Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Debreceni kismamák 2012

d.kata81
Létrehozva: 2012. július 23. 13:18

Sziasztok!

 

Debreceni kismamás topikra kerestem rá a fórumok között,de csak nagyon régiek vannak.

Jó lenne újra indítani egyet.

Én 17 hetes kismama vagyok.

Szívesen beszélgetnék kismamákkal (elsősorban debreceniekkel),akik most várják első gyemeküket,mint én

Megoszthatnánk tapasztalatainkat,gondolatainkat,félelmeinket,ill. mindennapos dolgainkat.

 

Ha szívesen beszélgetnél te is,írj!

 

Szép napot

  1. 2012. november 5. 15:01151.

    Szia Kata!

     

    Okés, én megyek sztem mindenképp. Azt akartam még kérdezni tőled, hogy neked hogy néz ki az étrended, mennyire hanyagolod a szénhidrátokat, és a cukrot?

    Sikerült vásárolnotok valamit a Babának az OTI után?

     

    Szép napot ha már nem taliznánk ma! :)

    előzmény:
    d.kata81 (150)
    2012-11-05  13:28
  2. 2012. november 5. 13:28150.

    Szia Enczy!

     

    A délutáni kismamaklubbot időjárás függővé tesze.

    Ha nagyon elromlana az idő addigra,nem biztos,hogy megyek.

    Mert elég nagy esőt meg ilyesmit mond.

    Csak azért írok,hogy ha nem leszek ott,ez az oka.

     

    Kata :)

    előzmény:
    Enczy (147)
    2012-11-02  18:44
  3. 2012. november 5. 12:51149.

    Sziasztok!

     

    Voltunk ma 32 hetes UH-n meg laboron.

    Nagyon vártuk már ezt a napot,annyira kíváncsi voltam,hogy is fekszik Annácska :) Mert sokszor,ahogy itt-ott kidudorodott szinte biztos voltam benne,hogy keresztben van,de nem,már befordult fejjel lefele.A dokinő azt mondta,hogy valószínűleg már így is marad.

    Egyébként nagyon édes :) És nagy! 2200 g-os.Úgy hogy van rá esély,hogy nagy súllyal fog születni.És ami még nagyon érdekes info volt,hogy nagy haja van :) Azt mondta a doktornő,hogy rendesen frizurával fog születni :)

    És a méretei alapján egy héttel hamarabb járok ( egyébként én mindig is úgy számoltam ),úgy hogy nagy az esély rá,hogy karácsonyra tényleg megszületik :)

     

    Szép napot nektek! 

  4. 2012. november 3. 07:53148.

    Szia Enczy!

     

    Örülök neki,hogy jó dolgokat mondott a doki,hogy biztatott.

    Voltál egyébként már az eszembe,hogy vajon mit mondott az orvos.

    Ha tényleg figyelsz ezekre,minden rendben lesz.

     

    Jó pihit!

     

    Kata :)

    előzmény:
    Enczy (147)
    2012-11-02  18:44
  5. 2012. november 2. 18:44147.

    Sziasztok!

     

    Csillag0916 gratulálok az új házatokhoz! :)

    Megkérdezhetem, hogy honnan rendeltetek babacuccokat?

     

    Voltam szerdán a dietetikusnál, azt mondta, hogy :"óóóó, nem olyan vészes ez, nem kell nagyon megijedni"  Nagyon aranyos volt.

    Most egyenlőre csak a cukrot kell kihagyni az étrendből, tésztát kenyeret u.úgy ehetek mint eddig.

    3 hét múlva kell visszamennem reggeli után 1 órával, gondolom akkor megnézik a vércukorszintem, és remélhetőleg elég lesz csak a cukormentes diéta. :)

    Szóval nem olyan vészes mint amire számítottam. Szerencsére...

     

    Remélem mindenkivel minden rendben!

     

    További jó hétvégét!

     Enci

    előzmény:
    csillag0916 (146)
    2012-10-29  19:33
  6. 2012. október 29. 19:33146.

    Sziasztok!

     

     Elég régen nem írtam. De túl vagyunk a költözésen és végre internet is van. Nem volt egyszerű ez az elmúlt egy hónap de most már nagyából helyre álltak a dolgok. Egyébként minden rendben velünk. Bár tény hogy egyre inkább fáradtabb vagyok. Pedig én is egész jól alszom. Pénteken megrendeltünk mindent a bébinek, egy-két apróság hiányzik még. 

     

    Örülök, hogy mindenkivel minden rendben. Enczy ne aggódj minden rendben lesz. 

