Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2013 ESKÜVŐ

Mona
Létrehozva: 2012. március 24. 15:55

Sziasztok ! 

 

lagzi jövőre ? nekünk igen :) várok mindenkit , akinek szintén ekkor lenne

 

 

Mona  

  1. 2012. március 30. 09:34101.

    Szia!

     

    Olvastam már én is ilyen történeteket. Viszont eleve nem vásárolok olyan cégtől, magánembertől, aki nem vállalja a pénzvisszatérítést vagy a visszavételt. Ahonnan én szeretném rendelni, ott az eladó feltünteti, hogy visszaveszi a ruhát, és vagy megrendeli újra, vagy viszaadja a pénzt. 73 értékeléséből 68 pozítiv,  5 semleges. Nekem ez elég, pláne úgy, hogy őszig még van időm figyelni, hogy alakul a megítélése. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_430465 (98)
    2012-03-30  09:16
  2. 2012. március 30. 09:18100.

    Kaposváron. Címet priviben szívesen adok, ha kell.

     

    Szerintem nem álom az alakom, de a csaj odáig volt. Mindenképpen A-vonalú ruhát szeretnék és eddig a Nóri oldalán talált ruha a nyerő. Csak úgy gondolkozom, hogy legyen menekülő útvonalam.És mivel spórolni is szeretnék nem ugrok bele egy 130ezres ruha vásárlásba, hanem megrendelem Nóritól 50.000 Ft-ért. Azért van különbség.

     

    Az egyik volt kollégám külföldön járt és elkezdte hozni nekem a whiskyt. 

    1 liter Jim Beam 7€.Úgy számoltam, h 2havonta hozatok 1 üveggel, így azon már spórolok.Csak a család fel ne fedezze, mert: 1. elfogy, 2. rákérdeznek, h mire ez a sok pia.

     

    Azt nem tudom említettem-e, hogy nálunk titokban lesz tartva az esküvő egészen jövő április végéig. Május 25-ére tervezzük a nagy napot, de vannak családi problémák, így kihagyok mindenkit a szervezésből. Így is benne van a pakliban, hogy anyám nem akar majd eljönni. 

     

     

     

    előzmény:
    sunnyend (92)
    2012-03-29  22:47
  3. Torolt_felhasznalo_430465
    Torolt_felhasznalo_430465
    2012. március 30. 09:1899.
    Meg sok érdekes dolog van ezen a honlapon,sok segítség
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_430465 (98)
    2012-03-30  09:16
  4. Torolt_felhasznalo_430465
    Torolt_felhasznalo_430465
    2012. március 30. 09:1698.

    Sziasztok,jó reggelt!

     

    Timi berakok egy linket,olvasd el,érdekes

    meg persze a többiek is,hátha segít

     

     

    http://eskuvohotline.blogspot.com/2012/03/internet es-ruhavarratas-malvina-dramaja.html

    előzmény:
    ttimeea (97)
    2012-03-30  09:09
  5. 2012. március 30. 09:0997.

    Felejthetetlen élmény az biztos.

     

    Színben egy halvány krém mellett döntöttem. Nagyon passzolt a bőröm és a hajam színéhez is. A tojáshéjhoz tudnám hasonlítani, de abból is a világosabbhoz. 

     Minden stílust próbáltam, direkt azért, hogy ne tudjak melléfogni.

    Volt olyan szűk is, ami térdig szinte teljesen satuba fogott (kicsit hülye hasonlat). Szép,szép... de mi táncra készülünk így kilőve. Ráadásul a csaj le is beszélt róla, mondván ideig-óráig kényelmes, de majdnem egész napra már kényelmetlen. 1x kölcsönözték ki, a csaj állítólag már 9kor átvette a menyecskeruháját.

    Próbáltam nagyon habos-babosat. Állítólag nagyon kiemeli a derekamat és pont ezért nem tetszett. Mihez is hasonlítsam, talán a Hófehérkének volt ilyen alakja a mesében. A csípőnél nagyon buggyanik. Szép-szép, de nem én vagyok.

