Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kötelező lesz szülni 35 éves korig?!

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. június 9. 13:23
Elolvastuk a (Heti) Válasz Pánikriadóját. A frappáns címadás után következő cikk egy ökölbe szorított kéz, érződik az elkeseredett düh a sorok mögött. Az ezúttal kifejezetten durva és fenyegető nőnyomasztás nem is újságcikk, hanem kiáltvány, hogy mindenki azonnal essen teherbe.

Nők Lapja Café: Kötelező lesz szülni 35 éves korig?!
  1. 2014. augusztus 30. 22:18901.

    Annak ellenére,hogy a tankönyvek 53 éves korig menseselnek,alig ismerünk nőket,akik  50+ szültek.

    előzmény:
    Lióra (900)
    2014-08-30  22:04
  2. 2014. augusztus 30. 22:04900.

    Na,igen, 72 évesen vívódni egy 17 éves kamaszlánnyal.


    És ha az ember valahogy fel is neveli a gyerekét,nemcsak addig akarok élni,amíg a gyerek 18 lesz,még az unokámmal is aktívan szeretnék foglalkozni.


    Márpedig erre 53 éves szüléssel nincs sok esély.


     


    És igen,az is igaz,hogy egy dolog,hogy az ember eléldegél  80 éves koráig,de ahogy látom a környezetemben a betegségek 60 felett -körül csőstül jönnek.

    előzmény:
    ezanick* (899)
    2014-08-30  21:54
  3. 2014. augusztus 30. 21:54899.

    Igen, a gyereket fel kell nevelni. Kamaszgondok, egyetem stb... Unokak... 


    Nemcsak a nyugdij nagysaga, fokepp, hogy a 35 feletti singlik altalaban nem rossz allasban vannak, es valoszinu szamolgatnak is elore, tartalek is lehet..


     de ahogy oregszik az ember a nyavajai is elo jonnek szepen sorban. Persze lehet fitten elni 100evig is, mindenki ezt remeli, hogy minel kesobb jon elo a nyavaja, de a korral nagyobb ra az esely.


    Az biztos, h nehez dolog.


    irtatok itt a gyerekvallalasrol. Nekem van olyan ismerosom, akik egy part alkottak tizenevig, de nem jott ossze a gyerek es a no mar a 40 kozeleben jart. A srac meg dontott, hogy sajat gyereket akar, igy vege lett a kapcsolatnak. O ugy ismerkedett, mint amit itt a gyerekre vagyo nokrol irtatok. Kb a masodik randin elmondta, gyereket akar mielobb...

    előzmény:
    Lióra (896)
    2014-08-30  21:36
  4. 2014. augusztus 30. 21:49898.

    http://www.origo.hu/egeszseg/20110420-egyre-gyakoribb-a-ko rai-menopauza.html


     


    Egyre gyakoribb, hogy 40 éves kor előtt beköszönt a menopauza

    Minden századik nő petefészekműködése 40 éves kor előtt leáll


    A körülbelül minden századik nőt érintő korai menopauza azt jelenti, hogy a petefészkek működése 40 éves kor előtt leáll. Kialakulásában szerepet játszhat a korábbi sugár- és kemoterápia, ezért - a rákbeteg gyermekek és fiatal nők egyre jobb gyógyulási esélyeinek köszönhetően - a jövőben várhatóan nőni fog a gyakorisága.


    Korábbi vizsgálatokban azt találták, hogy a gyermekkori rákbetegséget túlélő nők 8%-ában előfordul a nem orvosi beavatkozás miatti korai menopauza, ám azok körében, akik sugárterápiát és kemoterápiás (úgynevezett alkiláló) szereket is kaptak, ez az arány már 30-40 százalék.


     


     


     


    ----Persze ,erre ardian azt mondja,hogy 1% az semmi.


    Neki semmi,mert van két gyereke.De akinek nincs és szeretne és közbeszól a természet,annak sok.


     


     
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-06-09  13:23
  5. 2014. augusztus 30. 21:42897.

