Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szegények karácsonya 2012

bubóca
Létrehozva: 2012. november 25. 17:04

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni a szegényeket, hogyan fogják ünnepelni a karácsonyt, lelkükben mit élnek át. Magamból indulok ki, tehát nem felmérésről van szó.

Nagyon szépen kérem, aki nem tud, és nem akar segíteni, illetve elítélő gondolatai vannak a szegényekkel kapcsolatosan, azok ne írjanak.

Előre szólok, nem tudok azonnal válaszolni, tanyán lakunk, minden a mobilnet térerőtől függ. Azt viszont ígérhetem, ha be tudok lépni, mindenkinek válaszolok.

Mi 41 e Ft-ból élünk ketten a férjemmel. Annyi könnyebbségünk van, hogy a tanyán, ahol lakunk, a tanyagazda megengedte, hogy legyen veteményes kertünk. Így le tudtm fagyasztani borsót, tököt, stb. Zöldséget eszünk zöldséggel, de ennyi pénzből  legfeljebb napi 1 étkezésre jut Igy tulajdonképpen egészségesen étkezünk.(?!) A férjem 28, én 34 kg-t fogytunk másfél év alatt. Ő átesett egy jobboldali szívinfaktusan, 3 agyi infarktuson, létszámleépítés miatt munkanélküli. Ilyen egészségi állapottal sehova sem veszik fel.Semmilyen  segélyre nem jogosult, mert az én "eredeti" rokkantnyugdíjam  81 ezer Ft, melyből végrehajtó vonatja le a közüzemi hátralékot /50 %/, melyet ennyi pénzből nem tudtunk fizetni. Engem 6 év alatt 7x műtöttek érelzáródás miatt. A lányom fizeti az internetet, hogy emberekkel tudjak kapcsolatot tartani, ne érezzem elzárva annyira magam a világtól.

Hogy mi lesz karácsonykor?  Imádkozunk, esszük  a tojáslevest és a rántásos gombócot.

Kíváncsi vagyok, más nehéz körülmények között élők, hogyan oldják meg a szeretet ünnepi étkezést, ajándékozást,  milyen segítséget,  tudnak adni párjuknak a depresszióban, nehézségekben.

  1. 2012. december 12. 10:371101.

    Csak hogy "megnyugtassalak": régi, orosz felkaros, pumpálós vérnyomásmérőm van, ami hajszálpontosan mér, már többször összehasonlítottuk a háziorvos digitális vérnyomásmérőjével.

     

    Egyébként nekem a 170-180-as vérnyomás a "normális" ha ez alatt, vagy felette van, már rosszul érzem magam.

    előzmény:
    cabron (1098)
    2012-12-12  09:24
  2. 2012. december 12. 10:301100.

    Devizahiteles lakásokkal kapcsolatban:

     

    Mi a francért kell megvárni, amíg már szinte árverezésre kerül a sor?

    Igenis lehet tárgyalni a bankkal, van megoldás.

     

    Arról nem is beszélve, hogy elvileg azért nem adták el, mert nem tudták volna eladni annyiért, amennyi a tartozásuk. 

    Most jobb? Azóta mégtöbb a tartozásuk (kamatok), a bank már rátette a kezét, egyre nehezebb eladni, a tartozás meg mindenképp megmarad.

    Az elől nem lehet elbújni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_959153 (1097)
    2012-12-12  08:03
  3. 2012. december 12. 10:271099.
    Ne mondtam, hogy a tescoban kell venni 3000-ért, de azért egy klinikailag minősítettet, pl. Omron, Beurer már 10-ért is lehet kapni  (meg persze 40-ért is,  tudom ez is helytől függ) attól függően, hogy valaki csuklós vagy felkaros, automata vagy félautomata változatot vesz és hogy még mi egyéb van a gépben. De egyébként is azt gondolom, hogy ha mégis arra van szükség, hogy egy drágábbat használjon az ember, miért is kell sajnálni a szegényebb embertől, aki összespórolta? Ez nem játék, hanem ugyanolyan fontosságú, mint a gyógyszer, amit vagy valahogy megvesz az ember vagy feldobja a talpát.
    előzmény:
    cabron (1098)
    2012-12-12  09:24
  4. 2012. december 12. 09:241098.

    Egy tartósan magas vérnyomással küzdő embernek tescos háromezer forintos vérnyomásmérőt venni öngyilkosság.

     

    Nem véletlenül drágább sokkal a patikákban kapható HITELESÍTETT vérnyomásmérő.

    előzmény:
    *Diorella* (1085)
    2012-12-12  01:19
  5. Torolt_felhasznalo_959153
    Torolt_felhasznalo_959153
    2012. december 12. 08:031097.

    A férjével kapcsolatban már én is kérdeztem, ki is emeltem - tegnap megígérte Bubóca, hogy válaszolni fog a kérdésekre...kíváncsian várom.

     

    Tényleg nem értem, hogy amikor megtehetné, hogy bent laknának a városban viszonylag emberi körülmények között - két beteg ember! -, akkor mi szükségük van arra, hogy egy isten háta mögötti tanyán fagyoskodjanak, tegyék még jobban tönkre az egészségüket. Szó volt a kilakoltatási moratóriumról is (de egyébként sem hiszem, hogy bárki kényszerítette volna őket, hogy elhagyják a saját lakásukat pusztán a tartozások miatt). Ugyanolyan hideg van kint is - ha nem rosszabb -, mint a városban, a "jó levegőn" most legfeljebb a varjú károg, de az is behúzódik inkább a városba, hisz ott az étel, azaz az élet.