     

    Eleve azért mentem, hogy az A-vonalú ruha jól áll-e. És igen, jól áll. A 4. helyen a csaj direkt figyelte, hogy mit rakok ki én a sor elejére és mit a barátnők. Azt mondta, már ahogy kiraktam Ő látta, hogy ez lesz a nyerő. Az arcom rettentő kifejező (na ez nem mindig hasznos).

     

    Amin rettentően röhögtem, hogy a 3. szalonban, a full extrás cuccok alja koszos volt. Értem én, hogy használtak, de addig tuti nem rakom ki mutogatni, míg rendbe nem rakom.

     

    Egyenlőre tartom, hogy a ruhámat a netről rendelem, mivel 2013. májusára kell, így idén októberben megrendelem. Elvileg decemberre ideér, ha nem tetszik, vagy nem jó visszaküldöm és akkor még mindig van lehetőségem kölcsönözni, de akkor már legalább fogom tudni, hogy hová érdemes menni és hová nem.

     

     

    előzmény:
    Füli (90)
    2012-03-29  22:17
  6. Torolt_felhasznalo_687122
    Torolt_felhasznalo_687122
    2012. március 30. 07:5996.

    Sziasztok!

     

    ttimeea, nagyon szuper lehetett ennyi ruhát felpróbálni, megnézni mi tetszik, mi áll jól...És közben egy csajos nap is volt :)

    Én is kipróbálnám :)

     

    Nálam a ruha kérdés még nem teljesen eldöntött. Mert, amikor a nagynéném esküvője volt az ő ruháját kint vettük Romániába, és mivel nekem abban az évben volt a szalagavatóm nekem is vettünk egyet (40.000 Ft volt). Vagy az lesz, hogy azt átalakíttatom (ez lenne az olcsóbb), vagy eladom esetleg, és bérelek egyet. Már kigondoltam hogyan alakíttatnám át, elviszem majd a varrónőmhöz, és megbeszélem vele mit lehetne kihozni belőle :)

     

    sunnyend, átérzem az "eksüvő mániád". Én is ilyen vagyok. Mikor még szó sem volt az esküvőről is szívesen nézegettem, olvasgattam, keresgettem ilyenekről :)

     

    Szép napot

    előzmény:
    ttimeea (86)
    2012-03-29  20:24
  7. 2012. március 30. 07:3295.
    Szerintem pont ez a lényege a fórumnak, hogy mindenki elmondja a véleményét. Persze lehet ezt ordenáré stílusban is, de a Tied egyáltalán nem ilyen volt, örülök, hogy leírtad!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_430465 (94)
    2012-03-30  07:17
  8. Torolt_felhasznalo_430465
    Torolt_felhasznalo_430465
    2012. március 30. 07:1794.

     Igazad van Sunnyend a fotózással kapcsolatban,meg mindennel.Remélem nem írtam sértőt,hogy leírtam ezzel kapcsolatban a véleményem,mert nem állt szándékomban.

    A lényeg,hogy mindenki úgy csináljon mindent ahogyan szeretné,mert sokan fognak "okoskodni" a családban,hogy mit hogyan kellene,meg ötletelni.Mondjuk hálaistennek ez nálunk elmaradt,mindent úgy alakítottunk,ahogy akartuk,hiszen ez a MI napunk,a MI esküvőnk lesz,nem a szülőké,rokonoké.

    előzmény:
    sunnyend (82)
    2012-03-29  18:16
  9. 2012. március 29. 23:1093.
    Nagyon szépen köszönöm, hogy belinkelted ezt az oldalt, ugyanis megtaláltam a rucit!! És ráadásul még csomó gyönyörű ruhát láttam. Szerintem én is elfogok ide menni, mert nővérem Münchenben él:) Amúgy még elég messze van az esküvőnk, jövő aug.17:) Csak tudod nemrég volt a lánykérés és most be vagyok zsongva:) Nektek mikor is lesz? Lehet írtad már valahol, akkor bocsi..:) És te mikor mész Németországba??? Mert élménybeszámolót mindenképp szeretnék majd, hogy milyen is ez a hely, meg a ruhák:)
    előzmény:
    Füli (87)
    2012-03-29  21:52
  10. 2012. március 29. 22:4792.

