Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Van keresnivalója egy kutyának egy étteremben?

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. augusztus 31. 16:48
Ti mit gondoltok arról, ha kutyákat is beengednek egy étterembe? Ha ,,kutyások" vagytok, akkor biztos örültök neki, ha nem, akkor meg vagy igen, vagy nem. Mindenesetre nemsokára egy országos szavazás eredménye is segít: keresik az ,,Ország Kutyabarát Helyét".

Nők Lapja Café: Van keresnivalója egy kutyának egy étteremben?
  1. 2014. szeptember 1. 10:32101.

    A szomszed hobortos... :)


    de amugy biztosan van tobb ilyen is. Van, aki szexel is vele... :(  sok elmehaborodott van.


     


     

    előzmény:
    lady1986 (96)
    2014-09-01  10:16
  2. 2014. szeptember 1. 10:30100.

    Lillareka is azt mondta: nem budos, kutyaszaga van :)


    kezd megtelni a buzmirigye? Normalban magatol urul. Huszoneve van kutyam, egyszerre tobb. Konkretan egy esetben kellett dokinak kinyomnia a buzmirigyet, soha maskor. Nekem sosem volt vele gond, hogy emiatt budik lennenek. Az eso az igen, az okoz kutyaszagot :)


     


     

    előzmény:
    ÁgicaT (98)
    2014-09-01  10:21
  3. 2014. szeptember 1. 10:2799.

    irtad hogy hobortos a szomszed, gondolom akkor vannak mas fura szokasai is.


     


    nekem kozel 40 eve mindig voltak/vannak kutyaim.


    Sok olyan eset tortent velem ami miatt azt mondtak rolam hogy van valami kulonleges erzelmi toltes bennem az allatok irant azert nem felek egytol se,


    Volt egy hatalmas alaszkai malamut a masik utcaban ahol laktunk. nem veletlenul Gyilkos volt a neve, sajnos par kisebb allatot elpusztitott fuggetlenul attol hogy a gazdai nagyon vigyaztak ra magas kerites mogott lakott stb.


    Ez a kutya a gazdain kivul soha senkivel semmifele kapcsolatban nem volt. egy alkalommal mentem el a hazuk elott es a ferfi veletlenul nyitva hagyta a kaput ahogy kihajtott a kocsival es meg nem volt ideje visszacsukni. Gyilkos kijott, ram nezett es jott egyre kozelebb. kicsit en is megijedtem, nem neztem ra es nem mozdultam. a kutya egeszen odajott felenyujtottam a kezem csukott okollel. megszagolta en pedig ovatosan megsimogattam a nyakat. a gazdaja  holt sapadt volt azt hitte osszemar a kutyaja.


     


    attol fogva amikor arra mentem siman benyultam a keritesen odahivtam es megsimogattam. imadom a kutyakat es tokeletesn megbizom bennuk.

    előzmény:
    lady1986 (96)
    2014-09-01  10:16
  4. 2014. szeptember 1. 10:2198.

    Hát én érzem a saját kutyám szagát is 


    Főleg amikor tesz egy kört kint az esőben - nem ázik bőrig, épp csak nedves lesz, de ilyenkor van egy "ázott kutya szaga". 


    Ha a bűzmirigye kezd megtelni, vagy a füle nem frissen van tisztítva, igenis büdös.


    Mondjuk nem is a szaga miatt szeretjük, nem légfrissítő gyanánt tartjuk az okos kis fejét 

    előzmény:
    Lillaréka (38)
    2014-08-31  22:27
  5. 2014. szeptember 1. 10:1997.

    jut eszembe:


    tudtatok kutyasok , hogy a kuvasznak nincs szaga akkor se ha megazik?


    eloszor en se hittem el , de amiota van kuvaszom es melle border collie is mindig meglep hogy a kuvasznak soha nincs azott kutyaszaga.


     


    viszont a kuvaszom harap es utalja az idegeneket, igy soha nincs senki idegennek a kozelebe engedve.

    előzmény:
    ÁgicaT (89)
    2014-09-01  10:00
  6. 2014. szeptember 1. 10:1696.

    Igen, láttam...pont faterék egyik kissé hóbortos szomszédját, ült kinn a kerti asztaluknál, ölben a tacsi és egy tálból eszegettek.


