Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kötelező lesz szülni 35 éves korig?!

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. június 9. 13:23
Elolvastuk a (Heti) Válasz Pánikriadóját. A frappáns címadás után következő cikk egy ökölbe szorított kéz, érződik az elkeseredett düh a sorok mögött. Az ezúttal kifejezetten durva és fenyegető nőnyomasztás nem is újságcikk, hanem kiáltvány, hogy mindenki azonnal essen teherbe.

Nők Lapja Café: Kötelező lesz szülni 35 éves korig?!
  1. 2014. június 9. 18:5151.

    És a fogszabályzó is csak 350 Ft-ba került!

    (a kivehető)

     

    Az én lányom kibulizta, hogy neki is legyen fogszabályzója, mert a testvéreinek is volt - hát kapott ő is. Nem nagyon volt mit szabályozni, de boldogan viselte éjszaka.

    idézet:
    nyugger (46)
    2014-06-09 18:32:19
    Remek! Hány évesek a gyerekeid, illetve mikor került ennyibe a fogszabályzó? Mert amikor enyémnek lett volna rá szüksége és ebben a megyében NEM volt TB-re fogszabályzás, csak a városban egy maszek fogorvos, aki 20ezer márkáért csinálta! (légy erős elmentünk két megyével odébb, arról volt szó, hogy ott van és csinálják, márcsak azért is, mert a férjem munkahelyéhez tartozott az ottani rendelő---aztán kiderült, hogy azért ők sem 350.-ért gondolták.)
    előzmény:
    nyugger (46)
    2014-06-09  18:32
  2. 2014. június 9. 18:4650.
    Nagyon jó válaszcikk, csupán egy gond van vele: amire válaszolt az nem erről szólt.
  3. 2014. június 9. 18:4049.
    És mit gondolsz, az a nyugdíjas akinek a gyereke elvesztette a munkáját, elvettek a magánnyugdíját, elvitte az unokákat messzire--az kire szavazott?
    előzmény:
    ladybird65 (25)
    2014-06-09  16:10
  4. 2014. június 9. 18:3948.

    És ha valaki annyira bűn randa hogy akadályoztatva van a teherbe esése, de szülni viszont szeretne, akkor ki lesz utalva hozzá egy megtermékenyítő testület?

     

    A 35. életév megjelölése mit takar, a fogantatás pillanatát, a másállapot megállapítását, esetleg a szülés pillanatát? És ott sem mindegy, fej kidugása, egész test megjelenése, köldökzsinór elvágása? Tudniillik egy törvénynek majd minden kétséget kizárónak kell lenni, ha már törvény. Ha 36 évesen szül valaki, mondhatja hogy 35 évesen esett teherbe.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-06-09  13:23
  5. 2014. június 9. 18:3347.

    Úgy akartam fogalmazni, hogy kevés olyan nő van, aki nálam kevesebb igénnyel állt neki a terhességnek, engem egy csomó frincfranc nem érdekel, de a hozzászólás kiverte e biztosítékot.

     

    Ha egy használt babakocsi túl nagy igénynek számít, meg az ápolt megjelenés szülés után, akkor értem, hogy miért születik kevés gyerek.

     

    Kivinek igaza van abban, hogy ami most van, az lehet, hogy nem lesz 10 év múlva. De a minimumot tudjuk már megteremteni... és ez nem a fisher price, hanem hogy pl. egy használt babakocsi nem az, mint ahogy az sem, hogy ne bezárva éljünk, amíg kicsi a gyerek. 

    előzmény:
    abraxas (45)
    2014-06-09  18:27
  6. 2014. június 9. 18:3246.

    És a fogszabályzó is csak 350 Ft-ba került!

    (a kivehető)

     

    Az én lányom kibulizta, hogy neki is legyen fogszabályzója, mert a testvéreinek is volt - hát kapott ő is. Nem nagyon volt mit szabályozni, de boldogan viselte éjszaka.

    előzmény:
    Sugarbaby (43)
    2014-06-09  18:24
  7. 2014. június 9. 18:2745.

    Nálam kevesebb minimálterhes van, és gondolom a gyerekkel sem lesz ez másként.

