Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Háromnál több gyerek?

KoronczayLilla
Létrehozva: 2010. december 6. 22:29

Kedves fórumozók!

Tegnap ültem a villamoson, és egy ötvenes tanárnő állt előttem, aki régi diákjával találkozott éppen. A tanítvány egy régi osztálytársról azt mesélte, hogy az érettségi ótaeltelt nyolc évben  négy(!) gyereket szült. Ezen aztán elszörnyülködtek rendesen. 

Elgondolkodtatott a dolog, és szeretnék írni róla. Hogyan gondolkodtok Ti arról, ha  valaki háromnál több gyereket hoz a világra manapság?

 

Köszönöm, ha írtok nekem: Koronczay Lilla

  1. 2010. december 16. 09:12401.

    Szia!

     Sok igazság van abban amit felsoroltál,de szerintem az is igaz amit én írtam. Nagyon sok olyan embernek van gyereke aki nem is törödik velük,vagy éppen eldobja magától. Sajnos én is ismerek ilyeneket.Pedig annyi ,de annyi pár van aki szeretne és nem lehet nekik. Úgye milyen igazságtalan az élet?????

    előzmény:
    sudrika (396)
    2010-12-15  17:43
  2. Torolt_felhasznalo_118041
    Torolt_felhasznalo_118041
    2010. december 15. 20:42400.

    Én kettő gyermeket szerettem volna a férjem is...a második terhességem iker lett, így lett 3 csodás gyermekem...sajnos a sors nem bánt velünk kegyesen /megözvegyültem/ és korán egydül maradtam a gyermekeimmel...nagyon sokat dolgoztam, nem kéregettem segélyt, akkoriban a könyvek sem voltak ingyenesek...mindegy a munkámnak lett gyümölcse és nem panaszkodhatok...Aztán bekövetkezett egy új szerelem amit sosem hittem volna...férjhez mentem másodjára és közös gyermeket kívántunk...meg lett...ő a Király!

    Mindkettőnknek felnőtt gyermekeink vannak az előző házasságból, mindenki külön él és mindenki párkapcsolatban már, míg a kicsi, mondhatni egykeként nevelkedik ebben a nagycsaládban...sokat vagyunk együtt..összesen 6 gyermekünk van. 

    Szóval, ne szapuljon itt senki senkit...!! Én vagyok nagy családos és kis családos egyszerre...vannak ikreim... jön az unokám és annyi mindenen keresztül mentem már ebben az életben, hogy már jogomnak is érzem felszólítani az embereket, azokat az embereket akik szitkozódnak, kötözködnek, hogy ne tegyék...! Mert nincs rá szükség, mert minek eszi és eteti a mérget...?! Egyikőnk sem különb a másiknál...igaz vannak akik többet képesek letenni az asztalra és vannak akik kevesebbet....nem baj, nyilván tehetséget kapott többet, aki meg többet kapott, annak többet is kell letennie...egyik fajta embert sem kell lenézni, vagy többnek gondolni...magunkat meg főleg nem! Kössön mindenki békét magával és akkor nem fogja látni, hogy a másik szar ember...mert ugye magunkból indulunk ki...

    Üdv. mindenkinek... Lakozzon bennetek, béke és szeretet!

    előzmény:
    Lióra (397)
    2010-12-15  17:48
  3. Torolt_felhasznalo_118041
    Torolt_felhasznalo_118041
    2010. december 15. 20:21399.

    Minden elismerésem és sok szépet, örömet, boldogságot kívánok! De ne gyötörjenek negatív gondolatok!!! Lesz időd mindenre! Megtanulod olyan tökéletesen beosztani az idődet, hogy mindenre lesz....

    Nagycsaládnál szükséges az időt jól beosztani és nagyon fontos a rendszer, mert ha nem, akkor igencsak a feje tetejére áll egyhamar minden.

    Nagyon fontos a következetesség...természetesen ezek mindenhol fontosak, de a káosz a nagycsaládban tud igazán nagy káosz lenni, ha ezek nem stimmelnek amiket felsoroltam...