    De jó!

     

    Ez a 4. hely nagyon szimpi, megtudhatjuk hol található?

     

    Az esélyes ruháról esetleg teszel fel képet? :) Nagyon kíváncsi vagyok, hogy egy álom alakú lány milyen ruhát választ!  

    előzmény:
    ttimeea (86)
    2012-03-29  20:24
  11. 2012. március 29. 22:4391.

    Hát, nálunk az a helyzet, hogy a kedves párom már évekkel ezelőtt elvett volna, de én nem nagyon akartam, fiatal voltam/vagyok én még ehhez.  Aztán miközben esküvői dolgokkal foglalkoztam megálmodtam a saját nagy napom is és gondoltam megnézem mikor lesz szombat december 21. Ekkor láttam, hogy vagy 2013, vagy 2019. Na 2019-ig nem akarok azért várni, 2013-ban meg már 4 napja 26 éves leszek, szóval úgy döntöttem, hogy az már nem olyan fiatal kor a házassághoz. 

     

    Már említettem neki, nem tudom mennyire vette a lapot, majd meglátjuk. Mondjuk pénzünk jelenleg nincs rá, de még ugye nincs is mire. :D

     

    Mivel még nem volt szerencsém egy esküvőt sem szervezni nem vágnék bele csak úgy. Reménykedem, hogy lesz valaki aki hagyja, hogy "rajta gyakoroljak" és meglátjuk megy-e. :) 

    előzmény:
    Füli (88)
    2012-03-29  21:57
  12. 2012. március 29. 22:1790.

    szió!

    ez marha jó! :) jó kis bulit találtatok ki! :)

    megkérdzehetem, hgoy melyik városban volt? lehet, hogy már említetted, de sajnos nem emléxem, bocsi :(

     

    és milyen színre esett a választásod? és milyen jellegű ruhákat próbáltál? és hogy még engedne is belőle! Hát ez csúcs! megfogtad az Isten lábát! :) és milyen jó, hogy nem a kirakat a lényeg, és hogy nem abból ítéltetek! szuper jó buli lehetett a barátnőidnek is! :) 

    amúgy mi az egyik barátnőmmel csináltunk ilyet, még kislány korunkban, hogy végigmentünk a város összes kölcsönzőjén, mondván, hogy a nővérünk férjhez megy, és szeretnénk ruhát próbálni :) általában bejött :) 

     

    amúgy én is láttam már olyan helyet (még amikor a szalagavatós ruhákat próbáltuk), ahol első fázisban el sem jutottak a menyasszonyok a ruhákig, csak egy katalógust kaptak, meg egy következő időpontot. a ruhák zsákokban bezárva lógtak, semmi tapizás, stb. Ha próbálni akarnék, biztos meglepődnék ezen, másrész viszont belegondoltam, hogy végülis ez mindenkinek az érdeke, hiszen minél kevésbé elhasznált ruhát kapunk, annál jobb :) mondjuk elsőre tényleg nagyon furi, nem ezt szokta meg az ember általában. :) 

     

    szóval akkor mondhatjuk, hogy jó élményekkel jöttél el, és talán egy esélyes ruha is van ezek szerint?  :) 

     

    előzmény:
    ttimeea (86)
    2012-03-29  20:24
  13. 2012. március 29. 22:0789.

    a szűk körű esküvőnek is megvan a maga előnye, biztos szuper jó lesz a tiétek is! :)

    az időbeosztást úgy látom frappánsan megoldottátok, nem tűnik túlzsúfoltnak a dolog, kezdek megnyugodni, hogy így is lehet :) (én egy kicsit feszültté válok általában, ha időnyomás van) :) 

    a meghívókat én is sk. szeretném gyártani, ebben viszont biztos nem számíthatok majd a páromra, ellenben Anyukámra, Anyósomra, és a csajokra biztos! :) jó kis móka lesz, de kár lenne a nyári estéket ezzel tölteni, szóval télen lesz az ideje, de már most alig várom :)  töltöttem fel egy képet, kb ilyen stílust szeretnénk majd, a szín kicsit más lesz, bár lila. :) 

