Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba
 
Kedves Fórumozók!

Felhívjuk figyelmeteket, hogy a politikai topikokat csak a jogszabályokban kötelezően előírt mértékben moderáljuk, ezért itt fokozott a személyeskedés, vita, anyázás veszélye. Aki ezekbe a topikokba ír, illetve ezeket olvassa, készüljön fel lelkileg, és húzzon vastag bőrt a várható virtuális pofonok ellen, mert a moderátorok itt NEM törlik a bántó hangvételű hozzászólásokat, ha azok nem sértenek személyiségi jogokat, vagy egyéb jogi előírásokat.

A moderálással kapcsolatos további részletek a Felhasználási Feltételekben (http://www.nlcafe.hu/felhasznalasi) olvashatók.

Üdv: a moderátorok
Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba

Hová álljanak a belgák?

Torolt_felhasznalo_437432
Torolt_felhasznalo_437432
Létrehozva: 2011. július 11. 22:26

 

Ez a topik nem kíván pártpreferenciákról szólni, mint ahogy az alapítók sem képviselnek pártokat. Viszont szívesen elbeszélgetnénk azokkal, akik amellett, hogy  nem elkötelezettjei egyik politikai irányzatnak sem, értelmes és kulturált véleményt tudnak megfogalmazni úgy politikai, mint gazdasági kérdésekről. Úgy látjuk, van igény ilyen topikra is a politikai gumiszobában. Reméljük, sikerül ilyet létrehozni, noha évekkel ezelőtt több hasonló kezdeményezés bizonyult sikertelennek. Hátha most….

 

  1. Torolt_felhasznalo_437432
    Torolt_felhasznalo_437432
    2011. július 16. 16:5451.

    "Szóval: egy ilyen fórumban, ahol ismeretlenek írnak egymásnak, NINCS TI meg MI, ezt végre felejtsük el! Nem tudhatjuk, hogy a másik milyen eszméket vall magáénak. Kritikája nem feltétlenül érint mindent, ami kormánypárti vagy mindent, ami ellenzéki."

     

    Valóban kínos ez a mindenáron való ellenség keresés/találás. Egy darabig csak viccesnek tartom, egy határon túl már szánni való.

    A kormánypárt sajátja ugyanez, "aki nincs velünk, az ellenünk van". A felesleges ellenségeskedés egyrészt rengeteg - máshova is fordítható - energiát emészt fel, másrészt így csak és kizárólag az - olykor hamis - dicséret jut el a fülükig, az egészséges, építő erejű kritika már nem. Pedig arra mindenkinek szüksége van, egy idő után anélkül nem fejlődik semmi és senki, viszont az önteltség,az önhittség - ami óhatatlanul megnő ilyenkor - igen kártékony tud lenni.

    Erről beszélt Pokorni is a legutóbbi Fidesz kongresszuson, persze csak árnyaltan, de szerintem mindenképpen figyelemre méltó módon. Jelezte, hogy a Fideszre egyetlen komoly veszély leselkedik, és az pedig saját maga. "Ha azt hisszük, hogy mindenkinél sokkal okosabbak vagyunk, és mindet sokkal jobban tudunk." Meglepő mondatok egy olyan pártban, ahol nem szokás az effajta önkritika, nyilvánosan semmiképpen sem. Kiváncsi vagyok a folytatásra, bár lehet, hogy sohasem derül ki, hogy ez egyfajta leosztott szerep volt-e, vagy Pokorni tényleg így gondolja.

    előzmény:
    Catilina (45)
    2011-07-16  12:17
  2. 2011. július 16. 13:5550.

    Nemrégiben Reszka írta le azt is, hogy a fórumozással ellehetetlenítjük (én biztosan) a kormány munkáját. 

     

    Ebből és abból a hsz-ból, amire te válaszolsz, egyértelmű, hogy Orbán Viktor naphosszat lesi ezt a fórumot. De legalábbis a beszédírója biztosan. 

     

    És - igen, igazad van - a mi mondataink nem is illenek az ő szájába, szerintem azért, mert valóban túl összetettek, továbbá túl hosszúak, kevés bennük a forradalmi gondolat, keveset emlegetjük a mindenkori ellenséget, ráadásul még nem is vagyunk (mindig) hurráoptimisták a kormány működésével kapcsolatban.

     

    De ki tudja, talán érdemes elsajátítani az ő stílusát, hátha tényleg ő is átveszi egy az egyben a hozzászólásainkat.      

    előzmény:
    Catilina (44)
    2011-07-16  12:04
  3. 2011. július 16. 13:5049.

