Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nem akarok szoptatni :-(

Torolt_felhasznalo_302972
Torolt_felhasznalo_302972
Létrehozva: 2012. Április 3. 10:46

Sziasztok!

 

Ha volt már valaki hasonló helyzetben, ossza meg velem, kérem!

A héten lesz 3 hónapos a bébirépaeddig csak anyatejet kapott, de már nagyon nyűgnek érzem a szoptatást.

- macerás

- 3-4 óránként az otthonhoz vagyok kötve

- ő is már elég nehéz, ráadásul egyfolytában ficánkol, nehéz tartani

- kényelmetlen és kellemetlen is

 

Próbáltam párszor tápszert adni, de nem nagyon ment. Tegnap délután sikerült, de a késő esti (10-11 órás) etetésnél, megint nem akarta. Pedig szeretném kipróbálni, hátha azzal végigaludná az éjszakát. Mert ott meg azt érzem visszafele fejlődik. Míg 1 hónapja már 5-6 órát is végigaludt, a napokban éjjel 2 körül ébreszt. Kicsit fárasztó.

 

Van valami módszer amivel rá tudom szoktatni, hogy legalább napi 1-2x megigya a tápot?

Ha valakinek elfogyott a teje, hogy fogadta a tápszert a gyerek?

Esetleg egy jó módszer, hogy tartsam, hátha csak a szeretné evés közben érezni a közelséget? 

  1. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2012. Április 3. 13:24201.

    Jajjistenem, nehogy már polgárpukkasztás legyen, az hogy elmegyek a műkörmöshöz vagy a kozmetikushoz. Anyám borogass!

    És úgy hívom ahogy akarom, nem itt vetítek, így szoktam nevezni. 

    előzmény:
    ardian (197)
    2012-04-03  13:07
  2. Torolt_felhasznalo_294051
    Torolt_felhasznalo_294051
    2012. Április 3. 13:20200.

    Azért van benned is előítélet, ahogy nézem: miért szűnne meg valakinek attól az önálló személyisége, hogy szoptat?

    Másrészről nem tudom, hogy csináltam, lehet, hogy mégegyszer nem menne, de én vidékre is simán lementem a kéthónapos gyerekkel busszal a barátnőmhöz, pedig csak szoptattam... (de tényleg, vannak őrültségek, amiket utólag még magamnak is nehezen magyarázok... )

    előzmény:
    g.o.m.b.a (198)
    2012-04-03  13:10
  3. 2012. Április 3. 13:16199.
    Maximálisan igazad van! Fogalmunk sincs van-e gyereke, ha van, szoptatja-e egyáltalán, lehet  hogy teljesen normális nő. De hogy ezekkel a topicokkal semmi mást nem szeretne, mint cirkuszt szítani, és provokálni a népet, az biztos. Amíg nem volt a gyerek ügy, addig voltak más témái ugyanerre. Szóval én nagyon nem venném komolyan a felvetéseit.
    előzmény:
    ardian (197)
    2012-04-03  13:07
  4. 2012. Április 3. 13:10198.

    ÁÁÁ, micsoda topik! 

     

    Esküszöm örültem neki!

     

    Nem azért, mert bármi bajom lenne a szoptatással, csak manapság már más sem folyik a csapból, és aki nem szoptat, az tuti, hogy idegroncs lesz a gyereke 1/2 éves korára, a társadalom felől rá nehezedő nyomás miatt...

     

    Első gyerekem 3 hetes korától kapott kiegészítésként tápszert, anyatejet 4 hónapos koráig. Akkor elfogyott a tejem. Kész, nem volt választás.

     

    Második 3 hónapos koráig csak anyatejet kapott, utána kezdett elapadni a tejem. 5 hónapos koráig próbálkoztam ezzel-azzal, de mikor nem ment, és a gyerek éhes volt, akkor enni kellett neki adni. Nem erőltettem a nyilvánvalóan üres mellem.

     

    És láss csodát!

     

    Egészséges, gyönyörű gyerekek, akik lelkileg is kötődnek hozzám.

