Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Geréb Ágnes lábán bilincs

N?k Lapja Café
N?k Lapja Café
Létrehozva: 2010. november 25. 06:43
„Nehéz a bilincs Geréb Ágnes lábán” – akár egy ballada kezdő sora is lehetne. Tudjuk jól, hogy a balladák a népköltészetben és a szépirodalomban szomorú hangvételű, többnyire tragikus eseményt elmesélő lírai elemeket tartalmazó költemények.

Tovább a cikkre...
  1. Torolt_felhasznalo_593150
    Torolt_felhasznalo_593150
    2010. november 26. 16:11126.

    Jótkéreztél, mert van a terhes nőknek és geréb ügyfeleinek is egy olyan rétege aki nem jár terhesgondozásra, égy egyetlen ultrahang se készül a terhesség alatt, mert szerintük és geréb szerint is ez így természetes az ultrahang meg "rossz" a babánnak. Nem mindegyik, de van ilyen.

     

     

    Nekem csak az a kérdés hogy ultrahang és egyéb vizsgálatok hiányában hogyan tudja geréb megállapítani hogy problémamentesnek ígérkezik-e a szülés? (mert azt mondják hogy csak a problémamentesnek ígérkezőt vállalja be)

    előzmény:
    maszi (124)
    2010-11-26  15:52
  2. Torolt_felhasznalo_593150
    Torolt_felhasznalo_593150
    2010. november 26. 16:07125.

    Mondja ezt Soma mamagésa, aki úgy éli meg a nőiességét hogy az utcán nyilvánosan pisil, és erről fotósorozata is van.

     

     

     Miért van az hogy az otthonszülés és geréb ártatlansága mellett nem érvel senki csak ilyen őrültek?

     

    Mert engem nem győz meg se a hippik, se lcsúszott drogos zenészek, se elvont színésznők véleménye. Érveljen valaki olyan akinek több rálátása van a szülésre, és nem csak a természetesség meg az ősanya szempontjából közelítik meg, hanem tisztában vannak azzal hogy hirtelen artériás vérzésnél, vagy oxigénhiánynál nem elég ha 10percen belül a kiér a mentő....

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2010-11-25  06:43
  3. 2010. november 26. 15:52124.

    Én csak azt szeretném kérdezni, hogy az otthonszülők mennyire járnak terhesgondozásra. Igénybe veszik-e az afp vizsgálatot, ultrahangot, egyéb labor vizsgálatot.

     

    Mert mondjuk, ha ennyire utálják a kórházat, az orvosokat, és ennyire teljesen felesleges bármiféle beavatkozás a szülésbe, akkor remélem nem nézetik meg a gyereket ultrahanggal sem, mert azt is a borzalmas, szörnyű orvosok csinálják. Vagy arra azért jók a kórházak, és orvosok? 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_351906 (0)
     
  4. 2010. november 26. 15:45123.

    Szerintem nem felméréseket kéne nézegetni.

     

    Hanem a nagy amerikai, dán és egyéb professzorok és bábák helyett nem ártana megkeresni végre egy olyan öreg magyar bábát, aki még anno az elején a szülőotthonokban, illetve még azt megelőzően otthon a lakásokon vezetett le szüléseket. 

    Mert én még egyetlen ilyen példát nem láttam felhozni tőleteket. Sőt a Geréb Ágnes részéről is csak a naaaagy külföldi asszonyságokat mutogatja. 

     

    Nézzetek már meg egy öreg bábát, aki ott volt annak idején az ötvenes évek elején még az otthonszüléseknél, kis falvakban vezetett le fiatalon szüléseket. Hallgassátok már meg az ő meséit is egyszer. Kérjétek ki az ő tapasztalataikat is végre.

     

     

     

     

    előzmény:
    Szorsa (115)
    2010-11-26  13:59
  5. 2010. november 26. 15:29122.

    Sziasztok!