    Különben: rohadtuil nem vettem volna zokon, ha a kedves gazda visszahívja inkább a kutyáját, van épp elég blökkencs a családban, akikkel bármikor nyugodtan hagyom játszadozni a gyerekeim, szimplán azért, mert kölyökkoruk óta ismerem őket. Ha neked az jött le, hogy nem szeretem az állatokat úgy általában véve, az szomorú, mert tévedsz. Írtam lentebb: volt épp elég kutyánk, macskánk gyerekkoromban, sőt még egy darabig utána is. Sőt, erdész faterom mellett épp elégszer voltunk befogadóhely talált kis őzeknek, sérült madaraknak, egyebeknek, mégse dugtam volna mondjuk senki orra alá a garázsban tartott és gyógyítgatott ölyvünket, hogy néééézd de cuki, nyugodtan taperold meg, igaz, hogy éles a karma és a csőre, de látod minket se bánt, téged se fog ( közben meg mondjuk míg az én jelenlétemet eltűrte gyerekként, a rokongyerekeket ha meglátta ingerülten vijjogott, szóval egy kiadós odavágás nem volt kizárható a részéről, csak azért, mert engem megtűrt ).

    előzmény:
    Amarynda (92)
    2014-09-01  10:07
  7. 2014. szeptember 1. 10:1495.

    szerintem meddo vita, en is kiszallok. soha nem fogunk meg csak kozeliteni sem egymashoz. teljesen mas felfogas ugysem meggyozhetoek semmifele ervvel.


     


    ha mindehhez hozzateszem hogy mennyi anyuka van aki elnezi hogy a koszos mancsu kolke odamenjen mondjuk valakiheZ aki eppen fagyit nyalogat vagy banant eszik es ramered varva hogy mikor kinaljak meg akkor mindjart uj mezore menne a vita.


    entolem mondjuk bamulhat napestig, csak a koszos mancsat meg a taknyos orrat es egyebeit tartsa tavol tolem a GYERMEK.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_736884 (60)
    2014-09-01  00:02
  8. 2014. szeptember 1. 10:1094.

    Ja, és természetesen, ha a kutyás mondta, megsimogathatod a kutyust, és baj történik, akkor te nem vagy felelős, ellenben a gazda igen. Csak akkor vagy felelős, ha előtte meg sem kérdezed, szabad-e. :)

    idézet:
    gyogyos (83)
    2014-09-01 09:45:33

    A felelősséget te feszegetted a 83. hsz-edben.


    Ez meg akkora baromság, hogy csak rá kell nézni és látom... ennyi erővel minden emberre csak rá kéne nézni és előre lehetne fixre látni ( a tévedés esélyét kizáróan ), hogy milyen orvos, tanár, szülő stb... , csak ugye ez nem így működik az életben ( a piros alma effektus ugyebár ),még a társaságban levőkre vonatkozó kitételeddel egyet értek.


    A fura szón meg azért lovagolok, mert ez ugyanolyan minősítés, mint amit pl trivial leírt a kutyások többségéről, mégis magadra vetted a jelzőket mint egy általánosítást. A másik lefurázása vagy lefóbiásozása és orvoshoz küldözgetése pont ugyanez, csak ugye a pacinak a másik oldala. Egyioket se kéne ellejteni a másik kárára,mert minden eset, ember és kutya egyedi.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_736884 (83)
    2014-09-01  09:45
  9. 2014. szeptember 1. 10:1093.

    Ha a kutya gazdaja azt mondta volna a lanyodnak hogy ne nyuljon a kutyaja labdajahoz es a kutyahoz se , akkor bunko onzo szemet lenne mert nem veszi eszre hogy a kislany szeretne baratkozni a kutyaval.


     


    fustszuros sapka tipikus esete. a lanyod valoszinuleg sokkal jobban fogja szeretni az allatokat mint te, hacsak erovel ki nem neveled majd belole.

    előzmény:
    lady1986 (54)
    2014-08-31  23:24
  10. 2014. szeptember 1. 10:0792.

    Te lattal olyat hogy valaki egy talbol eszik a kutyajaval? mert en meg soha. olyat igen, hogy adott neki a tanyerjan levo etelbol de hogy a kutya is onnet falatozik meg a gazdaja is ilyet meg soha.


