Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hormonális hajhullás - ism

vmano
Létrehozva: 2013. augusztus 11. 15:24
Olyanoskat keresek, akiknek azt mondta az orvos, hogy a hajhullása hátterében hormonális probléma állhat. Olvasgattam a korábbi hasonló témában nyitott topikokat, de mind befagyott sajnos pedig a vagyunk ezzel a problémával jó néhányan sajnos.
  1. 2013. augusztus 31. 09:18101.

    Szia!

     

    Örülök, hogy úgy tűnik, a hajhullásod okát is megtalálták, és pár hét múlva rendeződni fog.

     

    Én azt tanácsolom Neked, hogy ne olvass utána, mert az ember ilyenkor hajlamos csak a rossz dolgokat meglátni a cikkekben, hozzászólásokban. Én például az én betegségeimmel kapcsolatosan már csak nagyon ritkán olvasok el bármit is, mert elég rosszul érintettek az olvasottak, és utána mindig rosszul éreztem magamat lelkileg. Bár azért próbáltam utána olvasni, hogy megnyugodjak, de sokszor pont ellenkező hatása lett.  És persze ami másra igaz, rám nem biztos, mert a betegségek összetettek. Sőt, amikor laikusok írtak, akiknek nem ez a szakmájuk, akár akaratlanul félre is érthettek ezt-azt az orvosnál, és már a félreértett információkat írták le, amik megtéveszthetőek lehetnek. Nem azt mondom, hogy soha nem olvasgatok a témában, de csak nagyon ritkán, és akkor is elsősorban orvosok által írtakat, csak ugye köztük is van elég érdekes stílusú.... Inkább az orvosomat kérdezem most már.

     

    Szerintem várjál pár hetet, ahogy a doki mondta 1-2 hónapot, hogy a hajhullásod megálljon, és ha nem segít, akkor keresd fel ismét. Reméljük, hogy segít a hajhullásodat megállítani a most felírt gyógyszer, de tényleg kell néhány hét, hogy érezhesd a hatását. Persze tudom azt is, hogy ilyekor nehéz türelmesnek lenni, a hajhullás nagyon rossz dolog....

    előzmény:
    vmano (98)
    2013-08-30  13:39
  2. 2013. augusztus 31. 09:06100.

    Szia!

     

    Nem  vagyok orvos, ezért kérlek, egy orvossal is konzultáljál mindenképpen! Érdekelt még régebben a téma, így utána szoktam olvasgatni!

     

    Ahogy én tudom, a TSH egy pajzsmirigyet serkentő hormon, amely szabályozza a pajzsmirigy működését, serkenti a pajzsmirigy hormon termelését. A vérképednél ebből az értékből azt nézik, hogy a pajzsmirigyed hogy működik. Ha magas a TSH szinted, akkor a szervezetednek több pajzsmirigy hormon kellene, mert a jelenlegi kevés, és az anyagcsere is lassabb. Egyébként a TSH-t nem csak önmagában szokták nézni illetve elemezni, mert sokkal összetettebb, pontosabb képet ad, ha a T3 és T4, illetvee fT3 és fT4 értékeidet is megnézik a vérvételkor.

     

    A Te 2,5-ös értéked bőven a referencia tartományon belül van, még jó érték, mert az értéke 0,3 és 4,2 közötti, persze laboronként van eltérés, mert akár 0,5 és 4,5 közöttinek is meg szokták adni. Az ideális érték az 1, max. 1,5. Azonban az 1 alatti a jó, amikor valaki teherbe akar esni. Megfelelő gyógyszerrel lehet segíteni azon, hogy lejjebb menjen, pár hét alatt rendeződik. Mindenesetre értéke a teherbeesést nagyban befolyásolhatja.