     

    Azt nem értem a hozzászólásodban, hogy miért baj az, ha valaki városban, gyerekkel nincs beszorulva a négy fal közé. Bakker egy lakótelepen, nyáron még jó, hogy nonstop a a játszótéren, parkban vannak a kölykökkel, és hidd el, hogy nem az az egy feldarabolt és vajas dobozban elvitt alma, meg két keksz fogja bedönteni a családi kasszát.

     

    Az meg már tényleg WTF kategória, hogy sajnálnád a gyerekektől pelenkázókat??? Hát bazdmeg, felnőtt vécé se legyen, tartsák hazáig, fene a pofájukat, minek rá költeni, régen is megoldották a fa tövében.

     

    Nyilván egy kis faluban ez nem kell, mert van kert, enni, pelenkázni lehet otthon, bevásárolni meg a sarki bolt, nem kell messzire menni de

    NEM MINDENKI ÉL FALUN.

     

    Bocsássa már meg a világ, hogy egy nagyvárosi, urbánus környezetben más igények alakulnak ki, mint vidéken, ahol adott a jó levegő, a biztonságos játszókörnyezet és minden közel van. Én is ilyen helyen nőttem fel, három éves koromtól egyedül voltunk a kertben, volt levegő, tér, biztonság. Plusz anyu simán otthagyott, ha el akart ugrani a közeli boltba. De ha vitt is, akkor nem órákat kellett közlekedni, bírtam menni a saját lábamon. A fővárosban ezt hogy oldod meg? Próbálj meg mélykocsival buszozni... Vagy akár kézben egy gyerekkel elmenni a legközelebbi szupermarketbe. (mert a gazdag városiak sem engedhetik meg ám maguknak, hogy a sarki éjjelnappaliban vásároljanak, ha van fél órára egy szupermarket)

     

    Arra már nem is mondok semmit, hogy szerinted felesleges egy nőnek csinosnak maradni szülés után. Ha egy elegáns nő voltam szülés előtt, akkor bizony szülés után nem kívánok macinacis, leharcolt nő lenni, de nem vagyok biztos benne, hogy minden ruhám rám fog jönni, ezért szent anyaság ide vagy oda, valószínüleg fogok vásárolni akkor is, ha gyerekem született. Megyek hamut szórni a fejemre. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_418344 (37)
    2014-06-09  17:11
  8. 2014. június 9. 18:2644.
    előzmény:
    nyugger (40)
    2014-06-09  18:08
  9. 2014. június 9. 18:2443.
    Akkor nézzük pl. jóanyámat 197X-ben. Otthon lakott, majd munka, szerelem, házasság, eltartási szerződés szoba-konyhára. Amikor az már az övék "lett", jöttem én. Fél éves koromban visszament dolgozni /a biztos minisztériumi titkárnői munkakörbe/, az én mázlim az otthon dolgozó varrónő nagyi volt, így 4 éves koromig megúsztam az állami gondoskodást + anyám a betegállományokat. Közben apám villamosokat épített a Ganz-mávagnál (ma is azt kapják elő, ha kell) és estin továbbtanult - nem sokat láttuk. Kb. 5 éves koromban jött a lakáskiutalás. Minden évben el tudtunk menni 2-3 hétre a Balatonhoz, kocsi-telek csak azért nem volt, mert a cigire sajnos nagyobb volt az igény:-( De ami kellett, mindig megvolt - persze lehet, hogy csak azért, mert egyke vagyok Manapság ebből mi jönne össze??? Persze anno könnyebb volt "igénytelennek" lenni, mert nem is volt ennyi szuper cucc, pláne pláza és egyéb úri huncutságok...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_418344 (37)
    2014-06-09  17:11
  10. Torolt_felhasznalo_418344
    Torolt_felhasznalo_418344
    2014. június 9. 18:2042.

    Akkor most beszéljünk a gyerek tanittatásáról

    Mert lehet egy csecsemőt nevelgetni használt cuccokban és hiper-szuper játékok nélkül.. 