     

    Viszont el tudtam menni, ha kellett, meg tudtam maradni önálló személyiségnek, ami nekem nagyon fontos!  

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  5. 2012. Április 3. 13:07197.

    Nekem haragocka és tsai "antianyasága" pont annyira tűnik szerepnek, mint az itt lentebb emlegetett "szuperanyaság".

     

    Szerintem is. Érdekes, ahogy direkt polgárpukkasztásként közbe-közbeszúrja a műkörmöst, a gyerekre alkalmazott furcsa jelzőket (mert tudja, hogy ebből volt már itt vita, ezért nagyon úgy tűnik, direkt csinálja).

     

    Én tagja voltam (ahogyan sokan mások) egy babás topiknak, nagyon jó fej társaság jött össze, őszinték voltunk egymáshoz, leírtuk a félelmeinket az alakunkról, a hajhullásról, a cici megereszkedésről is egymásnak, de a valódi őszinbteség és a polgárpukkasztás között van néhány árnyalatnyi különbség.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_336401 (186)
    2012-04-03  12:46
  6. 2012. Április 3. 13:05196.
    Ha nem lenne igazad, akkor csinálná úgy, ahogy jónak látja és nem nyitná folyton a hasonló topicokat. Szerintem inkább ő él a külvilágnak, mint az, aki kendőben hordoz meg mittudomén még mit csinál a saját örömükre.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_336401 (172)
    2012-04-03  12:31
  7. 2012. Április 3. 13:03195.

    Nem olvastam el az egész hsz-t, mert nagyon megmozgadtad az embereket, gondolom kaptál hideget meleget........mert ez egy olyan téma. Tudom mit érzel, nekem a héten 4 hónapos lesz a kisebb gyerkőcöm és ő is kel éjszaka 2szer 3szor. Ami igen fársztó, főleg úgy, hogy a nagyobb hiába múlt el 3 éves, még mindig meg ébred egyszer és anya bújok egy kicsit és ilyenkor nincs mese anya bújik egy kicsit. Én ezt azzal tudom csak konpenzálni, hogy a pindur velünk alszik és így nem vagyok zombi egész nap, mert nem hagyom teljesen megébredni a drágát, mert akkor kukorékolna nekem egész éjjel. Ne értsd félre ezzel nem azt akarom mondani, hogy aludjatok ti is együtt, csak nálunk ez bejött, így mindenki pihen.

    Nem tudom a tápi mennyire lenne jó neki estére, mert gondolom abból se tud többet megenni, mint amennyit cicizik és akkor amellett is ugyanúgy fel fog kelni, mert éhes lesz. És ezzel majd jön még a plusz meló a konyhában, amíg a gyerkőc teljesen megébred és a visszaaltatás is tovább fog tartani. 

    De hangsújozom ez megint csak az én véleményem..... :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (1)
    2012-04-03  10:46
  8. 2012. Április 3. 13:00194.

    Nem olvastam végig minden hsz.-t, csak az elejét.

     

    Kérdésedre a saját tapasztalatú válaszom: az én (második) babám  már 6 hónapos, csak szoptattam ezideig, még a cumisüveget sem fogadja el, anyatejet sem issza meg cumisüvegből. Mellesleg a hozzátáplálással sem állunk sehogy, mert az első, bevezetésre szánt ételeket sem fogadja. el.

    A nagyobbik fiamnak egy darabig adtam pótlásként tápit (bizonytalan, kezdő anyuka voltam),  de egy bizonyos kor után (kb. 5 hónapos korában) köszönte szépen, nem kért többet.

    Szóval ha van sok tejed, és eddig szoptattad, akkor lehet, hogy nem fogja elfogadni a tápszert. Vagy legfeljebb akkor, ha "kiéhezteted".

    Szerintem "hallgass" a babádra, ő tudja, mit akar és neki mi a legjobb. Most ő a legfontosabb.

