Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Karácsonytól karácsonyig

Szisszka
Létrehozva: 2013. szeptember 1. 11:14

Eljött a szeptember és vagyunk jónéhányan, akiknek ez egyet jelent a karácsonyi készülődés kezdetével. 

 

Szeretjük a karácsonyt és szeretünk jóval előbb elkezdeni készülni az ünnepre (főleg, ha sk. ajándékokkal kedveskedünk).

 

Szeretjük a hagyományokat, szeretünk tervezni, szervezni, megvalósítani, cicomázni, dekorálni, de legfőképp örörmöt szerezni szeretteinknek!

Persze vannak, akik nem értik ezt az egészet, - hogy mire is ez a nagy felhajtás - de ez a topic nem is nekik szól!

 

Nem kötelező elkezdeni a karácsonyi készülődést szeptemberben, de nekünk jól esik! :) Ettől függetlenül decemberben is lehet hozzánk csatlakozni, mi mindenkit szivesen látunk! :)

 

Blog:

karacsonytolkaracsonyig.blogspot.hu

  1. 2017. január 5. 01:2635201.

    Na végeztem, mindent visszaolvastam, huh


    Borcsamama: tetszett a Férjemnek a meglepetés fa, úgy csillogott a szeme, mint Olivérnek mikor meglátta a nagy fát Olivérrel mentünk érte a telephelyre és mikor meglátta az Apját felderült a pofija mosolygott, integetett és áhitatosan mondta: Apa, olyan cuki volt, aztán itthon Ő mutatta meg apjának a fát is, húzta be a hálóba és hajtogatta KA KA KA, persze Apa még nem tudta ekkor hogy ez a KArácsonyfa, nagyon tetszett Apának, bár mikor reggel felnyomta Oli rajta a fényeket és az űrből is látták, na az már kevésbé tetszett neki Igen, én is örültem Szisszka csomagjának Köszönjük! Nagyon tudsz a képekkel bánni, ügyi vagy, látom azért picit a vászon sérült a szállítás alatt, de legalább nem szakadt ki, örülök, hogy minden tetszett, nagy szeretettel készítettem Azok a sütik..nagyon guszták, a csokival bevont hópelyhes-fenyős micsoda? Ahaaa, megvan, május 20? Hát könyvelői szemmel nem a legjobb időzítés, bár itthon vagyok de ilyenkor bejárok az irodába segíteni, de szerintem megoldható, még kell valaki aki jön velünk, mert azért majd 300 km, és Olivérnek kell társaság a kocsiba, Anyum kizárt az irodában lakik májusban, Hugommal megbeszélem, szóval Olivérrel benne vagyunk  Rossz pénz nem vész el, itt vagyooook  Az idei év kivétel lesz, nem tűnök el!!!


    Démétér: az a sok kaja mind elfogyott? Mire jó a kézmelegítő? Hogy használod? Csak kivi vagyok


    Sziga: bocsiii, most olvastam a kérésed, tudom már késő, de hátha valamikor még jól jön, én már szilveszterre is megcsináltam, szóval ebből látszik hogy fini:


    http://www.nosalty.hu/recept/mangokocsonya-mascarponekrem mel


    mmmmm87: recept egy sorral fentebb


    Macska54: csodás képeket készítesz még mindig, én tervezem hogy jövök ide gyakran, de persze nem ígérek semmit, tavaly sem tartottam be, de idén máris jobb vagyok, hisz épp írok Szép helyen jártatok 2015-ben!


    Rosemary56: sok sikert a vizsgákhoz


    LondonEye: ebben pont az a jó, hogy itt a két réteghez egyszerre férsz hozzá, hisz a zselé döntve dermed a pohárba, nagy trükk és mutatós


    Ditte: köszönöm a traktort ismét, nagy sláger azóta is


    Mágika: szépeket kaptál


    Banyoc@: köszi Jó lett a falud ismét és újonnan bővülten


    Tete: aprókákkal töltött éjszaka igazán kalandos volt Itt vagyuuunk


    Sunshine06: nagyon gratulálok a pocaklakódhoz, sok boldogságot a várásához, jó egészséget, rosszullét mentes boldog időszakot kívánok, élvezz ki minden pillanatot, csodás csoda ez


    Nyuszó: szívesen


     


    Folyt.köv.

    előzmény:
    Shephard (35200)
    2017-01-04  23:28
  2. 2017. január 4. 23:2835200.

    Sziasztok


     


    Ideje jelentkeznem, hogy nem tűntem el, csak mivel az időgépemet nem szállították még ki, így sajna saját erőből kellett megoldanom a dolgokat 


    Kari után Anyósomékhoz mentünk 26-29, másnap vásárlás szilveszterre és férjemnek visszaútra, azután szilveszterre főzés, készülés, majd elsején sikerült 4 órán keresztül semmit sem csinálnom, aztán 2-án főzés, készülés, pakolás, 3-án hajnalban férjem visszaindult dolgozni, én reggel Olivérrel orvoshoz mentem, összeszedett vmi vírust uncsitesótól (nátha, köhögés, kis hányás), normál esetben nem megyünk dokihoz, de most nagyon aluszékony volt 2 nap és nem evett, amiről kiderült azért mert megharapta a száját belül és hólyag lett ott, ma már jobban van, szépen evett husilevest, joghurtot, sonkát is, ami nagy szó, gyógyszert csak csempészve hajlandó bevenni (innivalóban), éppen alszik már, úgyhogy most jutottam arra a szintre hogy kicsit nem aggódok Ja és persze én is beteg lettem, de hát erre egy Anya nem igazán ér rá, nálam csak nátha, köhögés van, ez is elég


     


    Hallom lesz valami esemény, úgyhogy most szépen nekiállok/ülök és behozom a lemaradásom


     


    1: dec 25-én a templomban


    2-3: Kokava, mivel Anyósomék közel laknak így elmentünk, hisz nem tudtuk vajon lesz-e hó itthon ma leesett jóóó sok


    4: mai ismerkedés a csattogós lepkével, bejött


  3. 2017. január 4. 23:0235199.

    Meg van egy par idöpont, amit most mar mindenkepp be kell irnom a tervezöbe, utana tudok csak mondani valamit

    előzmény:
    borcsamama (35198)
    2017-01-04  22:52
  4. 2017. január 4. 22:5235198.

    Nálunk is vannak ilyen torlódások több hónapban is, talán február a legdurvább.


    Légyszíves te is írjál majd ha már tudod hogy tudsz-e jönni.  Vagy vegyem biztosra , úgy hogy itt alszol nálunk. ?

    előzmény:
    Sushi (35196)
    2017-01-04  22:36
  5. 2017. január 4. 22:4735197.

    Mágika, erre már nem is  tudok mit mondani, tényleg vicces lett ez a szervezkedés a sok szülinappal. 


    Téged is szeretettel várlak, ha eldöntöttétek a családdal, akkor kérlek jelezd nekem valahogy.  Meglátjuk hányan jelentkeznek hozzám aludni , ha már biztosan tudom, és marad még helyünk, akkor jelzem, de felelőtlenül nem akarok igérni. 


    Tényleg Karibetti volt az ikres kismama, emlékszem is a hozzászólására valamikor szeptemberben írt. Ha lesz időm, visszakeresem. 

    előzmény:
    Mágika (35195)
    2017-01-04  22:31
  6. 2017. január 4. 22:3635196.

    >Nalunk szinte miondenki januari - ferjem 12, a lanya meg a tesoja 17, en meg 24. jo mi?

    előzmény:
    kljucsi (35193)
    2017-01-04  21:41
  7. 2017. január 4. 22:3135195.

     


    Örülök, hogy jól sikerül Démnél a morzsaparti, sajnos én aznap már dolgoztam, de remélem a következőről nem maradok le.  Erről jut eszembe, hogy az ikeás találkozón készült néhány fénykép, csoport kép, már nem is tudom ki fényképezett,  ha valakinek megvannak a képek elküldené nekem is?  


