy igen közeli ismerösöm cégénél nincs ugyan senki minimálbéren, de mellé még kapnak 150-200e-ret.

     

    Mo. egy adóparadicsom, az ilyen embereknek. 

     

    Azokkal van kirúgva, akik multiknál vagy az államnál dolgoznak, ott ui. nincs sumák. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_847375 (535)
    2010-10-08  21:44
  66. 2010. október 9. 10:39536.

    "Mindössze annyit írtam,hogy elegem van már abból,hogy ebben az országban csak protekcióval lehet bérlakáshoz jutni."

     

    Mondjuk ez nem igaz, amire célzol az a  bizonyos agglomeraciókban, vagy az agglomerációban, hiányzó bérlakásokra vonatkozhat.

     

    Ez pedigigy is marad, mert bérlakásokat épiteni Budapesten nem üzlet, egyszerüen nem éri meg. Ez pedig igy marad addig, ameddig a bérlakásigény- és kinálat nem kerül egyensúlyba. Erre pedig, Budapest munkaerökinálati helyzete miatt, belátható idön belül nem kerül sor.

     

    Ezért marad a protekció, vagyis a korrupció, de ez nem új MO-on, hisz ez  az egészségügytöl a természetvédelemig dúl. Čs dúlni fog.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_709922 (529)
    2010-10-08  14:10
  67. Torolt_felhasznalo_847375
    Torolt_felhasznalo_847375
    2010. október 8. 21:44535.

    Szia..igen sajnos ez szerintem is igy van..persze tisztelet a kivételnek akik valoban csak azt kapják...én nemsok embert ismerek Maon de van köztük 1 srác aki 28 éves ugy dolgozik hogy soför.....minimálbéren és zsebböl kap plusz 30 ezret havonta...ö szolt és megprobált rendesen élni csakhogy a vállalkozo azt mondta ha nemtetszik mehetsz és kapok helyetted 10 másikat ...szoval nemmindig azok a bünösök akik igy dolgoznak..

    1 biztos..amig nem azt látják hogy pl a képviselök becsületesek addig ott nemlesz rend..pedig hiszem hogyha mindenki befizetné becsületesen az adot akkor nemlenne semmi gond az egészségüggyel pl..változás kell a fejekben elsösorban,és nagyon remélem hogy az is eljön most az is mert ha a köztisztviselö szférát kitakaritják, az ujak meg ugy dolgoznak ahogy elö van irva és nem a rokon-haver ügyintézés megy akkor lassan átfog alakulni minden....én drukkolok nagyon hogy ugy legyen .

    ja és örülök is a változásoknak mert itt sem azt kell hallgatnom hogy az a hazudos -lopos......

    előzmény:
    Reszka (531)
    2010-10-08  18:56
  68. 2010. október 8. 19:17534.

    Köszönöm, hogy szóltál.

     

    Én is lépek, nagyobb szükség van a munkánkra az iszapnál, nemhogy álkérdezők hülyegyerek módjára mantrázott álkérdéseit  torelánsan-értelmesen-aranyosan  megválaszolgassuk. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (530)
    2010-10-08  14:41
  69. 2010. október 8. 19:14533.
    Jó, nyiss egy topikot "Haragszom Orbánra" címmel, és ott nyugodtan. Ez ugyanis az örvendők topikja.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_271241 (516)
    2010-10-07  20:07
  70. 2010. október 8. 19:12532.

     

    Hogy az előző kormányt kritizálod, az nemigen érződik a hozzászólásodból:

    "Ezek a kizsákmányolók mentették meg tudod az országot az államcsődtől,és ha a törpe Orbánka sámliról is felesel velük,akkor is visszakell fizetni a felvett pénzt az országnak,ha tetszik ez nektek ha nem! "

     

    Egy szóval sem mondtad, hogy ejnye-ejnye, mért vették fel Gyurcsányék ezt a baromi sok hitelt. 

     

    És NEM A MI SZÖVEGÉRTELMEZÉSÜNKKEL VAN A BAJ.