     

    hú, olyan izgi, hogy nektek jövő hónapban lesz! :) biztos nagyon várod már! :) alig várom,hogy mesélj majd, de tényleg! :) és tök jó lehet, h már sínen vannak a dolgaitok :) 

     

     nálatok milyen lesz a színvilág? és a dekor? virág vagy egyéb?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_430465 (79)
    2012-03-29  14:08
  14. 2012. március 29. 21:5788.

    hogy te mennyire drága vagy! köszönjük szépen - mindenki nevében :)

     

    és a párod hogy áll a kérdéshez? mmint a dátumodhoz? :)

    amúgy szerintem az sem világvége, ha 2019ben 32 évesen mész férjhez, de ha már hat éve vagytok együtt, akkor azért megértem a hátteret! :) 

     

    nem akarsz esküvőszervező lenni? ha ennyire szereted, simán megélhetnél belőle! :) és tudod: az egyik mód, hogy elkerüljük a sok munkát, ha a hobbinkat választjuk hivatásul

     

     

    előzmény:
    sunnyend (80)
    2012-03-29  18:08
  15. 2012. március 29. 21:5287.

    szia!

     

    Hát a ruha kérdés az nálam is még hadilábon áll :) 

    egy pár tipp, hogy hogyan találhatnád meg (nem vagyok benne biztos, hgoy ezt láttam, de hogy nagyon hasonlót, az tuti) van egy oldal: cecile.de

    itt az összes nevesebb és számomra nem annyira ismert esküvői ruhás fent van. ott márkánként/gyártónként vannak fent a ruhák, és ha az első oldalt megnézed egy gyártótól, akkor már kb látod, hogy ez az a stílus és keress tovább, vagy teljesen más... szóval szerintem egy próbát megér, hátha megtalálod. azt nem tudom, hogy lehet-e tőlük rendelni, ez a cég Németországban van, nekem pedig az a szerencse adatott meg, hogy (a fotósunknak hála, akiknél szintén idén lesz esküvő) rátaláltunk erre az oldalra, és mivel pont Münchentől 100km-re megyünk idén nyaralni, ezért úgy döntöttünk, hogy rászánunk egy napot, és megnézzük ezt a szalont, mivel azt mondják, hogy nagyon jó árakon lehet szuper ruhákat szerezni (állítólag 4400nm a területe ennek a szalonnak... el tudjátok képzelni azt a kánaánt?? )

    a másik ötlet: van egy varrónő, akinek láttam pár referenciamunkáját, és ha gondolod, szívesen megadom a nevét, meg tudod keresni, mert szerintem nagyon jól dolgozik. 

     

    amúgy én a netes rendelést kicsit rizikósnak látom, de volt mondjuk olyan barátnőm, aki netről rendelt, és minden okés volt, tehát csak az a fontos, hogy nézd meg milyen oldalról rendelsz, mert úgy hallottam, hogy bőven van olyan oldal, ahol megvarrják ugyan ugyanazt a ruhát, minden stimmel, egy dolgot kivéve: a textilek minősége. márpedig ha az nem stimmel, akkor nem fog úgy állni a ruha, ahogy kéne. ez az egy veszély van, de ha jól leinformálható a site, akkor talán ez is bevállalható. 

     

    a fentiek értelmében én még nem tudom, hogy kölcsönzök, veszek vagy varratok, sok szempont van ugye ilyenkor, de remélem, hogy legalább néhány szempontot tudtam adni :) 

     

    mikor lesz amúgy az esküvőd? :)

    előzmény:
    nalla (84)
    2012-03-29  19:47
  16. 2012. március 29. 20:2486.

    Lányok!

     

    Ma túlestem egy csomó ruhapróbán. Mivel a netről fogom rendelni, így előtte gondoltam körbenézek, hogy mégis milyen szín és fazon fog jól állni.