     


    borcsamama


     


    Az ikres kismama nem karibetti volt,  nem tudom miért nekem ez a név ugrott be,meg az, hogy a topik újraéledésekor, mintha bejelentkezett volna ő is, hogy minden rendben van velük, csak a 2 pici lefoglalja őt.  


    A májusi találkozóra én is szívesen mennék, még nekem is egyeztetnem kell a családdal, nem akarlak sokkolni, de én is májusi vagyok, igaz én a párommal együtt szoktam tartani, ő két héttel később született, egyikünké sem kerek évforduló, úgyhogy nem csinálok belőle nagy ügyet. Szóval majd egy nagy szülinapos topik talit csapunk nálatok,     legfeljebb Borcsapapát és Dórit is felköszöntjük a többi topik szülinapos mellett.  


     


    Sushine


    Gratulálok a babához! Jó egészséget és probléma mentes babavárást kívánok neked.


     


    Nyuszó


    Nagyon guszta az a koszorú meg az aszalt szilvás bacontekercs is.  


     


    Sziga


    Hangulatos kis panziót találtál. Lehet engem is érdekelne.


     


    Kisbogár 


    Jobbulást kívánok neked és a gyerkőcöknek is.

    előzmény:
    borcsamama (35190)
    2017-01-04  21:19
  8. 2017. január 4. 22:3035194.

    Nem nem nem - az en szülinapom mindjart lesz, nem majusban

    előzmény:
    borcsamama (35185)
    2017-01-04  19:57
  9. 2017. január 4. 21:4135193.

    Sőt! Apukám, lányom és férjem is májusban született, nemcsak én. Ja, majdnem vejem is😉. Az egész hónap szülinap (4-5-15-20-28).

    előzmény:
    borcsamama (35190)
    2017-01-04  21:19
  10. 2017. január 4. 21:3335192.

    Ezen én cseppet sem csodálkozom, minden évben így történik.  Egyszer csak egyik napról a másikra huss.... már el is tünt.  Idén a korábbiakhoz képest még egész jól kitartott, máskor már karácsony előtti nap eltűnt, most még újévkor is itt volt ha jól emlékszem.  Volt már hogy én is nyomoztam utána, mert aggódtam mi lett vele.  


    Ma írtam neki, remélem azért arra reagálni fog. 

    előzmény:
    Tete (35191)
    2017-01-04  21:19
  11. 2017. január 4. 21:1935191.

    Jól érzékelem, hogy Shephard  és Olika eltűnt? Tudtok Róluk valamit?

  12. 2017. január 4. 21:1935190.

    Na mi van itt lányok??????????Mindenki májusban született????????Ilyen nincs!!!!- és még ráadásul borcsapapa és 


    Dóri is!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  Ha-ha!


    Narocsi, felírtalak az elszállásolandók listájára, ezt a gondot kipipálhatod. 


    Kljucsi, sajnálom hogy te most nem tudsz jönni.  A karácsonyi üdvözletem jó sokáig bolyongott valamerre, de lényeg hogy oda talált.  


    Marcsi, tőled majd várjuk a választ, hogy mi lett a család döntése. 

  13. 2017. január 4. 20:3035189.

    Sziasztok Lányok!


    Először is Boldog Új Évet szeretnék mindenkinek kívánni. Kívánom, hogy mindenkinek teljesüljön amit 2017-ben szeretne megvalósítani. 


    Sunshine06: Gratulálok a babához. Sok egészséget kívánok a babaváráshoz.


    Borcsamama: Nagyon szívesen elmennék, de még nem tudom, hogy sikerül-e, ugyanis a találkozó előtti napon lesz nekem is a szülinapom. Családdal kell még egyeztetnem ez ügyben és utána jelentkezem. 


    Betegeskedőknek jobbulást.


    Most röviden ennyi, még adós vagyok az ajándékom képeivel, de azt is fogom hozni. Remélem hétvégén lesz időm mindenre és akkor jövök. 


    Addig is millió puszi 

  14. 2017. január 4. 20:2035188.

    Borcsamama, képzeld ma jött a postás. (szerintem két hete nem járt felénk, annyi mindent kaptunk, lejárt számlát is)


    És-és-és kaptam nagyon szép szívet, Borcsa-szívet. Köszönöm szépen.


     

  15. 2017. január 4. 20:1735187.

    BÚÉK manócskák!


    Jó ideje nem olvastalak benneteket, néha benéztem és láttam, hogy 200 új hozzászólás van. Na ettől gyorsan visszafordultam.


    A karácsony nagyon jól telt, mivel jó sokat készültem előre, nagyon nyugodtan, kapkodás nélkül.


    Gyerekeink is többször voltak nálunk, moziban is voltam, kirándulni is, kiolvastam egy könyvet, varrtam két ceruzatartót, megnéztem egy sorozat 2 évadát, szóval mozgalmas volt az itthonlét, de mégsem volt fárasztó.


    Sajnos 2-án már dolgoztam, ezért nem tudtam menni Dém-hez, amit nagyon-nagyon sajnáltam. De én mindig így járok, hogy valami miatt pont nem jó a találkozó időpontja. Novemberben éppen Krétán voltam, most ugye a munka, és mit látok: pont a születésnapomra szerveztek valami bulit. Igazán rendes tőletek, igazán nem kellett volna...


    Látom már, hogy ha nekem megfelelő időpontot szeretnék, akkor nekem kell szerveznem valamit


    Egyszóval Borcsamama, szinte semmi esélye, hogy én azon a hétvégén ráérjek, hacsak... nem szervezek valami szülinapi utazást a férjemmel és mintegy véletlenül arra járnánk...


     

  16. 2017. január 4. 20:1735186.

     


    Borcsamama: Ha lehet, akkor élek a lehetőséggel. Akkor Cs.nek nem kell egy napot várnia rám, amíg mi traccsolunk. Általában el szokott vinni bárhova, foltos rendezvényekre is, de azért egy-másfél napot ne várjon. Ő is lemegy a Balatonra. , de ő nem pecás...   A terv az ez, remélem nem jön közbe semmi.   Köszi.


    Csingi: Ezt nemezelik formára, festett gyapjúból. Nálunk van egy nőci, aki nemezelést tanít, de inkább használati tárgyakat csinál. Táskát, kalapot, selyem sálra gyapjút dolgoz fel, kitűzőt készít...


    Hajazol az unokahúgomra: Bölcsis -ovis korában sokat volt nálunk, akkor még a nagymamám tartott állatokat, és a góréban volt takarmány.


    Jó, összepakolunk a góréban. Egy zsák, két zsák, a sokadik zsák alatt találtunk egy egérfészket kicsi rózsaszín egerekkel. A gyerek felkiabált lelkesen: De aranyos Jerry!  

    előzmény:
    csingi67 (35184)
    2017-01-04  19:46
  17. 2017. január 4. 19:5735185.

    Szép estét Lányok!


    Csingi, örülök hogy te is itt vagy.  Szép képeket hoztál, és jó volt látni hogy az én szerény kis szivecském is ott van az  asztalon a többiek között.


    Nagyon sajnálnám ha nem tudnál jönni, de hát a család az első, és ez nem is egy olyan sima szülinap lesz, méltó ünneplést érdemel. Azért bízom benne, hogy a talira is haza tudsz jönni, én várlak szeretettel. 


    Nekezd, én tudom a megoldást. Ne foglalj szállást, itt alszol nálunk és akkor biztos hogy nem jön közbe semmi, vagy ha esetleg mégis, akkor sincs belőle semmi gond.  Vár a régi szobád, el fogsz férni, én beköltöztem a szekrénybe. 


