Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Esküvő 2016

bijuca87
Létrehozva: 2015. március 4. 12:38

Sziasztok!


 


 


 


Jó lenne olyan menyasszonyokkal beszélgetni, akik hozzám hasonlóan 2016-ra tervezik az esküvőjüket. Én már elkezdtem egy-két dolognak utána nézni a neten és ha minden jól megy akkor lassan a helyszín kiválasztása jön személyesen is, aztán apránként a többi dolog


Jó lenne tudni, mi mennyibe kerül, merre érdemes menni, milyen szolgáltatókat, helyszíneket ajánlotok! 


Nálunk egyelőre annyi biztos, hogy kb 70 fő lesz a vendégsereg, és nem szeretnénk nagy luxus esküvőt, valamint a dekor színe türkiz és sárga lesz. A helyszín valószínűleg Pest megyében, és mindenképp szeretném/nénk, hogyha a polgári szertartás külső helyszínen megoldható lenne.


Várom menyasszonytársaimat, hogy együtt ötletelhessünk a továbbiakban! 

  1. 2015. március 14. 00:2976.

    Semmi gond, nem leszólásnak vettem, csak tudom magamról hogy olyan cuccokban szoktam simán rohangálni amit mások már rég kényelmetlennek ítélnek én meg jól érzem benne magam :)


     


    A tippek pedig tényleg nagyon jók! Köszönjük

    előzmény:
    13reg26 (75)
    2015-03-13  09:53
  2. 2015. március 13. 09:5375.

    A ruhát nem akartam leszólni, nagyon szép, csak a saját véleményem mondtam el a fazonnal kapcsolatban. De minden ruhára igaz, hogy felvéve teljesen más, mint a katalógusban vagy a honlapon. Sokszor a képen egyáltalán nem látszik, hogy pl. az egész ruha csipke.


    Egyébként aki pesti próbálkozhat az Újesküvőiruha szalonnál is, kedvező áron varrnak ruhákat. (vidékieknek nem biztos, hogy megéri az útiköltségek miatt)

    előzmény:
    Anna665 (74)
    2015-03-12  19:43
  3. 2015. március 12. 19:4374.

    Köszönjük a tippeket!


    Teljesen egyetértek, hogy mindenféle stílusú, formájú ruhát fel érdemes próbálni ilyenkor (már csak azért is mert ilyenre egyszer van lehetősége az ember lányának az életében ). És persze lehet hogy pont olyanba szeretünk bele, amit nem is gondoltunk volna.


    Az meg, hogy kinek mi a kényelmes azt majd mindenki eldönti magának, nem vagyunk egyformák ez a szép benne

    előzmény:
    13reg26 (73)
    2015-03-12  10:13
  4. 2015. március 12. 10:1373.

    Sziasztok!


    Megosztanám veletek a menyasszonyi ruhákkal kapcsolatos tapasztalataimat.


    Érdemes több szalonba elmenni és próbálgatni, azt is, ami eredetileg nem volt a szívetek csücske, mert lehet pont az lesz A ruha. A legtöbb szalonba előre be kell jelentkezni, nem is kevéssel előre, a hétvégi időpontok hamar elkelnek. (Van olyan szalon, ahol pénzt kérnek a próbáért, én ilyen helyre alapból nem mentem el. Illetve volt, ahol kérték, küldjem át emailben az elképzelésemet és a másik szalonjaikból a próba napjára átvitték az általam kiválasztott ruhát.)


    A mikorról: én nem várnék tavaszig, október-december környékén jó áron lehet kifutó modelleket venni, januárban érkeznek az új ruhák, addig ki akarják a szalonok söpörni a készletet. Egy hátulütője van a dolognak, sok szalon az eladott ruha áralakítását nem vállalja és vannak rejtett költségek (pl alsó szoknyát, bolerót stb plusz pénzért kell venned, bérelned). A bérlésben általában a kiegészítők is benne vannak, viszont az ár 100-150000-nél kezdődik. A varratással kapcsolatban nincs sok tapasztalatom, vagyis akiket én megkerestem nem is válaszoltak, illetve aki igen, az jó magas árat kért volna a munkájáért. 