     

    Amúgy szerintem is macerás a kizárólagos anyatejes táplálás (bár a tápszerezés sem könnyebb, és marha drága is), főleg ha az embernek van nagyobb gyereke, akivel menni kellene, és nemcsak 1-2 órás villámutakra. És én sem szoptatnék nyilvános helyen, de még családtagok előtt sem (kivéve férjem, nagyobbik gyerek). De attól ez még szép és jó dolog. És olyan gyorsan elrepül az a pár hónap, ezt fejenállva is ki lehet bírni. 

     

    (Olyan jó látni, ahogy teljesen átadja magát a szopizásnak a kisfiam, és látom, hogy milyen nyugodt és boldog közben! Ez lesz a személyiségének egyik alapja. Persze nem azt akarom mondani, hogy a tápszeres babáknak rosszabb a helyzetük, mert a szeretetteljes környezet ugyanezt az alapot nyilván megadja, és a modern tápszerek mellett a testi fejlődésük is ugyanennyire biztosított.)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  9. 2012. Április 3. 13:00193.

    Szerintem elég sokan kimondtuk, hogy vannak kellemetlen oldalai az anyaságnak. Ezt senki nem vitatja.

     

    Viszont az egész szoptatási mizéria semmi ahhoz képest, amit ha peches, akkor végig fog csinálni a fogzásnál, az "anyáról való leválásnál", az első akaratos időszaknál...stb....

     

    Akkor mi lesz kényelmével?!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_979457 (190)
    2012-04-03  12:52
  10. Torolt_felhasznalo_103366
    Torolt_felhasznalo_103366
    2012. Április 3. 12:56192.
    Azonnal hívom a Vatikánt, avassanak téged szentté...
    előzmény:
    csibimanó (185)
    2012-04-03  12:46
  11. 2012. Április 3. 12:56191.

    JAj, ez nagyon cuki, hogy az anyáról is szól....mit nem mondasz?!

     

    Ha anyuka mindenen kiborul és feszült - mert ezer másik okból is érheti kellemetlen hatások, mint hogy kellemetlen a szoptatás - akkor ne is szóljon a gyerekhez, mert mi lesz?! Ugyanmár?!

     

    Igen, vannak esetek, amikor a tápszer jól jön, de nem kényelmi szempontokra találták ki.

     

    Én is leírtam, hogy megértem őt, mert én is elválasztottam a gyermekemet, de nem 3 hónaposan és nem tápszerette tértünk át, hanem rendes ételekre. HA valakinek megvan a képessége, akkor éljen vele!

     

    Én még mindig azt vallom, hogy 4-5-6 hónapos korig nincs szó anyuka kényelméről, vagy csak minimálisan.

     

    Abba az én kicsim se halt bele, hogy lefejtem tejet és vittem a kicsivel a nagyszülőkhöz, hogy én kimozdulhassak...ezt a tpoikindító is megteheti, akár hetente többször, ha igénye van rá. Vagy odaadhatja apukának, hogy a lefejt tejjel megetesse a kicsit és meg felszabaduljon.

     

    Így a kicsi is jól jár, meg anyuci is pihenhet...de hogy csak kényelmi szempontok miatt térjen át valaki tápszerre azt mélységesen elítélem.

     

     

    előzmény:
    fiesta30 (180)
    2012-04-03  12:43
  12. Torolt_felhasznalo_979457
    Torolt_felhasznalo_979457
    2012. Április 3. 12:52190.
    De mitol "antianya" (uj kifejezest tanultam)? Attol, mert ki MERI mondani, hogy bizony vannak kellemetlen oldalai is ennek az egesznek? Ha valaki nem csak a szepet es jot irja, akkor rogton anti-va valik? Nem lesz o kevesebb attol, mert ilyen. DE! Mas sem lesz tobb (akarmennyire is szeretnek azt gondolni!), mert ok meg nem ilyenek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_336401 (186)
    2012-04-03  12:46
  13. Torolt_felhasznalo_103366
    Torolt_felhasznalo_103366
    2012. Április 3. 12:49189.
    Kényszeres?!!! Elég régen ismerem, és ez egyáltalán nem jellemző rá. Valóban nyugodt, laza. Nem önmagára erőszakolt szerep ez. A gyereke irigylésre méltó helyzetben van. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_336401 (172)
    2012-04-03  12:31
  14. 2012. Április 3. 12:47188.

