Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Friss terhesség :)

Zivatarfelhő
Létrehozva: 2012. május 14. 12:50

Sziasztok!

 

 

Van még, aki nemrég tudta meg, hogy babát vár?

 

Beszélgessünk!:)

 

Z.

  1. 2012. július 4. 11:281451.

      Ketde: Én utrogestant használtam kb a 14-ik hétig! Volt egy kis méhlepényi barnázásoma 11-ik héte, így megtoldották még pár héttel! Én is a 12-ik hét után, de főleg a kombinált teszt után nyugodtam meg! Aztán a hülye AFP-vel meg újra rámhozták a frászt! De a nődokim végül az miatt is megnyugtatott! Mikor a 24-ik héten voltunk az istenhegyin voltunk egy újabb genetikai UH-n a doki végleg megnyugtatott, hogy egészséges kislányunk lesz! MI már nem is megyünk babamozizni, mert ott kaptunk CD-t, és képet is! 

     

    Lányok: látom a kilók benneteket is foglalkoztatnak! Én 30 éves koromig 50 kg voltam, aztán miután megismertem a férjemet 2 év alatt szépen 60 kg lettem, és sajnos annyi is maradtam, pedig rendszeresen jártam tornázni! A terhességet 62-vel kezdtem. Az elejétől kezdve sokat fekszek és jó az étvágyam, nekem nem volt hányos időszakom, most vagyok 69,5 és 31hét és 3 napnál járok! A barátnőm 25 kg hízott a terhessége alatt, 15 kg ment le róla a szüléskor, a maradék 10 a következő 5 hónapban és nem fogyózott, hanem szoptatott! A húgom a ikreivel 9 kg hízott, 12kg ment le szüléskor és a következő két évben 20 kg szedett magára (Ő is szoptatott)! Azt gondolom, hogy a hízás leginkább genetika! Persze azért nem kell orrvérzésig zabálni! De egy kismamának napi 5.szöri tartalmas étkezés a minimum, közte még lehet gyümölcs!Amíg a cukrotok rendben van addig egyetek rendesen amennyit kívántok! A baba csak akkor lesz egészséges és megfelelő súlyú, ha nem éhezünk! A párjaink, meg befoghatják! Mi se csesztetjük őket a sörhasuk, miatt!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  2. 2012. július 4. 11:231450.
    1. baba?
    előzmény:
    Ketde (1449)
    2012-07-04  11:17
  3. 2012. július 4. 11:171449.

    De jó neked, én már 4-5 hetes koromtól kezdve  nem tudom hordani a farmerjaimat, és a hugom terhes nadrágjait hordtam, most meg földig érő vállpántos nyáriruhák....

     

    Képzeljétek, valamelyik nap már átadták a helyet a metrón.... 

    előzmény:
    honeybee (1448)
    2012-07-04  11:01
  4. 2012. július 4. 11:011448.

    Igen, az a baj, ha nem eszem, rosszul vagyok. Én nem émelygek, viszont úgy elkezdek szédülni, mintha már két napja nem ettem volna semmit...

    De a 36-os ruhába még beleférek :)

    előzmény:
    Ketde (1447)
    2012-07-04  10:52
  5. 2012. július 4. 10:521447.

    Honey: Ne hogy fogyózz most! Majd a 4. hónaptól, majd odafigyelsz a kajára!

     

    Nekem a dokim azt mondta, hogy a 12. hét után megszűnk a puffadás!

     

    Várom! Várunk! Az elétünk életünk egy nagy várás! ÁÁÁÁÁÁ 

    előzmény:
    honeybee (1445)
    2012-07-04  10:49
  6. 2012. július 4. 10:491446.

    Sziasztok!

     

     

    Menjetek strandra, hát mindenki látj arajtad, hogy babát vársz...? Ezért lemondani, vagy a férjed szégyelli magát, mert felszedett pár kilót? 

    Jó kis ramazuri van a kilókkal....

     

    Én nem állok mérlegre már évek óta, a ruháimon érzem ha híztam és akkor visszavettem a vacsorát... Szerintem alapból kb. 65kg lehettem, 172 magas vagyok. 38-as ruhaméretem volt!

     

    Most, mivel ugye eszünk mint a jó gyerekek a napköziben, sztem felszedtem 3-5 kg-t. Egyszerűen 3 óránként ennem kell, Nem sokat, de muszáj, mert különben rosszul vagyok!

     

    Jövő héten megyek a védőnőhöz és ő gondolom megmér.... hát kíváncsi leszek!

     

    Pont azt beszéltük a férjemmel, hogy szarunk rá (már bocsi), h mennyit fogok hízni, majd leadom utána, vagy ha a 2. trimesztertől már tudom befolyásolni a kajálásomat (mit, mennyit) akkor már ott oda fogok figyelni. De egyenlőre képelennek tartom, mert olyan rosszul leszek/vagyok ha nem eszem, rendes tápláló kaját!