    De meséld el, mit teszel, ha annyi anyagi biztonságod sincsen, hogy a gyerek tankönyveit és tanfelszerelését megvásárold...
    És akkor még nem beszélgettünk a nyelvtanulásról, esetleg sportól vagy zenéről.. vagy olyanról amiben amugy a gyerek tehetséges lenne, de nincs rá pénz.

    idézet:
    Lillaréka (38)
    2014-06-09 17:51:56

    Ez a legalapabb dolog. Ha valaki gyereket vállal azért tudnia kell hogy azt tanítatnia kell. Iskoláztatni hosszű éveken át, sportra járatni, fejleszteni és felkészíteni az életre. 

      

    előzmény:
    Lillaréka (38)
    2014-06-09  17:51
  11. 2014. június 9. 18:1841.
    Azért azt te tudod a legjobban, hogy lehetetlen 10-15-20 évre előre tervezni. Mert lehet, hogy amikor a gyerek megszületik, megvan mindene, a saját szobától kezdve a fél millás babakocsiig, aztán történik valami és éppen hogy kenyérre telik. Tehát azért nem szülni, mert nincs annyi tartalék, hogy legyen miből a 10 éves gyereket szolfézsra és balettra járatni, több mint butaság. Mert simán lehet, hogy ma használt babakocsiban tologatom a gyereket, aztán jön a szuper ötlet és alapítok egy olyan vállalkozást, amiből nincs több a Földön, de az is előfordulhat, hogy élünk szépecskén és jön 30 évesen egy betegség, ami miatt minden elveszik.
    előzmény:
    Lillaréka (38)
    2014-06-09  17:51
  12. 2014. június 9. 18:0840.

    Ajjaj, megint a pénzről van szó.

     

    Mindjárt jön KN18 a fogszabályzójával...

     

     

  13. 2014. június 9. 17:5839.

    Azért ez a másik véglet. Biztos vagyok benne, hogy sok családban a fele sincs meg annak, amit leírtál, vagy ha igen nem a márkás kategória. Viszont, igen a gyerek pénzbe kerül! Akár elismerjük akár nem!

    És azért ha hó elején a csekkeket befizetem, azért maradjon már annyi, hogy ne kelljen mindenünket összeszorítani, hogy kihúzzuk hó végéig. Mintmár mondtam, akinek nem fontos a gyerek mellé a pénz (nem flancolásra gondolok, hanem ésszerű invesztálásokra, mielőtt...) az vagy hazudik, vagy van neki elég. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_418344 (37)
    2014-06-09  17:11
  14. 2014. június 9. 17:5138.

    Akkor most beszéljünk a gyerek tanittatásáról

    Mert lehet egy csecsemőt nevelgetni használt cuccokban és hiper-szuper játékok nélkül.. 

    De meséld el, mit teszel, ha annyi anyagi biztonságod sincsen, hogy a gyerek tankönyveit és tanfelszerelését megvásárold...
    És akkor még nem beszélgettünk a nyelvtanulásról, esetleg sportól vagy zenéről.. vagy olyanról amiben amugy a gyerek tehetséges lenne, de nincs rá pénz.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_418344 (37)
    2014-06-09  17:11
  15. Torolt_felhasznalo_418344
    Torolt_felhasznalo_418344
    2014. június 9. 17:1137.

    Ez egy hozzászólás a http://feminfo.postr.hu/panikriado-nehogy-elfelejtsetek -szulni-ról. 

     

    Azonkívül megy a vinnyogás ezerrel, hogy szegény kismamák hogy el vannak nyomva, meg jaj, de kevés pénzből kell kijönniük – közben meg ostobaságokra költenek, amikre egyetlen gyereknek sincs szüksége, csak a maguk megnyugtatására veszik meg azt a sok marhaságot.


