Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nem bírom a kutyákat

Torolt_felhasznalo_618319
Torolt_felhasznalo_618319
Létrehozva: 2010. augusztus 16. 12:24

Tudom, hogy most sok kutyatartó nekem fog esni, de nem érdekel, ha akarja.

 

Őszintén kimondom:

 

Elegem van a kutyákból a városban!!!!!

 

 

Mi a francnak kell boldog-boldogtalannak közepes meg nagyobb testű büdös dögöket lakásban tartani????A kisebbeket megértem, de attól felfelé fúj!

Miért kell nekem elviselni, hogy póráz meg szájkosár nélküli kuyták rohangálnak velem szemben az utcán???!! Mint mikor kéretlenül belefújják a képembe a füstöt, a szabadon rohangáló, hülyére tenyésztett eb is veszélyes az egészségemre!

Miért kell eltűrnöm, hogy teleszaratják velük a szép zuglói parkokat?

Miért van lassan több joguk a kutyukásoknak, mint nekem, humanoid élőlénynek???

Minek tartanak ennyien kutyát, emberi barátságok kialakítására képtelenek??

És nekem miért nincs jogom szó nélkül pofánvágni azt, aki hanyagaul köti meg a nagy fekete loncsos buta biorobot kutyáját, aki elszabadulva habzó szájjal ok nékül majdnem megharapja a gyanútlanul sétáló édesanyámat és a 2 éves kislányomat?

Eddig se szerettem ezt a kutyaliberalizmust, de most már komolyan zavar. 

 

Szájkosarat és pórázt a dögöknek, és  a gazdival megetetni ebédre az otthagyott szarjukat!!!

Az állatvédőknek meg rongyosra haraptatni a valagát velük!

 

Én legalább kimondom, amit más nem mer, mert "ciki"!

 

 

 

 

 

  1. Torolt_felhasznalo_573614
    Torolt_felhasznalo_573614
    2016. június 24. 17:371376.

    Nem. Éppen arról van szó, hogy nem "pusztán azért, mert nem szereti az állatokat", hanem abban az esetben, ha a kutya megkörnyékezné, esetleg bántaná.


    Egy képzett bármilyen kutyán is fog a spray, hiába csupa erő, csupa izom, csupa támadókészség a kutyában.

    előzmény:
    Amarynda (1374)
    2016-06-24  14:58
  2. 2016. június 24. 16:441375.

    Miután a kutya nagyon képes leradarozni az emberi viselkedést, hát hozzád közel sem menne


    Sőt, még az éhező oroszlán is sírva enne meg 

    előzmény:
    nyugger (1372)
    2016-06-24  14:17
  3. 2016. június 24. 14:581374.

    Mit nem adnek a gyonyorert ha lathanam amint mondjuk egy amerikai pittbullt probal lesprayzni vagy egy kepzett rottweilert........


    itt elofordult azt meg en is sajnaltam hogy kitort a kennelbol ket malamute es szetteptek a szomszed oregasszonyt aki az udvaron teregetett. pedig o nem is bantotta oket;-(((((


    de aki rosszindulatu azt kejes gyonyorrel neznem vegig hasonlo esetben. gyulolom ha valaki pusztan azert mert nem szereti az allatot bantani akarja vagy megolni.


     


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_573614 (1371)
    2016-06-24  14:00
  4. 2016. június 24. 14:411373.

    nem vagy te olyan bator! :-D


    viszont ismet olllyan' cukit irtal, hogy a fajtarsnod maa' megin' fetrengeni fog a rohogestol! :-D

    előzmény:
    nyugger (1372)
    2016-06-24  14:17
  5. 2016. június 24. 14:171372.

    Az alapállás az, hogy sok ember van, akit zavar a kutya. Mégpedig nagyon.


    Zavarja az ugatása, az ürüléke.


    Nem szeret vele testileg érintkezni.


    Utálja, amikor közel jön és szaglászik, odadugja a gusztustalan nedves orrát, sőt még rá is ugrál, ha csupa barátságból is. És mindezt miért teszi? Mert a gazdi engedi.


    A magam részéről kénytelen vagyok védekezni a kutyák ellen, ha már az ebtulajdonos nem neveli meg. Először rákiabálok, hogy söprés a közelemből. Ha nem kotródik, és acsarog, jön a gázspray.


     


     

  6. Torolt_felhasznalo_573614
    Torolt_felhasznalo_573614
    2016. június 24. 14:001371.

    Nyugger arról beszélt, hogy ha a kutya környékezné meg őt..

    előzmény:
    Amarynda (1369)
    2016-06-24  13:25
  7. 2016. június 24. 13:291370.

    Ebben azzal nem ertek egyet hogy miert nem mondtad meg nyiltan az elejen hogy nem szereted a kutyakat, ezzel a kapcsolat mindjart vagy megszakadt volna vagy kompromisszum kotodott volna.


