Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mohamed lesz a Charlie Hebdo címlapján

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2015. január 13. 16:25
Hatvanezer helyett hárommillió példányban és 16 nyelven jelenik meg a lap következő száma.

Nők Lapja Café: Mohameddel a címlapján jelenik meg szerdán a Charlie Hebdo
  1. 2015. január 15. 07:5476.

    Most eleg sokan be vannak szarva az itt elok kozul mert 2 napja a buszon leszaggattak a burkat egy norol a reszeg tinedzserek.


    ami a dolgot inkabb erdekesse tette, hogy senki nem szolt egy szot sem a buszsofor pedig akkor hivott rendort amikor mar lezajlott az esemeny.


    es szerintem ez cask a kezdet.


     

  2. 2015. január 15. 07:4875.

    Minden szavaddal egyetertek. maradnanak a hulye sivatagi orszagaikban az idiota leplekbe burkolt noikkel egyutt, ahelyett hogy normalis orszagokban rontjak a levegot.


    nagyon nagyon sajnalom az aldozatokat de legalabb a terroristat is kinyirtak. a multkor amikor itt a kavezoban fogva tartotta a tuszokat az a szemetlada azt is kinyiffantottak a rendorok.


     

    előzmény:
    Lillaréka (29)
    2015-01-14  06:38
  3. 2015. január 15. 07:3874.

    ez a tortenet nem arrol szol. Ez a tortenet arrol szol hogy egy mocsok bulvarlap ami a szolasszabadsag teves elmelete szerint provokolt es vedettseget elvezett elerte azt hogy ket ember az mondta nekem ebbol elegem van.


    Ennyi A jog is ismer eros felidulasbol elkovetett dolgokat .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (73)
    2015-01-15  07:32
  4. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2015. január 15. 07:3273.

    a vallásháborúk nem lettek befejezve, ennyi a történet


    ameddig valamelyik nem irtja ki a másikat a pokolgép mindig ketyeg


     

    előzmény:
    *Diorella* (71)
    2015-01-14  17:54
  5. 2015. január 15. 07:2972.

    A foszerkeszto.


    Fasza gyerek volt. 


    Beke poraira. 



    Azert most megkerdeznem tole, valoban kifizetodo volt ocsmanynak lenni?


    Szerintem pont feldughatja maganak a szolas szabadsagot. Ez nem is lenne baj. Az o dontese volt. Akik ezutan halnak meg, azoknak nincs dontesi lehetosege. Ok az aldozatok. 


     

    idézet:
    PG13 (45)
    2015-01-14 09:59:56
    "Veszprémi érsek: A Charlie Hebdo alkalmazottai is felelősek a tragédiáért.

    Miért kellett a lapnak meztelenül ábrázolnia Mohamed prófétát és a lehető legalpáribb eszközökkel kigúnyolni a kereszténységet, illetve "izraelita testvéreink" hitét? – kérdezi Márfi Gyula érsek, aki liberális embernek tartja magát, és nem szeretne "az ultraliberális újságírók véleménydiktatúrájában" élni. Szerinte a Charlie Hebdo-féle túladagolt szabadság az, ami öl. Emellett természetesen elítéli a terrorcselekményt és imádkozik az áldozatokért...."


    http://hvg.hu/itthon/20150112_Veszpremi_ersek_A_Charli e_Hebdo_alkalmazo/


     

    előzmény:
    PG13 (45)
    2015-01-14  09:59
  6. 2015. január 14. 17:5471.

    A helyzet az, hogy ez a kérdés nem ennyire egyszerű. Európának nem kellett volna anno gyarmatosítgatni, Európának anno nem kellett volna annyira lustának lennie, hogy olcsó munkaerőt engedjen be, s akkor nem lennének itt. Európa maradhatott volna csak az európaiaké. De Európa nem tanul. Még az is keményen meg fogja bosszulni magát, hogy Európa inkább a zoknitól kezdve mindent Kínában gyártat le, mint európai gyárakban európai emberekkel. Mert most már egyre inkább nemcsak a termékeik vannak idebent, hanem ő maguk is. Magyarországon is, míg egy magyar család már 1 gyereket is meggondol, addig egy kínainak 3-4 is születik. És ők már magyarok lesznek, magyar-európai jogokat követelve, miközben kínaiak maradnak.

    előzmény:
    Lillaréka (29)
    2015-01-14  06:38
  7. 2015. január 14. 17:2770.

    Tanulság: Bhenazir Bhutto lett volna.

    előzmény:
    Lillaréka (69)
    2015-01-14  17:25
  8. 2015. január 14. 17:2569.

