Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Van rá képességed?

Kerdejel
Létrehozva: 2014. szeptember 5. 14:17
az a baj, hogy hiába keresek a neten olyan hírek után hogy csoportosan gúnyoltak, megbélyegeztek, és és szándékosan érzelmi sokkba hergeltek egy 4 éves korától kihasznált lányt nem találok semmit. :(

őszintén szólva ha a média nem kapná fel ennyire és nem szembesülnék mindig vele, hogy mennyit csöpögnek az emberek megerőszakoltakon, akkor engem sem zavarna ez. Pontosan erről írtam, hogy emiatt érzem magam egyetlennek.

Pedig mikor mindez elkezdődött boldog voltam, bolondos, senkit se piszkáltam, csak szerettem volna magam lenni. - Ezt üzenem azoknak, akik elkezdték a bántást.


és igenis figyelmet szeretnék. Akkoriban amikor még a boldog-bolondos-lány korszakomat éltem, mert hittem a békében,a nyíltságban, és a szabadságban nem akartam figyelmet az ügyemmel kapcsolatban. De minél elutasítóbbak az ügyemmel kapcsolatban annál inkább kívánom már szinte agresszíven kívánom a figyelmet!

néha már azt érzem legszívesebben meghúznám valaki haját és magamhoz rángatnám csak hogy egyszer a tetves életbe érdekeljen valakit az életem!!! És ne kínozzon!!  És ezek az érzések valóban a rengeteg támadás miatt vannak bennem amiket én mai napig alaptalannak érzek. (még egyszer leírom gyengébbek kedvéért: akkoriban, mikor kezdték vidám voltam)

A leggyengébbek kedvéért: Szándékos és élvezeti értékű bántalmazásról van szó!

Szóval még mindig adott a kérdés: Miért csak velem, és miért ennyire kegyetlenek az emberek? (miközben egy cikken meg a tvben zokognak)

Azért mert én voltam - "merészeltem" - annyira nyílt lenni, hogy meséltem róla??

Vagy mi?

Ja, és valaki írta, hogy a kilépés a kulcs, nos habár én kiléptem, ettől még megmaradt a nyoma, az emléke a dolognak, tehát a fejembe van vésve, hogy csoportosan aláztak, mint amúgy is megerőszakolt lányt. Az, hogy ott vagyok-e vagy sem, nem tünteti el ezeket a megtanult információkat. Az elme tanul, az én elmémben pedig egyelőre az lett tudatosítva, hogy velem ez természetes stb stb. és ezt nem fogja befoltozni az, hogy elhagytam az ilyen bántalmazó csoportokat.

Ha csak egy helyről ért volna elhihetitek, hogy nem érintene ennyire mélyen, ellenben egy tucat oldalról történt, rengeteg ember, így tehát elkezdtem természetesnek hinni.

Itt már csak az a kérdés, valóban az-e, illetve hogy akik ezt tudják, képesek e elhitetni velem az ellenkezőjét: azaz hogy NEM, nem természetes. -  Racionális érvekkel alátámasztva. (Várom!)



Felőlem vitafórum is lehet belőle, akinek van válasza a kérdésekre az leírja, és így tovább,és én majd kibogózok belőle valamit. Akinek nincs válasza a feltett kérdésekre, az nem ír.

Ezen kívül, ha valamit nem értesz velem kapcsolatban, javaslom, hogy a légből kapott fantazmagóriák helyett, inkább kérdezz engem, hátha tudok rá válaszolni. Így elkerülhető a vádaskodás is, ami tudjuk, hogy a rosszindulatú buta emberek ismérve. De személyeskedő vitákba nem megyek bele, csak az adott kérdesekre válaszolok, és ha válaszoltam utána folytatjuk az eredeti kérdéseimmel, amiket vastaggal kijelöltem.

