Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ezt miért kell?

odák
Létrehozva: 2013. december 3. 11:14

Miért kell családsegítővel beszélni, ha valaki abortusz előtt áll???

 

Teljes mértékben felháborítónak tartrom, rábeszélni vagy lelkifurdalást okozni olyan embernek, akinek így is van elég gondja. 

Mit gondolnak, saját szórakoztatására jár valaki abortuszra? Jól belerúgunk a földönfekvőbe?

 

 

 

 

Bocsánat az indulatért, de egyszerűen nem értem...én még nem voltam ilyen helyzetben, de ha valaki megpróbálna "segíteni", nem tenné zsebre, amit kapna tőlem.

 

  1. 2013. december 3. 12:5326.

    "Rengetegen várnak babára, akik jó szülők lennének és nem csinálnának koporsót a saját méhükből."

    Ezt nem kellett volna!Az ilyen megjegyzés nem tanúskodik semmiféle empátiáról, hanem inkább bigott vallásosságról. És olyan mondja többnyire, aki azt hiszi, az ő érdeme, hogy vele aztán nem történhet ilyen, vagy pedig a 12. gyerekét is megszüli. Akkor most szépen képzeld el, hogy terhes vagy (pedig védekeztél!), nem és nem tarthatod meg, bármilyen okból, de ugye te nem csinálsz koporsót  a méhedből, tehát kihordod 9 hónapig, közben esetleg nem tudsz dolgozni, venned kell gyógyszereket és vitaminokat, ruhákat, esetleg az állásod is elveszted, aztán megszülöd a gyerekedet, akit éreztél rugdalózni---és odaadod idegeneknek, mert olyan jó vagy. Ja és utána elviseled  a rokonok, ismerősök felháborodását és lenézését, mert eldobtad  a gyereked.

    előzmény:
    trebaci (19)
    2013-12-03  12:34
  2. 2013. december 3. 12:4625.

    Ne haragudj,de ha  valaki szerintem ilyet ír fogalma sincsen a valódi valóságról

    Mégis hogy takaríják el  ezt a dologozót?Ha megalázott,abortuszon átesett/nem át esett nő,elsétál a betegjoghoz és panaszt tesz??Vagy szól a családsegítő fönőkének??Vagy ezt hogyan gondolod??

     

    sajnos,ez itt,Magyarországon még mindig abszurd.

     

     

    Van gyógyszerössztevő,amire allergiás vagyok..Mindig,minden orvosnak elmondom,és ott van a kartonon is..

    Mégis volt doki,aki felírta,kiváltottam 3 ezerért a gyógyszert és azon vettem észre..Bepanaszoltam,mit kapott érte??Semmit,egy elnézést se mondott.. 

    előzmény:
    natika75 (20)
    2013-12-03  12:36
  3. 2013. december 3. 12:4324.
    Nagyon egyetértek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_268437 (21)
    2013-12-03  12:38
  4. 2013. december 3. 12:4323.

    Én is találkoztam nagyon kedves,egészségügyis dolgozóval,de az ellenkezőjével is..

    Nem gondolom,hogy a családsegítő is belelátni 1 óra alatt a másik sorsába,és a kötelező 4-ig lévő iskolát,azért nem vetném,össze a terhességgel,aminek következményei azért hosszútávúak..

    Mindig lesznek olyanok,akik úgy mennek abortuszra,mint a bőrgyógyásztra,szerintem ezen a családsegítők sem tudnak segíteni.

    Akinek meg olyan az élete,hogy védekezés mellett jött létre a terhesség,betegség/gyógyszer miatt nem lehet terhes,ne adj Isten veri/megerőszakolta a férje(sajnos ilyen is van,nem kevés),annak nem kívánom ezt a megalázkodást..Mert nincsen értelme..

    Megnéznék róla egy hosszú távú statisztikát(ami ugye nem feltétlen mérvadó),hogy egy ilyen beszélgetés alatt hány ember nem megy el mégsem abortuszra,illetve nem bánja meg a döntését x hónap,x év múlva,.