    Nem írok az indexre. Ha írnék, lenne annyi eszem, hogy ne egy az egyben ismételgessem a hozzászólásomat, tiszta lebukás lenne. 

     

    A következtetéseid pedig, megbocsáss   

    előzmény:
    Reszka (47)
    2011-07-16  12:34
  4. 2011. július 16. 13:3048.
    (immunis)
    idézet:
    Reszka (46)
    2011-07-16 12:21:17

    Immúnis

     

    Magyar helyesírási szótár, Akadémiai Kiadó, 1999. Utánnnyomás: 2000, 239. oldal, első oszlop. Ha azóta változott volna, bocs.

    előzmény:
    Reszka (46)
    2011-07-16  12:21
  5. 2011. július 16. 12:3447.

    Én is találkoztam az indexen a hozzászólásoddal, egy az egyben, de nem hinném, hogybárkitéged idézne.

     

    1. vagy bértollnok vagy

     

    2. vagy ugyanazon népbutító forrásból szerzitek szóra ugyanazon "saját gondolataitokat"

    előzmény:
    pannacotta (28)
    2011-07-14  18:38
  6. 2011. július 16. 12:2146.
    (immunis)
    előzmény:
    Catilina (45)
    2011-07-16  12:17
  7. 2011. július 16. 12:1745.

    Francba! Már én is kezdem ezt a „TI” meg „MI” felosztást. Meghasonlottam, eddig azt hittem, én nem vagyok ennyire eccerű, de sajnos úgy néz ki, erre a butaságvírusra én sem vagyok immúnis, majd megpróbálok védekezni. Addig is bocs, utálok általánosítani és embereket ismeretlenül csoportokba szedni. Szóval: egy ilyen fórumban, ahol ismeretlenek írnak egymásnak, NINCS TI meg MI, ezt végre felejtsük el! Nem tudhatjuk, hogy a másik milyen eszméket vall magáénak. Kritikája nem feltétlenül érint mindent, ami kormánypárti vagy mindent, ami ellenzéki.

     

    Ráadásul sokan hajlamosak a magyarság árulójának kikiáltani mindenkit, aki mint személyt nem kedveli a jelenlegi miniszterelnököt. Pedig lehet, hogy tényleg csak erről van szó, és még a kormány intézkedéseit is szükségesnek/jónak tartja, csak a kommunikációját nem veszi be a gyomra. Én ilyet is ismerek. Itt ő is megkapná, hogy áruló.

    előzmény:
    Reszka (39)
    2011-07-15  20:18
  8. 2011. július 16. 12:0444.
    Na, majd mikor Orbán Viktor szájából hallom vissza, amit itt motyogtok....az lesz majd klassz!
    idézet:
    Reszka (39)
    2011-07-15 20:18:50

    Milyen szövegkörnyezetben foglalkozna Viktor a mi mondandónkkal? Nem igazán értelek, bár most egyet értünk, én is örülnék, ha beszédébe foglalná mondjuk az én szavaimat, nem tehetek róla, na, szeretem, ha idéznek – ej, hiúság, pfuj!. Sajnos azonban nem kerülhet sor rá. Ilyen összetett gondolatokat, amilyeneket itt „MI” leírunk, nem igazán szokott a beszédébe illeszteni.

     

    Azért kifejthetnéd, hogy mire gondoltál.

    előzmény:
    Reszka (39)
    2011-07-15  20:18
  9. 2011. július 16. 10:3643.

    Magyar virtus! Igazad vagyon Reszka! Mondd is meg nekik, meg a belgaknak is. Hát nehogy már azt higyjék, ők vannak, meg jobban tudják! 

    Belgium, muhaha, nincs is olyan! Mer belgák nincsenek.

    USA, bruhaha, olyan sincs! Mer amerikaiak sincsenek. 

    De vagyunk mi, magyarok, egyenesen Sumériából, és ez jó. (Bár nem tudom, mire.)

    Én meg belgának érzem magam, de nagyon. És mivel mi belgák nem vagyunk, ez fusztrál engem. 

     

    Talán egy új demokratikus párt? Ha tudtok ilyet, szóljatok.  

      

    előzmény:
    Reszka (33)
    2011-07-15  15:36
  10. 2011. július 16. 06:3642.

    Párttitkár lemenőjéből pedig csak az Orbán Viktort ismerem, igaz, őt sem személyesen, csak ahogy mindenki, médiából, egyebekből.

     

    Őrá gondolsz, mint "hiteltelen" személyre?   

    előzmény:
    Reszka (38)
    2011-07-15  20:17
  11. 2011. július 16. 06:1041.
    Ezek szerint magától a Demszkytől szerzed az infókat? Mesélj. 
    előzmény:
    Reszka (38)
    2011-07-15  20:17
  12. 2011. július 16. 06:0940.