    Az meg egy dolog,hogy valakinek a legutolsó mensese  50 évesen marad elé,de lehet már az utolsó  5 évben is össze-.vissza  jön,nem kiszámítható stb.


     
    előzmény:
    ezanick* (895)
    2014-08-30  21:30
  6. 2014. augusztus 30. 21:36896.

    Az meg egy dolog,hogy egy nő teherbe eshet 52 évesen is,de azt a gyereket ki is kell hordani,ami nagy megterhelés egy idősödő szervezetre,mellesleg azért nem celebek vagyunk milliárdos vagyonnal.


     


    Átlag ember elmegy nyugdíjba 63 évesen,amikor még a gyerek,aki mondjuk 53 évesen szült még csak 11 éves és kamaszt kell nyugdíjból nevelni.


    Nem könnyű


     


     
    előzmény:
    Lióra (891)
    2014-08-30  13:48
  7. 2014. augusztus 30. 21:30895.

    Na meg a konyvek szerint tini kortol menopauzaig, bem kihagyva eveket, amit epp ardian emlitett.


    Szoval jo dolog a statisztika, de mindenki egyedi. S tenyleg nem vigasztalja a gyerrektelen, de gyerekre vagyo not, hogy neki statisztikailag meg lehetne gyereke, csak eppen megsem, mert mar " kioregedett" :(


     

    előzmény:
    Lióra (894)
    2014-08-30  20:48
  8. 2014. augusztus 30. 20:48894.

    A jóllakottak bölcsességét arra értem,hogy már neked is összejött,túl vagy rajta,sikerült 2 gyerek.


    Az,hogy a tankönyvek szerint meddig menstruálnak a nők,az egy dolog.


    Azt,akinek abbamarad 39 évesen és mondjuk még nincs gyereke,azt nem vigasztalja,vagy menjen reklamálni a könyvszerzőhöz?


    Az a baj,hogy ezt így előre 30 évesen senki nem tudja,senki nem kap a kezébe egy kis útmutatót,hogy na akkor neked eddig volt tartani.


     


     


    A könyvek mint tudjuk 28 naponta  "menstruálnak"


    Én még életemben nem menstruáltam 28 naponta,volt már 22 ,meg 42,de 28 nem.


     
    előzmény:
    ardian (892)
    2014-08-30  15:43
  9. 2014. augusztus 30. 15:45893.

    4%-kal


    és bocsi, nem szándékosan vastagítottam ki

    előzmény:
    ardian (892)
    2014-08-30  15:43
  10. 2014. augusztus 30. 15:43892.

    tudományos karrierem van, s mint tudjuk, a közalkalmazottaknak nem fizetnek jól. ma a lesajnált férjem keres jól, abból élünk viszonylag kényelmesen


    van olyan is, hogy EU-s, FAO-s projectekből kiegészíthetjük a fizetésünket és olyankor anyagilag is jól járunk, de ez nem a kezdő kutatókra jellemző


    igen, volt olyan hónap végén, hogy csak kenyérre volt pénz, másra nem. eszünkbe sem jutott gyereket vállalni ilyen körülmények között


    jóllakottak bölcsessége? cicamica, rám 17 évesen kimondták, hogy nem lehet gyerekem. másik orvos a vállát vonogatta. harmadik hormonokkal akart telepumpálni. anyukám aggódott, én mondtam, hogy ez most úgy sem érdekel, hagyjanak békén... azután valamitől, valamiért helyrebillent az egyensúly és 25 éves koromtól ismét menstruáltam, de a fene tudja, ettől még nem voltam benne ezer százalékig biztos, hogy minden okés lesz... ezt elmondtam a jövendő páromnak is a házasság előtt, azt mondta, ha eljön az ideje, majd ezen is gondolkodunk, együztt... és nem, amíg nem akartunk, nem aggódtunk ezen, nem görcsöltünk és főleg nem próbálgattuk, mert ha esetleg mágis, akkor a kis jövebényt nem lehretett volna visszaküldeni a feladónak... és ugyanilyen felelőtlennek tartm, aki kollégiumi szobákba propagálja a gyermekáldást...