    Ha bármelyiküknek szüksége lenne orvosra, majd a közel egy kilométeres úton hófúvásban ki fog hozzá menni? Kétlem. S ha ki is menne, de nem tud az útviszonyok miatt? Ezt hozta a sors?

     

    Ez már kezd nagyon "vicces" lenni. Kb. mint amikor az egyszeri ember folyamatosan imádkozik, hogy Uram, hadd nyerjem én a lottó ötöst! - s az Úr válasza: legalább egy esélyt adj és vegyél egy lottószelvényt .

     

     

    előzmény:
    Amarynda (1095)
    2012-12-12  07:49
  6. 2012. december 12. 07:531096.

    azzal ha a fejere olvassak a hazugsagait senki se rug bele. Nem kell hazudni es akkor nem lesz mit raolvasni.

     

    Csak azert mert valaki sajnalkozast akar kicsikarni nem kell osszevissza hazudozni. Foleg nem alap dolgokban.

     

    Gondolod a szemelyes ismerosok majd beszolnak hogy ne hazudj mar legyszives?

     

    Olvasd el a falun elokben a hozzaszolasait es mindjart tisztabban latod a topicot.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_413693 (923)
    2012-12-10  13:48
  7. 2012. december 12. 07:491095.

    Tudod  en mar  tobbszor emlitettem (nemcsak it) hogy eszmeletlen szegenyen nottem fel a nagyim nevelt.

    tehat ismerem sajnos  a szegenyseget, a hazassagunkat is szegenyen kezdtuk soha nem voltam (itt Ausztraliaban sem milliomos), de ebben a storyban ahogy egyesek rakerdeznek dolgokra a topicinditotol a tortenet egyre zavarosabba, hazugabba valik.

     

    En oszinten sajnalom azokat az embereket akik sanyaru sorsra jutnak, eheznek faznak megfagynak stb. 

    De azokat akik martirkodnak es a helyzetuk lenyegesen jobb mint amiket leirnak es sem tanacsot nem fogadnak meg senkitol sem pedig NEM TESZNEK SEMMIT A SAJAT SORSUK JAVITASAErt nemcsak hogy nem sajnalom hanem kifejezetten ellenszenvvel tolt el.

     

    Ha egy ember az allitolag beteg ferjenek  allateledelt ad enni akkor amikor meg van normalis es fogyaszthato etel a hutojeben ez nalam az utolso pont.

     

    Ugy latszik a ferje az o szemeben olyan szemely aki ezt erdemli. Az unokaiba a  lanyaba beletomi az utolsot is de a  lanya apjanak jo a hulladek is.

     

    Na az ilyen ember az en szamomra akkora jellemhibaval rendelkezik hogy a megvetesen kivul mast belolem nem tud kihozni.

     

    A gyerekem apja aki beteg es akit allitolag szeretek ertektelenebb mint a lanyom vagy az unokam? Neki jo az allateledel?

     

    Hat gondolkodjunk el akkor ezen. 

    Ez undorito es semmivel nem magyarazhato.

    En ilyet a ferjemmel soha nem tudnek tenni. de neki nyilvan nem sokat szamit a ferje ha erre kepes.

    akkor meg nem kell itt nyusziteni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_413693 (919)
    2012-12-10  13:29
  8. 2012. december 12. 07:351094.

    Nem nezek, mert nem erdekel. En olyan helyen vasarolok magunknak ahol embereknek valo eledel kaphato.

     

    Ilyen alapon nyugodtan lehet enni kutyakonzervet vegulis az is etel.

