Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Karácsonytól karácsonyig

Szisszka
Létrehozva: 2013. szeptember 1. 11:14

Eljött a szeptember és vagyunk jónéhányan, akiknek ez egyet jelent a karácsonyi készülődés kezdetével. 

 

Szeretjük a karácsonyt és szeretünk jóval előbb elkezdeni készülni az ünnepre (főleg, ha sk. ajándékokkal kedveskedünk).

 

Szeretjük a hagyományokat, szeretünk tervezni, szervezni, megvalósítani, cicomázni, dekorálni, de legfőképp örörmöt szerezni szeretteinknek!

Persze vannak, akik nem értik ezt az egészet, - hogy mire is ez a nagy felhajtás - de ez a topic nem is nekik szól!

 

Nem kötelező elkezdeni a karácsonyi készülődést szeptemberben, de nekünk jól esik! :) Ettől függetlenül decemberben is lehet hozzánk csatlakozni, mi mindenkit szivesen látunk! :)

 

Blog:

karacsonytolkaracsonyig.blogspot.hu

  1. 2020. március 30. 14:0044104.

    Hali!


    Ilyen lett. Az enyém durumlisztből készült, a közepe kicsit tömöt lett. Mit kéne máshogy? Fél adag készült, mert volt egy bontott élesztőm. Amúgy mindenkinek ízlett.

    előzmény:
    ladyzso (44103)
    2020-03-30  13:35
  2. 2020. március 30. 13:3544103.

    Sziasztok!


    Borcsamama: az előbb lett kész a zsömlém, de nem lett olyan szép, mint a tied. Azért remélem az íze jó.


    Közben rizst főzök.

  3. 2020. március 27. 19:5444102.

    Rendes a gyerekektől, hogy bevásárolnak nektek.


    Uhh, mi rendeltünk élesztőt, mondjuk csak laktózmentes volt.


    A sparban kaptam élesztőt múlt héten.

    előzmény:
    borcsamama (44101)
    2020-03-27  19:34
  4. 2020. március 27. 19:3444101.

    Egyenlőre még van, és majdnem mindent lehet is pótolni, a gyerekek vásárolnak nekünk ha kell valami. Azt viszont nem tudom mi lesz ha elfogy az a néhány élesztőm ami van itthon, mert azt sajnos sehol nem lehet kapni.


    Bízom benne, hogy előbb-utóbb csak be lehet majd  szerezni azt is. 

    előzmény:
    ladyzso (44100)
    2020-03-27  18:41
  5. 2020. március 27. 18:4144100.

    A receptet mentettem, köszönöm.


    Az még hagyján, hogy nem férsz ki az ajtón, de van elég mindenféléd a sok sütögetéshez? 

    előzmény:
    borcsamama (44099)
    2020-03-27  18:37
  6. 2020. március 27. 18:3744099.

     


    Szia, én innen mentettem a receptet, és e szerint csináltam, csak vanilia helyett csoki krémet tettem bele. 


    Ha megnyitod a linket, tekerj le a recept aljáig, ott mutatja a töltött változatot.


    https://www.limarapeksege.com/2012/09/cukros-fahejas-rud .html


    Amúgy most már tudom hogy nem csak guszta, de nagyon finom is lett. 


    Éppen mondtam ma borcsapapának, hogy ha így folytatom és ennyit fogok sütni, akkor soha többet nem mehetek ki innen, hiába ér véget a járvány, mert nem fogok kiférni az ajtón.  

    előzmény:
    ladyzso (44098)
    2020-03-27  18:25
  7. 2020. március 27. 18:2544098.

    Hűűű, ez nagyon guszta


    Ennek is kérek a receptjét :-)

    előzmény:
    borcsamama (44096)
    2020-03-27  15:11
  8. 2020. március 27. 18:2044097.

    Szaisztok!


    Köszi, csak mivel cipót írtál, azt gondoltam, hogy azt még továbbbontod x darabra.

    előzmény:
    borcsamama (44095)
    2020-03-26  22:32
  9. 2020. március 27. 15:1144096.

    Sziasztok!


    Ma ez készült a "sütödémben":  csokis krémmel töltött "kiflicske"     fahéjas cukorba forgatva.

  10. 2020. március 26. 22:3244095.

    Mint ahogy a receptben írtam , 8-10 zsemle lesz, de nekem akkorák lettek, hogy még a férjem is alig bírt egyet megenni, bár az igaz hogy mi nem vagyunk nagy étkűek, de az biztos hogy nem kicsik.

    előzmény:
    ladyzso (44094)
    2020-03-26  21:52
  11. 2020. március 26. 21:5244094.

    Köszönöm, ebből mennyi zsömle lesz?

    előzmény:
    borcsamama (44093)
    2020-03-26  21:43
  12. 2020. március 26. 21:4344093.

    Itt a zsemle receptje:


    60 dkg liszt,2 dkg cukor, 15 gr só, 1 tojás, 2 dkg olvasztott vaj, 4 dl tej, 3 dkg friss élesztő


    A hozzávalókat összegyúrom, dagasztom és kelesztem kb. 40 percig.


    Újra átgyúrom, 8-10 cipóra osztom,, megformázom a zsemléket és sütőpapírral bélelt tepsibe rakom, ahol 10-15 percig újra kelesztem.


    A sütőt előmelegítem 200 fokra úgy, hogy egy edényben vizet teszek bele, így pára keletkezik benne.


    A zsemléket lekenem hideg vízzel, majd 20-25 percig sütöm. A vizet a sütés megkezdésekor kiveszem. 


    Amikor megsültek, újra lekenem vizzel.


    Jó sütögetést
    előzmény:
    ladyzso (44092)
    2020-03-26  19:58
  13. 2020. március 26. 19:5844092.

    Igen, kérem szépen a receptet. A csokis rudacska is nagyon jól hangzik 

    előzmény:
    borcsamama (44091)
    2020-03-26  19:46
  14. 2020. március 26. 19:4644091.

    Sziasztok!


    Ladyzso, ha kéred én szívesen beírom a zsemlém receptjét, nem bonyolult.  Én tegnap sütöttem, ma este még nagyon finom és puha volt, nem esett össze, és nem volt száraz sem.  Jelezd, ha kéred.  


    Azt nem tudom hogy konkrétan kik mászkálnak, mert mi nem megyünk sehova, lassan már két hete hogy nem voltunk kint sehol, így nem is látom a mászkálókat, csak a neten és a tv-ben .


    Bubcsi, ilyen itt is előfordul hogy nincs a boltokban több dolog, ami leginkább hiányzik, az a wc papir, a fertőtlenítő, a liszt, és az élesztő.  Nekünk egyenlőre nem igazán kell vásárolni, főleg így hogy sütöm a kenyeret , zsemlét. 


    Hát majd meglátjuk, de nagyon félek, hogy sokkal tovább fog ez az egész tartani, mint amit egyáltalán el tudunk képzelni. 


    A kertetek biztos nagyon szép lesz ha már nő a fű, meg gondolom virágok is lesznek majd. 


    Elég baj hogy muszály orvoshoz menned, de hát van ami nem halasztható.  Még jó hogy a rendszeres gyógyszereket telefonon is fel lehet íratni, így legalább nem kell oda menni, csak a patikába. 


    Holnap egy csokikrémmel töltött rudacskát fogok sütni, majd mutatom a végeredményt. 


    Jó pihenést mindenkinek!

  15. 2020. március 26. 19:2244090.

    Borcsamama:


    Kérem a zsömle receptjét, nagyon jól nézett ki, a kenyér recept is érdekel, köszi


    Finomakat főzöl, ügyes vagy.


    Milyen filmet fogsz nézni?


    Még hogy tavasz van, és esik a hó.. nem semmi, hogy mennyi hó esett felétek. Felénk is esett, de semmi se maradt meg belőle, ami azért nem baj.


    Szuper lehetett a gyerekeknek a hógolyózás.


    Köszi a képeket.


    Bubcsi: ti is vadonnak hívjátok? 


    Nem semmi, hogy ezt a pár dolgot ilyen sok helyről kellett összevadásznia. Rendes dolog volt, hogy el lett osztva a liszt. Szegény magnóliafa.


    Orvosnál sikerrel jártál?


    Biztos szép lesz a füvetek.


    Mindenki vigyázzon magára!


     

  16. 2020. március 26. 17:5544089.

    Sziasztok!


    Bubcsi: na igen, a home-office is elég nagy változás. Azért nem rossz annak, aki mindent otthonról el tud intézni, és nem kell nagy tömegek között mászkálnia. Nálunk csak annyi van, hogy váltásban járunk be, minden területen kell lennie valakinek


    Fodrász, virág: hja, nagyon fontos


    Borcsamama: felétek kik mászkálnak felelőtlenül?


    Azért kertesházban jobban telik az idő, mint pl. társasházban, és ami nem utolsó szempont, kint lehet lenni a napsütésben, főleg, ha esik a hó 


    Fiadéknak nem lehet egyszerű; szegény gyerekeknek a legrosszabb, hogy nem lehet kint rohangálni stb. Tök jó, hogy ilyen önállóak tanulás terén.


    Szuper, hogy tudsz nekik ebéddel kedveskedni.


    Mágika: azért nem semmi, hogy tényleg azok mászkálnak, akiknek semmi dolguk nem lenne, hanemmertcsak.


    Online dolgozat: elég komolyan hangzik


    Húsvéti nyuszi ws: nagyon jól hangzik, biztos szuper lesz. 


    Van valakinek olyan kifli/zsömle receptje, ami nem csak addig finom, míg friss, hanem másnap nem kemény, nem punnyadt? Eddig kétfélét próbáltam, az egyik addig volt igazán jó, míg ki nem hűlt, utána el kezdett keményedni. A második meg bepunnyadt másnapra.


    Később még benézek

  17. 2020. március 26. 16:3844088.

    Sziasztok!


    Mágika nem irigylem hogy járnod kell, most az ajtón belül vagyunk biztonságban. Szerencsém van hogy mi olyan faktorban dolgozunk, hogy ebben az időszakban szinte még nagyobb "ránk" az igény, így munkanélküliség nem fenyeget. 


    Borcsamama elirigyeltem a kenyered, lehet este én is kipróbálom amit itt láttam pár napja az nlc-n.


    A férjemnek tegnap ki kellett mennie a vadonba, gyorsan írtam egy bevásárlócetlit, mit hozhat a, ha esetleg kap... Ecet, 2 kg liszt, 2!!!! tekercs wc papír, só - na ezeket 5 boltból szedte össze. Nem spejzolok amúgy semmit, de ezek most kincset érnek


    Liszt, olaj, konzerv, mirelit készáru, pizza, tészta, nedves törlőkendő, WC papír, papírtörlő, fertőtlenítő, szappan, c-vitamin, na ez kb sehol nincs. A 2 kg lisztet úgy szerezte, hogy volt a polcon 6, erre álltak ott hárman, így elosztották. Nekem most kell háziorvoshoz mennem, oda óránként van beosztás telefonos előjegyzéssel, csak nem légúti beteg mehet. Utána patika, hát gondolom az is remek lesz. Aztán ha már úgyis kint leszek, gyorsan telitankolom a kocsit. Máshova nem megyek.


    Itt borzasztó hideg van, éjjelente - 5, nappal 5-7 fok. Szegény magnóliafámat elintézte, minden virágja lefagyott. Most nyílt volna pedig a héten.


    A fatönkpusztítós ember 1 hónapja mindent kiszedett (egy vagyonért), be lett szórva fűmaggal (még egy vagyonért), most locsolunk ezerrel mert azóta bezzeg alig esett. De már kezd zöldülni.


    Na összeszedtem magam, elinndulok hátha megoldja az orvos a nyomoromat.


    Vigyázzon mindenki magára! 

    előzmény:
    borcsamama (44087)
    2020-03-26  13:19
  18. 2020. március 26. 13:1944087.

    Képek még......


    Szivecskés maszk........ Zsemlék....... Kenyér......

    előzmény:
    borcsamama (44086)
    2020-03-26  13:13
  19. 2020. március 26. 13:1344086.

    Sziaztok Lányok!