    Adott volt 2 jó barátnő, a tök őszinte fajtából, ezáltal a jókedv garantált volt.

    Délelőtt 11 körül indultunk. Az első hely zárva, na hát ez nem én lettem volna. Ahogy ott leskelődünk az ablaknál, kijött a szomszéd üzletből az férfi, h nincs itt az esküvőiruhás eladó, de neki van kulcsa, nyugodtan menjünk be, így fogalmazott: "Túrkálni". Na ezen elvihogtunk jó 10 percet.Nem nagy élmény túrni a sok vállfás ruci között, lehet, h ezért nem is találtunk semmi érdemlegeset.

    A következő helyen, amikor beléptünk rájöttem, h én ismerem a tulajt, mert még pár évvel ezelőtt bemutatóztam párszor és vele is volt kapcsolatom. Elmondtam az elképzelésemet, azt hiszem 4 ruhát próbáltam, ezekből 1 volt, ami nagyon megfogott, de az is csak azért, mert halvány barna volt az alja, és az kivételesen kedvenc színem is és jól is állt. Kölcsönzési díja: 85.000 Ft. A menyecske ruhámat megvarrnák 25.000 Ft-ért, ha a többi koszorúslány ruha (6) is ott készül. 

     

    A második helyen egy öreg anyóka fogadott, nagyon aranyos volt, viszont nem szereti, ha tapizzák a ruhát. Rád adja, megnézheted magad a tükörben és ennyi. Itt kivételesen egy hófehér ruhát próbáltam, tök egyszerű, minden díszítés nélkül. Kölcsönzési ár: 65.000 Ft. A menyecske ruhát ,megvarrja, ha kell, árat nem tud mondani.

     

     A 3. szalon, a legnívósabb. A barátnők elhalkultak, a hangulat nagyon lement. Ruhát nem próbálhattam, ellenben 3 db-ot félrerakott ,ha akarok 7főn visszamehetek és akkor próbálhatok is. Mondták ám a márkanevet, de engem ez a legutolsó, ami érdekel. Kölcsönzési ár: kb. 120.000 Ft, de moinden hónapban van valami kedvezmény.

     

    A 4. helyre egyeztetett időpontra mentünk. Eldugott helyen van, a kirakat semmitmondó. Gondolhatjátok, h a fényűző helyről kicsit félve mentünk az ellenkezőjébe. És itt jött a meglepetés, szerintem kifogtuk a világ legjobb eladóját. 20 perc azzal telt, h mi lányok beszabadulhattunk a ruhák közé, és kiakasztottuk a sor elejére a szóbajöhető darabokat. Ez, ha jól emlékszem kb. 15 ruha volt, 3 kifejezetten az eladó hatására, mert kíváncsi volt, hogy "ilyen álom alakon", hogy áll. Volt olyan darab, ami 3x volt rajtam. Kölcsönzási ára: 80.000 Ft, eladási ára: 130.000 Ft ,de még nagyon szívesen enged belőle, ha úgy gondolom.

     

    Mivel most sok eladóval beszéltem, így már tuti, hogy nem fehér lesz a ruhám, mert állítólag nagyon kevés nőnek (kb. 10 nőből 1-nekl) áll jól a hófehér és lehetetlen kifotózni. 

     

    Hatalmas élmény volt, a barátnőkkel búcsúzáskor megbeszéltük, h lehet ezt havonta el kellene játszani...csak mindig más városban...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  17. 2012. március 29. 20:0585.

    Kb. 90 emberrel számolunk, ebből 10 még csak kis ember. Bányán szeretném, ez Bárdudvarnoktól nem messze lévő kis település. Dimbes-dombos gyönyörű vidék.

    2 lehetőség is van, még nem döntöttünk...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_687122 (66)
    2012-03-28  08:21
  18. 2012. március 29. 19:4784.
    a kép lemaradt..bocsi
    előzmény:
    nalla (83)
    2012-03-29  19:46
  19. 2012. március 29. 19:4683.

    Kedves Mindenki!