     

    Természetesen az előttem szólókkal egyetértek, hogy akik alapvető dolgokat nem tudnak gyermekeiknek biztosítani, ne szüljék halomra a gyermekeket...de ahol ez fel sem merül, azoknak engedtessék meg és ne szólják le őket, mert ezek a gyermekek is a társadalom javára fognak válni! Nekem 4 gyermekem van abból 3 felnőtt már, egy férjhez ment és érkezőben az unoka . Tisztelnek, becsülnek, szeretnek. Beszélgettünk a gyermek vállalásról, azt mondják kettő gyermeket szeretnének min. és max. /mind kettőt szeretne/ nem azért mert szégyenlik, hogy ennyien vannak, mert büszkék rá és boldogok...csak úgy érzik, hogy ők azt nem tudnák megcsinálni, talán nem is akarják...amit én is, tudják, hogy sokat dolgoztam, mindig toppon, hol az egyik beteg, hol a másik...stb. Szal. csak kevesebbet akarnak vállalni. És ezzel semmi baj, ha így gondolják így van rendjén... a kicsi még messze van ettől...de elég is lesz ha 8 unokát odadobnak nekem....akiket örömmel fogadok, nagyon boldog nagymama szeretnék lenni...bevallom, megvan az esélyem rá...

    Csak nem dobom fel idő előtt a pacskert...!

     

    előzmény:
    vinitor (398)
    2010-12-15  17:56
  4. 2010. december 15. 17:56398.

    Még nem tudom milyen lesz és még csak a harmadik jön (bármelyik nap).

    Néha gyötörnek a gondolatok, hogy lesz-e időm mindenkire annyi, amennyi kell, hogy tudok-e majd mindenkivel külön-külön, mint önálló személyiséggel foglalkozni... És lesz-e időm magammal is foglalkozni, mert nekem az is fontos. A párom, a munkám, a hobbim. (ebben a sorrendben :)

    De azt már tudom, hogy nagyon mély és ösztönös szeretet és óvás van bennem irántuk. És ha anyagilag bírnánk, akár még egyet vállalnék. Hátha kislány is lesz végre 

    előzmény:
    KoronczayLilla (1)
    2010-12-06  22:29
  5. 2010. december 15. 17:48397.

    Én egyke: egy gyereket akartam

    Apa: egy nővér,egy gyereket akart

    Sógornő:egy tesó,a gyerek szó hallatára kirohan a világból

    Anyós- nagycsaládból :egyet akart, véletlen lett  a második 

    Após-nagycsaládból:neki mindegy,csak csendben legyenek a gyerekek

    Anyám:nagycsaládból: egyet akart

    Apa nagycsaládból:egyet akart

    Barátnőm két fivérrel: egyet akar,annyi is van.Van nagy családban felnövő,aki nem akar gyereket,vagy egyet,van,aki tesó nélkül nő fel és  4 gyereke lesz.

    előzmény:
    sudrika (396)
    2010-12-15  17:43
  6. 2010. december 15. 17:43396.

    á, nem csak oda nem kellene.
    vannak ostoba, felelelőtlen, álomvilágban élő emberek, szerintem az ő esetükben sem jó a sok gyerek (ismerős ilyen - 3gyerekes)
    sőt: diktatorikus hajlamokkal  rendelkező, tisztelet kivívását a megfélemlítésben látó, másokra rátelepsző, fenyegető embereknek sem kellene (újabb ismerős - 5gyerekes)
    kellene viszont: emberekkel, gyerekekkel bánni tudó, dolgokat aránylag reálisan látó, alapvetően tisztességes embereknek (több ilyen ismerős; ezek közül egynek van 3 gyereke, a többinek egy sincs)
    jómagam 1 testvérrel rendelkezem, de ha még 2 olyan lenne, mint ő, már felakasztottam volna magam.
    további példák:
    barátnőmnek se testvére, se apja, mégis felnőtt valahogy, sőt mi több: normális ember lett belőle.
    másik barátnőnek 2 testvér, ő is teljesen normális.
    másik 2 kedves ismerősnek szintén 2 (fejenként), ők is azok.
    harmadiknak is annyi, ő rühelli az egész családot.
    negyedkinek 1 kistestvér, ő irtózik a gyerek gondolatától is.
    ötödiknek 4 kisebb testvér, ő a saját anyját is hülyének tartja, hogy annyit szült.
    hatodiknak egy van, de ő 5-öt szeretne.
    na, erre varrjunk gombot!

    előzmény:
    álomvilág (393)
    2010-12-15  15:36
  7. 2010. december 15. 16:02395.

    Bp-n egy kertes  ház alaphangon 25 millió,de az akkor a külső peremen és nem is olyan klassz állagú.Ha egy kicsit bentebb keresel,meg egy kissé pofásabb ingatlan is legyen,akkor az már 30 millió.

    Egy nagyobb tégla társasházi(70-80 nm) is 20-22 millió ft körül.

    Kétszobás panel (ami a nagy átlagnak elérhető)van már 8-9 millióért,de oda meg 4 gyerek?

    előzmény:
    Lióra (394)
    2010-12-15  15:59
  8. 2010. december 15. 15:59394.

    Például  megfelelő ingatlan.Ami ugye -fuj-fuj,csúnya dolog- de pénzbe kerül.