    Remélem mindenki jól van, és nem mászkál akinek nem feltétlen muszály.  Nehéz helyzet ez még nekem is, aki egyébként se nagyon sokat megyek ide-oda, de be kell tartanunk a szabályokat, hacsak nem akarunk saját magunk ellenségei lenni.


    Mi tegnap a varrós csoporttal maszkokat varrtunk a polgálmester asszony felkérésére.  Jó érzés volt segíteni. Én pl. ennek kifejezéseképpen mindegyikre rajzoltam egy kis piros szivecskét textil filccel. 


    Mostanában többet főzök így hogy a gyerekek is kapnak hetente 2-3 alkalommal. 


    Tegnap délután zsemlét sütöttem , nagyon jól sikerült, szépek lettek és nagyon finom is lett.  Ma kenyérsütés volt porondon, az is szép lett, most vettem kis a sütöböl 5 perce.  Remélem jó is lesz, majd vacsoránál kiderül. 


    Ma megfőztem egy füstölt csülköt és csináltam hozzá krumpli salátát.  A levében holnap bableves fog készülni.


    Holnap megint sütni fogok, ki akarok próbálni egy csokikrémmel töltött kiflit. 


    Délelőtt elmaradt a tánc, így most azt pótolom, azután filmnézés következik. 


    Hát nagyjából így telnek a napjaink. 


    Ami az időjárást illeti, itt hatalmas hó esett az elmúlt napokban, most már lassan olvadozik.  Csodálatos látvány volt, kicsit visszahozta a karácsony érzést, hiszen akkor még mutatóba sem láttunk havat. 


    Kaptunk tegnap egy videót a gyerekekről, ahogy az udvaron hógolyóznak. Sajnos most csak ez jut belőlük, meg a telefonos beszélgetés. 


    Ádám tegnap  zongorából felelt, érdekes lehetett, mert oda kellett neki tenni a telefont a zongorára, és játszani a tanárnő által kért darabot.  


    Csatolok pár képet  a mostani hóhelyzetről és a kreálmányaimról. 


    Mágika, te is vigyázz magadra, hiszen neked még rosszabb lehet.  Igaz, nem vagy bezárva, de sokkal könnyebben összeszedheted a fertőzést, hiszen folyamatosan emberekkel kell érintkezned. Péntekre jó kreatívkodást, aztán majd mutasd azokat a nyuszikat. 


    Mindenkinek tartalmas, jó időtöltést, vigyázzatok magatokra és egymásra!

  20. 2020. március 24. 18:5144085.

    Sziasztok! 


     


    Bubcsi


    De jó, hogy te is jelentkeztél. 


    Biztos nem könnyű otthonról dolgozni, de még mindig jobb, ha van rá lehetőséged, minta megszűnne és nem lenne semmi bevétele. Kitartást az otthoni munkához. 


     Az előbb beszéltem anyuval,  telefonon feliratta a gyógyszereit holnap majd kiváltom neki, mesélte, hogy a nővér is ki volt akadva, milyen felelőtlen az emberek, betegek is.  Félelmetes,  már a csapból is az folyik, hogy maradj otthon, még is sokan nem veszik komolyan. Pont ma beszéltünk róla, hogy akiknek muszály menni, (mi pl. kesztyű, maszk nélkül dolgozunk) olyan szívesen otthon maradnánk, csak ne legyünk betegek és ne terjesszük tovább, akik meg megtehetnék, hogy nem mozdulnak ki, mennék mindenfelé koricálni, ha kell ha nem. 


     


    Ladyzso


    Én is múlt héten kaptam csak élesztőt,  most anyunak kell majd vennem.  Lidl-ben szoktam mostanában vásárolni, általában van minden, folyamatosan látom, hogy töltik a polcokat, néha kevés van 1-1 dologból, de legközelebb meg tudom venni.  


    Húgom lánya középiskolába jár,  ők ma már dolgozatot is írták online.  Megadták a feladatokat és egy óra múlva mindenkinek el kellett küldeni a dolgozatot.  Kolléganőm fia azonban küzd, náluk nehezebben működik a dolog, igaz ő általánosban jár.


     


    Borcsamama


    Örülök, hogy szépen gyógyulnak a sebeid.  


    Most én sem tudom mi lesz a térdemmel,  hiába van 2 időpontom is, nem hiszem, hogy eltudok menni rá, ki tudja mikorra kapok majd új időpontot. Még szerencse, hogy nincsenek fájdalmaim csak néha fájdogál.  Mindenkinek nehéz ez a helyzet, hogy nem lehet kimennie, de muszáj kibírnunk.  


    Gondolom sikerült a kullancsot kiszedni, remélem jól vagy. 


    Jól teszitek, hogy nem mentek ki, én is ezt tenném, ha tehetném. Szerencse, hogy ilyen önnállóak, ügyesek a gyerekek.


    Most hogy rövidebb a nyitvatartásunk, mindenkinek bent kellene lennie, hogy meglegyen az óraszámunk, viszont nincs annyi pult, így én csütörtökön szabadnapos leszek, pénteken meg szabin leszek, még tavalyi. De majd megoldjuk valahogy, a szabikat úgy is ki kell venni időarányosan, + megbeszéltünk az sem érdekel minket, ha kevesebb az óránk és 1-1 napot otthon vagyunk, nekünk ennyit megér az egészségünk, meg a másiké is, hogy nem érintkezünk annyi emberrel. 


    Ha itthon leszek, úgy tervezek sütök majd kenyeret és a kifli el is nagyon kacérkodom.  Szeretném majd a kovászos kenyeret kipróbálni, de az első kovász készítésre kicsit macerásnak tűnik, majd meglátjuk mi lesz belőle.  


    Péntek délután meg online ws-en veszek részt, húsvéti nyuszikat fogunk készíteni. 


     


     


    További szép estét mindenkinek!  


     


     Vigyázzatok magatokra, egymásra! 


     



     


     


     


     


     

    előzmény:
    Bubcsi28 (44083)
    2020-03-23  10:27
  21. 2020. március 23. 18:4744084.

    Szia Bubcsi!


    Szuper hogy te is jelentkeztél és jól vagytok.  


    Ami az emberek viselkedését illeti, én mélységesen fel vagyok háborodva - sokra megyünk vele- , hogy nagyon sokan mennyire értetlenek és nem tudják felfogni, a jelenlegi helyzet komolyságát.  Nem értem, miért képtelenek elfogadni és betartani a változtatásokat, hiszen azok a mi érdekünkben  történnek. 


    Mi az első naptól nem megyünk ki a lakásból a kerten kívül sehova, és nagyon jól el tudjuk így is tölteni a napokat.  Mivel a fiamék korábban is otthonról dolgoztak, nekik ez nem furcsa, és a gyerekeknek sem, hogy mondjuk csendben kell lenni mert anyának öt országgal van telekonferenciája.  Szerencsére ők nagyon önállóak voltak eddig is, nem kell velük tanulni, csinálják amit kell.  Viszont őket is megviseli a bezártság, a többi gyerek, a sport, a mozgás hiánya. 


    Próbálom őket , leginkább a menyemet azzal segíteni, hogy heti három nap én főzök nekik.  A fiam jön az ebédért, bekopog, kiteszem neki a lépcsőházba, aztán jön az email, hogy ízlett vagy nem.  


    Vigyázzatok ti is magatokra. Puszi!

    előzmény:
    Bubcsi28 (44083)
    2020-03-23  10:27
  22. 2020. március 23. 10:2744083.

    Sziasztok!


    Nagyon pörög a topik, jó sokan otthon rekedtünk... Hát alig dolgoztam 2 hetet az új helyen, szerda óta máris itthon dolgozásra lettünk kárhoztatva. Azt az 1-2 dolgot amit megtanultam valamennyire, most itthon próbálom csinálni. Skype kapcsolat van folyamatosan, és napi 1x van a főnökünkkel telefonos konferencia, amit nem munka ügyben tart, hanem hogy ki hogy érzi magát. Ne irigyeljétek a home office-os embereket, nem jó. 


    A csalŕddal sokat beszélünk, de mérges vagyok mert a szüleink nem veszik ezt elég komolyan. A sógornőm meg küzd a gyerekekkel, a tanulással. 


    A falunkban is ahogy észrevettem, a kevésbé értelmesek laknak. Ilyenkor kell feltétlen fodrászhoz menni meg virágot venni... 


    Most lett egy fél órám, valamit csinálnak a rendszerben amire vŕrnunk kell. 


    Láttam hogy sokat írtatok, délután majd elolvasom. 


    Vigyázzatok magatokra! 


     


     

  23. 2020. március 22. 16:0944082.

    Sziasztok!


    De jó, hogy ilyen sokat jelentkeztetek :-)


    Nálunk főzés terén: sült krumpli, nuggets, babfőzelék, zöldborsófőzelék, krokett, fasirt, bableves, paradicsom leves.


    Csütörtökön kaptam végre élesztőt, már jó ideje nem lehetett kapni.


    Online suli megy, csak még kissé szokni kell; de majd belerázódik mindenki.


    Mindenki vigyázzon magára!


    Puszi

  24. 2020. március 21. 19:3844081.

    Szia Mágika!


    Örülök hogy te is jelentkeztél, hírt adtál magadról.  A munkád miatt te is fokozottan ki vagy téve a fertőzésveszélynek, vigyázz magadra nagyon.  Még jó hogy legalább a munkaidőtöket lerövidítették.


    Most már biztos hogy a lakodalom elmarad, az a jövő héten kerül eldöntésre, hogy esküvő -csak a szülőkkel- lesz-e.Én is nagyon sajnálom őket, de mindenki tudja hogy nem érdemes kockáztatni. 


    Az én ujj műtétem is elmaradt, majd valamikor pótoljuk.  :-)


    A másik kettő már szépen begyógyult.  


    Ma egész délelőtt kertészkedtünk, és épp az előbb kaptam gutaütést.  Itt a most még csupasz kertben begyűjtöttem egy kullancsot, remélem nem lesz miatta semmi problémám. 


    Szép hétvégét, jó pihenést, mást most úgyse nagyon lehet csinálni.  

    előzmény:
    Mágika (44080)
    2020-03-20  22:56
  25. 2020. március 20. 22:5644080.

    Sziasztok!


    ladyzso 


    Remélem most már a múlté a köhögés és teljesen meggyógyultál.


    Nálatok hogy megy az online oktatás?


     


    bocsamama


    Elvileg már túl vagy a varratszedésen, az ujjaddal mi újság, sikerült a műtét vagy a körülmények miatt elmaradt?


    Sajnálom, hogy nem tudsz táncolni járni és hogy a tábor is elmarad, de a mostani helyzetben ez érthető is.


    Az ifjú párokkal jól kibabrált ez a vírus, sajnálom őket, hogy életük nagy eseményét így keresztül húzta az élet, gondolom 


    már rég óta készültek rá, de azt hiszem mindenkinek az az érdeke, hogy most ne találkozzatok túl sokan.


    Nehéz lesz ez az időszak, hogy nem találkozhattok az unokákkal, de jó, hogy legalább a főzésben be tudsz nekik segíteni.


     


    Londonka


    Kitartást neked mindenféleképpen, sok idős emberrel nem lehet könnyű ebben a helyzetben meg pláne, nagyon vigyázz magadra


    nehogy megfertőződj. Remélem a lányod és férjed  munkahelye is minél előbb rendeződik.


    Az idei húsvét szerintem "el is marad" legalábbis nem olyan lesz mint az eddigiek az biztos. 


     


     


    Havastáj


    Jól elszaladt ez a 3 év és már a picur is 7 hónapos, mindjárt szaladni fog.


    Kitartást ebben nehéz helyzetben.  Nagyon aranyos kis díszt készítettetek.


     


     


    Bubcsi


    Mi a helyzet felétek, hogy áll a vírus helyzet? Milyen az új munkahely?


     


     


    Elkészültek a szemüvegeim és  már használom is őket.


    Szüli és névnapozásokat napoltuk egy jó időre.


    Nálunk még mindenki dolgozik,  én tuti fogok is, max. akkor zárunk be, ha valaki koronás lenne közülünk.


