Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

11 becézés, amitől kiakadunk

N?k Lapja Café
N?k Lapja Café
Létrehozva: 2011. Április 8. 08:17
Az univerzális becenevekkel az a baj, hogy egyrészt nem érezzük, hogy nekünk szólnak, másrészt ha mégis, akkor nem azt „mondják”, amit hallani akarunk. Összeválogattunk 11 becenevet, amit nem szeretünk.

Tovább a cikkre...
  1. 2013. október 27. 18:15124.

    Nem vagyok besavanyodott, csak egyszerűen nem szeretem ezt a becézéses kentteljes hízelgést....

    Aranyoskám, drágám....na ha vki ezzel nyit, tuti hogy valamit ki akar belőlem csikarni, és olyat, amit én nem igazán szeretnék megtenni.

     

    Egyszerűbb mindenkit a nevén szólítani. Nálam max Szandrácska ha vki aranyoskára akarja venni a figurát, de a cica, a szivi, a mucus és a többi felejtős..... A Csirkeláb tetszik - találós (kicsi kéz, vékony gyerek-ujjak - emiatt kaptam de a nőcis becézés nem tecc. Csak az idétlen. Melóhelyen az olívabogyó vagy a lókolbász nevet kaptam - a kedvenc kajáim után....Szóval ha már becézés, akkor ne olyan édibédi legyen, hanem vicces....)

    előzmény:
    Ziyal (123)
    2013-10-27  00:12
  2. 2013. október 27. 00:12123.
    Régi cikk, de most botlottam bele, és hát..., én inkább a cikkírón és néhány hozzászólón akadtam ki, de alaposan! Annyira, hogy ezúttal meg sem bírom állni szó nélkül! =P
    Kíváncsi lettem volna, legalább egyetlen egy becézési formára, amit a cikkíró szívesen hall a párja szájából, hátha azon mi akadtunk volna ki, mint a kakukkos! =P Szörnyen besavanyodott lélek lehet... =S
    Ahogy azok is, akik ezeket a becézéseket kritizálják, mert talán még az életükben nem kaptak egyetlen egy szívből jövő, szeretetteli és szerelemből elhangzott becézést sem a párjuk szájából, és ez őszintén sajnálatos és szomorú! =(
    Ellenkező esetben tudnák, hogy nem az a lényeg, hogy miféle becézést tartogatnak számunkra a férfiak (vagy a nők a férfiaknak), hanem az, hogy azt hogyan tudják nekünk mondani!
    A párom többféleképpen is szokott becézni engem, ezek közül is, de soha nem éreztem még azt, ami itt mellékesen le van írva a jelzőkhöz, mert nem úgy mondja, mintha a szomszéd Józsi bácsinak címezné, hanem úgy, hogy tényleg elhiggyem, szeret, úgy, hogy abban minden benne van, amit irántam érez!
    Egyetlen egy variációval tudok egyetérteni, valóban senki nem szereti, ha rovarokhoz, vagy testmérethez hasonlítgatják őket! De el tudom képzelni, hogy még azt is meg lehet bizonyos szituációkban kedvesen, szeretetteljesen ejteni!
    Ahogy a ,,mucus"-t is el tudom képzelni, pl. egy vidor, bolondozós, jókedvűen csipkelődős társalgás közepette! =)
    Mindegyiknek meg lehet az ideje, a hangulata, a szituációja!
    És inkább elhallgatom életem végéig bármelyiket a párom szájából, minthogy soha ne halljak egyet sem ezek közül!
  3. 2013. szeptember 28. 17:28122.

    Nem tudom, nem vagyok már mai darab, de engem nem zavar ha tegeznek. Nem azért mert attól fiatalabbnak tűnök, hanem mert tegeződve is meglehet adni a tiszteletet.

     

    Az " aranyoskám" szerintem az idősek szokása, ezért nem zavar.

    Amikor én huszonéves voltam, volt egy 85 éves kolléganőnk, aki megengedte, hogy tegezzem. A többieknek tűnt fel, hogy amióta tegezem, sokkal udvariasabban, kedvesebben viselkedek vele, mint előtte.