    Nyilván,nem arra gondolok,hogy 200 nm-es villa  a Sas-hegyen,csak az a jó.

    De egy átlagos 48 nm-es másfél szobás panelben a hatodikon igen nagy merészség 5 gyerek, például. 

    Egyszer láttam egy 8 gyerekes anyát a tv-ben, 8 gyerek plusz 2 szülő élt 28 !!!!!!4nm-en,egy pesti bérlakásban,nuku kert.

    Na,ezt az anyut elkísérték bevásárolni kamerával a riporter és a stáb.

    Mondták anyunak,hogy gyümölcsök felé?Á,azt nem szoktunk  venni,de olyan természetes ,magától éreteődő hangon mondta,hogy megdöbbentem.

    Azért ez nem normális szerintem,hogy egy gyerek nem eszik gyümölcsöt.

    A legmegdöbbentőbb,az a rezzentéstelen hang volt.Még lelkifuri sem érződött benne. 

    Ja és a félreértések elkerülése végett: hófehérek voltak. 

    előzmény:
    álomvilág (393)
    2010-12-15  15:36
  9. 2010. december 15. 15:36393.

    Sziasztok!

     Nekem csak 3 van. Én nem ítélem el azokat akiknek több gyermekük is van.Egészen addig amig gondjukat tudják viselni.Amikor azt látom ,hogy nincs meg a feltétele a gyermek válalásnak akkor azt feháborítónak tartom.Arra gondolok ,hogyha a gyereknek veszekedésbe ,verekedésbe ,nincstelenségbe kell élni.Szoval ilyen helyre nem kellene gyerekeket szülni.Remélem nem sértettem meg semkit ezekkel a gondolatokkal.

    előzmény:
    KoronczayLilla (1)
    2010-12-06  22:29
  10. 2010. december 15. 15:21392.

    Alapadottságokat nem lehet megváltoztatni,faragni lehet,de megváltoztani nem.

    Erről nálam tapasztaltabb(nagyobb gyerekeket nevelő szülők is) mondják.

    Ráadásul 10 év

    Egyébként abban igazat adok,hogy minden gyerek egyéniség és mindnek picit különböző törődés kell és minden gyereknek( ha van 5 tesója is) jár egy kis "személyes idő" anyától,apától.Ezért nem értek egyet azzal,hogy "majd nevelik egymást a gyerekek".Anyósom -bevallja-ott követte el a hibát,hogy a 8 évvel idősebb nővérével akarta neveltetni páromat.Gyakori hiba,hogy az idősebb nővért "kicsi anyuként" használják a szülők.

    Ennek következtében,sógornőm úgy menekül felnőttként a családi összeröffentésektől,hogy csak na:)) 

    Ha van egy 170 cm-es ,erős csontozatú,vastagabb lábú lányod,akkor ha napi 10-szer fejen állsz,sem lesz belőle tornász olimpikon.

    Ha van egy gyönyörű karcsú,178 cm,szőke,kék  szemű,95-ös iq-jú lány,akkor ha megfeszülnek is a szülők,nagyobb valószínűséggel lesz belőle modell,mint egyetemi docens a neurobiológiai tanszéken:)) 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_118041 (391)
    2010-12-15  14:18
  11. Torolt_felhasznalo_118041
    Torolt_felhasznalo_118041
    2010. december 15. 14:18391.

    Nekem nem lehet és nincs is semmi bajom veled...hogy mi veled a baj azt csak te tudhatod...

    Ha kiforgatod a szavaimat, az viszont  nagy baj...

    Az ismerősöd ott követte el a hibát, hogy két különböző gyermeknek ugyanazon nevelést adott..hiszen az erőszakosabból visszavenni kellett volna a visszahúzódót pedig biztatni...azért merem ezt mondani, mert a középső gyermekeim nekem is ikrek..az egyik nyomulósabb volt a másik visszafogottabb..sikerült mindkettőnek ma már megtalálni az egészséges középet...mert bizony az ikreknél állt. így van, hogy az egyik gyermek a másik rovására nyomul és ezt nem szabad megengedni!!!!!!!!!!!!!!!!! És légy szíves ne a végleteket ragadd ki, hogy az egyiket eltapostam a másikat meg lökdöstem, mert nem így van...finom neveléssel megoldható. 

    Alap tulajdonságokkal rendelkezünk amikor megszületünk...ezt neveléssel torzítani ill. még fényesebbé tudunk tenni mi szülők!

    Jaa és attól, hogy nem egyforma nevelést kapnak a gyermekeink, attól még egyformán szeretjük őket! Van amelyik gyermek nem szeret tanulni és van amelyik igen, már itt is más eszközt kell használni...ugyanúgy nem nevelheted a tanulni és a nem tanulni akarót....

