Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Korlátozná-e az abortuszt?

KoronczayLilla
Létrehozva: 2011. március 25. 16:15

 

Kedves fórumozók! 

A parlamentben újra-és újra fellobban a vita arról, nem kellene-e szigorítani az abortusztörvényt, azaz újabb feltételekhez köztni a terhességmegszakítások engedélyezését. Az eltörléséről szerencsére még nincs szó, de az, hogy újra napirendre tűzték ezt a témát, arra figyelmeztet, hogy még akár erre is sor kerülhet. Nektek mi a véleményetek a dolgról? Maradjon ez a liberális szabályozás vagy érdemes lenne újra átbeszélni, esetleg társadalmi vitát nyitni róla?

 

Köszi a válaszokat! 

Koronczay Lilla

  1. 2011. Április 7. 09:36182.
    Inkább arra kellene törekedniük, hogy megfelelő felvilágosítással éljenek a fiatalok felé leginkább. Aztán az sem lenne elvetendő kérdés, hogy milyen összegbe kerül a fogamzásgátlás, mert biztos vagyok abban, hogy sok esetben - nem kifejezetten fiatalok esetében - a magas árak szabnak határt. Épp tegnap váltottam ki a gyógyszerem, három havi adag 8000,-Ft ... egy munkanélküli miből fizet ki ennyit???? AB-t meg szociális helyzetére tekintettel ingyen megcsinálják.
    előzmény:
    KoronczayLilla (1)
    2011-03-25  16:15
  2. Torolt_felhasznalo_760877
    Torolt_felhasznalo_760877
    2011. Április 7. 09:25181.

    Nem azt mondtam, hogy ne törekedjünk a megelőzésre. És én sem ezt tervezem, természetesen. 

     

    Hanem arra reagáltam, hogy lejjebb valaki írta, hogy ő elvetetné, ha a gyereke terhes lenne.  

    előzmény:
    Elza (180)
    2011-04-07  08:13
  3. 2011. Április 7. 08:13180.
    Persze, hogy én is vállalnám, ha már megvan.De nem úgy terveztem az életemet, hogy még egy gyereket felnevelek.Nyilván nem dobnám ki, ha már megvan, de inkább megelőzném a meglétét, amíg a gyerekem éretlen a szülői szerepre.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_620936 (178)
    2011-04-06  09:47
  4. 2011. Április 6. 09:51179.

    Igen, de ez más kérdés.

     

    Úgy érzem, e téma kapcsán nagyon keverednek a dolgok.

     

    Először is ott az etikai kérdés, hogy mit kezdjünk az ab-val. Azzal alighanem mindenki egyetért, hogy ez rossz, nagyon rossz megoldás, ezért kellő felvilágosítással, egyéb fogamzásgátló módszerek segítésével csökkenteni kell a stámát.

     

    Másodszor ott a kérdés, hogy mi van, ha mégis beüt a krach, de egészségügyi, anyagi, szociális, életkori (túl idős, túl fiatal), élethelyzeti (pl. férj épp meghal, lerokkan stb) helyzetben mégis ez a legjobb rossz döntés. És ezt a döntést (úgy érzem) mindenféle erkölcsi akapon, úgy, hogy nem mi vagyunk az adott élerhelyzetben nincs jogunk mások helyett, kívülről eldönteni. Ezért én nagyon ellenzem az ab tiltását IS.

     

    Harmadik dolog, hogy jó lenne, ha több gyerek születne, de ezt messze nem úgy kell eéősegíteni, hogy nemkívánt kis gyerekekekkel népesítjük be az országot, hanem... de ez messzire vezet.

    előzmény:
    tomimami (177)
    2011-04-06  09:28
  5. Torolt_felhasznalo_760877
    Torolt_felhasznalo_760877
    2011. Április 6. 09:47178.

    Kövezzetek meg, én vállalnám az unokámat. 

     

    Egyébként én arra gondoltam, hogy ha felnőtt gyerekét, párját kényszeríti valaki, az  illegálisan is meg fogja tenni. 

     

    A kamasz terhesség meg se fordult a fejemben, de végülis elgondolkodtató, akár új topikot is lehetne nyitni róla.  

    előzmény:
    Elza (172)
    2011-04-05  22:42
  6. 2011. Április 6. 09:28177.

    amióta létezik a "lehetőség", mindig vita tárgyát képezte. Mindig lesz ellentábor, és lesz aki szociális okokból mellette voksol. Sajnos meg kell állapítani, hogy mindkét félnek van igaza a saját indokait nézve.

     

    Amikor én tinédzser voltam (nem most volt) még komolyabban vették nem csak a szülői felelősséget, de az iskolait is. Lehet hogy groteszk megoldás, de nekünk középiskola 1. osztályában  levetítették a Néma sikoly című dokumentumfilmet. Az óra elején még volt röhögcsélés, főleg a fiúk sorából, de az óra végére azt hiszem mind felnőttünk egy kicsit. (akit érdekel, a youtubon fent van...)

     

    Szerintem nem lehet senki helyett dönteni. Mindenkinek a saját döntése, s RÉSZBEN a saját élete. Aztán hogy a lelkével hogy békél meg az esetleges "tragédia" után, az már más kérdés. Van akinek segítség kell hozzá, de sajnos van aki egyszerűen túllép rajta.

     

    A fiatalokkal inkább azt kellene megértetni, hogy ha már bajban van, akkor kérhet segítséget. Könnyebb lehet megoldást találni, mint esetleg eltitkolni, és egy kertihelységben vagy szekrényben megszülni a babát és akkor magára hagyni.

     

    szerintem...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     

Címlap

top