    Erre azt válaszoltam, hogy mivel megengedte, így nem élhetek vissza vele. Magázva is lehet tiszteletlennek, bunkónak lenni. 

    előzmény:
    gerbera24 (113)
    2011-05-21  10:48
  4. 2013. szeptember 28. 16:47121.

    Én is így voltam, 16 éven keresztül, amíg házasságban éltem. Engem nem kell becézni!

     

    Aztán rájöttem milyen szerelmesnek lenni. Na onnan aztán volt mókuscicanyuszibogár - minden. És nem tudtam betelni vele 

    előzmény:
    Pilizota (120)
    2013-09-28  16:35
  5. 2013. szeptember 28. 16:35120.
    Hát nálam meg abszolút nincsen becézés. Nagyon nem szeretem. Szandra és kész...Esetleg Szandrácska...
    De kicsim meg drágám meg Cicóka meg szivike az nincsen. A szivikére pl csak pofon van - válaszul.
  6. 2013. szeptember 28. 16:17119.
    Sajnos nem tudok egyetérteni a cikk írójával. Általában ezek legtöbbjét a partnerünktől halljuk. Nos én szeretem, ha a barátom nekem azt mondja: Cica. És nem azért mondja, mert bamba vagyok. (egyébként is, egy macska minden, csak nem bamba) Azért becéz így engem, mert sokszor úgy bújok hozzá, mint egy aranyos kis cica, csak épp nem dorombolok. Szeretem, ha simogat, mint egy cica. Szeretek lustizni, mint egy macska. Ezen kívül szokott édesemnek is nevezni, amit szerintem aranyos. Mert azért nevez így, mert szerinte édes vagyok. Néha még összevissza puszilgat is, hogy kifejezze: édes vagyok. Ez aranyos dolog, szerintem. A hercegnő és angyalkám nem jellemző, de még annak is örülnék. Kine szeretné, ha a párja hercegnőnek tekintené, vagy egy angyalnak? Persze nem vagyunk szentek, de néha jól esik a nőnek egy kis kedveskedés.. a beceneveknek ez az egyik pozitívuma. A mucus, nyuszómuszó, baba, stb.. ezek már kevésbé kedvesek, de ezek mögött is lehet valami háttér, amiétől kedvessé válhatnak egy adott személy számára. Szóval...please.. az ilyenektől falra mászok. Persze, ha idegenektől hall ilyet az ember, alap, hogy kirázza a hideg, de nem ártott volna ezt a cikk írójának feltünteni, hogy kiktől is nem bírjuk elviselni ezeket a szavakat.. köszönöm a figyelmet.
  7. 2013. március 23. 12:13118.
    Telitalálat!Pusszantom az urad.
    előzmény:
    Pitypang84 (117)
    2013-03-23  12:02
  8. 2013. március 23. 12:02117.
    He-he-he... :-) Elmeséltem az "uramnak", hogy egyeseknek mi a véleményük a "Cica" becenévről... Azt üzeni, hogy a cikk írójának 70-es az IQ-ja, és a macska nem bamba, hanem egy nagyon intelligens állat. (A cikkírót mindenesetre biztos, hogy lepipálja... :-D) És hogy van ennél sokkal rosszabb is. A minap látott a boltban, egy párocskát, pasi kigyúrt agyú "ruhásszekrény", nő szőkére festett "felmosónyél". És azon akadt ki az egész bolt, hogy a pasi folyamatosan ilyeneket kérdezgetett a nőtől (kb. 100 decibeles hangerővel, hogy mindenki hallja :-D):
    "PUNCIKÁM, megvettük már a cukrot, vagy az csak ezután fog következni?" XD

