Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szoptatás nyilvánosan

Torolt_felhasznalo_586479
Torolt_felhasznalo_586479
Létrehozva: 2011. augusztus 24. 11:46

Én nem emlékszem, hogy az én időmben nyilvánosan szoptattak volna a nők, bár sokkal elfogadottabb volt mint ma. Őszintén szólva viszolygást vált ki belőlem, amikor valaki nyilvánosan szoptat. Láttam egy asszonyt, aki a villamoson kivette a mellét, és szoptatni akart, de a gyerek nem evett. Ezért nyomta, spriccelte a tejet a gyerek szájába, a mellbimbóját csavargatta, nem ragozom, undorító volt.

 

Aztán gyerekeket vittem vonattal táborozni. Egy külföldi fiatal nő szintén szoptatáshoz készülődött nyilvánosan, már roszzul voltam a gondolattól. De annyira meghatóan csinálta, annyi tapintattal mind a gyermek mind a környezete felé, hogy meghatódtam. ugyanis  elfordult az ablak felé és egy vékony kendőt terített a gyermek fejére és a mellére, így gyakorlatilag semmit sem lehetett belőle látni, mégis maradt a szoptatás idillje.

 

Szerintem a szoptatás nem tartozik másra - mondom ezt három gyerek anyjaként- de ha mégis muszáj, akkor tapintatosan csinálja valaki.

  1. 2012. március 2. 12:171330.

    Igazad van, mert sajnos néha rákényszerülnek a nők, hogy nyilvános helyen szoptatsanak. Mikor a kislányom 2 hetes volt még Angliában éltünk, és beutaztunk a nagykövetségre az útlevelét megcsináltatni. Az út és az ügyintézés is több órát vett igénybe, így beleesett a szoptatási idő is. Egy közeli McDonalds-ban ebédeltünk, majd megszoptattam a lányomat. Ami fontos, hogy diszkréten kell csinálni, hogy senki se láthassa az ember mellét.

    előzmény:
    vadmacs (1328)
    2012-03-02  11:27
  2. Torolt_felhasznalo_572064
    Torolt_felhasznalo_572064
    2012. március 2. 12:011329.
    Én szeretem nézni.
    előzmény:
    vadmacs (1328)
    2012-03-02  11:27
  3. 2012. március 2. 11:271328.
    Egyetértek, szerintem ezt mindenki a lehető legdiszkrétebben csinálja, de egyébként meg nem kötelező bámulni :-)))
    előzmény:
    JucusAnyatigris (1326)
    2012-03-02  11:19
  4. 2012. március 2. 11:221327.
    Persze, lehet diszkréten is szoptatni! Ilyen időben én kardigánban szoktam elmenni itthonról és így azzal is be lehet takarni a baba fejét, vagy egy textilpelenkával.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     

Címlap

top