Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyerek mindenáron?

N?k Lapja Café
N?k Lapja Café
Létrehozva: 2011. január 20. 08:35
Hormonkezelések, inszemináció, lombik, tüszőstimuláció – orvosi eljárások sora, amelyek mind-mind a gyerekáldást segítik. A leendő szülők jelentős része pedig úgy vág bele a különböző kezelésekbe, hogy fogalma sincs róla, milyen kockázatot vállalhat.

Tovább a cikkre...
  1. 2011. január 20. 11:3576.

    Na jó, fogalmazok a Te nyelveden, látom az enyémet nem érted.

    Bár nem szívesen, de legyen.

     

    Szóval Isten nem azt akarja, hogy lombikkal foganjanak babák, hanem azt, hogy foganjanak babák. Akinek lombikkal fogan, annak lombik nélkül is foganna, csak szerintem nem mindegy, hogy hogyan, hol, mikor, milyen körülmények között.  Én ebben hiszek. 

    Akinek meg nem foganna, annak lombik nélkül sem fog.

     

    Valaki írta a petevezeték elzáródást, mint a természetes módon való fogantatás kizáró okát. Csak keresgessen itt a fórumozók között, megannyi saját példát találni ennek cáfolására.

     

     

    előzmény:
    Milu (55)
    2011-01-20  11:02
  2. 2011. január 20. 11:3375.
    Mindenki mas es maskepp dolgozza fel a dolgot. nekem nagyon sok lelkesz ismerosom van es sokan ugy gondoljak ha Isten megadta a lehetoset akkor hasznaljuk is es ha Iten valoban nem akarja ,hogy egy lelek megszulessen akkor nem fog. A dolgokat Te nem tudod befolyasolni.
    idézet:
    greenhouse78 (25)
    2011-01-20 10:22:21

    Szerintem ez a hit oldaláról nézve sem egyértelmű. Istentől szabad akaratot kaptunk és ebben benne van az is, hogy a Sátántól kapott ajándékokat is elfogadhatjuk, vagy nem. Őszintén mondom, nem tudom, hogy az inszemináció, lombik az-e Isten szemében. Mert ha belegondolsz, akkor ha a most még tiltott genetikai manipuláció (fiút akarok, vagy lányt, szőkét akarok, magasat, intelligenset, ilyen-olyan génekkel rendelkezőt...) beindulna az is ugyanúgy az orvostudománytól kapott ajándék lenne, csak egy következő lépcsőfok. De sokan azt mondják, ezzel már beleavatkoznánk Isten dolgába. De hol a határ? Átléptük a lombikkal, vagy nem? 

    Nem tudom...

    előzmény:
    greenhouse78 (25)
    2011-01-20  10:22
  3. Torolt_felhasznalo_456524
    Torolt_felhasznalo_456524
    2011. január 20. 11:3074.

    Szigorúan vallásos alapon, embert csak Isten teremthet. És sehol nem látom a Bibliában, hogy "És Isten megteremté a lombikprogramot".

     

    Személy szerint én sem vagyok hívő, én a lombikprogramot durva  beavatkozásnak látom az evolúció menetébe. Szépen továbbadják az emberek az esetleges hibás génjeiket, amik miatt normál esetben nem lehetne gyerekük. A vége az lesz, hogy már nem is lesz képes normális úton szaporodni az emberiség. Ma már úgy beszélnek a nők, hogy "bementem a Kaáliba", mint ha arról beszélnének, hogy bevásároltak a vacsorához. 

    előzmény:
    sabanka (60)
    2011-01-20  11:11
  4. Torolt_felhasznalo_420565
    Torolt_felhasznalo_420565
    2011. január 20. 11:3073.
    Mindenkinek más a nagy áldozat és joga is van hozzá, hogy így érezzen. Addig, amíg azzal nem másokat kezd el sértegetni-és mivel ez az nlc, szerintem hamarosan bekövetkezik az is 
    előzmény:
    sabanka (71)
    2011-01-20  11:28
  5. 2011. január 20. 11:3072.

    Igen, olyanok tudják megmondani, akik örökbefogadtak.