     

    Szép estét! 

    előzmény:
    Enczy (145)
    2012-10-28  14:49
  7. 2012. október 28. 14:49145.

    Köszi Kata, nagyon aranyos vagy!  Valószínűleg igényt tartok majd a segítségedre :)

    A Nobilisnál voltunk végül, több ismerősünk is ajánlotta, és tényleg nagyon jó volt.

    Igen, van képünk, meg videónk is, annyira jó :)

     

    Szép napot, holnap beszélünk! :) 

     

    előzmény:
    d.kata81 (144)
    2012-10-28  14:31
  8. 2012. október 28. 14:31144.

    Szia Enczy!

     

    Ne keseredj el a magas cukor miatt,nem lesz semmi gond vele és elég könnyen kezelhető.

    Tapasztalatból mondom.Ugyanis nekem lassan 2 éve,hogy diagnosztizálták az inzulinrezisztenciát,ami még nem cukorbetegség,de ha nem kezelték volna,azzá válik.A vércukrom az mindig normális,akkor is az volt,de az inzulin érték sokszorosa volt a megengedettnek.

    Nekünk emiatt sem sikerült eddig a babaproject.A magas inzulin jelenlét megakadályozta,hogy megtapadjon a petesejt.

    Kezdetben a szénhidrát szegény táplálkozás mellett gyógyszert is kellett szednem,ma már csak oda kell figyelni,hogy mit eszek.Bár ez most nem megy könnyen,én is rengeteget bűnözök.

    Szóval nyugi,ha figyelsz rá,semmi gond nem lesz.

    Egyébként nagyon szívesen segítek majd neked,ha gondolod,vagy ha kérdésed lesz majd a dietetikus után,szólj.

     

    És hol voltatok végül 4D-s UH-n?Akkor nektek is van fotó meg minden?

    Nagyon szép nevet választottatok :)

     

    Akkor holnap találkozunk.

     

    Kata :)

    előzmény:
    Enczy (143)
    2012-10-27  20:43
  9. 2012. október 27. 20:43143.

    Sziasztok!

     

    Örülök hogy mindenki jól van. 

    És is hamarabb elfáradok mostanában mint azelőtt....

    Tart még a pihenés, de már nem tartom olyan szigorúan. Nem bírok egész nap feküdni...

    Megvan a terheléses cukor eredményem, de nem lett jó :( Magas lett a 120 perces glükóz, úgyhogy azt mondta a doki az OTI-ban, hogy diétázzak, minimalizáljam a szénhidrátot, meg a cukrot.... hááát, nehéz.... Vettünk diabetikus csokikat, meg kekszet, mert mostanában nem bírom édesség nélkül. Legalább néha azt tudom enni. 10.31-én mennem kell dietetikushoz, és majd ő mondja meg, hogy mennyire kell szigorúan diétáznom, meg lehet megismétlik a terheléses vizsgálatot is. Kíváncsi leszek. Emiatt kicsit szomi voltam, de ezt leszámítva minden oké, teljesen jól vagyok.

     

    Éééééééés, ma voltunk 4D ultrahangon :D Annyira édes a kis Drágánk! Olyan szép.... Nagyon jó volt látni. A végére már unta kicsit, azt se tudta hogy takarja magát, és egy grimaszt is bevágott, kb. hogy hagyjatok már békén :) Nagyon cuki volt.

     Ja, és eldöntöttük, Fanni Luca lesz a neve. :)

     

    Szerintem megyek hétfőn kismamaklubba. 

     

    Nekem is új a házassági ak-i kivonatos téma, miért nem elég ha az eredetit bemutatom? Erre kíváncsi vagyok, megkérdezem majd én is. 

     

    Szép estét mindenkinek!

    Enikő

     

    előzmény:
    d.kata81 (139)
    2012-10-26  11:05
  10. 2012. október 27. 18:30142.

    Sziasztok!

     

    Szeretnék kérdezni valamit tőletek,hátha ti hallottatok már erről.

    Én csak most olvastam a napokban róla és kicsit furcsának találtam.

    Olvasgattam,hogy mit javasolnak magunkkal vinni a kórházba,magunknak ill. a bébinek.

    És az iratoknál megemlítették a házassági anyakönyvi kivonatot - ami majd a gyerkőc születési anyakönyvi kivonatához kell - ami nem lehet régebbi 3 hónapnál ill. kórházanként eltérő,hogy ők milyet kérnek.

    Nekem ez új!