     

    Praxist nívótlannak nevezni,  gratulállni (bár én inkább gratulülnék a helyedben)  - tényleg orca kell - vagy az információ teljes hiánya, ami persze süt belőled.Mindkettő.

     

    Gratulül, rászolgül, csinül

    jótÁLL

     

    DRÁDA ADÉLOM, A TÖBBIT INKÁBB A MÉGMINDIGJOBBANÉLŐKBEN MONDHATNÁD EL.

     

    Hát igen. Amid van, magadnak köszönheted.

    Amije van, magának köszönheti: Gyurcsány, Bajnai, Tolnai, Bakonyi etcetera, etcetera, ésatöbbi.

     

    Az látszik, hogy sokfelé jártál a világban, mert pl. magyarul már elfelejtettél. 

     

    Ja, és elvtársnőnk nem ismeretlenül hülyézett le, hanem előbb elolvasta írásodat. 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_709922 (529)
    2010-10-08  14:10
  71. 2010. október 8. 18:56531.

    Nem.

     

    A minimálbért bevallók nagyobb része csak bejelentve van minimállal, a többit feketén egyenlítik. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_974769 (526)
    2010-10-08  08:29
  72. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2010. október 8. 14:41530.

    A hozzászólásaid hangneme és jellege a jelenlegi kormányra nézve is ignoráns, türelmetlen és támadó volt. Az én hozzászólásom pedig korrekt, tárgyszerű, informatív - igaz, nyilván bántott a feneked alá gründolni kifejezés...

     

      Ne haragudj, bekapcsolódtam az iszaposok megsegítésének munkájába és most kicsit más szemmel nézem a panaszodat, mint azokét, akiknek semmijük nem maradt az égett bőrük és a rajtuk levő ruhán kívül...

     

      Reméljük, a jövő megoldást hoz a te problémáidra is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_709922 (529)
    2010-10-08  14:10
  73. Torolt_felhasznalo_709922
    Torolt_felhasznalo_709922
    2010. október 8. 14:10529.

    Egy ujabb nívós hozzászólás,amihez csak gratulállni tudok.

    Látom sokan vannak,akik nemtudnak elállni a cinizmustól,holott nemhiszem,hogy rászolgálltam.Mindössze annyit írtam,hogy elegem van már abból,hogy ebben az országban csak protekcióval lehet bérlakáshoz jutni.

    Ja,és nem kértem számon tudtommal semmit,a mostani kormánytol.Szövegértelmezés ugyebár...

    Az én seggem alá nem tett senki semmit,amim van,azt magamnak köszönhetem.

    És igen,tudom,hogy vannak bajbajutottak,nekik is kell a segítség,de ezzel az erővel az árvíz elött senki nemtörte magát,hogy azok,akik évek óta albérletben élnek,kapjanak lakást.És ez megint csak nem ennek a kormánynak szól hanem az előzőnek.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (528)
    2010-10-08  13:11
  74. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2010. október 8. 13:11528.

    Az első Fidesz kormány elkezdett építeni fiataloknak alacsony bérű lakásokat... pl. a XI. kerületben is felépült egy tömbnyi "fecskelakás". Az elv az volt, hogy négy évig tartózkodhatnak jelképes bérleti díj fizetése mellett a kis alapterületű, de új lakásokban, közben annyit tudnak megtakarítani, hogy fizethessék a beugrót egy saját önállóba. (Nyilván összekapcsolódott volna a kedvezményes kamattámogatású forinthitel-konstrukcióval a továbbiakban...)

     

      Aztán jött 2002, lett új kormány, választottak a kerületben is szoci polgármestert, akinek első dolga volt, hogy eladta a lakásokat. Magyarul megakasztották az egész folyamatot. (Csakhogy akkor még nem volt érdemleges konzervatív media, amely hírt adott volna az embereknek ilyesmikről.)

     

      Ha megnézed a mostani Fidesz-kormány programját, abban újra szerepel a bérlakások építése... nyilván összekapcsolva az építőipari munkahelyteremtéssel.