    Sushi, hajrá, egyeztesd úgy a programot a rokonokkal, hogy ne egy időpontban legyen a talival, és akkor duplán lesz részed az örömben.   A szállással kapcsolatban rád is vonatkozik amit Nekezdnek írtam. 

  18. 2017. január 4. 19:4635184.

    Mert Ditte figyel és ismer, a megosztásaimból rájött, hogy ezek az aprócska gyapjúból készült figurák a gyengéim. Imádom őket!


    Mutatom a kedvenceim, na ezért nagyon fizetnék ha valaki ezt megtanítaná nekem. 

    előzmény:
    Sushi (35182)
    2017-01-04  19:31
  19. 2017. január 4. 19:3335183.

    Köszi a képeket, jó ránézni. 

    előzmény:
    csingi67 (35181)
    2017-01-04  19:17
  20. 2017. január 4. 19:3135182.

    De hiszen ez az Egerkiraly a Diotöröböl!!!

    előzmény:
    csingi67 (35181)
    2017-01-04  19:17
  21. 2017. január 4. 19:1735181.

    Teljesen más téma és megérdemel egy új hozzászólást. 


    Fantasztikus volt Démnél!!!


    Dém köszönöm, hogy meghívtál minket és fantasztikusan vendégül láttál minket. Szinte szégyelltem, hogy nem tudtam enni a csodás sütikből. Sajna mindannyian úgy el voltunk telve, hogy nem tudtunk akkora pusztítást végezni benne mint szerettünk volna. Jó volt beszélgetni, de sajnos nem volt elég. Jó volt látni Havastáj gömbölyödő pocakját (picit megfogni)  Jó volt Dittét látni, persze most sem beszélt sokat, de érezni, hogy mennyire figyel ránk. Jó volt nevetni Sziga humorán. Jó volt elámulni Narocsi csodás varrásain. Jó volt megismerni Fencit, olyan csini csaj, hogy csuda. Drága Nekezd, de jó volt megölelni! Kadorca nem igazság, hogy egy évben csak egyszer találkozunk! És persze jó volt látni Démet, erőt meríteni abból az akaratból ami neki van. 


    Fantasztikus volt élőben látni Csengettyűvárost. A macis fa pedig egyszerűen csodás, semmilyen fénykép nem adja vissza azt amilyen élőben. Én is akarok egy ilyent! Benne van az ötéves terveimben.


    Mutatok néhány képet nektek:


    1. Ditte ajándéka nekem. Egérke a szánkójával és a havas fenyővel beköltözött a kicsiny városkámba.  Mackóm mondja a kép címe lehetne: Óriás egér aprajafalván. 


    2. Tőletek kapott képeslapok és apró ajándékok. Köszönöm


    3. Az idei karácsonyfánk, kicsit hevenyészve összedobva. Újítottam, 20 év után a piros (önmagamat lefogva) nem került a fára, de nagybátyám meglepett egy doboz nagymamámról maradt dísszel. Ezeket feltettem, szívet melengető volt.


    4. Németországi minikarácsonyfánk 

  22. 2017. január 4. 19:0635180.

    Fuuuu csajok - ez szenzacios. Ha egy mod van ra, tan nekem is sikerülne, bar most ugy erzem magam, mint Nekezd. Nem merek elöre szervezni semmit, annyi mindent le kellett mondanom iden, vagyis tavaly


    de most olyan tök jo hireket kaptam, nagyon ugy nez ki, hogy az ket unokatesomek meglatogatnak Irorszagbol. Merthogy valamikor en is 50 (49.1 verzio?) leszek. Bar nem pont a napjan jönnenek, de jönnenek. Hurrrrraaaaaaaa

  23. 2017. január 4. 18:4135179.

    Dóri, nagyon szontyoli vagyok, h te sem tudsz jönni. :( :(

    előzmény:
    kadorca (35160)
    2017-01-04  12:05
  24. 2017. január 4. 18:3835178.

    Engem is érdekel a panzió, meg is néztem, tetszik is, csak még korainak tartom a lefoglalást.  Ha  csak rajtam múlik, megyek és a panzióban alszom. :) Eddig az összes=ÖSSZES több héttel korábban lefoglalt találkozóinkat vagy egyéb saját programomat  - kivétel nélkül mindet! - keresztbe szervezte valaki vagy valami.  Csak ezért vagyok ilyen visszafogott.

    előzmény:
    sziga (35161)
    2017-01-04  13:11
  25. 2017. január 4. 18:2735177.

    Ezt nem hiszem el! :(    


    Igaz, nekem is mindig beszerveződik valami, sokszor az utolsó pillanatban. 


    Pedig olyan jó lenne, ha ott lehetnél te is! 

    előzmény:
    csingi67 (35176)
    2017-01-04  18:16
  26. 2017. január 4. 18:1635176.

    Szép estét mindenkinek! 


    Látom fantasztikus tervezgetésben vagytok! Én a sajnos még azt sem tudom mi lesz a jövő héten, május pedig még olyan messze van. Nekem abban a hónapban van egy nagy bulim, május 6-7-én "családi nagy találkozó" lesz kb 60-80 fővel. Minden kalandozó rokonom haza érkezik európa számos országából. Akkor leszek ugyanis 50 éves. Így attól tartok rá két hétre nem biztos hogy haza tudok jönni.  pedig itt vagyok a szomszédban , vagyis itt lennék. Nekem nem kell szállás, így elkötelezettség nélkül reménykedhetek az utolsó pillanatig. 

    előzmény:
    borcsamama (35170)
    2017-01-04  15:03
  27. 2017. január 4. 17:5935175.

    Hurrá! Remekül szervezkedtek lányok! 


    Alig várom az újabb találkozót! 

    előzmény:
    borcsamama (35170)
    2017-01-04  15:03
  28. 2017. január 4. 17:5635174.

    Hát, Gyerekek, hogy mostanában mennyi taplóval találkozok a többi topikban. Komolyan, már annyiszor megfogadtam, hogy nem fórumozok, mert úgy felhúz egy-két tulok, de most megint megfogadom: csak itt, csak veletek!!! Itt még nem csalódtam, itt valahogy olyan szelektált a társaság. Lehet, ez is a karácsony szelleme 


     


     


     

  29. 2017. január 4. 16:5435173.

    Jobbulást kívánok.


    És mindenkinek aki épp beteg. Járvány van.

    előzmény:
    Kisbogár (35159)
    2017-01-04  10:03
  30. 2017. január 4. 15:2235172.

     Gyógyulj mihamarabb!!!!


    Szolgálati közlemény: Szegeden szállingózik a hav!


    előzmény:
    Kisbogár (35159)
    2017-01-04  10:03
  31. 2017. január 4. 15:1835171.

    Juuuuuhhhhhééééééé

    előzmény:
    borcsamama (35170)
    2017-01-04  15:03
  32. 2017. január 4. 15:0335170.

    Na Kislányok, az a nagy büdös helyzet, hogy én most itten fetrengve, sírva röhögök, vagy röhögve sírok örömömben, mert ti aztán nem semmi csajok vagytok, egy-két szóból lerendeztetek mindent amig én főzőcskéztem és tervezgettem.


    Nagyon örülök, csak most még azt kéne tisztázni, hogy ki alszik nálunk, mert mint írtam, arra is van lehetőség, vagy kénytelen leszek én is odaköltözni veletek.    a panzióba, ami egyébként szerintem  a legjobb hely a városban.  Valamikor nagyon sokat jártunk oda vacsorázni, bulizni, voltak zenés estek is, de ez már évek óta nincs, csak panzióként működik, ill. csoportos rendezvényeket lehet tartani. Nagyon jól ismerem a tulajt, idén valószínű ott fogjuk mi is tartani az érettségi találkozónkat. 


    Borcsapapának megadtam az engedélyt, hogy azon a hétvégén menjen a Balatonra pecázni, de ha itthon lesz sem zavar minket, és mi sem őt. 


