Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Babaprojekt 2012 tavasztól

kerubia
Létrehozva: 2012. február 2. 11:26

Szívesen beszélgetnék olyanokkal, akik elhatározták, hogy idén tavasztól belevágnak a nagy projektbe .

Ti készültök rá? Tervezgettek? Addig is tesztek valamit az ÜGY érdekében (terhesvitamin stb.)?

  1. Torolt_felhasznalo_716555
    Torolt_felhasznalo_716555
    2012. május 4. 09:152451.
    Nálunk hála az égnek elvileg nem lesz ebből gond, mert a férjem állandó délelőttben dolgozik, úgyhogy már fél háromkor otthon lesz mindig. :)
    előzmény:
    kicsinap2 (2450)
    2012-05-04  09:05
  2. 2012. május 4. 09:052450.
    Sajnos nem mindig ér haza a fürdetésre a férjem...PEdig sokkal gyorsabb, ha ketten csináljuk. De amíg babák voltak mindig ő fürdette őket, jobban is szerették, mert a nagy kezében sokkal biztonságosabban érezték magukat, mint nálam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_716555 (2446)
    2012-05-04  08:38
  3. Torolt_felhasznalo_716555
    Torolt_felhasznalo_716555
    2012. május 4. 09:042449.
    Ja értem!!
    előzmény:
    kicsinap2 (2448)
    2012-05-04  09:02
  4. 2012. május 4. 09:022448.

    Nem hinném, hogy valódi szellemek lennének.:-) 4 éves lesz a kisfiam, a pszichológia ismeri az ún. 4 éves kori félelmet, ezen átment a lányom is. Ilyenkor kezdenek félni a sötétben, meg a "szellemektől". Ég egy kis lámpa a szobájában és az ajtó is kicsit nyitva van, de azért néha így is megijed. Most azt találtuk ki, hogy egy fa kardot visz az ágyába, hogy elűzze a szellemeket. Most pár éjjel óta nem is kelt fel.

    Én saját magam is emlékszem, hogy néha féltem a sötét szobában, hogy látni véltem bizonyos dolgokat, árnyékokat. Most próbáltuk a lámpát is úgy beállítani, hogy ne legyenek árnyékok, mert azoktól is megijedt. Egyszer mondjuk én is, mert este mentem fel aludni, és ott ült a sötét folyosón, gondolom ment a hálónkba, de mi még nem feküdtünk akkor le. 

    Ilyenkor beviszem a szobájába, jól körülnézünk, hogy nincs semmi, visszafekszik az ágyba, kicsit simogatom aztán maga szokott kiküldeni. Az ágyunkba is venném, de akkor sem ő, sem mi nem aludnánk. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_716555 (2446)
    2012-05-04  08:38
  5. Torolt_felhasznalo_716555
    Torolt_felhasznalo_716555
    2012. május 4. 08:402447.
    hát eléggé furcsa lenne :) persze én is csak eljátszottam ezzel a gondolattal, azt én sem mondom, hogy azért halasszuk el a projektet, mert nem akarok 2013-ban szülni. Ennyire azért nem, csak felvetődött bennem a gondolat. :)
    előzmény:
    kicsinap2 (2445)
    2012-05-04  08:38
  6. Torolt_felhasznalo_716555
    Torolt_felhasznalo_716555
    2012. május 4. 08:382446.

    na igen, pontosan erről beszélek, ahogy a te férjed is kiveszi a részét a "melóból", én is így szeretném. Mondta, hogy fürdetni ő szeretné este, majd tanítsam ám meg neki mindenképpen! :) Remélem igazad lesz, és tényleg fel fogok ébredni. Én is olyan vagyok, ha nem alszok 10-12 órát, akkor nyűgös vagyok egész nap, és nem lehet velem mit kezdeni.

     

    Nem mondod, hogy vannak nálatok szellemek. látja valamelyik gyerek őket? Mániás vagyok ebben a témában, akár priviben, akár itt, légyszi írd le, mit tapasztaltok. Nálunk is van szellem, már láttam is nem egyszer, és néha nagyon tudatni akarja velem, hogy ott van. Csak nem tudom, miért csak velem. Talán mert fogékony vagyok a témára. Épp a rádióban volt múlt héten egy ilyen sztori, egy kisgyerek látta otthon a szellemeket, és beszélgetett is velük. Ha szeretnéd, elmesélem, hogyan küldte el őket az anyuka. Azt olvastam, hogy a képzeletbeli barátok nem is képzeletbeliek, hanem szellemek, akiket a gyerek egy bizonyos életkorig lát, aztán elveszti ezt a képességet amikor idősebb lesz.

    előzmény:
    kicsinap2 (2443)
    2012-05-04  08:29
  7. 2012. május 4. 08:382445.

