Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Korlátozná-e az abortuszt?

KoronczayLilla
Létrehozva: 2011. március 25. 16:15

 

Kedves fórumozók! 

A parlamentben újra-és újra fellobban a vita arról, nem kellene-e szigorítani az abortusztörvényt, azaz újabb feltételekhez köztni a terhességmegszakítások engedélyezését. Az eltörléséről szerencsére még nincs szó, de az, hogy újra napirendre tűzték ezt a témát, arra figyelmeztet, hogy még akár erre is sor kerülhet. Nektek mi a véleményetek a dolgról? Maradjon ez a liberális szabályozás vagy érdemes lenne újra átbeszélni, esetleg társadalmi vitát nyitni róla?

 

Köszi a válaszokat! 

Koronczay Lilla

  1. 2011. március 26. 16:36101.

    1. Élethez való jog magasabbrendű, mint az egyéni szabadságjogok ettől függetlenül továbbra is lehet abortuszra járni szerencsére, hogy a topicindító által használt szót írjam én is. Bár hogy ez kinek szerencse, ő tudja.

    "Feltűnt, hogy az abortusz lelkes hívei mind megszülettek valahogy" - by Ronald Reagen

     

    2. Az Alkotmányban a magántulajdon védelme is szerepel, mégis megengedték az elmúlt nyolc évben a megélhetési lopást.

     

    3. Igen Lillaréka, ahogy a hibbant Gy.F. is fogalmazott, ha nem tetszik el lehet menni ebből a kurva országból. 

    előzmény:
    Lillaréka (59)
    2011-03-25  20:44
  2. 2011. március 26. 16:32100.

    Puff neki... Eloroztad tőlem a 100-ikat... Bánatomban tényleg ágynak dőlök...

     

    ----------------------------

     

    Azért ne felejtsd el, hogy mit tudnak, meg mit gondolnak a fiúk, férfiak a KÖZÖS felelősségről, védekezésről, meg a szex meglepő eredményeiről, az leginkább az ides jó anyjukon múlik... Nekünk anyáknak nem érzelegni kell, hanem megtanitani a fiainknak, hogy mi a dolguk az életben!

     

    Nem fog tetszeni nekik egy darabig -saját tapasztalat egy kamasz fiúval- de ahogy elnézem a mai férfivá vált fiamat, hosszútávon nagyonis bejön a befeccölt tanitás!!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_667442 (98)
    2011-03-26  16:24
  3. 2011. március 26. 16:2899.

    Amúgy is elköszöntem volna, de a 100-ik kedvéért muszáj is megtennem ;-)) 

     

    Menek aludni. Holnap nem biztos, hogy leszek, de majd valamikor elolvasom, hogy mire jutottak az nlc-n irogató nők, a saját testük -abortusz, mint fogaik kihúzatása, esetleg  karcsúbb derék eléréséhez szükséges alsóbordáik kivétele-  jogaival...

     

    Sziasztok!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_667442
    Torolt_felhasznalo_667442
    2011. március 26. 16:2498.

    Ha pedig egészen biztosan nem akar, hát nem szexel. Ennél biztosabb módszer nincs.

     

    Bocs, de ki kell ábrándítsalak.  Az emberiség többsége akkor is szexel, ha egész biztosan nem akar gyereket. Sőt, jó részük egész egyszerűen nem is hozza közös nevezőre a két dolgot. Főleg a hímnemű része, akik hajlamosak ugyancsak meglepődni, ha ha kiderül, hogy a tevékenységüknek következménye is lett.

    előzmény:
    hogolyo (92)
    2011-03-26  15:42
  5. 2011. március 26. 16:2297.

    És nem, jelen esetben nem számít, hogy miért nem akar szülni. Ha nem akar, hát tegyen ellene. És tegyük a szívünkre a kezünket, az abortuszok jelentős százalékára nem fogamzásgátlás mellett kerül sor. 

     

    ----------------------------

     

    Na, az arány végre változott, most már kb 4 a 96 ellenében ;-)) Teljesen egyetértek!! Csak azt nem értem, hogy más miért nem érti...