    előzmény:
    lila.tulipán (911)
    2012-12-10  12:52
  9. 2012. december 12. 07:131093.
    nemzeti  eszköz kezelő
    előzmény:
    bubóca (1)
    2012-11-25  17:04
  10. 2012. december 12. 07:091092.
    Nem felejtettem el, de amíg nem vitte a bank addig rengeteg lehetősége van a megoldásra, egyezkedni a bankkal! De kifogás az mindig van. Nem tudom már, hogy mit vonnak a nyugdíjából, de ha a hiteltartozást, akkor még egy darabig nem viszi a bank a lakást mert hozzájut a pénzéhez. Mellesleg úgy emlékszem valami olyasmit írt,hogy valami elidegenítési jog van a lakáson és ezért nem árverezhetik el.
    előzmény:
    olivabogyó (1075)
    2012-12-11  22:38
  11. 2012. december 12. 02:111091.
    Ki mondta, hogy barkitol is barmit sajnalnek. Soha semmit nem sajnalok senkitol. Almodsz edes. Engem abszolute semmi se bant. Talan az igazsagtalansagok,amik vannak a foldon. Meg az ilyenek, mint te vagy. Gunyt uzol mas bajabol, amig a jotevo szerepeben probalsz meg tetszelegni. Jobb is ha vegre lelepsz a balfeneken es megy ki a tanyara jot tenni, viszel nekik uj targyakat. Szamomra furcsa, hogy aki szegeny, annak azert mindene megvan. En voltam szegeny,en tudom,az mit jelent. Luxuscikk abszolute kizarva, mivel enni kell elsosorban. Te ezt nem erted, gozod sincs, milyen szegenynek lenni, nem tehetsz rola, te csak frocsogsz a levegobe.
  12. 2012. december 12. 02:031090.
    En nagyon elhiszem,es engem is eppen ez cukkolt fel, ha valaki ebbol gunyt uz. Nemcsk engem,sokan masokat is a topikban. Pl Diorellanak mi rohognivaloja van azon, hogy nekem sem telt hutoladara,meg meg soke egyebre semmire, pl videolejatszora annak idejen,nem vettem,mert ennivalora kellett a penz. Mondjuk eppen a hutolada,ami abszolute folosleges,nekem mindig eleg a hutoben levo melyhuto. Csak ugy mondtam, hogy nem telt ra, es eppen o a szegenyek nagy vedelmezoje hulyen rohogott rajtam. Tudom mi a szegenyseg, mi is szegenysegben eltunk, majdnem egesz eletemben. Volt ugy, ha nem nyerek a lotton, nem eszunk. Kis osszget nyertem, csak egy lottot vettem. Luxus, ja ez volt az en szegeny luxusa. Ez regebben volt, amikor meg ki sem volt szabad ejtenem a szamon, hogy szegeny vagyok, tilos volt. Csak a lanyom mondta nekem mindig, hogy ugye anya mi nem.... mert mi szegenyek vagyunk. Es hogy ma jobban  megya sorsunk, megszenvedtunk erte, szegenyek nem vagyunk, am gazdagok sem, csak megkeressuk a nekunk valot. Hat, mint abban a masik topikban, amibol Diorella csak a gunyt vette ki ellenem, irtam, hogy en is mar 8 embernek adok karacsonyra. Ketto kozuluk oregotthonban el, egyiknek abszolut semmije,meg ket laba sincs. Dehogy felejtettem el, hogy szegeny votam,es Diorell, ezen semmi rohognivalo nincsen. De soha nem uznek mas kinjabol trefat, veled ellentetben, Diorella. Majd a Jo Isten ezt is eldonti. Biztos tud rola.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_511611 (1088)
    2012-12-12  01:40
  13. Torolt_felhasznalo_511611
    Torolt_felhasznalo_511611
    2012. december 12. 01:411089.
    Az előző levelemet Sissi52nek címeztem!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_511611 (1088)
    2012-12-12  01:40
  14. Torolt_felhasznalo_511611
    Torolt_felhasznalo_511611
    2012. december 12. 01:401088.

    Amúgy szerinted mi ez ha nem szegénység?!

    Tudod mit,lehet igazad van,a szegények,azok akik így vádaskodnak,kételkednek,rosszindulatúak...

    Csak egy történet,megosztom veletek:

    A környéken,ahol lakunk,a szupermarketnél szokott árulni egy nyugdíjas 60 év körüli néni.Gyufásdobozból,wc papír gurigából készített termékeket,rajzokat ilyesmi..Egyszer megtetszett valami vettem tőle és beszélgettem vele.13 +8 éves unokáit neveli,mert a szülők meghaltak autóbalesetben,más rokon nincs..Ő rokkantnyugdíjas,alkalmi takarításból,és ebből az árusításból él.A nyugdíj kb.40 ezer forint...A kislány cukor és gerincbeteg.29 nm-en él,a két kisgyerekkel..Próbál nekik mindent megadni,szépen neveli,de mondja van úgy,hogy egész hétre 1000ft-ja van vagy még annyi se...Amúgy abszolút nem panaszkodik,egy fillért nem kérne,nagyon becsülöm érte.

    Én neki szoktam-lehetőségekhez mérte segíteni(pl.kinőtt ruha) vagy megveszek egy-egy szép dolgot... 

    Valahol nagy rossz irányban halad a társadalom úgy érzem,mert elmennek egymás mellett az emberek,egymást támadják,egymás ellen vannak hangolva,és nagy a rosszindulat. 

    Karácsonykor mindig felerősödik az adományozási,segítségi kedv,de januárban-febrárban,egész évben nagyon nehéz ezeknek az embereknek 

    előzmény:
    *Diorella* (1085)
    2012-12-12  01:19
  15. 2012. december 12. 01:211087.
    Na ki vagyok?
  16. Torolt_felhasznalo_511611
    Torolt_felhasznalo_511611
    2012. december 12. 01:201086.

    Nagyon egyetértek az írásoddal!!!

     