    Nekem nem.:-) Ez az utolsó szempont, amin gondolkozom. NEkem a 2012 se lett szerencsés. Sőt, én ilyet sem mondok, hogy milyen szar, hogy nem szülök már 2012-ben, mert szegény Vilmosnak is 2012-ben kellett volna születni, aztán bőven 2011-ben született meg.

    Furcsak is lenne, ha minden ember, aki 2013-ben születik szerencsétlen lenne.:-) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_716555 (2439)
    2012-05-04  07:30
  8. 2012. május 4. 08:322444.
    Az enyém szerencsére babakorában is sokat foglalkozott velük, de azért mindig mondta, hogy nagyon várja már, hogy beszéljenek.:-) És sok dolog volt, amit rám hagyott. Érdekes, hogy az első gyerekkel mindent mert csinálni, aztán amikor a második megszületett őt nem merte öltöztetni.:-) És neki az etetése is igen gáz volt, rettenetesen evett, na azt mindig rám hagyta. Azon mondjuk már én is néha kibuktam, pedig elég türelmes ember vagyok..:-)
    előzmény:
    tkata0603 (2440)
    2012-05-04  07:33
  9. 2012. május 4. 08:292443.

    Az anyák úgy vannak összerakva, hogy a gyerekre felébrednek. És az alvás igény is jelentősen tud csökkenni. Én korábban 8-10 óra alvás nélkül használhatatlan voltam. Aztán simán élek most sokkal kevesebbel is. Azt is meghallottam a múltkor, hogy az egyik fiam ott csoszogott az ajtónknál, még meg sem szólalt, de hallottam azt a kis motoszkálást. Megijedt éjszaka (szellemektől...).

    Szerintem azt el kell fogadni, hogy a férjek dolgozni mennek. Nálunk is csak akkor kelt éjjel a férjem, amikor a nagylányom is kelt éjszaka (gondjai voltak) és ott volt a kis újszülött is, és egyszerre két gyerekhez nem tudtam odamenni. Meg amiben segített még, hogy a második gyereknél az éjfél körüli kaját elvállalta, mert amúgy is későn fekszik. Így én az este 8-as kaja után fejtem, utána lefürödtem és zúztam aludni, és 2-3-ig hajnalban tudtam aludni. Ő meg cumisüvegből megetette. Mert akkor már nagyon fáradt voltam, hiszen a "nagy"lány is csak 2 éves volt. Egész nap otthon volt ő is, napközben sem tudtam aludni, pihenni.

     

    Érdekes, amikor a harmadik is megszületett nem voltam ennyire fáradt, pedig jött a nyár, így az akkor már ovis nagy is otthon volt. Egy 3,5 éves egy 17 hós meg egy pár hetes, és mégis tök jól elvoltunk.:-) 

     

    A férjem sokat segít, de azért mégiscsak férfi, sokkal kisebb a türelme. De reggel pl. ő viszi a gyerekeket, úszni is ő jár a lányommal, fürdet, játszik velük.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_716555 (2441)
    2012-05-04  07:44
  10. 2012. május 4. 07:472442.

    Tökéletes semmiképp nem lehet, hiszen eleve pasiból vannak.

    Egyébként én azért reménykedem, hogy nem nekem kell majd a gyereket felnevelni óvodás koráig, mire hajlandó lesz vele foglalkozni.