     

    Ezzel szemben azt is megnézhetjük,hogy mennyire megalázó egy ilyen "tanácsadás",illetve hányan választják ehelyett az illegális abortuszt,szuper kis nőgyógyászati rendelőkben,hány embernek nem lehet később azért gyereke,mert mondjuk abortusz közben megsérült a méhe,noha a tablettás módszerrel ez is kikerülhető lenne. 

    előzmény:
    natika75 (18)
    2013-12-03  12:32
  5. 2013. december 3. 12:3822.
    De egyel találkoztam már, szerencsére belátta hamar, hogy nem az ő terepe és elhúzta a csíkot más irányba. Igazad van, friss diplomás volt, aki meg akarta mondani a tutit.
    előzmény:
    eda-1952 (17)
    2013-12-03  12:31
  6. Torolt_felhasznalo_268437
    Torolt_felhasznalo_268437
    2013. december 3. 12:3821.
    Nálam a fő szempont, államnak takarodj van a magánszférából. Ember meg ne az államra támaszkodjon.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_487131 (16)
    2013-12-03  12:30
  7. 2013. december 3. 12:3620.

    Nem beszélheti rá! Nem az a dolga! A segítésnek nem az a lényege, hogy meg kell mondani a tutit.

     

    Ha valaki ilyen, azt el kell távolítani a segítő szakma közeléből is.

    előzmény:
    odák (15)
    2013-12-03  12:29
  8. 2013. december 3. 12:3419.

    Remélhetőleg nem alázzák meg, aki odamegy, de ez nem a szabályozás, hanem ügyintéző kérdése.

     

    Egyébként az már egy születendő élet, az ő védelmében beszél az abortuszra készülő nővel a családsegítő.

    Sok olyan van, aki felelőtlen, becsusszan, aztán elmegy abortuszra, mintha csak egy szemölcsöt vetetne le a bőrgyógyásznál és ez szerintem nem normális. Legalább legyen felelősségteljes utólag. Megszülheti és örökbeadhatja. Rengetegen várnak babára, akik jó szülők lennének és nem csinálnának koporsót a saját méhükből.

     

    előzmény:
    odák (1)
    2013-12-03  11:14
  9. 2013. december 3. 12:3218.

    Ha nem lenne kötelező, szerintem senki sem menne oda.

     

    Én személy szerint nagyon sok mindennel nem értek egyet, ami ebben az országban kötelező. Kezdhetném azzal, hogy pl. iskolában 4-ig maradni, vagy a nevelőszülőknek (működőknek is) 400 illetve 500 órás tanfolyamot kell elvégezni. Sorolhatnám még sokáig, hogy nem értünk vele egyet, attól még úgy van.

     

    Én azzal értek egyet, hogy VALAKI meghallgatja az abortuszra jelentkező nőt, aki krízis helyzetbe került. Mert szerintem mindegy miylen okból, mindegy miért kerül oda, az egy krízis helyzet. Ha már csak azt nézem, hogy kórházi ellátás, stb. És igen, sokan nincsenek tisztában a következményeivel, nem árt tisztázni. Erre a kórházi személyzetnek nincs energiája.

     

    Akkor biztos csak én találkoztam eddig segítőkész védőnővel, családgondozóval, családsegítőssel, gyermekjóléti szolgálatossal, stb.  Továbbra is úgy gondolom, aki ilyen szakmát választ, az nem ítélkezik.

    előzmény:
    ribizliafonya (14)
    2013-12-03  12:23
  10. 2013. december 3. 12:3117.
    Nos Natika valószínűleg még nem találkoztál -és főleg a frissen diplomázottak között van ilyen- olyan családsegítővel, akiről nem az empátia sír le, hanem  a fennsőbbséges "én mindent jobban tudok mint te" és igen, a lenézés is, mert ő több, mint a vele szemben ülő. Nem tudom, most van-e bizottság, illetve így hívják-e, de elképesztőnek találom, hogy valaki legbensőbb magánügyét vadidegenek tárgyalják (még mindig!) és adjanak tanácsot, meg döntsenek a sorsáról. Mondjuk egy olyan nőnek, aki nem tud vállalni még egy gyereket és bejött nála a védekezéses hibaszázalék és a családsegítő vagy bárki, kioktatja a védekezési módokról.
    előzmény:
    natika75 (12)
    2013-12-03  12:00
  11. Torolt_felhasznalo_487131
    Torolt_felhasznalo_487131
    2013. december 3. 12:3016.