     

    Elolvastam a fórumot és szeretnék hozzászólni.Nem szeretnék senkit a szüléstörténetemmel untatni,mégis elmesélném,mert a vége tanulságos.

    2007-ben szültem a kisfiamat apukája szülinapi ajándékaként érkezett.Háromszor indultunk el szülni,mert csorgott a magzatvíz.Aztán a harmadik alkalommal meg is szültem.Reggel fél hatkor kezdődtek a fájásaim és fél háromkor kértem az epidurált.Aztán öt óráig nagyon jól elvoltam,mert nem éreztem a fájásokat,viszont öt órától már nem kaptam semmit.Onnantól kezdve háromnegyed hétig folyamat nyomtam,ha jött a tolófájás.Hiába igyekeztem végig azt csinálni,amit az orvos és a szülésznő mondott akkora volt a kisfiam(4040gr.54 cm),hogy nem jött.A vége az lett,hogy megcsászároztak.A köldökzsinór a kisfiam nyakára volt tekeredve- még jó,hogy nem erőltettük a nyomást tovább.Egy órát voltam a műtőben,miután a kisfiamat elvitték,mert a lepényleválasztásnál óriási mennyiségű vérveszteségem volt,annyira,hogy még vért is kellett kapnom három egységnyit.

    Anyósom és a férjem felváltva voltak bennt nálam,az orvos óránként jött.

     

    A császár után a férjemnek vitték ki a kisfiam,ő fogta először a kezébe,és ő ölelhette magához először.Ettől független nem érzem úgy,hogy kevesebb lennék azoktól akik hüvelyi úton szültek.A szülés nem maradt rossz élményként bennem,és már másnap végigcsináltam volna.Pedig még csak nem is alternatív szobában szültem.

     

    Szóval én úgy éreztem,hogy kórházban szülök,és nem bántam meg,és ahogy a példám mutatja jól döntöttem.Persze valakit meggyőzni,aki az otthonszülés mellett van,nem lehet a kórházi szülésről meggyőzni és nem is akarok.Szuper orvosom volt,akit választottam,nagyon jó szakember.Egy biztos,hogy nekem a kisfiam egészsége,és épsége volt a legfontosabb,hogy csak vele minden rendben legyen.

    Nem szeretnék a vitába belefolyni,csak ezt szerettem volna elmesélni nektek,hogy császároztak ugyan,mégis mindent megtapasztaltam,amit egy hüvelyi úton szülő.Jó,nem rakták a mellkasomra,ez az érzés kimaradt.DE a legjobb a kapcsolatunk,és bár ez az első találkozás nagyon fontos,mégsem érzem úgy,hogy emiatt rosszabb lenne az anya-gyermek kapcsolat.Sőt a férjem is sokat foglalkozott már újszölött korában is a kisfiúnkkal,már első alkalommal ő fürdette,és azóta is rengeteget vannak együtt.Talán jót tett nekik,hogy ő kapta meg először.:-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_351906 (0)
     
  6. 2010. november 26. 14:26121.

    Nézd, én meg hónapokat voltam kórházban terhesen, sokat láttam: rengeteg anyukát, aki azóta biztosan rémmeséket mesél---de előttem nem merne, mert szégyellné, hogy tanúja voltam a hisztijének, amit így magyaráz. (volt rá példa)

    Nem tudom, hol laksz, feltételezem nem panelben, ott nem férnétek el. Úgyhogy olvasd el amit tegnap írtam a paneles szomszédainkról és esetleges otthonszüléseikről. Sokan keverik az otthonszülést a szülőotthonnal (amit ti nem úgy hívtok), de az igazi otthonszülésnél bizony érdemes azon elgondolkodnod talán, amit írtam.

    (most el kell mennem, kilépek.)

    előzmény:
    Szorsa (118)
    2010-11-26  14:09
  7. 2010. november 26. 14:21120.

    Emlékezz csak vissza.

    Akire Te gondolsz annak volt egy 15 év körüli lánya akire még "féltékeny" is volt az anyuka.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_552514 (113)
    2010-11-26  13:52
  8. 2010. november 26. 14:20119.