    Most kérni kell ki megint róla igazolást?Nekünk még a tinta se nagyon száradt meg rajta,hiszen júliusban volt az esküvőnk és már megint kérjek újat? 

    Ha legközelebb találkozom a védőnővel,megkérdezem tőle,hogy akkor most valójában hogy van?

     

    Kata

  11. 2012. október 27. 18:22141.

    Örülök,hogy pozitív élményed volt a Klinikán.

    Nekem a védőnő azt mondta legutóbb,hogy a 31.hét körül ráérek menni jelentkezni a szülésfelkészítőre,de ezek szerint akkor én is lemaradtam.

    Bár úgy néz ki a dolog,hogy nem is baj,mert a kolleganőm azt mondta,hogy a szülésznő is ugyanazokat mondja el,mint ott a tanfolyamon.És ugye mondtam a múltkor,hogy lesz szülésznőm.

     

    Nálunk egyébként minden ok.Bár mostanában szokott néha nyilaldosni a hasam és többször bekeményedik,mint korábban.És azt is mostanában tapasztaltam,hogy be-be dagad a bokám.

    Többször kell leülni vagy lepihenni napközben,mert elfáradok.

     

    Szép estét: Kata

    előzmény:
    d.nitta0712 (140)
    2012-10-27  11:28
  12. 2012. október 27. 11:28140.

    Sziasztok!

     

    Voltam tegnap a klinikán NST-n. Sokat kellett ugyan várni, de egyébként kedvesek voltak, még viccelődtek is. Nekem így elsőre pozitív a megítélésem. :-) Remélem ez a hozzáállás meg is marad majd teljesen a szülés utáni hazajövetelig. A vizsgálat rendben volt, az elején szépen mocorgott a kis picurom, az utolsó 8 percben viszont elaludt. De mivel előtte szépen mozgott, ezért nem kellett felébreszteni :-)

     

    A felkészítő tanfolyamról is tudtam meg dolgokat :-( A szülészet-nőgyógyászat portáján valóban lehet jelentkezni, de csak a 30. hétig. :-( Na ez az infó hozzám eddig nem jutott el. Hétfőn megpróbálom a védőnőmön keresztül valahogy megbeszélni, hogy nem csatlakozhatnék-e még esetleg most, mert amúgy szülés előtt 1 hónappal szoktak szólni általában, nekem pedig az pont most van. Hátha sikerülne valahogyan elintézni! Lehet vinni az apukát is, csak annyi a probléma, hogy munkaidőben szokott lenni...na de majd meglátjuk!

     

    Veletek minden ok? Én olyan álmos és fáradt vagyok az utóbbi napokban. Szerintem ma is lesz egy kis lustálkodás délután! 

     

     

    Jó hétvégét mindenkinek!

     

    Anita

    előzmény:
    d.kata81 (137)
    2012-10-25  09:46
  13. 2012. október 26. 11:05139.

    Szia Enczy!

     

    Hogy vagy?

    Tart még a szigorú fekvés?Voltál orvosnál,mit mondott?

    Hétfőn jössz majd a kismamaklubba?

     

    Szép napot: Kata :)

    előzmény:
    Enczy (128)
    2012-10-15  10:20
  14. 2012. október 25. 18:34138.

    Szia, Kata!

     

    Nekem kezd minden mozgalmas lenni..ma voltam az utolsó vérvételen, illetve tanácsadás is volt. Holnap megyek a Klinikára, elvileg NST-t fognak csinálni, mert már itt van az ideje, hogy minden héten ellenőrizzenek. A tanfolyamot holnap megkérdezem, ha van időpont, akkor lehet elmegyünk Apával. 

     

    Alíz szépen mocorog, erőseket rúg a kis talpával :-) De a feje néha elég kellemetlenül nyom lefelé, mert olyankor erős feszülést érzek.  Már nagyon kíváncsi vagyok rá, de azért még maradjon bent erre a 4 hétre :-) Az alvás nálam még mindig egész jó , lehet szerencsés vagyok? Más ilyenkor már nem tud aludni éjjel! :-)

     

    Majd beszámolok a Klinikai tapasztalatokról, kíváncsi vagyok nagyon!

     

    Üdv

    Anita

     

     

    előzmény:
    d.kata81 (137)
    2012-10-25  09:46
  15. 2012. október 25. 09:46137.

    Sziasztok Lányok!

     

    Hogy s mint vagytok?Hogy telnek a napjaitok?