     

    Én azt javaslom Neked, hogy mindenképpen beszéljél egy endokrinológussal ezügyben ha szeretnél, szeretnétek gyermeket! Viszont nagyon hosszú a várakozási idő, akár 3-4 hónap is lehet, ha nem több a várólista....

    előzmény:
    Csupaszbuksza (99)
    2013-08-30  13:54
  3. 2013. augusztus 30. 13:5499.
    Látom, jártas vagy a témában, 2,5- ös TSH okozhat valamilyen gubancot, ergo bármilyen hatással lehet a teherbeesésre?
    előzmény:
    kacsuka (97)
    2013-08-25  21:34
  4. 2013. augusztus 30. 13:3998.

    Hűű Kacsuka, Te aztán otthon avgy ebben a témában!!

    Honnan tudod ezeket a dolgokat? saját tapasztalat?

    Háááát, megjártam az endo-t és bár a leleteim egyáltalán nem támasztják alá, de azt mondta a rengeteg feltett kérdésre adott válaszaim alapján, hogy pajzsmirigy alulműködésem van. Azt mondta, hogy egyáltalán nem lepődik meg azon, hogy szinte tökéletes a vérképem, rengeteg olyan "betege" van akik ugyan így vannak, mint én...nevezetesen, hogy a vérkép egyáltalán nem támasztja alá a problémát, de az attól még a tünetek alapján fennáll. Azt mondta, hogy a vérképet pl. a jódozott só használata is nagyon tudja befolyásolni. Megkérdezte milyet használunk. Mondtam, hogy óóóó, mi arra nagyon odafigyelünk (de télllleg) csak himalája sót használunk...a gyerkőc azzal inhalál, azzal főzök, ha náthásak vagyunk azzal gargalizálunk stb. Azt mondta erre, hogy az tök jó, hogy így odafigyelünk rá, de a himalája só a legrosszabb a jódtartalma miatt, ugyanis annak a legmagasabb a jódtartalma ... na puff neki Most már ezt is tudom. 

    Amiket kérdezett:

    -Bőrszárazság (kézen, lábon)

    - hajhullás

    - megmagyarázhatatlan hirtelen rosszkedv

    - fáradékonyság

    - haspuffadás

    - duzzadt szemek

    - lanyhult nemi vágy

    - gyenge, töredező körmök

    - gombóc érzet a torokban

     

    Ciki, de mindegyikkel beletrafált!!!

    Kaptam letroxot és most várom a csodát. Azt mondta, hogy a tünetek java része 1-2 hét alatt javulni fog, de a hajnak több idő kell...1-2 hónap is akár.

    Megnyugodtam, de most olvasgatom a fórumokat és hát sokan írják, hogy a letrox elkezdése után fokozódott a hajhullásuk.

    Mi a véleményetek???

    Ennek már sose lesz vége?

    Jaaa, és semmi köze a klímaxhoz!!!

    előzmény:
    kacsuka (96)
    2013-08-25  21:29
  5. 2013. augusztus 25. 21:3497.

    Szia!

     

    Te jársz orvoshoz a hajhullásod miatt?

     

    Egyébként jól tudod, a TSH-nál az a jó, ha minél alacsonyabb az értéke! Főleg, ha valaki gyermeket akar, akkor az a jó, ha 1 alatti.

    előzmény:
    SSszonja (90)
    2013-08-24  08:09
  6. 2013. augusztus 25. 21:2996.

    Sziasztok!

     

    A vassal kapcsolatosan, amiket írtam, házi orvos is tudja kérni. De, ahogy Te is írtad, sajnos a szabad T3-at, szabad T4-et, illetve az Anti-TPO-t, TSH receptor elleni AT-t már nem tud kérni. És ami szintén fontos lenne, hogy nézzenek Neked egy teljes hormont, ami azt jelenti, hogy a legalább kétszer vesznek majd vért Tőled, a menstruációd 1-5. napjának egyikén illetve a 20-25. napok valamelyikén is kell vérvételre menned. Ekkor megnézik az FSH, LH, prolaktin, ösztradiol, progeszteron, tesztoszteron, és free tesztoszteron index értékeidet is a fent leírtakon kívül, amelyek vizsgálatát az endokrinológus kérheti. Csodálkoztam is, amikor írtad, hogy a háziorvos kérte a hormon érték vizsgálatát, de hát nem tudthattam, hogy esetleg Nálatok erre van lehetőség.