    Az én környezetemben, ismerőseim, barátaim között több családot is ismerek, akik örökbefogadtak egy vagy több gyermeket. Személyesen is ismerem ezeket a családokat, tehát tudom hogy élnek. Volt aki cigány kislányt, volt aki Down-os gyermeket (volt aki kettőt is), és mindegyikük úgy érzi, pontosan annyira szeretik ezeket a gyermekeiket, mint a sajátjukat. 

     

    Úgy tudom korhatárhoz van kötve a lombik, talán 40 év, de nyilván ezt mások jobban tudják nálam...

    előzmény:
    craftwoman (66)
    2011-01-20  11:25
  6. 2011. január 20. 11:2871.

    áh, dehogy, csak filozofálgatok :-))

     

    Az szerintem is már őrült kategória, mikor valaki már a 8. lombikját csinálja és még van egy egészséges nagyobb gyereke is.

     

    Én azt mondom, hogy egy próbát megér! De persze senkit nem beszélnék soha rá a lombikra, ezt mindenki maga döntse el, hogy ő ezt választja, ha már saját nem lehet, vagy inkább mást.

     

    Én pl az örökbefogadás gondolatáig el sem jutottam, mert én inkább "kipróbáltam" a lombikot, és hát sikerült, de viszont ha párszor nem sikerült volna, akkor vagy belenyugszom a dologba, és inkább mondjuk elutazom Brazíliába bút felejteni, vagy esetleg tényleg elkezdtem volna az örökbefogadás gondolatával játszani, bár az is eltart legalább két évig, nem?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_420565 (61)
    2011-01-20  11:15
  7. Torolt_felhasznalo_420565
    Torolt_felhasznalo_420565
    2011. január 20. 11:2870.

    Az egész kérdés ostobaság, ui. ezt a logikát követve nem lennének érzelmileg hideg anyák vagy olyanok, akik az állammal neveltetik a gyereküket vagy kínozzák, esetleg megölik. 

    A szülés ténye önmagában nem sokszorozza meg a szeretetet, nem a szülés ténye miatt szereti senki a gyerekét. 

    előzmény:
    craftwoman (66)
    2011-01-20  11:25
  8. 2011. január 20. 11:2769.

    Szerintem is ez volt az egyik hiba a cikkben. Max. ha a petevezetőt távolították el korábban, de méh nélkül nehéz lenne gyereket kihordani. 

     

    A másik, saját tapasztalat, hogy anyira azért nem járják ám körül minden oldalról a problémákat. A szokásos vizsgálatok, utána bumm, bele a lombikba. Ez itt csak a reklámszöveg, a valóság ettől többé-kevésbé különbözik. Nincs Magyarországon egy komplex központ, ahol orvos, természetgyógyász, dietetikus, pszichológus és még pár kapcsolódó szakma együttműködne.

     

    A harmadik, ami kissé meghökkentő, hogy a természetgyógyász honnan látja biztosan, hogy két ember nem illik össze? 

     

    De a kekeckedésen túl, a cikk nem rossz.

    előzmény:
    zofi (9)
    2011-01-20  09:38
  9. Torolt_felhasznalo_420565
    Torolt_felhasznalo_420565
    2011. január 20. 11:2768.

    Kéretik a cigányozást nem idekeverni. Igen, a "nekem semmi bajom velük, de..." is az. 

    Ez itt nem téma. (És nem is lesz az, amíg a  genetikusok nem azonosítják a lopás nevű gént)

    előzmény:
    Milu (67)
    2011-01-20  11:25
  10. 2011. január 20. 11:2567.

    Éppen ez az, hogy nem kell keresni, szembesül vele az ember folyamatosan.

    Amúgy van baráti körben örökbefogadott roma származású gyerek, aki már felnőtt és kulccsal kell előle zárni mindent. Ez így viccesen hangzik, meg túlzásként, de nekik nem annyira az. Közelről látom az egész szitut, félelmetes.

    előzmény:
    Gorgon Lilith (64)
    2011-01-20  11:17
  11. 2011. január 20. 11:2566.

    Sok topicban volt már téma a "lehet-e annyira szeretni az örökbefogadott gyereket" téma. Erre a kérdésre csak az tud hiteles választ adni, akinek van vérszerinti és örökbefogadott gyereke is.