    Szvsz. a gyerek érdeke egy lelkileg, testileg egészséges anya, és nem egy nagy darab mártír.

     

     

    előzmény:
    csibimanó (185)
    2012-04-03  12:46
  15. 2012. Április 3. 12:47187.

    http://www.lll.hu/node/187

     

    Szerintem érdemes elolvasni.

     

     

    Abban meg nincs kivetni való, hoyg szabadulnál a szoptatástól, csak mérlegelj! Mert a tápszert később is bevezetheted, de a szoptatást nehéz visszahozni.

     

    Amúgy meg mindent csinálj úgy ahogy érzed, ebbe úgysem lehet beleszólni. Ez kényes téma és sokan sokféleképpen látják/látjuk.

     

    Azt, hogy melyik út a jobb, azt sosem fogjuk megtudni

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (176)
    2012-04-03  12:38
  16. Torolt_felhasznalo_336401
    Torolt_felhasznalo_336401
    2012. Április 3. 12:46186.

    Nekem haragocka és tsai "antianyasága" pont annyira tűnik szerepnek, mint az itt lentebb emlegetett "szuperanyaság".

     

     

    De végetért a kávészünetem, abbahagyom az analizálást. Szép napot mindenkinek. (és megfelelő tápszert a bébirépának )

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_979457 (178)
    2012-04-03  12:41
  17. 2012. Április 3. 12:46185.

    A szülés után majdnem meghaltam. Életmentő műtétet végeztek, megcsonkítottak, fájdalmaim voltak, lázas voltam. Hónapokig szenvedtem. SOHA nem jutott eszembe, hogy abbahagyjam a szoptatást, még akkor sem, amikor a betegség miatt kicsit megcsappant a tejem.

     

    Én a helyedben nem indítanék ilyen topikot, mert szánalmas vagy. 

     

    És bocs, de mindenkit annak tartok, aki nem a gyerek érdekeit tartja szem előtt, hanem a saját kényelmét meg a melle feszességét. Gratulálok!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (1)
    2012-04-03  10:46
  18. 2012. Április 3. 12:44184.
    igen, értem, hogy mit szeretnél. Én 8 hónapos korában elégeltem meg az ébredéseket, próbáltam adni gabonapépet, tejpépet, gyümit, pürét, akármit lefekvés előtt, de sajna nálunk lényegesen nem változott a helyzet. Ébred azóta is, max az első ébredés későbbre tolódik. Tejpépet el se fogadja egyáltalán. Amíg nem muszáj elkezdeni a hozzátáplálást, én nem kevernék be tápival. Volt egy rövidebb időszak 3-4 hós korában amikor átaludta az éjszakát - na akkor aztán olyan sok tej lett reggelre, hogy túl gyorsan szívott túl sokat és bukott ezerrel. Kelhettem fel előbb mint ahogy ébredt, lefejni egy kicsit belőle. Na az szívás volt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (54)
    2012-04-03  11:25
  19. 2012. Április 3. 12:44183.
    hogy csak kínlódni = hogy csak azért kínlódni
    előzmény:
    fiesta30 (180)
    2012-04-03  12:43
  20. Torolt_felhasznalo_294051
    Torolt_felhasznalo_294051
    2012. Április 3. 12:43182.

    Hát remélem, megtalálod a nektek megfelelő megoldást, kaptál már jótanácsot párat...

     

    De ki kell ábrándítsalak:

     

    lesz még macerásabb

    lesz még nehezebb (mostantól kézbe sem veszed?)

    fog még kellemetlen perceket okozni!

     

    Mondjuk ezt a ficánkolást, amit írsz, nem tudom mire vélni - lehet, hogy kevés a tejed, és azért nem szopizik nyugodtan, vagy csak érzi a te nyugtalanságodat? Persze lehet, hogy ő egyszerűen csak ilyen... mindenesetre azt szokták mondani, hogy a gyerekeink nevelnek bennünket, szóval készülj fel!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (1)
    2012-04-03  10:46
  21. 2012. Április 3. 12:43181.
    Igy van végre valaki emberi. Tisztelet a kivételnek. Meg akinek nem inge ne vegye magára ésatöbbi.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_979457 (178)
    2012-04-03  12:41
  22. 2012. Április 3. 12:43180.

