Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Vasárnap zárva a bolt?

KoronczayLilla
Létrehozva: 2010. december 13. 22:15

Kedves fórumozók!

Baj lenne, ha vasárnap zárva lennének az üzletek?

Gondolom, ezt mindenki másképp éli meg, szokásainak, igényeinek, korának és értékrendjének megfelelően. A szüleink idejében még így volt, és Ausztriában máig nem engedélyezte a szakszervezet, hogy a hét egyetlen pihenő napján bárki dolgozzon vagy vásároljon. Vajon helyes-e, hogy nálunk bevezették a 24 órás nyitvatartást? 

 

Kérlek, szóljatok hozzá a ténához!

Köszönöm szépen: 

Koronczay Lilla

  1. 2010. december 15. 21:30176.

    Nem tudom olvastad-e amit lejjebb írtam...de az én tapasztalatom az, hogy No-ban a hétvége, főleg a vasárnap a családé...

    És aki csak teheti együtt tölti a hétvégét a családjával, feltöltődéssel, kikapcsolódással.

    Talán éppen ezért nem is hiányzik nekik, hogy PONT vasárnap menjenek vásárolni...:-)

     

     

    idézet:
    kisnyusz (156)
    2010-12-15 19:14:32

    Ott viszont nem kell senkinek, megszakadni hogy legyen a családnak pelenkára , Magyarországon még a hat nem egyenlőre neme elég , kell az a kis pótlék, meg aztán miért kellene nekem megvédeni a boltosok jogait ?

     

    Védjék meg maguk, szerintem ők úgyis jobban tudják mi a jó nekik, én lehet hogy esetleg rosszul gondolom, kiverem a balhét, aztán ott maradnak sokkal kevesebb fizetéssel aztán vasárnap nemlesz miből kirándulni 

     

    Megint eg yolan téma amibenmindenki okosabb akar lenni, pedig a boltban dolgozók pontosan tudják mi a jó nekik.

     

    Kérjenek több pénzt, a kormányzt meg tegye nekik lehetőve hogy azt tegyék amit akarnak, nem mindenki dolga, csak az övék

    előzmény:
    kisnyusz (156)
    2010-12-15  19:14
  2. 2010. december 15. 21:22175.
    Pedig az Unikum meg se savanyodott,sőőőt hungarikum volt már akkor is
    előzmény:
    kisnyusz (174)
    2010-12-15  21:02
  3. 2010. december 15. 21:02174.

    Mindjárt kiderül, hogy az a szemét tehén volt az oka mindennek, aki savanyú tejet adott..és ezért kellett aztán bevezetni a vasárnapi nyitvatartást és a vizezett tejet...

    Bizony banánt sem vasárnap, sem pénteken nem lehetett kapni...:-)))

    Sőőőőt volt idő, amikor Unikumot is csak pult alatt... és vasárnap sem:-)

    előzmény:
    zsanettt (173)
    2010-12-15  20:45
  4. 2010. december 15. 20:45173.

    Mert akkor még tej,volt a tej,ezért savanyodott meg.

    Viszont a banánért nem azért kellett sorban állni,mert nem volt nyitva vasárnap az üzlet,hanem mert akkor még a banán kuriózum volt.

    előzmény:
    andi*1970 (169)
    2010-12-15  20:26
  5. 2010. december 15. 20:38172.

    Hát..komolyan sajnálom az osztrák és  német babákat, akiknek nagy valószínűséggel minden vasárnap savanyú tejet  és kétnapos kenyeret kell enni...:-(((

    ( 3 gyereket neveltem, de soha nem volt gond vasárnap enni adni nekik...holott akkor még nem votak nyitva vasárnap a boltok)

     

    Lehet hogy igazatok van: bizony nyitva kell lenni a boltoknak vasárnap, sőt szerintem az apeh-nak és minden egyéb hivatalnak is és persze az iskoláknak is...

    Mert milyen pofátlan dolog az hogy a mentősök, boltosok, vasutasok dolgoznak, az apeh-ügyintézők, tanárok, stb meg nem dolgoznak, hanem shoppingnak...

     :-))

    előzmény:
    andi*1970 (169)
    2010-12-15  20:26
  6. Torolt_felhasznalo_425455
    Torolt_felhasznalo_425455
    2010. december 15. 20:38171.
    Olvasd el azt amire reagáltam. Lehet, hogy választ kapsz a kérdésedre...
    előzmény:
    kivi39 (150)
    2010-12-15  18:58
  7. 2010. december 15. 20:28170.