     

    Ha nem akar, hát tegyenEK mindketten ellene.

     

    Megerősitem. Ahogy az öröm, úgy a védekezés is, meg a felelősség is KÖZÖS. 

     

     

     

    előzmény:
    hogolyo (92)
    2011-03-26  15:42
  6. 2011. március 26. 16:1596.

    Van még kérdésem:

     

    Miért is van az, hogy az eddig született, majd egyszáz beirás közül csak alig ketten (esetleg hárman) szóltunk arról, hogy az abortuszok számát úgy lehet a legkönnyebben lecsökkenteni, ha a hangsúlyos nyomatékkal kerül át a felvilágositásra, megelőzésre????

     

    Miért tartja a legtöbb itt irogató nő fontosnak, hogy mint saját testével (ergo, mint egy fogával...) rendelkezzen egy tőle teljesen különálló élet létezéséről, miközben egyetlenegy szót sem szól arról, hogy az ilyen döntéseket el lehet, és az élet tisztelete szempontjából, illenék is elkerülni?

     

    Nem érzitek a dolgok fontossági sorrendjét?

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  7. 2011. március 26. 16:0495.

     Szerinted az állam mindent megtesz azért hogy abortusz helyett több gyerek szülessen? Azon kívül hogy szigorítani akarja?

     

    Eddig alig, vagy nagyon keveset tett meg az állami vezetés (és nem az állam, mert az te vagy, meg az összes többi, egy államhoz tartozó ember...) az abortuszok csökkentése érdekében. Pofázni pofáztak róla, sakkban tartani sakkban tartották kit mikor szükségük szerint kellett -leginkább politikusok egymást...-, de igazán hathatós változással nem álltak elő.

     

    ÉN, ezt a mostani változást, mint első lépést, JÓNAK tartom. Minden a fejekben dől el! Ha ott a helyén lesznek a dolgok -lillaködös liberálisnak csúfolt izék helyett-, akkor az sokat fog előre lenditeni!  

     

    Majd ha eléri a kormány, hogy egy nő gond nélkül fel tudja nevelni a gyereket (legrosszabb esetben) egy fizetésből, biztosított hogy vissza tud menni dolgozni, tud válogatni a többféle 4-6 órás munkák között, lesz elég óvodai és bölcsödei férőhely,

     

    Nem tudom vetted-é észre, de általában akkor születik sok gyerek, mikor baj van. Vagyis utána, amikor nagy az inség. Pl háború, természeti katasztrófák után, stb. Legalábbis eddig igy gondoskodott magáról a természet! Igaz, idáig a természet nem ismerte a lilaködös liberalizmust..

     

     

    na akkor majdelgondolkozhatnak azon, hogy mi legyen az abortusszal.

    A komplett, fent már idézett mondatoddal együtt, ezt inkább nem kommentálom...

     

    De még akkor se lesz joguk kötelezni egy nőt arra, hogy gyereket szüljön.

    KI kötelez egy nőt, hogy szüljön, saját magán, esetleg választott társán kivül???? Az állambácsi?

     

    Mi lenne, ha az állambácsi (ez miniszterelnök lenne netán???) helyett, inkább tudatosan, valamint felelősséggel próbálná megélni az életét? S akkor se bölcsöde, se államférfi/bácsi nem fogja  befolyásolni... A legkevésbé szülni, vagy éppen abortálni.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_800048 (87)
    2011-03-26  15:21
  8. 2011. március 26. 15:4994.

    Szerinted mi lenne a helyes döntés az abortusz kérdéssel kapcsolatban?  

     

    Elmondom. Saját véleményem.

     

    - Minél koraibb felvilágositás. Nem csak egyszer, hanem a gyerekek növekedése alatt többször is, mindig az életkorának megfelelően.

     

    - Védekezési technikák ismertetése, és azok használatának megtanitása. Lányoknak és fiúknak egyaránt! És nem orrok alatt elmotyogott félszavakkal. 

     

    - A FELELŐSSÉG ismeretének átadása, és annak felvállalására való nevelés. 

     

    - Az ÉLET fontosságának, annak tiszteletének megtanitása.