    A tesóm kicsi gyerekeivel is nagyon jól elvan, szereti őket. Ha találkozunk barátokkal ahol van pici baba, előbb mondja hogy had fogja meg mint én:)

    Szóval bizakodó vagyok, de azért azzal tisztában vagyok hogy a dolog oroszlánrésze rám fog hárulni.

    előzmény:
    tkata0603 (2440)
    2012-05-04  07:33
  11. Torolt_felhasznalo_716555
    Torolt_felhasznalo_716555
    2012. május 4. 07:442441.
    Mondjuk ezt lehet, hogy nem jól teszem, de mondtam neki, hogy nehogy azt gondolja, hogy állandóan én fogok csak felkelni a gyerekhez (szoptatást kivéve :) ) éjjel. Persze azzal érvelt, hogy ő dolgozó ember, én meg csak otthon leszek, nekem lesz időm napközben aludni. Mondom persze, végülis én nekem nem kell majd főznöm, meg takarítanom a gyerek mellett, én csak ülni fogok a babérjaimon egész délelőtt. Kérdeztem tőle mi a jobb: ha megosztjuk a feladatot, és akkor talán mindegyikőnk fog tudni pihenni egy kicsit, vagy állandóan én kelek, és a végén olyan hulla fáradt leszek, hogy még a gyereket sem fogom tudni normálisan ellátni. Velem az a baj, ha tényleg nagyon hullafáradt vagyok, de tényleg, az az igazi fáradt, akkor aztán mellettem bombát is robbanthatnak, én nem kelek fel semmire. Mikor még anyuékkal laktam, és volt hogy hullafáradt voltam, mert alig aludtam, annyit tanultam, és éjjel beriasztott a ház egy póktól, hát én meg sem hallottam. Az egész utca felkelt rá, a család is kint rohangált az étkezőben, hogy most mi van (hozzá kell tennem az ablakom alatt vijjogott a risztó), én meg csak reggel értesültem a dologról. És tudom, hogy ha ilyen fáradt vagyok, akkor a babsírásra, vagy etetésre sem kelek fel, akármennyire vannak anyai ösztönök. Valahogy én elvárom tőle, hogy igenis vegye ki a részét a dologból. Ha nem akarnám, akkor elmentem volna egy spermabankba. :)
    előzmény:
    tkata0603 (2440)
    2012-05-04  07:33
  12. 2012. május 4. 07:332440.

    Jaj lányok! Tök jó, hogy mindenkinek ilyen tökéletes párja van.:) Az enyém sem az... Mindig szerette a lányát, csak épp babaként, kicsiként nem tudott vele semmit sem kezdeni, kb. 2,5-3 éves koráig. Ennek ellenére bavállatam vele egy másodikat, most pedig a harmadikon - és a negyediken - is gondolkozunk.

    Ö az a fajta pasi, aki a terhességgel sem tud mit kezdeni.

    A gyerek körüli teendö nagyrészt a nöre hárul, szóval vmilyen szintem magunknak szülünk.:)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_716555
    Torolt_felhasznalo_716555
    2012. május 4. 07:302439.
    Csajok gondolkodtatok már a jövő éven? Úgy értem ugyebár a jövő év 2013. Nem féltek ettől a számtól, hogy ilyen végű évben fogunk szülni? Nem tudom hogy jutott eszmbe, de két eshetőség van: 1. vagy nagyon szerencsés, 2. vagy nagyon szerencsétlen lesz szegény gyerek Nektek ez eszetekbe jutott már?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  14. 2012. május 4. 07:292438.

    Igazából nem hiszem, hogy első probálkozásra sikeresek lennénk, szerintem megzavarodott a szervezetem a 11 évi gyógyszer szedés után.

    De megírom persze ha megvan az eredmény.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_716555 (2436)
    2012-05-04  07:25
  15. Torolt_felhasznalo_716555
    Torolt_felhasznalo_716555
    2012. május 4. 07:262437.
    tina: mi a helyzet veled? Nagyon eltűntél. Kórházban vagy még? Remélem már nem, és minden rendben veletek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_716555
    Torolt_felhasznalo_716555
    2012. május 4. 07:252436.
    Nagyon megy a drukk, ezek szerint a nem várt elmaradt. :) Írd meg mindenképpen, mit teszteltél!
    előzmény:
    Andi81 (2435)
    2012-05-04  07:23
  17. 2012. május 4. 07:232435.

    Chiffon üdv köztünk.

     

    Ez az orgazmikus szülés téma engem is érdekelne, ha valaki tud róla bővebbet mondani esetleg.

     

    Whatif kemény csaj vagy, bár nem tudom nekem mennyit fog segíteni a párom, de a tiédnél biztosan aktívabb lesz, már most is eléggé készül a szerepre:)

    Tegnap még azt is megkérdezte, hogy meg jött-e, mert ha nem akkor azért csak kéne egy tesztet csinálni. Mondtam neki hogy a hétvégét még várjuk meg, aztán ha még akkor sem, akkor talán csinálhatunk egyet.