    Amikor én voltam pici, csak mélykocsi létezett. Mire azt kinőtte a gyerek, már tudott járni, úgyhogy onnantól volt szíves gyalogolni. Ha nagyon fáradt volt, az anyja felvette. (A saját kezébe! Bizony!) Nem ám esernyőkocsi meg tesófellépő meg hasonlók! Pelenkázó? Minek?! Ha két pelenkázás közötti időben elmennek valahova, annyit nyugodtan kibír a gyerek a telecsinált pelusban is. Játszótérre ilyen keksz, olyan gyümölcs, kétféle ital, törlőkendő, anyámkínja. Minek?! Anyámnál volt egy palack víz – ha tényleg készülnék szomjan halni, illetve ha akkorát esek, hogy vérzik valamim, és le kell mosni -, meg pár papírzsepi. Ja, és soha eszébe sem jutott több órán át flangálni velem valahol. Tudta, hogy nagyjából mikor fogok megéhezni, vagy mikor fogom teletermelni a pelust – akkorra már otthon voltunk. 

     

     

    Én egyetértek avval amit leír. 

    A mai fiatal nagyvárosi  nyugati gondolkodású nő számára az anyaság egy nagyrésze mindaz amit a hozzászólás leír. Ehhez pedig kell az anyagi biztonság. 

    Szuperbiztonságos több százezres babakocsi, saját használatú autó szuperbiztonságos gyermeküléssel mert gyalogolni és tömegközlekedéssel járni babakocsival szörnyű és kivitelezhetetlen (erről jópár topik is született nlc-n), kellenek a méregdrága készségfejlesztő fischer price játékok hogy a család kishercege/nője szuper okos legyen már babakorától, ruhák-cipők,több százezres babaszoba és sok minden máss. 

    Aztán hetente többszőr csavargunk a bevásárlóközpont hogy anyu is felújítsa a megjelenését/ruhatárát igy ott is alap a pelenkázó játszótére mindenttudó bababicikli vagy elektromos BMW cabrio kell, gyümölcslé, keksz, csoki, müzliszelet, törlőkendők, pelenka, modern pelenkázó a közelben stb......

     

    Egyszóval a mai fiatal nő számára a gyermekvállalás azt jelenti hogy szükség van sok - sok pénzre hogy a gyerek felhőtlen gyerekkorát biztosítani tudjuk. Ha pedig nincs elég pénz nem vállal gyereket a kiadások miatt.  

     

    Persze a világ rohamosan fejlődik, változik, nagyobbak az elvárások de azok a gyerekek is fenőttek akiket nem Stoke vagy Bugaboo babakocsiban tologattak az eu komform játszótére miközben édes tejszeletet és gyümilevet szürcsölt..................................

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-06-09  13:23
  16. 2014. június 9. 17:0736.

    "A magyar kormány törekvése elsősorban arra irányul, hogy a vágyott tervezett gyerekek megszülessenek (akik anyagi okok miatt nem születhettek meg eddig) nem arra, hogy aki eleve nem akar gyereket annak meghozza a kedvét."

     

    Sajnos, ez a fajta törekvés nemigazán célravezető. Az igazi segítség az lenne, ha a mai minimálbérnek megfelelő fizetések legalább kétszer-háromszor nagyobbak lennének! Érdekes, ezt valahogy nemigazán akarják szorgalmazni! Arra már lehetne elkezdeni gyereket vállalni, de most ha a nettó százezer helyett száztízezret (vagy alig valamivel többet) kap valaki családi adókedvezménnyel, nem hiszem, hogy nagyot lendített a gyerekvállalási kedvén...ez is csak a magas keresetűeknek jó, akiket az anyagiak nem tartanak vissza.

    előzmény:
    ymsz (28)
    2014-06-09  16:23
  17. 2014. június 9. 16:5935.

    Hát ez az. Mi nem voltunk itthon a választásokkor. De jobb is, mert fogalmam sincs, kire szavaztam volna ebből a felhozatalból. Egyik rosszabb, mint a másik.

    Mondjuk ha választani kell, inkább legyen liberalizmus, mint diktatúra. Az előbbi nem ellentétes a demokráciával. Az utóbbi igen. 

    előzmény:
    Lillaréka (33)
    2014-06-09  16:40
  18. 2014. június 9. 16:4534.

    Hát ez jó! Nekem 12 évem ment rá, mire sikerült teherbe esnem (igaz másodszor). 26 éves korom óta küszküdtem.

    Most ha pár év múlva lennénk, akkor dutyiba zárnának? 

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-06-09  13:23
  19. 2014. június 9. 16:4033.