ÉS aki mégegyszer a bántalmazásos előéletemmel jön, aminek ehhez tényleg csak nagyon érintőlegesen van köze, vagy a személyiségemmel jön, esetleg még a múlt és a jelen, fogalmával sincsen tisztában, annak nem válaszolok. Csak racionális, tárgyilagos,miért kérdésektől nem félő, egózástól mentes, intelligens kommentekben bízom./>Valaki egyszer azt mondta: Ezt talán azoktól kéne megkérdezned, akik bántottak, csak ők tudhatják a választ. A magukra ismerők számára agyomlasztó kérdéseket azért kényszerültem újra feltenni, mert eddig érdemi választ nem kaptam.

Ha megkaptam a válaszokat, - azokat a válaszokat amik konkrétan a kérdéseket válaszolják meg - , tovább lehet lépni.

Úgy gondolom nem kell pszchihológusnak lenni, hogy aki akar ezen pont annyira el tudjon gondolkozni, mint azon, hogy egy anya hogyan vigye bölcsibe a gyerekét, és a többi topik. Nem engem kell megfejteni, nem engem kell támogatni, csak kérdésekre kell válaszolni. Akár egy dolgozatnál.

Már aki akar természetesen. Aki nem akar, az ne fecsérelje rám az idejét.
  1. 2014. szeptember 8. 21:5751.
    Szerencsére nem csak az áldozat és romboló-szándékú ember két véglete létezik. :)
    előzmény:
    sinister28 (50)
    2014-09-08  21:38
  2. 2014. szeptember 8. 21:3850.
    Hú, ba..meg... te még nálam is rosszabb vagy.

    (azért most fellélegeztem, bevallom töredelmesen, mert eddig azt hittem egyedülállóan vagyok idióta, de látom van aki tud überelni)

    Tudod mindenki addig áldozat, amíg élvezi a szerepet, de eljön az idő amikor vagy változtatsz, vagy már mindegy mit mondasz.

    De hidd el, jobb ha kilépsz ebből a szerepből, mert csak az idődet pazarolod, és ezt visszacsinálni már nem lehet, de bepótolni sem amit ezzel elvesztegetsz. szóval? dönthetsz, maradsz másnak a box zsákja (képletesen értve) vagy elkezdesz élni...
    előzmény:
    Kerdejel (44)
    2014-09-07  20:29
  3. Torolt_felhasznalo_998541
    Torolt_felhasznalo_998541
    2014. szeptember 8. 21:1249.
    off csak ugy csendesen mondom 200 /szakertok/fo a facebookon tobb szazezer usert befolyasolt egy kiserlet soran evekkel ezelott meghatarozott cellal es feladattal . En is tudok olyan sindromat produkalni amilyet csak akarok, es tudok barmirol allitani es ugyanazt cafolni is,
    ha eppen ugy adodna hogy valami munkamhoz kivancsi lennek a reakciokra. Ezert soha nem minositem a nicket es nem diagnosztizalok
    előzmény:
    Amarynda (47)
    2014-09-08  14:08
  4. 2014. szeptember 8. 18:1448.
    A lelkiismeret furdalás lenne a legutolsó. Jelenleg nincs rá kapacitásom.
    előzmény:
    Csendike (43)
    2014-09-07  20:04
  5. 2014. szeptember 8. 14:0847.
    Minden szavaddal egyetertek.
    beteg mazochista alkat, akinek leteleme hogy minel tobb es latvanyosabb bantas erje.

    kizarolag szakember kepes rajta segiteni (persze csak akkor ha o is kozremukodne a sajat gyogyulasa erdekeben), nem pedig nevtelen forumok ahol kitarja a legbelsobb maganugyeit.

    de amig nem veszi tudomasul hogy beteg addig nem is valtozik semmi, pont ugy amig az alkhoholista beismeri hogy alkoholfuggo, onnantol kezdve indulhat meg a valtozas.