    Jó.

    Tehát egy zárvatartás melletti érvünk van: azé a kereskedőé (pontosabban: kereskedelemben dolgozóé), aki épp és pont vasárnap szeretne a családjával lenni.

    Számomra - ez persze teljesen szubjektív - minimum ilyen fontos azon kereskedőknek, kereskedelemben dolgozóknak a véleménye, akik emiatt elveszíthetik az állásukat, és azoké is, akiknek csökken a bevétele.

     

    És igen: az önző szempontom is azt támogatná, hogy köszönettel ne korlátozásokkal akarjanak engem nevelgetni. Felnőtt vagyok én már.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  8. 2010. december 15. 20:26169.
    Tényleg igaz, emlékszem én is arra amikor vasárnap hajnalban sorakoztunk anyukámmal a gyorsétterem elött, azért mert megsavanyodott a tej. Mivel bolt nem volt nyitva és a hugomnak cumisüvegbe kellett valamit enni adni- így más választás nem volt. Tényleg és milyen jó volt, hogy egy kiló banánért órákon át sorakoztunk. Persze az is jó volt, hogy a házikenyér hétfőre megszáradt vagy penészes lett.  Egyébként én úgy gondolom, hogy ha nem volna igény a vasárnapi nyitvatartásra akkor nem lenne nyitva a multi sem. Amúgy én gyakran megyek vásárolni vasárnap bármelyik nagy áruházba- és tapasztalatom szerint vidékről is sokan jönnek be várárolni. Pont azért mert esetleg sokkal nagyobb a választék és olcsóbb is. Sőt ha arra gondolsz, hogy az eladó is szeretne otthon lenni- akkor én meg azt javaslom hogy az ápolónők ne dolgozzanak vasárnap, vagy ne közlekedjen vonat és busz. Mindenki maradjon otthon- persze ne legyen világítás és gáz sem, mert ott is a melósoknak szabad vasárnap kell. A férjemnek se keljen kimenni csőtöréshez vagy kárelhárításhoz - álljon meg az élet, mert vasárnap van.
    előzmény:
    kisnyusz (168)
    2010-12-15  20:02
  9. 2010. december 15. 20:02168.

    Nekem egyáltalán semmi komlexusom nincs, vagy legalábbis nem tudok róla.

    A véleményemet írtam le:

    1.,Külföldön sok országban zárva tartanak vasárnap az üzletek mégsincs ebből semmi gáz

    1. a vasárnapi nyitvatartás szerintem inkább a városban lakókat érinti, a faluban, tanyán, multi nélküli városban élőket nem:-)

    Én nyilván akik ragaszkodnak hozzá, ők sem vidékiek nagy többségben:-)

    És a vélemény -ellenkező vélemény- elmondása hőbörgés...??? :-)

     

    előzmény:
    Milu (167)
    2010-12-15  19:42
  10. 2010. december 15. 19:42167.
    Szerintem neked valami komplexusod van a korod és/vagy lakhelyed miatt. Én is falun lakom, én választottam, így pláne csak autóval és többórás programként tudok bevásárolni. Ha meg téged nem érint a kérdés, nem is értem, mit hőbörögsz rajta. Neked így is, úgy is jó lesz. Nem?
    előzmény:
    kisnyusz (162)
    2010-12-15  19:32
  11. 2010. december 15. 19:41166.

    Nem muszály elhinni.

    De létezik 4 hónapos munkaidőkeret, pl. napi 6 órás elszámolásban.

    Ekkor az illető az első 2-3 hónapban jól kidolgozza magát 1 váltótárssal: egymás után 5-6 nap napi 10 órával úgy, hogy közben egyáltalán le sem ülhet. A hivatalos ebédidőt kivehetné , de nem veszi, hisz vevő mindig van. Szabira 6 napnál többet nem mehet, mert a társa nem dolgozhat 6 napnál többet egybe.De a munkáltató szerint ez így jó, csak a 4. hónapot oldja meg egy kicsit másképp. A bent maradt szabikra meg az a válasz, hogy nem nyárra kell tartogatni, minden hónapban kell kivenni. Tehát olyan luxust egyáltalán ne akarjon, hogy nyaralni, vagy csak a családdal együtt lenni pár napot....Ráadásul még vasárnap is otthon akarna lenni...?Elvégre eladó a vevőkért....próbavásárlókkal a nyakában. Ismerek ilyet, ennek ellenére szereti és becsülettel végzi a munkáját.