    A fazonokról: a sellő fazont valaki betette, próbálja meg, de szerintem rettentő kényelmetlen, és sajnos a való életben nem úgy néz ki, mint a 45 kilós modellen. Aki pántos ruhát szeretne kösse fel a gatyáját, hiánycikk, a legtöbb ruha pánt nélküli és A vonalú, csipkés, fodros, habos...


    A ruha igazíttatását pedig minél későbbre időzíteném. Senkinek sem hiányzik egy extra varrónő látogatás az utolsó napokban :)


     


     

    előzmény:
    boikámé (60)
    2015-03-10  18:13
  5. 2015. március 12. 08:4472.

    Nekem 3 nagyon jó barátnőm van, én rájuk gondoltam. Felkérés még nem volt, de már beszéltünk róla még régebben. :)


    A hármas számú ruha, amit beraktál nagyon tetszik, én is hasonlóra gondoltam nekik, a szín igazodik majd az esküvő színéhez, amit még nem találtunk ki :)

    előzmény:
    bijuca87 (67)
    2015-03-11  16:14
  6. 2015. március 11. 20:2571.

    Ha sikerült megegyezniük és mindenkinek tetszik az nagyon jó. Sajnos mi túl sokan túl különböző stílusból voltunk, ezért nem volt egy ami mindenkinek tetszett... végül túl sokáig válogattunk és választottunk egyet ami senkinek nem tetszett igazán de nem is utált senki...

    Egyébként maga a koszorúslány élmény nagyon tetszett, azt a részét nagyon élveztem. Sajnos cserébe van egy általam fizetett 20ezres ruhám amit többet nem veszek fel... Ebből tanulva nálunk annak a két koszorúslánynak én akarom fizetni a ruháját.


     


     

    előzmény:
    bijuca87 (69)
    2015-03-11  17:51
  7. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2015. március 11. 19:2670.

    Nekem nem voltak koszoruslanyok. A 2 tanúnk a lanytesóink voltak.


    Viszont nem voltak egyencuccban.


    A kisgyerekek sztem elcukiskodják a bevonulást, én személy szerint ennél kicsit önzőbb voltam, mintsem átadjam nekik a "pillanatot".


    Viszont a Promod-ban mindig nagyon tuti a nyári ruha választék, akár onnan is lehet választani, ha a koszorus csajszik egesz hasonló testalkatuak.Igy máskor feltudják venni.

    előzmény:
    bijuca87 (67)
    2015-03-11  16:14
  8. 2015. március 11. 17:5169.

    Én azért választottam vagyis választottuk együtt a lányokkal ilyen ruhákat mert, ezeket a fazonokat varrónő megvarrja nem horror áron, és ezeket máskor is fel tudják venni nem csak egy alkalommal. 

    előzmény:
    Anna665 (68)
    2015-03-11  16:49
  9. 2015. március 11. 16:4968.

    Nekem csak két koszorúslányom lesz, egyrészt felnőtt fejjel én nem élveztem ezt sosem annyira (kötelező, drága máskor soha fel nem veszem ruhák...) másrészt mert nincs is igazán senki akit felkérhetnék rá. Barátnőim nem igazán vannak, rokon lányok mind férjezettek, talán bátyám barátnője lenne, őt majd megkérdezem de ahogy ismerem jobban örül ha azt vehet fel amit akar


    A két koszorúslány két unokatestvérem lesz, akik mintha a testvéreim lennének olyan közel állunk egymáshoz az egyikük 18 a másikuk 15 éves lesz akkor és teljesen be vannak zsongva, alig várják a koszorúslányságot (már bőven lánykérés előtt kérdezgették mikor házasodunk össze mert ők koszsorúslányok akarnak lenni ), így hagyom hogy ők válasszanak ruhát, annyi kérés lesz hogy színben egyezőt válasszanak.

    előzmény:
    bijuca87 (67)
    2015-03-11  16:14
  10. 2015. március 11. 16:1467.

    Koszorúslányok tekintetében hogy álltok?


    Tudjátok már, hogy kik lesznek vagy esetleg hogy milyen ruhában képzelitek el őket? Felkértétek már őket?


     


    Nekem 3 felnőtt koszorúslányom lesz az biztos, de nem tudom hogy kisgyerekeket is kitegyek-e ennek vagy sem. Lenne 1 pici leányzó 4 éves meg 2 kisfiú akik szintén 4 évesek. Mert biztos szép lenne, csak kérdéses hogy mennyire bírnák a kiképzést! 