  17. 2012. december 12. 01:191085.
    Csak úgy megjegyzem, hogy a vérnyomásmérő nem drága. Persze van több 10 ezer forintos is, de pár ezer forintos is jó szolgálatot tud tenni. Sajnálom, hogy beteg vagy, remélem mielőbb meggyógyulsz lelkileg. Azt pedig, hogy Isten mit fog tenni, bízd rá... mert hiába szeretnéd "okosan" megmondani, nem tudhatod.
    előzmény:
    Sissi52 (1084)
    2012-12-12  01:06
  18. 2012. december 12. 01:061084.
    Eza no egy orulet. teged felhuztak vagy betaplaltak?nem bajom, nekem nem is kellene hutolada. Semmi szuksegem nem volt ra soha. Igaz, nem telt ra, meg minek. Egy idoben divat volt, ma mar folosleges hulyeseg, kacat. Eszi az aramot is. Semmi bajom, hutolada nelkul tokeletes az eletem. Ha lenneis kidobnam. Vernyomasmero, igen, draga. Nem irom meg, neked mi bajod,mert azert kitultas jarna,annyit meg te nem ersz nekem. Most megpukkadsz, ha a vernyomasmerore nem tudsz mit kitalalni? Szoval mindene van, minennel el van latva, igy vagy ugy, ezt akartam mondani, hogy nem szegeny.
  19. 2012. december 12. 00:371083.
    A mi lakasunk ki van adva. Ugyan mit tud tonkretenni belul a lakasban? Utana ugyis kifesteti az ember, nem? Mi nem "olyaonoknak" adtuk ki, egy ertelmisegi hazaspar volt, megis allandoan randaliroztak. Amikor ki kellett kotozniuk, meg a veztekeket is kiteptek a konnektorokbol. Mit tehettunk, vettunk masikat, nem egy okor ara. Mellesleg diakoknak kell kiadni, az a legjobb. Most ugy van, diakok laknak benne. Es alenyeg anagyon jo szerzodes, nem kell ra sajnalni az ugyvedet, de lehet okos tanacsokat is adni hogy miket vegyen bele. Ala kell tolnia berlo orra ala, ala kell irnia. Ha kart okoz, ugyse teriti meg, ezt a kart az ember belekalkulalja, de na nehogy ezert essen marel a beveteli dijtol.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_401069 (1040)
    2012-12-11  13:03
  20. 2012. december 12. 00:151082.
    Nem hat. Nincs penz. Amit nem loptak szet,azt mar szetosztogattak. Ez az orszag meg akkor is osztogat, amikor mar a semmibol osztogat. Ugy latszik, mara mar kiurult  a zsak. Vegulis igy is 3 millio tart el 7 milliot. Akik dolgoznak, azokrol 7 bort huznak le. Es meg adjal. a Azjo,aki orokolt, a nyakaba hulltak milliok, de aki nem? Azt hiszed en nem haragszom a sajat hugomra,aki dolgozhatna de inkabb ul afeneken es varja a segelyt? Falun, tanyan megterem majdnem az osszes ennivalo. Na ne ma',akkor minek, ha nem. Betegeskedok, oregek megmuvelik a kertjuket es mindenuk megterem. Az egyik volt falubeli szomszed neninek van eleg kapaja, aki depreszios,azt mondta, ad neki, kapaljon es estere hullafaradtan hullik az agyaba es nem lesz ideje a depressziora.
    előzmény:
    bubóca (1044)
    2012-12-11  13:19
  21. 2012. december 12. 00:041081.

    Koszi, nekem igy jo. En a szegenyeket tamogatom es nem a csalokat. Nekem a magam igaza a jo, neked meg a tied. Jartak ugy mar masok is, hogy kello adat hianyaban olyanokat tamogattak, akik sokkal jomoduabbak voltak, mint ok. Nem vagy egyedul. Szegeny baratnom ledolgozta a bort a terderol, de fizetese egyharmadat kuldte minden honapban egy "szegeny" csaladnak. Aztan egyszer par ev mulva a csalad kuldott nekik fenykepet magukrol. Gyonyoru hatalmas nagy haz, gyonyoruen berendezve, a csalad osszes tagja gyonyoruen kioltozve. Mondta, hat ezeknek sokkal szebb hazuk van, mint nekunk, meg sokkal jobbmodban elnek. Ekkor keresett a baratnom egy igazi szegeny csaladot. En meg talaltam is neki. Csakhogy a kedves apuka, amikor meg mertem kerdezni, hogy megis ki o, meg mi o, egybol lekurvazott engem. Aztan mar visszakozott volna, mikor megmondtak neki, hogy innen dolt volna pedig a penz. Csupan azert irtam,mert magadat megprobalod menybeszallo angyalnak titulalni. Van nagyon sok jo ember, meg nagyon sok alkoldus meg sok szegeny, akiknek az eselyet az ilyenek elveszik. En nem tudom, amikor en voltam csoro, soha nem kertem senkitol semmit.

    Nekem igenis szamit, hogy akinek adok, mit csinal vele. Mert ha elissza, akor inkabb adoma hugomnak,aki ennivalot vesz belole, kifizetia szamlajat, vagya lanyomnak, aki lakasra gyujt. Ha valaki ennivalot vesz a gyerkenek, vagy karacsonyi unneplest, attol mondjuk nem sajnalom.

    De igenis mas ne szorja az en penzemet, ha en beosztassal elek, hogy meg neki is jusson belole harapnivalora. Mint irod, hat nem vagyunk egyformak. A te penzedet csak igyak el, az enyemet ne. Megnezem mire koltom, amiert latastol mikulasig rohangalok. Szabad?

    előzmény:
    *Diorella* (1046)
    2012-12-11  13:22
  22. 2012. december 11. 23:471080.

    Hat ez az, van,aki valoban szegeny, vana,aki meg csaka szegenyt jatssza. Aki nyugos egy panelhazban, ha csaladi haza lenne, ott is vannak szomszedok, pl a szomszed kutyaja allandoan ugat, kozel epitette a garazst, egyeb mellekhelyiseget, a gaz atnott az ofoldjere, a szomszed kolykei tul hangosan hallgatjak a zenet, ejszaka bugatjaka motort, mit tudom en.

    Itt van buboca, internetezzik minden nap. Ha o ehezikes nincs ennivalora penze, de azert sajat autoja van ugye,meg megis csak ket lakast tart fenn. Ha a gyereke tudja, hogyaz anyja ehezik, akor nem internetet fizet be neki, hanem ennivalot vesz. Ott egy oriasi hutolada tele 30 csirkevel, tele zoldseggel, biztos vannak lekvarok elteve, befottek, meg lapocka is van a hutoben. 30 csirke sokaig eleg, egy evben 52 het van. Aztan betegek meg nem betegek, hogy lehet betegen megmuvelni egy nagy tanyat, ugyan mar, sehogy. Zavaros. Jo lenne, ha valamelyik szent innen a topikrol kimenne hozzajuk es ha melyszegenyseget latna, hogy nincs ott semmi, elszegyellnenk magunkat,de latni kellene a varosi hazat is, meg beszelni a lanyaval is, mielott meghunnyaszkodnank. En is azt ketlem, hogy nem elnek jomodban, szerenyen elnek,na de a szegenyseg nem itt kezdodik. Rengeteg ember el szerenysegben, beosztassal. A baj valoban az ellentmondasossaggal van,meg hogy kigunyolja, kirohogi a hozaszolokat, durvan, mar azt sem lehet tudni, hogy a ember higgyen vagy inkabb ne higgyen egyetlen szavanak sem. A melyszegenysegen valoban meghatodik az ember. En ezen nem tudok.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_959153 (1047)
    2012-12-11  13:25
  23. 2012. december 11. 23:241079.