    Az okos szülő miközben egyformán szeret, tud különbséget tenni...!!

    előzmény:
    Lióra (390)
    2010-12-15  13:43
  12. 2010. december 15. 13:43390.

    Úgy látszik,másoknak sem megy az alvás-:)

    Amiről még nem esett szó: minden gyerek,amikor megszületik rendelkezik már egy veleszületett egyéniséggel(képességek,adottságok).Ezen persze aprókat nyirbákolhat a család,a szülő,az iskola,de a fő csapásirány ki van jelölve.

    Mindenkiből csak azt lehet kihozni,ami benne van.Ikres ismerősömtől hallom,hogy már pár hónapos korban látszott az alkatbeli különbség a gyerekei között: az egyik erőszakosan- követelőzően sírt,a másik szinte  alig hallhatóan ,"bocs,hogy itt vagyok"-sítlusban és ez a különbség később is így maradt.Később  az egyik,amikor vendégek jöttek,beszaladt a sarokba,a másik odaperdült a vadidegenek elé és már nyomta is a sódert.Pedig ugyanazt a nevelést kapták,ugyanúgy szerették őket,mégis két különböző egyéniség lett.Ma,közel felnőttként is az egyik úgy öltözik,hogy mindenét kiteszi,a másik meg ,legszivesebben zsákokban járna:)))

    Vannak belevaló,határozott egykék és nagyon csendes-visszavonult tesósok is.

    Az,hogy kinek lesz nehezebb,meg különben is mi a nehézség?Lehet,hogy adott esetben,pont a nagyszájúság lesz épp hátrányos tulajdonság és a csendesség előnyös?Vagy fordítva?

    Pl az én életemben mia nehézség ?

    Van végzettségem,munkám,párom,gyerekem,lakásom,barátaim?

    Ok,ne m vagyok szupernő,nem villában élek,nem járok Mauritiusraés nincsenek feltölve az ajkaim  és nem vagyok szexbomba,de hozom az átlagot,erősen,szerintem.

    Akkor mi velem a baj?::)) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_118041 (388)
    2010-12-15  04:46
  13. Torolt_felhasznalo_118041
    Torolt_felhasznalo_118041
    2010. december 15. 05:05389.

    Oké Emma, Te ezt így vetted..rendben legyen...talán a vita hevében el is ment eddig a dolog /nagyon talán/, néhol, néha hibázott valaki...de erre nem az az értelmes, hogy te is leírod az ellen véleményed, a tapasztalataid amiért ez nem igaz...??!! Miért sértegetettek, miért szülőgép és jó popó toló?

    Szerinted ebből ki érti meg a te igazad?! 

    Annyit tesztek, hogy kiragadtok mondatokat, idézgettek, ahelyett, hogy a saját álláspontotokat védenétek és ebből lehetne egymás felé közeledni megértésben...Ezt nevezik vitának. Nem egyenlő a veszekedéssel. 

    És amikor azt mondom, hogy az egykéknek nehezebb lesz felnőtt korukban, azzal nem bántani akarom őket!!! Könyörgöm, azt csak azért mondom, mert ezt tapasztaltam a környezetemben élő egykékről...mert amit bemásoltatok, hogy miért jobb az egykéknek...mert nem csúfolják őket otthon, nem veri meg a testvére...stb. ez igaz, viszont megverik és csúfolják az utcán, iskolába...talán később tapasztalja meg mindazt amit a többgyermekes gyermek, ezért nehezebben viseli...nevezzük feltételezésnek....gyere és mond el, hogy ez nem igaz és én elhiszem, hogy a te gyermekedre ez nem igaz....nyilván nem minden egykére igaz az amit én látok a környezetemben...ahogy az sem igaz, hogy minden nagycsaládba születő gyermek, koszos és éhes...sőőt ha figyelmesen olvastok akkor kiderül, hogy ide csak olyanok írnak akiknek rendben vannak a gyermekei....

    Azokat mi is elítéljük akik nem gondozzák tisztességesen a gyermekeiket...függetlenül attól, hogy mennyit szült...vannak sokgyerekesek elhanyagolva és vannak 1-2 gyerekek is akik elhanyagoltak....ez van! De úgy látom, hogy itt minden anya tisztes, akkor mire a szapulás??

    előzmény:
    emma33 (385)
    2010-12-14  20:47
  14. Torolt_felhasznalo_118041
    Torolt_felhasznalo_118041
    2010. december 15. 04:46388.

    Olvas vissza alaposabban!!! Ilyet sosem írtam, hálisten nem volt ilyenre szükségem...de ha lett volna megtettem volna ezt is én is.