    En mindig megkerdem hogy szereti e az illeto az allatot ha valakivel megismerkedunk, mert nekem macskak es egy kakadu lakik bent kint tobb mas allat is van. ha nem allatbarat az illeto a kapcsolatunk nem melyul el, de ha akarnak velunk talalkozni akkor ez lehetseges egy semleges helyen vagy naluk.


    en mindjart az elejen tisztaba teszem a dolgokat akkor senkinek se kellemetlen.


    szerintem te is add tudtara ha kutyas ismerosod akad hogyan erzel mert utolag kiderulve mindenkinek kellemetlen de ha elore megmondod akkor semmi baj nincs ezzel.

    előzmény:
    CAT70. (1365)
    2016-06-24  10:59
  8. 2016. június 24. 13:251369.

    Hozzaallasod az en szememben is korrekt. Nekem van ket nagy kutyam(kinti kutyusok) az egyik munkakutya a masik nem, de engem az haboritott fel az egyik hszolonal hogy KART TENNE A KUTYABAN  ESETLEG GOND NELKUL MEG IS OLNE , mert utalja oket.


    az hogy valaki elkeruli a kutyas tarsasagot vagy nyaralohelyeket teljesen normalis. en a gyerekeket nem allhatom soha nem megyek gyerekbarat etterembe nincsenek gyerekes barataim , magyaran nem teszem magam olyan helyzetbe hogy barmi miatt negative velemenyt vagy nezetelterest produkaljon a dolog.


    De ha valaki ARTANI  akarna akar egy allatnak vagy a tulajdonosanak akkor szimpla gyonyorrel kitaposnam a belet. ennyi. kerulje el a kutyat  es hagyja beken. oriasi szerencse hogy soha senki ilyen nem akadt az utamba, foleg mivel itthon mi fegyvert is tartunk (termeszetesen jogosan es engedellyel), nem tudom hogy mi lenne a kovetkezmenye ha valaki bantani akarna az allatomat. tenyleg nem tudom.

    előzmény:
    CAT70. (1362)
    2016-06-24  10:10
  9. 2016. június 24. 13:191368.

    meg ezt se jol tudod.


    szarrago.


    az hogy az embernek lelke van es nem enne meg a sajat szarat ha budos nem volna kepzeld nem gyerekszoba kerdese. De te azt a szot hogy lelek gondolom eloszor a gugliba kell hogy betedd mert maskeppen azt hiszed hogy ujrahasznalhato zacsko amit felszaggathatsz seggtorles celjara.


    neked nincs fogalmad hogy en hogy utallak teged. egyszer megatkozlak meglatod


    volt mar egy eset amikor valakinek azt kivantam hogy ne lassa meg a reggelt. itt forumozott eleg sokaig, pont 26 eves volt sokan emlekeznek meg ra. igaz nem aznap reggel de nem sokkal a veszekedesunk utan tortent a csodatenyleg nem ebredt fel tobbe.


     

    előzmény:
    nyugger (1358)
    2016-06-23  21:14
  10. 2016. június 24. 11:361367.

    minden kutyatartobol elvakult kutyas lesz (es minden szulobol elvakult szulo lesz) ha fenyegetve erzi a kedvencet. ez igy termeszetes. aki ezt nem erti, ne mason kerje szamon...


    a kutyasok meghivasat nem kellett volna elfogadni. ilyen egyszeru.


     

    előzmény:
    CAT70. (1365)
    2016-06-24  10:59
  11. 2016. június 24. 11:011366.

    Sajnos még nem tartunk itt.:(

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_569017 (1363)
    2016-06-24  10:32
  12. 2016. június 24. 10:591365.

    Kerozin, mert itt ahogy nézem  elvakult kutyabarátok gyűltek össze többségében. Hasonló meg a hasonlót vonzza, gondolom akiket meghívsz magadhoz, szintén kutyabarátok. Vagy annak tettetik magukat:) Én is jártam már olyan házban ahol helyben szembesültem két kutyával. És a házigazdának nem tűnt fel, hogy mennyire viszolygunk tőlük, egyre produkáltatta őket. És bár később is invitált, mi mindig hárítottuk a meghívást. Olyan is volt, amikor a házigazda direkt meg akarta kedveltetni az ebet, meg kellett simogatnom... és meghökkent hogy miért akarok én vacsora előtt ezért kezet mosni? Hiszen: "tiszta a kutya". Alig éltem túl a vacsorát, mert egyre az járt a fejemben, hogy basszus ezek kutyáznak és vélhetően vacsorakészítés közben sem mostak kezet...

    előzmény:
    saschamora (1364)
    2016-06-24  10:52
  13. 2016. június 24. 10:521364.