     

    Gyapiani: Én is lobikos vagyok! Te kaptál progeszteron injekciót a 12. hétig? Én, igen és szerintem allergiás vagyok rá, tiszta vörös a popsim, tenyérnyi foltban, ég, viszket- jegelem. Nagyon mókás, az irodában is úgy ülök, hogy jeges zacsit teszek oda..... Nehéz űgy. Már betölthetném a 12-ik hetet, minden szempontból megnyugodnék....

     

    9+4 

    előzmény:
    Zivatarfelhő (1440)
    2012-07-04  10:08
  7. 2012. július 4. 10:491445.

    Köszi, aranyos vagy!

     

    Igazából ezt leszámítva egy tündér, segít mindenben. Takarít (többet mint én!), jön velem vásárolni, stb. Tényleg mindenben segít.

    Csak ez az egy szépséghibája van a dolgonak... És erre is azt mondaná, hogy dehát ő magára is ezt mondja. Csak ez engem nem vígasztal meg :(

    Na mindegy, majd megpróbálok fogyni!

    előzmény:
    Zivatarfelhő (1444)
    2012-07-04  10:45
  8. 2012. július 4. 10:451444.

    Jó, mindegy, akkor is a Párja vagy, a gyermeke anyja.

     

    Á, ne haragudj, hogy kijött belőlem, tudom, semmi közöm hozzá, és biztosan nagyon szeret meg Te is Őt...csak beleképzeltem magam a helyedbe, és még helyetted is rosszul esett...

    Állandóan meg akarok menteni mindenkit...:D

    előzmény:
    honeybee (1443)
    2012-07-04  10:26
  9. 2012. július 4. 10:261443.

    Nem vagyok a felesége :(

    A babát meg úgy látom rajta, hogy még nem igazán fogta fel. Ésszel tudja, de... úgy érzem, hogy csak akkor meri elhinni, meg beleélni magát, ha megvan a 12. heti UH.

    előzmény:
    Zivatarfelhő (1441)
    2012-07-04  10:22
  10. 2012. július 4. 10:241442.

    Őszintén, már nincs is kedvem a strandhoz...

     

    Helyre szoktam rakni, az nem hatja meg annyira. Általában utána úgy csinál, mintha mi se történt volna. Ha már annyira kiborulok, hogy bőgök, mint egy kisgyerek, akkor érzékeli, hogy nagyobb baj van és nyalizik. De ez tart egy fél napig...

    Kicsit kezd ez már lefárasztani. Gondolkoztam rajta, hogy megmondom, hogy ennek így semmi értelme. Ha nem tetszik, menjen és keressen magának egy nádszálvékony kisasszonyt. Csak tudnám, hogy akkor miért akart babát. Merthogy ezt a témát nem én hoztam fel..

    előzmény:
    Zivatarfelhő (1440)
    2012-07-04  10:08
  11. 2012. július 4. 10:221441.

    Talán tájékoztatni kéne, hogy a kisgyermekét várod, táplálod, hordod a pocidban, pár kiló tök normális, úgyhogy jobb lenne, ha nem szégyellne Téged a strandon (és mellesleg a felesége vagy).

    Fúúúúúúúú, bocs, tényleg ki vagyok akadva.:( Ez elszomorító.

    előzmény:
    honeybee (1439)
    2012-07-04  09:43
  12. 2012. július 4. 10:081440.

    Mi?? Hogy ezért mondjátok le a strandot??

    Hát köszi...

    ÁÁÁÁ

    Ne haragudj, de egy ilyen megszólalásért egy hétre kihajítanám a Férjemet...mit képzel már?!

     

    Te se haragudj, tényleg, de ez nálam kiverte a biztosítékot!

     

    Tedd helyre a kis fejét...

    előzmény:
    honeybee (1439)
    2012-07-04  09:43
  13. 2012. július 4. 09:431439.

    Hát ez nem fogja megnyugtatni. Már mondta, hogy a szombati strandot is mondjuk le, így ne menjünk. Alapvetően az a probléma, hogy elég hiú.

     

    Na, de nem panaszkodom tovább! Ne haragudjatok, hogy ezzel fárasztottalak benneteket, de olyan jól esett ezt kiadni magamból....

    előzmény:
    Zivatarfelhő (1438)
    2012-07-04  09:41
  14. 2012. július 4. 09:411438.
    Mondd meg Neki, hogy a puffadás és a víz lemegy szülés utána azonnal.
    előzmény:
    honeybee (1437)
    2012-07-04  09:36
  15. 2012. július 4. 09:361437.