     

    - Ha a nők és férfiak úgy gondolkodnának egy újonnan beindult életről, mint a sajátjukról, sokkal komolyabban vennék magát a védekezést is. 

     

    Nagyjábol EZEK lennének a legfontosabb döntések az abortusz kérdéssel kapcsolatban. Legalábbis most ezek jutottak az eszembe elsőre.

     

    ------------------------

     

    Természetesen vannak kivételek, meg kivételes esetek, de most ÁLTALÁNOSSÁGBAN beszélünk a dolgokról.

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_800048 (87)
    2011-03-26  15:21
  9. 2011. március 26. 15:4293.

    Egyetértek!

    Szerintem is!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_800048 (90)
    2011-03-26  15:36
  10. 2011. március 26. 15:4292.

     

     

     

    Nem, nem jól értelmeztél.

    Ha egy nő nem akar gyereket, annak vannak fokozatai. Ha csak nem akar, hát a szerencsére bízza. Vagy besikeredik, vagy nem, éli világát, szexel jobbra-balra. Ha felelősen nem akar, hát tesz ellene. Használ tablettát, zselét, spirált, gumit, naptárt, stb. vagy ezek bármilyen kombinációját, és szexel, ha jó esik neki, tudván, hogy minimális esélye van a teherbeesésre. Ha pedig egészen biztosan nem akar, hát nem szexel. Ennél biztosabb módszer nincs. 

     

    Ha egy férfi nem akar gyereket, annak ugyanezek a fokozatai vannak. A különbség az, hogy kevesebb a választási lehetősége, lévén nincs annyi féle fogamzásgátlási módszer számukra. De a legbiztosabb ezesetben is, ha nem szexel.

     

    Arra akartam kilyukadni, hogy ha egy nőnek joga van dönteni a saját teste, lelke és pénztárcája ügyében (értsd: megtartja-e a gyereket vagy sem), úgy, hogy a létrehozásban egész pontosan annyi szerepe van, mint a férfinak, akkor miért van, hogy a férfinak nincs semmi beleszólása, pedig ideális esetben a gyerek ugyanúgy az ő lelke és pénztárcája ügye is. Arról pedig egy férfi sem tehet, hogy fizikailag úgy alakult, hogy ő nem tud gyereket kihordani és szülni.

     

    Arra akartam kilyukadni, hogy egy gyerek megszületésének vagy meg nem születésének két ember felelős döntésének kell(ene) lennie. Ez nyilván ideális esetet feltételez (de mi legyen a cél, ha nem ez).

     

    Arra akartam kilyukadni, hogy hány olyan nőt ismersz, hány olyan nőről hallottál, aki a gyerekkel "fogta meg" a pasast? És hány olyan pasast, aki a gyerekkel fogta meg a nőt?

     

    Bár én egy szóval nem mondtam, hogy a férfi eldönthesse a nő HELYETT, hogy a gyereket kihordja-e, Te így értelmezted (azt írtam, ketten együtt).  Viszont Neked, úgy tűnik, az ellen nincs kifogásod, hogy a nő a férfi nélkül dönthessen. Persze a gyerektartásra igényt tartva. Tisztázva...

     

    Nem, nem gondolom, hogy a nő egy méh, egy inkubátor. És nem, nem gondolom, hogy a férfi egy pénztárca. 

     

    És nem, jelen esetben nem számít, hogy miért nem akar szülni. Ha nem akar, hát tegyen ellene. És tegyük a szívünkre a kezünket, az abortuszok jelentős százalékára nem fogamzásgátlás mellett kerül sor. 

     

     

     

    előzmény:
    csucsori (78)
    2011-03-26  14:21
  11. 2011. március 26. 15:3991.

    Ugye azt te se gondolod komolyan, hogy az abortuszon átesett nők szimpla foghúzásként tekintenek a dologra? Ugye nem?

     

    Ahogy eddig elnéztem az eddigi -nem mindegyiket olvastam!- beirást, attól tartok, egyelőre egyedül én nem gondolok erre a lehetőségre... 

