Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mikor menjen iskolába?

KoronczayLilla
Létrehozva: 2011. május 5. 12:53

Kedves fórumozók!

 Ti visszatartottátok-e a gyermeketeket még egy évre az óvodában, vagy  inkább hatévesen beírattátok az első osztályba?  Biztos hallottátok, hogy  idén az a felsőbb rendelet, hogy minél több "iskolaérett" gyerek kerüljön ki az oviból... 

 

Köszönöm a hozzászólásokat!

Koronczay Lilla 

  1. 2011. május 17. 14:11609.

    Én egy hozzászólásra reagáltam, annak a tartalmára, nem pedig egy szóba kötöttem bele.(nevezetesen, hogy mit mond egy szülő a másiknak.)

    A lényeg pedig több oldalról  is meg lett közelítve ebben a topikban is, el nem sikkadt, egész egyszerűen van aki így és van aki úgy gondolja.

     

    előzmény:
    Milu (608)
    2011-05-17  13:54
  2. 2011. május 17. 13:54608.
    Tök mindegy, mert addig nem lesz a vita építő jellegű, amíg szavakon kötekedés van, közben meg a lényeg elsikkad:-(
    előzmény:
    bamope (607)
    2011-05-17  13:40
  3. 2011. május 17. 13:40607.
    Én pedig nem a te hozzászólásodra reagáltam, ha megnézed.
    előzmény:
    Milu (606)
    2011-05-17  13:02
  4. 2011. május 17. 13:02606.
    De a nyomást nem ez jelenti, hanem az, amit írtam.
    előzmény:
    bamope (605)
    2011-05-17  13:00
  5. 2011. május 17. 13:00605.
    Olvasd már el az 599.hozzászólást légyszíves, mielőtt  ilyen nagyon csodálkozol.Ott volt szó arról, hogy mit mond az egyik szülő a másiknak.
    előzmény:
    Milu (603)
    2011-05-16  23:14
  6. 2011. május 17. 00:23604.

    Szerintem sok múlik azon, hogy adott országban az iskolarendszer mit vár el a gyerektől, hogyan oktatnak az első években, stb. Talán nem érdemes összemosni az amerikai, a japán, vagy a kínai, vagy a német rendszereket, mert vszeg teljesen más a felépítésük... 

     

    Pl. Amerikában pre-school-ba küldik már a két éves gyerekeket, ami kb. mint a mi bölcsink lehet, és felmerül a kérdés a szülőkben, hogy szabad-e várni ezzel mondjuk 4 éves korig, vagy végzetes hiba történik akkor, ha igen... Attól is függ... milyen otthon, van-e bárki aki tud foglalkozni a gyerekkel, van-e gyerek társasága, stb. (Bár nálunk is hallani sokszor, azért kell a gyereknek a bölcsi, hogy majd ne legyen gondja az óvodában....jajj)

    De aztán az un. kindergardenből (ez igazából iskolaelőkészítő talán)  sem megy mindenki automatikusan 5 évesen iskolába (ott akkor kezdődik a suli!), hanem maradhat 6 éves koráig, vagy azon túl, ha megfelelő jóváhagyott alternatív képzésben részesül. (http://www.theage.com.au/articles/2002/05/29/10225697865 96.html)

     

    És az iskolaérettség és későbbi sikeresség kritériumai amerikában is elsősorban a kutatók szerint (én nem vonom kétségbe azok véleményét akiknek a pszichológia és az oktatás-kutatás a szakterületük akár itthon, akár külföldön...) a szociális érettség (viselkedés kontroll, magabiztosság, stb.), amihez társulnak praktikus képességek (akár egy üvegből vizet önteni, vagy elpakolni a cuccaikat).

     

    És pl. amerikában nő azok aránya, akiket otthonoktatnak, mert úgy ahogy van sok-sok dolog miatt nem elégedettek az oktatási rendszerrel: http://tinkmara.freeblog.hu/archives/2010/09/17/Homeschoo ling/

     

     

    És még...mielőbb tanítani a gyereket. Hogy tanul a gyerek? A gyerek nem az iskolában kezd el tanulni. Születésétől kezdve megvan benne a tanulás képessége, játszva tanul a legtöbbet. Folyamatosan tanul addig is míg suliba kerül. Szabad játékban, azokat a dolgokat, amik foglalkoztatják. Aztán jön az iskola, ahol többféle módszerrel tanulhat. A klasszikus, hogy elkezdjük "beletölteni" a tudást. Lehet másképp is: inspirálva, projektmódszerrel, stb. - ő kutat, játékosan (Montessori, Rogers, Gyermekek Háza). Az oktatás ereményességében megdöbbentő különbségek lehetnek a végén, amikor a megmaradó tudás mennyiségét vizsgálják. A sokból alig, a kevesebből több maradhat meg. És amikor felnőttkori "sikerességet" mérjük: előfordul, hogy nem az iskolában kiválóan teljesítők lesznek a legsikeresebbek az életben! http://index.hu/tudomany/ktsk080218/

     

    Ki, mit szeretne a gyerekének...


     


    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_544962 (599)
    2011-05-16  13:59
  7. 2011. május 16. 23:14603.
    Ilyet ki írt? Nem írt senki semmi olyat, hogy azért vinné később iskolába, mert egy másik szülő azt mondta  Olyat viszont annál többen írtunk, hogy nem szeretnénk 7-8 évesekkel egy osztályba íratni a 6 évesünket. Engem nem izgatna az sem, ha más 10 évesen viszi csak, de ne az én gyerekem osztálytársai legyenek ezek.
    előzmény:
    bamope (601)
    2011-05-16  16:04
  8. 2011. május 16. 20:42602.

    Épp ez az,hogy senki nem gyakorol nyomást senkire!Van amelyik gyerek érett 6,5 évesen a sulira van,amelyik 7 évesen sem,épp azért jó,hogy van lehetőség választani.

    Inkább azt látom,hogy ti kényszerítenétek minden 6 évest suliba,mintha bármiről is lemaradna,ha 1 évvel később kezd.

    És mi számít neked annyira későnek? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_544962 (599)
    2011-05-16  13:59

Címlap

top