    Összegezve az eddig eldöntötteket:


    Találkozó nálunk /címet majd mindenki kap, de benne van a szülinapos listában is/ :  2017. május 20.  szombat.


    Érkezni lehet már pénteken is, aki nagyon messziről jön, annak jobb is lenne. Hazaindulás vasárnap.  


    Aki felajánlotta hogy vállalja a fuvarozást autóval:  Sziga,  eddigi utasa  Nekezd.


    Fenci,  eddigi utasa  LondonEye,  Macska, hozzá is lehet jelentkezni.  Ebbe én nem avatkoznék bele, beszéljétek meg egymással és egyeztessetek, hogy ki kivel jön. 


    Akik eddig jelezték hogy jönnének:  Sziga, Nekezd, Narocsi, Macska, Kisbogár, LondonEye, Fenci.  


    Csonkanek,  látod, mindenre van megoldás, én már úgy veszem hogy te is jössz, én nagyon szeretném, várlak szeretettel,  mint ahogy Mindenki mást is. 


    Kisbogár, köszi a dátumos program listát, én is valahogy így gondoltam, pont jól jött ez így ki, hogy Londonka akkor lesz itthon. 


    Kadorca,sajnálom hogy neked nem jön össze.  Majd felköszöntünk a szülinapodon. 


    Londonka, mire ideértek, az autóban kialszod magad, itt meg majd felélénkítünk valamivel. 


    Narocsi, neked is hangsúlyozom, van helyünk, itt is lehet aludni .  


    Havastáj, bármiféle kifogást elutasítanék, egyedül a mostanit nem, mivel nincs szülésznői képesítésem, és szegény Havasbabát nem tenném ki semmiféle tortúrának.  Most jut eszembe, akkorra már túl leszel árkon-bokron, de még nagyon picike lesz a leányzó.  Vigyázz magatokra!


    Nem tudom , Többi topiklakó, olvastátok-e az újabb találkozó alakulását. Ha nem reagáltok, majd írok privát üzenetet, nem lenne jó ha lemaradna aki jönni szeretne. 


    Nekem már kész az éves tervem, és kész a talira is minden tervem, de az legyen az én titkom,  nektek pedig legyen meglepetés.  

  33. 2017. január 4. 14:1035169.

    Köszönöm szépen. 

    előzmény:
    narocsi (35167)
    2017-01-04  13:57
  34. 2017. január 4. 14:0935168.

    Én már le is foglaltam. Én Budán lakom, ha valaki jönne és nincs kocsija szívesen viszem, ha bírja a cigit. 

    előzmény:
    narocsi (35167)
    2017-01-04  13:57
  35. 2017. január 4. 13:5735167.

    Macska, Sziga hozzászólásában a pirosra ráböksz, és ott a panzió honlapja.


    Most,hogy Sziga mutatta, én is elgondolkodom egy ott alváson...  az esti beszélgetések mindig a jók lehetnek!


    narocsi 

    előzmény:
    macska54 (35164)
    2017-01-04  13:44
  36. 2017. január 4. 13:5335166.

    Ez aztán a profizmus! Nem bízol semmit a véletlenre!

    előzmény:
    sziga (35161)
    2017-01-04  13:11
  37. 2017. január 4. 13:4735165.

    borcsamama


    atyagatya, ez aztan a profizmus, akkor a majus 20-ra sok helyet kell hagynod a tervezesre


    fenci


    no most nagy ko esett le a szivemrol, nagyon koszonom a felajanlast, es orok halam


    nem leszek tul elenk, azt elore mondom:-)))


    mert Kisbogarnak igaza van


    tenyleg hajnalig tart majd az eskuvo, viszomt vasarnap hajnalban mar utazunk, szoval nemigen van mas valasztasom, de nem baj, par kave, es megoldodik, na es a jo tarsasag



    tete, csonkanek es a tobbiek, csak gyertek ti is, olyan jo megismerni egymast

    előzmény:
    borcsamama (35157)
    2017-01-04  08:56
  38. 2017. január 4. 13:4435164.

    Én is megtenném ha tudnám hova. 

    előzmény:
    sziga (35161)
    2017-01-04  13:11
  39. 2017. január 4. 13:4335163.

    Jajjjjjjjjjjjj, nem te sziga, hanem Borcsamama. 

    előzmény:
    macska54 (35162)
    2017-01-04  13:42
  40. 2017. január 4. 13:4235162.

    Merre laksz?

    előzmény:
    sziga (35161)
    2017-01-04  13:11
  41. 2017. január 4. 13:1135161.

    Borcsamama: én már foglaltam szállást egy panzióban arra a hétvégére

    előzmény:
    borcsamama (35157)
    2017-01-04  08:56
  42. 2017. január 4. 12:0535160.

    Nekem májusnak az a hétvégéje mindig Szeged, Hídi vásár és a születésnapom, úgyhogy sajnos nem tudok ott lenni a találkozón.

    előzmény:
    borcsamama (35157)
    2017-01-04  08:56
  43. 2017. január 4. 10:0335159.

    Szép napot mindenkinek!


     


    Bár nekem nem igazán jól indult ez a vírus most engem döntött le teljesen.Még jó, hogy a fiam már jobban van.


    A topikbabákat illetően a fiam is teljes mértékben az csak ugye 2013-tól állomásozunk egy helyen, az előtte lévő években vándoroltunk egyik topikból a másikba. Ezzel azt gondolom nem vagyok egyedül, így lassan a gyerkőcök lesznek fölényben a fán.


    Fenci, Londonka mi amíg kőbányán laktunk sokszor mentünk a naplásra korcsolyázni, bár én nem korizok.


    Londonka ez csak egy egyszerű kérdés általában az esküvő ugye másnapig tart (legalábbis az eddigi pénteki esküvőkről szombaton mentünk haza), neked még belefér aznapra az utazás?


    Borcsamama szerintem ezzel az új hozzászólás ablakkal bíbelődés közben lemaradtam az egyik posztodról. Május 5-6 középiskolai ballagások. Május 8 érettségi hete. Általános iskolai ballagások június 15-e környékén lesznek. A szóbelik június 20 körül kezdődnek. Szóval olyan országos programba május 20 környékén nem ütközne a találkozó.


    Legyen olyan a napotok, amilyennek álmodtátok!

  44. 2017. január 4. 09:5835158.

    Jó reggelt, havazik, csak! ma tudok utolsó dolgokat bevásárolni, így "belváros túra" következik. Nem is értem miért nincs a pesti oldalon Magyarország Souvenir bolt?


    Lányok, tegnap Decathlont látogattunk és mindenkinek vettem arcvédőt, amiből csak az orrlyuka van kint, mondjuk légzés szempontjából nem utolsó szempont. A pulcsisra így elsőre nem mertem benevezni. 


    Borcsamama, jó ez a tervezgetés. Nekem január 16.-án ér véget a karácsony, míg a repülő Dublinban landol, mi leszedjük a fát és elpakoljuk a karácsonyi díszítést. És utána én is tervezek, bár holmi színház és jóga bérlet, tanév, ballagás, érettségi miatt, azért már alakul a naptáram. Ha tényleng összefutunk május 20.-án, LondonEye mellett még 3 angyalt tudok szállítani :)


    Szép napot Angyalok!

    előzmény:
    borcsamama (35157)
    2017-01-04  08:56
  45. 2017. január 4. 08:5635157.

    Ez nem lehet akadály, helyünk van, a szállást megoldjuk, jöhetsz már pénteken hogy időben itt legyél. Csak rajtad múlik hogy akarsz-e jönni. :-)


    Remélem nem tűnt el mindenki a szürke hétköznapok forgatagában.  Olyan jó volt hogy még tegnap is sokan jöttetek. Tudom, hogy előbb-utóbb egyre kevesebben leszünk itt rendszeresen, de még nem szeretném.