     

    Szerinted nincs joga dönteni egy nőnek arról, hogy mi legyen az életével az elkövekező kb. 20 évben? (ha örökbe adja, akkor 9 hónap) 

     

    MIÉRT is KIZÁRÓLAG csak a nő joga,  hogy mi történik az elkövetkező 20 évben? Senki más nem működött közre, csak ő?? (A "ki tudja ki az apja" megtermékenyitéseket most hagyjuk, mert azoknak a nőknek eszükbe sem jutna abortuszt kérni.) Nincs párja akivel KÖZÖSEN kellene dönteni? Ha már egyszer kettejük kellett ahhoz, hogy egy újabb élet beinduljon?

     

    Ugye nem azt akarod mondani egy, az életét valamennyire is felelősen megélő nőről, hogy jöttében, mentében, kettyintett egyet, majd úgy maradt, azt sem tudván, hogy ki volt a benne lezajló biológiai folyamat elinditója??  

     

     A többit külön. 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_800048 (87)
    2011-03-26  15:21
  12. Torolt_felhasznalo_800048
    Torolt_felhasznalo_800048
    2011. március 26. 15:3690.

    Közben még az is eszembe jutott, hogy ha ennyire a magzat életét helyezik majd minden elé, amivel azért háttérbe lesz szorítva maga a nő, ezzel együtt a leendő apa önrendelkezési jogát, miszerint eldöntheti hogy részt akar-e venni a gyerek életében vagy sem, ezt nem korlátozzák sehogy? Tehát a nő szépen szülje meg ha tetszik ha nem, apuci meg továbbra is azt csinál amit akar? Legjobb esetben havonta utal egy x összeget aztán éli tovább a világát mintha mi se történt volna? Mert konkrétan rájuk már megint semmilyen hatással nem lenne ez a dolog, leszámítva azt az anyagi vonztatot amit el kell viselniük, de ennyivel meg is ússzák a dolgot.....

    Szóval amíg ennyire csak a nőnek kell részt vennie egy gyerek életében, addig had döntse már el ő, hogy akarja ezt vagy sem. Majd ha apucinak is ott kell virrasztani a kiságy mellett (ha tetszik ha nem), majd ha őket is esetleg hátrányos megkülönböztetés éri a munkakeresésnél hogy van gyereke, majd akkor okoskodjanak a férfiak ilyen kérdésekben.

    Szerintem.

    előzmény:
    Lillaréka (88)
    2011-03-26  15:25
  13. 2011. március 26. 15:3089.

    Lányok, Asszonyok, hogy Koronczay Lilla ne maradjon egyedül a kérdésével, én is kérdezek:

     

    Magyarázzátok már el nekem, hogy miért is egyedül a nő, annak állitólagos saját személyisége, saját teste, saját önálló döntése, saját joga fontos csak egyedül??

     

    Miért is nem fontos egyáltalán az, hogy az ő testében ugyan, de attól teljesen független dns-sel, meg minden olyannal rendelkező valami növöget, aki csak és kizárólagosan az  ÖNÁLLÁLLÓ, A NŐTŐL FÜGGETLEN, ÖNÁLLÓ ÉLETÉT foglalja magában? Ez miért is nem számit?

     

    És miért is nem számit az önálló életét élő kis izének a jogaihoz, hogy mégiscsak volt valaki, aki az ő életének folyamatának  beinditásánál szintén résztvett? A férfi vélekedése az ugyanolyan nudli, mint a sejthalmazállapotúnak?

     

    Hol is van itt a MODERN GONDOLKODÁS??  

     

    ---------------------

     

    S mielőtt rámfogná bárki is, NEM vagyok abortusz ellenes! Egy rosszul értelmezett, elfogadhatatlanul szigorú abortusztörvényt magam is elutasitanék. Mindössze csak szeretek tudatában lenni annak, hogy mi, mit jelent, de még inkább, hogy mi az igazán fontos, és mi nem.  

     

    Igazából azzal is bajom van, vagyis sehogysem értem, hogy miért is kell állandóan összevetni az élet tiszteletét az abortusszal...