     

    Van egy barátnőm, 5-6 éve próbálkoztak, és már épp léptek volna örökbefogadás ügyben, amikor sikerült lombikkal teherbe esnie. A baba meg is született (31 hétre), de sajnos csak néhány hetet élt. Azóta újra próbálkoznak a lombikkal de azt mondta, már nem tudnának örökbe fogadni, mert megtapasztalták, milyen egy saját gyerek. Nagyon drukkolok neki, hogy sikerüljön tehetbe esnie, főleg mert elmúlt 40 és nem tudom van-e korhatárhoz kötve a lombik.

    előzmény:
    Vitosa (19)
    2011-01-20  10:09
  12. Torolt_felhasznalo_420565
    Torolt_felhasznalo_420565
    2011. január 20. 11:2265.

    Az általam ismert örökbefogadó családok gyerekei hasonlítanak a szülőkre, ugyanis a mimikájuk, a gesztusaik,a  reakcióik, a szófordulataik mind-mind tanult viselkedés eredményei, mint mindenki másnál.

     

    Arról nem is beszélve, hogy az alapvető, Mendel-féle öröklési törvények értelmében is hamarabb hasonlít a  gyerek a nagyszülőjére, mint a szülőjére. Vagy ott vannak a vörös hajú szülőktől született gyerekek: 2 vörös és fehér bőrű és egy kreol, fekete hajú és mind vér szerinti gyerekek.

     

    A dolog nem ilyen primitíven  egyszerű, hogy az én gyerekem rám hasonlít és passz. 

     

    S -bár magam nem vagyok szülő- azt gondolom, hogy a szülőségben a gyerek felé irányuló és a tőle visszakapott határtalan és feltétel nélküli szeretet a legjobb és a legfontosabb, nem pedig az, hogy kék-e a szeme, mint az apjának. Akkor már régen rossz lenne, ha így lenne.

    előzmény:
    Gorgon Lilith (64)
    2011-01-20  11:17
  13. 2011. január 20. 11:1764.

    Akkor te folyton önmagad keresed a gyerekedben?

    Én ebben nem hiszek. Sose tudtam megállapítani, hogy ez vagy az a gyerek kire hasonlít, a saját vonásaimról, tulajdonságaimról se tudom eldönteni, és nem is érdekel. Amikor új helyre költöztünk, az összes szomszéd szerint tiszta apám voltam. Nem tudták, hogy "csak" a nevelőapám... :) Az apám családja szerint tiszta apám vagyok, az anyám családja szerint csupa anyám.

    Én azért vállalnék gyereket, mert sokkal jobban hiszek a gondolati, lelki nevelésben, és szeretnék 1-2 értelmes, értékes embert felnevelni. Tök mindegy kinek a génjeiből. Még akár roma gyereket is örökbe fogadnék, vagy afrikait, távol-keletit. A gyerek, a nevelés, a család öröme a lényeg számomra, nem pedig az, hogy saját magam lássam bennük. Az legfeljebb egy plusz lehet. De ha természetesen nem jön össze, úgy vélem az örökbefogadást választanám. Ezzel legalább segítenék is 1-2 gyermeken. Magyarországon nagyon sokan vannak állami gondozásban, mert gyereket aztán bármilyen barom szülhet, örökbe fogadáshoz viszont Rockefeller, Einstein és Teréz anya adottságaival kell rendelkezned...

    előzmény:
    Milu (50)
    2011-01-20  10:58
  14. 2011. január 20. 11:1663.

    Volt egy dokumentumfilm, ami egy csoport meddő pár próbálkozásait mutatta be, és az elején együtt kezdték az első lombiktől. Az orvos, aki az egészet vezette, így kezdte a beszédét: A természet valamiért nem akarja, hogy önöknek gyerekeik szülessenek!

    Nagyon durvának tűnt, de nagyon elgondolkodtatott. Igen, ebben van valami...

    Ennek ellenére greenhouse78-cal értek egyet és ha én lennék ilyen helyzetbe (hál Istennek, soha nem voltam), tudom, hogy én is MINDENT megtennék annak érdekében, hogy saját, vérszerinti gyerekem legyen. Nem csak a lombik, hormonok, inszeminációt járnám végig, de elmennék a világ végéig is, ha azt hallanám, hogy ott él egy vasorrú bába, aki segíteni tud!

    előzmény:
    moncsika100 (54)
    2011-01-20  11:01
  15. 2011. január 20. 11:1662.