    Áldozatot hozni gyermekeinkért a jobblétünkért más, mint feláldozni magunkat...! Egy kis segítség a további félreértések elkerülése végett!

    Minden szónak van jelentése és jelentősége....aki tudja értelmezni, már annak is kevesebb lesz a vélt és a valóssérelme!

    előzmény:
    Lióra (387)
    2010-12-14  23:01
  15. 2010. december 14. 23:01387.

    A gyermekeinkért nem szabad feláldozni magunkat, hanem pontosan miattuk nem szabad feláldozni magunkat...!

     

     

    Az előbb meg Te nem vettél már 2 éve bugyit 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_118041 (382)
    2010-12-14  20:08
  16. 2010. december 14. 20:51386.

    marmint a pontositas kedveert

     

    (nem azert, mert folytatni akarom)

    előzmény:
    emma33 (385)
    2010-12-14  20:47
  17. 2010. december 14. 20:47385.

    "onnan indult a vita, hogy a nagycsaládosok elmondták, hogy szerintük miért szépek, okosak, toleránsak a gyermekeik...stb. Mindenki a maga gyermekéről beszélt, mert hiszen a másét nem tudja..."

     

    Ha ez igy  lett volna, nem is lett volna problema.

     

    De nem az hangzott el, hogy SZERINTUK es az O GYEREKUK.

     

    Hanem az, hogy TENY, hogy a nagycsaladban nevelkedo gyerekek megtanulnak dolgozni, alkalmazkodni, tehetseguknak megfelelo palyat valasztanak stb., mig a kiscsaladokban szuletett gyerekek NEM (es elhangzott, hogy majd a parvalasztasban lesznek nehezsegeik, meg tele vannak markas cuccokkal es egyeb nem igazi ertekekkel).

    Tovabba csak a nagycsaladok kozvetitenek  IGAZI ERTEKEKET, amin azt kell erteni, hogy ami penzbe kerul, az nem ertek. Amit penz hianyaban kenyszerulnek megtalalni a nagycsaladok,  az az ertek. Naluk vannak az igazi ertekekk, mivel nekik nincs penzuk.


    Barmilye infantilis es abszurd, ez eddig a vita lenyege.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_118041 (382)
    2010-12-14  20:08
  18. Torolt_felhasznalo_118041
    Torolt_felhasznalo_118041
    2010. december 14. 20:28384.

    Kedves Nyugger!

    Gondolod hogy meg tudjuk győzni őket arról, hogy ne kötözködjenek hanem beszélgessenek velünk?

    Gondolod, hogy el jut valamelyiknek az agyáig, hogy nem bántani akarjuk őket? 

    Gondolod hogyy képesek felfogni? 

    Miért érzik azt hogy baj van velük? Talán azért mert valóban baj van velük?

    Írtam már valamelyik nap...van egy nagyon jó barátnőm...25 éve...ezt még egy házasságra is dicséretes mondani...és egy másik is van...igazából kettő van...

    Anno mikor barátnők lettünk, még egyikőnknek sem voltak gyermekei...akkor úgy néztünk ki, ha valakinek nem lesz vagy talán egy az én leszek.../ mindegy miért/ 

    Úgy alakult hogy az egyiknek egysem lett, Ő karriert épített és elszállt felette az idő...nagyon bánja, de belenyugodott sorsába, a másiknak 1 lett, soha nem is akart többet...saját bevallása szerint, ő önző és így nem akr többet / ezzel nem azt írom, hogy mindenki aki 1 gyereket szül az önző....!!! A barátnőmről írok/ szereti a kényelmet és hogy glédába álljon a gyerekek vagy annak sorának, ő nem, Ő szeret csavarogni, és lustálkodni is...stb. Szereti a kényelmet. És nincs is ezzel semmi baj! Mindkettőt úgy imádom ahogy vannak és viszont is. Néha, jóindulatúlag irigyeljük egymást, Ők tőlem a nagycsaládot, hogy dejó lenne nekik is néha ilyen nyüzsi...én meg van amikor a magányukat irigylem. Pont. Mindenki úgy van jól ahogy van...

    előzmény:
    nyugger (379)
    2010-12-14  13:22
  19. Torolt_felhasznalo_118041
    Torolt_felhasznalo_118041
    2010. december 14. 20:13383.
    Én már a másfél évesen is vittem múzeumba...játék, mackó, közlekedési...hogy segítsek neked, nem majd ha...!!!
    előzmény:
    Lióra (380)
    2010-12-14  15:43
  20. Torolt_felhasznalo_118041
    Torolt_felhasznalo_118041
    2010. december 14. 20:08382.