    Nekem ma konyhaszolgálat lesz,délután pedig elkezdem a tervezést.  


    Először éves lista készül, szépen összeírom azokat a programokat amiket már biztosan tudok, és azokat a dolgokat, amiket idén meg akarok csinálni. Ezután következik  a lebontás hónapokra, majd pedig minden hónapban megtervezem hogy mit, mikor csinálok, szükség van-e hozzá valamire amit meg kell vennem, el kell intéznem. 


    Ami megvalósul azt jelölöm, így látom hogy állok, mi nem valósult meg.  Ha nem túl fontos, nem görcsölök rajta, ha igen, akkor próbálom mindjárt pótolni, vagy későbbi időpontra teszem át .


    Persze menet közben is kerülhetnek a listára programok, olyanok, amik előre nem voltak tervezhetők, de ez nem gond, mert sose csinálok egy havi tervet olyan feszítettre, hogy ne férhetne bele valami váratlan. 


    Jó kis móka lesz!

    előzmény:
    csonkanek (35155)
    2017-01-04  01:18
  46. 2017. január 4. 04:4235156.

    Jó reggelt mindenkinek!

  47. 2017. január 4. 01:1835155.

    sushine, gratulálok a pocaklakóhoz, boldog babavárást%


    Örömmel olvastam, milyen jól sikerült a morzsaparti! Nagyon édesszájú vagyok, biztos jól éreztem volna magam a sütistál közelében! De leginkább veletek!


    borcsamama, szívesen mennék, de túl messze vagy, ez nekem szállás nélkül nem megúszható. 


    Már előre félek a hétvégi sok mínusztól, felénk akár 20 fokról is beszélnek!

    előzmény:
    borcsamama (35149)
    2017-01-03  17:53
  48. 2017. január 3. 22:1735154.

    Csak érkezzenek az Aprókák, lesz helyük itt közöttünk. Már a pocakban is hangolódtak a Karácsonyra. Mire megszületnek igazi kis karácsonyi  vagy Manók lesznek. Boldog babavárást mindkettőtöknek. Olivér a szemünk előtt cseperedett és cseperedik azért érezzük topicbabának. De nagyon fogunk örülni neki, ha bővül a "család". 


    Olyan jó olvasni a lelkesedést, hogy milyen jól éreztétek magatokat, meg olvasni, hogy már a következő találkozót szervezitek. Borcsamama lehet sátrazni is fognak a lányok a kertben, csak, hogy legyen elég idő csacsogni. Mert az idő ugye mindíg kevés.

  49. 2017. január 3. 22:0935153.

    Szerintem még hidegebb lett volna egy napsütéses téli nap  Nagyon  jól éreztem magam, tényleg jól esett egy szabad nap! 


    Bár tegnap állítólag sokan kerestek, nem baj, legfeljebb fellendült a pizza kiszállítás a városban...


    A kismamák vigyázzanak magukra, a hétvégén -18 fok lesz állítólag.


    Nálunk nemigen megy most  a sportolás, tavaly még a biciklizés is kimaradt.  Nem ültem 10x kerékpáron  2016-ban 


    Na, de tegnap nagyon jó napom volt!   


     

    előzmény:
    fenci (35151)
    2017-01-03  18:04
  50. 2017. január 3. 19:5335152.

    LondonEye, mi már most is nagyon várjuk  Viccet félre téve április közepe a hivatalos dátum, aztán majd meglátjuk.


    Borcsamama, így én tuti kihagyom ezt a májusi találkozót. 


     

  51. 2017. január 3. 18:0435151.

    Ideértem, elkezdek visszaolvasni :) Nem is értem, hogy a tegnap a találkozónk tiszteletére miért nem sütött ki a nap?


    Sunshine, gratulálok! Havastáj is, milyen szép kismama! 


    Kedves Dém köszönjük, hogy összehoztad a csapatot. A karácsonyi város is tetszett, viszont a mackós fa, csudajó! Egyszer biztosan megvalósítom. Nagyon örülök, hogy most már a nicknevek mellé arcokat is tudok társítani. És őszintén csodálom, hogy mennyi gyönyörű dolgot készítetek.


    Látom már szerveződik az új találkozó, Borcsamamánál.  LondonEye,  ... bár a helyi hírek szerint, ha a tóra mész 50 ezer a bírság, ma még korcsolyáztak is a tavon :) A Naplás tóról hoztam képet.


    Én szeretem a januárt, ... az ideit főleg, hiszen kis családunk együtt síel nemsokára :) 


     


     

    előzmény:
    macska54 (35148)
    2017-01-03  17:24
  52. 2017. január 3. 18:0135150.

    Imádom a piros bogyós fákat!  Katalinkor minden évben metszőollóval és kesztyűvel felfegyverkezve megyek a volt koléganőmhöz köszönteni, és megmetszem nála a piros bogyós bokrait.  Hozok haza egy szatyornyit, és valamilyen zöld társaságában azzal dekorálom a külső ablakpárkányokat.  Most sajnos a múlt heti nagy szél tett róla, hogy már kukába kerültek, szana-szét hordta az egészet és már nem raktam vissza. 

    előzmény:
    macska54 (35148)
    2017-01-03  17:24
  53. 2017. január 3. 17:5335149.

    Londonka, írogatok én a gyerekekről is, csak mivel amúgy is kevesebbet írtam tavaly, ezért tűnik kevesebbnek.  Meg az igazság az, hogy sajnos nem olyan szorosan részei az életünknek mint korábban.  Megyünk mi is hozzájuk, jönnek ők is, néha itt is alszanak, de ez lényegesen kevesebb mint akkor amikor még itt laktak a házban.


    Ádámnak elég szoros az időbeosztása, igaz hogy négy órakor minden nap hazajön, és itthon már nincs lecke, legfeljebb szorgalomból gyakorol. Nincs is vele gond, mindenből kitűnő, dícséretes, ilyen beírások vannak az üzenőjében. Iskolaotthonos iskolába jár, nincs napközi, 3.10-re van vége a tanításnak, előtte senki nem mehet haza, addigra kész a lecke is, utána vannak a különórák, szakkörök, és szabadidős foglalkozások.


     Szolfézsra jár hetente egyszer -hangszert csak jövőre fog tanulni-, kosarazni heti kétszer megy. Gyakorlatilag  négytől otthon lenne, de van két nap amikor este fél hétre járnak apával úszótanfolyamra  szeptember óta.  Ezt a turnust még végig csinálja, utána lehet hogy abbahagyják, most már szépen, biztosan úszik, és ez volt a cél. 


    Dóri is sokat nőtt, rengeteget tanul Ádámtól, ragad rá minden mint a bogáncs, különösen a német és a matek.  A rajzolása is sokat fejlődött, ügyesen mozog, ő népi táncra jár az oviban, hetente megy oda a tanárbácsi meg a zenészek, és ott tartják nekik a foglalkozást.  Nagyon szereti. 


    Találkozó:


    Nekem bármelyik nap jó, vagy akár mind a kettő is, ha valakik úgy gondolják.  Remélem a ballagás nem akkor lesz, más programokkal meg most még tudnak alkalmazkodni a többiek ha akarnak. 


    Most mindjárt közhírré is teszem, bízom benne hogy minél többen el tudtok jönni.  A részleteket még ráérünk megbeszélni.  


    Közhírré tétetik:   tavaszi karácsonyi találkozó  május 2o.-án szombaton lesz nálunk, de igény esetén adott a lehetőség az itt maradásra is ,vasárnapra. 


    Kéretik a programokat egyeztetni, ezt a napot szabaddá tenni és nálam jelentkezni!!!!!!

    előzmény:
    LondonEye (35147)
    2017-01-03  16:31
  54. 2017. január 3. 17:2435148.

     Hoztam nektek egy szép fát. A VII. ker.-ben a Király utcában fotóztam ma du.

  55. 2017. január 3. 16:3135147.