     

      Csak hát ilyen az élet, vannak olyanok, akiknek most még sürgősebb lakást teremteni, mint neked a feneked alá gründolni egyet, mert vagy az árvíz, vagy a vörös iszap mosta el mindenüket. (Hány hónapja regnál a jelenlegi kormány?!)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_709922 (505)
    2010-10-07  17:40
  75. Torolt_felhasznalo_847375
    Torolt_felhasznalo_847375
    2010. október 8. 11:11527.

    A demokrácia...nézd a szabad választás,vélemény-nyilvánitás,gyülekezési jog az mind csak egy része annak amit demokráciának nevezünk...véleményem szerint  a demokrácia nemcsak jogokbol áll hanem kötelezettségekböl is...nemcsak jogom elmenni szavazni a választáskor hanem kötelességem is mert ha elmegyek és szavazok akkor de csakis akkor van "ekölcsi jogom" hogy számonkérjek is valamit...ugyanigy kötelességem befizetni az adokat,mert abbol fizetik az egészségügyet, az ovodákat, a rendörséget, a tüzoltokat, a mentöket...viszont jogom van számonkérni hogy mire költik az adomat és hogyan gazdálkodnak vele...

    Amit én innét látok  az sajnos az hogy Maon mindenki ismeri a jogait,,de a kötelességet azt csak kevesen..na ezért irtam hogy nemvolt demokrácia  az nem feltétlenül azt jelenti hogy akkor diktatura volt...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_271241 (517)
    2010-10-07  20:12
  76. Torolt_felhasznalo_974769
    Torolt_felhasznalo_974769
    2010. október 8. 08:29526.

    "Az adójóváírás fokozatosan szűkül, ám 2013 után is megmarad, így a legalacsonyabb jövedelmek után a távolabbi jövőben sem kell adót fizetni. A minimálbér adómentessége azonban megszűnik, a kormány reményei szerint a néhány százalékos szja-terheléssel sikerül az ennél nagyobb jövedelmek bevallására szorítani az adófizetőket."

     

    1. A minimálbér nem adómentes, hanem az adójóváírás kompenzálja a fizetendő adót.

     

    2. A minimálbért bevallók nagyrésze tényleg minimálbért keres, miért is kellene a valóságos jövedelménél nagyobb jövedelmet bevallania ?

     

    Fel vagyok háborodva

    előzmény:
    Reszka (1)
    2010-04-29  20:06
  77. Torolt_felhasznalo_271241
    Torolt_felhasznalo_271241
    2010. október 8. 00:13525.
    Természetesen annak semmi köze nem volt a demokráciához. Felülről irányított látszat-demokrácia volt. Semmilyen szabad szerveződés lehetősége nem volt meg, sem az alapvető szólás-, sajtó- és gyülekezési szabadság.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_847375 (522)
    2010-10-07  21:22
  78. Torolt_felhasznalo_271241
    Torolt_felhasznalo_271241
    2010. október 8. 00:09524.
    Igen, talán jobb lett volna, ha nálunk is úgy történik, mint a lengyeleknél. Lehet, hogy ezt a lehetőséget elszalasztottuk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_847375 (520)
    2010-10-07  21:08
  79. Torolt_felhasznalo_709922
    Torolt_felhasznalo_709922
    2010. október 7. 22:58523.

    Látszik mennyire nehéz a felfogásod!

    Többször leírtam,hogy nemvagyok sem mszp-s,sem fideszes,stb.