     


    pedig az ismeroseim 80 % a kutyas es imadjak az allataikat, van aki egyutt alszik vele de egy tanyerbol nem szoktak enni.

    előzmény:
    lady1986 (46)
    2014-08-31  22:57
  11. 2014. szeptember 1. 10:0591.

    Engem messzirol kiszurnak maguknak a kutyak


    tudjak hogy imadom oket, ha kicsi ha nagy ha bundas ha rovidszoru, szivesen megsimogatom jatszom vele stb.


     


    itt csak az agarakon vagy a veszelyes kutyakon kell szajkosarat tenni a poraz az kotelezo setaltataskor de a szajkosar nem.


     


    engem egyszer harapott meg egy kutya;  egy csivava kb 1 kg volt kisse idegbeteg es a szomszedome volt. ra se haragudtam jot nevettem a dolgon , hat mit lehet tenni egy kilos reszketo kutyaval ?soha semmifele kutya nem harapott meg pedig meg a rendor jarorkutyat is megsimogattam.

    előzmény:
    Lillaréka (42)
    2014-08-31  22:45
  12. Torolt_felhasznalo_736884
    Torolt_felhasznalo_736884
    2014. szeptember 1. 10:0290.

    Te még mindig ezen a fura szón lovagolsz? :D


    Milyen vizslatásról beszélsz? Ki mondta, hogy vizslatni kell? Nem megyek senki utána  parkban azt lesve össze szedi-e a szart, de azt látom, ki az, aki biztos összeszedi, és ki az, aki nem. Aki társasággal van, mindig, mert egymásra szólnak. Aki meg egyedül van, csak rá kell nézni a gazdára, és látom. Nem kell utána menni, vizslatni.


    És miért ne lenne a kutyás a hunyó? Ezt sem értem. Nem pont azt írtam, ha odaengedi a kutyát, miközben nem kellene ő a felelős ha történik valami? De te azt írod erre, szerintem soha nem a kutyás a hunyó. Hogy is van ez?

    előzmény:
    lady1986 (85)
    2014-09-01  09:52
  13. 2014. szeptember 1. 10:0089.

    Engem egész addig nem zavar a kutya az étteremben - egyáltalán azon a helyen, ahol eszem - amíg nem kunyerál, vagy nem szenved látványosan attól, hogy mindenki eszik, ő meg nem.


    Van kutyám, és az a szabály, hogy ha eszünk, akkor kimegy. Ha főzök, és nem alszik közben, akkor kimegy.


    Ha nem küldöm ki, akkor boci-szemekkel ül előttem/mellettem, és közben patakokban folyik a nyála. Látszik rajta, hogy neki kínszenvedés, hogy nem ehet (alapvetően falánk fajta). 


    Ó hát és a szagáról nem is beszélve. Ápolt kutya, nem csimbókban lóg a szőre. De aki azt állítja, hogy egy kutyának nincs szaga, az nem mond igazat. Evés közben pedig én erre a szagra nem vagyok kíváncsi. Ennyi.


    Étterem tekintetében kerthelyiséget még csak-csak el tudok képzelni, ahová kutyával is lehet menni, de zárt térben nem.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-08-31  16:48
  14. 2014. szeptember 1. 10:0088.

    szambol vetted ki a szot. borzadva bamuljak de jonnek egyre kozelebb


    mi ez ha nem mazochizmus?

    előzmény:
    WASP (21)
    2014-08-31  21:16
  15. 2014. szeptember 1. 09:5887.

    Most mondd meg oszinten miert jarsz olyanokhoz akiknel kutya van es igy van nevelve?


    Nem vagy kepes kiszurni hogy kikkel baratkozz?


     


    Szerintem a barataidat te valasztod meg es ha ennyire rettegsz a kutyaktol akkor egyaltalan nem kell olyan emberekkel baratkozni akik kutyasok. ugysincs akkor tul sok kozos bennetek, akkor meg mire jo az ilyen kapcsolat?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (13)
    2014-08-31  20:30
  16. 2014. szeptember 1. 09:5486.

    Orult vilag ez!


    Tiltsuk ki a gyerekeket, engedjuk be az olebeket!


    Lassan mar a szexet is kutyaval kepzelik el egyesek. Beteg vilag ez.