    Pár pontoddal nem értek egyet. Pont arról van szó, hogy sokszor az embereknek nincs választása. Amikor valaki bajba kerül és topik nyílik, akkor pont jönnek pl. az olyan tanácsok, hogy olyankor ha az ember 3 diplomás, akkor se kényeskedjen és vállalja el a segédmunkát, takarítást stb. is. Sőt, amikor nem válogathat az ember, akkor sokan bizony még a feketemunkába is belekerülnek. És olyankor bizony ki vannak szolgáltatva. Ki vannak szolgáltatva a főnök szeszélyének, annak, hogy vajon következő hónapban is lesz-e munkájuk, annak, hogy egyáltalán az elvégzett munkáért hónap végén kapnak-e fizetést, annak, hogy nincsenek bejelentve és ha betegek lesznek, akkor nincs betegszabi, annak, hogy ha éveket így dolgoznak, akkor abból nem lesznek nyugdíjas évek... Lehet, hogy ez a tanyagazda is szemét, kihasználja a t. indítóékat. Azonban az igenis sokat jelent, hogy kaptak egy kis földet, amin termelhetnek. Ha ez sem lenne, akkor még kevesebb élelmük lenne. Nyilván ideálisabb lenne, ha el tudnák adni a lakást és venni valami kicsi, de kertes valamit, de ez még lehet, hogy sokáig álom lesz nekik.

     

    Aztán azt írod, hogy mindenkinek van valaki, akire számíthat. Azért ha ez valóban így lenne a világban, akkor nem lenne annyi magányos ember, kevesebb lenne az öngyilkos, akkor idős emberek nem fagynának meg egyedül a lakásban, akik nem feltétlenül azért vannak egyedül, mert nincs gyerekük, csak a gyerek nem nyit ajtót. Bár olyanok is vannak, akiknek meg meghaltak a rokonaik. És szerintem akkor sok hajléktalan sem lenne hajléktalan, ha lenne valakijük, aki törődik velük. 

    előzmény:
    feleselek (1066)
    2012-12-11  21:17
  24. 2012. december 11. 23:051078.
    Azért gondolj bele, hogy van a gyerekekre családi pótlék, vagy pl. elvárt házaspároknál gyerektartás a gyerekre. Azonban nem áll ott az állam, hogy valóban a gyerekre lett-e fordítva, és nem áll ott a tartásdíjat fizető sem, hogy esetleg anyuka körömlakkot vett magának amint megkapta, vagy a gyereknek egy nadrágot. Utóbbi esetben is max. akkor lehet elszámoltatás, ha kiderül, hogy a gyerek alapvető hiányt szenved. Ez a háló-hal nagyon szép elmélet, csak az a baj, hogy nem lehet elvárni nagyon sok esetben, hogy a hálóval boldoguljanak az emberek, ha nem is kapnak. Ha pl. valaki munkanélküli, akkor addig nem fog tudni halászni, amíg nincsenek munkahelyek. Ha valaki kisnyugdíjas, akkor nem tud addig halászni, -amíg hiába dolgozott le 40 évet és nem csalta el a befizetéseket, csak éppen mondjuk egy gyárban dolgozott és nem a minisztériumban- amíg nem kap tisztességes nyugdíjat. Nem lehet elvárni nagyon sok embertől -és nem a sült galambosokról beszélek- hogy másként éljenek, amíg az árak legyen az élelmiszer vagy közmű csak emelkednek, csak emelkednek és egyre nagyobb a terhük, míg a bevétel meg nem növekszik.
    előzmény:
    feleselek (1068)
    2012-12-11  21:32
  25. 2012. december 11. 23:021077.
    Ettől fekszek ki én.
    előzmény:
    feleselek (1066)
    2012-12-11  21:17
  26. 2012. december 11. 23:011076.

    Addig amíg nyivánosan tálalgat bubó, addig mindig felmerülnek kérdések.

     

     

     

  27. 2012. december 11. 22:381075.
    Elfelejtetted, hogy a lakást viszi a bank, nincs mit cserélniük....
    előzmény:
    SunnyPoint (1064)
    2012-12-11  18:17
  28. 2012. december 11. 21:591074.
    Nem kell valótlanságokat állítani és ellentmondásokba keveredni - akkor sem lesznek kérdések.
    előzmény:
    asztanaviszta (1058)
    2012-12-11  16:42
  29. 2012. december 11. 21:561073.

    Más segélyre nincs pénze az önkormányzatnak.

     

    Tessék írásban kérni. Arra írásban kell válaszolniuk (határozat). Ha nem adnak semmit, fellebbezni! Hátha adnak valamit mégis.

     

    Létezik a méltányossági nyugdíj(emelés) intézménye, ezt a Nyugdíjfolyósítótól kell kérni.

    előzmény:
    bubóca (1044)
    2012-12-11  13:19
  30. 2012. december 11. 21:541072.