    Persze én is kíváncsi vagyok.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_716555
    Torolt_felhasznalo_716555
    2012. május 4. 06:582434.

    Szép jó reggelt mindenkinek! :)

     

    Chiffon: üdv köztünk! milyen hamar jött össze az első babó? Írtad, hogy te is hívtad a dokit. igen, de egyből azt is leírtad, hogy ha otthon lettél volna, akkor mit tettél volna. És egyből tudtad volna, mit kell tenned. Tehát te nem tartozol a buta szülőkhöz. Az uncsitesóm felesége tényleg nem tudja mit kell kezdeni egy gyerekkel, még ha nem beteg, akkor sem (sajnálom szegényt), pedig két kisebb tesóját szinte ő nevelte fel. Uncsitesóm is fél, hogy mi lesz, ráadásul nemsokára megszületik a baba. 

     

    duncula: ha tudsz erről az orgazmikus szülésről valamit, akkor írd már le légyszi! :) Én is kíváncsi vagyok rá, meg majd utánanézek.

     

    whatif: komolyan mondom, le a kalappal előtted, hogy ilyen erős vagy. Én ezt biztos nem csinálnám így végig, még egy gyerekkel sem. Ha ilyen lenne a férjem, én még egy gyereket sem szülnék neki, hanem elválnék, mert egy házasságban két ember van, nem egy. Én még azt sem csinálom meg mint anyósom, hogy após addig nem evett, amíg oda nem tette a kaját elé. Persze. Felnőtt ember, ha én nem vagyok éhes este, akkor szépen meg tudja magának csinálni a vacsiját. Nem szolgálom ki, és nem ugrálok neki. Vagy együtt csináljuk a vacsit, vagy ha mindketten eszünk, akkor én, de ha ő később éhes, akkor nem állok oda a konyhába este 10-kor, mert ő éppen akkor éhes. Hála istennek, el sem várja az ilyet. De tényleg komolyan, le a kalappal előtted!!

     

     

    Juj csajok, ha jó idő lesz, akkor eljött az idő, és holnap megyek tandemugrani. El sem hiszem, hogy ilyen hamar letelt ez a hónap. Remélem nem kell elhalasztani, és tudok ugrani. Tegnap nagyon aranyos volt a férjem. Odabújt hozzám, és mondta, hogy nagyon stresszel, nehogy valami baj legyen az ugrásnál, és nagyon-nagyon félt, tiszta ideg lesz, amíg le nem érek, de ennek ellenére nagyon büszke rám, és mondogatja a munkatársainak, hogy milyen bátor "csájé" a felesége. Annyira aranyos volt!  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_807001 (2433)
    2012-05-03  22:43
  19. Torolt_felhasznalo_807001
    Torolt_felhasznalo_807001
    2012. május 3. 22:432433.

    Sziasztok,

    csatlakozhatok hozzátok?

     

    Mi terv szerint nyár végétől indítjuk élesben. Egy gyerök már van, 4 éves múlt pár hete.

     

    Na, nem sokáig olvasgattam vissza, "orgazmikus szülés"?? Sejtem, mi lehet, és már én is gondolkodtam rajta, de hogy ezt be lehet-e "programozni" agyilag??

    Utána kell nézzek!!

     

    Duncula, Te mit tudsz erről? 

     

    Egyébként "buta szülő" témához: én is hívtam már a gyerekorvost péntek délben, hogy "lázas a gyerek, mit csináljak??". 3 és fél éves volt ekkor, én melóban, férj otthon,  és csak "úgy mellékesen" tudtam meg, hogy a gyereknek 39 fokos láza van - bepánikoltam.. Ha otthon vagyok, nyilván hűtőfürdő + gyógyszer, de így madártávlatból egyből a doki után kaptam (először volt lázas életében és nem tudtam, ez nem-e olyan magas, hogy már kórházba kell vinni egy ilyen kis gyereket..).

    jobb félni..

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  20. 2012. május 3. 15:152432.