    Kutyaskent mondom: a gyerek az gyerek, az ember az ember, a kutya meg allat. Egyszeru. Nem art, ha tudjuk, kinek hol van a helye.

    idézet:
    felicienne (3)
    2014-08-31 17:01:03

    Nem erdemes ezen vitazni szerintem. nekem a kutya pont olyan fontos semmivel nem kevesbe mint egy gyerek. tehat a beengedese vagy nem beengedese is ugyanazzal a sullyal esik latba . es meg eleg sok ember van igy ezzel akinek nincs fontossagi sorrend ebben az esetben.


     


    nalam a macska is pont ugyanilyen helyen all. alszik az agyamban, sot az asztalra is felmehet es leul mellem ha eszem. termeszetesen ha vendeg van vagy meg van teritve az asztal akkor nem megy fel, pontosan tudja mikor lehet es mikor nem.

    előzmény:
    felicienne (3)
    2014-08-31  17:01
  17. 2014. szeptember 1. 09:5285.

    Az előbb pont te magad írtad, hogy ha ránézésre rendben van a gazdi akkor miért ne lenne rendben a kutya is. :) Ránézésre rendben lehet az öltözéke mondjuk, ettől még nem feltétlenül fordít ugyanannyi gondot a kutya egészségére és nevelésére, mint a saját kinézetére. Szóval akkor most ránézésre, vagy vizslatni kell a gazdit, hogy a kakát is összeszedi e maga után? Saját magadnak mondtál ellent.


    Felelősség: mindkét félé a felelősség. A gazdié is, aki kínálgatja a kutyáját, mint pl lányom esetében, hiszen ő ismeri a blökit ( legalábbis sok esetben kellene ismernie ), meg a szülőé is, hiszen ő bólint rá a helyzetre, vállalva az esetleges rizikót. Jah, ha ezt a rizikót mégsem vállalja, akkor meg a kedves gazdi minimum furának, de inkább fóbiásnak nézi az elutasító felet. Akárhogy olvaslak, leginkább az jön le rólad, hogy bármi van, mindig a nem kutyás a hunyó. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_736884 (81)
    2014-09-01  09:43
  18. 2014. szeptember 1. 09:5084.

    Itt vannak kutyabarat kavezok, nehany etterem is de foleg azok ahol kint is fogyaszthato az etel. Sok szallashely, nagyobb hotelek is vannak ahol lehet kutyat vinni.


    Semmi kifogasom ellene, ez ugyanugy majd valasztas kerdese lesz/lehet mindenkinek hogy akar -e kutyabarat etterembe menni mint a gyerekbarat ettermek  kerdese.


     


    akit nem zavar vagy kifejezetten szereti a kutyakat az majd odamegy aki meg nem az elkeruli az ilyen helyeket.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-08-31  16:48
  19. Torolt_felhasznalo_736884
    Torolt_felhasznalo_736884
    2014. szeptember 1. 09:4583.

    Ja, és természetesen, ha a kutyás mondta, megsimogathatod a kutyust, és baj történik, akkor te nem vagy felelős, ellenben a gazda igen. Csak akkor vagy felelős, ha előtte meg sem kérdezed, szabad-e. :)

    előzmény:
    lady1986 (80)
    2014-09-01  09:27
  20. 2014. szeptember 1. 09:4582.

    Igen, ertem. En mindig rovidre fogom a porazt, ha van mellettem vagy szembejon valaki, de epp vmelyik nap setaltunk, amikor egy gazdi ugy gondolta, az o kutyaja miert ne johetne kozel az enyemekhez. Nos azert, mert az egyik kimondottan nem szereti az idegen kutyakat. S mikor mar ez latszik is, meg akkor sem jut eszebe elmenni mellettunk szep nyugiban, hanem alldogal tovabb es nezi mi fog belole kisulni... Na ilyenkor en hiaba huzodom le a fure az enyeimmel.... Pedig oveke volt az egesz jarda, de a fube is utanunk jottek... Ilyenkor en is tudnek sikitani, hogy te nagy esz, mit gondolsz miert megyunk egyre messzebb, hogy kovessetek? :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_827100 (79)
    2014-09-01  09:18
  21. Torolt_felhasznalo_736884
    Torolt_felhasznalo_736884
    2014. szeptember 1. 09:4381.