    Nekem most egy kicsit unalmas.Most járok a 30. hétben,most nem nagyon kell menni orvoshoz.Majd 2 hét múlva megyünk UH-ra,na azt már nagyon várjuk :)

    Jövő héten szeretnék bemenni a Klinikára is,megérdeklődni a szülésfelkészítő tanfolyamot. Anita ti végül voltatok?

    Egyébként most már nagyon várom a végét,olyan lassan telik most az idő.

    Ti hogy vagytok ezzel? Ennyiből irigyellek Anita egy kicsit,mert neked lassan eljön az idő.

     

    Jó pihit nektek!

     

    Kata:)

      

     
  16. 2012. október 22. 14:15136.

    Nekem volt ilyen, a védőnő azt mondta ez gyakor, semmi gond, de passzolom mit jelent, mert az orvos ügyet sem vetett rá ...

     

    Az öblítőről még pár szó: Kriszti egyszer kiütéses lett úgy 5 hónaposan. Nem tudtuk mitől, akkor már hozzátápláltam szóval akár attól, akár lehett mosószer, öblítő , fehérítő a gyerkorvos szerint bármi. kaptunk rá (Fenistilcseppet vénykötles, elég sok helyzetre adják, dehát majd megtudjátok )meg egy gyógyszertári kencét és pár nap alatt elmúlt. Ekkor azt mondta a doktornő ne hasznááljak agy darabig öblítőt sem, egyébként sem szükséges a kicsiknél bőven elgé a mosószer és az alapos öblítés. Hát azért én használok öblítőt -puhább tőle a ruha-

    előzmény:
    Enczy (128)
    2012-10-15  10:20
  17. 2012. október 22. 14:08135.

    Én külön mostam elég sokáig Kriszti ruháit. Folyékony mosószerrel (Persil, de szerintem semmire nem jó, most Tomit veszek majd) és a Lenor Sensitive öblítővel. Vasaltam is mindent, elég sokáig kb 6 hós koráig- na ezt legközelebb nem hiszem, hogy megteszem csak az elején míg nagyon picike. Valamikor nyár elején (kb 8-10hó) elkezdtem először csak a sötét ruhácskáit a miénkkel mostni és a mis mosószerünkkel (Ariel, jobb mint a Persil de nem vagyok hasraesve tőle) aztán a fehéret is és vasalni csak azt vasalom ami nagyon gyűrött meg a textilpelenkát, mert azt nem szeretem ha gyűrött

     

     

    előzmény:
    d.kata81 (118)
    2012-10-09  09:52
  18. 2012. október 22. 13:57134.

    Sziasztok!

     

    Picit -na jó nagyon- eltűntem, esténként már nincs sok energiám leülni a gép  elé, napközbe meg alkalmam Délelőttönként megyünk játszócsoportba vagy piacra, boltba, játszótérre, ügyintézni stb. Az alvás után meg irány a kert, főleg hogy most ilyen gyönyörű idő van.

     

    Hétvégén kifestettük a gyerekszobát, majd a bordűrt kell még feltenni. 

    Egyébként jól vagyunk. Pici liányom olykor annyira anyás, hogy apa tisztába se teheti.... Fiacskám pedig majd szét rúg

     

    Remélem jól vagytok, próbálok visszaolvasni.

  19. 2012. október 19. 12:22133.

    Szia!

     

    Írtam levelet a szülésznővel kapcsolatban az email címedre.

     

    Szép napot: Kata

    előzmény:
    d.nitta0712 (132)
    2012-10-18  14:12
  20. 2012. október 18. 14:12132.

    Szia, Kata!

     

    Ki lesz a szülésznő? Mit tudsz róla? Akár privátban is küldhetsz róla infókat (név, ár, elérhetőség, honnan hallottál róla) Én is gondolkoztam rajta, de még nem igazán tudom, hogy kell-e. Végülis úgyis lesz ott szülésznő, biztosan fog segíteni ő is. Csak a szülésznőkról elég kevés infót találtam a neten.

     

    Köszi

    Anita

    előzmény:
    d.kata81 (131)
    2012-10-17  17:53
  21. 2012. október 17. 17:53131.

    Akkor hasonlóan telnek a napjaink.

    Nekem is szokott fájni a derekam,főleg ha sokat mozgolódom itthon vagy ha esetleg elmegyek a városba.

    Mi 4 emeletes házban lakunk a negyediken és nincs lift.Most már nem tudok feljönni anélkül,hogy meg ne pihennék félúton,főleg ha még bevásároltam a boltba és a cuccot is hozni kell.