     

    Egyébként esetleg holnap kérdezz rá a vassal kapcsolatos dolgokra az endokrinológusnál! Aztán majd ha van időd, jelentkezzél!

    előzmény:
    vmano (91)
    2013-08-24  09:22
  7. 2013. augusztus 25. 11:0195.

    Sziasztok!

     

    Bocs, hogy belekotyogok, de azt ajánlom minden ilyen problémával küzdőnek, hogy a nőgyógyásztól kérjen szokásos női hormonsorra beutalót, mert könnyen lehet, hogy a magas tesztoszteronszint okozza a hajhullást, az meg sokmindentől lehet.

     

    Utána endokrinológust kellene keresni.

  8. 2013. augusztus 25. 10:5494.

    Én 35 vagyok remélem nem klimaxolok:) Nekem tavaly nyáron is volt egy ilyen periodusom, sok hajam kihullott, de nőttek újak. Most is jönnek az új szálak szerencsére.

     

    Igen a pm úgy teljes ha néznek T3 T4et mert pl van egy kolléganőm, akinek a TSH-ja jo volt de a további értékekből kiderült hogy mégis alulműködik. Mert ennek van több fajtája. Nekem sima alulműködésem van szedem rá a gygyszert és most a vérvétel szerint rendben van. 

     

    (Bocs nincs hosszú o betűm) 

     

    Azért nehéz ez az egész mert ha gyorsan akar az ember eredményeket akkor muszáj magánba menni. Én tavaly emiatt csináltam meg fizetősben a hormonképet, mert nem bírtam volna heteket várni, hogy egyáltalán időpntot kapjak a megfelelő orvoshoz, aki ír beutalot.

     

     

    előzmény:
    vmano (92)
    2013-08-24  09:27
  9. 2013. augusztus 25. 10:4893.

    Én is ezt teszem, nyomom a vasat-én kb 30-40 mg-ot eszem meg naponta. Azt tudom mondani, hogy az a nagyfokú álmosságom elmúlt (ha ettől volt). De már nem tudok semmit:) 

    Az is lehet hogy nekünk ilyen a hajunk, hogy néha lecserélődik. Nekem is jönnek az új hajak szépen ezért egy picit jobb a kedvem:)

    Én nyomom rá a Forcapil hajszeszt és néha a Vargát is+ vas+ hajvitamin. Már úgy tele lehetek B vitminnal,hogy csak na.

     

    Nekem lehet hogy azért nézték a transzferrint mert panaszkodtam a vérvételkor a fáradékonyságra.

     

    Amúgy a PM nél vigyázz mert az érték félreértheő laikusoknak, ugyanis minél kisebb annál jobb!! Az a gáz ha magas, mert minél magasabb annál jobban alulműködsz. Szval pont fordítva mint gondolná az ember-nézz utána neten ha nem hiszed.Tehát ha neked a normál tartomány min. értékéhez közelít az tökéletes.

     

     

    Fura lett volna ha egyéb hormonokat is nézet én is úgy tudtam, hogy azt háziorvos nem kérhet hanem vagy endo vagy nőgygyász tud kiírni ilyet. 

    előzmény:
    vmano (91)
    2013-08-24  09:22
  10. 2013. augusztus 24. 09:2792.

    Szia SSszonja!

     

    Hát a háziorvos, amit ki tud írni egy nagy nulla! Max TSH-t tud kérni, de azt sem teljes körűt, tehát T3-t és T4-et már nem néz a labor (Ne kérdezd, hogy az mi, fogalmam sincs, csak láttam, hogy azon a leleten, amit a bőrdoki kért az is van.) Nem néz még transferrint sem, tehát azt, hogy mennyi vas ürül ki a szervezetből...Megkérdeztem a labort, ők mondták, hogy a háziorvos ilyeneket nem kérhet.