    Melóhelyen kaptunk fertőtlenítőt kézmosáshoz és a pultokra is, használjuk is őket rendszeresen. Hoztak több intézkedést is a cégnél, de néhány ránk nem vonatkozott, mivel üzletközpontban dolgozunk, mi továbbra is napi 10 órában szolgáltuk ki az ügyfeleket,de végre mától nálunk is korlátozták a nyitva tartást és 16 órakor bezárhatunk, így jövő héttől mindenki 8 órában dolgozik minden nap vagyis megszűnnek a szabadnapok, de nem bánjuk és végre mi is világosban megyünk haza. 


    Anyunak megtiltottam, hogy kimenjen a lakásból, de szerencsére megértette és egyetért vele, szól ha valamire szüksége van, megveszem  és az ajtóban átadom neki, beszélni meg telefonon szoktunk.


    Nagyon sok felelőtlen emberrel találkoztam, főleg idős és kisgyerekes családdal.  Iszonyat mennyiséget vásárolnak össze az emberek, látjuk, hogy sokan milyen púpos bevásárló kocsikat tolnak. Reggelente már nem tudunk bemenni az üzletbe péksütit venni, mert a pénztáraknál kígyózó sorok vannak.  A hentesnél 9 órára elfogyott minden hús. kb. 1 hétig nem kaptam lisztet egyik üzletben sem, úgy felvásárolták.  Fertőtlenítőszer sehol nem kapható.


     


    Vigyázzatok magatokra és egymásra is.


    Mindenkinek kitartást az elkövetkező időszakra, remélem minél előbb túl leszünk rajta.


     


    Nagyon szép hétvégét kívánok mindenkinek!

    előzmény:
    borcsamama (44079)
    2020-03-20  13:17
  26. 2020. március 20. 13:1744079.

    Szia Havastáj, jó hogy te is életjelet adtál magadról.  Fő hogy jól vagytok,még ha nehéz is ez a bezártság a gyerekekkel, de nem tehetünk mást , mint hogy vigyázunk magunkra és egymásra.  


    Nekünk is nagyon hiányoznak a  gyerekek.  Épp az előbb beszéltem Ádámmal, de hát az nem olyan mint ha szabadon jöhetnének. 


    Nóri nem járt még oviba?  Ügyes kislány, cukik a díszek amiket csináltatok.  Ha szeret kreatívkodni, akkor sok minden van amivel le lehet kötni.


    Gyere máskor is, legalább néha, hogy tudjunk egymásról.  


     


     


     

    előzmény:
    havastáj (44077)
    2020-03-19  21:29
  27. 2020. március 19. 21:3744078.

    Jojjenek a kepek is, ha sikerul, csak gondoltam elkuldom, mielott eltunik...


     

  28. 2020. március 19. 21:2944077.

    Sziasztok!


    Szanom-banom, hogy csak szokoevente kukkantok be, koszonom az erdeklodest es a rank gondolast.


    Alapvetoen jol vagyunk, bar ezt a bezartsagot nagyon nehezen viseljuk. Nori sem erti, hogy jo ido van, miert nem lehet menni jatszoterre, meg bandazni tobbi gyerekkel meg ide-oda.


    Bevallom elkepzelesem sincs, hogy ezt honapokig hogy fogjuk kibirni, pedig szerencsesek vagyunk az udvar es a kert miatt...


    Viszont mivel en evek ota itthon vagyok, a tarsas kapcsolataim csupan annyi, hogy nehany anyukaval meg a csaladommal talalkozunk napi szinten, ami most ugye nincs...


    A ferjem meg eljar dolgozni, ki tudja meddig...ebedre haza tud jonni, ami jo, meg reggel es este latjuk, de...en is es a gyerekek is rosszul viseljuk ezt a helyzetet....


    Pedig van sok kinti jatek, kerteszkedunk, vettem bentre is szinezoket, konyveket, gyurmat, eloszedtunk diavetitot, mindent...de...na nem ragozom.


    Remelem megusszuk es hamar tul leszunk (sajna nem vszinu) ezen a remalmon.


    Kreativkodtunk is Norival, ha sikerul mindjart megmutatom milyen ajtodiszek keszultek par hete.


    A gyerekek nalunk is ugy nonek, mintha huznank oket, Nori napokon belul 3 eves lesz, Aron pedig 7 honapos elmult. Sokat ugyesedett mostanaban, foleg a mozgasban. Szerencsere nyugodt, vidam kiegyensulyozott kisfiu. Nagyon kulonbozik a noveretol, volt egy eleg nehez idoszakunk, mikor Nori bantotta Aront, de szerencsere mar nem feltekeny, sztem es ugy tunik, hogy egyre tobbszor tud hozza jatekokon keresztul kapcsolodni. Sokat bolondozunk egyutt.


     


    Miket fozunk mostansag: par pelda, nalunk volt bableves fankkal, csirkeporkolt nokedlival, sult oldalas, edesburgonyalepeny (ezt szoktuk edes dologgal is megkenni, de fokhagymas tejfollel is szuperfini) sult hekk grillezett zoldsegekkel, brokkolikremleves, most meg lencsefozelek van tervben meg pizza a napokban.

  29. 2020. március 19. 17:2044076.

    Sziasztok!


    Ladyzso,  az egyik esküvő biztos meg lesz tartva, de csak a szülők és tanúk lesznek, hogy később mi lesz még nem eldöntött.  A másikról, ami májusban lenne, egyenlőre nem tudok semmi közelebbit. 


    Londonka, örülök hogy jól vagytok, bár elég baj hogy a te munkád nem a leg biztonságosabb, de remélem hogy megúszod baj nélkül.  Vigyázzatok magatokra, és te is jelentkezz néha, hogy mi van veletek.  


    Remélem, a többiek is jönnek majd.  


    Ma kicsit kertészkedtünk, ültettünk többféle salátát, dughagymát, pár tő mángoldot, bízom benne hogy már egyik sem fagy meg,és ki is fognak kelni. 


    Miket főztök mostanában?  Én ma lebbencs levest csináltam, fűszeres töltött cukkinit, - ez húsmentes-, és csúsztatott palacsintát. 


    Nagyon ízlett a gyerekeknek is. 


    Holnap savanyú tojáslevest főzök és tejszínes-gombás süllő filét sütök krumplipürével. 


     

  30. 2020. március 19. 15:2644075.

    Szijjasztok, 


    jelentem, megvagyok


    mindketten dolgozunk, bar a ferjem cegenel egyre kevesebb a munka, valoszinu, 1-2 heten belul bezarnak 


    en ugye olyan helyen dolgozom, ahova menni kell, nincs valasztas, raadasul sok a joves-menes, igy eleg nagy veszelynek vagyunk, leszunk kiteve


    erositem az immunrendszerem minden lehetseges modon


    a lanyom cege hetfotol zar be


    a boltok itt is szinte uresek, ha nem vettem volna egy honapja 2x2 kg lisztet, csak mert sutni akartam, nem lenne, mert egyszeruen nincs, legalabbis, mikor en megyek


    szoval a helyzet fokozodik


    remelem, a tobbiek is hirt adnak magukrol rendszeresen a jovoben

    előzmény:
    ladyzso (44074)
    2020-03-18  21:39
  31. 2020. március 18. 21:3944074.

    Sajnálom, hogy így alakultak a dolgok, de majdcsak helyreáll minden.


    Az esküvőt elhalasztják vagy csak mininális vendéget hívnak? Asszem 10 fővel még lehet.


    Azért jó, hogy tudsz segíteni a fiataloknak.

    előzmény:
    borcsamama (44073)
    2020-03-18  21:23
  32. 2020. március 18. 21:2344073.

    Sziasztok!


     


    Én is épp az előbb gondolkoztam hogy be kéne jelentkezni és megérdeklődni, hogy vagytok, mi van veletek, ki hogy viseli a nem éppen könnyű kényszerhelyzetet. 


    Szeretném ha mindannyian hírt adnátok magatokról legalább néhány mondat erejéig. 


    Mint mindenhol, itt is szünetel mindenféle program, sajnos nem járhatunk táncolni sem, a varrós tábort is visszamondtuk, és ráadásul még a gyerekeknek sem segíthetünk az unokákkal való foglalkozásban .  Próbálok nekik annyit segíteni, hogy időnként főzök nekik is, hiszen a szülőknek ugyanúgy kell dolgozni mint eddig, ők eddig is otthonról dolgoztak, és bizony nem keveset. 


    Remélem hogy a lehetőségekhez mérten minél előbb véget ér ez a rémálom, és minden visszatérhet a normális mederbe. 


    Sajnos úgy néz ki, hogy az esküvők is elmaradnak.  Sajnálom szegény fiatalokat, de hát nem tehetünk semmit. 


    Vigyázzatok magatokra!

  33. 2020. március 18. 20:1844072.

    Sziasztok!


    Mi újság? Mindenki jól van? Gyerkőcök, hogy bírják az otthon létet?


    Felénk minden ok, nálunk holnaptól nem kell minden nap bemenni a melóba. 


     

  34. 2020. március 9. 21:3144071.

    Biztos szuper lesz a varróstábor.


    Örülök, hogy ennyi mindent varrtál húsvétra. 


    Műtétek: ajjjajj, fáj még a lábad?


    Szuper, hogy ilyen jól haladsz az ajándékokkal.


    Amint jó idő lesz, biztos nagyokat kirándulunk majd. Főzés: igyekszem


    A gyerekek már csak ilyen gombanövősek, helyes.

    előzmény:
    borcsamama (44069)
    2020-03-09  21:01
  35. 2020. március 9. 21:2844070.

    Okés, ahogy gondolod 


    Köszi, előbb-utóbb majd csak elmúlik.

    előzmény:
    LondonEye (44068)
    2020-03-09  20:34
  36. 2020. március 9. 21:0144069.

    Sziasztok!


     


    Úgy gondolom, illő lesz már ha én is írok néhány sort.  Mostanában valahogy nagyon elhanyagoltam a topikot, -bocsi lányok -  ill. inkább csak a hozzászólást, mert olvani szoktam rendszeresen.  


    Örülök hogy még kitartotok néhányan, jó látni hogy jöttök és meséltek. 


    Havastáj,  remélem minden helyreállt körülöttetek.  A gyerekek nagyon cukik lehetnek, gondolom nőnek mint a gomba.  A mieinknél legalábbis ezt látom.  Ádám már akkora mint én, és Dóri is csak fél fejjel alacsonyabb, pedig még nyolc éves sincs. 


    Bubcsi, alakul a kertetek?  Gondolom nagyon szép lesz ha minden a helyére kerül.  Mutass majd róla fotókat kérlek. 


    Az új munkahelyed hogy vált be?  


    Mágika, megint szép dolgokat készítettél,  csodás az álarc is, és a hóvirágok is nagyon tetszenek.  Szurkolok, hogy a térded teljesen helyre jöjjön műtét nélkül.  


    Londonka, szép virágokat vettél, jó lesz majd egész tavasszal és nyáron gyönyörködni bennük.  Nálam is van még mindig karácsonyi maradék dekor, pl. a falucskám még mindig ott van az ebédlőben az ablakpárkányon, bárki ide jön, mindenki megcsodálja. 


    Ladyzso, vigyázz magadra, nehogy  visszamaradjon valami.  Jó kirándulásokat, és süss-főz ezután is finomakat. 


    Mostanában kicsit felhagytam a filmezéssel, most varrok mindenféle husvéti apróságokat, nyuszikat, sárgarépákat, libákat, zsepitartó libát, pici nyuszit, pipiket.  Korábban is csináltam már ilyeneket, nagyon szeretem őket. A hónap végén varrós táborba megyek, valószínű ott is ilyeneket és hasonlókat fogok csinálni. 


    Múlt héten megmütött az öcsém, a lábamból kiszedett egy zsírcsomó szerüséget, ami egyre fájdalmasabb volt, no meg a homlokomon volt egy ronda nagy szemölcs, azt is leszedettem vele. Majd 18-án megyek varratszedésre, akkor pedig a pattanó ujjamat fogja megműteni.   Teljes "felújítás".  