    ha kinyitod a biosz könyvet vagy egy nőgyógyászati szakkönyvet, azt írják, hogy az egészséges nők a menopauzáig teherbe tud esni (ezért is kell végig védekezni, ha nem akarunk megepit) A klimax Maon átlagosan 53-54 év körül következik be


    A teherbeesési esélyeket pontosan kevesen kutatatták, hiszen nehéz kutatni. Szülési statisztikák vannak, de azok azt mutatják, hányan akarnak szülni adott korban. Meg ott vannak a meddőségi centrumok adatai, de ők eleve problémás alapsokaságot vizsgálnak


    egy idézett kutatás, ami mintán alapul, nem statisztikán és nem meddőségi adatokon (belinkeltem korábban, nézz utána) cáfolta a korábi, születési statisztikákra alapozott számot, és kimutatta, hogy pl. 35-40 év között csak !%-kal kisebb a teherbeesés esélye, mint 20-25 évesen. tehát nem én hitegetlek, hanem az orvostudomány

    előzmény:
    Lióra (888)
    2014-08-30  12:55
  11. 2014. augusztus 30. 13:48891.

    Eszerint   30 évesen már neked is volt párod.


    Szerintem külön kell venni,mert két külön  eset,ha egy 30-valamennyi  éves nőnek már van stabil párja,csak még egy-két évig tologatják a gyerekvállalást és azt,amikor a 34 éves nőnek se párja,se gyereke.


    Ha jól számolom,Te is 35 előtt szültél először,vagyis az orvosilag javallt időpontban.


    Nem tudsz olyan orvost mutatni,aki nem tesz különbséget a  38 évesen elsőt szülő és 38 évesen másodikat szülő nő között.


    És olyat sem tudsz mutatni,aki kifejezetten arra sarkallja a nőket,hogy eszükbe ne jusson 35 alatt  szülni,elég elkezdeni próbálkozni 40 évesen is.


    Az orvos nem azért fogja ezeket mondani,mert gonosz és bele akar taposni az életünkbe,hanem mert ezek orvosi tények.


    Sajnos,a női szervezet még nem tudta felvenni a lépést az emancipációval.

    előzmény:
    ardian (886)
    2014-08-30  06:38
  12. 2014. augusztus 30. 13:05890.

    Szerencsére, amikor akartuk, jött a kisfiam is, kislányom is.


     


     


    Hogy mondja Madách:Okoskodásod a jóllakottaké.


    Megnézném,ha nem  jöttek volna(könnyen),akkor mit mondanál.


     
    előzmény:
    ardian (886)
    2014-08-30  06:38
  13. 2014. augusztus 30. 13:01889.

    A másik:onnan,hogy egy pár megismerkedik,odáig,hogy gyerek legyen,azért el kell telnie pár évnek.


    Összejönni,megismerkedni,összeköltözni,kiismerni egymást,kicsit élvezni kettesben az életet.Úgy 3 év kb.


    És itt bukik el sok 35 körüli szingli,hogy ő már nagyon gyorsítani akarják a folyamatokat,nem engedik a kapcsolatot a maga tempójában menni.Egy 37 éves nő nem ér  rá 3 évig együtt lenni csak úgy a pasival,azonnal gyereket  akar.


     


    És ez a görcs ijeszt el sok mindenkit.


    Másrészt:ha nagyon siettetnek egy kapcsolatot,akkor nincs idő megismerni egymást,így a párok csapdába kerülnek.


     


     
    előzmény:
    Lióra (888)
    2014-08-30  12:55
  14. 2014. augusztus 30. 12:55888.

    Szerencsére, amikor akartuk, jött a kisfiam is, kislányom is. De ha azon a 3 éven múlt volna, akkor sem vádolnám magunkat semmivel, mert éhezésre nem szabad szülni.