    Na ez a vicc!! Hogy alig eszem kenyeret! Jó, nem mondom, hogy soha, de alapvetően nem sokat. És ha eszem, akkor is olyat amit én sütök graham lisztből, zabpehelyből és sok-sok magból! Szóval szerintem az is egészséges.

     

    Igazából akkor kezdtem el hízni, mikor elkezdtem rendesen főzni. Nem zabálok, de így hogy én főzök, többmindent megeszem. Pl. régen nem ettem csak csirkemellet szinte. Most meg már megeszem a pörköltet is, ha én csinálom. De nem zabálok!!

    A vacsorám az utóbbi időben általában alma egy kis füstölt sajttal, vagy eper vagy dinnye...

    A súlyom egy éve nem mozdult egy grammot se, viszont most a puffadás miatt többnek nézek ki...

     

    Szoktam én visszavágni ám azzal, hogy ő is hízott. Erre az a válasza, hogy igen, az ő teste is hálátlan... Csak az a különbség, hogy nekem ő így is tetszik..

    előzmény:
    Zivatarfelhő (1432)
    2012-07-04  09:22
  16. 2012. július 4. 09:321436.

    Helló!

     

    kb 52 kilo lehettem 10 éve,amikor összejöttünk a párommal, úgy 5 éve felszedtem 8 kilót,szépen lassan,akkor mást se hallottam mint h pufi,malacka,egyél csak este szalonnát,úgyis rádfér-gúnyosan...aztán 2 éve a munkám miatt az idegtől lefogytam rövid időn belül 48 kilóra...akkor meg azt hallgattam h fúj,kilógnak a csintjaid,látom az összes bordád,ez már nem szép....(mindenki fel akart hizlalni,pedig úgy tetszettem magamnak) Aztán 9 hónapja leszoktam a cigiről,egy 10 kiló fel is jött hamar. De nem bántam,mert már babát akartam,tudtam h hizni fogok.

    Most 60 kiló vagyok, tegnap azt mondta a párom h pufi......mondom ha ez pufi,akkor januárba mi leszek, bálna?

    Aztán elgondolkodott....mondta h így is nagyon szeret! 

    előzmény:
    honeybee (1429)
    2012-07-04  08:52
  17. 2012. július 4. 09:281435.

    Az én Férjem is végtelenül rendes.:)

    Amúgy közismerten "göröngyös" a humora és szókimondó típus, de sosem bántana meg azzal, hogy "feljött egy kiló". Sőt, a saját hasát szokta panaszolni. (Ami ellen persze nem tesz semmit. :D Sajnos este eszik először...)

    Meg úgyis tudja, hogy én is észreveszem, ha feljön pár kiló és azonnal teszek is érte, így szólni sem kell neki.

     

    De ha épp nem vagyok tökéletes formában,akkor is azt mondja, hogy így is tetszem Neki és szép vagyok, csinos, jó nő meg ilyenek. Tudja, hogy a nők érzékenyek az ilyesmire. :D

    előzmény:
    gloria0414 (1433)
    2012-07-04  09:23
  18. 2012. július 4. 09:241434.
    mostanában
    előzmény:
    Zivatarfelhő (1432)
    2012-07-04  09:22
  19. 2012. július 4. 09:231433.

    Pont azt akartam mondani, hogy ők meghízhatnak,és ellustulhatnak, és elvárhatják, hogy kiszolgáljuk őket? Szerintem nem így működik.

    A házasság meg az együttélés egy kölcsönös dolog. Az emberpedig idővel változik és ezt el kell fogadni. Még egy pasinak is-ők pl. megőszülnek, és kopaszodnak, és sörhasat növesztenek. :)

    Szerintem az55kiló teljesen normális. Én annyira szeretnék visszafogyni terhesség után. 48ról indultam, és most 64kiló vagyok. Mondjuk azt hozzátenném, hogy talán most nézek ki úgy, mint egy nő. 

     Nem szeretném bántani a párodat, de nem szép tőle, hogy a súlyoddal bánt. Terhes vagy még jó, hogy meghízol. Plusz ilyenkor maúgy is érzékenyebb az ember a testére, mert látni, hogy itt egy felesleges kis hurka meg ott egy, nem túl szívderítő. Én ezért örülök, hogy a párom ilyen megértő. Persze néha élcelődik, hogy van egy kis tokám, de nála ez csak vicc.  

    előzmény:
    honeybee (1431)
    2012-07-04  09:10
  20. 2012. július 4. 09:221432.

    Ilyeneket mond????

    Azért ez egy kicsit durva, ezt én nem hagynám.

    Igazán kedves........:(

    Említsd meg az ő 6 kilóját is. :D Ne legyen már kettős mérce! :D

     

    Hát, akkor talán ha nem eszel kenyérféléket meg tésztát, cukrot, szerintem simán lemegy az a 3 kiló! És még egészséges is, ha ezeket elhagyod.