    Egyebkent engem szemely szerint mindig duhitettek az ilyen aldozattipusok, valoszinuleg mert en magam nagyon sok mindenen mentem at es megis talpra alltam.

    a multat egyszer valahol valamilyen szinten le kell zarni ha az meggatolja az embert abban hogy elore lepjen es jovot kezdjen epiteni maganak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_277981 (33)
    2014-09-07  01:15
  6. 2014. szeptember 8. 00:1746.
    Dehogynem! A fizikai terhelés feltölt, még több szellemi frisseséget ad. (tapasztalat)
    előzmény:
    kekelefant (45)
    2014-09-07  23:48
  7. 2014. szeptember 7. 23:4845.
    Nem ertem?Nem hiszel a fizikai munka terapiaban?Ha segithettem ,orulok.
    előzmény:
    Kerdejel (31)
    2014-09-07  01:07
  8. 2014. szeptember 7. 20:2944.
    Lelkiismeret furdalást azoknak illene éreznie (nem "kell" lényeges különbség), akik valaha szándékosan és élvezettel, igyekeztek nekem fájdalmat okozni, vagy megtörni, miközben tettük súlyosságának teljesen tudatában voltak. Az áldoatípusság sem magyaráz bizonyos emberek lelkében lakozó sötétségre, és senki ne próbálja nekem megmagyarázni, hogy ezek az emberek azért lelkileg rosszindulatúak, mert áldozatként viselkedek. nyilván, mint áldozatot engem megtalálhatnak, és kihasználhatnak, de nem ettől válik valaki rosszindulatúvá, kényszeres-rombolóvá.


    Nem írtam neveket és nem is szándékozok, aki magára ismer az úgyis elárulja magát.
  9. 2014. szeptember 7. 20:0443.
    Talán nem is akart.
    Írt valami átlátszót és kész.
    A lényeg a lényeg, érezd úgy hogy még neked kellene lelkiismeret furdalásodnak lenni emiatt.
    Remélem nem lesz.
    előzmény:
    Alinee2 (42)
    2014-09-07  19:24
  10. 2014. szeptember 7. 19:2442.
    Ugye tudod, hogy ezzel nem mondtál neki semmit?
    előzmény:
    terdszelikatica (37)
    2014-09-07  08:51
  11. 2014. szeptember 7. 13:0341.
    Másfelől a leírás alapján ti magatok is elmebetegként, spontán begőzölő őrültként tekintetek rám, akkor igazán nem értem mi ez a nagy megvetés és undor felém. Hiszen nem vagyok beszámítható állapotban, amire elég nyomós okom van. (gyengébbek kedvéért: ez irónia volt)


    "Szegény az, aki fegyvertelen, de még szegényebb az, ki fegyverével csak pusztítani képes"
    előzmény:
    Kerdejel (39)
    2014-09-07  12:42
  12. 2014. szeptember 7. 12:5340.
    Több, mint a fele. Most leszek 23. És kb ovis elsős lehetettem az elsőnél. 17 éves koromig teljesen normálisnak éltem meg. Szerintem így nem csoda, hogy ez okozott némi személyiségtorzulást, amivel egyébként tisztában is vagyok, de ez részemről agresszorok által felhergelt állapotban és a szexhez való hozzáállásomban szembetűnő. (Mindkettő ellen igyekszek küzdeni) Számomra a 14 év mindig egy olyan távlat volt, ami kimondva is soknak tűnik. Olyan érzésem van tőle, mint azok a pincébe zárt lányok és hasonlók. Bár ők több ideig voltak ennél is.
    előzmény:
    terdszelikatica (37)
    2014-09-07  08:51
  13. 2014. szeptember 7. 12:4239.
    Ti is tudjátok jól, hogy a mindennapos, szándékos hergelés, és rosszindulat miatt gőzöltem be, nem "csak úgy". De ti ezt, hogy sokan soha nem lesztek képesek bevallani magatoknak.
  14. Torolt_felhasznalo_418344
    Torolt_felhasznalo_418344
    2014. szeptember 7. 11:5638.
    3x olvastam végig a topiknyítód,de nem értettem meg mit szeretnél.
    Egyértelmű hogy pszhiáterre lenne szükséged.!
    előzmény:
    Kerdejel (1)
    2014-09-05  14:17
  15. 2014. szeptember 7. 08:5137.
    Tényleg olyan bitang sok 14 év, vagy csak én gondolom annak? 
    ez nezopont kerdese es habitus fuggo 
    1. mennyi az osszev amivel szamolhatunk ha 28 akkor pont fele ,es a fele mar jo arany a merleg serpenyojenek valtoztatasahoz
    2, ha tobb mint fele akkor van meg nagyobb a  lehetoseg az alakitasra hiszen nem a multba hanem a jovobe van lehetoseg elorenezni
    3.rajtunk mulik hogy mellekvaganyra tereljuk-e az eletunket vagy celt tuzunk-e ki magunk ele
    4. celkituzesek es mellekvagyanyok ellenere is van lehetoseg hogy a kisiklottnak velt helyzeteken  valtoztatatni tudjunk 
    előzmény:
    Kerdejel (36)
    2014-09-07  01:37
  16. 2014. szeptember 7. 01:3736.
    Egyébként legutóbbi kérdésem, amely így hangzott