    A rendelt cuccok közül eddig egy nadrágot kaptam meg, az nagy lett, talán el tudom adni.  A felső még nem jött meg, viszont itthon vettem már egyet a lakodalomra.  Még várom hogy kapják meg a tavaszi árut, aztán majd meglátjuk. Borcsapapának egy szép mellényt rendeltünk az öltönyéhez, az már úton van.  


    Az ajándék készül, már minden be van zacskózva és fel van címkézve ami a csomagba kerül.  A bőrönd még dekorálás alatt. 


    Várom már nagyon hogy jobb idő legyen és sokat lehessen kint lenni a kertben és a teraszon. 


    Na eldugulok, mert megunjátok olvasni. 

  37. 2020. március 9. 20:3444068.

    Magika


    ismet csodasat alkottal


    sokat jelent egy jo szemuveg


    ladyzso


    gyogyulast kivanok, a kohoges is hosszan el tud nyulni es nagyon faraszto


    nem rontom el husvettal a sok szep kepeslapot:-))), mondjuk egyebkent sincs husveti dekorom, csak par fa virag

  38. 2020. március 9. 17:1144067.

    Szaisztok!


    Mi betegek is voltunk, de már csak köhögök. Gyerek kezdte, aztán megosztotta velem is.


    Nekem nagyon tetszik a hóvirágcsokor, köszi, nagyon ügyes vagy 


    Hétvégén sütöttem fasirtot, nagyon finom lett.


    Sokfelé lehet már kapni mindenféle húsvéti dolgokat.


    De jó, hogy lett új szemüveged. A szemcseppek tényleg tudnak használni.

    előzmény:
    Mágika (44066)
    2020-03-08  20:30
  39. 2020. március 8. 20:3044066.

    Sziasztok! 


    Úgy látom egyre ritkábban jön az a pár emberke is, akik eddig kitartottak,  remélem mindenki jól van csak a dolgos hétköznapok miatt nem jelentkeztek.


     


    Aki erre járna  azoknak nagyon boldog nőnapot kívánok ezzel a kis hóvirág csokorral, igaz kicsit már húsvétra sikeredett, bár nem pont így szerettem volna, valami tavaszi tündérkét szerettem volna a virágok közé ültetni, de sajnos nem kaptam semmil olyasmit.  


    Voltam szemüveget csináltatni, kicsit romlott a szemem, de nem vészes, most várom hogy el készüljön.  Meg vettem szemcsppet, csak azt bánom nem előbb tettem,   amióta használom azóta nem olyan a fáradt a szemem.   


    Azért megkérdezem, hátha jártok még erre


     


    Bubcsi 


    Milyen az új munkahely? 


    Borcsamama


    Hogy állsz az esküvői ajándék készítésévél? 


    Megérkeztek már a ruhák, amiket rendeltél, jók lettek? 


     


    Puszi mindenkinek.  


     

    előzmény:
    ladyzso (44065)
    2020-03-04  13:15
  40. 2020. március 4. 13:1544065.

    Akkor majd a girlandra akassz felé húsvéti dekort. 


    Biztos szép lesz a kert 

    előzmény:
    LondonEye (44062)
    2020-03-02  13:33
  41. 2020. március 4. 13:1544064.

    Tök jó, hogy ilyen jól sikerült a koncert 


    Térd: sajnálom, hogy olyan sokára kaptál időpontot..


    Hóvirág nyílás? Nem semmi :-)

    előzmény:
    Mágika (44059)
    2020-02-27  12:11
  42. 2020. március 4. 13:1344063.

    Szaisztok!


    Szép lett, köszi.

    előzmény:
    Mágika (44060)
    2020-02-27  12:13
  43. 2020. március 2. 13:3344062.

    no lanyok, a karacsonyi kepeslap girland ugy tunik, a husvetot is megeri nalam :-)))


    de olyan jol mutat, hogy nincs szivem leszedni...


    itt eleg sok, komoly vihar volt az utobbi hetekben, remelem, most mar kozeledik valami kellemesebb tavaszi lehellet



    a kis mini betonos kertembe vettem levendulat es azaleat, remelem, szeretika sok esot:-)


    rozsakat meg osszel vettunk meg egy kis fenyot


    ti mit terveztek ultetni?

  44. 2020. február 27. 12:1844061.

    Jaaaj,  most olvastam mit is írtam,  nem széles hanem szeles  idő.   .



    Ez a lökött telefon átírja amit írok.  

    előzmény:
    Mágika (44059)
    2020-02-27  12:11
  45. 2020. február 27. 12:1344060.

    Mutatom a képeket is, mert az előbb nem sikerült csatolni.


     


    Puszi mindenkinek!! 

    előzmény:
    Mágika (44059)
    2020-02-27  12:11
  46. 2020. február 27. 12:1144059.

    Sziasztok! 


     A tegnapi esős, borús nap után végre süt a nap egy kicsit, viszont eléggé széles idő van.  Valamelyik éjszaka is olyan szélvihar volt, többször felébredtem és furcsa hangokat hallottam, vitt a szél mindent, egyszer ki is néztem az ajtón, hogy mi lehetett a zaj forrása, de nem jöttem rá. Mondjuk annyi haszna van, hogy ki tisztul a levegő.


     


    Ladyzso


    Az utóbbi pár hetet szerettem volna csak visszaolvasni, de max. 2-3 oldalt engedett.


    A koncert szuuuuper fantasztikus volt,  peecekigtartó vastapsot kaptak a végén. Egy fúvós zenekar játszott ismert filmzenéket egy tök sötét színpadon csak a kottákat világították meg egy pici ledes lámpával, hogy lássák a zenészek és közben a filmből vetítették részleteket.  Pl. Star wars,  Zorro, oo7  Bond, Oroszlán király, rajzfilmek, stb. Nekem a kedvencem a magyar rajzfilmek voltak,  Mézga Géza, Nagy Hohoho, Vuk ezekhez volt egy 4 fős énekes kíséret is, hát valami csúcs szuper volt!!! Mondtuk is, hogy erre jövőre is szívesen elmennék, mert hatalmas élmény volt.  


    Térdem,  májusra kaptam időpontot ortopédiára, addig sajnos várnom kell, akkor majd biztosan csinálnak mri-t is. 


     


    Londonka


    A fánk biztos nagyon fini lehetett, de először én is félre értettem, mint Ladyzso.  Nálunk túrófánk készült az egyik hétvégén és én is úgy jártam mint a Marcsi, az utolsó adagot sütöttem és egy kicsit kifröccsent a forró olaj az arcomra meg a nyakamba, hál isten csak pici sérülések lettek, már el is múltak. 


     


    Havastáj


    De jó, hogy te is jelentkeztél, remélem mostmár mindenki jól van és elkerülnek a betegségek lassacskán csak kitavaszidik már, hisz még két nap és március van.


    Erről jut eszembe nálam kinyíltak a hóvirágok. vagyis elkezdtem a gyártásukat, amit a múltkor mutattam nektek videót az adta az ötletet, már csak a leveleket kell megcsinálom hozzá, aztán meg " elültetnem" őket,  van két különböző tojás formájú "kaspóm" azokba tervezem beletenni. 


    Elkészült a farsangi maszkot is, az egyik nem sikerül úgy ahogy terveztem, azt még kijavítom, de a másikat megmutatom nektek. Még ezernyi maszkos tervem van, de idénre már elengedem őket,  jó lenne a tulipánokat is elkezdeni, meg annyi minden mást is szeretnék, szóval a tervezéssel nincsen baj csak a kivitelezéssel, esténként ha haza érek sokszor már nincs erőm hozzáfogni.  


    Elhatároztam,  és mostmár nem húzom tovább az időt holnapra foglaltam időpontot és megyek csináltatok szemüveget, sokszor olyan kellemetlen, hogy nem látom rendesen a számokat a melóhelyen. Gondoltam csináltatok egyet otthonra egyet meg bentre, ne legyen gond, ha itthon marad, itthonra ugyan van egy bénácska, szegényke nyeklik-nyaklik már minden felé, ideje lecserélni, mert ezt idegenek előtt már nem merem elővenni, annyira kíván szegényke. 


    Hétvégén megyünk szülinapozni  és hozzá csapjunk az elmaradt Bálint napot is. Lehet sütök egy jó kis almás pitét, meg sajtgolyót, de még egyeztetek húgommal ő mivel készül és mit vigyek én. Múlt hétvégén készítettem káposzta salátát és kicsit megbolondítottam nekünk nagyon ízlett, azt is viszek majd.  A salátába reszeltem egy pici sárgarépát sima eceteslébe tettem, de másnap összekevertem egy kis tejfölt, majonézt, mustárt,  borsot és  villával belenyomkodtam sós krémfehér sajtot ebbe a kutyulékba tettem a leszűrt salátát jól összekevertem, valami isteni volt.  Szívem szerint még egy kis hagymát is tettem volna bele, de mivel vendégségbe is viszem és nem mindenki bírja így az kimaradt. 


    Remélem mindenki jól van csak a szorgos hétköznapok bedarálnak titeket, ezért nem írtok, én ma meg holnap itthon vagyok, ez még a tavalyi szabim. 


     


    Eldugultam, mert jó hosszú lettem,  szép napot mindenkinek!  



     

    előzmény:
    ladyzso (44058)
    2020-02-22  14:10
  47. 2020. február 22. 14:1044058.

    Szaisztok!


    Köszi az életjelet. Komoly, hogy zűrzavaros az élet felétek. De azért nincs semmi baj, ugye?


    Tél igazán eddig se nagyon volt, de szerintem már közeleg a tavasz. 


    Végre süt a nap.


    Velünk nem történt semmi extra.


    Most épp fasirt sül, meg fő a krumpli.

    előzmény:
    havastáj (44057)
    2020-02-19  21:30
  48. 2020. február 19. 21:3044057.

    Sziasztok!


    Gyorsan bekoszonok, hogy tudjatok, meg elunk....mostamaban egy zurzavaros, varatlan esemenyekkel tarkitott korszak van nalunk, igy ide mar szinte semmi idom es energiam nem marad.


    Nehanyszor olvastalak titeket, de meg nem tudtam igazan alaposan visszaolvasni.


    A farsangozas nalunk kimerult a fank sutesben azt hiszem. Amugy hol beteg valaki, hol munka dolgok miatt vagyok sik ideg, hol hivatalos ugyekkel gyulik meg a bajom, de van, hogy csak magaala temet a sok program. Szoval kicsit osszkapom magam, aztam bekapcsolodok, annak nagyon orulok, hogy maradt egy kis elet itt.


    Apropo szerintetek lesz meg tel?

  49. 2020. február 17. 18:4444056.

    Szaisztok!


    Bubcsi: minden fát bokrot kivágattok a kertből, vagy azért meghagytok párat? Milyen virágokat fogtok még ültetni bele? A fedett garász tuti jó lesz. 


    Nekem is kéne edzenem, de sajna nem használom elég rendszersen, viszont újabban sokat sétálunk.


    Még mindig esik az eső?


    LondonEye: először azt hittem, hogy felétek rántothússal vagy szalámival töltik a fánkot. 


    Jól hangzik a lekváros tejszínhabos fánk. 


    Borcsamama: de jó, hogy nálatok jártak Banyócáék, biztos nagyon finom volt a vacsora. A városka biztos hangulatos. A rendelt ruhák megérkeztek már?


    Mágika: írtad a visszaolvasás gondot: ha ezelatt arra gondolsz, hogy nem lehet elolvasni pl. egy fórumelejét, vagy sok oldallal régebbi írásokat, akkor az nálam se működik... A 200 hsz-es fórumok elejét pl. egyáltalán nem tudom megnézni, mert össze-vissza ugrál az oldalak között.


    Felénk is egyre többször süt a nap, már ideje volt. Hogy haladsz az álarcok készítésével? Biztos szép lesz a tulipáncsokor is.


    Az MR tuti többet mutat, mint az UH, lehet, nem ártana kérni olyan vizsgálatot is.


    Hogy sikerült sógórnő lányának a fellpése?


    ..


    Ma szabin voltam, sokat sétáltam, jól elfáradtam. A napokban tuti sütök almáspalacsintát.