    Ha neked ebből a mondatból ez jött le?? A társunk a tükörképünk!

    Ezzel azt mondtam, hogy dejó ha vernek valakit??? Kapd össze magad, valami nem stimmel nálad...! 

    Ki a halálnak a fenéje mondta azt, hogy te nem szereted a gyermekedet?? Amúgy meg a gyermekeinkért nem meghalni kell hanem élni!!! A gyermekeinkért nem szabad feláldozni magunkat, hanem pontosan miattuk nem szabad feláldozni magunkat...!

    De a lényeg hogy tudd, onnan indult a vita, hogy a nagycsaládosok elmondták, hogy szerintük miért szépek, okosak, toleránsak a gyermekeik...stb. Mindenki a maga gyermekéről beszélt, mert hiszen a másét nem tudja...

    Erre jöttek az egy gyermeket nevelő anyukák, akik azt hitték, hogy a naygcsaládos anyukák azért dicsérik az a saját gyermekeiket, hogy az övéket bántsák.../ üldözési mánia/. Majd azokra az anyákra akik 3 vagy több gyermeket szültek azt mondták, szölőgépek és olyan lotyók csak, akik jól tudják tolni a seggüket. 

    No azóta ez a parázs vita, amit az egykét nevelő anyukák be akarják bizonyítani, hogy az ő gyermekeiket akarjuk bántani.../ már betegesen/ 

    És az ilyen hozzád hasonlófélék, pedig határozottan és buta, gyermeteg módon forgatják ki a legjobb szavainkat is...

    Ennyi a rövid története ennek a párszáz hsz-nek.

    Hlyének pedig csak azt tudom nézni aki annak érzi magát!

    előzmény:
    Lióra (376)
    2010-12-14  01:06
  21. Torolt_felhasznalo_957596
    Torolt_felhasznalo_957596
    2010. december 14. 16:44381.

    Aha értem Pandora,nem írunk olyat,hogy"jézusom,te hülye vagy!"világos akkor nem írom,(remélem nem keversz össze valamelyik gyermekeddel?)csak inkább gondolom, azt talán nem fogják kimoderálni,mellesleg a leírt gondolatomat sem moderálták még ki,nem akarsz menni kicsit árulkodni,hogy mégis tegyenek valamit,hiszen nem elég hogy nem értek egyet veled még  véleményt is alkotok....

    szerintem ez már egyenesen felháborító.Főleg neked,aki nincs hozzászokva ahhoz,hogy mások véleményét meghallgassa:))

    előzmény:
    pandora28 (373)
    2010-12-13  18:56
  22. 2010. december 14. 15:43380.

     Nem számoltam utána, de biztos, hogy 6 egyke többe kerül, mint egy  hatgyerekes családban felnövő gyerekek összesen. De nem sokkal. Kicsi korban az öröklött ruhákat, játékokat lehet ideszámítani, és talán még a fűtést, mivel általában többen vannak egy szobában.  De mosni, mosogatni többet kell, nem mondhatom nekik, hogy ne egyél még egy szelet sajtot, vagy mostantól kisebb húst kapsz. Ha elérik a kamaszkort, a rokonság kinőtt cuccait se biztos, hogy fölveszik. Nem beszélve a rendkívüli kiadásokról, pl. nálunk a legkisebbnek Németországból kellett behozatni egy gyógyszert, kerül amibe kerül (sokba).

     

     

     

    Ezért nem szeretem ,amikor egyesek úgy tesznek,mintha  a pénzkérdés,az valami ördögtől való dolog lenne,amikor leírják topikokba,hogy vállald az akárhanyadikat,mert úgysem kerül többe.Kis gyerek kis kiadás,nagy gyerek nagy kiadás.

    Egy 3 éves még annyit eszik,mint egy kismadár,de pl egy nagykamasz,növő-sportoló gyerek?Én emlékszem,hogy 12-14 évesen annyit ettem,mint 3 másik felnőtt,volt,hogy egy évben 8-10 cm-t nőttem.

    Öröklött ruhák: egy ideig.

    De hogy örökli a 10 éves fiú a 12 éves nővére rózsaszín fodros minijét?

    Vagy,akkor ne vehessen a lány csajos rucikat,hogy tovább tudja adni? Ez volt kétfivéres barátnőmnél is,sosem volt igazi csajos kislányos ruhája.Utálta a helyzetet.

     

    Örökölte a bátyja fiús ruháit ős azt meg az öccse.Sosem vehetett csajos rucikat,mert azt hogyan hordja majd az öcséd?

    De pl,hiába van két lányod,ha két különböző alkat.

    Az egyik magas,vékony modellalkat( 172 cm -52 kg),  a másik meg töltike (150 cm -65 kg)hogy öröklik egymást?