     

    Miért is ellentétpárban használjuk a két fogalmat, és miért nem úgy, ahogy azt az élet tisztelete megkövetelné?? 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  14. 2011. március 26. 15:2588.

    Egyrészt köszönöm!

    Másrészt.. szerintem a gyerekvállalás nem csupán anyagi kérdés, hanem elsősorban érzelmi. Szerintem elsősorban stabil családi háttér és stabil párkapcsolat kell hozzá.

    Már korábban is feltettem is a  kérdést... miért csak a nő? Egy férfi miért vonulhat ki a már meglevő gyereke életéből is?
    Aztán meg, aki foghuzásként éli meg, nos-- az anyaként is ennyit ér--- Milyen élete lenne egy gyereknek, akit nem szeretnek csak koloncként tekintenek rá?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_800048 (87)
    2011-03-26  15:21
  15. Torolt_felhasznalo_800048
    Torolt_felhasznalo_800048
    2011. március 26. 15:2187.

    Ugye azt te se gondolod komolyan, hogy az abortuszon átesett nők szimpla foghúzásként tekintenek a dologra? Ugye nem?

     

     

    Szerinted nincs joga dönteni egy nőnek arról, hogy mi legyen az életével az elkövekező kb. 20 évben? (ha örökbe adja, akkor 9 hónap) 

     

     

    Szerinted mi lenne a helyes döntés az abortusz kérdéssel kapcsolatban?  Szerinted az állam mindent megtesz azért hogy abortusz helyett több gyerek szülessen? Azon kívül hogy szigorítani akarja? Majd ha eléri a kormány, hogy egy nő gond nélkül fel tudja nevelni a gyereket (legrosszabb esetben) egy fizetésből, biztosított hogy vissza tud menni dolgozni, tud válogatni a többféle 4-6 órás munkák között, lesz elég óvodai és bölcsödei férőhely, na akkor majd elgondolkozhatnak azon, hogy mi legyen az abortusszal. De még akkor se lesz joguk kötelezni egy nőt arra, hogy gyereket szüljön.

    előzmény:
    ancsa21 (85)
    2011-03-26  15:05
  16. 2011. március 26. 15:1586.

    PPANCSA, KEDVES!  úgy szólitasz ahogy akarsz.

    Ebben a topikban Te kötöttél belém elöször. Te pécézted ki, direkt az én hozzászólásaimat, holott a véleményemmel nem vagyok egyedül.

    Viszont ne erölködj tovább, veled befejeztem a társalgást. A Haverjaidnak sem fogok válaszolni felesleges idescsőditeni őket.

     

     

     

    A többiektől elnézést kérek... Velük szivesen beszélgetek tovább, még akkor is ha nem vagyunk egy véleményen.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
    2011-03-26  15:10
  17. 2011. március 26. 15:0585.

    Most már az Alkotmányban is benne lesz, hogy a nő SEMMI! Nincs joga a saját életéről döntést hozni.

     

    Aha. Szóval az anya a saját életéről dönt, mikor a benne önálló életét megkezdő embriót, magzatot kihuzatja, mint a fogát. Mert néhány foga szintén útjába került jöttében, mentében... .

     

    Kezdem egyre jobban azt gondolni, hogy ebből az országból menekülni kell.

     

    Jótanács: Kelet felé fordulj iziben, mert különben még kellemetlen meglepetés is érhet...

     

    ------------------------

     

    Az előbb tévedtem. Mégiscsak ez a legjobb vélemény!! 

     

     

    előzmény:
    Lillaréka (59)
    2011-03-25  20:44
  18. 2011. március 26. 15:0084.

    Azok a nők, akik azt szajkózzák, gyilkos aki abortuszra megy, adja örökbe, bele sem gondolnak az egészbe. 

    Valószínű, h 90%at apuci eltartja, búra alatt élnek. Őket hívom aranyp..júnak. 

     

     

     

     

    Nagyon igazad van!

    előzmény:
    macskapofájú (75)
    2011-03-26  10:19
  19. 2011. március 26. 14:5883.