    Tényleg olyan bitang sok 14 év, vagy csak én gondolom annak?


    Erre még senki nem válaszolt, pedig ez hangzik a legegyszerűbb kérdésnek mind közül.
    Ha az emberek képesek lennének értelmezni amit írok "csinálj úgy, mintha egy dolgozatra felelnél pl" és valóban csak tárgyilagosan, tőlem elvonatkoztatva megválaszolnának 2+1 kérdést, régen nem lennék itt. Én tökéletesen megbékéltem már, és újabb - más - dolgokra jöttem rá, de ezekről nem itt fogok beszélni.


    "Ha a fájdalmat elhatárolod a testtől, elhatárolod a lélektől, elhatárolod a vágytól, akkor a szenvedést önmagában, teljesen tisztán fogod megpillantani, és egyszerre megérted."
  17. 2014. szeptember 7. 01:2735.
    Nem is kellett volna alkalmasnak lenned rá, nem támogatót kerestem a személyedben. :D Neked is csak azt tudom mondani, hogy ha nem érted meg elsőre olvasd el másodszorra amit leírtam,hát ha akkor...
    Valószínűleg teljesen más szinten vagyok mint az emberek többsége (nem magasabb).
    meg van a magam világszemlélete, és a magam stratégiája is ahhoz, hogy hogyan tudnám elfogadni magam körül a világ történéseit. Ha nem értem, kérdezek. Ezen túlmenően az áldozatszerepből kiindulva, nos idővel edződik az ember a csatában, és ha képes vagyok higgadtan tűrni, bármilyen stílusa is legyen az illetőnek, az már kicsit siker, szóval számomra az ilyen helyzetek akár jó pszichológiai edzések is lehetnek.  Megértem, elfogadom, hogy nem szeretnél velem haverkodni bár ezt megírhattad volna privibe is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_277981 (33)
    2014-09-07  01:15
  18. 2014. szeptember 7. 01:1834.
    Félre értés ne essék, vannak jó tanácsaid, azokat megfogadom ahogy tudom.
    előzmény:
    kekelefant (30)
    2014-09-07  00:02
  19. Torolt_felhasznalo_277981
    Torolt_felhasznalo_277981
    2014. szeptember 7. 01:1533.
    Írtál nekem, de ne haragudj, nem szeretnék levelezni veled. Párszor már leírtam, mások is, szakembert keress fel, és talán évekig tartó terápiával elérheted, hogy rendben legyél magaddal és a világgal.
    Én erre nem vagyok alkalmas.
    Ezzel a mazochista topiknyitogatással is csak azt éred el, hogy még többen rúgjanak beléd, biztos vagyok benne, hogy a betegséged lényege is ez. Ezt akarod.
    Nem írok többet, nincs mit mondanom.
    előzmény:
    Kerdejel (1)
    2014-09-05  14:17
  20. 2014. szeptember 7. 01:1232.
    Mégis mi lesz jobb? A nem létező rosszkedvem ami már akkor se létezett amikor a témát, VITA és ELEMZÉS céljából kiírtam? :)
    Köszönöm szépen én teljesen higgadt vagyok. Mindenkinek lehetnek rossz napjai.
    előzmény:
    kekelefant (30)
    2014-09-07  00:02
  21. 2014. szeptember 7. 01:0731.
    A megoldást lásd fentebb!
    előzmény:
    kekelefant (29)
    2014-09-06  23:48
  22. 2014. szeptember 7. 00:0230.
    Azert hasznalod a' szerintem,en igy gondolom,nekem ez jut eszembe',frazisokat,mert azt hiszed korotted forog a vilag.Tanacsot kertel ,it van:hianyzik neked a fizikai munka ,napnal is vilagosabb a dumadbol,menj ingyen konyhara etelt osztani,vagy menhelyre takaritani,mint onkentes,sokkal jobban leszel egy munkaval eltelt nap utan.
    előzmény:
    Kerdejel (26)
    2014-09-06  18:42
  23. 2014. szeptember 6. 23:4829.
    Csak egy kerdesem van?Te mibol gondolod hogy te vagy a vilag kozepe?Miert untatod a barati korod[ha van] a lelkivilagoddal,mennyivel vagy fontosabb mint mas?Szuletett aldozat szindromad van,mindennap maglyat raksz,es ha nincs aki alagyujt magad gyujtod meg[Szabo Magdatol].