    Nyuszo


    meg van remeny, ugyanis ma erkezett meg egy polo, amit november kozepen rendeltem...


    borcsamama


    penteken van az eskuvo, es nyilvan a tobbsegnek a hetvege jo a munka miatt, szoval leginkabb a szombat vagy vasarnap lesz a nyero ugy gondolom


    nem irsz mostanaban a kicsikrol, mi van veluk?

    előzmény:
    Nyuszó (35145)
    2017-01-03  15:14
  56. 2017. január 3. 15:5735146.

    Londonka,  örülnék ha össze tudnánk hozni úgy, hogy te is itt lehess.  Neked melyik nap lenne jó, mert gondolom azért az esküvő miatt nem mindegy. 


    Én szeretem a januárt és ezt az időszakot, most nyugalom van és csend, ilyenkor sokat olvasok, filmet nézek, és varrok, kreatívkodok csak úgy kedvtelésből, a magam örömére.  Általában ilyenkor készül egy csomó apróbb dolog, vagy akár nagyobb is,  már a következő karácsonyra,  az évközbeni rengeteg szülinapra, névnapra, vagy csak úgy, hogy váratlan eseménykor legyen mihez nyúlni ha kell valami apró ajándék. 

    előzmény:
    LondonEye (35139)
    2017-01-03  13:29
  57. 2017. január 3. 15:1435145.

    Londoneye! A londoni címedre küldtem,12-én adtam föl. Ugyanakkor, amikor Sushinak,ő meg is kapta egy hét múlva.

  58. 2017. január 3. 15:1235144.

    Sushi, még nem köszöntelek, soká lesz még a hónap vége.  Remélem nem fogom elfelejteni, a fiacskám egy nappal utánad született.


    Narocsi, igaz hogy hosszú hónap a január, de én is szeretem.  Nyugodt, csendes, pláne ha még hó is esne, akkor lenne az igazi. Én pl. a dekorjaimat se szedem majd le, csak azokat, ami kifejezetten karácsonyi.  A téliek maradnak, sőt a barátság fám is jó sokáig. 


     

    előzmény:
    Sushi (35141)
    2017-01-03  14:08
  59. 2017. január 3. 15:0535143.

    Majd 24-en

    előzmény:
    narocsi (35142)
    2017-01-03  14:46
  60. 2017. január 3. 14:4635142.

    Nem feltétlenül utáljuk, csak hosszú hónap. Plusz az ünnepi várakozás és csillogás után szürkébb, csendesebb a január.


    Boldog szülinapot

    előzmény:
    Sushi (35141)
    2017-01-03  14:08
  61. 2017. január 3. 14:0835141.

    Hat en még szeretem a januart, akkor vana szülinapom

    előzmény:
    LondonEye (35139)
    2017-01-03  13:29
  62. 2017. január 3. 13:3835140.

    Igen, a január nagyon hosszú! Ezért farsangoltak régen az emberek, hogy legyen mire várakozni. Utána tavasszal úgyis mindenki a kerti munkákat intézi.


     

    előzmény:
    LondonEye (35139)
    2017-01-03  13:29
  63. 2017. január 3. 13:2935139.

    kedves Nyuszo


    sajnos nem erkezett toled kepeslap, hova kuldted, ide, vagy a lanyom cimere?


    borcsamama


    aranyos vagy, hogy igazitanad hozzam az idopontot, ha tenyeg akkor lesz, akkor termeszetesen orommel jelentkezem


    ezutan talan auguasztus vegen mennek haza, de ez meg tavoli terv nagyon


    de a januar annyira sanyaru honap, hogy megfenyesiti egy kis varakozas

    előzmény:
    Nyuszó (35121)
    2017-01-03  09:44
  64. 2017. január 3. 11:3135138.

    Nagyon cuki ez a film, eszméletlen milyen gondos szülők, milyen félve, óvatosan telepedett rá apuka a kicsikre, míg az anyuka elment békát fogni.  :-)


    Lányok, én teljesen komolyan gondoltam amit írtam, várom a további jelentkezőket, és javaslatokat az időpontra, kinek mikor lenne jó, hátha össze tudjuk valahogy egyeztetni. Nekem  bármikor jó, hétkoznap is ,hétvégén is.

    előzmény:
    macska54 (35135)
    2017-01-03  10:39
  65. 2017. január 3. 11:1235137.

    Van skype , lehet beszélgetni bárkivel bármennyit.


     Nekem titkon van egy olyan elképzelésem, hogy arra az időszakra tennénk amikor Londonka itthon lesz, /május 14 és 21  között/, bár nem tudom hogy az esküvő miatt tud-e ránk szánni egy napot.


     Igaz, biztos lesz aki kocsival jön, össze lehetne hangolni hogy mindenkit elhozzon valaki.


    Én most nagyon felcsigáztam magam, a héten meg is csinálom a gyömbér likőrt és a limonchellot hogy legyen idejük érni. Azt már most megígérem, hogy nem fogom magam agyon dolgozni, majd valami kint süthető-főzhető kaját csinálunk, olyat amivel nem kell sokat bajlódni, vagy kényelmesen előre elkészíthető.


     

    előzmény:
    sunshine06 (35129)
    2017-01-03  10:02
  66. 2017. január 3. 10:4635136.

    Komolyan mondom, ez a világ legbékésebb szeglete....


     


    előzmény:
    Sushi (35134)
    2017-01-03  10:37
  67. 2017. január 3. 10:3735134.

    Skype whatsapp nalam is müködik - tök jo ötlet


    csinaljuk igy, jo?


    Sunshine - innen nagyon sok pozitiv energia arad, kerdezd csak meg a többieket. Nagyon drukkolok neked - nektek. ++++++++++++++++++++++++++++++ energia

    előzmény:
    sunshine06 (35129)
    2017-01-03  10:02
  68. 2017. január 3. 10:3335133.

    Nyuszó!


    Azt tudtam hogy csak 24-én bontod ki a csomagodat, de már nagyon izgatott voltam, hogy sikerült-e örömet szereznem, tetszenek-e az ajándékaim.  Igyekeztem úgy összeállítani, hogy a gyerekek is találjanak  benne valami kedvükre való ajándékot.  Ezek szerint a könyvjelző telitalálat lett. Örülnék, ha majd Ádámkánk is szeretne olvasni, ő még csak most tanulja, de nagyon élvezi. 


    A kislány neszeszer az funkacióját tekintve kulcstartó, ha jó megnézed, belül van benne egy fülecske, amire rá lehet tenni a kulcskarikát.  Az egérnek nincs konkrét funkciója, bármire használható, ami belefér. 


    Remélem nem szidtatok nagyon a kipotyogó csillagok és csillámpor miatt, de szerintem nélkülük nincs igazi karácsonyi ajándék. 


    Én is nagyon köszönöm a képeslapot, neked külön nem küldtem mint a többieknek, hiszen ott volt a csomagban. 


     


    Macsek, a gólyás talákozó mikor lesz?  Lehet már tudni?


     

    előzmény:
    Nyuszó (35123)
    2017-01-03  09:48
  69. 2017. január 3. 10:2635132.

    Köszönöm szépen, majd intézkedek, hahaha.

    előzmény:
    sunshine06 (35131)
    2017-01-03  10:07
  70. 2017. január 3. 10:0735131.

    Macska, szólni kéne az NLC-nek, hogy legyenek szívesek rád való tekintettel gólyás emotikont is alkotni! Igazán megérdemelnéd!


    előzmény:
    macska54 (35127)
    2017-01-03  10:00
  71. 2017. január 3. 10:0635130.

    Hmmm... arra a bacon-re beneveznék..... 

    előzmény:
    Nyuszó (35124)
    2017-01-03  09:51
  72. 2017. január 3. 10:0235129.