  50. 2020. február 16. 16:5244055.

    ja: minden darabot egy muffin papirkapszliba tettek, igy kezelheto volt

    előzmény:
    LondonEye (44054)
    2020-02-16  16:51
  51. 2020. február 16. 16:5144054.

    a farsang-szezon okan osztanam meg ezt az otletet


    tegnap ettem a munlahelyemen, es mondhatom, nagyon izlett


    egyszeru fankot felbevagtak, de csak majdnem teljesen, mint regen, hogy a szalami, vagy a rantott hus ne essen ki belole


    az also reszt megkentek nem keves savanykas lekvarral, arra pedig nyomtak iszonyat sok tejszinhabot, amennyi belefert a resbe, de nem folyt ki


    a tejszinhab alig volt edesitve, igy az egesz egyaltalan nem volt nehez vagy tul edes, viszont isteni

  52. 2020. február 13. 13:0144053.

    Sziasztok! 


    Nem pont úgy alakult a napom ahogyan elterveztem és már este nem tudtam újra írni.   


     


    Nálunk ragyogó napsütés van végre,  és most már az idő is elég kellemes, jól esik ez a kis napfürdő.  


     


    Borcsamama


    Tényleg, novemberben már egyszer felköszöntöttem Borcsapapát.  Bekapcsoltam a gépet és egyből azt láttam, hogy az ő napja van,  ezek szerint többször is van egy évben. 


    Köszönöm a recepteket,   cukkinit szoktam hasonlóan készíteni, de almával még sosem csináltam. 


    És igen, vegyél csak két csini ruhát magadnak az eskövőre, mert megérdemled.


    Szuper, hogy ilyen jól sikerült a fellépésének és jól érezted magadat a bálon.  


    Bubcsi


    Már csak 2 hét van hátra az új munkahelyig, addig is kitartást neked hozzá, bár lehet az utolsó napok még nehezebben mennek, de aztán csak jobb lesz, gondolj erre. 


    Ladyzso


    Eddig nálam sem volt farsangi dekor, de annyira tetetszett néhány, hogy idén lekiláttam.  Eddig két álarcot készítettem, az egyik teljesen készen van a másikkal még egy picit dolgoznom kell, ha készen vagyok megmutatom,  szerintem egész jó lett.  Még lennének terveim, de lehet inkább a hóvirág gyártás a fogok bele, meg évek óta tervezem hogy tavaszra varrok egy nagy csokor tulipán, időszerű lenne elkezdeni. 


    Londonka


    Köszi a film ötletet, igyekszem majd én is megnézni.  


    Ma voltam az uh-ön, majd a lelettel vissza kell mennem a dokihoz, aztán meglátjuk mi lesz. Nem látott mindent a doktornő, de amit tudott megnézett, lehet egy mr vizsgálat is szükséges lesz. 


    Este megyünk egy zenés előadásra, ahol a sógornőm lánya is fellép, nagyon izgalmasnak ígérkezik, kíváncsian várom milyen lesz. 


    További napsütéses vidám napot kívánok mindenkinek!


    Holnap már péntek,  kitartást a dolgozóknak és Bálint nap is,  jó ünnepléest annak aki tartja, tudjátok, nálunk ilyenkor igazi Bálint nap van.  


    Puszi mindenkinek. 


    előzmény:
    borcsamama (44052)
    2020-02-08  19:41
  53. 2020. február 8. 19:4144052.

    Londonka,  köszönöm szépen, valóban csodálatos film. Érdemes volt megnézni. 


    Képzeljétek, tegnap este nagyon kedves vendégeink voltak.  Banyocáék jöttek hozzánk, nagyon kellemes, jó kis estét töltöttünk együtt. Igazi karácsonyi hangulatban, karácsonyi fények mellett vacsoráztunk. 


    Ma délelőtt aztán lebontottuk a karácsonyfát, de a városkám még most is áll, egyenlőre amíg tél van és hideg, nem is nagyon akarom elpakolni. 

    előzmény:
    LondonEye (44051)
    2020-02-07  16:21
  54. 2020. február 7. 16:2144051.

    egy igazan csodas filmet lattam az iment, szivbol ajanlom mindenkinek


    nezzetek meg, ha tehetitek


    Az igazi csoda

  55. 2020. február 4. 09:0444050.

    Sziasztok!


    Londonka nem átalakítunk hanem végre rendbeteszünk. Mikor megvettük a házat, kb 20 évnyi bozótot, bokrot, fát stb irtottunk ki. Ebből lett nagyjából 70 db vastag tönk gyökér meg minden, amit kertész emberrel ilyen tönk kiszedő géppel lehet csak kiszedetni. Utána földet terítünk és füvesítünk. Egy helyre kell fedett kocsibeálló, ahhoz meg függőleges partoldalat kell kialakítani, valami kővel felrakni vagy nem tudom. Szerintem ez elég is lesz idénre kettőnknek... Majd keresek képet hogy milyen volt mikor vettük, és milyen most. Meg egyszer majd megmutatom milyen lett/lesz a szépítés után. 


    Mágika minden tiszteletem. Én az utóbbi évben egyszer álltam rá a crosstrainerre, mert lusta voltam. Vagyok.


    A munkához is lusta vagyok, már semmi kedvem hozzá. Az eső is esik egyfolytában, olyan álmosító az idő is. 


    Na csinálok valamit, nehogy kirúgjanak


     

  56. 2020. február 3. 14:1344049.

    Sziasztok! 


    Ma reggel végre eljutottam jógázni, nagyon jó volt egy kicsit mozogni, főleg hogy utána mindig jobban érzem magamat. Aztán útközben jól bevásároltam, alig bírtam haza cipelni a sok cuccot, pedig csak 3 dologért mentem be.  Dél volt mire hazaértem, akkor jól megreggeli-ebédeltem. Utána pihenésképpwn gondoltam írok nektek, majdnem a végén voltam amikor egy mozdulattal mindent kitöröltem, most Újra kezdem aztán megyek a dolgimra. 


    Londonka


    Telefonon és gépen sem tudtam csak 2 oldalt visszaolvasni.  A teljes pihenés nem jó,  ezért újra kezdtem a bizajozást,  hogy kicsit erősödjön a lábam, meg megpróbálok rendszeresen eljárni jógázni csak ugye  ezt a főnökömmel is meg kellett beszélnem a beosztás miatt.


    Bubcsi


    Sok sikert az új munkahekyen. Nagyon nem mindegy, hogy milyen körülmények és emberek között dolgozik azember. Addig is kitartást a régi helyeden. 


    Most elköszönök, közben felkelt a párom is, gyorsan megcsinálom a kaját aztán megyünk barkács boltba, megígértem neki hogy elmegyek vele nézelődni, este majd jövök még.  


     


    Szép napot mindenkinek! 


     


     

    előzmény:
    LondonEye (44048)
    2020-02-03  10:47
  57. 2020. február 3. 10:4744048.

    borcsamama


    ne is menj mindket lakodalomba ugyan abban a ruhaban, jar neked 2 kulonbozo, es kesz:-)


    gratulalok a fellepeshez, nagy elmeny az ilyen es osszetarto ero a csoportnak


    Bubcsi


    gratulalok az uj munkahelyhez, ugy tunik, nem veszitesz semmit, hogy otthagyod a regit


    itt a korai narciszok mar viragoznak a parkokban, en ultettem osszel dezsaba, sztem az kesoi, mert meg csak levelek vannak, nem baj


    milyen lesz az atalakitott kert?


    Magika


    nalam nincs gond a visszaolvasassal, probaltad a telefonon kivul mason is nezni?


    vigyazz a terdeidre, nem tudom, mivel lehetne javitani, talan pihentetessel?


    ladyzso


    kiprobaltad a kis varrogepedet?

    előzmény:
    borcsamama (44047)
    2020-02-02  17:19
  58. 2020. február 2. 17:1944047.

    Sziasztok!


    A mai napom olyan semmilyen, mióta felébredtem - fél tizenegykor- olyan vagyok, hogy mindig gondolkoznom kell milyen napszak is van most. 


    Tegnap este volt a bál amiről már írtam, későn feküdtünk és nagyon el is fáradtam.  Egyrészt rengeteget táncoltunk -amit már sok éve nem-, szuperül éreztem magam, és a fellépésünk is nagyon jól sikerült, nagy elismerést kaptunk. 


    A tombolán is nyertünk kettőt is, szóval tényleg szenzációsan jó volt a tegnapi nap ill. éjszaka. 


    Ladyzsó, köszi jól vagyok, az hogy a lában fáj az nem újdonság, mert mindig fáj, de lehet vele élni.  Persze a tegnapi sok táncika annyira nem tett neki jót, de hát majd kiheveri.  


    Bubcsi, csodaszép lehet a kertetek ennyi nyíló tavaszi virággal.  Nálunk is kibújtak a nárciszok, tulipánok és a hóvirágok, de remélem még várnak egy darabig a virágzással. 


    Kívánom hogy az új helyed legyen jobb mint az eddigi, nem nagy öröm olyan helyen dolgozni, ahol a környezet és az emberek olyanok mint ahogy írod. 


    Ruhát próbaképpen rendeltem - egy nadrágot és egy felsőt- talán február vége felé jön majd meg a csomag- de itt is vettem egyet, találtam egy olyan felsőt ami tetszik is és jól is áll.  Tudod az én méretemben nem annyira egyszerű.  Még nézelődök, aztán majd meglátjuk mi lesz.  Én sem akarok mindkét lakodalomba ugyanabban menni, főleg mivel a társaság min. fele azonos lesz, bár azt hiszem az én koromban ezt már senki nem fogja nézni.  


    A zongorabillentyű süti receptjét én is láttam, akkor jutott eszembe hogy nem küldtem el neked -bocsi, elfelejtettem- de most már nem is küldöm, mert szerintem ez jobb mint ami nekem eddig volt. Valószínű én is ezt fogom megcsinálni, csak nem mandulával. 

  59. 2020. február 2. 13:1444046.

    Szaisztok!


    Szép lesz az a kert 


    Nemrég fasírtot készítettem, az előbb raktam be a sütőbe.


    Akkor még van egy hónapot. Addig vagy az előző helyen?


     

    előzmény:
    Bubcsi28 (44045)
    2020-02-02  12:24
  60. 2020. február 2. 12:2444045.

    Március 2-án fogok kezdeni.


    Itt vannak a képek. Nem tudom mennyire látványos így, az a sok-sok kis fehér vonalka szerű valami az mind virág, most kicsit bezárultak mert borús esős idő van. Majd napsütésben csinálok új képeket.


    A másik dolog, hogy idén lesz kertrendezés, szóval a kert amúgy egyelőre még nem mutogatni való

    előzmény:
    ladyzso (44044)
    2020-02-01  18:13
  61. 2020. február 1. 18:1344044.

    Szia!


    Szuper, hogy találtál munkahelyet; eddig milyennek tűnik?


    Biztos nagyon gyönyörű a kerted, majd mutatsz pár képet?


    További kellemes hétvégét!

    előzmény:
    Bubcsi28 (44043)
    2020-02-01  14:17
  62. 2020. február 1. 14:1744043.

    Sziasztok, 


    Hát Mágika, rosszul, nagyon rosszul... 


    Főleg mert teljesen bennem volt az utálat két hónap után visszamenni. A munkámmal nincs bajom, de amilyen káosz az egész működés, és amilyen emberekkel vagyok körülvéve... Komolyan amit művelnek, mint egy állatkert. 


    Szóval táppénz közben elkezdtem munkahelyekre pályázgatni, három helyre be is hívtak interjúra, mindhárom odanyújtotta a szerződést hogy akkor mehetek. Egy szupert aláírtam mert ott voltam próbanapon is, a munkakör nagy vonalakban ugyanaz, kulturált környezet, rendezett folyamatok, normális emberek...a mostani főnököm nem is lepődött meg hogy felmondtam.


    Szóval most itt tartok, meg a kertet fotózok folyamatosan, mert annyi krókusz kezd virágozni hogy bárhova lépünk az van. Most figyeljük hol mikor mi nő, hogy aztán tudjuk hova kell még esetleg valami. 


    A zongorabillentyű most volt egyik nap az nlc-n. Azt írja hogy ő mandulából szokta, Mágika próbáld ki, szerintem finom lesz. Nekem aranygaluska most mogyoróból lett, a férjem észre se vette.