    Ha az ingatlanon nincs jelzálog (végrehajtási jog) és azt még nem foglalta le a végrehajtó, akkor nyugodtan ott lakhatnátok, mert nem lakoltathatnak ki.

    Plusz törvény alapján márciusig érvényben van a kilakoltatási moratórium, ez azt jelenti, hogy ha le van foglalva az ingatlan, télire akkor is benn maradhattok. Akkor is, ha egy fillért nem tudtok fizetni.

    előzmény:
    bubóca (1033)
    2012-12-11  12:38
  31. 2012. december 11. 21:481071.
    Ez jogos, ezzel egyetértek.
    előzmény:
    *Diorella* (1039)
    2012-12-11  12:59
  32. 2012. december 11. 21:471070.
    A múltkor még a 4. emeleten volt az a lakás, nem?
    előzmény:
    bubóca (1033)
    2012-12-11  12:38
  33. 2012. december 11. 21:391069.

    Továbbra sem a "szegénység" taszít, hanem a hazugságok.

     

    Még az is tisztességesebb lett volna, ha kér valamit. Pl. régi rossz fabútorokat, vagy némi fát, hogy eltüzelhessék. Élelmiszert. Egy pár csizmát, meleg kabátot. Tisztálkodószereket. Gázpalackot. Akármit.

     

     

     

    előzmény:
    fata (1022)
    2012-12-11  12:07
  34. 2012. december 11. 21:321068.

    No hát itt a lényeg, ha nem kért pénzt, akkor senkinek semmi köze, hogy ha valaki mégis adott, akkor azt mire fordítja. Ha én adok egy hajléktalannak ételt, akkor onnantól semmi közöm hozzá, hogy esetleg nem ő eszi meg, hanem odaadja másnak vagy akár a kutyájának. Mert milyen adás az, ha utána el akarom számoltatni, megszabni, hogy szerintem neki mire van szüksége és mire költse. Ha valaki ezt akarja tenni, akkor ne pénzt adjon, hanem fizesse ki a másik számláit, mert azt már biztos nem tudja másra költeni.

     

    Ez nem egészen így van. Az állami segélyezésnél is kell, hogy érvényesüljön az az elv, hogy bár tűzoltás-jelleggel segítünk a bajba jutottaknak (halat kap rögtön, a lehetőségekhez mérten), a cél az, hogy a bajba jutott ne maradjon benne a kátyúban, hanem jöjjön ki onnan. Ehhez már hálót kell neki adni, s nem halat. Igenis, meg kell nekik tanítani, hogy a szegénység, a nyomor elmélyül és újratermelődik (ez pedig káros mind az érintettre, mind a közösségre/társadalomra nézve!), ha a helytelen életvezetési módszerekről nem szoknak le vagy a helyeseket nem tudják/akarják elsajátítani.

     

    Az nagyjából közmegegyezés tárgya, hogy mit tartunk ebből a szempontból "helyesnek". Pl. azt, hogy akármilyen rossz is a helyzet, minden eszközzel próbáljuk menteni a menthetőt és nem hagyjuk kihasználni, megalázni magunkat.

     

     

    előzmény:
    *Diorella* (1013)
    2012-12-11  11:37
  35. 2012. december 11. 21:221067.

    Ja, biztos egy 5 csillagos fürdőszobát épít aranycsapokkal.

     

    Nekem az a véleményem, hogy a Topiknyitó nyilvánvalóan nem egy rózsadombi villából fórumozik, kétséget kizáróan az alacsony jövedelműek közé tartozik és nehezen él meg, a férje és ő idősek és betegeskednek (mint annyian ebben az országban) - de AZ és ÚGY mégsem igaz, amiket leírt. 

    előzmény:
    *Diorella* (1010)
    2012-12-11  11:30
  36. 2012. december 11. 21:171066.

    Okostojás: jelen!

     

    Újabb ellentmondások:

     

    1. Papa "depressziós" és "megbolondul" a panelban. Ideális számára a tanyasi élet. Igen ám, de súlyos szív- és érrendszeri betegségei vannak. Azzal köztudomású, hogy nincs a betegnek fizikai teherbíró-képessége. A tanyán végzett munka (bármilyen kicsi is az a tanya) nem egyenlő a hobbikertészkedéssel, az kemény, fizikai munka, nem is egy emberes. 

     

    A parasztgazdáknál a család apraja-nagyja be van vonva ebbe a munkába. Aki nem parasztemberként élte le az eddigi életét, az öregségére nem igazán tudja ezt elsajátítani és ezt az életformát megszokni. Még akkor sem, ha aktív dolgozó korában fizikai munkát végzett.

     

    2. Ki fizet kinek a tanyán?

    Aki a föld tulajdonosa, az rendelkezik vele. Ha úgy dönt, kiadhatja. Ismernie kell a helyi viszonyokat, hogy kb. mire van neki lehetősége, mennyit kérhet érte akár pénzben, akár természetben. 

    Ha egy romos házat (amiben még víz-csatorna sincs) úgy ad ki, hogy a bérleti díj a tanya őrzése és az állatokról való gondoskodás (mint ellenszolgáltatás), megteheti, ha van ki elvállalja. Azonban itt a tanyagazda munkáltatói pozícióba is lép, nemcsak bérbeadói pozícióba. Munkáltatóként viszont köteles biztosítani az alapvető munkafeltételeket és a saját költségére kellett volna rendbe hozatnia, lakhatóvá, emberi tartózkodáshoz biztonságossá tennie azt az épületet.

    Már ha az lakás céljára létesült, nem csak valami istálló, vagy ilyesmi hivatalosan...