    Ahelyett hogy allandoan magadrol nyavogsz,nem probalnal segiteni masnak?Mert vannak rajtad kivul is....
    előzmény:
    Kerdejel (8)
    2014-09-05  22:28
  24. 2014. szeptember 6. 20:0228.
    Nem vetted észre, hogy egy beszélgetést másoltam be? Nem kell kötözködnöd, nincs rá szükség. Vagy neked van rá szükséged?

    Rosszakaratnak gondolom azt, ha látják, hogy a másik szenved tettüktől, és és mégis teszik, és szándékosan igyekeznek önkárosításba hergelni.  Ráadásul nem is kizárólag erre a fórumcsoportra gondolok. Amiről már írtam, ha figyeltél volna. Ebből következik, hogy nem feltétlenül az itteni emberekről van szó minden esetben. Még mindig képtelen vagy tisztán csak magát a cselekedetet és az állapotot látni, mindig a személyemet veszed elő. pedig lehetne erről tárgyilagosan is beszélni. Viszont már megmondtam neked, hogy nyilvánvalóan nem értjük meg egymást, így fölösleges vitáznunk. Ha viszont te, valóban nem szeretnél megérteni engem, akkor megint csak az derül ki, hogy csak az egódat fitogtatod, és talán még saját magad igazát is szeretnéd feltűnően hevesen védelmezni.
    Nyilván lehet, van hogy én is ezt teszem. Ettől függetlenül nem tartom helyesnek, hogy velem kötözködsz ahelyett, hogy egyszerűen elme mechanizmusokat tárnál fel, és egy előadásnak tekintenéd az egészet.

    Figyeld meg hogyan fogalmazok. gyakran használom a "szerintem" "én így gondolom" kifejezéseket, és nem a te személyiséged egészével vagyok elfoglalva, hanem csak a cselekvésről mondok véleményt. Nem véletlenül.

    Eldönthetnéd végre: Siránkozol, hogy mennyire agyfájdítóan depis vagyok, (ha vagyok) vagy igyekszel leminősíteni.
    Viszont az valóban abszurd, hogy annyit nem voltál képes értelmezni a dolgot, hogy az adott komment amibe belekötöttél egy párbeszéd.
    Nem kötelező írni.


  25. 2014. szeptember 6. 19:3827.
    Az emberek egy része kegyetlen.
    Egy részük szeret kötekedni.
    Elég egy nem egyező vélemény vagy egy megosztó téma a fórumon. 
    A trollokat le kell szarni és nem válaszolni nekik.
    előzmény:
    Kerdejel (1)
    2014-09-05  14:17

Címlap

top