    Egyre jobb. Majd elárulod, ki  a Demszky ágyasa vagy barátja? Egyébként nőnemű az illető?

     

    Valóban nem ismerjük egymást, de ezen én nem kesergek annyira nagyon.   

    előzmény:
    Reszka (38)
    2011-07-15  20:17
  13. 2011. július 15. 20:1839.
    Na, majd mikor Orbán Viktor szájából hallom vissza, amit itt motyogtok....az lesz majd klassz!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_437432 (32)
    2011-07-14  22:23
  14. 2011. július 15. 20:1738.

    Jó, rendben, igazad van, nem polgármester, hanem párttitkár és nem édesanyja, hanem lemenője, és nem Demszky barátja, hanem ágyasa, ha neked így jobban tetszik. 

     

    Kaptál tőlem körprivit? Erősen kételleném. Nem kapok és nem adok.

     

    Információt elsőkézből szerzek - nézd meg az iwiwen az ismerőseim közt.  

    Ja, bocs, nem tudod megnézni, nem ismerjük egymást. 

    előzmény:
    pannacotta (29)
    2011-07-14  18:42
  15. 2011. július 15. 19:5937.

    Franciául, de flamandnak hívja magát. Vagy vallonnak. Tudod, ez olyan, hogy bár európaiak vagyunk,  mégis magyarok és elsősorban magyarok vagyunk. 

     

    Hogy ezt értenétek meg végre!

     

    Bár közülünk sokan beszélnek angolul, németül, franciául, spanyolul, arabul, sőt, oroszul is, Európában élünk és magyarok vagyunk. Tehát, hova is kellene nektek állnotok? 

     

     

    előzmény:
    in_dependent (35)
    2011-07-15  16:22
  16. 2011. július 15. 19:5536.

    A némerek milyen nyelvet bírnak? Némbernyelvet?

     

    Meg az 1 % egyéb. Az milyen nyelven beszél? Belga nyelven, nagyonokoskám?  

    előzmény:
    Catilina (34)
    2011-07-15  15:57
  17. 2011. július 15. 16:2235.
    Jaja! Meg igen sokak közülük franciául beszél. Jólinformált ezt nem tudja.
    előzmény:
    Catilina (34)
    2011-07-15  15:57
  18. 2011. július 15. 15:5734.

    „…belgák nincsenek: flamandok, vallonok és németek lakják Belgiumot, a nyelvük flamand és vallon…”

     

    A némereknek is?

     

    Vannak belgák. A belgiumban élő flamandok, vallonok és németek a belgák. Jólinformáltkám.

    előzmény:
    Reszka (33)
    2011-07-15  15:36
  19. 2011. július 15. 15:3633.
    (Csak annyit, nagyokos, hogy belgák nincsenek: flamandok, vallonok és németek lakják Belgiumot, a nyelvük flamand és vallon, jólinformáltkám)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_437432 (32)
    2011-07-14  22:23
  20. Torolt_felhasznalo_437432
    Torolt_felhasznalo_437432
    2011. július 14. 22:2332.

    Igen, nekem is az volt a legmeglepőbb, hogy ezzel az LMP jött. 

     

    Off: Nem láttam, eddig...Úgy látszik, más is látott valamit a témafelvetésben. Nem mondod, hogy hozzászólásokat is lenyúlnak??Legyél rá büszke:)

    előzmény:
    pannacotta (28)
    2011-07-14  18:38
  21. 2011. július 14. 19:3031.

    Itt is vagyok, percek alatt rá lehet lelni ezekre az adatokra.

     

    A chf, az euro és a dollár árfolyamváltozásai 2010. január 1-től napjainkig:

    ----------------------------------->>>>  

     

    De Reszka biztosan meg tudja nekünk magyarázni, miért is van az, hogy Lengyelországban ugyanazon idő alatt akkora, sőt, kétszeres mértékben csökkent a chf-alapú hitelek kamatozása, mint amennyit Magyarországon nőttek ezek a kamatok.  

     

    Kíváncsian várom.  

    előzmény:
    pannacotta (30)
    2011-07-14  18:50
  22. 2011. július 14. 18:5030.

    Én majd hozok erre adatokat - mert én kedvelem őket nagyon és a tényszerűséget is általában, az üres szódiarét meghagyom másoknak -, mert jól emlékszem, hogy minősítették fel országunkat a hitelminősítők, amikor a Bajnai-kormány volt (sajnálatosan rövid) hatalmon, hogyan stabilizálódtak az árfolyamok és hogyan alakult mindez azóta, 2010 májusa óta.