    Ugyan ugy nem értettem egyet az elmúlt 8 év bizonyos mozzanataival.És azt gondolom,hogy hangot adhatok annak a gondolatomnak is,hogy kapott az ország megint egy csomó ígéretet,amiből párban nem látok rációt.

    előzmény:
    Reszka (514)
    2010-10-07  19:31
  80. Torolt_felhasznalo_847375
    Torolt_felhasznalo_847375
    2010. október 7. 21:22522.
    Most egykicsit gonosz leszek..1988 elött a hazafias népfront mégis hogyan nyert választást??akkor éltél már?? valaki mondta hogy kötelezö elmenned és arra szavazni?? merugye AZ  nem volt demokratizmus.. vagy az volt??
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_271241 (517)
    2010-10-07  20:12
  81. Torolt_felhasznalo_847375
    Torolt_felhasznalo_847375
    2010. október 7. 21:13521.
    Igazad van..lehet kritizálni..én nem is azt mondtam..hanem azt hogy egy igazábol polgári kormánytol a 4honapos kormányzás után szociális dolgokat számonkérni enyhén szolva gyengeelméjüségre vall....remélem igy már ok neked is..vagy??
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_271241 (516)
    2010-10-07  20:07
  82. Torolt_felhasznalo_847375
    Torolt_felhasznalo_847375
    2010. október 7. 21:08520.

    Dehogy hülyézlek le..nagyon is  szuper dolgokat irtrál le igaz 3 hsz ben..a lényege az a szo hogy "vadkapitalizmus"..igy igaz szerintem is meg itt sokak szeint,, a politikai témában a Lengyeleknél volt  hogy aki magasabb szinten volt mint egy egyszerü párttag az 20 évig nemtölthetett be komolyabb tisztséget..na ez igen jo példa lehett volna.azután a privatizácio..az utolso 20 évben sajnos  semmi más nemment mint a vagyon  átmentése azokhoz akik.....lásd gyurcsány aki mint ifju titánlángész az anyosa segitségével az 5 milliobol milliárdos  lett..kérdés hogy azt kiktöl vette el??..töled..meg az összes Maon élö embertöl...szerintem... Te hogy gondolod?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_271241 (517)
    2010-10-07  20:12
  83. Torolt_felhasznalo_271241
    Torolt_felhasznalo_271241
    2010. október 7. 20:16519.
    Az nem szociáldemokrácia volt, hanem 8 (pontosabban 6) év gyurcsányizmus.
    előzmény:
    Reszka (514)
    2010-10-07  19:31
  84. Torolt_felhasznalo_271241
    Torolt_felhasznalo_271241
    2010. október 7. 20:15518.
    Nem a demokráciával van itt baj, hanem azzal a "vadkapitalizmussal", ami a rendszerváltással eljött és remélhetőleg egyszer majd kihal.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_709922 (505)
    2010-10-07  17:40
  85. Torolt_felhasznalo_271241
    Torolt_felhasznalo_271241
    2010. október 7. 20:12517.

    Vállalva a veszélyt, hogy engem is lehülyézel: az elmúlt 20 évben demokrácia volt, ennek legjobb bizonyítéka, hogy a Fidesz megnyerte a választásokat.

     

    S ha majd valamikor egy másik párt fog nyerni, az is a demokrácia bizonyítéka lesz.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_847375 (507)
    2010-10-07  17:49
  86. Torolt_felhasznalo_271241
    Torolt_felhasznalo_271241
    2010. október 7. 20:07516.

    No azért álljon meg a menet. Én pl. nem vagyok sem komcsi, sem hülye.

     

    Minden kormány munkáját lehet kritizálni. Mindig. Hiszen lehet látni, hogy mit tesznek és mit nem. Nem arról van szó, hogy irreális elvárások be nem teljesülését kérném számon rajtuk, de azt hadd lehessen már megmondani, ha valamit szerintem rosszul csinálnak.

     

    A kritika nekik is jót tesz.  Ha meg rájuk szavaztam, akkor erkölcsi kötelességem is, hogy memondjam, ha valami nem tetszik, hiszen a szavazatomban benne van éppen egy szavazatnyi felelősség.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_847375 (502)
    2010-10-07  16:40
  87. 2010. október 7. 19:33515.
    Én köszönöm, hogy reagálsz, ha vörösiszaplepte lankadó figyelmemet elkerüli valami.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_847375 (511)
    2010-10-07  18:34
  88. 2010. október 7. 19:31514.

    Ennyit ér 8 év szociáldemokrácia.