    Köszönöm!
    és úgy látom hiába magyaráztuk itt páran, azt amit... 
    Hogy a  gyilkolni készülő terroristának csak ürügy kell, hogy gyilkolhasson.
    Célpontot akar keresni és talál is...  MERT IGY DÖNTÖTT!


    ÉS erre bizonyiték számos van.. különféle  metrokban is történtek már merényletek... vagy ott van az  ikertornyok elleni merénylet. lehetne sorolni a végtelenségig amit a  moszlim terroristák mindenféle - Charlie- nélkül véghezvittek a világban.
    Ürügyet mindig találnak  mert ez a céljuk. Hogy ürügyet találjanak.


    Mit kéne csinálni a világ kulturáltabb   felének? burkát  ölteni? megtiltani hogy a nők tanulhassanak, vagy egyáltalán kitegyék az utcára a  lábukat?  nehogy szegény- szegény terroristák  érzékeny lelkivilágát megsértsük már!! Ugye.. ilyen itt még nem történt.. De az arab világban sajnos.. igen..


    Tanulságul



     


     

    előzmény:
    ladybird65 (68)
    2015-01-14  17:01
  9. 2015. január 14. 17:0168.

    Tudod, nekem kultúrember fejével gondolkodva nagyon nehéz ezt az egészet megérteni. Sokan írják, hogy nem kéne provokálni őket, mert majd valakit megint jól "valagba lőnek" - írta valamelyik tanult fórumtárs.


    Azért nem fér a fejembe, mert az embert napi szinten sértik meg. Utcán vadidegenek, boltban, kollégák a munkahelyen, sajnos időnként a családban, rokonságban is. Okkal is meg ok nélkül is. De még az sem jut eszembe sokszor, hogy visszaszóljak, mert nem ér annyit. És hiába provokálnak, megverni sem fogok senkit azért, mert megsértett a becsületemben, a női, az emberi mivoltomban. Nem hogy lelőjek, kivégezzek valakit...


    Mondom, napi szinten gyilkolászhatnánk egymást. Mi magyarok pláne élharcosai vagyunk annak, hogy tudunk egymásba rúgni jó nagyokat. Mégsem jut eszembe, és gondolom neked sem, hogy ha valaki megsért, sőt jól kitol veled, hogy fogod a puskádat és szimplán agyonlövöd és onnan a dolog le van rendezve. Ha csak így tudjuk rendezni a dolgainkat, akár irány az őskor.

    előzmény:
    Lillaréka (29)
    2015-01-14  06:38
  10. 2015. január 14. 16:2167.

    Egyet ertek veled

    előzmény:
    cabron (64)
    2015-01-14  14:04
  11. 2015. január 14. 16:1966.

    Ok karikaturistak nem hosok. Azt csinaljak mint minden karikaturista a vilagban. Gunyt uz mindenbol es mindenkibol. A franciakrol tudni kell hogy ok kivetelesen jok ebben :)


    Itt nem A Gyurit sertettek hanem a Vilag osszes Gyurijat. Nagy kulombseg! Nem szemelyes volt hanem altalanos. Egy karikatura lap aki csinalja azt amihez a legjobban ert. Sertegetni! :) Lehet szeretni, lehet nem szeretni. Lehet megvenni a lapot es lehet nem torodni vele. 


    En szeretem olvasni a GLobe and Mail cimu ujsagot. NEkik is szokot lenni egy-egy karikatura. Van amit viccesnek talalok, van amit durvanak . Amikor nem tetszik egyszeruen lapozok egyet eszembe sem jut kivegezni a karikaturistat azert mert az en lelkivilagomba taposot. Nem azonusulok a velemenyevel es ezzel be van fejezve. Azt hiszem ezt nem ertik sokan hogy itt nem szemelyes sertes tortent hanem minden Muslim sertese volt es ez a fajta sertegetes resze a szatiranak es a karikaturanak. 


    Pont ugy mint amikor rendor viccet mondunk akkor az osszes rendort 'cikkizuk'. amikor cigany viccet mondunk el akkor pedig az osszes romat sertjuk.  Nem a Kovacs Istvan rendorol volt a vicc hanem altalanos rendor vicc volt es nem a Hegedus Lajos rol szolt a vicc hanem altalanosan a romakrol.


    Most kepzeld el hogy egy ilyen vicc miat a rendor lelone vagy a roma megkeselne es jogosnak tartana barki is......

    előzmény:
    Anda39 (65)
    2015-01-14  15:24
  12. 2015. január 14. 15:2465.

    Persze, hogy nem lehet gyilkolni egy csúfolás miatt, de csak azt akartam mondani, hogy azért látni kell, hogy mi volt az ok, és mi az okozat. 