    Na cserélnél egy kicsit? 

     

    előzmény:
    ajami (102)
    2010-12-14  10:44
  12. 2010. december 15. 19:40165.
    A vasárnapi zárva tartás mellett teszem le a voksomat. Mindenképpen.
    előzmény:
    KoronczayLilla (1)
    2010-12-13  22:15
  13. 2010. december 15. 19:39164.
    Szerintem jó, hogy nyitva vannak hétvégén is.  Elég nyilvánvaló, hogy a multik megregulázásáról szól a dolog.;) Elég a négyzetméter limitre gondolni...
    előzmény:
    KoronczayLilla (1)
    2010-12-13  22:15
  14. 2010. december 15. 19:39163.

    Nem értem az összefüggést, vagyis hogy hogy jön ide a veszélyes vidék kontra Bp.- kérdéskör.....

     

    Mint mondtam, nekem végképp nincs személyes érintettségem, mert nem vásárolok ilyen helyeken ( ha jól számolom, hét éve voltam utoljára a tébetűsben, a kistestvérében talán hat?), viszont amiatt azért aggódom, hogy egy csomóan elveszíthetik a munkájukat, ha a hatalom lenyes egy napot a nyitvatartásból.....

    Bizonyára nagyon boldog lesz az a család, ahol anyu ezentúl minden vasárnap otthon lehet, sőt, a hét többi napján is, amíg nem talál új munkahelyet.

     

    (Volt egyébként régebben egy ilyen topik, ott elég rendesen kivesézte mindenki az összes szempontot)

    előzmény:
    kisnyusz (162)
    2010-12-15  19:32
  15. 2010. december 15. 19:32162.

    Elég öreg vagyok már ahhoz, hogy ne emlékezzek rá, hogy melyik évtől vezették be ezt a vasárnapi nyitvatartást.

    A 90-es években talán...?

    A szomszéd városban szerntem a TESCO volt az első ami vasárnap is nyitvatartott.

    Ez itt tuti a 90-es években volt.

    Én előtte sem vágytam és azóta sem járok vasárnap vásárolni, persze biztosan azért, mert bunkó falusi vagyok...:-)

    És ugye a bunkó falusiaknak nincs ám teccsó meg plááááza....

    Tehát..ha innen nézzük, akkor nem létszükséglet.

    Pedig a parasztok is dolgoznak reggeltől estig mégsem vasárnap mennek vásárolni. ( tisztelet a kivételnek)

    Ahogy régen megszokták hogy egy héten egyszer mennek be  a városba vásárolni úgy ez most is működik.

    Persze én tudom, hogy a pesti úrinépek ennél sokkal sokkal többet dolgoznak, tehát nekik megjár a vasárnapi shoppingolás...:-)

    Nyilván pontosan emiatt települtek a bevásárlóközpontok a városok közelébe, nem a falvak, tanyák mellé...:-)

    Persze...ha tovább gondolom, lehet hogy a topikindító kérdés csak és kizárólag a városban lakóknak szólt...?

     

    előzmény:
    rahan (160)
    2010-12-15  19:20
  16. 2010. december 15. 19:26161.
    Azért ezek után el lehetne gondolkodni rajta, hogy ki az indulatos és ki próbál észérveket felhozni. Azt már nem is kérdezem, ki a korlátolt:-)
    előzmény:
    kisnyusz (159)
    2010-12-15  19:20
  17. 2010. december 15. 19:20160.

    Jól van, na, már kekeckedni se szabad???

     

    Én kereskedő vagyok, a bevételünk nagy részét szombaton ÉS vasárnap termeljük meg. (Ajándékbolt, turistás-negyedben)

    Ettől függetlenül nem érint különösebben, mert nem haladjuk meg a tervezetben szereplő négyzetmétert alapterületben, tecccsóba és barátaiba meg nem járok évek óta.

    (Vagyis az épületben gyakran megfordulok, mert ott a Fressnapf:), de azt se vasárnaponként többnyire)

    A képmutató érvek bosszantanak, hogy templombajárás, meg múzeumlátogatás......pfffffff.Szerintem aki eddig ténylegesen programként szervezte meg a "plázajárást", az ezek után sem fog átváltani a múzeum/színház, templom, kirándulás kombóra, ráadásul mi a helyzet a nem kersztényekkel, satöbbisatöbbi.