    Hát így Nem vagyok teljesen ütődött, tudom, hogy gyakorlatilag majdnem úgy élek,mint egy egyedülálló anya. Igyekszem is erős lenni, és minél kevesebbet igénybe venni a férjem segítségét, mert ez az,amit meg tudok tenni. Próbálom úgy szemlélni,hogy ha ténylegesen egyedülálló lennék, milyen nehéz lenne, és ehhez képest milyen jó nekem. Igen, szeretnék még egy gyereket és azon vagyok,hogy úgy alakítsam ki az életem, hogy minél jobb legyen neki(k). És tudom,hogy képes vagyok rá. Amellett a férjem időről időre azért csak segít valamit (pl. nem kell bébiszitter ha éjszakai vagy hétvégi műszakban vagyok).  

    Amúgy meg, ez az élet jutott, lehetne sokkal rosszabb is. Sokkal, de sokkal rosszabb is.  Elválni nem fogok, mert a férjemen kívül nincs kire számítanom az életben, amúgyis szeretem, még akkor is, ha egy lehetetlen alak. 

    Mindegyikünk élete más.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_716555 (2420)
    2012-05-03  13:16
  21. 2012. május 3. 14:382431.
    Mi a véleményetek az orgazmikus szülésről?Hát én kipróbálnám ha tudnám hogy kell
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  22. 2012. május 3. 14:102430.

    Csatlakozom Petrához, erre bevállalsz mégegy gyereket? Hááát ahogy leírtad simán kinevezheted magad házi rabszolgának.

     

    Szülés amiről nem tudtam:

    -méhlepény ha nem jön magától, akkor a doki teljes erőből beletenyerel a hasadba , isteni szülés után rögtön

    - szülés utáni varrásról csak lábjegyzetben hallottam. Ehhez képest 1,5 órán át varrtak, úgy repedtem, és teljes sokként ért a dolog. Jobban fájt mint a szülés, arról nem beszélve hogy totál nyugodt voltam szülés után, azt hittem ezzel vége a szenvedésnek , hát nem.

    -időközönként a pihenőben, sőt még a kórteremben is jött a doki és bele-beletenyerelt a hasba, hogy a vérzés gyorsabban távozzon.

     

     

    Azt mondják a szülés idővel megszépül. Nekem 18 hós a fiam, és még mindig azt mondom na ne mégegyet.  Nem éreztem eufóriát, nem volt szivárvány, összeborulás, és őszintén a babát sem néztem meg jobban amikor a hasamra tették, annyira elfáradtam, és szülés közben is csak az járt a fejemben ez nem fog menni, legyünk már túl rajta. Sőt eljátszottam a gondolattal, hogy elájulok hátha császár lesz. Szerencse hogy a férjem bent volt, ő tartotta a lelket bennem, és amikor mondtam, hogy ezt nem fogom tudni megcsinálni, csak annyit mondott, innen már csak egy út van-előreHát igaza volt. Írom ezt úgy hogy viszonylag gyors szülésem volt, nem sikítoztam semmit, ugyhogy a doki meg is dicsért, de köszönöm 1x elég volt az élmény. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_716555 (2420)
    2012-05-03  13:16
  23. Torolt_felhasznalo_716555
    Torolt_felhasznalo_716555
    2012. május 3. 14:002429.
    Én is, én is!!
    előzmény:
    duncula (2428)
    2012-05-03  13:57
  24. 2012. május 3. 13:572428.
    Engem nem rémítenek el az ilyen történetek,van a parentsnak egy oktató sorozata és a szülés rész van meg hát megnéztem már egy párszor. Nem tudom mi tudna elrémíteni valszeg semmi csak az első időszak lenne megterhelő. Csak könnyű és gyors szülés legyen.Tesóm barátnője mindkét gyerekét gyorsan megszülte.Az elsőt 40perc alatt,a második 10 perc volt.Na én is ilyet akarok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_716555
    Torolt_felhasznalo_716555
    2012. május 3. 13:532427.
    Én is emlékszem erre a sorozatra, bár én nem láttam sosem. Pedig elhiheted, ilyen buta szülők vannak. Unokatesóm felesége is ilyen. Unokatesóm lebetegedett, és egy sima náthára nem tudta neki megmondani, hogy mit vegyen be, pedig egy felnőtt ellátásáról beszélünk, aki el tudja mondani, hogy mije fáj. Uncsitesónak az anyját kellett felhívnia, hogy most mit csináljon. Akkor mit fog csinálni egy babával az ilyen, akinek csak a sírásából fogja tudni megállapítani, hogy mi a baja szegénynek. Semmit.
    előzmény:
    Zsozsy (2425)
    2012-05-03  13:28

Címlap

top