    Én pl. nagyon szeretem az Abonettet, Korpovitot, meg a Norbis új magos cipót, istentelen finom és laktató. :D

    Estére meg mostanába pirított magokat (vegyes, pl. törökmogyi, szotyi, lenmag, mandula, stb. pirítva) eszem meg gyümit, simán eltöm, utána meg úgyis alszom. :D

     

    A cukorbetegséget is el lehet így kerülni (nem tudom, hajlamos vagy-e rá, én igen).

     

     

     

    előzmény:
    honeybee (1431)
    2012-07-04  09:10
  21. 2012. július 4. 09:101431.

    Én igyekszem figyelni magamra. A plusz pár kg-ot azért nem bánom, mert 48 kg-osan kilátszott minden egyes csontom és ruhát is alig találtam magamra ami jó lenne. Jó, OK le kéne adni egy 3 kg-ot, de ne csesztessen már folyton... Épp elég az, hogy alig érdekli, hogy mi van. Néha úgy érzem, hogy az ultrahangról is csak azért kérdezett, hogy rám legyen tekintettel... Na mindegy.. Ez van. :( Ja, egyébként  a párom is felszedett kb. 5-6 kg-ot... Úgyhogy nem tudom mire fel mondja, hogy "hálátlan testtel rendelkezem"...

     

     

    Szex: nálunk is ugyanúgy megy! nincs vele semmi gond :)

    előzmény:
    Zivatarfelhő (1430)
    2012-07-04  09:05
  22. 2012. július 4. 09:051430.

    Jó reggelt!

     

    Gyapiani, az István Kórház sima UH-jára megyek kedden, de majd az Istenhegyire is el szeretnék menni. Csak nem ebben a melegben! Majd a jövő hétre kérek időpontot.

    Nekem rengetegszer beszorult már a levegőm régebben :( És én sajna be is pánikolok tőle, és jön a pánikos tünet: hideg veríték, gyors pulzus, nem-kapok-levegőt érzés, szorítás...horror!

    Szerencsére rég volt már ilyen.

     

    Honey, sajnálom a vitát. Nagyon rossz, hogy várandósan kell a párunkkal küzdeni. De írtam már, ilyenkor a pasik meghülyülnek néha, mert új helyzet előtt állnak, kijön néha a "semmi nem jó" hiszti belőlük. Nem könnyű, de majd elmúlik.

    Abban igaza van, hogy igenis figyeljünk oda magunkra (én is felszedtem 6 kilót az első randink óta, és mikor észrevettem, összekaptam magam és leedzettem, és azóta is tornázok :) ), maradjunk csinos nők, hiszen úgy ismertek meg minket, és a házasság nem ok arra, hogy onnantól jól elhízzunk :D szegényeket átvágva. :D.

    De azt ne várja, hogy egy NŐ, aki genetikaileg elkezd a korral kerekedni, soha nem fog hízni egy dekát sem (a "természetes" kerekedésre gondolok)...

    Ők is híznak a korral...:D

     

    Szex: nálunk van, ugyanúgy, mint eddig. :D Nem is finomkodunk túlságosan. :))

     

    Vérnyomás: nekem alapból mindig 120/80, bezzeg tegnapelőtt a védőnő jó alacsonyat mért, valami 90/65 körül vagy mi...

     

    Ésss...végre befestettem a hajam is, volt hétvégén nagyrenoválás. :D

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  23. 2012. július 4. 08:521429.

    Dejó, hogy a párod így áll hozzád!

    Én pont tegnap vesztem össze az enyémmel, mert már megint megkaptam, hogy híztam. De most mit csináljak, fel vagyok puffadva... Bele se merek gondolni, hogy mi lesz később. Aztán este a fókuszban vagy miben meg persze egy topmodellt mutattak 12 hetes terhesen. Mondta így kéne kinézzek... De nem viccből, hanem komolyan :(

    (2 éve 48 kg voltam, most 55, ez szép lassan jött föl.. De szerintem ez még belefér. Nem?)

    előzmény:
    gloria0414 (1428)
    2012-07-04  08:47
  24. 2012. július 4. 08:471428.

    Jó reggelt mindenkinek!

     

    Hajnalban olyan jól kiszellőztettem, most meg nyoma sincs, pedig alig 3órája volt.

    Na, de inkább meleg legyen, mint hideg, még mindig úgy vagyok vele. Olcsóbb a hideg zuhany alá beállni, mint 23fokon tartani a lakást :) Mert amúgy meg nagyon fázós vagyok.

