Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

P.Coelho:Tizene gy perc

nyusszantó
Létrehozva: 2004. május 23. 21:18
Most fejeztem be ezt a könyvet és érdekelne,hogy akik már olvasták,mit gondolnak róla.Nekem nagyon tetszett.
  1. Torolt_felhasznalo_317019
    Torolt_felhasznalo_317019
    2005. Április 13. 17:1976.
    Az Alkimista és Az ördög és. . . . milyenek? Azt a kettőt nem olvastam eddig. No meg persze a Zahírt.

    Mit keresett. . . hát azt kell mondjam mióta elolvastam egész másként gondolkodok az életről de leginkább a párkapcsolatokról. Engem nagyon lenyűgözött, és én nagyon nagy alapigazságokat találtam benne.
    előzmény:
    Sunshinee (75)
     
  2. 2005. Április 13. 17:1575.

    AZ ALKIMISTA
    AZ ÖRDÖG ÉS PRYM KISASSZONY
    A PIEDRA FOLYÓ PARTJÁN ÜLTEM ÉS SÍRTAM
    A ZAHIR
    TIZENEGY PERC
    VERONIKA MEG AKAR HALNI

    Hallottam már arról a könyvről, szóval szerinted érdemes elolvasni?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_317019 (74)
     
  3. Torolt_felhasznalo_317019
    Torolt_felhasznalo_317019
    2005. Április 13. 16:5574.
    Melyik az a 6?

    Tudom ajánlani a Mit keresett Isten a hálószobában című könyvet. nem annyira könnyű olvasmány mint Coelho művei, de nagyon sok dolora rádöbbentett. Legalább is engem.
    előzmény:
    Sunshinee (69)
     
  4. Torolt_felhasznalo_384791
    Torolt_felhasznalo_384791
    2005. Április 13. 16:4673.
    Hahó, csak szólok, hogy a Zahír már a könyvesboltokban van tegnap óta és én diákkal 2360ért vettem meg ma:) Csak befejezem a diplomámat és már olvasom is, majd mondom, hogy milyen volt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_258274 (72)
     
  5. Torolt_felhasznalo_258274
    Torolt_felhasznalo_258274
    2005. Április 13. 16:1372.
    Én is elöször a Veronikát olvastam el. Nekem is sokat segített. Sok mindent másképpen látok azóta, segített megérteni dolgokat.
    Coelho számomra is a bölcs embert jelenti, jó hogy van egy ilyen író.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_316285 (66)
     
  6. 2005. Április 13. 11:4171.
    Pontosítok: Diák kedvezményre 5 %-ot szoktak adni, 10-et még sosem kaptam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2005. Április 13. 11:1070.
    Én csak magyarul szeretek olvasni :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2005. Április 13. 11:0369.
    Tudom, hogy több mint hat könyve jelent meg, de megvenni csak ezt a hatot lehet :)) A 10 százalék sem rossz, igénybe is szoktam venni. De a 15 százalék még jobb szerintem. Úgyhogy inkább az utóbbival élek.
    Ja, és kösz, de ismerem a honlapot.
    előzmény:
    blue girl (67)
     
  9. Torolt_felhasznalo_515865
    Torolt_felhasznalo_515865
    2005. Április 13. 09:2768.
    fenn van a magyar honlapon :)
    előzmény:
    Sunshinee (60)
     
  10. Torolt_felhasznalo_515865
    Torolt_felhasznalo_515865
    2005. Április 13. 09:2467.
    Ha diák vagy, eleve olcsóbb 10 százalékkal. . . . több, mint hat könyve jelent meg, a többieket pedig nem lehet megszerezni, mert régiek és kevésszer nyomták ki őket. Angolul itthon több szerezhető be, pl. a Hideghegy is.
    előzmény:
    Sunshinee (65)
     
  11. Torolt_felhasznalo_316285
    Torolt_felhasznalo_316285
    2005. Április 13. 00:4666.
    Sziasztok!

    Hogy én eddig miért nem találtam rá erre a topicra?

    Az első könyv tőle a Veronika volt. Az volt az első gondolatom, hogy ilyen negatív címmel hogy lehet könyvet írni, a második, meg hogy ide vele, de azonnal. És olyan szinten kirángatott a pocsék depressziómból, hogy soha többet nem fogok olyan mélyre süllyedni. És elolvastam az összes kaphatót. Megtanultam elfogadni magam. Aztán elfogadtak a többiek is. Nem is tudom hol lennék, ha nem talált volna meg ez a könyv. . .