    Szívás!

    Vagy menj el sztk-n bőrdokihoz - de gondolom hónapok mire oda időpontot kapsz - vagy marad a magán út sajnos!

    Nekem is még mindig rengeteg hajam hullik ki simán fésüléskor is, a hajmosást meg már nem is említem Sírni tudnék, de nekem legalább tele van a fejtetőm apró ágaskodó hajszálakkal. Nálad mi a helyzet új haj ügyben? 

    Hány éves vagy? Nem lehet, hogy nálad is valami-féle korai klimax lehet a ludas?

    előzmény:
    SSszonja (90)
    2013-08-24  08:09
  11. 2013. augusztus 24. 09:2291.

    Bizony-bizony!! Van ok a reményre !!

    Háát, a vérkép azon túl, hogy igazából a kicsit magas koleszterinszintet leszámítva negatív lett igazából csalódás volt számomra. Hormonok közül csak a TSH-t nézte. Ezen kívül szimplán a vasat, semmi transzferrin érték nincs Pedig azt nagyon vártam. Fel is hívtam a labort miután a kezemben volt az eredmény, hogy talán elfelejtették kinyomtatni, de azt mondták, hogy háziorvos max. ezeket kérheti. Hát ennyi...ezek szerint jön majd még egy vérkép a szakorvos utasítására...ha egyáltalán szükségesnek látja. Egyébként elővettem a múlt évi leletemet, ahhoz viszonyítva rosszabbak az eredmények. A TSH éppen csak a min. érték felett van egy kicsit, a vasam közepes értéknél kicsit jobb. Ezek tavaly sokkal jobbak voltak. Tavaly bőrgyógyász utalt vérvételre, így akkor volt transferrin érték is, na az akkor egy tizeddel volt a max. érték alatt...most sajna nem tudom mi a helyzet. Mindegy, eszem a vasat, a bromocriptint...növesztem a sok-sok új hajat és hétfőn irány az endokr. Talán okosabb leszek, bár az is lehet, hogy jól lecsesz - sok-sok ezresért cserébe - hogy mi a sz@rt akarok tőle, ha már kb két hónapja szedek ilyen-olyan gyógyszereket ...Mindegy, széles a hátam, ez is elfér rajta

    Szép napot csajszik és köszi a biztatást!!!!!

    előzmény:
    kacsuka (89)
    2013-08-23  21:16
  12. 2013. augusztus 24. 08:0990.

    Bocs ha már írtad: a hormon labort a háziorvosod kérte? én is gondolkodom hogy elmegyek hozzá, hogy írjon ki nekem valami további vérvételt. Fizetni nem szeretnék érte, tavaly mikor hullott elmentem magán úton hormonképet csináltatni, végül minden normális volt.

     

    Nekem most nagyon hullik, kétségbe vagyok esve:( reggel mindig kifésülöm és ma is kijött egyszerre vagy 60 szál..

     

    Már a vashiányt is elvetettem mert szedem a vasat (napi 3 tabletta) a fáradtság el is múlt de a hajamon semmi változás.  

    előzmény:
    vmano (88)
    2013-08-22  13:01
  13. 2013. augusztus 23. 21:1689.

    Szia!

     

    Az nagyon jó, ha nő új hajad! A sok bébi haj azt jelenti, hogy nem a végleges kopaszodás folyamata indult be!Szóval most már csak meg kellene találni a hajhullás okát!

     

    Hormon értékek is mind rendben voltak a vérképeden? A vassal kapcsolatosak a vasan kívül a transzferrin, transzferrin telítettség, ferritin, és a teljes vaskötő kapacítás is. Ezeid is mind jók?

    előzmény:
    vmano (88)
    2013-08-22  13:01
  14. 2013. augusztus 22. 13:0188.

    Szaisztok!

    Elutaztunk egy kicsit, ezért nem voltam, bocsi

    Voltam fodrásznál, levágta, most váll fölé ér...egész tűrhető...