    Nem tudom, mi a politikai háttere a rajzoknak, hogy ezekért a karikaturistákat hősnek kell tekinteni, mert mernek ilyeneket rajzolni... fogalmam sincs. De azért ettől függetlenül nekem durva és ízléstelen "tréfák". Szomorú, hogy emiatt ártatlan embereknek kellett meghalniuk.


    Józan paraszt ésszel: ha tudom, hogy a Józsi egy őrült, nem hergelem, mert hiába tudom, hogy nem bánthat, mert bünteti a törvény, attól még jól fejbevághat egy lapáttal... (és itt a hergelésen van a hangsúly, a szándékos piszkáláson)

    előzmény:
    kirandulas (60)
    2015-01-14  13:48
  13. 2015. január 14. 14:0464.

    Szerintem arra sem lehet semmilyen ok, hogy meggyalázzuk mások hitét, kultúráját, gondolkodását.


    Természetesen ezt nem úgy értem, hogy helyeslem a válasz reakciót.

    előzmény:
    kirandulas (60)
    2015-01-14  13:48
  14. 2015. január 14. 14:0463.

    Amire sokan hivatkoznak és azt szajkózzák ész nélkül,hogy ez a sajtószabadság,nos,azok szerintem fogalomzavarban szenvednek.


    Vallási jelképek,személyek ilyen durva és rendszeres gúnyolása nemcsak ízléstelen,hanem rendkívül etikátlan is! Az ilyet minden épeszű kultúrember elítéli és soha nem szórakoztatja ez a fajta "vicc".


    Ez a francia vicclap csak egy ócska szennylap,eddigi csak 30 ezres példányszámban jelent meg.


    A gyilkosságból most komoly hasznot húz az újság,mert az eddigi 30 ezres példányszám helyett most 3 millió(!) példányszámban jelent meg,"természetesen" és 'csakazértis' Mohamed prófétát gúnyolva. Ez csak arra jó,hogy az amúgy is dühöngő,jogosan(!) vérig sértett mohamedánokat még jobban felspannolják. Majd cinikusan azt is megjegyzik sokan,hogy nem ijedünk meg a mohamedánoktól, a gyilkosságoktól.


    Úgy,mint a fogyatékosok a dedóban. "Bibibi tudom,hogy ki fogsz nyírni,de akkor sem félek tőled és csakazértis tovább gúnyollak,sértegetlek". Noooormális???


    Nem félni kell,hanem komolyan venni a jogos fenyegetéseket és nem cukkolni idióták módjára a népeket! 


    Sajtómunkásoknak etikából megtanítani,hogy vallásokat,vallási jelképeket,isteneket,isteni személyeket soha,semmilyen körülmények között nem lehet gúnyolni. 


     


     


     

  15. 2015. január 14. 13:5662.

    "Csakhogy... engem ez a helyzet arra emlékeztet, amikor az egyik gyerek elkezdi csúfolni a másikat, mert az templomba jár és hisz az istenében. Erre az jól megveri, mire a verekedőt jól megbüntetik, a másikat meg nem. Pedig mindkettő viselkedése helytelen."


     


    Azert hosszu ut van a csufolodas, megveres es gyilkosag kozt. Nem tudom oket egy lapra tenni vagy egyenloseg jellet huzni koztuk. En nem azt mondtam hogy helyeslem ezeket a  karikaturakat, hanem azt hogy ez nem lehet ok arra hogy embereket megoljenek miata barmennyire is taszitonak talaljuk a rajzaikat. 


    Ha meghuzza magat a lap akkor annyit mutat a terroristaknak hogy lam igy kell ezt csinalni. Legkozelebb miert fognak minket megbuntetni a terroristaK?  Olvastam hogy az ISIL (vagy ISIS) lefejeznek nagyon hamar, nem csak minket nyugati gondolkodasuakat, es/vagy keresztenyeket hanem a Muslim-okat is. Nekik eleg annyi hogy szerintuk nem a Koran-nak megfeleloen viselkedik az illeto. Ez lehet szimplan annyi hogy az illeto dohanyzot az utcan vagy karonkodot, stb !!  Ha egy no hutlen akkor halalra kovezik .... tenyleg hol van a hatar ?!


     


     

    idézet:
    kirandulas (60)
    2015-01-14 13:48:39

    Meg annyit tennek hozza hogy emiat es hasonlo okok miat nem megyek ezekbe az orszagokba elni vagy akar latogatoba. Megertem , elfogadom (?) hogy naluk ezzek a torvenyek vannak, ok igy elnek. De akkor azok a fanatikusok akik a nyugati tarsadalomban elnek miert nem fogadjak el hogy nalunk mas torvenyek vannak es mas ami elfogadot. Ha pedig nem tudjak elfogadni miert nem menek olyan orszagba elni ahol a nekik megfelelo 'gondolkodas' van. 