    Amikor megláttam Coelho képét a 11 perc plakátján, beigazolódni láttam a véleményem. Számomra ő a BÖLCS.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2005. Április 12. 20:0065.
    Ma csak úgy bementem egy Libribe, amely elött elmentem. Erre látom, hogy már kivan téve a Zahir!Ezekszerint már a hivatalos megjelenése elött lehet kapni. Ami most péntek. Ja és 2490 ft. (Még nem vettem meg).
    Örömmel láttam még, hogy az eladási listájuk hatodik helyén a Tizenegy perc, a harmadik helyen pedig az Alkimista áll. :)))

    Én úgy számoltam össze, hogy a Zahirral együtt 6 Coelho könyv jelent nálunk eddig meg. Ami nem vészes, ha mindegyiket megakarom venni. . .
    (Egyik barátnőmnek a kedvenc írója csak úgy "ontja magából" a könyveket, ha szabad ilyet mondanom. Többször viccelődött, hogy a végén még csődbe megy, mert nem birja ki hogy az összes könyvét meg ne vegye. . . ).
    Egyébként én antikváriumban veszek új könyveket is, ott ált. 300 forinttal olcsóbban adják őket, mint pl. a már említett boltban.

    Na most hogy befejeztem a Veronikát, alig várom hogy elkezdjek egy újabb Coelho könyvet, úgyhogy igazad van: rálehet szokni, mint a kábítószerre. . .
    A Tizenegy percet is elszeretném újra olvasni, de nem akarom megint kölcsön kérni. Előzőleg az unokatestvérem munkatársa adta kölcsön, és még két másikat. De lehet hogy nem szívesen, elvégre engem nem ismer. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_252115 (64)
     
  13. Torolt_felhasznalo_252115
    Torolt_felhasznalo_252115
    2005. Április 12. 19:2664.
    Igen, olvastam, nekem tetszett a story, és ez is nagyon elgondolkodtató. . . mint minden Coelho:) Nekem most jobban is tetszett, mint a Piedra. . . de lehet, hogy később, ha újra olvasom, változik a sorrend.
    Mikor jelenik meg pontosan a Zahír?

    Nem terveztem, hogy begyűjtöm az összes Coelhot, de úgy rászoktam, mint a kábítószerre. Amikor végeztem az egyikkel, és valamilyen más jellegű könyvet akartam olvasni, nem ment, és el kellett mennem a boltba beszerezni az "újabb adagot", de komolyan. . . . nem tehetném meg, hogy ennyi könyvet vegyek egymás után (sajna:(, de megérte!
    Könyvtárt elfelejthetem, mert soha nincs bent, kölcsön meg nem tudnám senkitől kérni.
    előzmény:
    Sunshinee (63)
     
  14. 2005. Április 11. 20:2463.
    Szia!

    De jó neked. . . Nekem egyedül a Veronika van meg, az összes többi Coelho könyvet csak kölcsön kaptam. De remélem idővel mindegyiket beszerzem :)) A Zahírt én is nagyon várom, a témája nekem is tetszik. Előjegyeztettem, nehogy lemaradjak róla.
    A tizenegy perc nagyon jóó. A Prym kisasszonyt is olvastad?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_252115 (62)
     
  15. Torolt_felhasznalo_252115
    Torolt_felhasznalo_252115
    2005. Április 11. 15:3962.
    Sziasztok!

    sikerült már 5 könyvet beszereznem Coelhotól, már alig várom az új megjelenését (április 14, asszem), a témája is nagyon tetszik.
    A Veronikát most olvasom. Eddig a 11 perc tetszett a legjobban, a legkevésbé nekem is az Alkimista. . . . bár a Piedra. . . sem érintett most meg annyira, mint hittem. Kicsit úgy éreztem, hogy lázadok a könyben írtakkal szemben (azt nem értettem, hogy miért nem omlik egyből Pilar a régi szerelme karjaiba, hiszen még mindig vonzódik hozzá, én nem "nyűglődtem" volna ennyit, tart, amíg tart, de teljesüljön be a szerelem). De tetszett a vallási vonatkozása, azon nagyon sokat gondolkodtam.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_258274
    Torolt_felhasznalo_258274
    2005. Április 9. 09:3561.
    Szia!