     

    Az elején nekünk se volt szabad szexelni a baba miatt. A nagy pocak engem is zavar, de a párom azt mondja neki így is tetszem, és semmit sem vesztettem az értékembő, sőt. Így mi még most is megodjuk vhogy. 

    Én csak a szülés után lévő időtől félek. Attól, hogy teljesen megváltozik az egész szexuális életem...

    előzmény:
    gyapiani (1426)
    2012-07-04  08:33
  25. 2012. július 4. 08:351427.
    Szóval akkor lehet, hogy engem is az Elevit hajt meg? Alig várom, hogy elfoggyon! Soha többet nem veszek ilyet, maradok a Gravidánál, attól semmi bajom.
    előzmény:
    Brigi03 (1424)
    2012-07-04  08:11
  26. 2012. július 4. 08:331426.

    Nem irigyellek, ha most kezded a hányós időszakot, ebben a melegben! Próbálj sok folyadékot inni, nehogy kiszáradj! Welnesszezés?!Az tuti jó lesz! Érezzétek jól magatokat!

    Szex? Hát mi jó sokáig el voltunk tiltva, mert rossz helyen volt a méhlepényem. Mire megengedték addigra meg már nekem nem volt kedvem a nagy pocaktól. Szégyen, de úgy tűnik mi nem próbáljuk ki a terhesség alatti szexet! A férjem azt mondta, ha ez az ára annak, hogy minden rendben legyen, Ő vállalja, majd utána bepótoljuk!

     

    A tegnapi vérnyomás értékem nem volt valós, már a /34-re gondolok. Úgy tűnik merülőben az elem a mérőben! Minden esetre nagyon szédelgős vagyok! Próbálok sokat inni, és reggel 2 tejes kávéval indítok, de ez a nagy meleg kifog rajtam!

    Képzeljétek az előbb esett 10 csepp eső!Nem bántam volna, ha jó kis zuhi támad, de minket valahogy mindig elkerül!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  27. 2012. július 4. 08:131425.

    én is most megmértem 111/68...hát de ez sajnos normális,dolgozik a szervezetetd ezerrel,nekem már most magasabb a pulzusom a szokásosnál....

     

    a melegről nem is beszélve,az is leviszi....

    hát esetleg pócold fel a lábad!

    icipici kávét is ihatsz,vagy kólát,az jó hányingerre is.... 

    előzmény:
    gyapiani (1423)
    2012-07-03  20:54
  28. 2012. július 4. 08:111424.

    Reggelt!!!

     

     

    Hát sztem elkezdett beköltözni vmi kis izéke a pockomba,mert tegnap délután óta enyhén megszaporodtak a rosszullétek....

    gyengeség,émelygés,érzem a gyomromat is....

    még jó hogy szabin vagyok....

    jaj de már alig várom a holnap éjszakát...4*-os szállodában klimatizált szobák,fincsi kaják,ha kívánni fogom...

    egyébként elevitet szedek,az elsőnél is azt szedtem,de már el is felejtettem hogy nem hogy nem fogja meg a hasam,sőt...

    tegnap is elég gyorsra sikeredett a vásárlás...iszkiri haza....

    lányok hogy álltok a szex-el?

    valaki űzi?

    mi még nem merjük,pedig elvileg ne mvetélhetsz tőle meg semmi,de még véletlenül sem merem megreckírozni a hasgörcsöket,remélem ez most kimarad az életemből....néha van 1-2 percnyi,de ennyi.

    úúú most szédülök és émelygek....asszem lefekszem.... 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  29. 2012. július 3. 20:541423.

    Nincs vkinek ötlete alacsony vérnyomásra? Most mértem: 94/34Nem alacsony ez egy kicsit? Még élek, de eléggé le vagyok hervadva! Ittam ma egy csomót, de dagadós lábammal igyekeztem pihenni, így mozgás nem sok volt! A hasam keményke. Remélem nem lesz éjjel semmi gond, még nem csomagoltam össze!

     

     

    A védőnő témához én csak pozitívan tudok hozzá szólni! Az enyém rendes! Fiatal, így gyakorlati tanácsa nincs, de nagyon lelkes! Mindig időpontra megyek, sose kell várnom, és elég gyorsan végzek is! Ha vmilyen kérdésemre nem tudja a választ, akkor azt mondja, inkább kérdezzem meg a dokit!

     

    Na, megyek, veszek egy hűs zuhanyt, és megpróbálok nem elájulni!

     

    Mindenkinek szép estét!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  30. 2012. július 3. 19:391422.
    Tisztálkodó szereket ne is vegyél, azt majd csak receptre, mert az olcsóbb úgy. Az orrszívóval kapcsolatban pedig nem biztos, hogy nem jó a kézi, lehet, hogy csak én bénáskodtam, a gépi az biztos, hogy nagyon jó! Pelenkából pedig elsőre szerintem tökmindegy....
    előzmény:
    gloria0414 (1421)
    2012-07-03  19:26
  31. 2012. július 3. 19:261421.