    (Most őszintén, EZ talán szebb becenév?!)
  9. 2013. március 22. 22:34116.
    Azt nem mondom, hogy nincs ebben a cikkben némi igazság, de:
    Ahogy cica_barát is mondja, a macska nem bamba állat! És a "Cica" igenis lehet egy nagyon személyes hangvételű becézés... Mint például minálunk. Én azért lettem Cica, mert először is szeretem a macskákat, másodszor is az arcom kerek, a szemem nagy, és szívesen bújok ahhoz, akit szeretek. Amúgy a DVD-zéssel és a misszionárius pózzal nincs semmi bajom, a párom IQ-ja pedig 112. Megnéztük. :-)
    "Kicsim" is voltam már, de vegyük bele, hogy tíz évvel vagyok fiatalabb a páromnál, és tíz centivel alacsonyabb... Így azért evidens a dolog, nem?!
    "Szépség", az csak ritkán vagyok, szerencsére... De a cikkíró véleményével ellentétben nem akkor szólít így "életem párja", amikor "megdugna"... Az a helyzet, hogy én nem tartom magam valami szépnek, ő viszont, amikor megmutatja a képeimet a munkatársainak, mindig azt hallja tőlük - állítólag - hogy milyen szerencsés ember, hogy ilyen szép lányt fogott ki... (Hja, mert homályos a kép! :-D) Ilyenkor mindig mosolyog, és azt mondja: "Na látod, te Szépség!" Amivel én sosem értek egyet, de az ilyen kedvességet szerintem azért mégis muszáj értékelni... :-)
    A többi viszont tényleg elég nyálas, főleg a "Bébi". Arról nem is beszélve, hogy ez az utóbbi sablonos is, elkoptatták abban a sok szirupos szerelmes dalban. ("Ooooh, Baaaabyyyy!!!!" :-D)
  10. 2011. május 21. 11:42115.

    A becenevekkel nincs baj, ha "családon" belüli emberek között használod. Az egyik haverom anyukája pld. mindenkit Csibikének szólít, és nagyon furcsa lenne, ha egyszer azt mundaná, hogy Sanyi, vagy Béla.

    A párommal nem sablonos becézgetések híve vagyunk, általában megvan a stabil fix becenév, de néha spontán is becézzük egymást. A legújabb: Kispitty, Nagypitty.... Imádom, mert ez a szeretet egy aprócska jele.....

    De hivatalos helyen ne "Kicsimezzenek" le, vagy Cső-Pacsi-Hello....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2011-04-08  08:17
  11. 2011. május 21. 11:10114.
    Sok nyelvben nem is létezik magázás-tegezés. Ráadásul magázva is megbánthatok-megsérthetek bárkit úgy, hogy kiszalad a világból, és tegezve is lehetek kedves, nem ezen múlik. Mi múltkor kiakadtunk kicsit vidéken, mikor két, 12-13 körüli kislány csókolommal köszönt nekünk, mert úgy gondoljuk, ennyire nem vagyunk vének. Persze, oké, arrafelé ez szokás, csak rossz vele szembesülni, jobban örülök én is annak, ha letegeznek.
    előzmény:
    gerbera24 (113)
    2011-05-21  10:48
  12. 2011. május 21. 10:48113.

    Párkapcsolatban, ha kölcsönös a becézés és  ha a becézett nem tiltakozik ellene, megengedhető.

    De!!

     

    Hogy jön ahhoz bárki, hogy mondjuk egy boltban learanyoskámozzon?

     

    Ebben a nőket lekezelő gyakorlatban a médiumok is hibásak. Mert senkinek nem jut eszébe, hogy 1 riportban a férfi riportalanyt lejóskázzon. De minden további nélkül a keresztnevén szólít 1 női riportalanyt anélkül, hogy erre az érintettől engedélyt kért volna.

     

    Ugyancsak irritáló,hogy az embert  vadidegenek letegezik.Tudom, hogy a

    technika jelenlegi állása mellett pl. az interneten ez a gyakorlat. De akkor is sértő a számomra.

    A mindennapokban ott vannak a köszönések. Úton, útfélen letegezik az emberek egymást, Szia,lökik oda az emberek egymásnak boltban  villamoson, piacon.

    Pedig nincs szebb köszönés, mint azt mondani valakinek:

    Jó napot kívánok.