    Savasodással én is küzdök,főleg éjszaka.Ilyenkor szoktam bevenni Rennit és az alvás utánna félig fekvő félig ülő pozicíóban történik.És nekem még az is rátesz egy lapáttal,hogy nagyon sokszor bedugul az orrom éjszaka,nem kapok levegőt,olyankor is mindig fel kell ülnöm.Szóval szerencsés vagy,mert nekem az éjszakák ezek miatt nagyon rosszul telnek.

    Én is készítem elő a cuccokat,mosok,vasalok.Még mindig van egy két dolog amit meg kell venni,de az már hamar meglesz.

    A páromat is nyüstölöm,hogy segítsen.Mert van egy pár dolog amit meg kellene csinálnia mire megjön a baba,de ha ilyen tempóban halad,nem lesz kész.Hétközben sokat túlórázik,mire hazajön már fáradt.Hétvégén sokat vagyunk vidéken az Anyukájánál,akkor meg azért.Én meg már szeretném ha kész lenne.

    Biztos jó lesz majd a légzéstechnika,gyakorolni kell.Van ami megy könnyen,van ami kevésbé.

    Végül mentél a Klinikán a szüléselőkészítőre?Én majd menni szeretnék oda is.

    És most úgy néz ki,hogy lesz szülésznőm.Még nem fixáltam le vele,de végül így döntöttünk.

     

    Jó pihenést!

     

    előzmény:
    d.nitta0712 (130)
    2012-10-17  14:52
  22. 2012. október 17. 14:52130.

    Szia, Kata!

     

    Velem semmi különös nincsen, jól vagyok. Legtöbbet itthon vagyok, és csak akkor mozdulok ki, ha nagyon szükséges. Elég hamar elfáradok mostmár, és ha sokat mászkálok, akkor elkezd fájni a derekam, és le kell pihennem kicsit. De hasonlóra számítottam így a végefelé. Ami mostanában kicsit rosszabb, hogy érzem a gyomorsavat :-( ami elég kellemetlen. Állítólag, ha elkezd lefelé ereszkedni a hasam, ahogyan beékelődik a kis buksija, akkor talán jobb lesz. 

     

    A klubba már nem hiszem, hogy megyek. Kicsit többet vártam attól a tornától, és az eddigi előadásokból is már nagyon sokmindent hallottam korábban is. Így inkább itthon olvasgatok, ruhácskákat mostam, vasaltam, készítem elő a dolgokat :-) Végülis ez már a 35. hét :-)

     

    Aludni viszont elég jól tudok, leszámítva az éjjeli mosdólátogatásokat. De szerencsére egyből vissza tudok aludni, és a hasam sem zavar az alvásban :-)  

     

    Begyakoroltátok a légzéstechnikákat a tornán? Milyennek találod? Hasznos lesz? 

     

    Üdv

    Anita

    előzmény:
    d.kata81 (129)
    2012-10-17  10:59
  23. 2012. október 17. 10:59129.

    Szia Anita!

     

    Mi újság van veled?

    Régen jártál már erre.Remélem nincs gond!

    Nem jöttél a mostani kismamaklubba sem.Vagy már nem fogsz járni?

     

    Szép napot: Kata:)

    előzmény:
    d.nitta0712 (122)
    2012-10-11  08:33
  24. 2012. október 15. 10:20128.

    Sziasztok!

     

    Na, megvolt a terheléses cukorvizsgálat. Én is rosszabbra számítottam, de azért jó sem volt :)

    Úgy volt hogy ma lesz terhestanácsadás is, de a doki szabin van, és ezért a védőnő sem volt. :s Úgyhogy holnap megyek megint a dokihoz tanácsadásra, és a táppénzes papírért, a védőnő meg azt mondta telefonba, hogy majd novemberben találkozunk. Kíváncsi leszek holnap a dokira mit mond. Remélem kiadja a táppénzes papírom, mert az ajtóra az van írva, hogy hétfő, és szerda ezek kiadása. De nekem már holnaptól táppénzen kell lennem.És ő mondta a keddet múlthéten, úgyhogy remélem nem lesz baj belőle.

     

    Nektek volt olyan, hogy a vizeletben az albumin halványan opaleszkál? 

    Remélem ez nem jelent rosszat.

     

    Veletek minden oké?

     

    Szép napot!

  25. 2012. október 13. 16:57127.

    Sziasztok!

    Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket,Lukács doktorral kapcsolatban!

    Minden kismamának probléma mentes babavárást kívánok!

Címlap

top