    Jó reggelt, Angyalok! (júj, ez olyan Charlie Angyalai-san hangzott  )


    havastáj, Kisbogár  : nyári Babácska lesz, az etalon számítás szerint júli eleje, de időnként a Babácskák máshogy akarják és jönnek akár előbb is. Még nem tudjuk, hogy fiúcska vagy leányka, de mindennél fontosabb hogy egészséges legyen!!!


    Ditte:  nem kérdés, hogy karácsony-fertőzött lesz! Ezt a műfajt anyukám is jól űzi  viszont a mostani karácsony azért volt kicsit szerényebb, mert szigorú pihenésen vagyok. Most a szívünkben-lelkünkben éltük meg az ünnepet hangsúlyosabban, nem konyhában-díszítésben-vásárlásban. Azért így is jó volt 


    borcsamama: köszönöm, másra sem vágyunk   A tavaszi randin van lehetőség skype-os bejelentkezésre? Szerintem működhetne akár LondonEye -nál is, és akkor mégsem volnánk annyira távol 


    A betegeknek mielőbbi gyógyulást és jobb egészséget küldök!


    kadorca, LondonEye, macska54 és minden kedves topiktársnak köszönjük a sok jókívánságot!   Aki esetleg puncsos az Égieknél, legyen kedves szólni egy pár szót az érdekünkben... Cserébe hálánk örökké üldözni fogja 

  73. 2017. január 3. 10:0135128.

    Kadorca, emlékszem én is az ikres kismamánkra, a neve viszont sajnos nem jut eszembe.  Akit pedig nem említettél az Csillus, szerintem vele is rengeteg minden történt mióta itt együtt vagyunk.  Itt együtt éltük meg az esküvőjét, aztán igaz hogy azt már talán nem annyira nyilvánosan, de a válását is.  Tavaly a találkozón ő is ott volt, akkor volt pár hetes a kisfia, aki már egy másik kapcsolatból született,  és azóta már van egy kislánya is.  Szóval topikbabában nincs hiány szerencsére. 

    előzmény:
    kadorca (35120)
    2017-01-03  09:35
  74. 2017. január 3. 10:0035127.

    Köszönöm szépen. ha nem ütközik az éves gólyatalálkozóval akkor szívesen megismernélek benneteket. 

    előzmény:
    borcsamama (35125)
    2017-01-03  09:52
  75. 2017. január 3. 09:5735126.

    .... nyami. már nekem se kéne ennem, nagyon nem. 

    előzmény:
    Nyuszó (35124)
    2017-01-03  09:51
  76. 2017. január 3. 09:5235125.

    Macsek, téged is nagyon szívesen látnálak, a kertben és a teraszon azt csinálhatsz amit akarsz, sőt a lakás másik oldalán van egy erkély is, amikor cigizel, azt is birokba veheted.  Nálunk már nem dohányzik senki - valamikor sajnos én is nagyon- de van lehetőség a megoldásra.   A most épített terasz fedett, több mint húsz négyzetméter, lehet kint sütni, főzni, bármit csinálni. 

    előzmény:
    macska54 (35119)
    2017-01-03  09:15
  77. 2017. január 3. 09:5135124.

    Még 2 kép, hogy kínozzalak benneteket, miután gondolom mindenki eltervezte, hogy diétázni fog!


    A szilveszteri aszalt szilvás bacontekercs, és a görög fetás koszorú.


    Szép napot mindenkinek!

  78. 2017. január 3. 09:4835123.

    Még képek!


    És nem is írtam, hogy csak úgy hullott az aranycsilag és a csillámpor, ahogyan kibontottuk a csomagot!


    Az utolsó kettő a puncsgolyó és raffaelló golyó, a gyerekek formázták és díszítették, én máshogy képzeltem, de ez így volt jó szerintük!


     

  79. 2017. január 3. 09:4535122.

    Drága Kisbogár!  Persze hogy elfogadok javaslatokat, hiszen biztos van akié jobb mint az enyém.


     Amúgy melyik hozzászólásomat olvastad?   Azért kérdezem mert hogy én is pont erről beszéltem: 


    nyári karácsonyozásról, és tavaszi találkáról írtam, amikor már lehet kint is lenni.  Persze ez nem szemrehányás, én is jártam már úgy hogy átsiklottam a lényegen, remélem nem bántottalak meg?    Remélem te is itt leszel majd.!


     


     

    előzmény:
    Kisbogár (35118)
    2017-01-03  09:11
  80. 2017. január 3. 09:4435121.

    Szép jó reggelt mindenkinek!


    Boldog Új Évet mindenkinek!


    Mindenkinek köszönöm a kedves karácsonyi képeslapokat,Olivérről meg külön a fényképet!


    Londoneye! Nem kaptál tőlem esetleg lapot?


    Hoztam képeket, Borcsamamától csodaszép ajándékokat kaptunk, a gyerekek is külön kaptak ajándékokat, annyira meghatott, örültek nagyon! A 10 éves nagyfiam fogja a könyvjelzőt használni, mert képzeljétek,igazi könyvfaló, karácsonyra is kapott egy 220 oldalas könyvet,(többet is) amit már ki is olvasott! De volt benne kislány neszeszer, mikulászsákocska, bárányka, asztali gyertyatartó, ajtódísz,szaloncukor,karkötő, .... stb. Nagyon szépen köszönöm még egyszer!!! És jelentem, én 24-én bontottam fel  a csomagot, igazi hős vagyok!


    Szilveszterkor filmeket néztünk, és társasoztunk,hajnali 4-ig kuruttyoltunk.


    A karácsony is jól telt, minden olyan volt, ahogyan elképzeltem, nyugalom, szeretet és nevetés volt. És mást nem is szerettem volna.


    Látom,jól telt a tegnapi találkozó, biztos jó lehetett,főleg,hogy nem egy nyilvános helyen volt, szerintem sokkal lazább volt így!

  81. 2017. január 3. 09:3535120.

    A múlt héten beszéltem Reikával neki is egy éves most a kisfia, és volt ugye egy ikres kismamánk is, sajna nem emlékszem a nevére.

    előzmény:
    Sushi (35104)
    2017-01-02  21:01
  82. 2017. január 3. 09:1535119.

    Én is szívesen mennék. Nálam csak kültéri jöhet szóba. Lehet dohányozni a kertben? 

    előzmény:
    borcsamama (35116)
    2017-01-03  08:45
  83. 2017. január 3. 09:1135118.

    Drága Borcsamama!


    Amennyiben javaslatokat elfogadsz talán jobb ha késő tavaszi, nyár eleji időpontot választunk, mert akkor az új teraszod is felszentelhetjük. Talán május vége-június közepe tájékán már az időjárás is kegyes lenne hozzánk egy nem beltéri találkozóhoz. No de szóljanak a nálam aktívabb és okosabb tagok.

    előzmény:
    borcsamama (35116)
    2017-01-03  08:45
  84. 2017. január 3. 08:4735117.

    Szépséges jó reggelt mindenkinek ebben a hidegben is!


     


    Sunshine nagy-nagy gratula, mikor érkezik a pocaklakó fiú-lány?


    Havastáj, ha jól gondolom Borcsamamához már nem egyedül érkeznél legalábbis már nem sok van hátra. Bocsi ha nem.


    Örülök, hogy mindenki jól érezte magát Démnél, sajna mi a doki néninél vártunk a sorunkra, még jó, hogy volt egy gondolatom, hogy felhívom van -e egyáltalán rendelés 2-án. Telefonon végül is kértem időpontot, de jól tettem, mert szerintem több fertőző mindenféle szörnyű foltokkal az arcukon gyerekek is voltak. Nem szerettem volna még vmit. összeszedjen drága gyermekem. A héten itthon maradunk, ami egyfelől nekem jó (nem éreztem úgy magam a szilveszteri, új évi történések miatt, mint aki hűdekipihinte magát) mert nem vagyok munkára kész állapotban, másfelől viszont jó lenne ha nem betegséggel értük volna ezt el.


    nekezd és kadorca nektek főleg kijárt már ez a kis partizás.