    Nehezen teljesíthető feltételek...?No kotorásztam egy kicsit a ti kedvenc irodalmaitokban és mit találtam:

    "Az újszülötteknek és édesanyjuknak a kórházakban nincs semmi keresnivalójuk. A szülés után rögtön haza kellene menniük, ahol szakszerű ápolószemélyzetnek kellene törődnie velük" állította a WHO Anya-Gyermek szekciójának igazgatója, a Dániában élő, amerikai Mardsen Wagner 1991-ben."

     

    Minden tiszteletem az idős Wagner doktoré, de elképzelem, amint pár órával a szülés után hazamegy anya és baba a kórházból és szakszerű ápolószemélyzet várja... egyenként, minden anyukát! Ez tetszik, komolyan és elfogadom!

    Hol is lehetne megcsinálni? Talán elég kicsi és gazdag országokban, mint pl Monaco, 1-2 gazdagabb emirség, Magyarország... No jó az utóbbiban nem vagyok biztos...és te?

    előzmény:
    Szorsa (116)
    2010-11-26  14:00
  9. 2010. november 26. 14:09118.
    Nem saját, hála a jó égenk, de mivel évente igen kevés nő szül otthon (kb.200-250), így a barátnőim többsége kórházban szült, természetesen vannak otthonszült barátnőim is. Végül is elég jól visszadták, amit írtam, de igazad van, volt egy olyan, aki dr. B.B.-vel szült a Szt. I.-ben és szuper élménye volt, de nem az elsőt szülte vele, az első szülése neki is borzalom volt.
    előzmény:
    eda-1952 (117)
    2010-11-26  14:03
  10. 2010. november 26. 14:03117.

    Kedves Szorsa, ezt most idézted, ugye? Honnan? Mert saját tapasztalat ugye nem lehet, ha te az összes gyerekedet otthon szülted...ha meg így van, mégis hogyan éled bele magad abba ekkora elánnal, amiről saját tapasztalatod nincs? Vagy ezt már kérdeztem? Kérdeztem.

    Császár: van ahol sok van, van ahol a főorvos az utolsó percben engedi meg. Van ahol indokolt és valóban van, ahol nem, de ennek oka nagyon sokszor az anyák kérése különféle okokból...nem új dolog és szerintem ostobaság is, de ebben mindenkinek joga van dönteni. Ha valaki a TB által finanszírozott szüléséhez orvost fogad, előre fizet, sőt ennek folyományaként elvisel, sőt elvár egy szülésindítást---azt csókoltatom, de szintén az ő dolga. (bár ez is megérne egy misét, mert talán mégsem egészen az ő dolga---a pénzre gondolok...)

    Egyébként meg már többen írtuk, hogy ez a 8-tól 4-ig zajlanak a szülések, meg éjszaka nem és ünnepkor sem---ez egyszerűen nem igaz! Nem megyek messzire, én pl a múlt évezredben reggel hétkor születtem, a 2 gyerekem du. 4 után (az első éppenséggel szenteste), a nagyobbik unokám is délután, a két kicsi meg  éjszaka.

    előzmény:
    Szorsa (112)
    2010-11-26  13:43
  11. 2010. november 26. 14:00116.
    Az otthon szülést a kórházival egyenrangúként kezelő Egészségügyi Világszervezet (WHO) szerint, ahol orvos van, ott beavatkozás is lesz. A magyar egészségügyi tárca pedig még az otthon szüléshez is orvost állíttatott volna, majd egyéb nehezen teljesíthető feltételekhez kötötte az otthon szülést. A sok duma, hitegetés, egyeztetési blabla után semmi se változott.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_351906 (0)
     
  12. 2010. november 26. 13:59115.
    A megközelítés a lényeg

    Nem a helyszín a lényeg, hanem a megközelítés: a bábák szerint minden fölösleges beavatkozás egy újabbat von maga után. Egy 2003-as felmérés szerint 2002-ben alig volt olyan magyar kórházi szülés, ahol ne lett volna valamilyen beavatkozás. Otthon nincs rutinszerű gátmetszés, burokrepesztés, fájásfokozó injekció. Nem nyomják a hasat, kerülik a fogót, nem siettetik a lepényt. Persze: egészséges terhesség, egészséges mama és baba esetén, a lakóhelyről gyorsan elérhető kórházzal.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_351906 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_474806
    Torolt_felhasznalo_474806
    2010. november 26. 13:55114.