     


     


    Minden topikban leírod,hogy micsoda karriered van és akkor éheztél?


    Nem tudom,ki vagy Te,hogy orvosok ezreit cáfolod meg és hitegeted a nőket azzal,hogy nyugi lányok,elég 40 felett lekezdeni gondolni a családalapításra.Igen,vannak kivételek,akik 40 felett is hipp-hopp teherbe esnek,de mellett pl ott vannak azok a nők,akiknek korai menopausájuk van.


    És ezt 30 évesen nem tudom magamról,hogy én melyik csoportba fogok tartozni.Vagy Te ardian gondolatolvasó vagy,vagy jövőbelátó?


    Honnan tudja az a 34 éves szingli,aki majd megvész a gyerektől,hogy neki 38 évesen becsenget a menopausa vagy még 50 évesen is aktívan menstruál.A női szervezetnél nemcsak az  a kérdés, mint a pasiknál, hogy létre tud -e hozni egy terhességet,hanem ugye a nőnek 9 hónapig ki is kell hordania azt a gyereket.


    Turrita: a gyerekszülés és a tanulás egymásnak feszítése olyan ócska indok,amit ma már a legmegrögzöttebb gyerekellenesek sem használnak.


     
    előzmény:
    ardian (886)
    2014-08-30  06:38
  15. 2014. augusztus 30. 06:48887.

    hú, ezt nagyon jól összefoglaltad!

    előzmény:
    turrita75 (806)
    2014-08-29  16:46
  16. 2014. augusztus 30. 06:38886.

    Veled is ergyetértek.


    Ha vkinek, hát nekem lett volna okom parázni a termékenységem miatt, mert 16 és 25 éves korom egyáltalán nem menstruáltam hormonproblémák miatt. Ennek ellenére, miután 30 évesen férjhezmentem még 3 évet vártunk a babával, mert a férjem helyzete rendezetlen volt, nem volt állampolgársága, nem vállalhatott munkát, ketten éltünk (nagyon nehezen) az én közalkalmazotti fizetésemből. Felelőtlenség lett volna gyerekre gondolni!


    Szerencsére, amikor akartuk, jött a kisfiam is, kislányom is. De ha azon a 3 éven múlt volna, akkor sem vádolnám magunkat semmivel, mert éhezésre nem szabad szülni.

    előzmény:
    turrita75 (785)
    2014-08-29  15:39
  17. 2014. augusztus 30. 06:33885.

    Teljesen igazad van!


    Nekem vannak gyerekeim és nagyon szeretem őket, de sitty-sutty eltelik pár év és el kell őket engednem. Aki velem marad, az a férjem. Ő a társam az életben és az a legfontosabb, hogy olyan társa legyen az embernek, akivel jóban-rosszban érdemes élni.


    Én nem hagytam volna el a férjemet, ha kiderül, hogy nem lehet gyereke, ő sem, ha nekem nem. Ez egy olyan KÖZÖS probléma lett volna, amire EGYÜTT kerestünk volna megoldást, vagy EGYÜTT fogadtuk volna el, hogy nem lehet..

    előzmény:
    cabron (783)
    2014-08-29  15:22
  18. 2014. augusztus 29. 23:46884.