    A rasztásodásra azt mondta, hogy amikor tavaly rengeteg hajam kihullott és ki is nőtt utána a friss haj (baromi sok) most valószínűleg az gubancolűdik annyira...hogy mitől azt nem lehet tudni...sokkal okosabb nem lettem. Viszont tele van a fejem kicsi, kb. fél cm-es tüsi hajakkal, tehát a helyzet nem reménytelen, de sajna még mindig eszméletlen sok hajam hullik.

    Most jövök a körzeti dokitól, elhoztam a vérkéoet...egyetlen csillag van benn, az pedig a koleszterinem. 6,1, a normál érték pedig 0,1-5 ig van. Tehát ez egy kicsit magas, de egyébként teljesen átlagosnak mondható a labor. A vas 13 (ennek 6,6-26 között kell lennie) Transferrin értéket nem láttam rajta Lehet, hogy van egy "álneve" is:

    Mindjárt megkérdezem a google-t...jó barátom

    Veletek mizu?

    előzmény:
    kacsuka (87)
    2013-08-16  12:54
  15. 2013. augusztus 16. 12:5487.

    Szia!

     

    A vegetáriánus dolog elképzelhető, hogy okozhat ilyen problémákat! Lehetséges, hogy bizonyos vitaminokból, fehérjéből, amelyek a nem vegetáriánus ételekben nagyobb mennyiségben megtalálhatóak, most nem kapott a szervezeted, így hiány alakult ki.

     

    Sok vas van a májban, spenótban, stb.! Esetleg az interneten utána is tudsz nézni, és ha ezeket szereted, gyakrabban fogyaszthatnád! De a háziorvossal is konzultálj szerintem!

    előzmény:
    SSszonja (85)
    2013-08-15  19:38
  16. 2013. augusztus 16. 12:4986.

    Szia!

     

    Mi volt a fodrásznál? Sikerült esetleg megfejteni, mitől rasztásodhat a hajad? Ajánlott valamit?

    előzmény:
    vmano (84)
    2013-08-15  09:13
  17. 2013. augusztus 15. 19:3885.

    Hát ja próbálom ráfogni erre a dologra a hajhullást, hátha.. ez könnyen orvosolhat elvileg. Amúgy nekem volt kb fél éve egy vegetáriánus korszakom amikor semmi húst nem ettem. Lehet hogy ott merült ki úgy a testem, hogy kiürült a vas? de azért mégsem annyira biztos ez az elmélet , amit írtam mivel ugye maga a vas értékem meg rendben van. Ilyen esetet nem is találok a neten, hogy a vas jó a transzerrin meg magas...Lehet hogy írok valami orvos kérdez-válaszol rovatba. A háziorvoshoz nem megyek mert csak legyinteni fog már látom előre.

    Sima gyógyszertári vasat vettem, Ferro izé forte a neve.De én eddig is szedtem vasat a Béresét, amit most néztem még több vas is van benne mint ebben az újban.

    előzmény:
    vmano (84)
    2013-08-15  09:13
  18. 2013. augusztus 15. 09:1384.

    szia Szonja!

    Köszi a hsz-t, nekem nagyon hasznos volt. Valahol már korábban hallottam erről a dologról. Érdekes az már egyszer biztos! Milyen vaskészítményt szedsz?

    Nekem egy hét múlva lesz eredményem, gondolom azért mert hormon értékeket is néznek...vagy a csuda tudja! :)

    Minden esetre jövök, amit megkapom

    előzmény:
    SSszonja (83)
    2013-08-15  07:27
  19. 2013. augusztus 15. 07:2783.

    Szia! Nekem is elkészült a friss laborom. Én azt hámoztam ki, hogy ugyan a vas a normál tartományban van, de be van csillagozva a transferrin érték, ami túl magas. Kiolvastam a netről, hogy ez az érték jelzi, hogy a vérben szállított oxigénben mennyi vas van és ha magas az azt jelenti, hogy vashiány van. HIÁBA jó a vas értékem. + vannak vassal kapcsolatos más értékek is, ezekből is van nálam, ami ugyan még normálban van, de az alsó határnál. Ezek mind a vashiányra utalnak, úgyogy én most elkezdek vasat szedni.