     

    Viszont a negatív hatásoktól (elbocsátások, üzletbezárások, stb.) azért én is tartok.

    Én mindenképp kompromisszumos megoldást találnék ki, legyen meg a lehetőség a nyitvatartásra, de ne lehessen kötelezővé tenni a hétvégi műszakot, plusz fizessenek olyan mértékű hétvégi pótlékot, hogy annak a munkavállalónak, aki hajlandó hétvégn dolgozni, mindenképp megérje.

     

     

    előzmény:
    kisnyusz (153)
    2010-12-15  19:06
  18. 2010. december 15. 19:20159.

    Úristen....milyen korlátolt vagy....:-))))))))

    Na ezek az eset, amikor felesleges vitatjkozni észérvekkel az indulat ellen...

    előzmény:
    Milu (158)
    2010-12-15  19:18
  19. 2010. december 15. 19:18158.
    A magyarok meg mázlisták, és eldönthetik, hogy a szombatot vagy a vasárnapot töltik a családjukkal. A következő az lesz, hogy megszabja valami felső hatalom, hogy melyik nap takaríthatunk...
    előzmény:
    kisnyusz (156)
    2010-12-15  19:14
  20. 2010. december 15. 19:15157.

    :-)))

    Mint írtam is az előbb én nem boltban dolgozom...

     Ne rám légy mérges....:-))

     

    előzmény:
    Milu (155)
    2010-12-15  19:11
  21. 2010. december 15. 19:14156.

    Nem tudom olvastad-e amit lejjebb írtam...de az én tapasztalatom az, hogy No-ban a hétvége, főleg a vasárnap a családé...

    És aki csak teheti együtt tölti a hétvégét a családjával, feltöltődéssel, kikapcsolódással.

    Talán éppen ezért nem is hiányzik nekik, hogy PONT vasárnap menjenek vásárolni...:-)

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_754984 (154)
    2010-12-15  19:07
  22. 2010. december 15. 19:11155.
    Szerintem zárjanak be a boltok egész hónapra, hogy végre kipihenhesd magad...
    előzmény:
    kisnyusz (144)
    2010-12-15  18:21
  23. Torolt_felhasznalo_754984
    Torolt_felhasznalo_754984
    2010. december 15. 19:07154.

    (Nem régóta), de Németországban élek, itt vasárnap zárva vannak az üzletek. Így aztán hétköznap vagy szombaton "kell" elintézni a bevásárlást. Először szokatlan volt és picit kényelmetlen, de jóval emberibbnek tartom, mint az otthoni vasárnap (is) nyitvatartást.

    előzmény:
    KoronczayLilla (1)
    2010-12-13  22:15
  24. 2010. december 15. 19:06153.

    Persze így van.

    De a mentősöknek kötelező folyamatos munkarendben dolgozik, az eladóknak viszont nem kötelező, csak a mulitknak így éri meg.

    Nem értem...sok mindenben majmolni akarjuk a nyugatot, akkor ebben miért nem...? :-)))

    Persze nekem amúgy tök mindegy, mert amúgy nem vagyok eladó, másrészt meg a faluból úgysem megyek be vasárnap vásárolni, ha szombaton vagy pénteken amúgy is ott vagyok és be tudok vásárolni.

    Ja....mert a vasárnapi nyitvatartás csak a városokban divat, a faluban élőknek be kell érniük heti 6 nyitvatartással:-)))

    És..képzeld...még senki nem halt itt a faluban éhen és nem is koszosodott meg emiatt...:-)))))))

    Szóval elvileg van élet a vasárnapi nyitvatartás nélkül is:-)))

     

     

     

     

     

    előzmény:
    rahan (152)
    2010-12-15  19:00
  25. 2010. december 15. 19:00152.

    "Persze, aki nem eladóként dolgozik, az talán fel sem tudja fogni, milyen az, vasárnap reggel 5-kor kibújni apa mellől és menni dolgozni...."

     

     

    Csak az orvosok/nővérek, mentősök, tűzoltók, rendőrök, pincérek, szakácsok, jegyszedők, buszsofőrök, villamos-és metróvezetők, állatkerti- és Vidám Parkban dolgozók, ja, meg persze a PAP tudja, milyen az. (elnézést, akit kihagytam) 

     

    Ja és azok, akik nem az apjukkal térnek nyugovóra.

    előzmény:
    kisnyusz (144)
    2010-12-15  18:21

Címlap

top