     

    Addig van szerencséjük, amíg valami hatósági ember ki nem szúrja a szabálytalanságokat! 

     

    Térjünk vissza a tanyagazda és a "zsellérek" közti megállapodáshoz. Ha abban az van, hogy a lakhatás ellenértéke a tanya gondozása, akkor pluszban nem várhatja el a gazda, hogy a bérlő a saját költségére pl. ebédet főzzön neki vagy ő végeztesse el a fürdőszoba felújítását. Ezért már a gazda lenne köteles fizetni a bérlőjének.

    Az nem jogi, hanem erkölcsi kérdés, hogy ha láthatóan szegények és betegek a bérlők, akkor megengedje nekik, hogy fogyasszanak a jószágokból. 

     

    Ha a gazda visszaél a bérlői kiszolgáltatott helyzetével, akkor a bérlőknek is van felelősségük abban, hogy ezt tűrik-e. Akármennyire is kiszolgáltatottak, van egy szintje az emberi méltóságnak, amely alá semmilyen körülmények között nem szabad menni. 

     

    Magyarul nem szabad vállalni, hogy télen megfagynak, ha nem lesz mit, nem esznek, és még betegebbek lesznek, talán nem is érik meg a tavaszt. 

     

    És igen, előjövök ezzel is megint: haragudhat a szüleire bárki, bárhogyan - talán még okkal is. De ha ilyen helyzetbe kerülnek, akkor nem hiszem, hogy lenne felnőtt korú, jövedelemmel rendelkező gyerek, aki ne segítene a szüleinek. Akkor is, ha maguk is tehetnek róla (pl. felelőtlen hitelfelvétel). Rengeteg topik nyílt itt az NLC-n is, hogy így-úgy-amúgy neheztel valaki az alkoholista, gyermekkorban (vagy akár még felnőtt korban is) őt bántalmazó, ilyen-olyan apjára, anyjára, de amikor az került szóba, hogy szakítsa meg velük a kapcsolatot, nem volt rá képes.

     

    És akármilyen helyzet állt elő, segített a szülőjének, adott neki pénzt, vitt neki élelmet, kifizette az adósságát, meglátogatta a kórházban, stb.

    Azt sem tartom hihetőnek, hogy ha a saját gyermek nem is törődik velük (ad absurdum), ne lenne valaki más (legalább egy) a családból, baráti körből, szomszédok közül, akárhonnan, aki ne kedvelné őket és ne segítene valahogyan. Mert még a hajléktalannak, a koldusnak, az állami gondozottnak, a prostituáltnak, stb. is van "valakije", akire számíthat.

     

    HA igaz, amit a topiknyitó leírt, ugye...

     

    3. Zajártalmak - idegösszeroppanás:

     

    Tudom, hogy van olyan helyzet, amikor olyan szomszédot fog ki egy család, akik agresszívek, pofátlanok és a mindennapi életvitelt, pihenést különböző módokon ellehetetlenítik, zavarják. És a hatóságok sem segítenek, meg senki sem - csak a költözés marad (már ha van rá pénz).

     

    De tapasztalatom az is, hogy sok szomszédjára panaszos ember maga is összeférhetetlen, kötözködő, még a légy zümmögése is zavarja, ha már nincs más. Az ilyen embernek keserű az élete és amiatt dühös, ha a másé egy kicsivel jobb, ezért meg akarja keseríteni azt is.

     

    Sajnálatos módon sok, a betegségeivel (főleg, ha erős és tartós fájdalommal jár) együtt élni nem képes ember is így vezeti le a frusztrációját. A betegnél ez valahol még érthető is, de nem egy "intelligens" megoldás.

     

    előzmény:
    fata (1001)
    2012-12-11  10:45
  37. 2012. december 11. 20:221065.
    Családi tapasztalat, ugyancsak kb. 5-6 évvel ezelőttről.
    előzmény:
    abak (993)
    2012-12-11  07:43
  38. 2012. december 11. 18:171064.

    Nekem volt javaslatom, olvass vissza!

    De kiegészíteném még azzal, hogy a meg lehet próbálni, a városi lakást elcserélni egy falusi házra, bitzos van olyan falun élő aki beköltözne városba, csak nem tudja eladni a házát, vagy nincs elég pénze egy lakásra. Tehát konkrét cserére gondolok. És akkor saját kertben/udvaron termelnek maguknak és a sajátjukra költenek.  

    előzmény:
    WASP (1061)
    2012-12-11  18:04
  39. 2012. december 11. 18:161063.

    hehe, ezek szerint neked a tejszin es a kocsiszin egy es ugyanaz a dolog!:-)) 

    na nem mintha csodalkoznek....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_959153 (1062)
    2012-12-11  18:12
  40. Torolt_felhasznalo_959153
    Torolt_felhasznalo_959153
    2012. december 11. 18:121062.

    Jajj kedves kibicke - te most mit csinálsz? Ugyanazt, amit itt a többiek szemére vetsz.

     

    Spec. én tényleg kíváncsi vagyok, hogy az adott helyzet miért jó valakinek, miért ragaszkodik ennyire hozzá, holott csak vesztesként jöhet ki belőle? 

     

    Nem vagy vitapartner és nem rólad szól a topik.

     

     

     

     

  41. 2012. december 11. 18:041061.

    Nagy valószinűséggel azért, mert most pillanatnyilag ez képviseli a biztos pontot, az életükben.

    A lakásukat elárverezhetik a fejük fölül a hitel nemfizetés miatt, az utcától meg még ez a tanya is jobb.