    - Ha beszélnek az abortuszra váró nővel, akkor belebeszélnek a "pinája dolgaiba"

    - Ha nem beszélnek, akkor szarnak rá, hogy mi lesz egy élő magzattal.

     

    - Ha foglalkoznak azzal, hogy mit tesz magával a terhes nő, akkor (egy nem is régi nlcafe cikk szerint) az anya az állam inkubátora

    - Ha nem, akkor nem segítenek a terhes nőnek, vagy a magzatnak, aki veszélyeztetve van

     

    - Ha kimegy a védőnő, akkor milyen alapon ellenőriz, és mászik bele a magánéletedbe

    - Ha nem megy ki, akkor magára hagyja az anyát, aki lehet, hogy nem vesz észre valamit a gyereken, illetve miattuk van gyerekbántalmazás

     

     

     

    Ismét ajánlanám ezt a számot:

     

    http://www.youtube.com/watch?v=86mcFm2-rxE  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_268437 (13)
    2013-12-03  12:03
  12. 2013. december 3. 12:2915.
    Csakugye itt fennáll annak a veszélye, hogy rábeszéli ugyan a nőt, hogy megtartsa a babát, de végül nagyon megbánja. Rámegy az ő élete, a gyermek élete..és esetleg még másoké is. Egy gyerek azt sosem heveri ki, hogy nemkívánt családtag lett.
    előzmény:
    natika75 (12)
    2013-12-03  12:00
  13. 2013. december 3. 12:2314.

    Nem értek egyet...

    Azzal,hogy ez kötelező.Jó lenne,mint lehetőség,mint egy felajánlás,akit felkereshet,akinek igény lenne rá..Rábeszélből meg szerintem amúgy sem sülnek ki jó dolgok.

    Bp-en még istenes a helyzet,de egy kis faluban/településen/ városban semmi nem marad név nélkül,lehet a családsegítő a szomszédja,a rokona felesége stb.stb,megalázó helyzet adott a nőnek.

     

    Nem mondom magam liberális nézetűnek,de eléggé felháborító,ami Magyarországon működik,csak egy történet,nem ez a jellemző tudom,de számtalan ilyen is van:

     

    Barátnőmnem hirtelen ér-szívbetegsére derült fény,amit gyorsan kellett kezelni infúzióval,többféle gyógyszerrel.

    Kiderült útólag,hogy amikor elkezdte a gyógyszereket szedni,már 7-10 napos terhes lehetett,noha fog.gátlót szedett.

    4 hét gyógyszerszedés után derült ki,hogy babát vár..Az orvosok egyetértettek abban,hogy a terhesség veszélyezteti az életét(terhesség alatt nem lehet ezeket a gyógyszereket szedni),és a magzat is súlyos rendelleneségeknek néz elébe,ha egyáltalán megmaradna(nőgyógyász erre sem adott esély),így kénytelen volt abortuszra menni.

     

    A szíve miatt altatásban nem csinálhatták(ez a normális eljárás),hanem helyi érzéstelenítésben,el lehet képzelni mit élt át..

    Ha engedélyezve lenne a tabletta,mindezt nem kell átélnie.

     

    Arról nem is beszélve,hogy az állítólag  magasfokú empátia ide/oda,hogy néztek rá kb.2 évvel később,mikor terhes lett a védőnél,és ugye ott volt a kórtörténetében az abortusz..