    ez lett volna a kerozin? :-D


    hogy te szereted-e a kutyakat, vagy nem, maganugyed. ha szereted, jo, ha nem szereted, ugy is jo. (en szeretem a kutyakat, ezert az en hazamba olyan ember nem teheti a labat, aki nem szereti oket. ez az en maganugyem.)


    a teny, hogy vannak hulye kutyatartok, nem ujdonsag. voltak, es lesznek. mint ahogy vannak hulye embertartok (szulok) is, es hogy a topicnal maradjak, vannak elmeroggyant forumozok is... a kulonbseg az, hogy amig a kutya a gazdaja "aldozata", es nem tehet ellene, a topicos primitivek a sajat hulyeseguk, ostobasaguk aldozatai. hat' van kulonbseg... 

    előzmény:
    CAT70. (1362)
    2016-06-24  10:10
  14. Torolt_felhasznalo_569017
    Torolt_felhasznalo_569017
    2016. június 24. 10:321363.

    A felelossegtudatot jelentos mertekben befolyasoljak az erzelmek. Ritka az az anyuka, akit komolyan erdekelne, hogy imadott csemeteje rohangaszasa masokat zavar, ugyanez Fifike is. Ha fifike felugral vagy izgagan vonyit, azt masoknak kellene toleralni, hiszen annnyira cuki....szabalyozas kellene, mondjuk biztositast kotni a kutyakra, mint Angliaban, illetve kihags eseten penzbuntetes. Nem az utalkozas, hanem a noralis egyutteles lenne a cel. A legtobb embertol egyszeruen nem varhato el, hogy mas szempontjait figyelembe vegye. Mas szoval, a legtobb embernek nem alakult ki a belso szabalyozo mechanizmusa, ezert kellene kivulrol szabalyozni.

    előzmény:
    CAT70. (1362)
    2016-06-24  10:10
  15. 2016. június 24. 10:101362.

    Hoztam egy kis kerozint a tűzre... A kutyákat alapból nem kedvelem, büdösek (igen, még a sokat fürdetett kutyáknak is van egy jellegzetes szaga, ami engem taszít), többségében butának tartom őket, összenyálaznak, rámugrálnak,  mindent összevizelnek. Az igazság kedvéért azt is hozzáteszem, hogy a speciális segítő kutyáknak van létjogosultsága a szememben,  városban is. De ezek jólképzett kutyák, nem idegbeteg, túltenyésztett házikedvencek. Lehetőség szerint kerülöm a kontaktust, nem megyek kutyabarát helyekre, mert a szállodában nem szeretnék olyan tányérból enni, amiből kutya evett, olyan ágyban aludni amiben kutya aludt stb. stb... Részemről ez a legtöbb amit megtehetek.


    Az is hozzáteszem: soha nem bántanák egy kutyát, ha nem támad rám.


    DE! A kutya kutya, nem ember: állat. Nem érdekel, hogy "Fifike" gazdája szerint nekem kellene lelépnem a sárba, nehogy a kutyus legyen kénytelen, mert nem férünk el egymás mellett a járdán (megtörtént eset). A kutyatartók ne a nagy gonddal kialakított virágágyásainkba sz..-ák a kutyájukat, akkor sem ha összeszedik utána a végterméket, (bár a többség még most sem szedi össze) és ne tapossák le a fent említett virágokat. Ne hagyják hogy a házunk sarkát összevizelje a kutyájuk, mert büdös, és nem tesz jót a vakolatnak. Ne nekem kelljen alkalmazkodnom egy kutya igényeihez. Ha valóban olyan felelős állattartók volnának a kutyatulajdonosok amilyennek tartják önmagukat, sokkal-sokkal kevesebb lenne  konfliktus.


     


     

  16. Torolt_felhasznalo_189001
    Torolt_felhasznalo_189001
    2016. június 24. 06:521361.



    Amarynda

    2016-06-23 13:201353.

     


    mire elokaparnad a gazspraydet a rozzant kezeiddel addigra siman kitepnem az osszes hajadat es doglottre rugdosnalak.
    es ha nem lenne eleg megbiznek vele nehany jo kiallasut par ezresert hogy tanitsanak moresre de ugy hogy osszecsinalnad magadat ott helyben.
    te agyatlan.
    Es te allitolag tanar voltal?? na az ilyen tanarok kaptak libaert a diplomajukat.
    Bar igaz te vagy aki vodrokkel futkozol a furdobol a klozetba mert sajnaljatok lehuzni a WC t akkor mit is varhat toled az ember.
    a vendeg nem szarhat nalatok csak ha leonti maga utan a vodorrel a WC t. szep kis illatos hazikotok lehet. ude szarszag leng korul mindent.
    koszfeszek venasszony aki gyuloli a kutyakat.


    .********** ez idezet Amaryndatol.***************

    Az provokalta ezt a goromba reakciot, hogy a hozzaszolo nem szereti a kutyakat. S félhet is...