    Biztosan vannak ilyen orvosok is...de azért nem ez a jellemző.

     

    Nagyon végletesen gondolkodtok az orvosokról.

    Nem lehet mindegyikre ugyanazt a 'köpönyeget' ráhúzni.

    előzmény:
    Szorsa (112)
    2010-11-26  13:43
  14. Torolt_felhasznalo_552514
    Torolt_felhasznalo_552514
    2010. november 26. 13:52113.

    Miert van nekem de javu  erzesem?????????????

     

    Volt regen egy Titaniank aki egy csomo gyereket nagyon fennkolt modon otthon szult, tandemszoptatta oket , sot otthon tanitotta mindet  stb.....

     

     

    vagy en tul gyanakvo lennek? lehet 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_351906 (0)
     
  15. 2010. november 26. 13:43112.
    Közülünk minden harmadik császármetszéssel hozza világra gyermekét, hogy orvosunk nyolctól négyig beoszthassa a napját. Örömmel tágíttatjuk magunkat, mielőtt síelni megy. Nem rezzen az arcunk, ha előre kéri a pénzt. A szülés során úgy fekszünk, nyomunk és hallgatunk, ahogy a doktor úr kívánja.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_351906 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_552514
    Torolt_felhasznalo_552514
    2010. november 26. 13:41111.

    "Vannak természeti népek, akik egy gödör fölött is hip-hop megszülnek."

    Az Isten mentse meg a lányaimat és unokáimat, hogy valaha gödör felett szüljenek hip-hop módon.

    idézet:
    eda-1952 (68)
    2010-11-25 19:53:16

     

    ettol mar csak az "anyaistensegukhoz melto szulest" kifejezes volt viccesebb.

     

    Sosem voltam nagy velemenyel errol a szerencsetlen Somarol de amit ebben az irasaban is osszezagyval  az mar igazan borzaszto.

     

    Gondolom minden no aki vilagra hozott mar gyereket minimum gloriat erdemel es voros szonyeget a labai ele hetente legalabb ketszer.

     

    A szules egy termeszetes folyamat ami velejaroja annak hogy gyereket akarunk. Nem felseges, meg isteni meg hasonlok.

    Egyszeruen termeszetes ugyanugy mint az etkezes  , csak kicsit tovabb tart legtobbszor mint egy finom vacsora 

    előzmény:
    eda-1952 (68)
    2010-11-25  19:53
  17. 2010. november 26. 13:41110.

    Wagner prof.: kiemelkedő szaktekintély, mint Dr. Geréb Ágnes, a WHO volt igazgatója, alapból pedig szülésu-nőgyógyász végzettségű amerikai ember!

    Ajánlom figyelmetekbe a könyvét: Marsden Wagner: Amerikából jöttem, mesterségem címere szülész-nőgyógyász

    előzmény:
    semiramis (109)
    2010-11-26  13:07
  18. 2010. november 26. 13:07109.

    a tenynek tökmindegy, mit gondolsz rola te.

     

     

    mas: wagner prof hülyeseget beszel.

    a szüles a megfelelö orvosi hatter biztositasanak szüksegessege miatt települt at a korhazba. egesz egyszerüen azert, mert eleteket ment, ha baj van.

    ha wagner doktor dominalni akar, nem palyara valo, tavozzon. de ne beszeljen a többiek neveben. 

    előzmény:
    megeszlek (106)
    2010-11-26  12:40
  19. 2010. november 26. 12:47108.