    Elég szomorú, hogy CSAK ez a választék!

    Éppen  ezért tud nyerni egy ilyen nőket semmibe sem vévő, családi erőszakot támogató társaság, mert NINCS ELLENZÉK!

     

    Neked nem tünt fel, hogy nincs ellenzék?

     

    előzmény:
    ymsz (30)
    2014-06-09  16:33
  20. Torolt_felhasznalo_533532
    Torolt_felhasznalo_533532
    2014. június 9. 16:3932.
    Erre én is kíváncsi lennék!
    előzmény:
    ymsz (31)
    2014-06-09  16:35
  21. 2014. június 9. 16:3531.
    Pedig tényleg érdekel kinek kellett vna nyerni... de erre a kérdésre nem szoktak válaszolni.
    előzmény:
    Lillaréka (29)
    2014-06-09  16:27
  22. 2014. június 9. 16:3330.

    Az öregecskedő feleséget meg le kell cserélni fiatalabbra, hisz az JÁR!

     

    És még mindig van 2-300.000 ember az elmebeteg mögött.. köztük nők is.  Hihetetlen!

    előzmény:
    Lillaréka (27)
    2014-06-09  16:20
  23. 2014. június 9. 16:2729.

    Ne forgasd ki amit irtam!

     

     

    előzmény:
    ymsz (28)
    2014-06-09  16:23
  24. 2014. június 9. 16:2328.

    És kinek kellett volna nyerni? Gyurcsánynak? Bajnainak? Mesterházynak? Ők már bizonyítottak 2002-2010 között.

     

    Vagy a Jobbik? LMP mögött a körúton belülieket leszámítva senki se áll.

     

    Elolvastam az eredeti cikket, mert ez az nlc-s eléggé hisztérikus.

     

    Én úgy gondolom most érett be az a neoliberális gondolkodásmód (ego és mammon imádata), amivel bombázzák az Európaiakat 10-15-20 éve. Ezzel párhuzamosan a túlzott liberális nevelés is most mutatja meg hátulütőit.

    Dehogy nincsenek elbutítva a nyugatiak, elég megnézni egy-egy tv műsort.

    A magyar kormány törekvése elsősorban arra irányul, hogy a vágyott tervezett gyerekek megszülessenek (akik anyagi okok miatt nem születhettek meg eddig) nem arra, hogy aki eleve nem akar gyereket annak meghozza a kedvét. 

     

    előzmény:
    Lillaréka (21)
    2014-06-09  15:44
  25. 2014. június 9. 16:2027.

    Nagy valószinűséggel  igazad van.
    A nyugdijasok már nem igazán veszik a fáradtságot a tájékozódásra...Sokan a közszolgálati- fidesz tévét nézik... Nem vesznek részt a gazdasági életben. Ők még  az a korosztály, akik elhiszik amit a tévében látnak- hallanak.
    És őket nem érintik a munkavállalókat érintő sanyargatások.
    Amikor mi is mentünk szavazni... mind a kétszer olyan 11 óra körül, kizárólag nyugdijasok álltak sorban.... épp vége lehetett a  délelötti misének...

     

    Viszont azért a dolgozó réteg jelentős része nem ment el szavazni. 

    Ha elmegy, akkor is jó eséllyel ezek nyernek.. de nem lett volna talán a 2/3.
    A nők szempontjából mondom...   Tudnunk kellett volna mi várható.. hiszen voltak már hasonló kijelentések... A "Vak komondor" óta nem kell felháborodni semmin. Tenni kellett volna ellene.
    Most már késő.
    Azt csinálnak amit akarnak, és mi akarjuk, hogy igy legyen.
    Anno is dobálóztak gyermektelenségi adóval és  voltak kijelentések-- a családon belüli erőszak megszünne -ugye, ha minden nő szülne 4-5-6 gyereket....   mondta ezt egy kormánypárti politikus. Ezek szerint sokan egyetértettek vele.... hiszen rájuk szavaztak.

    Most már nyelni kell a békát.. nem háborogni... 

    előzmény:
    ladybird65 (25)
    2014-06-09  16:10

Címlap

top