    .


    ...


     


     


    // off : Te a korodat leirtad anno a bemutatkozasodkor...ehhez hozza kell adni annyi evet , amennyi az allitasod ota elmult es kesz...


    A "kozfeszek"  az koszfeszeknek van irva a szovegben, lasd idezet fentebb : csak felreolvasas reszedrol. /koszfeszek=koszfészek/

    előzmény:
    kekelefant (1360)
    2016-06-24  00:41
  17. 2016. június 24. 00:411360.

    Most beleolvastam,es rovid ido alatt 6 venasszonyozast olvastam?Honnan   tudjatok?Szuletesi bizonyitvannyal ir?


    Meg kell szakadni.....

    előzmény:
    ezanick* (1346)
    2016-05-06  22:06
  18. 2016. június 23. 21:571359.

    En egyet nem ertek?Miert kell mindenkit le venasszonyozni,amikor nem tudjuk hany eves, az iro sem mai csirke a sajat bevallasa szerint?


    Hat csak ezt akartam kerdezni.


    Es a masik ,ha valaki nem ert egyet,akkor jonnek a finom szavak:doglottre rugdosnalak,kozfeszek[ezt nem ertem mit jelent]es tobbi zamatosak,mire jo ez?Az illeto aki leirja jobban lesz tole?


    Tenyleg,mi az a kozfeszek?????

    előzmény:
    Amarynda (1353)
    2016-06-23  13:20
  19. 2016. június 23. 21:141358.

    Rajtad is meglátszik, hogy nem volt gyerekszobád, Amarynda 2.


    Ilyenek az ebtulajdonosok.


    Csak nem a sótalanított tengervíz ivása ártott meg neked is?

    előzmény:
    saschamora (1355)
    2016-06-23  17:14
  20. 2016. június 23. 21:111357.

    A szürkevizet felhasználom, igen, de egyáltalán nem voltam tanár.


    Te viszont ismét bemutattad az intelligens énedet, finom lelkedet.


    Ilyenkor mindig örülök, hogy az ilyenek, mint te, nem élnek Magyarországon.

    előzmény:
    Amarynda (1353)
    2016-06-23  13:20
  21. 2016. június 23. 17:161356.

    hihihihihihihahahahaha! piszkosul odamondogatott nekem a fajtarsnod, ezen oszt' telllleg' meg kell fekudni a rohogestol! :-D

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (1352)
    2016-05-07  21:12
  22. 2016. június 23. 17:141355.

    mivel fujnal, homo primitivikus? csak nem kepzeled, hogy lenne kezed, amennyiben raemelned a kutyamra? :-D

    előzmény:
    nyugger (1351)
    2016-05-07  20:51
  23. Torolt_felhasznalo_189001
    Torolt_felhasznalo_189001
    2016. június 23. 13:331354.

    Látom, a topik közben átalakult üntyümpüntyümözéssé, ami nem éppen a témája.


    Undorító, mikor a kutyát babusgatják, becézgetik, és úgy bánnak vele, mint egy kisbabával. De ez még nem is lenne baj, ha a kutyagazdák elfogadnák, hogy van egy csomó ember, aki az ő kis kedvencüket UTÁLJA!


     

    idézet:
    nyugger (1338)
    2016-05-05 21:41:59

    ....na es most a nagy Amarynda is kimutatta a meregfogat.
    Köpnivalo


    Szoval nagyon veszelyes dolog ilyen kozegben a holgyekkel ellentetes velemenyt kinyilvanittatni...


    Kulonben meg kellene kostolni... a kutyat


    Allitolag finom...


    Erzekenyek ne nezzek , de ez is "kutya"

    előzmény:
    nyugger (1338)
    2016-05-05  21:41
  24. 2016. június 23. 13:201353.

    mire elokaparnad a gazspraydet a rozzant kezeiddel addigra siman kitepnem az osszes hajadat es doglottre rugdosnalak.


    es ha nem lenne eleg megbiznek vele nehany jo kiallasut par ezresert hogy tanitsanak moresre de ugy hogy osszecsinalnad magadat ott helyben.


    te agyatlan.


    Es te allitolag tanar voltal?? na az ilyen tanarok kaptak libaert a diplomajukat.


    Bar igaz te vagy aki vodrokkel futkozol a furdobol a klozetba mert sajnaljatok lehuzni a WC t akkor mit is varhat toled az ember.


    a vendeg nem szarhat nalatok csak ha leonti maga utan a vodorrel a WC t. szep kis illatos hazikotok lehet. ude szarszag leng korul mindent.


    koszfeszek venasszony aki gyuloli a kutyakat.

    előzmény:
    nyugger (1351)
    2016-05-07  20:51
  25. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2016. május 7. 21:121352.

    előzmény:
    nyugger (1351)
    2016-05-07  20:51

Címlap

top