    Ha eltérő az alkatuk?Az egyik laposka,hosszú,vékony lábakkal, a másik nagymellű,széles csípőjű.tömzsi,rövid lábakkal?Nem ugyanaz áll jól nekik.

    Ciptő külön-külön kell venni,mint ahogyan szorosan vett testi fehérneműt is(bugyi,harisnya,melltartó,alsógatya) 

    Vagy mi van,ha különböző a stílusuk?Egyik "szoknyabolond",másik egész nap szegecses cuccokban nyomul?

    Igen,a tankönyv ingyen van,de ceruzából háromszoros adag kell,táskából 3 kell,színházjegyből 3 kell,zongoraórát 3-szor kell fizetni 

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    mindig mondtam a gyerekeimnek, hogy már csak azért is érdemes jól tanulni, mert az iskola ingyen van

     

     

     

     

    Örvendetes.Bár engem egyke létemre is arra kapacitáltak a szüleim,hogy tanuljak jól és én is arra fogom ösztönözni a -most még 2,5 éves)lányom .Bár,ez is érdekes,mert ha egy egykés mama ösztönzi  kiváló tanulásra a gyerekét,még megkapja,hogy agyonterheli,meg rajta éli ki meg nem valósult álmait.

     

     

    Ok,szerencse,hogy futni akartak a gyerekeid-bár,megjegyzem,egy jó futócipő sem 2 fillér,amiben nem megy tönkre a gyerek lába.De nyilván olcsóbb,mint pl a műkorcsolya.De mi lett volna,ha azt szerették volna?:)

     

    Sokat voltam velük tanulságos múzeumi foglakozásokon, azt hiszem, az is ingyen volt.

     

    Mi is sokat kirándulunk,Mátrába,Pilisbe,mi is visszük múzeumba,ha nagyobb lesz(még 2,5 éves!!)) 

    előzmény:
    nyugger (379)
    2010-12-14  13:22
  23. 2010. december 14. 13:22379.

    Lióra!

    Nagyot alkottál itt az éjszaka homályában, de valójában nem tudom, mit akartál ezzel.

     

    Nem támadta  az egygyerekeseket senki.

     

    Te azt veszed támadásnak, ha elmondjuk, hogy szerintünk a gyereknek jobb, ha van testvére, testvérei.

     Ezt írtad:

    "Ez érdekes ,Ti szoktátok mondani,hogy a nagycsalád nem pénzkérdés és nem kerül olyan sokba több gyerek."

     

    Próbálj utánaolvasni és értelmezni, mert nem ezt mondtuk. Pont az ellenkezőjét.

    294.

    "Én úgy gondolom MINDENKINEK SZÍVE JOGA KELL HOGY LEGYEN HÁNY GYERMEKET VÁLLAL!

    Igen, mindenkinek! Te is eldöntheted, hogy 1,2 vagy 0 gyermeket vállalsz, de ne azért ne vállahassanak azok sok gyereket, akiknek minden vágyuk a nagycsalád, mert a társadalom igyekszik kirekeszteni őket, ha nagycsaládot mernek vállalni. És ugye a nagycsalád vállalása ma még egyenlő a szegénység vállalásával."

    Ezt írta vardakir (kiemelés tőlem).

     

    Nem számoltam utána, de biztos, hogy 6 egyke többe kerül, mint egy  hatgyerekes családban felnövő gyerekek összesen. De nem sokkal. Kicsi korban az öröklött ruhákat, játékokat lehet ideszámítani, és talán még a fűtést, mivel általában többen vannak egy szobában.  De mosni, mosogatni többet kell, nem mondhatom nekik, hogy ne egyél még egy szelet sajtot, vagy mostantól kisebb húst kapsz. Ha elérik a kamaszkort, a rokonság kinőtt cuccait se biztos, hogy fölveszik. Nem beszélve a rendkívüli kiadásokról, pl. nálunk a legkisebbnek Németországból kellett behozatni egy gyógyszert, kerül amibe kerül (sokba).

     

    De megpróbálunk a szükségből erényt csinálni. Keressük az olcsó vagy ingyenes megoldásokat.

    Pl. mindig mondtam a gyerekeimnek, hogy már csak azért is érdemes jól tanulni, mert az iskola ingyen van. És többnyire nem is kellett drága különórákat fizetni, pl. több nyelvvizsgát is úgy tettek le, hogy szépen megtanulták az iskolai és egyetemi  tanórákon (dicséret az iskolának és a nyelvtanárnak!)

    Sokat voltam velük tanulságos múzeumi foglakozásokon, azt hiszem, az is ingyen volt.