    Mindenkinek kívánom legyen olyan a napja, amilyennek megálmodta!

  85. 2017. január 3. 08:4535116.

    Jajj de jó, akkor már három jelentkező van, sőt Banyócát akár kérdezés nélkül is számolhatom, hiszen ő is itt van közel. 


    Lányok, ha már "fenyegetőzünk", akkor én is minden meghívást komolyan veszek ám.  Nekezd rá az egyik bizonyíték.


    Most még időpontot választani is elég időben vagyunk, kérek javaslatokat!

  86. 2017. január 3. 08:2535115.

    Vidám, szép reggelt mindenkinek. Látom jól sikerült a tali.  Gratulálok az újdonsült kismamának. Legyen mindenkinek szép napja. 

  87. 2017. január 3. 07:5535114.

    Hozzánk meg közel van, úgyhogy ott a helyem!

    előzmény:
    sziga (35111)
    2017-01-03  06:17
  88. 2017. január 3. 07:0135113.

    Jo reggelt!


    Álmos vagyok, alig latok, de MEGYUNK. SZIGA. 😏


     


     

    előzmény:
    sziga (35111)
    2017-01-03  06:17
  89. 2017. január 3. 06:1835112.

    naggyon megijedtunk


    jaaaj, itt ma kezdodnek a dolgos hetkoznapok

    előzmény:
    nekezd (35110)
    2017-01-02  22:45
  90. 2017. január 3. 06:1735111.

    Nekem Nekezd a barim, ha ő megy akkor én viszem

    előzmény:
    nekezd (35110)
    2017-01-02  22:45
  91. 2017. január 2. 22:4535110.

    Vigyázat Lányok! Minden egyes meghívást komolyan veszek és megyek. Borcsmama már tudja. 


     

  92. 2017. január 2. 22:0135109.

    Szívből örülök hogy ilyen jól éreztétek magatokat, másrészt nagyon sajnálom hogy én nem lehettem részese. Jó sokszor emlegettelek ma benneteket, ha csuklottatok, miattam volt. 


    Mi a véleményetek a nyári karácsonyozásról és a friss vidéki levegőről.  Helyünk bőven van, akár még ittalvásra is legalább 4-6 főnek, én nagyon szívesen látnék minden manócskát, akinek kedve lenne egy-két napot itt tölteni. Leghamarabb tavasszal jöhet szóba a dolog, amikor már kint is lehet lenni. És ez nem vicc akart lenni!


    Sunshine, szeretettel gratulálok, jó egészséget, örömteli, nyugodt babavárást kívánok!  

  93. 2017. január 2. 21:3535108.

    egesz nap lestem-vartam a beszamolokat a morzsapartirol (itt szabadnap van, szoval volt idom)


    orulok, hogy ilyen jol sikerult


    es mar 2 varomanyosa is van a csucskozeli agaknak, ez nagyszeru, sunshine gratulalok,kivanom a legjobbakat a varandossaghoz


    Havastaj tulajdonkeppen mikorra is varod a babat?


    elszomorit, hogy valszeg  minden ilyesmirol lemaradok, baaaar majus 14-re mar megvan a repjegyem, es 21-ig maradok, 19-en lesz a lanyom eskuvoje, szoval, ha egy tavaszi talit esetleg terveznetek, en ott lennek :-)

  94. 2017. január 2. 21:0835107.

    Sziasztok!


    Sunshine gratula a bébihez, egyre csak bővül a karácsonyos csoport.


    Nagyon jó volt ma találkozni veletek lányok Démnél, köszönjük a vendéglátást, és a kalauzolást Csengettyűvárosban. Sajna mostanában kihagytam a találkákat, de remélem hamarosan újra összefutunk. Elnézést, hogy ma is korábban kellett távoznom, de én ma elvileg dolgoztam :) Még jó, hogy a főnök sem jött be.


    Az a macis fa tényleg nagyon jól néz ki, és imádom a cicákat. Bármikor szívesen megyek újra tapizni őket :) Pont azt meséltem Szisszkának, hogy pikk-pakk elrepült az a pár óra, és még órákat tudtam volna a társaságotokban ücsörögni és csacsorászni. 


    Szóval részemről rendszeresíthetünk akár ilyen találkákat, nem kell feltétlenül lestrapálni valakit vele, kipróbálhatunk, cukrászdákat, kávézókat, könyvtárat, színházat, vagy egy estés tanfolyamokat is. Kinek épp mi jut eszébe.

  95. 2017. január 2. 21:0735106.

    Hahó, hazaértem rendben! 


    Déméter: Köszönöm a meghívást, a társaságot, a jóltartást.  Jó volt egy kicsit röhögni veletek! Sok kívánatos süti várt minket, kv. és a kisváros nekünk zenélt világított, muzsikált.


    Hát majd jól jöhettek hozzánk a Balatonra, igaz ha nem is fenyőt, de  tiszafát kell kivágni. Úgyhogy kell a munkás kéz! 

    előzmény:
    Ditte (35103)
    2017-01-02  20:41
  96. 2017. január 2. 21:0235105.

    Na akkor pakold a böröndöd s gyere. Most mar ho is van

    előzmény:
    nekezd (35098)
    2017-01-02  18:53
  97. 2017. január 2. 21:0135104.

    Majd mindjart lefotozom a fank csucsat, van egy aga, amin a csucsdisz van es harom vagy negy a következö legfölsö szinten, majd holnap megszamolom. 


    Illetekesek! Akinek inge vegye magara, mert szerintem hianyzik fönt a balansz. (Egy ag minimum meg üres!!!!!!!!)

    előzmény:
    Tete (35096)
    2017-01-02  18:40
  98. 2017. január 2. 20:4135103.

    Sunshine: gratulálok! Remélem, tudod, hogy azt a manócskát majd jó alaposan meg kell fertőzni karácsony szellemével. 


    Havastáj: örülök, hogy Te is tudtál jönni, a fertőzést időben kezdd Te is!


    Sziga: mivel jól viselkedtünk, keveset ettünk, az állatok sem reklamáltak, és délután illedelmesen oszlásnak indultunk, talán Dém fontolóra veszi, hogy máskor is vendégül lát minket. 


    Nekezd: ha 1 hétre nem is, talán több alkalommal is összejöhetne a csapat, tudnánk miről beszélgetni.


    Dém: köszönöm a lehetőséget, hogy megcsodálhattam a városkádat élőben is, és élvezhettem a vendégszeretetedet. Jó volt újra látni azokat, akikkel már találkoztam múltkor, jó volt látni azokat, akikkel nem találkoztam legutóbb, és jó lenne látni azokat is, akik nem tudtak jönni.

  99. 2017. január 2. 20:3635102.

    Sziasztok!


    Nagyon jól éreztem ma magam Démétérnél. Jó volt Veletek találkozni - mindig jó.  Köszönöm a kedves ajándékokat, a sok vidámságot, a beszélgetéseket, a jó társaságot. Ditte, Neked kifejezetten köszönöm, hogy mindig ilyen személyes ajándékkal lepsz meg. Már forgatom az agyamban, hogy hogy tudnám viszonozni...


    Külön köszönet Szigának, aki közreműködött, hogy eljuthassak.Képzeld, ahogy kitettél, 10 percen belül jött egy busz pont, úgyhogy várakoznom sem kellett. Téged rendben hazavitt a GPS? 


    Sunshine06, szívből gratulálok. Mikorra várható Manófalva legkisebb (?- ezek szerint sose lehet tudni) lakója?


     


    Lányok, Dém egy igazi konyhaművész. Olyan finom édességgel lepett meg minket. És a faluja, és a macis -ja élőben még gyönyörűbb!


     

Címlap

top