     

    Köszönjétek meg szépen (Gyurcsány) apátoknak. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_709922 (505)
    2010-10-07  17:40
  89. 2010. október 7. 19:29513.
    Bocs, utolsó mondatodat a leghatározottabban megkérdőjelezem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_709922 (501)
    2010-10-07  16:05
  90. 2010. október 7. 19:28512.

    Igen. ERgy normális országban.

     

    3 hónapja normális Magyarország. 

     

    Előtte 8 évig abnormális volt.

     

    Mit kérsz te most számon és kitől tulajdonképpen? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_709922 (500)
    2010-10-07  16:01
  91. Torolt_felhasznalo_847375
    Torolt_felhasznalo_847375
    2010. október 7. 18:34511.
    Bocs Reszka  ez egykis kitérö volt a témátol de amint látod is van még mit tanulni a demokráciábol is meg az életböl is azthiszem sok embernek...
    előzmény:
    Reszka (1)
    2010-04-29  20:06
  92. Torolt_felhasznalo_847375
    Torolt_felhasznalo_847375
    2010. október 7. 18:31510.

    Köszönöm  hogy befejezted..

    Nézd aki akkora idiota hogy azt hiszi hogy az "állami bérlakások" azok olyan valamiféle szociális segitség valakinek is és azért nincsenek állami gondozott gyerekek azzal nemtudok mit beszélni mert vagy semmit nemtudsz a világrol vagy igencsak félreértetted amit láttál...

    Viszont én igen türelmes ember vagyok és ha elmulik ez a stilusod  hogy:szánalmas,meg észt oszto akkor szivesen elmesélem hogy hogyan is müködik egy igazi demokrácia..

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_709922 (509)
    2010-10-07  17:59
  93. Torolt_felhasznalo_709922
    Torolt_felhasznalo_709922
    2010. október 7. 17:59509.

    Képzeld tudok gondolkodni,és nem távolról osztom az észt,ahogyan te.

    Szánalmas vagy,és befejeztem veled a "társalgást",nem sülyedek le a szintedre.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_847375 (506)
    2010-10-07  17:44
  94. Torolt_felhasznalo_709922
    Torolt_felhasznalo_709922
    2010. október 7. 17:55508.

    Már ne is haragudj,de szerinted az elmúlt 20 évben a fidesz nemvolt hatalmon?1998-2002.

    Szerinted diktatúra volt?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_847375 (507)
    2010-10-07  17:49
  95. Torolt_felhasznalo_847375
    Torolt_felhasznalo_847375
    2010. október 7. 17:49507.

    OK ez kicsit jobb volt..

    Most mégegysszer kérdem..hol volt az utobbi 20 évben DEMOKRŔCIA ?? ha szerinted az volt akkor elöre bocs de te valoban hülye vagy..

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_709922 (505)
    2010-10-07  17:40
  96. Torolt_felhasznalo_847375
    Torolt_felhasznalo_847375
    2010. október 7. 17:44506.

    Drágám..eztet ugy kelll mondani hogy a keritésen kivülröl bekiabál...nemtuttad??

    Viszont a reakciodbol ugylátom igan találo volt a dolog annak ellenére hogy semmiocsmányság nemvolt benne..(még lehet)

    Probálj egykicsit gondolkozni is hátha sikerül..

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_709922 (504)
    2010-10-07  17:26
  97. Torolt_felhasznalo_709922
    Torolt_felhasznalo_709922
    2010. október 7. 17:40505.