     


    Amúgy a felnőtt koszorúslányok ruháinál ezekre a fazonokra gondoltam. Persze szép türkizkékben. 

  11. 2015. március 11. 13:2666.

    Harangocka: ez a ruha nagyon tetszik, biztos nagyon szép voltál :)


    Anna665: gyönyörű ez a csipkés csoda :)


    Boikámé: én se tudom, mikor kéne elkezdeni ruhát próbálni, de télnél előbb nem gondoltam rá.. meg kicsit félek tőle, mert elég nehezen döntök :) még agyalok rajta, hogy kit vigyek magammal, melyik barátnőmet, aki majd segít :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (65)
    2015-03-11  13:21
  12. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2015. március 11. 13:2165.

    Ááá..már 16 éve szőke vagyok.(igaz, most sok hajam nincs, mert minden oldal fel van nyírva pár mm-re, csak a fejem búbján van 10 centis sávban hajaz lóg jobbra vagy balra fül alá)


    Amúgy épp mielőtt megvarrattam a ruhámat, a varrónő készített ugyanolyat, csak épp rózsaszínben. Szóval szerencsére rutinos volt. És 10ezerért meg is csinálta.


    Igaz, nekem nem lett volna jó sem a nagyon alkalmi, sem a habos-babos, mert úgy éreztem az erdei esküvőhöz nem illene. Fura lett volna, ahogy a fűben húzom az uszályomat. Mint ahogy a menüt is ennek tükrében állítottuk össze. 

    előzmény:
    boikámé (62)
    2015-03-10  18:26
  13. 2015. március 10. 19:4264.

    Én csak jövő késő ősz/ tél kezdek el ruhákat próbálni, szerintem addig bőven ráér.

    Mi sem ott lakunk egyébként ahol az esküvő lesz. Debrecenből származok, párom ott tanult, de most nem ott lakunk, az esküvőnk viszont ott lesz mert az én rokonságom a nagyobb ők pedig mind ott laknak. Most hétvégén megyünk oda és remélhetőleg sikerül pár helyet megnézni magunknak, esetleg kipróbálni pár éttermet

    előzmény:
    boikámé (60)
    2015-03-10  18:13
  14. 2015. március 10. 18:3263.

    Gyönyörű ruhákat néztetek ki magatoknak lányok!  


     


    Én a magam részéről, majd csak jövő év elején fogom elkezdeni a ruhapróbákat. Persze ettől függetlenül én is kinéztem már párat a neten ami nagyon tetszik , de az igazi ruhapróba szerintem ráér jövőre még. Addig még  remélhetőleg az alakom is változni fog (fogyókúra) és hátha megtetszik valami más is.



     

    előzmény:
    boikámé (60)
    2015-03-10  18:13
  15. 2015. március 10. 18:2662.

    Most láttam,h csatoltál pár képet. Nahát nem gondoltam volna,h szőke vagy/ voltál  Olyan barna vagány csajnak képzeltelek el a hozzászólásaid alapján. Egyébként köszi,h segítesz nekünk a tapasztalataiddal!


    A ruha viszont abszolút passzol az általad leírt esküvői hangulathoz. Én egy ilyen stílust magamon a menyecskeruhának tudnék elképzelni, persze nem fehérben.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (58)
    2015-03-10  15:10
  16. 2015. március 10. 18:1961.

    A barátnőm barátnője neten rendelte a ruhát. A két csajszi leült többször is, és addig kerestek amíg nem érezte az ara a wow érzést. Végül ha jól emlékszem 40eFt volt postaköltséggel együtt, azt nem tudom honnan rendelték. Amit leírtak a hirdetésben az az átvételkor is úgy volt. Szép ruha volt, abszolút nem látszott rajta,h Ő a 2. viselője. Neki bejött a netes vásárlás e formája.

    előzmény:
    Anna665 (59)
    2015-03-10  17:02
  17. 2015. március 10. 18:1360.

    Sziasztok!