    Én csak a Gazdikról (foglalkozik a kutyával, sokat sétál, játszik vele, nem mocsokkal eteti, rendszeresen oltatja, féregteleníti a kutyát, összeszedi maga után a kutyaszart, és csak olyanokkal barátkozik, akik szintén ilyenek stb, stb..:))) beszéltem (így nagybetűvel), nem azokról, akik csak úgy tartanak egy kutyát. Hogy minek, azt nem tudom.


    A borjúnagyságú kutya is tök jól elvan a panelban (egész nap alszanak), nincs azzal gond, ha ott tartja az ember, feltéve, hogy ha hazamegy tud vele foglalkozni, és nemcsak egy gyors kör a parkban a séta. Vagy még annyi se. :(


    Aki csillivilli ruciban leadja a kutyáját az ebtelepen, az nálam nem minősíthető kategóriába tartozik....


     

    előzmény:
    lady1986 (80)
    2014-09-01  09:27
  22. 2014. szeptember 1. 09:2780.

    Én már pl azt nem tartom felelős kutyatartónak, aki borjúnagyságú kutyát tart panelban, majd szépen lehozza őket a játszótér melletti parkba és se póráz, se szájkosár. Lehet akármilyen jól nevelt kutya egyébként, nincs rá garancia, hogy nem jön rá a bolondóra valamitől és nem vág be a játszótérre. Egy ekkora kutya ha nem harap is, épp elég kárt tud tenni pl egy 2 évesben, ha csak elsodorja mondjuk macska kergetés közben.


    És különben teljesen fals dolog a gazda öltözetéből ítélni, hogy a kutya minden szempontból rendben van, ez olyan mint egyes szülők...magának műköröm, csillivilli kinézet, a gyerek meg a 3 napos koszos ruhában fetreng a csoportban ( volt hasonló szülő az oviban elég ). Gazdánál is megeshet simán, hogy magát fényezi, a kutyát meg nem éppen. Van egy gyepis ismerősöm, pont ő mesélte, hogy hány olyan "úrinő" adja le full bolhásan a megunt ölebét, akiről egyébként nem gondolnánk, hogy ilyen igénytelen tud lenni a házi kedvencével szemben ( pont azért mert olyan mint a piros alma: kívül fényes, belül rohad ).


     


    ( És azt már tényleg csak halkan jegyzem meg: ha mégis baleset a kutyázás vége, akkor bezzeg jön a hülyeszülőzés meg felelőtlenszülőzés mert miért hagyta hogy idegen kutyával játszon a gyerek, a hab a tortán, ha a gazdiban ilyenkor nincs is annyi gerinc, hogy elismerje, hogy kínálgatta a simogatás és játék lehetőségét a gyereknek. )

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_736884 (76)
    2014-09-01  08:33
  23. Torolt_felhasznalo_827100
    Torolt_felhasznalo_827100
    2014. szeptember 1. 09:1879.

    Nálunk azért még a pórázon tartott kutya is "veszélyes" lehet...Sajnos sok olyan gazdit láttam, akik túl hosszú pórázon sétáltatják a kutyát és hiába húzódik valaki, nem is törődik vele, eszébe sem jut, hogy talán lehet azt a pórázt rövidebbre is venni.


    Vagyis megint kikötöttünk az emberi butaságnál - és most finoman fogalmaztam. Vagyok ugye én...aztán én...majd még mindig én...és aztán utánam senki...Ezen a hozzáálláson pedig csak mi magunk tudunk változtatni, de akiben ennyire túlteng az ego, annak fogalma sincs arról, hogy pl. most miről is írtam...


     

    előzmény:
    ezanick* (74)
    2014-09-01  08:28
  24. 2014. szeptember 1. 08:5378.

    "Egy kutya,macska sokszor tisztább mint egy ember."


     


    Bizony nem beszelve arrol, hogy a kutyabetegseg nem terjed emberre....., 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_736884 (69)
    2014-09-01  04:52
  25. 2014. szeptember 1. 08:5177.

    Nem, szerintem nincs helye kutyáknak az éttermekben.
    Mondom elkötelezett kutyásként.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-08-31  16:48

Címlap

top