    Nézzétek meg a laborotokat és ne csak a vasat nézzétek, mert lehet hogy az OK, de a többi vas-as paraméter eltérést mutat és ezeket együtt kell nézni. Azt hozzá kell tennem, hogy ezt nem orvos mondta hanem a netről okoskodtam ki, de hátha ti sem gondoltatok erre hogy a magas transferrin jelezhet vashiányt, ami pedig ugye egyenes út a hajhulláshoz+ én mostanában fáradékony is vagyok. Én elsőre még meg is állapítottam, hogy extra magas a vasam, aztán hogy utánanéztem láttam, hogy pont fordítva van.

     

    Vmano majd írd meg mi lett az eredményed! Amúgy képzeljétek én emailen kértem a laboreredményt és 1 nap alatt megkaptam, reggel mentem és du-ra már küldték. Sima háziorvosos vérvétel volt, tehát nem fizetős.

     

    előzmény:
    vmano (81)
    2013-08-14  11:04
  20. Torolt_felhasznalo_938336
    Torolt_felhasznalo_938336
    2013. augusztus 15. 00:3482.

    En ezt is hasznalom, ez DM-es. Hajmosas utan nem fesülheto könnyen a haj, nedvesen meg se probald. :) Lehet csodat nem tesz veled, de artani biztosan nem fog! (Amugy en ezt csak utazas soran hasznalom, otthon hajmoso szappanom van.)

     

    A szilikon hatasarol itt egy jo patika magazinos cikk.

     

    Itt pedig 1-2 összegyüjtött szilikonmentes sampon.

     

     Sok sikert!

    előzmény:
    vmano (76)
    2013-08-14  09:36
  21. 2013. augusztus 14. 11:0481.

    Ma reggel voltam vérvételen, jövő szerdára lesz csak eredmény

    Utolsó reményem nekem is az endokr-ban van...

    előzmény:
    kacsuka (80)
    2013-08-14  10:21
  22. 2013. augusztus 14. 10:2180.

    Szerintem lesz még miből.

     

    Egyébként nagyon megértem az aggodalmadat. De én az endokrinológusban nagyon reménykedem, hogy megoldást talál a problémádra.

     

    Megvannak már a hormon vérképeidnek az eredményei?

    előzmény:
    vmano (79)
    2013-08-14  10:06
  23. 2013. augusztus 14. 10:0679.

    ...és ha még lesz miből

    De igen, egyébként teljesen igazad van!! 

    Köszi

    előzmény:
    kacsuka (78)
    2013-08-14  09:58
  24. 2013. augusztus 14. 09:5878.
    Szerintem ha félsz a nagyon rövidtől és nem nagyon akarsz olyant, akkor esetleg most első körben még ne vágasd annyira nagyon le a hajadat, hátha az endokrinológus és most a fodrász segítségével megoldjátok a problémádat. Még mindig később, néhány hét múlva vágathatsz újra a hajadból, ha gondolod, vagy ajánlják.
    előzmény:
    vmano (77)
    2013-08-14  09:38
  25. 2013. augusztus 14. 09:3877.

    Én is nagyon remélem Kacsuka!! Nézegetem a hajakat, hogy mi az, amit ki lehet hozni kevésből is, de még nem találtam meg a megfelelőt. Rövidben gondolkodom...most váll alá érő, de félek, hogy ha rövidre vágatom, akkor majd nem fogom tudni összefogni és ha ne adj, úristen még tovább hullana, akkor mi a franchoz kezdek vele???

    Ha nem lesz nagyon gáz a végrerdmény teszek fel képet

    előzmény:
    kacsuka (74)
    2013-08-13  22:15

Címlap

top