    Én ezt megértem,és tisztában vagyok a dolgokkal,csak tudod az a baj,hogy a fél órszágnak nincsen lakása,mert amiben él az a banké.Több ezren élnek albérletben,köztük énis hosszú évek óta,és hozzáteszem,hogy a főbérlőim,nem jelentették az apeh-nak azt a nemcsekély jövedelmüket,amit én fizettem nekik.Tehát fekete gazdaság.Deha lennének állami bérlakások,akkor a bérleti díj nem tünne el,hanem menne szépen az álamkasszába,és az sem mellékes,hogy talán nemlenne annyi állami gondozott gyerek sem,mert lenne hol lakniuk a szülőknek is.Nem ellátói rendszerre vágyom énsem.Láttam pár külföldi példát amerre jártam a világban,van néminemű képem,hogy kint mért jobbak az életkörülmények.Az viszont engedtessék meg nekem is,hogy kifejezzem,mennyire elegem van abbol,hogy nemszol másról ez az ország,mint a két nagypárt hatalli cívódásáról,és a kép sajnos az,hogy mostsemlesz ez másképp.

    Ennyit ér 20 év demokrácia..

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_847375 (503)
    2010-10-07  17:23
  98. Torolt_felhasznalo_709922
    Torolt_felhasznalo_709922
    2010. október 7. 17:26504.

    1 Milyen jogon hülyézel le ismeretlenül?

    2 Büszke lehetsz rá,hogy vagdalkozol egy fórumon,lekomcsizol,lehülyézel másokat.ez a te szegénységi bizonyítványod!

    3.Nekem olyan ne magyarázzon magyarságról,becsületröl,közös teherviselésről,aki nem is itt él!

    Szégyeld magad,képmutatás amit csinállsz,szánalomra méltó,ahogy ostobaságodat nagy szavak mögé próbálod burkollni.

    Arra sem vagy méltó ezek után,hogy reagáljak az ocsmányságaidra.

    Pppff..

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_847375 (502)
    2010-10-07  16:40
  99. Torolt_felhasznalo_847375
    Torolt_felhasznalo_847375
    2010. október 7. 17:23503.

    Nem írtam 1x sem,hogy a sült galambra várnék.Csak tudod a normális országokban vannak lehetőségek,alternatívák

     

    Azokban a "normális" országokban nemvolt 60 évig kommunizmus,az embereknek eszébe sem jutna megkérdezni a rendört hogy "nem e lehetne meguszni olcsobban" vagy ha elkell intézni valamit akkor nem azon kezd el filozni hogy vajon van e ott egy haver,ismerös ..befizeti az adoját mert megérti hogy abbol kapja pl a korházi ellátást,,de nemrak az orvos zsebébe sem boritékot mert részben tilos,részben ha rakna akkor is ugyanazzal a szikével mütenék,vagy ugyanazt a beöntést kapná..

    Mikor értitek már meg hogy egy kormánynak NEM az a dolga hogy olcso lakást épitsen neked hanem az hogy olyan törvényi feltételeket teremtsen hogy a vállakozoknak legyen kedvük hgosszutávra beruházni pl bérlakásba vagy más vállalatba ami aztán munkahelyet teremt..

    Ez a kormány azt mondta hogy ezt fogja csinálni,ezért irtam hogy jo uton van..az eredményeket meg majd legkorábban 1 év mulva tessék számonkérni..azután meg 4 év mulva lehet itéletet is mondani..

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_709922 (500)
    2010-10-07  16:01
  100. Torolt_felhasznalo_847375
    Torolt_felhasznalo_847375
    2010. október 7. 16:40502.

    Te "csak" magyar vagy???nemhiszem..aki ennyi idö után kritizálja egy teljes változást hozo polgárikormány munkáját az vagy hülye vagy komcsi...válassz magad...persze a 2 nemzárja ki egymást és lehet eggyütt is.

    Annak ellenére hogy 30 éve nem élek Magyarországon,mégis jobban érzem magam hogy nem egy tolvaj a velejéig korrupt kormány kormányoz hanem egy lehet nekem nem 100% ig tetszö de akkor is egy változást hozo az ország gazdaságát jo irányba fordito kormány van hatalmon..

    A kánaánért meg picit dolgozni is kell..Te  meg a "szintelen" elvbarátaiddal visitozhatsz akár itt is ugy 8 évig mert addig esélyetek sem lesz hogy folytassátok a lopkodást,hazudozást ami eddig volt..

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_709922 (500)
    2010-10-07  16:01

Címlap

top