    Most, hogy így olvasom, lehet, hogy még időben vagyok, hogy ne vegyek meg semmit feleslegesen. :)

    Ruhákból, én vettem 56-osat meg 62-eset is, ne hogy gond legyen. Persze csak egy pár darabot, hogy ne legyen feleslegesen.

    Az orrszívóból viszont simán megvettem volna, a kézit, de így, hogy tapasztalat alapján azt mondjátok nem jó, akkor inkább a másik fajtát veszem.

    Kérdezgetem anyut,hogy mit érdemes venni, de hát az ő korába még nem volt ennyi minden.

    A pelenka vásrlással is gonba vagyok, mert annyi féle és fajta van, hogy nem tudom mi a jó.

    Én a tisztálkodó szereket azért nem merem megvenni, mert a védőnő azt mondta, hogy azokon a recepteken, amiket kapok ő felír mindent.

     

    előzmény:
    Roxybaby (1407)
    2012-07-03  15:48
  32. 2012. július 3. 18:291420.

    Egyik védőnői látogatásom sem végződött 3 órán belül, holott 5-nél többen sosem voltak előttem. Nem érkezési sorrendben hív be, hanem tetszés szerint, szimpatikusok előnyben. Vannak kedvencei, akik 35-40 percet vannak benn nála, én kb 3-4 perc alatt szoktam végezni, mert kérdésem ugye nincs, mert minek?! Volt olyan, hogy a lányomat nem tudtam elhelyezni sehol, vinnem kellett magammal. Akkor is behívta előttem a jóval utánam érkezőket, holott látta, hogy ott ül a 40 fokban a 6 éves gyerekem is....

     

    itt minden megjelenéskor vizeletet kell vinni. Egyik alkalommal szólt, hogy magas a vizeletem cukortartalma, csak jó ha tudok róla. És? Mit kell tennem? -kérdeztem. Erre ő: semmit, ez nem baj! A dokinak ezt elmondtam, és már küldött is a laborba. 

     

    Na szóval... Nem globálisan bántom a védőnőket, de nekem eddig nem sikerült épkézláb, szakértelemmel rendelkezővel találkoznom!!!!!!!

    előzmény:
    Zsozsy (1415)
    2012-07-03  16:53
  33. 2012. július 3. 18:081419.
    Az én védőnőmnek továbbra sem látom értelmét, nekem még érdemben nem segített. Őt kár lenne megvédeni, mert alapjáraton nem segít, holott én még sosem hívtam fel itthonról, hogy ez vagy az a bajom, százszor inkább a dokit hívom, mert az tényleg segít!
    előzmény:
    Zsozsy (1415)
    2012-07-03  16:53
  34. 2012. július 3. 17:181418.

    Szia Eső!

    Én örültem neki, hogy nem ragaszkodik a dokim a császárhoz, szívesebben szülnék spontán! Aztán majd meglátjuk, hogy alakul! Jobban izgulok amiatt, hogy időben odaérjünk! Vidéki vagyok és Pesten fogok szülni! Kb. 2óra az út, és nem mindegy, hogy mennyit állunk a dugóba pl.ilyen melegben! Tudom, hogy az első szülés 10-12 óra , főleg az én koromban, de azért izgulok emiatt a dolog miatt! A doki a 39-ik hét előtt nem akar befektetni! Úgyhogy megbeszéltem a kislányommal, hogy augusztus végéig a pocakban kell maradnia, igyekszek kiváló körülményeket biztosítani a számára!

     

    Jaj lányok! Most épp roahdttul szenvedek! Megint beszorult a levegőm! Mostanában egyre sűrűbben fordul elő! Nem elég, hogy egy csomószor van légszomjam, még ez is! Egy kis nyujtozástól talán hamar elmúlik!

     

    Zivatarfelhő: hova mész pénzes genetikára? Mi az istenhegyin voltunk, 2szer is!

    előzmény:
    eső (1413)
    2012-07-03  16:10
  35. 2012. július 3. 17:121417.

    Helló Mindenki!

     

    Engem megnyugtat a védőnő,szeretek hozzá menni,már 2x voltam,tök rendes! Szerencsére a számba rágja mikor hova kell mennem! Valahogy bízom benne! Szerintem ennek így kell lennie!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  36. 2012. július 3. 17:011416.

    Jaj, Isten ments, hogy én bántani akarom a védőnőket!!

    Csak első babásként, halvány lila gőzöm sincs, hogy terhesség alatt mit csinálnak. Ha megszületett a pici, van már némi sejtésem, de a terhesség alattiról semmit nem tudtam (tudok).