    pedig ugy tunik, keptelen vagy bekodolni magadnak, hogy a szaporodas a csomag egy -nagyon fontos- szelete, es nem maga a csomag. a csomagban ertelemszeruen az egyik esemeny koveti a masikat. ilyesmi mint: elkotelezodes, huseg, kozos jovo kozos akaratbol torteno epitese, egymasra valo tamaszkodas, stb. es megkoronazaskent a gyerek. egy kulturleny ilyen, illetve hasonlo alapokra szeretne helyezni a szaporodast. a primitiv emberszabasuak meg szaporodnak a termeszet hivo szavara azzal, aki jut, aki hajlando oket teherbe ejteni.
    a spermabank a hetkoznapi nonek nem megoldas, csak egy magabiztos, eros anyagi labakon allo, jovovel, es megfelelo hatterrel rendelkezo szingli noknek (most a meddosegi kerdest ne hozzuk ide). ok pedig pont ugy kerulik az osanyakat, mint a tuzet, ezert allitom; ide a veres bokot, hogy ok nem toled fognak tanacsot kerni! :-P
    tehat spermabankot ajanlani egy hetkoznapi nonek, kimeriti az ertetlenseg, a korlatoltsag abszolutumat. nem azert, mintha "ciki" lenne a spermabank szolgaltatasat igenybe venni, hanem mert nem UGY kell, es mert a gyerek a szelet, es nem a csomag, -ismetlem, a hetkoznapi no szamara. barmennyire is hihetetlen szamodra, a nok azert utasitjak el a spermabankos megoldast, mert nem a szaporodas az egyetlen letelemuk. persze, kene gyerek, faj hogy nincs tars, de nem rendelik ala maga magukat a petesejtjeik mindenaron valo megtermekenyitesenek. elvegre civilizalt lenyek...      

    előzmény:
    Gina424 (881)
    2014-08-29  20:41
  19. 2014. augusztus 29. 21:12883.

    Ha érdekel a profilkép én vagyok-39 évesen, család mappában van néhány családi fotó, talán 4. Borítókép sem családi fotó. Idegen nem látja a családomat, sem egyéb dolgaimat.


     


     

    előzmény:
    sanyinak (882)
    2014-08-29  21:00
  20. 2014. augusztus 29. 21:00882.

    Csak Te fényképed szerepelsz a saját profilodban?

    előzmény:
    rozsaszinparduc (874)
    2014-08-29  19:55
  21. 2014. augusztus 29. 20:41881.

    Na nem gondolod, hogy nem vagyok tisztában azzal, hogy mindenki az egész csomagra vágyik? Na és ha nem kapja meg? Akkor mi van? Senki se jókedvében megy spermabankba. Miért nem vagy képes felfogni, hogy az, hogy az embernek magától is eszébe jut, hogy végső esetben ott a spermabank egyáltalán nem jelenti azt, hogy teljesen egyedül akarja meghozni a végső döntést, és nincs igénye arra, hogy mással átbeszélje a dolgokat?

    előzmény:
    saschamora (853)
    2014-08-29  18:11
  22. 2014. augusztus 29. 20:25880.

    gratulálok!


     

    előzmény:
    Lillaréka (879)
    2014-08-29  20:22
  23. 2014. augusztus 29. 20:22879.

    Olvastam és ki is akadtam azon a hsz-n


     


    az enyémekből kettő éppen ott tart...  hogy párt választ.


    :-)


     

    előzmény:
    rozsaszinparduc (877)
    2014-08-29  20:08
  24. 2014. augusztus 29. 20:10878.

    Pontosabban nehogy egy ilyen érdekalapú családdal akadjunk össze, közben dolgozom, azért vagyok pontatlan.A gyerekek moziban az apjukkal, szabad a pálya.

    előzmény:
    rozsaszinparduc (877)
    2014-08-29  20:08
  25. 2014. augusztus 29. 20:08877.

    Tényleg szép :o)


    Gimis osztálytársam szülei először kiakadtak, amikor a fiúk beleszeretett és 6 évvel idősebb kétgyerekes anyába, lemondott egy brüsszeli szuper állást. Sokan hitetlenkedtek, aztán ennek 10 éve, lett 2 közös gyerek. De erre jönne itt a sok varjú, hogy biztos pénz, meg érdek, hát nem..


    Tényleg valaki azt is írta itt, hogy a másikat csak azért vették el, mert a férjnek állampolgárság kellett.


    Tudod, mit mondok Lillaréka, messze van még a gyerekeimtől a párválasztás, de az Isten adja, hogy egy ilyen klánnal akadjunk össze

    előzmény:
    Lillaréka (876)
    2014-08-29  20:03

Címlap

top