    Én is így érzem.

     

    Úgy indultam neki, hogy ha összejön jó, ha nem, akkor is jó.

     

    Annyi mindent lehet csinálni az életben. Akkor másban találtam volna elfoglaltságot + boldogságot (remélhetôleg). De nem úsztam meg, hehe… próbálkozásunk második hónapjában összejött. Gondoltam, akkor ennek biztos így kell lennie (bár bizonyos pillanatokban utána néha elgondolkodtam, hogy miért is akartam / vállaltam be ezt az egészet, dehát melyik szülônek nincs néha elege drágalátos csemetéjébôlJ)

     

    Amúgy a gyerekek felnônek nagyon gyorsan aztán úgyis élni kell tovább a saját életedet, ha csak nem akarsz rájuk akaszkodni piócaként (érzelmileg).

     

    előzmény:
    Vitosa (53)
    2011-01-20  11:01
  16. Torolt_felhasznalo_420565
    Torolt_felhasznalo_420565
    2011. január 20. 11:1561.

    Ne borulj ki: neki ÁLTALÁBAN ez a véleménye a lombikról, te pedig a magad esete folytán másként vélekedsz. Ennyi.

    Az emberek nem egyformák. 

    előzmény:
    sabanka (60)
    2011-01-20  11:11
  17. 2011. január 20. 11:1160.

    félreértés ne essék, nem vagyok itt hittérítő, sőt nagy hívő sem. Ti kezdtétek ezt az isten dolgot :-)

     

    erről úgy el lehet filozófálni.

     

    Mert ennyi erővel, ha a lombik nem isten ajándéka, akkor pl. egy rákosbeteg meggyógyítása se, vagy akármelyik betegségé.

     

    Miért pont a lombik ellen kell ágálni????

    előzmény:
    cabron (52)
    2011-01-20  10:59
  18. 2011. január 20. 11:1059.

    Szereinted Isten ül a felhők felett egy varázspálcával és random módon osztogat, avagy sem?

     

    A nem szexelés és a védekezés éppúgy emberi beavatkozás a természet rendjébe, mint a lombik.

    előzmény:
    Milu (44)
    2011-01-20  10:55
  19. 2011. január 20. 11:0458.
    :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_420565 (57)
    2011-01-20  11:03
  20. Torolt_felhasznalo_420565
    Torolt_felhasznalo_420565
    2011. január 20. 11:0357.

    Így értelek.

     

    előzmény:
    moncsika100 (54)
    2011-01-20  11:01
  21. 2011. január 20. 11:0356.
    A beágyazódást csak segíteni tudják, támogatni, de lényegi ráhatásuk nincsen.
    előzmény:
    cabron (52)
    2011-01-20  10:59
  22. 2011. január 20. 11:0255.
    Akkor nézhetjük úgy is, hogy az Isten ajándéka, hogy egyáltalán itt tart az emberiség, hogy létezik a lombik módszer. Maga a lombik módszer Isten ajándéka, ha nem akarná, hogy lombikkal foganjanak babák, nem létezne. Nem?
    előzmény:
    cabron (52)
    2011-01-20  10:59
  23. 2011. január 20. 11:0154.

    Kis félreértés volt.... nem misztifikálni akarok, mindössze azt akartam mondani, hogy nem lehet a természetet 100%-ban megerőszakolni. Lehet segíteni, de nem minden lombik próbálkozásból lesz baba. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_420565 (49)
    2011-01-20  10:58
  24. 2011. január 20. 11:0153.

    De igen! Kijelenthetem teljesen megalapozottan. Ismerem magamat ennyire!

    Nem voltam soha az a nő, aki csak a gyermekek létében látta a boldogságát.  Én a gyermekeim mellett váltam anyává, nem korábban, mint sokan mások. 

     

    előzmény:
    regan (30)
    2011-01-20  10:32
  25. 2011. január 20. 10:5952.

    A lombiknál a megtermékenyülés valamilyen szinten mesterségesen történik, a beágyazódás feltételeit meg szintén mesterségesen teremtik meg.

     

    Benne van a nevében: mesterséges megtermékenyítés. Hogy lehetne már Isten ajándéka?

    előzmény:
    sabanka (41)
    2011-01-20  10:52

Címlap

top