     

    Segítséget szeretnék kérni tőletek. Megtaláltam egy külföldi webáruház oldalán az álomruhámat. Sajnos sem a tervezőjét, sem azt, hogy melyik évből való a ruha, nem tüntették fel, szóval még ezt sem tudom. Magyarországon pedig eddig akármennyi szalon honlapján végignéztem a ruhákat sehol nem találtam meg ezt a ruhát, de még hasonlót sem (jó hasonlót igen, de valami bajom mindegyikkel volt). Na szóval most a varratáson gondolkodom, de attól meg félek, hogy nem lesz ugyanolyan. Ti mit ajánlotok? Ti bérelni, venni, varratni fogjátok a ruhátokat?

     

    Mellékelem a ruháról a képet! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  20. 2012. március 29. 18:1682.

    Gratulálok az esküvődhöz, már nem kell sokat aludni addig! 

     

    A fotózást szerintem mindenki úgy oldja meg, ahogy neki ideális és jól érzi magát tőle, mert tényleg nagyon fontos. Örök emlék marad! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_430465 (77)
    2012-03-29  10:13
  21. 2012. március 29. 18:1481.

    Azt megkérdezhetem, hogy miért megy oda a násznép fél 1-re, ha a lánykikérés fél2-kor lesz, a mise pedig 3-kor? Vagy nálatok szokás ebédet és vacsorát is adni? Nem kötekedni akarok, csak nem állt össze a kép. :)

     

    Egyébként gratulálok az esküvőhöz, már nincs sok idő hátra!  

      

    előzmény:
    kicsi_babóka (76)
    2012-03-29  09:49
  22. 2012. március 29. 18:0880.

    Nekem még nem kérték meg a kezem.  Csak az a helyzet, hogy én egy konkrét napon szeretném tartani és ez a nap 2013-ban és 2019-ben esik szombatra. De 2019-ben már 32 éves leszek és már most több mint 6 éve vagyunk együtt a párommal, ezért találtam ki, hogy én 2013-ban szeretném. Ezért sajnos arra, hogy nálunk mikor lesz a fotózás nem tudok válaszolni. 

     

    Szerintem teljesen jó ötlet amit kitaláltatok, ha nektek annyira nem fontos a polgári, inkább a templomi számít, akkor a násznépet sem kell váratni.

    A fent leírtakból adódóan a zene és a ceremóniamester/vőfély probléma sem aktuális (még ), de az tuti, hogy én DJ-t szeretnék majd és ceremóniamestert. 

     

    Kérdésből sosem lehet túl sok, főleg ha esküvőről van szó. Borzalmasan esküvő mániás vagyok, tavaly el is végeztem egy esküvőszervező tanfolyamot is, annyira imádom.  Idén voltam az esküvő kiállításon is és szorgosan gyűjtögetem a különféle szolgáltatókat, van róla már egész komoly kis nyilvántartásom. Ha bárki gondolja, akkor nagyon szívesen megosztom vele az esküvőszervező tanfolyamon tanultakat ha felmerül bármi kérdés amire tudhatom a választ, segíthetnék szervezni, tervezni ha igény van rá: természetesen gyakorlat és fanatizmus miatt, nem nyerészkedés céljából.  

    előzmény:
    Füli (74)
    2012-03-28  21:22
  23. Torolt_felhasznalo_430465
    Torolt_felhasznalo_430465
    2012. március 29. 14:0879.

    A mi esküvőnk nem éppen hagyományos lesz.Illetve sok minden kimarad belőle,így csak a ránk vonatkozó részekben tudok nyilatkozni,illetve segíteni.De ha kicsi babóka idetéved biztos tud a többiben,mert nekik azt hiszem "rendes esküvőjük lesz,lagzival egybekötve.