    Nem járattuk őket drága sportokra (sí, tenisz, vitorlás stb. ki van zárva), de a nagyobbik fiam sprintben pl. országos negyedik lett - hogyan? volt két lába és jól futott.

     

    Most ezt nem panaszképpen mondom, de az biztos, hogy én az egykés családokat sosem fogom irigyelni, amiért nekik telik ilyen-olyan drága cuccra. Nálam a pénzbeli gazdagság nem érték.

    (Most gondolkozom, szerintem én se vettek magamnak 2 éve bugyit, igaz, akkor 12-t.)

    És arra sem hajtok, hogy engem irigyeljenek az anyagi jólétemért (mondjuk, ez elég nonszensz is lenne).

    De mi, nagycsaládosok  is gazdagok vagyunk, ha ez a gazdagság forintban nem is kifejezhető (euróban sem).

     

    előzmény:
    Lióra (378)
    2010-12-14  01:54
  24. 2010. december 14. 01:54378.

    Egy nagycsaládnak nagyobb lakás kell, többet fogyasztanak villanyt, vizet, többet kell fűteni, mosni... Nem elég a napi fél liter tej, fél kg kenyér, hanem itt már nagyobb mennyiségű élelmiszerrel kell számolni. (nálunk heti 20 liter tej, 14 kg kenyér...) A gyümölcsből sem elég 1 db banán, például... Több bérletet kell venni, (mondhatnám a nagyobb autót is, de ugye ez nem létkérdés, ezt is kihagyom) A gyerekeknek az iskolában mindenkinek be kell fizetni az osztálypénzt, a kirándulásokat, meg kell venni a tanszereket, kinövik a ruhákat, cipőket, és mindenkinek kell lenni cipőnek, mert ma már nem működik, hogy egy gyerek megy egy nap iskolába, aztán másnap a másik...

     

    Egy kicsit számolj utána, hogy az átlag hogy él...

     

     

     

    Ez érdekes ,Ti szoktátok mondani,hogy a nagycsalád nem pénzkérdés és nem kerül olyan sokba több gyerek.

     

    Én 2 éve nem tudtam magamnak bugyit venni... És csizmám sincsen, csak egy cipőm... De a gyerekeknek meg van, és nálunk ez a lényeg!!! Én boldogan lemondok bármiről, hogy nekik legyen!

     

    Hoppsz,ha ezt egy egykés mama modnaná,hogy két éve nem vett semmit magának,akkor egyből megkapná,hogy elkényeztei a gyereket,mindent megad neki azon az áron is,hogy nélkülözik.Ha egy többgyerekes nem vesz magának bugyit,akkor meg vállon kel lveregtni,hogy ő a csudaanya,hogyan is van ez?

     

    Talán ez a különbség köztünk... Te miről mondanál le azért, hogy a gyerkednek legyen... vagy bárki másnak..

    Aha,tehát kétsége vonod azt,hogy egy egygyerekes anya szereti a gyerekét és lemodana érte bármiről?Egy egygyerekes anya nem lehet önfeláldozó?

    Ez azért is érdekes,mert a nagycsaládosok kedvenc hivatkozási pontja,hogy egykemama mindneről lemond a maga részéről,hogy egy gyereke megkapjon midnent,ugyanakkor eggyerekes mama nem képes lemondani semmiről, megint hogyan is van ez?

    De igen,bármikor,bármiről,a gyerekem kedvéért lemodnanék,akár az életemről is,ha ezzel őt megmenthetem,akár a fél vesém is odaadnám,akár  ölnék is érte,ha az ő életben maradása ezt kívánná.

    Miért vonod kétségbe,hogy szeretem a gyerekem? 

     

     

     

     Bárki részére: munkám során is segítő vagyok,de készítünk pl cipősdobozokat is 

    Azt kérdezem Tőled,hogy az ,aki nagycsaládabn nő fel és tudatosan vállal egykét(ismerek ilyeneket),annak mi lehet az oka ?Ha minden nagycsalád szuper?

    Illetve,ha a Te akármelyik gyerekednek ,bármi ok folytán ,nem lenne gyereke,vagy csak egy,akkor hogyan viszonyulnál hozzá? 

     

    előzmény:
    vardaikr (296)
    2010-12-11  07:21
  25. 2010. december 14. 01:30377.
    Egy nagycsaládos emlegette a  megszáradt kenyér kreatív felhasználási módjait,hát,képzeljétek,mi is hasonlóan járunk el,mi sem a kukának vásárounk,száraz kenyérből lesz kenyérpizza,pirítós,melegszendvics,zsemlemorzsa stb
    előzmény:
    Lióra (376)
    2010-12-14  01:06

Címlap

top