    Borcsamama rendeltél már ruhát?


    Valamit én is szeretnék, mert a tavalyi társasággal megyünk megint, ugyanazt nem akarnám megint felvenni. Meg szerintem kinőttem a szélességét is.


    Na most futok, megyúnk a kertészet feltérképezni. 


    Szép hétvégét!


     

    előzmény:
    Mágika (44036)
    2020-01-28  17:10
  63. 2020. február 1. 10:4744042.

    Ma végre tavaszra hajaz a nap, süt a nap 


    Nem szoktunk farsangra dekorálni, van már elképzelésed, hogy mivel fogsz díszíteni?

    előzmény:
    Mágika (44036)
    2020-01-28  17:10
  64. 2020. február 1. 10:4544041.

    Sajnálom, hogy problémák vannak a térdeddel, de hátha tudnak valami okosat mondani.


    Padlizsánkrémet nem nagyon szoktam csinálni.


    Visszaolvasás, passz, nem tudom.

    előzmény:
    Mágika (44038)
    2020-01-28  18:44
  65. 2020. február 1. 10:4244040.

    Szaisztok!


    Tajberizs: nyami, hú de régen nem csináltam. Biztos nagyon finom lett.


    Tök jó, hogy ilyen hamar végeztél az okmányirodában.


    Jó mozgalmas napjaid vannak, hogy bírod? Lábad fáj még?


    Felénk tegnap hol esett hol nem, ma végre kisütött a nap 

    előzmény:
    borcsamama (44039)
    2020-01-28  19:24
  66. 2020. január 28. 19:2444039.

    Sziasztok!


    Mágika,  irígylem kicsit a havat, itt nem esett semmi, ill. minimális eső szitálás volt délelőtt.  Nagyon jó volt a tánc, bár előtte majdnem két órahosszát mentem mindenfelé, az volt az alapozás, utána meg másfél óra intenzív tánc, ill. próba a szombati fellépésre, hát lógott a nyelvem mire hazaértem és nagyon fájt a lábam. 


    Délután meg rám jött a dili, hogy tejberizst akarok enni, nekiálltam és csináltam magamnak. 


    Képzeljétek, reggel elmentem a kormányhivatalba mert le fog járni a parkoló igazolványom, és csodák-csodája nem volt egy lélek se, két perc alatt végeztem.  Ilyen is ritkán fordul elő.  


    Nagyon aranyosak ezek a hóvirágok, én igaziakat fotóztam pénteken . 


    A térdedet ne hanyagold el, talán ha időben mész, elkerülheted a műtétet.  Igaz nekem a csípőm, de egyik sem jó dolog.


    Az almás cukkini nagyon egyszerű, mindent felvágok kb. 1 cm-es szeletekre- karikákra.  Serpenyőben kevés olajat és vajat forrósítok, belerakom a cukkinit, sózom, kakukkfüvet szórok rá és kevés csilipelyhet. Addig sütöm, míg üveges lesz de még nem maccsos,viszont szépen megpirul.  Kiszedem, és ugyanígy sütöm az almát is.  Ha kész, összekeverem a kettőt, és köretként, vagy csak úgy magában eszem vacsorára pl.  Hidegen és melegen is finom.  Ja és az almára csepegtetek még sütés előtt citromlevet is.


    Köszi a jókívánságokat, de novemberben tartja a névnapját. Azért majd mondom neki ha hazajön. 


    Londonka,  jó ötlet a bolti kekszek díszítése gyakorlás céljából.  Egyszer majd lehet hogy én is kipróbálom. 

    előzmény:
    Mágika (44038)
    2020-01-28  18:44
  67. 2020. január 28. 18:4444038.

    Folyt. köv. 


    Reggel még hó esett, most meg szakad az eső, remélem reggelre nem fagy le.  


    Bubcsi, Borcsamama


    Köszönöm a recepteket, nálunk a fiúk nem eszik meg a diósat, így sajnos nem nyerő, én szívesen megenném, ha valaki megsüti.  Imádom a zserbót is, de pont ezért még nem sütöttem sosem. 


    Borcsamama 


    De rég ettem padlizsánkrémet, azt is szeretem, de szintén csak én eszem, ilyet azért néha szoktam csinálni.  


    Milyen az az almás cukkini, az is valami krém?


     Marcsi


    Kerestem más lehetőséget is és tegnap voltam egy másik dokinál, az biztos hogy lazák a szalagok a térdemben, de még nincsen pontos diagnózis, előbb egy térd uh-ot kell csináltatnom, ha megvan visszamegyek és meglátjuk mit mond. 


    Egyenlőre még megvan az időpontom a kórházba is áprilisra,  nem mondtam le, meglátjuk mit mond majd a doki aztán max.  nem megyek el, ha addigra rendeződnek a dolgok. 


    Ennyit tudtam írni, mert 2 oldalnál többet nem enged visszaolvasni. Nektek sem vagy csak nálam? 


     


    További szép estét mindenkinek! 


     


     

    előzmény:
    Mágika (44037)
    2020-01-28  18:10
  68. 2020. január 28. 18:1044037.

     


    Meg is találtam,  bakuli terméséből készül,  ha meglátjátok biztosan tudni fogjátok mi az 


     


    szerintem pisztácia héjából is el lehetne készíteni


    Ilyen kis hóvirágokra gondoltam:


    http://anniesdesign.hu/hovirag-en-igy-keszitem/


     


     

    előzmény:
    Mágika (44036)
    2020-01-28  17:10
  69. 2020. január 28. 17:1044036.

    Sziasztok!   


     Rég voltam már, olvastalak titeket, de esténként már nem volt erőm írni.  Most itthon voltam/vagyok 2 napot szabin, így ráérek írni is.


    Ma hóesésre ébredtem, olyan szép volt, mindent beborított a fehér hó.  Nem sokáig esett,  később még olvadt is, még egy pici nyoma van.  


    Borcsamama


    Nagyon boldog névnapot kívánok  Borcsapapának! 


     


    Jó kis filmes listád van, egyet kettőt már láttam belőle a bakancslista nagyon jó, legalább is nekem tetszett, már többször is láttam. 


    Örülök, hogy tetszett a színház.  Sok sikert kívánok a fellépéshez és nagyon jó szórakozás a bálhoz.  


    Hétvégén fájó szívvel, de lebontottuk a fát, már nagyon potyogott szegényke.  Egy két dekor inabb mécsesek világítós díszek még kint vannak, kellene valami farsangi díszítést csinálni, már vettem is álarcokat hozzá csak neki kéne fogni.  Ti szoktatok farsangra dekorálni,  nálam még sosem volt, de olyan jópofa dolgokat láttam amiket már rég óta szeretnék kipróbálni, talán most sikerül. 


    Elnézést, hogy csak most reagálok rá, de köszönöm szépen a köszöntés. 


    Marcsi


    Szerencse, hogy ilyen hamar helyre jött a gyerkőc.  Régen mi is sokat römiztünk vagy kanasztáztunk, nagy kártyacsaták voltak, néha hiányozik is.   Nehéz belekezdeni a mozgásba, ha rendszeresen csinálod és kimarad nagyon tud hiányozni.  Tegnap én is újra kezdtem a bizajozást, amit már karácsony óta tervezek.


    Jól megjártátok a súlyadóval, ismerős a helyzet a fejetlenségről ami az önkormányzatoknál van. Pár éve egy kb. 3 éve eladott autó után akarták a súlyadót beszedni a páromtól, úgy hogy az előző években már nem fizette és még neki kellett bebizinyítania hogy eladta és le jelentette a rendőrségen meg az önkormányzatnál is még akkor amikor eladta. 


     


    Bubcsi


    Hogy bírod a korán kelés? 


    Hóvirágokról jutott eszembe olyan szuper  kis hóvirágokat lehet készíteni valamelyik növény terméséből,  lehet hétvégén megnézem a hobbi boltban és veszek néhányat, ha találok róla képet mutatom is a következő hsz-ban. 


    Ladyzso


    Tényleg nagyon lehangoló ez az állandó ködös párás idő, igazán jöhetne már a tavasz, jó tudom az még egy picit odébb van, de legalább néha megmutathaná magát a napocska.  

    előzmény:
    borcsamama (44035)
    2020-01-28  07:16
  70. 2020. január 28. 07:1644035.

    Jó reggelt, szép napot!


    Londonka, az utóbbi tízet csak simán beírom a címet a google keresőbe.


    A korábbiakat pedig a NETFLIX-en. 


    Majd írok még, de most el kell mennem ügyet intézni és táncolni. 

  71. 2020. január 27. 22:5644034.

    borcsamama


    biztos kerdeztek mar: milyen oldalon nezed ezeket a filmeket?


    sajna a varras nem opcio most nekem


    a kekszeket cukormazzal probalom disziteni, egyelore a cukormaz allagat es osszetevoit kiserletezgetem


    bolti kekszet veszek, azon probalkozom


    74marcsi


    milyen szines otletek, nagyon tetszenek


    konkretan itt nem lattam ilyesmi ws-ot, YouTub-rol okosodom, es Fb-os csoportokba leptem be

  72. 2020. január 27. 17:0744033.

    Biztos jók lehetnek a filmek, párat láttam már közülük. Amelie csodálatos élete még a férjemnek is nagyon tetszett, többször megnéztük. A bakancslista is szuper, biztos fog neked is tetszeni.


    Tök jó, hogy táncolsz és biciklizel is.

    előzmény:
    borcsamama (44031)
    2020-01-27  10:01
  73. 2020. január 27. 17:0344032.

    Sziasztok!


    Tök jó programjaitok vannak.


    Gyerkőcnek jobbulást kívánok! Szegény, nagyon kimerülhetett. A horgászat is biztos nagyon érdekes lesz; voltak már?


    Mit néznétek meg szívesen színházban?


    Milyen játszón edzetek? Az egész család megy ilyenkor? Nekünk van egy trénerünk, azt szoktam néha használni, de többször kéne.


     

    előzmény:
    74_marcsi (44030)
    2020-01-26  23:16
  74. 2020. január 27. 10:0144031.

    Sziasztok!


    Ladyzso, tegnap még egy filmet megnéztem, az is jó volt  - A boldogság nyomában-  , ez egy megtörtént esetet dolgoz fel. 


    Londonka, én is akartam kérdezni, hogy milyen kekszet díszítesz és milyen módon?  


    Marcsy, szuper hogy így rákattantatok arra a játszótéri edzéslehetőségre. Szerintem tök mindegy hogy mi, csak valami rendszeres mozgás legyen.  Nálam most meg van, mert hetente ott a tánc, és naponta szobabiciklizek, de muszály is, mert most hogy nincs kerti munka meg ilyesmi, alig csinálok valamit, csak a napi rutin, főzés, mosás, takarítás van, de hát az se minden nap.


    Tegyél majd fel képet a horgolmányaidról, biztos szépek lesznek ezek is, mint minden amit alkotsz.  Képzeld, a kis karácsonyi koszorúból már én is jó sokat csináltam, mindenkinél nagy sikere volt, aki kapott belőle.


    Küldöm a filmlistát, lehet hogy te már láttad őket, nekem egy kivételével mindegyik ismeretlen.  Ma is sorra kerül majd legalább egy.  Az első kettőt néztem meg, a harmadikat régebben láttam. 


    A boldogság nyomában


    A szeretet szimfóniája


    Az Esőember


    A bakancslista


    Ütközések


    500 nap nyár


    Amelie csodálatos élete


    Ízek, imák, szerelmek


    Gettómilliomos


    Fel!


    Jó mozizást, szép hetet mindenkinek!

  75. 2020. január 26. 23:1644030.

    Szép estét Lányok!


    Ladyzso: Igen láttam, nagyon tetszett. Tényleg jöhetne valami jobb idő, mert már unalmas ez a szürkeség. Olyan lehangoló! A héten egyik nap egész szépen kisütött a nap, egyből jobb kedve lett mindenkinek a melóhelyen. Mindenki szakított egy kis időt, hogy kimenjen a függőfolyosóra, egy kis D vitaminért.  