    Én csak most fedeztem fel ezt a topikot, és nagyon meg örültem neki.
    Nekem meg van az Alkimista hangoskönyvben, csak ajánlani tudom mindenkinek. Teljesen más elolvasni és hallgatni a művet. Kulka János hangja szerintem telitalálat volt. Szóval én nagyon szeretem!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2005. Április 6. 19:1460.
    Az Alkamista hangoskönyv változata megvan valamelyikőtöknek?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2005. Április 6. 17:1859.
    Nálam a Piedra az első, az Alkimista tetszett legkevésbé.
    Ma sikerült megvennem a Veronica-t, nagyon kiváncsi vagyok már.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2005. Április 6. 10:4558.
    Nálam a Veronika és a Piedra az 1. helyen :-)
    előzmény:
    loveheart (57)
     
  20. 2005. Április 6. 10:1057.
    Piedra - bocsi :))
    előzmény:
    loveheart (56)
     
  21. 2005. Április 6. 10:0756.
    Igy a leirasod alapjan erdekesnek tunik ez a konyv is, persze olvasva lehet, h más. . vagy csak embere valogatja, h kinek tetszik, es kinek nem :)

    Furcsa, h mennyi idodbe telt, mig vegre megszerezted ezt a koynvet, aztan most megsem olyanm mint amilyennek kepzelted. . . vagy amit vartal tole.

    A Piedrot most olvastam ki, nekem is tetszett :)
    Bar nalam még mindig az Alkimista a befuto, azt hiszem :)
    (ezt olvastam legeloszor)
    előzmény:
    Angel_fire (55)
     
  22. 2005. Április 6. 10:0055.
    Hát, azt szokták mondani, hogy egy bibliai történet, és bár ha valamiért idegenkedek is ettől a kifejezéstől, van is benne igazság. Egy fiatal férfiról szól, aki próféta, és menekülni kényszerül a hazájából, mivel az ottani uralkodó más vallású nőt vett el (a nő viszont gyönyörű), aki üldözi az előző vallás képviselőit, és le is gyilkoltatja őket mind egy szálig. Ő viszont sértetlenül tud elmenekülni, és egy városban telepedik le, egy övegyasszony fogadja be. (akinek a meghalt kisfiát aztán fel is támasztja, csodát tesz az őrangyala segítségével) Ők sem az ő vallását követik, de türelemmel kezdi szépen a saját oldalára állítani az embereket.
    Ezen az ötödik hegyen laknak ennek a városnak az istenei.

    Érdekes, de most nem ragad meg igazán ez a téma.

    Egyébként vagy 5 év után vettem meg a könyvet, egy fórumon hirdettem meg, hogy keresem. Sem antikváriumban, sem máshol nemtudtam megszerezni, hiába az előjegyzés.
    Furcsa viszont, hogy elvileg a Pierda után írta ezt a könyvet, az viszont nagy kedvencem. De az Ötödik hegy kétségkívül nem olyan témákat feszeget, jobban mondva nem azok a fő témái mint a többi könyvének.
    előzmény:
    loveheart (54)
     
  23. 2005. Április 6. 09:5254.
    Koszi, h valaszoltal. . .
    Irnal egy kicsit az Az ötödik hegyrol? (csak par mondatban, h ez miben masabb a tobbi konyvetol)

    Koszi.
    előzmény:
    Angel_fire (53)
     
  24. 2005. Április 6. 09:4353.
    Az ötödik heggyel most szenvedek. Nem rossz, csak más, és azt hiszem nem jó időben talált rám. Le is teszem, és elkezdem újra, úgy pár hét múlva.
    A zarándoklatról a Mágus naplója címmel jelent meg könyv. Hihetetlenül jó, miatta tervezem én is megjárni a Camino-t.
    A Brida még nem jelent meg magyarul, németül hajtom, kevés sikerrel :-(
    előzmény:
    loveheart (52)
     
  25. 2005. Április 6. 08:4852.
    Sziasztok!

    Vki kozuletek olvasta már az alabbi Coelho konyveket?

    Az ötödik hegy - 1996
    Zarándoklat (egy mágus naplója)- 1987
    Brida- 1990

    Milyenek?

    Ha vki valaszol, elore is koszonom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top