    Már ne is haragudj, de nem csak és kizárólag a babáról szól ez az időszak, hanem az anyáról és a babáról együtt, mert ők így alkotnak valamilyen szinten egy egységet. Ha anya feszült, ideges, mert neki kényelmetlen a szoptatás, vagy akármi más, akkor azt a baba megérzi és ő is ugyanúgy átveszi ezt a feszültséget, és nyűgös lesz ő maga is. Úgy gondolom, hogy csak kínlódni, mert ez a elvárás mások részéről, nagy butaság. Inkább legyen tápszer, ha ez az ára anya és baba kiegyensúlyozottságának, nyugalmának. Mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy neki mi a jó.

     

    Nem azt mondom, hogy én azt csinálnám, amit a topikindító, ha lenne elég tejem szoptatni, de valahol megértem, és elfogadom.  A tápszer sem ördögtől való, és tök jó lenne elfelejteni ezeket a tápszerhez kötődő buta sztereotípiákat, hogy a pl. tápszeres gyerekek betegesebbek. 

    előzmény:
    Aithra (169)
    2012-04-03  12:27
  23. Torolt_felhasznalo_336401
    Torolt_felhasznalo_336401
    2012. Április 3. 12:42179.
    És az nem merült fel benned, hogy célravezetőbb lenne ezügyben a gyerekorvosotokkal konzultálni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (176)
    2012-04-03  12:38
  24. Torolt_felhasznalo_979457
    Torolt_felhasznalo_979457
    2012. Április 3. 12:41178.

    Masik topic-ban olvasom rendszeresen a hozzaszolasokat, ahova o is ir. De latod, erdekes, hogy mennyire maskent latjuk az embereket. En pont azt erzekelem mindig rajta, hogy o az a tipusu ember, akinek nincs szuksege arra, hogy ezerszer atgondolja mit irjon ide le, hogy nehogy veletlenul nem illot irjon, vagy a tarsadalmi elvarasokkal veletlenul szembe menjen, nem fugg senki iteletetol, senki velemenyetol. Es en szeretem az ilyet. Ezzel nem azt mondom, hogy mindig mindenben egyetertek vele, viszont szeretem, ha valaki van annyira onallo es fuggetlen szemelyiseg, hogy ezt megtegye.

    Ezenkivul azt latom, hogy nagyon elment mar egy olyan iranyba ez az egesz gyerekvallalas-terhesseg temakor, hogy lassan kezd egy tundermesehez hasonlitani, amit arctalan nick-ek szonek tovabb naprol napra. Egy mese, amiben minden csupa moka es kacagas, ahol az anyak mindig frissek, udek es kivanatosak, a gyerekek pedig lassan mar 2 hetesen jarni fognak. Nem hiszem, hogy ez a valosag. Es harangocka, valamint a hozza hasonlo hozzaszolok irasai alapjan lehet nemileg arnyaltabb kepet kapni errol a tundermeserol.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_336401 (172)
    2012-04-03  12:31
  25. 2012. Április 3. 12:40177.

    Köszi harangocka,

     

    én mondjuk nem is tudtam 3 hónapig szoptatni, mert tiszta stressz voltam, így tejem alig, de nem vakartam magam emiatt kárómintásra, kapott a gyerek tápszert és kész. Épp elég nehéz volt lelkileg, idegen országban, állandóan (éjjel is) dolgozó férj mellett, nulla segítséggel ellátni a babát, a legkevesebb aggodalmam az volt, hogy nem szopik hanem tápos. Amúgy soha nem volt beteges, erős, eleven, eszes, szuper gyerek. Sőt még bölcsibe is beadtam. 

    Ha neked teher ne szoptasd, így jobb neked is, a babád meg nem sérül se lelkileg se testileg.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     

Címlap

top