     

     

    Várom a véleményeteket.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2011-04-08  08:17
  13. Torolt_felhasznalo_850563
    Torolt_felhasznalo_850563
    2011. május 21. 10:40112.
    cuncimokus,mi volt a bajod ezzel a megnevezéssel? 
    előzmény:
    soni (109)
    2011-05-21  10:26
  14. 2011. május 21. 10:29111.
    Értem, miért csak egy hétig tartott. 
    előzmény:
    soni (109)
    2011-05-21  10:26
  15. 2011. május 21. 10:28110.
    Nyuszómuszót használjuk kölcsönösen. Persze csak az "Erről beszélek, Nyuszómuszó" összefüggésben. Egyébként meg oda-vissza Bébike. Igaz, hogy mi mindketten úgy is viselkedünk, mint a gyerekek, és eszünkben sincs felnőni. SZóval nekünk teljesen megfelel. Ha már a keresztnevünkön szólítjuk egymást, ott már nagy baj van. Az felér egy hadüzenettel.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2011-04-08  08:17
  16. 2011. május 21. 10:26109.
    egy éhtig jártam valakival......azt mondta, hogy maszategér vagyok..
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_507422
    Torolt_felhasznalo_507422
    2011. május 21. 10:21108.
    Engem úgy hív, hogy Anya. Meg úgy, hogy nyüssz. Mert ha álmos vagyok, nyüszítek : ) Egyébként nem mindegy, hogy kitől jön a becézés, és milyen hangnemben. Ha néha azt mondja, hogy Baba, jólesik. Ha ezt mondaná valami csöves paraszt miközben postára megyek, gyomorszájon vágna az undor. Ennyi a különbeség.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_507422
    Torolt_felhasznalo_507422
    2011. május 21. 10:18107.
    Szépség
    Na ne. Az, hogy „szépség”, pontosan annyit jelent, hogy „megdugnálak”. Ez nem becézés, ez felhívás. Egy férfi, aki odavan egy nőért, soha, de soha nem fogja „szépségnek” hívni.

    Pontosan erről magyaráztam a magyar eladós boltban! Hogy a gyomrom forog, amikor a műfogas, ötvenes apámkorabeli, vagy akár a taknyos suhanc szépnek nevez. Pontosan ezt érzem ki belőle, közönséges szexuális utalást. Tartsa meg magának, hogy mit gondol a külsőmről, belőlem visszatetszést vált ki. Van egy ember, aki mindennap ötvenszer elmondja, mennyire szép vagyok, a férjem. A többi, mehet a bánatba...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_850563
    Torolt_felhasznalo_850563
    2011. május 21. 09:54106.

    tanultam valamit a cikkből:

    mostantól a mucust is fogom mondani ,mint a többit. Ha nekem úgy tetszik

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  20. 2011. Április 29. 14:47127.
    Engem a párom hív cicának, babának és kedvesemnek is, és semmi bajom vele sőt nekem még tetszik is. Kecskemét pedig nem paraszt hely, kikérem magamnak :P
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  21. 2011. Április 12. 11:23104.
    Pasi lennék, akkor a cuki-tól mennék falnak. Szerintem az azt jelenti, hoyg nem vagy férfi, hanem egy kis cuki valami. Gáz...és ezt több férfi ismerősöm is megerősíti
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  22. 2011. Április 12. 03:06103.
    Nekem nem,en eloszor csak neztem, aztan csodalkoztam,de ma mar azt sem. Sot. Mondjuk en pasit sosem szoktam le"honey"-zni, sem magyarul,sem angolul,de egyebkent engem abszolute nem zavarnak ezek a szavak, sot, minel tovabb elek itt, annal jobban megszokom, megkedvelem oket. Nem vagyunk egyformak, es ez a jo. Te nem kedveled ezeket a szavakat, te tudod, miert, en kedvelem oket, egyaltalan nem zavarnak, belefernek.
    előzmény:
    Liimo (93)
    2011-04-09  12:21
  23. 2011. Április 10. 17:52102.
    És akinek csak tatai nagynénje van, az mi lesz, rózsabogárka, vagy mi a fene? 
    előzmény:
    Littlecathouse (99)
    2011-04-10  10:36

Címlap

top