    De azért mások is emlékeznek a Kósa-féle kirohanásra közvetlenül a választás után, amin jónéhányan biztosan megszedték magukat közülük.

     

    Azóta egyik leminősítés a másikat követte - pont, mint a gyurcsányi időkben -, persze, volt nagy handabanda, miszerint ugyan már, kik is azok a hitelminősítők egy Fidesz-kormányhoz képest (?!), igaz, hogy rájuk hallgatnak a külföldi befektetők, de sebaj.

     

    Viszont amikor az egyik - de nem mindegyik - hitelminősítő közzétette, hogy az országgal kapcsolatos jövőbeli várakozást nem rontja tovább és  a bóvliba helyezést a maga részéről nem fogja javasolni - ám ez nem volt felminősítés és csupán a három nagy közül az egyik tette ezt -, máris ezer helyre beidézték a hamis hírt itt, a fórumon, miszerint "felminősített" bennünket valamelyik (talán a Moody's). 

     

    És bár persze, nem minősített fel bennünket ez sem, ekkor máris számított ennek a hitelminősítőnek a véleménye, hm. 

     

    Nem is véletlen, hogy leminősültünk, nyilván azért, mert Reszkának teljesen igaza van és sokkal magasabb lenne a frank árfolyama, mint most.   

    előzmény:
    Catilina (25)
    2011-07-14  18:13
  23. 2011. július 14. 18:4229.

    Nem mondod, hogy szoci polgármester édesanyja vagy a Demszky barátja is fórumozik itt? Mikről nem értesül az ember ennyi év után.

     

    Erős a gyanúm, hogy inkább megint a korlátlan fantáziátok működik a szokásos fantazmagóriákkal, körprivikkel meg a teljesen zárt topikotok útján (ahogy ezt az egyikőtök már be is írta a fórumra), a továbbiakra is kellemes fantáziálást, legalább a doktor bácsiknak is lesz dolga a jövőben is.  

    előzmény:
    Reszka (23)
    2011-07-14  16:50
  24. 2011. július 14. 18:3828.

    Elolvasva a cikket, nekem az derül ki belőle, hogy  ez mégcsak nem is technikai szövetség lenne. 

    Valójában semmilyen szövetség, csak és kizárólag azokra az 'alkotmánykorrekciós" tényezőkre jelentne egyezséget a jövőre nézve (a 2014-es választások utánra), amelyeket te is felsoroltál: az adócsökkentés,  a KT vétójoga, a médiatörvény, a választási törvény helyenkénti aránytalansága, stb.

    Ezek kivezetésében (!) ez a három párt előre megegyezne, ebben és CSAK ebben, és ha lemegy a választás és ha ez a három párt együtt több, mint kétharmadot ér el a választáson, akkor és csak akkor eszerint lemódosítanák az alkotmányt.  

     

    Karácsony Gergely azzal indítja az interjút,  hogy hiába győzi le bárki (vagy akár együtt) a Fideszt, ha a teremtménye megváltoztathatatlanul tovább él, és csak kétharmaddal lehet visszaállítani, vagy bárhogy máshogy módosítani. 

     

    Végül is, van benne ráció, elméletileg, hiszen Esztergomban is volt ilyen, és most ott működik is egy informális szövetség (bár itt nem erről van szó, vagy még csak erről sem, pontosabban).

     

    Más kérdés ennek a gyakorlati oldala a választáson. Merthogy csak akkor kaphatna ez a három párt 2/3-ot (pláne az új választási törvények után, ne felejtsük el),  ha segítik egymást a választáson. 

    Ezt nem igazán tudom elképzelni, pl. egy MSZP-s visszalépne egy Jobbikos javára, ha úgy adódik?

     

    És ezt pont az LMP vezeti elő, aki nem volt hajlandó semmiféle választási segítségre, amikor az MSZP kérte? 

    Amúgy nem is kellett segítenie - félreértés ne essék -, mert egyik párt sem arról szól, hogy a másikat segítse, csak épp az ő szájukból most furán hangzik.

     

    (off: láttad, hogy plagizálnak tőlünk az Indexen?  Két nappal később indították, változatlan címmel, hm. Egyébként épp az Indexen találkoztam már nem egyszer a saját hozzászólásommal, egy az egyben)

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_437432 (20)
    2011-07-13  22:38
  25. 2011. július 14. 18:2327.
    Igius, a felsorolásodra - "csupa pozitívum" - inkább majd ebben a topikban válaszolgatnék, egyenként kivesézve a pontokat, de ha lehet, később. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_722778 (18)
    2011-07-13  16:54

Címlap

top