Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szinglilét

Torolt_felhasznalo_695885
Torolt_felhasznalo_695885
Létrehozva: 2004. június 3. 08:49
Sziasztok! Felvetném a kérdést, vajon jó-e szingliként élni, van-e kiút belőle? Kinek milyen tapasztalatai vannak?
  1. 2004. június 3. 09:5851.
    :))))
    hm, ezt a magas hőfokot nekem is mondták már :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_556439 (48)
     
  2. 2004. június 3. 09:5750.
    ugy latszik hogy nem talaltal meg emberedre :-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_556439 (48)
     
  3. 2004. június 3. 09:5649.
    ez az önbizalom-dolog tényleg nagyon fontos.
    sajnos sokunkat nem áldott meg túl sok önbizalommal az élet.
    a csalódások és néhány sikertelen párkapcsolat után meg egyre nehezebb felállni és belemosolyogni a tükörbe és elégedett lenni önmagaddal. mert a csalódások után magamban keresem a hibát, hogy miben kellene változnom esetleg, mit nem csináltam jól. még akkor is, ha tudom, nem feltétlenül van "hibás", csak mondjuk egyszerűen nem e megfelelő férfival találkoztam.
    előzmény:
    coolgabe (39)
     
  4. Torolt_felhasznalo_556439
    Torolt_felhasznalo_556439
    2004. június 3. 09:5648.
    Nálam az a probléma, hogy nagyon magas hőfokon tudok égni, akár éveken keresztül is, és elégetem a pasikat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_375334 (44)
     
  5. 2004. június 3. 09:5347.
    kifutunk az időből?
    na és mi a határidő?:-)
    előzmény:
    sternglass (31)
     
  6. 2004. június 3. 09:5246.
    :))))))) Naon yó.
    Nemigen szoktam megsértődni, magam tehetek róla, hogy nem jegyeztem meg ezt a jelenetet. Még szerencse, h 1 s betűvel több a nevem.
    előzmény:
    drast (37)
     
  7. Torolt_felhasznalo_556439
    Torolt_felhasznalo_556439
    2004. június 3. 09:5245.
    Háborúzással kapcsolatban csak annyit, hogy szerintem ezt is sokan félreértik, mint a szingliséget. Nagyon fontos, hogy egy kapcsolatban legyenek vélemény(különbségek), mert ha nincs, akkor ugyanazon a fejlődési szinten maradsz, és "Igen drágám, persze így van, esete áll fenn". Aztán jön valaki, aki újat mutat, jé ilyen is van, és Igen drágám, már unalmas lesz. A legfontosabb, hogy két ember húzza egymást fölfelé mindenféleképpen.
    előzmény:
    coolgabe (39)
     
  8. Torolt_felhasznalo_375334
    Torolt_felhasznalo_375334
    2004. június 3. 09:5144.
    Lehet, hogy egyidősek vagyunk? :-))
    Szerintem mindenki úgy és azt keresse, ahogy és aki neki jó! Valamennyi konfliktus nem baj, ha van, főleg, ha kezelni tudjuk, és főleg, ha nemcsak magunkra figyelünk, hanem a másikra is. De a túl sok, túl nagy kompromisszum szerintem egy idő után ellehetetleníti a kapcsolatot.
    És az érzelmek jók, sőt nagyon is jók! De ha csökken az intenzitásuk, csitulnak a dolgok, akkor is együtt kell tudni maradni. Ezt sokan elfelejtik a rózsaszín ködös időszakban.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_556439 (34)
     
  9. 2004. június 3. 09:5143.
    én is nagyon szeretem Bridgetet :)))
    előzmény:
    drast (40)
     