    Na ez és a haj a téma amiben abszolút bizonytalan vagyok. Annyit tudok,h fehéret szeretnék, és fátylat is. Nem ismerem sem a kínálatot, sem a különböző anyagokat (tudom ciki...) Haj ügyben mindenképp vmi olyan kellene ami fel van tűzve,mert idegesítene a hajam a nyakamban :D A páromnak meg a félig feltűzött, félig leengedett teszik, nah tessék, lesz mit kitalálni úgy érzem :D


    Alapjáraton a pánt nélküli ruhák tetszene, de félek attól,h rángatnám egész nap,m azt érezném leesik, mellesleg nincsenek problémáim. 


    Szerintetek mikor érdemes a ruhát lefoglalni vagy megvenni?


    Nekünk ugye júniusban lesz. Ha legközelebb megyünk haza (nyáron) azt még korainak érzem, utána télen leszünk otthon, az meg lehet késő egy kicsit. Szóval abszolút nem tudom mi lenne jó?!


     


     

    előzmény:
    bijuca87 (56)
    2015-03-10  10:11
  18. 2015. március 10. 17:0259.

    Magamhoz nem tudom elképzelni a hercegnő fazont, sőt alapból elég válogatós vagyok, ezért amikor nézegettem szinte egyik sem tetszett úgy igazán hiába voltak szépek, valahogy másnak valók voltak... aztán megláttam ezt :


    És szerintem én netről fogom rendelni...


    tudom sok a buktatója, de olyan helyről, ami vásárlói értékelések alapján 100%os, raktak fel a vásárlók képeket is és megadott méretek alapján varrják meg.


    Ja és természetesen előtte bőven sokat szeretnék próbálgatni, hogy tényleg ez a fazon áll-e jól, hogy pontosan milyen hossz, milyen méret kell. És van szalonokban ahogy néztem ugyanez a darab csak drágábban, szóval ugyanezt is szeretném felpróbálni, hogy lássam hogy áll.

    előzmény:
    bijuca87 (56)
    2015-03-10  10:11
  19. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2015. március 10. 15:1058.

    Én ezt varrattam anno.


    Csak sárga szalaggal és sárga szandállal hordtam.

    előzmény:
    bijuca87 (56)
    2015-03-10  10:11
  20. 2015. március 10. 12:0557.

    Nekem ők nagyon tetszenek  

    előzmény:
    bijuca87 (56)
    2015-03-10  10:11
  21. 2015. március 10. 10:1156.

    Gondolkodtatok már a ruhában? 


    Ki milyen stílust szeretne?


    Rövid/hosszú?


    csipke/szatén/organza?


    Habosbabos vagy inkább valami modern fazon?


    Fehér vagy esetleg más színű?

  22. 2015. március 9. 17:1355.

    Szeretnék majd, lehetőleg csipke fátylat, ruhából is csipkét szeretnék... aztán lehet majd próbákon kiderül hogy az nem is áll jól

    előzmény:
    Judy88 (54)
    2015-03-09  14:12
  23. 2015. március 9. 14:1254.

    Ez is nagyon szép :) 


    Fátyolt, fejdíszt tervezel?


    Igen, az is fontos, hogy a vőlegénynek is tetsszen :) 


    Régen még kontyra gondoltam, de amúgy se szokott feltűzve lenni a hajam, jobb szeretem kicsit megtűzni, többi meg csak lóg :) meg annyira a vőlegénynek se tetszene :) úgyhogy az eredeti elképzelés kb. olyan, mint a képen a lányé, a fátyolt is valahogy így szeretném megoldani. Aztán majd meglátjuk milyen lesz élesben :)

    előzmény:
    Anna665 (53)
    2015-03-09  13:47
  24. 2015. március 9. 13:4753.

    Ez nagyon szép! Én is valami félig hátrafogott alapból leengedettre gondoltam de az összes ilyenhez göndörítve van a haj, nekem meg egyenes, ráadásul mindig kirúgja magát, így szeretném ha az esküvőn is egyenes lenne (főleg mivel vőlegényem így szereti a legjobban) 


     


    Ez a kedvencem eddig: 

    előzmény:
    Judy88 (52)
    2015-03-09  13:15
  25. 2015. március 9. 13:1552.

    Az előbb nem csatolta be :)

    előzmény:
    Judy88 (51)
    2015-03-09  13:15

Címlap

top