    De, ha tudtok jobbat bátran álljatok elő vele.

    Szerintem minden megoldás megfontolandó. 

    előzmény:
    SunnyPoint (1060)
    2012-12-11  17:30
  42. 2012. december 11. 17:301060.

    Ezért nem értem, hogy miért olyan nagyon jó ez bubócának???? Mert a jó levegő, madárcsicsrgés, sajátzöldség stb. nem ér ennyit.

    Bele gondolt már vajon abba, hogy mi lesz ha már egyáltalán nem bírnak dolgozni, mert nem hiszem, hogy a tanyagazda akkor is szivesen fogja őket látni? 

    előzmény:
    cabron (1056)
    2012-12-11  15:23
  43. Torolt_felhasznalo_959153
    Torolt_felhasznalo_959153
    2012. december 11. 17:291059.

    Kedves fogadatlan prókátor!

     

    Téged felkért Bubóca, hogy képviseld? 

     

    Tudod, van egy elég otromba mondás ...de ezt inkább most nem idézném, helyette csak annyit inkább, hogy ha nem akarom, hogy az életemben turkáljanak, nem tárom a nyilvánosság elé. Ennyi. 

     

    Egyébként megígérte, hogy válaszolni fog a feltett kérdésekre. 

     

    Hogy újra és újra rákérdezünk dolgokra, egyszerűen csak azért van, mert a kedves topikindító nem kevéssé szelektál. Alkalmi süket (vagy vak), csak azt hallja, látja, ami neki szimpatikus.

     

    A jelek szerint te is.

     

     

    előzmény:
    saschamora (1057)
    2012-12-11  16:17
  44. 2012. december 11. 16:421058.
    Nem kell topicot indítani, és akkor nem lesznek kérdések.
    előzmény:
    saschamora (1057)
    2012-12-11  16:17
  45. 2012. december 11. 16:171057.

    hat' ilyen nincs! ha nem latnam a sajat szememmel, nem hinnem el, hogy teljesen idegen emberek turkalnak, leltaroznak egy masik ember eleteben! sot, ez mar nem is leltar, ez mar a maga rogton itelo birosagosdi'!

    mit kepzel magarol az, aki pofatlanul tolakodik a ra nem tartozo kerdessekkel, es meg van olyan is, aki szamon is keri, ha nem kap kielegito valaszt arra, amihez koze semmi? honnan veszi a batorsagot -szo szerint- hogy kikerdezzen egy masik embert??? ki a franc kent fel erre barkit is?? milyen jogon?? egyaltalan, hogy kepzeli??

     

    aki segiteni akar, leirja/ta hol, hogyan kell elintezni, utanajarni. es pont! aki meg nem akar segiteni, vagy nem tud, az ne segitsen, de legyen mar annyira civilizalt, hogy tudja, hol a hatar! ennyi kell csak, es nem tobb! a tobbi tolakodas, kutakodas, es ami itt megy, az mar a szemetkedes netovabbja!

    persze biztosan segiteni akarnak.... furcsa formaja a segitesnek....

     

    Buboca, mar ne haragudj, de te magad ajanlod fel hogy nehany taho beled torolgesse a labat! es latod, annyira bunkok hogy meg is teszik... 

  46. 2012. december 11. 15:231056.

    Hát ő biztosan nem. Még meg is főz a gazdáéknak 2-3 fogásos kajákat, a saját lisztjéből, cukrából stb, cserébe nekik is odalöknek 1-1 tányér ételt.

     

    :(

    előzmény:
    SunnyPoint (1055)
    2012-12-11  15:06
  47. 2012. december 11. 15:061055.
    Én úgy olvastam, hogy csak azt művelhetik, amit a gazda a rendelkezésükre bocsát. Cserébe semmit nem kapnak a csirkék gondozásáért, ami egész napos és minden napos feladat. A tanyagazda jól jár, de vajon bubóca?
    előzmény:
    cabron (999)
    2012-12-11  09:57
  48. 2012. december 11. 14:241054.

    Köszönöm, hogy írtál!

     

    Sajnálom, hogy Ti is ilyen nehezen éltek! Örülök, hogy még sem veszítetted el humorod!  Jó egészséget, minden elképzelhető jót kívánok Neked és Gyermekeidnek!

    idézet:
    bubóca (1049)
    2012-12-11 13:33:19
    Milyen jól egyet értesz a másodnickeddel.
    előzmény:
    bubóca (1049)
    2012-12-11  13:33
  49. Torolt_felhasznalo_959153
    Torolt_felhasznalo_959153
    2012. december 11. 14:161053.

    Tényleg nem értelek. Miért beléd rúgás az, ha az ember evidens kérdéseket tesz fel?

    Ráadásul úgy kell mindent kihúzni belőled.

    Végigolvastam minden hsz-odat, próbálom megérteni, miért jó az a helyzet nektek, amiben vagytok, de sértődés ne essék, nem megy.

     

    Tényleg nem érted, hogy egy ilyen helyen és így élni egyenlő a maradék egészségetek tönkretételével? Tényleg nem? 

     

     

    előzmény:
    bubóca (1052)
    2012-12-11  14:05
  50. 2012. december 11. 14:051052.

    Fogok válaszolni a kérdésedre, de most lépnem kell. A férjemnek ma van a névnapja, főztem neki a kedvenc levesét - zöldborsólevest- itt termett zöldbosóból, szeretnénk közösen ebédelni.

    Estefelé benézek, hányan rugnak még belém????

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_959153 (1048)
    2012-12-11  13:31

Címlap

top