  10. Torolt_felhasznalo_375334
    Torolt_felhasznalo_375334
    2004. június 3. 09:4842.
    Nem hinném, hogy feltétlenül magas mércéről van szó. A nem mindenáron, az nem biztos, hogy magas mércét jelent. Ha kétség van az emberben, akkor inkább ne, szerintem.
    Persze, olyan is van, aki álomvilágban él, én is ilyennel találkoztam nemrégiben, és sajnos én lettem a szenvedő alanya a dolognak. De az álomvilág, és az, hogy jó, harmonikus kapcsolatot szeretnék hosszú távra, és nem megyek bele kétséges dolgokba, szerintem nem ugyanaz.
    És igen, később már nehezebb. De nem reménytelen! :-))
    előzmény:
    sternglass (31)
     
  11. 2004. június 3. 09:4841.
    Szivemből szóltál!!!!
    Jó tudni, hogy vannak még olyanok, akik hozzám hasonlóan gondolkoznak. Én épp tegnap hoztam meg életem egyik talán legfontosabb döntését. Inkább vállalom a szingliséget, mint a jelenlegi (nem minősitem) kapcsolatban éljek. Még úgy is, hogy már csak 3 hetem van a kisbabánk megszületéséig. . . :-(((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_556439 (34)
     
  12. 2004. június 3. 09:4740.
    BridgetJones az egy tündér. . . annyira aranyos úgy szeretem. . a könyvet is a filmet is:-)))
    előzmény:
    papírcica (29)
     
  13. 2004. június 3. 09:4739.
    A lenyeges dolog az, hogy amikor vegre kapcsolatban kerul az meber akkor ne haboruzzon. Sokan nem ertik meg hogy mi is a szeretet valojaban, es addig nem is fogjak amig nem lesznek nyitottak es turelmesek a tarsukhoz.

    Itthon erdekes helyzet alakult ki, hiszen leszamitva a "megelhetesi baratnoket" akiknek az aránya egyre nagyobb, valahol mindenki hasono problemakkal kuszkodik.
    Sok embert megkerdeztem es egyszeruen annyira felnek az egyedullettol, meginkabb a maganytol hogy inkabb benne maradnak egy rossz kapcsolatban, nem mernek ujitani esetleg egyedul lenni mert akkor nem tudnak megallni a sajat labukon. Pusztan onbizalom kerdese az egesz, persze valahol egy lanynak mindig nehezebb a tarsadalmi felfogasok miatt, foleg ha kozeledik vagy mar tul is lepte a harmadik X-et.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2004. június 3. 09:4738.
    a szingli elet legalapvetobb feltetele, hogy megkeresed az elegendo osszeget, hogy egyedul vihesd ahaztartast.
    enelkul nincs szingli elet. . .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2004. június 3. 09:4637.
    "Zuzuval társalogni olyan volt mint sajtreszelővel rejszolni. . . enyhén szórakoztató de leginkább fájdalmas"

    :-DDDDD hi-hi-hi
    remélem nem sérdődszmeg:-))))
    előzmény:
    zuzus (23)
     
  16. 2004. június 3. 09:4636.
    Szerintem ennek a kérdésnek manapság igenis van létjogosultsága. Még csak azt sem hinném, hogy a szingliség pusztán divat volna. Az a gyanúm, hogy ma egy nő számára szinglinek lenni körülbelül ugyanaz lehet, mint egy pasi számára az az állapot, amit a régiek "legényember" életformának hívtak.
    Szerintem nem kéne ebből akkora ügyet csinálni: a nőknek is éppúgy kijár a "szingliség", mint a férfiaknak. Nekik is joguk van szabadon élni, tapasztalatokat gyűjteni. Aztán, ha elérkezettnek látják az időt, akkor családot alapítanak. Szerintem ez így normális.
    Más kérdés persze, hogy ha az egyedülálló állapot sokáig elhúzódik, akkor olyan szopkások száradnak rá az emberre, amelyeket már nehéz megszüntetni egy partnerkapcsolatban. Tehát ahogy vannak agglegény szokások, úgy léteznek szingli szokások is, amelyek nehezíthetik a partner kapcsolatok kialakulását és elmélyítését.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_695885 (1)
     
  17. 2004. június 3. 09:4635.
    Szerintem attól, ha valaki szingli az nem egyenlő azzal hogy magányos is feltétlenül. Az igazi szinglik pont igy, szinglikén érzik jól magukat.
    De egyébként egyet értek veled.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_562354 (27)
     