    Londonka: A csatolt képen a két szélső közül az egyiket el tudnám képzelni az ablakban. A keksz készítést WS-en tanulod vagy teljesen egyedül (net segítségével)? Tényleg ott van lehetőség ilyen WS-re vagy közösségi helyeken bármi kreatívkodásra?


    Borcsamama: Én kérném a filmlistát. Lesz áprilisban 1 hetem, amikor is a fiúk nem lesznek itthon, horgászat lesz, akkor jó szolgálatot fog tenni. Szuper, hogy jó volt a színház. Nekünk is tervbe kéne venni az idén. A farsangi bál nagyon jó móka. De jó, hogy felléptek, biztos nagy sikeretek lesz.


    A héten hajráztunk a gyerekkel, mert dolgozat-dolgozat hátán volt. Az akadályokat jól vette. Viszont péntekre beteg lett, úgy telefonáltak, hogy menjünk érte, mert nagyon fáj a feje. Aztán szegény kitette a taccsot is, s még itthon is folytatta. Szerencsére már szombaton nem volt vele semmi, meg ma se, így holnap megy a suliba. A hétvégén lett volna karate edzés, de ezt a külföldi Nagymester tartotta volna, de kihagytuk, mert még gyenge volt.


    Szombaton jót kártyáztunk (römi), ma meg mentünk edzeni a játszóra. Jó volt, mert már hiányzott. Horgoltam is, de nem hiszem, hogy ez lesz a nyerő, mert elég sok idő kell egy szegfű meghorgolásához. Jövő héten a nárciszt fogom megpróbálni, hátha az rövidebb idő alatt megvan. 


    Most elteszem magam, mert holnap melódia.


    Pusszantás Mindenkinek


     

  76. 2020. január 26. 21:5144029.

    Sajnálom, hogy megint egyedül leszel.


    Biztos nagyon szuper filmeket találtál, jó szórakozást kívánok hozzá.


    Szuper, hogy ilyen jó volt a színházi előadás.


    A farsangi bál is jól hangzik, tök jó, hogy ti is felléptek. 

    előzmény:
    borcsamama (44027)
    2020-01-26  13:05
  77. 2020. január 26. 21:4944028.

    Szia!


    Milyen kekszdíszítés?


    Sajna nincs ötletem, mit lehetne dekornak felrakni a karácsonyos helyett.

    előzmény:
    LondonEye (44026)
    2020-01-26  11:41
  78. 2020. január 26. 13:0544027.

    Sziasztok!


    Örülök hogy jelentkeztetek hosszú hallgatás után. 


    Ladyzso, valamelyik nap találtam egy tízes filmlistát, mindegyiknek leírja a tartalmát, és kivétel nélkül ígéretesnek tünnek. 


    Ma egyet már meg is néztem - A szeretet szimfóniája- , nagyon-nagyon jó kis film volt, érdemes időt szakítani rá. 


    Ha érdekel benneteket, akkor beírom ide a címeket.  


    Az elkövetkező napokban megint filmeket fogok nézni, ugyanis mindjárt egyedül maradok néhány napra, semmi dolgom nem lesz.


    Londonka, ami a dekort illeti, nálam még áll a karácsonyfa és "Borcsafalva"  /Banyoc@ nevezte el így/, ugyanis 7-én jönnek hozzánk egy kis dumcsizásra, vacsorára,úgy gondoltam addig nem bontom le.  Még a kinti világítások is fent vannak, a többit már elpakoltam. 


    Az ablakba tegyél valami kis házikót, madarakat, esetleg szíveket belógatva.  Ha esetleg varrni akarsz, küldök mintát, ill. keresek linket ahol találsz hozzá mintát, ha érdekel. 


    Tegnap színházban voltunk, jó kis vidám darab volt, a Leszállás Párizsban-t láttuk.


    Szombaton farsangi bálba megyünk, sokan leszünk a táncos csapatból, sőt fel is lépünk, a Radetzky indulóra fogunk táncolni.

  79. 2020. január 26. 11:4144026.

    mi is leszdetuk mult heten, es nagyon ures a helye


    de a leguresebb az ablak, es napok ota tunodom, mit kene ott logatni a koszoru helyett, de meg nem jottem ra


    telies diszitesnek itt nincs ertelme, 8-10 fok van, a tavaszi meg tul korai


    szoval valami semlegeset keresek, es szivesen fogadok otleteket lanyok


     


    mostanaban elkezdtem a kekszdiszitessel foglalkozni, sokkal nehezebb, mint gondoltam, de nagyon elvezem

    előzmény:
    ladyzso (44025)
    2020-01-26  09:53
  80. 2020. január 26. 09:5344025.

    Sziasztok!


    Tegnap leszedtük a karácsonyfát. 


    Jöhetne már valami jobb idő, ez a totál borongós már nagyon zavaró. Napsütést akarok! :-)


    Kinek, hogy telik a hétvégéje?


  81. 2020. január 24. 14:4544024.

    De szuper a filmnézős hét. Olyat mi is szoktunk esténként.


    Én mér többször belefutottam úgy sorozatokba (myprime vagy min is néztem sok sorozatot még régebben), hogy az nem derült ki elsőre, hogy több évadra tervezték, csak mindig akkor kapcsolok, mikor az utsó résznél szinte semmilyen szál sincs elvarrva. Vagy látom, hogy 4 évados, de az sem a vége, mert még készül.


    Egyszer nem is tudom már melyik sorozatot néztem, izgi, érdekes is volt. És jött az utsó rész, és annak a végén derült ki, hogy lesz folytatása, de azt még gyártják.. Az ilyeneket nem szeretem.


    Jó filmeket néztél a héten 

    előzmény:
    borcsamama (44021)
    2020-01-19  20:47
  82. 2020. január 24. 14:3244023.

    Sziasztok!


    Moziról mi is lemaradtunk már jópárszor, de a legtöbbször, megnézzük megy-e akkor valami, amikor mennénk moziba, és ha épp megy valami jónak tűnő, akkor megnézzük. Gondolom a Dowton Abbey sorozatot is láttad már.


    Súlyadó: sajnálom, hogy így alakult


    Felénk még szerencsére sehol sincs húsvéti kínálat, itt-ott még akad advendi kalendárium, miegymás.


     

    előzmény:
    74_marcsi (44019)
    2020-01-19  19:30
  83. 2020. január 21. 13:3444022.

    Minden erre járó Ágnesnek, Áginak nagyon boldog névnapot!!!

  84. 2020. január 19. 20:4744021.

    Sziasztok!


    Úgy látszik ez most ilyen filmnézős időszak.


    Igaz én nem voltam moziban - nálunk nics is lehetőség-, de a hét nálam is filmnézős maraton volt, főleg a mai nap. 


    Kicsi fiamtól kaptunk egy projektort, így aztán most megnőtt a mozizós kedv.


    Tegnap a gyerekek itt voltak egész nap,velük a Mauglit, az Alvin és a mókusok c, filmet és a Királynő kutyáját néztük meg.  Igaz én csak akkor, amikor éppen nem rántott husit vagy csúsztatott palacsintát sütöttem nekik.  :-)


    Ma kiválasztottam egy olyan filmet,/ Spinning Out/ amiről az első megnézése után derült ki, hogy tíz részből áll, na hát azt végig néztem.  Rojtosra ültem a hátsómat, de nem tudtam abbahagyni, nekem nagyon tetszett. 


    Ezeken kívül láttam még a héten a következőket:


    Holiday in the Wild


    A Christmas Prince / The royal wedding/


    The Knight Before Christmas


    Falling in Love  


    Stranger Strings


    Mindegyik jó volt, romantikus, szerelmes, meseszerű, melyik hogy. 


    Marcsi, a késői kelés nálam annak az eredménye, hogy este általában elég későn fekszem, ritkán alszom el éjfél előtt.  Majd ha jön a jó idő, akkor ez megint változni fog, most meg igazán ráérünk. 


    Ami a ludaskását illeti, az nálam is olyan gyerekkori nosztalgia. Időnként rám jön, és akkor megcsinálom.  Általában kacsa szárnytőből vagy szárnyközépből szoktam csinálni, ill. többnyire kerül bele zuza is, no meg sok zöldség és répa.  Egy füst alatt mindjárt lesz belőle jó kis húsleves is. 


    Bubcsi, nagyon kis fázóska még az a hóvirág, de azért jó látni, hogy már érzi a tavasz közeledtét.  Holnapra sok erőt a korai keléshez!  Mindenki másnak is, aki reggel dolgozni megy. 


     


     


     

  85. 2020. január 19. 19:3944020.

    folyt. köv. (elfogytak a karaktereim)


    Kellene egy kicsit horgolni is, mert mindjárt itt a nőnap. Már elég sok mindent nézegettem, hogy mit lehetne. Jövőhéten esténként szeretnék egy-egy darabot meghorgolni, hogy lássam melyik a befutó, aztán a legjobból elkezdődik a sorozat gyártás. Még pontosítanom kell Balázzsal, hogy hány lány van az osztályba. Ja és a tanárnőket is számba kell venni.


    Röviden ennyi, igaz megint hosszú voltam. 


    Pusszantás Mindenkinek


     

  86. 2020. január 19. 19:3044019.

    Sziasztok!


    Ladyzso: Nem sikerült elintézni, mert a melóhelyen nem, hogy hamarabb elmenni nem tudtam, hanem még tovább is maradnom kellett. 5-kor tudtam elmenni és az előző napból okulva már meg sem kíséreltem, mert 6-ig volta nyitva a kormányablak. Így ebben az évben nekünk kell kifizetni súlyadót. A szerencsénk, hogy egy évre csak 5 ezer forint. Gondolhattam volna, hogy az a nap se lesz sima, mert reggel a rohanásban rossz buszra szálltam, s kis kitérőt tettem, hogy eljussak a melóhelyre. Elkönyveltem, hogy ez egy ilyen hét volt. Majd februárban foglalok időpontot és akkor intézem a papír ügyeket.


    Szuper, hogy voltatok moziba. Én mindig csak a tervezésig jutok el, kinézek valamit amit meg akarok nézni, aztán mikor adják tökre elfelejtem, s mikor leveszik a műsorról, akkor eszmélek, hogy ezt meg akartam nézni. Ilyen volt legutóbb a Downton Abbey film. Még szerencse, hogy a párom ért a letöltéshez, így azért előbb-utóbb látom. tegnap este meg is néztem, de szuper, mert megint nyitottá hagyták, szóval lehet, hogy lesz még belőle film. Na majd meglátjuk.


    Bubcsi: Azért ennyi kihagyás után az 5.40-is elég korán van. De fog az menni, mert muszáj. Akkor úgy látszik ezek az ügyintézések sehol sem működnek jól kis hazánkban. Látom nálatok is kibújt a hóvirág, nálam is elég sok kezd előbujkálni, de még fáznak szegények, mert ennyire nincs kint a fejük.


    Borcsamama: Finomat főztél, ludaskása, azt se tudom mikor ettem utoljára. Talán még gyerekként egyszer főzött apukám. Na ha legközelebb jön megbeszélem vele, hogy csináljunk. Szuper, hogy voltál táncolni, s meg is értem, hogy mennyire tud hiányozni. Mi csak egy pár alkalommal voltunk edzeni, de a mostan hétvégén nem tudtunk elmenni egyik nap sem, s hiányérzetem van. Remélem jövőhéten sikerül úgy rendezni a dolgokat, hogy belefér az időmbe. Istenem mit nem adhatnék, ha 8-ig tudnék aludni! Sajnos hétvégén is 1/2 7-7-kor fent vagyunk. 


    Londonka: Nem semmi, hogy már húsvéti dolgokat kapni. Itthon mi a helyzet nem igazán tudom (az újságokba még nincs hirdetve), mert ritkán járok vásárolni. A párom jobban tudna nyilatkozni erről, de még nem hallottam tőle. Szerintem is korai, nekem március elején bőven elég lenne, de tuti, hogy már február közepén mindent kint lesz. 