     

    előzmény:
    kirandulas (60)
    2015-01-14  13:48
  16. 2015. január 14. 13:5061.

    Semmivel sem tartom különbnek azt a társadalmat, amelyik szerint lehet létjogosultsága egy ilyen újságnak, mint aki barbár módszerekkel fejti ki a véleményét róla. Tulajdonképpen az is egy vélemény...


     

  17. 2015. január 14. 13:4860.

    "Csakhogy... engem ez a helyzet arra emlékeztet, amikor az egyik gyerek elkezdi csúfolni a másikat, mert az templomba jár és hisz az istenében. Erre az jól megveri, mire a verekedőt jól megbüntetik, a másikat meg nem. Pedig mindkettő viselkedése helytelen."


     


    Azert hosszu ut van a csufolodas, megveres es gyilkosag kozt. Nem tudom oket egy lapra tenni vagy egyenloseg jellet huzni koztuk. En nem azt mondtam hogy helyeslem ezeket a  karikaturakat, hanem azt hogy ez nem lehet ok arra hogy embereket megoljenek miata barmennyire is taszitonak talaljuk a rajzaikat. 


    Ha meghuzza magat a lap akkor annyit mutat a terroristaknak hogy lam igy kell ezt csinalni. Legkozelebb miert fognak minket megbuntetni a terroristaK?  Olvastam hogy az ISIL (vagy ISIS) lefejeznek nagyon hamar, nem csak minket nyugati gondolkodasuakat, es/vagy keresztenyeket hanem a Muslim-okat is. Nekik eleg annyi hogy szerintuk nem a Koran-nak megfeleloen viselkedik az illeto. Ez lehet szimplan annyi hogy az illeto dohanyzot az utcan vagy karonkodot, stb !!  Ha egy no hutlen akkor halalra kovezik .... tenyleg hol van a hatar ?!


     


     

    előzmény:
    Anda39 (58)
    2015-01-14  12:57
  18. Torolt_felhasznalo_163319
    Torolt_felhasznalo_163319
    2015. január 14. 13:2359.

    Igen, Párizs alatt pedig kb. 6 millió ember csontjai, alakzatokban elhelyezve, akik már nem fértek el a temetőben...

    előzmény:
    cingi75 (51)
    2015-01-14  11:08
  19. 2015. január 14. 12:5758.

    Na ezek a gondolatok tetszenek, egyetértek velük.


    Csakhogy... engem ez a helyzet arra emlékeztet, amikor az egyik gyerek elkezdi csúfolni a másikat, mert az templomba jár és hisz az istenében. Erre az jól megveri, mire a verekedőt jól megbüntetik, a másikat meg nem. Pedig mindkettő viselkedése helytelen.


    Tehát én azt mondom, nem kellene egyik vallást sem kifigurázni. Ott kezdődik, hogy nem kekeckedek. Vagy nem csodálkozom, ha képen törölnek érte.


    Szóval ha a tüntetés után az újság meghúzza magát és többé nem hergel ok nélkül senkit, akkor oké.


    (nem tudok franciául, fogalmam sincs, melyik karikatúra miért készült, de az obszcén megjelenés taszító)

    előzmény:
    kirandulas (57)
    2015-01-14  12:37
  20. 2015. január 14. 12:3757.

    Sajnos nincs fegyverem. De ha a velemenyemet kerdezed, hat szivesen feltolnam a fejuket a seggukbe. 


    Azert jo lesz, ha egy tenyt tisztazunk. Nem nagyon birom a muszlimokat, vissza kellene menniuk oda, ahonnan jottek. 


    De ezeket a szaros ujsagirokat sem birom, nekik meg vissza kellene menni szepen az anyjukba, es akkor tan kevesebb ember halna meg. 


    A latszattal ellentetben sokkal elfogadobb vagyok am, mint ahogy tunik. Pl teljes mertekben tiszteletben tartom, ha a te es a tobbi Hebdo rajongo erkolcsi ertekenek ez a fajta humor megfelel. 

    idézet:
    PG13 (36)
    2015-01-14 07:25:37

    Kedves PG!


     


    I am Charlie!!!!


    Es nem azert mert ertekelem a hatborzongato karikaturait ennek a lapnak. Nem ertek egyet veluk, ennek kovetkezmenyekent nem vasarolom a lapot es nem nezzem a a rajzaikat. Nem az en erkolcsi ertekemnek megfeleloek :))


    Megsem fogom megolni azokat akik ezeket ertekelni tudjak!!!