  18. Torolt_felhasznalo_556439
    Torolt_felhasznalo_556439
    2004. június 3. 09:4534.
    Engem most is hajtanak az érzelmek, és akár baj akár nem nem alkuszom meg, amíg nem jön el az a pasi az életemben, aki olyan, és akinek én olyan vagyok. És a konfliktus nem baj, az két intelligens ember előrébb visz. Én nem tudnék egy posványban, csendes vízben élni. Akkor inkább egyedül.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_375334 (30)
     
  19. 2004. június 3. 09:4533.
    ez így igaz!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_562354 (27)
     
  20. 2004. június 3. 09:4432.
    egyébként a kedvenc sorozatom, a Sex and the city is tévesen ábrázolja a szingliket, vagyis elferdítve. azért, mert valaki egyedülálló, az nem azt jelenti, hogy fűvel-fával lefekszik. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2004. június 3. 09:4331.
    Legtöbben azért maradnak egyedűl mert magas mércét állítanak, aztán nem tudják megugrani.
    Azok az álmok amiket elképzelünk, azok csak a mesékben vannak.
    A földön kell járni mégpedig kétlábon. Most nem azt mondom legyünk igénytelenek, de reálisan kell felfogni a dolgokat.
    Az ami első pillanatban nem is tetszik lehet hogy később boldoggá tehet.
    Sajnos ha kifutunk az időből akkor már nagyon nehéz társat találni, mert akkor bizalmatlanná válunk és az okokat keressük.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_375334 (17)
     
  22. Torolt_felhasznalo_375334
    Torolt_felhasznalo_375334
    2004. június 3. 09:4130.
    Én nem azt mondom, hogy az jó, ha nem kell alkalmazkodni. Mert valamilyen mértékben szükség van erre, és egy jó kapcsolat szerintem bőségesen "kárpótol".

    Inkább azt szerettem volna mondani, hogy ahogy idősödünk, úgy hatnak ránk egyre jobban egyrészt az emlékek, a tapasztalatok és úgy válik egyre nehezebbé elfogadni a konfliktusokat a másikkal. Amikor fiatal az ember, még hajtják az érzelmek, és sokminden felett könnyebben elsiklik, könnyebben elfogadja, ha döcögnek a dolgok. Aztán később szerintem ez változik. Sokan azt mondják, hogy akkor már jobb nekem a békesség, a nyugalom, mint az, hogy állandóan jönnek a problémák, amiket állandóan meg kell beszélni, hogy hiába próbálkozom, a másik nem érti meg, és ez nekem rossz. Bölcsebbek is leszünk, de ugyanakkor már egyre nehezebb olyan embert találnunk, akivel jól mennek, mehetnek a dolgok. Én ezt így látom. Még annyival kiegészíteném, hogy fiatal korban persze, könnyebben feladunk dolgokat, de ez sajnos sokszor később megbosszulja magát.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_556439 (21)
     
  23. 2004. június 3. 09:4129.
    tökéletesen egyetértek Veled :)))

    sőt, Bridget Jones azt is megmondta: azért jó, ha van pasid, mert jobban adsz magadra (rendszeres szőrtelenítés, állandó smink, csini cuccok :))) és ettől jobban is érzed magad.
    előzmény:
    drast (7)
     
  24. Torolt_felhasznalo_556439
    Torolt_felhasznalo_556439
    2004. június 3. 09:4028.
    Ja és a lényeget ki is felejtettem. ŐK BOLDOGOK ÉS ÍGY ÉRZIK JÓL MAGUKAT!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_556439 (24)
     
  25. Torolt_felhasznalo_562354
    Torolt_felhasznalo_562354
    2004. június 3. 09:4027.
    Sziasztok szinglik! :-)
    Szerintem mondhatjuk azt, hogy akkor jó szinglinek lenni, ha egyedül vagy, de nem magányosan. Nem?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top