    A hétvége elég dolgos volt, a szokásos mosás-főzés-takarítás. Most a konyhába rendezkedtem többet, mert a régi kenyérpirító felmondta a szolgálatot, így másikat kellett venni. Mivel az nagyobb, mint az előző, ki kellett találni, hogy hova rakom. Viszont az azzal járt, hogy mindent át kellett mozgatni. De akkor már lemosod, áttörlöd stb. Szóval elment a fél délelőttöm rá. Délután meg vasaltam, mert az meg a múlt héten maradt el, jó sok volt mit ne mondjak. Ilyenkor mindig megfogadom, hogy adott héten kimosott dolgokat kivasalom, de nem mindig tudom tartani. 


     


     

  87. 2020. január 18. 13:2744018.

    Szia!


    Karácsonyi én is lemaradtam: elfeledett karácsony


    Ezt néztük meg: Dolittle

    előzmény:
    LondonEye (44017)
    2020-01-18  12:04
  88. 2020. január 18. 12:0444017.

    Ladyzso mit neztetek meg?


    Itt van a sarkon egy mozi, amolyan regi vagasu, de azt a karacsonyi filmet mar levettek sajna a musorrol, mast meg meg nem talaltam...

    előzmény:
    ladyzso (44016)
    2020-01-17  19:23
  89. 2020. január 17. 19:2344016.

    Szaisztok!


    Ez nagyon szép, köszönöm 


    Mi moziban voltunk, nemrég értünk haza.


    Jó itthon lenni, és pihenni kicsit.

  90. 2020. január 16. 18:1144015.

    Ezt a kertemből küldöm nektek:

  91. 2020. január 15. 23:1044014.

    Bubcsi


    biztos vagyok abban, hogy ha menni KELL, gyorsan visszaszoksz a korai keleshez


    74marcsi


    ezt meg vegig olvasni is sok volt


    ahogy Bubcsi irja, itt is sokkal konnyebb az ugyintezes, foleg, mert a hivatalok az emberekert mukodnek, mindent halalosan egyszeru es gyors elintezni


    borcsamama


    en is szoktam ruhakat rendelni ebayrol, a titok az, hogy a meretezest nagyon meg kell nezni


    ladyzso


    itt gyakorlatilag lecsereltek a karacsonyt a husvetra, minden tele van csoki tojasokkal es nyuszikkal


    ez mondjuk eleg furcsa, mert a husvet annyira a tavaszhoz kotodik


    bar igaz, a narciszok mar kidugtak a fejuket a cserepekben, itt olyan  es  fok kozotti a homerseklet


     

    előzmény:
    Bubcsi28 (44008)
    2020-01-15  14:34
  92. 2020. január 15. 19:4844013.

    FInomakat főztél te is.


    Örülök, hogy ilyen jól esett a tánc.


    De jó, hogy alakul az esküvői ajándék is. Várom a képeket.


    Felénk is vacak idő van.

    előzmény:
    borcsamama (44009)
    2020-01-15  15:41
  93. 2020. január 15. 18:5644012.

    Azért van még egy heted hangolódni, szerintem fog menni.


    Mit fogsz készíteni a diétázó férjednek?


    Én egybefasírtot sütök épp.


    Ahogy nézem, valahogy nem akarnak működni az ügyintézések, nem semmi.

    előzmény:
    Bubcsi28 (44008)
    2020-01-15  14:34
  94. 2020. január 15. 18:5244011.

    Nem semmi, hogy ilyen sokat kellett ügyintézned és még nincs vége.


    Sikerült végülis?

    előzmény:
    74_marcsi (44007)
    2020-01-14  22:45
  95. 2020. január 15. 18:5044010.

    Sziasztok!


    Olyan diós rudat, mi hosszú éveken keresztül mindig szilveszterre készítettünk, nagyon szerettük. Aztán valamiért elég lett belőle.


    Ruhát én nem szeretek netről rendelni, gondolom nem találtam meg a nekem valót, de az is igaz, hogy alacsony vagyok, és nem épp vékony 


    Nem semmi a gyors váltás a karácsony és a majdnem húsvét között.


     

    előzmény:
    Bubcsi28 (44006)
    2020-01-13  09:04
  96. 2020. január 15. 15:4144009.

    Sziasztok Lányok!


    Olvasgattam minden nap, de valahogy az írásig nem jutottam el. 


    Köszönöm az ötleteket a netes ruhavásárláshoz.  Tegnap a menyemmel is beszélgettünk, lehet hogy megreszkírozok egyet, már csak a méret miatt is, aztán majd meglátjuk.


    Az esküvői ajándékhoz lassan együtt lesz minden, most már csak meg kell valósítanom amit elképzeltem. Majd fotózom ha készen lesz.


    Ma én is főztem, készült húsleves és ludaskása, nagyon fincsi lett. 


    Ma egész  nap olyan búbánatos, ködös, párás, zúzmarás szürke idő van, és kb. ilyen vagyok én is.  Valamiért olyan kótyagos, szédelgős vagyok, remélem ez csak átmeneti. 


    Tegnap voltunk a szünet után először táncolni, nagyon jól esett, már nagyon vártam, hiányzott. 


    A reggeli felkelés nekem se nagyon megy, szerencsére nekem nem kell dolgozni mennem, ráérek, és ki is használom. Általában nyolc körül szoktam felkelni.


    További szép napot nektek!

  97. 2020. január 15. 14:3444008.

    Aranyos vagy Marcsi, de 5.40kor kell majd kelnem. És egyelőre 7kor se megy


    Egy ilyen önkormányzatos ügyfélkapus élményünk nekünk is volt. Ki akartunk jelentkezni az országból, bebattyogtunk az ottani címünk szerinti irodában, egy nagyon kedves ismerősünk ott dolgozik. Azt mondja, igen ezt nála lehet - majd, ha be tud tanulni a megyeszékhelyen, de egyelőre mindkét helyen túl kevesen vannak, szóval egyelőre ő meg ott senki nem tud segíteni. Ok, másnap reggel megyeszékhely, nyitásra. A sok közül az egyik irodába. Valami ötvenes sorszámot kaptunk. Van ott vagy 20 ablak, ebből kB 8nál ült ügyintéző. Fogalma se volt mit akarunk. Hívta a főnökét. Ő tudta, elvileg lehet is, csak valamiért mégse lehet. Ezért ültünk ott fél napot. Remek. Szerintem nagyon készülj rá, mert idegtépőbb lesz mint eddig. Ügyintézés szempontjából itt viszonylag jól mennek a dolgok. 


    Na megyek okozok valamit a konyhában, a diétázó férjem valami "finomat" kért... 


     


     

    előzmény:
    74_marcsi (44007)
    2020-01-14  22:45
  98. 2020. január 14. 22:4544007.

    Szép estét Lányok!


    Borcsamama: Én elég sokszor szoktam rendelni ilyen oldalról. Amikor kinézek valamit, mindig megnézem a véleményeket és az alapján döntök, hogy milyen méret kell. Termetemnél fogva a nadrágokat mindig le kell vágatnom és a derekából be kell szűkíttetnem, de ez ha rendes üzletbe veszem akkor is ez van. S tényleg ahogy Bubcsi írta, akkor vissza lehet küldeni, mondjuk a postaköltséget neked kell állnod, de a vásárolt termék árát visszautalják. Csatolok egy képet, amit tavaly vettem. Itt egy kicsit a kabáton is kellett alakítani, mert nagyon hosszú volt, de a pótmamánk varrónő és megoldotta.


    Bubcsi: Jót mosolyogtam, hogy már most szoktatod magad a 7 órás keléshez. De jó, hogy neked csak ekkor kell kelned, igaz lehet hogy későn végzel. Én 4:50-kor kelek, s az 5:56-os vonattal már megyek dolgozni, így érek be 6:30-ra, s 7-kor kezdődik a munkaidő. Viszont a jó hír, hogy már mehetsz dolgozni.


    Tegnap és ma kanosszát jártam és még nincs vége. Ugyanis édesapám eladott egy kocsit, mi úgy tudtuk (s régen) a helyi önkormányzatnál kellett intézni a súlyadóval kapcsolatos dolgokat. Na felkerekedtem, s elmentem, a nagy önk.-ba, ott tovább küldtek egy másik épületbe. 1 villamos megállót legyalogoltam, majd onnan is még jó 10 perc volt az utam. Gondoltam szuper mindjárt végzek, mire közli velem a nő, hogy ezt az ügyet a kormányablakba kell intézni. Természetesen du. 5-ig voltak, s ekkor már majdnem 3/4 5-öt mutatott az óra. Kisprintelem, odaértem még időben. Ekkor közli velem a sorszámhúzó pasi, hogy zárás előtt fél órával, már nem adnak sorszámot. Mondanom se kell boldog voltam, hogy feleslegesen futkároztam A-B-C pontok között. Na gondoltam, majd holnapi nap az én napom.


    Ma főnöktől kikéredzkedem a korm. ablakba, kaptam sorszámot (juhé)! Kb. 40 perc múlva rám is került a sor, mikor is közli velem a nő, hogy csak meghatalmazással tudok bármit is intézni, mert hát édesapámé volt a kocsi, vagy ügyfélkapun keresztül. De mivel az nincs apumnak (mert minek 75 évesen), így az nem játszik. Mondom oké, de csak a papírt szeretném leadni, de nem lehet. Na vissza a melóhelyre, gyorsan írtam egy meghatalmazást, s majd korábban elindulok a hazamenetelhez képest és elintézem. Na rohanás megint, mikor mondom mit szeretnék, közli velem a pultos, nem ad sorszámot. Mondom miért is, még csak 3 óra van, s 4-ig vannak nyitva, ergó beleférek a 30 perces szabályba is. Erre mutogat nekem a falra, azt se tudtam mit kell nézni, majd konkrétan rámutat egy papírra, hogy mivel sokan vannak és nem végeznének így nem ad ki többet. Halljátok én majdnem elsírtam magam, hogy nem lehetek ilyen szerencsétlen. Holnap 12-18-ig van félfogadás. Megkérdem én naiv  mennyivel kellene korábban jönnöm, hogy az elsők között legyek, s közli velem 1/2 11-kor, azt hittem rosszul hallok. Szóval, mivel nincs pofám megint kéredzkedni, így munka után 5 napi hideg élelemmel feltankolva megyek megint. 


    Most elteszem magam a nagy napra.


     

  99. 2020. január 13. 09:0444006.

    Jó reggelt!


    Nem kell aggódni, karácsony után karácsony előtt vagyunk


    Borcsamama: én szoktam így rendelni, de olyan helyről ahol biztosan tudom hogy milyen a méretezésük, és ismerem a stílusukat (tudom hogy jól fog állni vagy nem). Ez így nekem eddig mindig sikeres volt. Maximum ha nem áll jól/kicsi/nagy/ronda az anyaga, visszaküldöd, nincs azzal semmi baj. 


    Mágika, nem lehet, hogy te a sváb diós stangl-ra gondolsz? Ez szerintem ugyanaz amit Borcsamama mond, dió+prézli+cukor+tojásfehérje az alapja, és rá a cukros tojáshab. Csak képet nem találtam, csak így recepttel együtt. 


    A derekadra próbáld meg hogy melegítős pánára fekszel, vagy ha nincs, akkor melegítős tapaszt tegyél rá. 


    http://www.mindmegette.hu/dios-stanglik.recept/


    Borcsamama viszont én kérném ehhez a te receptedet, nekem amik vannak, oda anyukám bejegyzetelte hogy "nem jó", de amit csinálni szokott, azt a receptet még nem találtam meg... 


    Marcsi még a héten itthon vagyok. Gyakorlati okokból egy ideje csörög az óra 7kor, és nem tudok felkelni. Most rettegek, mi lesz egy hét múlva... 


    Képzeljétek, itt január 1je hetében kiárusították a maradék karácsonyt, múlt héten pedig kipakolták a tavaszi virágokat. Ez azért elég drasztikus váltás. Nem lepődnék meg, ha jövő héten jönnének a csokinyulak. 


    Na megyek utamra, ma van néhány intézni való. 


    Szép napot mindenkinek! 

    előzmény:
    borcsamama (44004)
    2020-01-11  20:25
  100. 2020. január 11. 22:0644005.

    ahh, lavorban a diszek


     

    előzmény:
    74_marcsi (44002)
    2020-01-11  18:23

Címlap

top