    Aha. Életet kioltani, az rendben. Node a valósággal, uram bocsá, de még rosszabb, a valóságról készitett fotókkal, videókkal megzavarni a saját testükkel rendelkező nőket?? Hát ez tényleg elfogadhatatlan!

     

    ----------------------------- 

     

    Ez eddig a legjobb vélemény. El fogom tenni emlékbe. Nem maradhat a jövendő nemzedéke ilyen gondolatok nélkül!

     

     

     

    előzmény:
    Lillaréka (80)
    2011-03-26  14:26
  20. 2011. március 26. 14:4782.

    Ha már kérdeztél, akkor elmondom, az a véleményem. 

     

    Ahogy az eddigi beirásokat elnéztem, ez a téma ismét remekül fog jönni azoknak a nőknek, akik a saját fogaikat, beleiket, meg az összes SAJÁT testszöveteiket, sejthalmazaikat  -beleértve a beléjük helyezett zselés bigyókat is-, összetévesztik a bennük növekedő élettel.

     

    Ami szabályozás ma van, az nem liberális, hanem egyszerűen szabályozás, és kész.  

     

    -----------------------------

     

    Örömmel látom, hogy sikerült regisztrálnod ;-))

     

     

    előzmény:
    KoronczayLilla (1)
    2011-03-25  16:15
  21. 2011. március 26. 14:3181.

    A Betiltással majd elérik, hogy testileg-lelkileg megnyomorodjon a nő és meddővé is váljon.

    Ha betiltják majd nyúlnak más eszközhöz, kötőtűhőz, vagy bármi más szerhez, ami vetélést okoz.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_456524 (74)
    2011-03-26  10:04
  22. 2011. március 26. 14:2680.
    Én még csak annyit tennék hozzá, hogy nagyon nem szép dolog bántani és különféle képekkel, meg videokkal sokkolni azokat a nőket, akik bármilyen okból úgy döntenek, nem tartják meg a terhességet.
    előzmény:
    Orsoborso (67)
    2011-03-26  09:10
  23. 2011. március 26. 14:2679.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (76)
    2011-03-26  12:27
  24. 2011. március 26. 14:2178.

    Jól értelmezlek?

    Nő nem akar gyermeket, de valahogy összehozzák, és a férfi ezek után kényszerítheti, hogy szülje meg neki a babát, mert ő jól tudná nevelni?

    Szerinted a nő egy méh? Egy inkubátor?Akarattalan eszköz ?

    Ha nem akar szülni, annak az oka nem számít ?

    Megdöbbentő a hozzászólásod ! Még férfitől sem láttam ilyet !

    előzmény:
    hogolyo (66)
    2011-03-25  21:58
  25. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2011. március 26. 12:3777.
    Van a városunkban egy nőgyógyász, emberileg hírhedten bunkó, de  nagyon jó szakembernek tartják. (mondjuk előbbi nálam kizáró ok, hogy orvosom legyen, de vannak, akik esküsznek rá...) Na egyszer ő mondta a maga keresetlenül bunkó modorában, hogy ő egészen az egészséges gyerek "kipipált" megszületéséig nem tekinti embernek azt a dolgot, ami az anya hasában van, mert bármikor kiderülhet valami "élettel összeegyeztetlehetetlen" rendellenesség, és olyankor véget kell vetni a terhességnek. Ő a kismamáinak is ezt mondja... Na, ez már tényleg a másik véglet, de a mai orvostudomány hozzáállását szerintem tükrözi. MInek lennének egyébként az állandó ellenőrzések néhány hetente, ha nem azért, ha valami gebasz kiderülne, akkor megszüntetnék a terhességet? Szerintem a törvényalkotóknak el kellene fogadni azt az érvtípust, amit a "tekintély elvének" nevezünk, vagyis hogy nem kell ahhoz mérget inni, hogy elhiggyük a kémikusnak, mi a mérgező. Az igazságszolgáltatás is így működik: elhiszik a szakértőnek, amit az mond. Itt sem várná el senki, hogy orvossá képezze magát, de legalább vegye figyelembe az orvosi álláspontot az, aki törvényt alkot. Pláne alaptörvényt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_456524 (74)
    2011-03-26  10:04

Címlap

top