    Szóval se anyukádat, se más védőnőt nem akartam én bántani, egyszerüen tapasztalatlan és tudatlan vagyok ezzel a témával kapcsolatban.

    előzmény:
    Zsozsy (1415)
    2012-07-03  16:53
  37. 2012. július 3. 16:531415.

    Úgy érzem, kötelességem kicsit megvédeni a védőnőket, már csak az anyukám miatt is.

    Ő vidéken védőnő és azt kell mondjam, lehet, hogy a vidéki anyukákkal van akkor a baj, de van, hogy vasárnap délután 2-kor hívják fel telefonon, hogy lázas a gyerek, vagy megcsípte egy darázs, mit csináljanak vele... Ezek mondjuk pont olyan kérdések, amiket a neten is megtalálhatnak,ők mégis anyumat hívják, mert megbíznak benne. Van, hogy szoptatási tanácsot kérnek tőle telefonon, munkaidőn kívül, ő pedig készségesen válaszol nekik, nem küldi el őket, hogy nézzék meg a neten hogyan kell. 

    Eddig egyetlen olyan esetet tudok, amikor ő is tehetetlen volt, az egyik kisgyerek megette az egyik szobanövényük levelét és mivel az anyuka megijedt, hívta anyát, hogy mi van, ha mérgező a növény. Anya nem tudta milyen növényről lehet szó, mert annyi infó, hogy zöld, hosszúkás levele van, nem éppen sok... Akkor ő is azt mondta, hogy keressenek rá a neten egy szobanövényes oldalon, hogy mi lehet, de ha nagyon aggódnak, akkor ügyelet a növénnyel együtt, majd az orvos kideríti mi van.

     

    Az első találkozó miért hosszú? Mert akkor lát téged először és sokat beszélgettek rólad, a családi helyzetedről, jobb esetben majd ki is fog hozzátok menni megnézni, hová születik a baba, milyen körülmények között fogod/fogjátok nevelni. Neki erről jelentéseket kell írnia havonta, amiket szigorúan vesznek odafent.

     

    Ha úgy gondolja, ő tehet javaslatot a gyermekvédelmiseknek is, hogy egy gyereket vegyenek el a szülőktől, mert nem tudnak róla gondoskodni. Nehéz szakma ám ez és igazi elhivatottságot követel meg, ezt anyumon látom és ő 36 éve védőnő már. Néha úgy jött haza, hogy elege volt az emberekből és az üvegházba zárkózott a növények közé, csak hogy végre nyugalma legyen... 

     

    A dologhoz azonban hozzátartozik, hogy a nőgyógyászom nekem azt mondta a legutóbbi alkalommal, hogy a védőnőn nélkül azért megszületik a gyerek, ettől nem kell félni, de a kiskönyv miatt nagyon fontos, hogy elmenj, mert azt csak ő adhatja ki és te akárhová is mész, ezzel igazolod, hogy kismama vagy. Ha pl. kórházba kerülsz vérzéssel, nem kell magyaráznod, hogy dehát ennyi meg annyi hetes vagy, hanem a kezükbe nyomod és tudnak mindent, amit abba beleírtak. 

    előzmény:
    honeybee (1393)
    2012-07-03  14:31
  38. 2012. július 3. 16:321414.
    Hát ha nem nagy gond és van időd, szívesen megnézném!
    előzmény:
    Roxybaby (1401)
    2012-07-03  15:31
  39. 2012. július 3. 16:101413.
    gyapiani nekem is lombik babám van, és spontán szültem. A lombikos terhesség uolyan mint a "sima", nem kötelező vele a császár. Inkább a korod miatt lehet az. Én 36 voltam szülésnél, és a kor miatt nagyon benn volt a pakliban a dolog, plusz túl is hordtam.
    előzmény:
    gyapiani (1385)
    2012-07-03  12:13
  40. 2012. július 3. 16:011412.
    Ez azért is tök jó, mert két UH között megnyugtató, ha érzem.:)
    előzmény:
    Roxybaby (1409)
    2012-07-03  15:50
  41. 2012. július 3. 16:001411.

    HURRÁ :)))))))))

    Ez annyira feldobott!!:)

     

     

    előzmény:
    Roxybaby (1409)
    2012-07-03  15:50
  42. 2012. július 3. 15:501410.

    Jaja...:D

    Pelenkázó se fog kelleni, azt hiszem...:DDD

    Ott a kanapé, majd azon. :D

    Nem is értem, mi a fenének vásárolgattam annyit. :DDD

    előzmény:
    Roxybaby (1407)
    2012-07-03  15:48
  43. 2012. július 3. 15:501409.
    Jól van, megnyugodtam, akkor nem csak én gondoltam azt 13 hetesen, hogy megmozdult :)))))) Második babával teljesen normális ha már érzed!
    előzmény:
    Zivatarfelhő (1406)
    2012-07-03  15:45
  44. 2012. július 3. 15:481408.