    Mi csak szűk körű esküvőt tartunk,nem szeretjük a felhajtást,és mindketten így láttuk jónak,szóval polgári és utána egy vacsora az étteremben a családdal.Mi kb.8 hónappal előtte találtuk ki a dátumot,és 6 hónappal előtte jelentkeztünk be az anyakönyvezetőhöz ,előtte nem is lehet,ki kell várni a félévet.Amikor megvolt a dátumunk utána foglaltuk le az éttermet,mivel ez kis esküvő így biztosak voltunk,hogy arra az időpontra is lesz szabadhely.De a többi menyasszonytól úgy tudom,hogy ha nagyobb létszámú akkor már előtte 1 évvel akár le lehet foglalni az éttermet,vőfélyt,jobb fotóst,videóst és azután is mehetsz időpontot kérni az anyakönyvvezetőhöz.

     

    Úgyhogy tulajdonképpen amikor be voltunk jelentkezve és megvolt az étterem utána jött egy adag várakozás.Ja a meghívót sk gyártottuk. Folyamatosan vettem meg a dolgokat,cipőt,kesztyűt,ruhát,gyűrűt stb.

     

     A kérdésedre válaszolva így az utolsó idő,bármilyen esküvő is elég idegtépő mindkét fél számára.Valaki itt írta,hogy a vőlegénye még nem lelkes,ne is várjátok,hogy 1  évvel,de még azt se,hogy fél évvel előtte lelkes legyen.A férfiak másképp működnek mint mi nők.Ezért van ez a fórum,hogy itt kibeszéljetek mindent,de ne menjetek a vőlegény agyára,mert be fognak sokkalni és az senkinek se jó.Általában én intéztem mindent,ami közös volt,arról véleményt kértem,de nem volt napi szintű téma ez előtte 1 évvel,éppen a fentebb leírtak miatt.

     

    Ami még van nekünk az utolsó időben a virág és torta rendelés.De ezt egy nagyobb számú esküvőnél szintén hamarabb megtehetitek,ahogy a dekoráció megbeszélését is.Most már próbahajra,próbasminkre járok ,és végül minden a helyére kerül:-)Most hirtelen ennyi jutott az eszembe.

    előzmény:
    Füli (78)
    2012-03-29  11:13
  24. 2012. március 29. 11:1378.

    teljes mértékben egyet értek, úgyhogy ezért is gondolkodunk az időbeosztáson, hogy ne legyen túl zsúfolt a nap, viszont az aznapi fotózás nekünk is nagyon fontos! szóval valszeg nem lesz más megoldás, mint a kicsit sietősebb tempó az elején:)

     

    ha nektek jövő hónapban lesz, akkor már gondolom letisztultak a dolgok, és látod, hogy mit mikor hol és hogyan fogtok csinálni! :) jó érzés lehet! :) ha van kedved, mesélj egy pár dolgot, hogy miket terveztek, és leginkább az érdekelne, hogy nagyon sok olyan teendő van-e, amit csak az "utolsó pillanatban", mondjuk az utolsó egy hónapban vagy pár hétben lehet elintézni. tehát, hogy mennyi marad a "végére" :) rohanás minden nap, vagy azért nem érzed ezt a nyomást? mikor kezdtétek el szervezni a dolgaitokat? :)

     

    Köszi a válaszokat és szép napot mindenkinek!:)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_430465 (77)
    2012-03-29  10:13
  25. Torolt_felhasznalo_430465
    Torolt_felhasznalo_430465
    2012. március 29. 10:1377.

    Sziasztok!

     

    Bocsánat,hogy bepofátlankodok ide:-)

     

    A mi esküvőnk jövőhónapban lesz,és egyetértek kicsi babóval,abban,hogy a fotózást célszerű aznap tartani.Nemcsak a dupla fodrász,sminkes ,virágcsokor miatt,hanem azt az életérzést,izgalmat,örömöt,amikor aznap fogsz érezni amikor férjhez mész nemadja vissza az előtte-vagy utána való napi fotózás.Azt akkor érzed ,és egész más ül ki akkor az arcodra,egész más boldogság tükröződik rajtad.Legalábbis én így gondolom.

     

    Mindenkinek nagyon kellemes,izgalommal teli készülődést kívánok!!!

    előzmény:
    sunnyend (68)
    2012-03-28  11:51

Címlap

top