    Es az I am Charlie nem arrol szol hogy egyet ertunk a karikaturaval hanem arrol szol  hogy egy rajz (vagy velemeny) nem lehet  ok arra hogy terrorba tegyunk egy orszagot csak azert mert valakiknek nem tetszik valami. Ilyen alapon semmit sem mondhatnank es semmit sem irhatnank meg ezen a forumon sem. 


    Es a 3 millios peldany azert van hogy megmutassak a terroristaknak hogy nem felunk es igenis tiszteletben tartjuk a szollas szabadsagot!!! 


    A Parizsi felvonulason nem azert voltak ott az emberek mert egyet ertenek a karikaturaval (lasd idaig 60 000 peldanyban volt kiadva a lap es a felvonulason majdnem 2 000 000 ember vet reszt orszag szerte) hanem azert amiert en is mondom hogy I am Charlie,az pedig nem tobb mint hogy  nem engedhetjuk meg hogy megfelemlitsenek minket es fontos a szollas szabadsag, sajto szabadsag, fontos hogy valakinek a velemenye szabad legyen es egy velemenyert vagy ami meg roszab egy karikatura miat (ami nem mas mint egy szatirikus rajz, ami gorbe tukrot mutat es nem valos hanem eltulzot velemeny amit nem szabad komolyan venni!!!) valaki fegyvert ragadjon es gyilkolaszon es felelembe tegyen egy orszagot. Egyszeruen nem lehet megengedni!!

  21. 2015. január 14. 12:2056.

    Á, látom nagy hebdo rajongóval van dolgom. Nézegesd nyugodtan, de nekem feleslegesen ajánlgatod.


    Kihagyom. A többséget nem tartom viccesnek, de felőlem aztán megjelenhetnek.

    előzmény:
    PG13 (43)
    2015-01-14  09:19
  22. 2015. január 14. 12:1255.
    Most mondták a déli hírekben, hogy a 3 millió lap fél óra alatt elkelt, még 2 milliót nyomtatnak belőle.

    Soha ekkora példányszámban nem jelent meg újság Franciaországban.
  23. Torolt_felhasznalo_698753
    Torolt_felhasznalo_698753
    2015. január 14. 12:1054.

    Meg ugye addig sem kell azzal foglalkoznunk, hogy Magyarországon pl. több, mint 20%-os a munkanélküliség...(minden ötödik felnőtt ember)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_698753 (53)
    2015-01-14  12:06
  24. Torolt_felhasznalo_698753
    Torolt_felhasznalo_698753
    2015. január 14. 12:0653.

    Én arra lennék kíváncsi, hogy ez az egész ügy vajon pusztán az emberi butaságról szól, vagy valakiknek az érdekei vannak a háttérben?


    Létezik, hogy akár egy valamilyen kívülálló félnek érdeke lenne, hogy Európában összecsapjon az arab és a nyugati világ? Hogy ez a káosz gyengítse meg Európát, míg közben valakinek valami biznisz nagyon bejön?


    A Charlie Hebdóról annyit: emlékszem, korai tinikorunkban volt, hogy a srácok nagyon szerettek farkakat rajzolgatni a padra, meg mindenhová, nyilván örültek az első magömlésüknek... kábé ez a színvonal, ahogy nézem. Franciaország nagyon gazdag ország lehet, hogy valakik még pénzt is adnak, hogy ilyen tini-vadhajtásokat nézegethessenek.


    Elképzelek egy szerkesztőségi gyűlést hétfő délelőtt, lapzárta, ugyebár: a főszerkesztő mindenkinek ad néhány tanácsot, hogy legközelebb nagyobbra/szőrösebbre/részletgazdagabbra rajzolja a farkakat? Aki meg ügyesen tudta lerajzolni, annak megveregetik a hátát a munkatársak?

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2015-01-13  16:25
  25. Torolt_felhasznalo_163973
    Torolt_felhasznalo_163973
    2015. január 14. 11:2952.

    Igen, az pedig a másik, hogy innentől kezdve lehet, hogy már nem is a lapkiadót fogják célba venni, hanem találomra bármit.


    Egyébként pedig pont, hogy elérték a céljukat a terroristák, mert most mindenki elégedett, hogy no lám, nem félünk a farkastól, mert megsokszorozzuk a lapkiadást, ráadásul Muhamaddal a címlapon - de azért ellepték az utcákat az állig felfegyverkezett katonák, hátha mivan.

    előzmény:
    cingi75 (51)
    2015-01-14  11:08

Címlap

top