    Keddre kaptam időpontot...

    Igaz, h az már a 14. hét, de gondolom, tele a naptár. Legalább jobban látszik.:)

    előzmény:
    Roxybaby (1405)
    2012-07-03  15:41
  45. 2012. július 3. 15:481407.

    Jajjjjjj én vettem egy rakás 50 és 56-os ruhát, aztán szaladni kellett a családnak vásárolni, mert csak a 68-ba fért bele, abban kellett hazahozni! Nem is vettem most meg az első kimenő szettet, majd ha megszületik akkor elküldöm a famíliát a piacra.... :)))))

     

    Vízhőmérőmet egyszer használtam, bőven elég volt utána a kezemmel érzékelni a hőfokot. Hűtőrágókát sosem vett a szájába, pedig annyit kaptunk, hogy az UTE stadiont meg lehetett volna púpozni belőle! Most külön kértem, popsitörlőnek fogok a legjobban örülni, mert azt BIZTOS, hogy elhasználom! Pelenkázó alátét megint minek, az egyszerűség sokszor dönt, és akkor ki sem veszed a gyereket a kiságyból a pelenkázás idejére.... 

    előzmény:
    Zivatarfelhő (1404)
    2012-07-03  15:41
  46. 2012. július 3. 15:451406.

    Lányok, Ti éreztek már valamit? :)

     

     

    N a bal alsó részen szoktam érezni, hogy "ott van valami". Főleg fekvéskor, leüléskor és ülésből felálláskor.

     

    És pár napja mintha néha egy pici "pendüléseket" is éreznék, olyan fura...ma is éreztem töbször!

    Lehet ez már a 13. héten?? :)))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  47. 2012. július 3. 15:411405.
    12 hetes vagy, akkor az első genetikai uh most van a héten, nem? Jövőhéten miért kell menned?
    előzmény:
    Zivatarfelhő (1403)
    2012-07-03  15:35
  48. 2012. július 3. 15:411404.

    Igen, csak a porszívós orrszívó a jó!

     

    És az Aventes kézi, szerintem is! (mondjuk azt is szokni kell)

     

    És pelusból az elején a Huggies vagyon bejött!

    Később, a 4-5-ös méreteknél már inkább a Pampers nem folyott ki.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  49. 2012. július 3. 15:351403.

    Sziasztok!

     

     

    Ehhhh....megint alig tudok jönni.:(

     

     

    Asaga, én 12+1 vagyok ma! Az hasonló korú terhesség.:)

     

    Üdv itt, Ani!:) Gratulálok a babához:))

     

    Roxi, anno mi is megvettünk egy csomó felesleges xart :DDD

    Pl. ott van még a kakakuka :D, sose használtuk...aztán a pelenkázó szekrényfeltét (vagy mi)...meg még pár tök fölösleges cucc, amit még eladni sem sikerült.

    A másodiknál veszünk egy kiságyat, pár ruhát, pelust, cumit és ennyi. :D

     

    Nekünk kellett a kórházba gyerekcucc is...

     

     

    Más.

     

    Tegnap voltunk védőnőnél, terhesgondozásba vett, minden o.k., de aztán kisfiamat kellett volna megvizsgálnia (látás- és hallásvizsgálat), hát halljátok, SEMMIT nem engedett neki. :D

    Még a magasságát is én mértem meg, miközben ordított!

    Azt modta a védőnő, hogy tök természetes korjelenség (remélem...), tök jó, mert van önálló akarata (az van!), és hogy esetleg próbáljam otthon tesztelni külön-külön a szemeit és a füleit...

    Ma viszem fogfúrásra, RETTEGEK...

     

     

    Kedden pedig genetikai UH!

     

    És gondolkodom egy fizetős genetikai vizsgálaton is, 32 éves leszek idén, jobb, ha kétszer nézik, mint egyszer se.:)

     

     

    A hétvége jó volt, voltunk a Zöld Pardonban BackToBlack koncerten, tök jó volt a hangulat, jól bepizzáztam-palacsintáztam. :D

    Aztán filmet néztünk.

     

    De ebben a melegben iszonyat módon szenvedek, amúgy is van egy kis szívbillentyű-problémám, ebben a melegben még szarabbul vagyok, mint alapból...:(

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  50. 2012. július 3. 15:331402.
    Akkor voltam védődőnél először, amikor küldött a doki. A 8-ik héten. Ez mindenhol változó ahogy megfigyeltem, túl hamar nem érdemes menni, de a 12-ik hétig szerintem szoktak küldeni!
    előzmény:
    honeybee (1398)
    2012-07-03  15:23

Címlap

top