    Wagner prof. idézet, csak hogy valami igaz is legyen itt, olvassátok szeretettel és elfogadással:

    Soha semmilyen tudományos adat nem támasztotta alá a szülések kórházakba való áttelepítését. Ez nem egy tudományos kutatási eredményeken nyugvó döntés és cselekedet volt.Mi orvosok uralni akarjuk a vajúdást és a szülést; a hátára fektetjük a nőt, ami atehetetlenség és a megadás testhelyzete. Az, hogy ő a hátán fekszik, én pedig a terpesztett lábai közt állok, azt sugallja, hogy teljesen uralom őt. Ez a lehető legrosszabbszülési testhelyzet. Azt akarják, hogy a kutatási alapokon nyugvó kezelésről beszéljek?Bárhová mehetnek a világban, legyen az kórház vagy születésház, ott, ahol azt javasolják, hogy a vajúdó nő a hátára feküdjön, ott nem beszélhetünk tudományos kutatási alapokon nyugvó kezelésről.Abban az időben, amikor a fejlettebb államokban a szülés átkerült a kórházakba, azemberek kezdtek jobb körülmények között élni. Javult a táplálkozás, a lakáskörülményekstb. Ekkor rájöttünk arra is hogy uralhatjuk a vajúdást és a szülést. És a nő? – Rájött, hogy a családtervezés által uralhatja a fogamzást is! Innentől kezdve a nők nemszültek 15 gyereket, csak kettőt. És nem akkor szültek mikor 14 vagy 50 évesek voltak,hanem nagyon optimális időben.Tehát mindezen szociális változások, amelyekről beszéltem, javították a csecsemő ésanyahalálozási arányokat. Mindkét arány meglehetősen csökkent. A szülés bekerült akórházakba, és az orvosok hangsúlyozták, hogy a statisztikák pozitív alakulása nekikköszönhető. Ez nem igaz! 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_351906 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_474806
    Torolt_felhasznalo_474806
    2010. november 26. 12:44107.

    Kedves Szorsa,ezt már egy másik topikban kiveséztük.

     

    Csak még annyit amit ott is mondtam,hogy szülés közben bármi történhet.

    És ez független a gondtalan várandósságtól.

    Az otthon messze a kórház,messze a műtő..a baba élete mindennél fontosabb.  

     

    Ha pedig valakit eltiltanak hivatása gyakorlásától az nem véletlenül van,és ha a törvényeket sem tartja be,abban az emberben nem is biznék meg.

     

    előzmény:
    Szorsa (104)
    2010-11-26  12:32
  21. 2010. november 26. 12:40106.

    Kizárt!

    Te magadat idézted!

    előzmény:
    semiramis (105)
    2010-11-26  12:37
  22. 2010. november 26. 12:37105.
    g.a-t ideztem. ;-)))
    előzmény:
    megeszlek (101)
    2010-11-26  11:39
  23. 2010. november 26. 12:32104.
    Az otthon szülés középkori dolog?
    Szaksegítség nélkül otthon szülni középkori dolog. Ez tény. A mai diagnosztikai rendszerben és kórházi háttérrel, szaksegítség jelenlétében problémamentes várandósság után otthon szülni alapvetően biztonságosabb, mint ugyanez kórházi körülmények között.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_474806 (97)
    2010-11-26  10:59
  24. Torolt_felhasznalo_474806
    Torolt_felhasznalo_474806
    2010. november 26. 12:22103.
    Persze nyilván nem a barátnőm:-)..olyan kis huncutságokra gondoltam,ami általában szülő-gyerek között szokott lenni:-)
    előzmény:
    semiramis (100)
    2010-11-26  11:36
  25. 2010. november 26. 11:46102.

    hopszahopsz!

     

    Hát hova lett egy hsz-om?

     

    És az, amire írtam?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_351906 (0)
     

Címlap

top