     

    előzmény:
    natika75 (12)
    2013-12-03  12:00
  14. Torolt_felhasznalo_268437
    Torolt_felhasznalo_268437
    2013. december 3. 12:0313.
    Mert az állam azt hiszi, hogy a pinád dolgaiba is jogosan beszél bele.
    előzmény:
    odák (1)
    2013-12-03  11:14
  15. 2013. december 3. 12:0012.

    Egyetértek! Vagy egy pici rábeszélés, illetveannak elfogadása, hogy a nő úgy dönt ahogy. Nem dönthetnek senki helyett, de sokszoraz együttgondolkodás, vagy a támogatás segít, bármilyen döntés születik.

     

    Szerintem egy családsegítő célja sem az abortsuzra jelentkező nő megalázása. Sőt senkin megalázása nem a céljuk, ha bárki bármilyen problémával fordul hozzájuk.

     

    Benne van a nevükben: családSEGÍTŐ. Segítő szakmát általában olyan ember választ, aki átlagon felüli empátiával rendelkezik. + ő maga rendben van, különben nem tudna segíteni senkin, sehol, sehogy.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_487131 (7)
    2013-12-03  11:44
  16. 2013. december 3. 11:5811.

    Múltszázadból itt maradt,felesleges beidegződés...Nem tudok rá mit mondani,nem tudom,hogy van e még ilyen szabály,talán csak Kelet-Európában..

    Nekem már az is abszurd,hogy a tablettás abortuszt el lehet lehetetlenítva itthon. 

    előzmény:
    odák (1)
    2013-12-03  11:14
  17. 2013. december 3. 11:5410.

    Csodálatos hozzászólás, gratulálok!

    Amelyik nő sexel az kurva, amelyik meg nem az frigid ugye?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_814295 (5)
    2013-12-03  11:43
  18. Torolt_felhasznalo_814295
    Torolt_felhasznalo_814295
    2013. december 3. 11:509.

    nem mukodik a link : webbeteg -bol

     

    http://www.webbeteg.hu/cikkek/jogi_esetek/1346/az-ab ortusz-szabalyozasa-magyarorszagon

     

    sinon google :  webbeteg.hu+jogi+az-abortusz-szabalyozasa-magyarorszagon

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_814295 (5)
    2013-12-03  11:43
  19. 2013. december 3. 11:488.

    Mit gondolnak, saját szórakoztatására jár valaki abortuszra?

     

    Nem szórakozásból, de amikor valakinek van egy 2 és egy 1 éves gyereke, és a rendelő előtt parázik hogy újra terhes, de ezt már tuti nem tartja meg, na arra nem mondom, hogy felelősen gondolkodó FELNŐTT ember, és neki nem árt egy fejmosás. De egyébként találkoztam olyan esettel is, amikor röhögve mentek abortuszra, utána zuhany és irány haza, mintha csak szaunázni lett volna. Szóval van felelőtlen nő bőven. 

     

     

    előzmény:
    odák (1)
    2013-12-03  11:14
  20. Torolt_felhasznalo_487131
    Torolt_felhasznalo_487131
    2013. december 3. 11:447.

    Lehet, hogy valakinek csak egy pici bíztatás kell, hogy megtartsa a gyereket.

    És lehet, hogy időben észreveszik, ha egy nő nem bírja feldolgozni ezt a lépését, és találnak neki segítséget.

    Nem hiszem, hogy a megalázás a cél, de valószínűleg úgyis ezt fogja érezni az, aki éppen a lelkiismeretével küzd.

    Biztos, hogy ez egy nagyon nehéz döntés egy nőnek, és lehet, hogy néha jó, ha valaki van mellette, aki szaksegítség. De igen, lehet az is, hogy néha rossz. 

    előzmény:
    odák (1)
    2013-12-03  11:14
  21. 2013. december 3. 11:436.

    És hogy van erre pénzük???Nem csak valamiféle kamu az ilyen?

     

    Mondjuk szereintem a nők nagy többségének inkább "becsúszik" és nehéz döntés, de nem tarthatja meg. Úgy gondolnám szórakozásból senki nem jár ilyen beavatkozásra. 

    előzmény:
    nonamona (4)
    2013-12-03  11:40
  22. Torolt_felhasznalo_814295
    Torolt_felhasznalo_814295
    2013. december 3. 11:435.

    Hat azert , mert ez a torvenyes modja.

    Sokan vannak , akik szettarni a combikakat tudjak , de az abortusz szabalyozasarol fingjuk sincs...

     

    Reszlet , de legyszives az egesz cikket attanulmanyozni---->

     

    Az állapotos nő terhességmegszakítás iránti kérelmét a családvédelmi szolgálat munkatársa előtt személyesen terjeszti elő, a terhességet megállapító szülész-nőgyógyász szakorvos által kiállított igazolás benyújtása mellett.

    A családvédelemi szolgálat munkatárs a terhességmegszakítási kérelem bejelentését követően (lehetőleg a magzat apja jelenlétében) a magzat megtartása érdekében tájékoztatja a kérelmező nőt

    a gyermek vállalása esetén elérhető állami és nem állami anyagi és természetbeni támogatások lehetőségéről;az olyan szervezetek és intézmények létéről és tevékenységéről, amelyek erkölcsi és anyagi segítséget nyújtanak a gyermek vállalása esetére;az örökbeadás lehetőségeiről és feltételeiről;a válsághelyzet feloldására alkalmas állami, helyi önkormányzati vagy társadalmi segítségnyújtási formákról, és felajánlja közreműködését ezek igénybevételéhez;a fogantatásról, a magzat fejlődéséről, a terhességmegszakítás veszélyeiről és az esetleges későbbi terhességre gyakorolt hatásáról;a terhességmegszakítás szándékának fenntartása esetére a családvédelmi tanácsadáson történő ismételt megjelenés szükségességéről, leghamarabb a tájékoztatást követő harmadik napon.

    Amennyiben a tájékoztatás ellenére a kérelmező nő továbbra is kéri a terhességmegszakítást, a családvédelmi szolgálat munkatársa tájékoztatja őt a terhességmegszakítás jogszabályi feltételeiről; a terhességmegszakítás körülményeiről, módjáról; a terhességmegszakítást végző egészségügyi intézményekről, valamint a családvédelmi szolgálat segítségnyújtásának lehetőségéről a terhességmegszakítást követően, és egyidejűleg felajánlja segítségét a megfelelő családtervezés érdekében, a fogamzásgátlás személyre szólóan ajánlható módszereinek ismertetésével; illetve tájékoztatja őt a fogamzásgátló eszközök kedvezményes igénybevételének lehetőségéről is.

    előzmény:
    odák (1)
    2013-12-03  11:14
  23. 2013. december 3. 11:404.

    nem szimpatikus, ellenben még mindig jobb, mintha egyáltalán nem engedélyeznék az abortuszt.

     

    Ráadásul sokkal-sokkal kevesebben vannak azok, akiknek "becsúszott" és lelkileg oda vannak miatta, mint azok, akik rendszeresen járnak ilyen beavatkozásra.

    Hallottam olyan 20-on éves nőröl akinek 14 ab-je volt már! 

    előzmény:
    odák (1)
    2013-12-03  11:14
  24. 2013. december 3. 11:373.

    Az meg csak hagyjan, de ki is okositanak, hogy hogyan vedekezzel.

     

    Egyebkent szerintem is megalazo.  

    előzmény:
    Szombatica (2)
    2013-12-03  11:20
  25. 2013. december 3. 11:202.

    Semmi értelme, és kb így is állnak hozzá a családsegítőnél (vagy mi a neve) lévők. Ha valaki eljutott oda, hogy az abortusz mellett dönt nem fogja magát meggondolni, mert egy idegen elmondja a lehetséges következményeket.

     

    előzmény:
    odák (1)
    2013-12-03  11:14

Címlap

top